ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 28-11-2011, 14:28   #781
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

ocev dsc je tvoj mc, i tu je taj jupiter u konj sa hironom,i ti kazes da ti otac nije uspesan,pa boze a sta da je radnik koji nema nikakva prava nigde...jos sam ti na onom drugom forumu rekla da je to pokazatelj lekarske ruke i ispade po derivatima ocevo zanimanje...jarac je pokazatelj nekoga ko vrlo mnogo zna,velika mudrost,pa zar ti jarac ne govori nista...?mesec je pokazatelj rada sa ljudima sto je njemu bas dsc,on oseca umnogome problem i oseca tudj problem,a majka derivatno od tvoje 10.-e trece polje je devica i knjige,osobe koje imaju izvesne veze sa knjigama,da li ih citajuci ili nesto drugo pokazuje merkur,koji je kod nje u strelcu,pa je ona takodje obrazovana jer je dispozitor jupiter u raku,saturn njoj na dsc daje zanimanje starim stvarima ljudima od znacaja,tako da u svakom slucaju mudrost ovde ne gine...
poslovni partner je 7.-o polje a 6.-o je zarada...tako da ne zaboravite sta je sta i ne brkajte...blizanci su i pokazatelji ruku i lecenje njima sto njenom ocu po drivatnom bude 12.-o polje,kazi autunumn flower da nije tata stomatolog?jer su saturn zubi...kosti...
Submit to Digg   Derivatne kuce Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-11-2011, 14:32   #782
AutumnFlower
Veštac

AutumnFlower's Avatar

AutumnFlower je offline
Registrovan: Apr 2011
AutumnFlower je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ochajna domacica VIdi Poruku
6 polje od 10-te kuće(Raka) počinje u STrelcu, Jupiter simbolizuje i lekara, u 12 derivatnoj. Te ti je to otac.
6 polje od 4 tvoje natalne je posao drugog roditelja, pa ona počinje u Blizancima, te je po meni to simbolika BIBLIOTEKE. I on je u derivatnom 12 polju. Te je onda sve jasno ko ti je ko!
Po meni, NEMA PRAVILA, još jednom.
Simbolika Tvoga oca je ipak 10 polje u Raku, jer i njegov posao Ju ima aspekt sa Marsom u Škorpiji.
Pozdrav.
Hvala puno ocajna! Sad kad si napisala deluje logicno, ali ja to nisam ukapirala Da, cak je i Ju u 12 derivatnom.

Uranija, u pravu si, ali ja izgleda imam visoke kriterijume za uspeh... Mene su vaspitali da je zavrsen fakultet normalna stvar i to je minimum, a uspesan je neko za koga zna cela zemlja ili se probije i van granica Malo se stidim toga sad... I ja sebe smatram prilicno neuspesnom.
Nije stomatolog, iako mu je to bio prvi izbor pa se prebacio kasnije na opstu, pa na socijalnu.

Old 28-11-2011, 14:35   #783
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Uranija i ja ne delimo isti stav u ovom slučaju. Ali, Bože moj. Ja sam simboliku našla malo logičnije. A ti kreni redom. Vladar derivatnog 1(za osobu koju gledaš)..je u tom i tom polju..itd. Snaći ćeš se već.

Old 28-11-2011, 14:36   #784
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Standardno

nije stav u pitanju,dsc je posao i zaposlenje,a 6.-a zarada...

Old 28-11-2011, 14:39   #785
ochajna domacica
Mag

Standardno

Quote:
Originally Posted by uranija VIdi Poruku
nije stav u pitanju,dsc je posao i zaposlenje,a 6.-a zarada...
ja sam mislila da je 2 -novac, zarada. Poslovno okruženje bih definisala drugim "stavom"
Stav je u pitanju.

Old 28-11-2011, 14:42   #786
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Standardno

pa njemu je rak onaj ko ga zaposljava,drzava i zato je to njegov dsc i nista drugo,a 2.-a je ono sto mi mozemo da postognemo na osnovu nasledja genetskih svojim sopstvenim mogucnostima,a coveku je idelalna pozicija sunce kao lekar u 12,-oj ako mu je asc njena cetvrta,zar ne?
6.-a i 2.-a su usko povezane,pa to moze da nas zabuni,neka bude ali ne i dsc i onaj ko nas zaposljava..zatim dobit od zdravlja lavu njegovoj 8.-oj...
njegove studije su 9.-a i medicina...tako da mora biti on 4.-a,a nije se javila da odgovori koja oblast medicine je u pitanju sto mi je jako krivo kad vec zapocnete nesto da resavate,zavrsite...

Last edited by uranija; 28-11-2011 at 15:14..

Old 28-11-2011, 15:45   #787
ochajna domacica
Mag

Standardno

Quote:
kad vec zapocnete nesto da resavate,zavrsite...
Čemu frka? Na prethodnoj strani si potvrdila da je određeno/definisano i da je to tvoj stav(vrati unazad pa ćeš videti), čak si i naglasila "nema zabune":

Majka za muško dete je IC, otac MC, i obratno
za žensko dete je Otac/IC, majka/MC.

Ne slažem se da postoji konačna definicija.

Eto to znači da ne delimo isti stav.

Počinjem da pričam: "Vaš otac, tuturutututututututu....." a osoba odgovara: "To nije moj otac, to opisujete moju majku"..a ja kažem "ne, ne...ja znam bolje nego Vi(pardon, knjige)".
Nazovite me apsolutnom Škoprijom u po ovom pitanju, ali ne volim da mi kažu nisi u pravu. Ne volim da slušam "da, da u pravi su"..jer zvuči kao laskanje, i obično jeste, nepotrebno, skroz. Ali ne volim da slušam često da ulećem u ćorsokak, jer je knjiga nešto rekla, pritom knjiga, ne jedna, ostavlja otvorenim da se utvruđuje analizom nečega, dela iz n.karte. Kad bi sve bilo za napamet, svi bi sve znali. Više bubalice nego iko. Zar je astrologija bubanje, pričanje napamet?

Mislim, svako svoje (ne)pravilo uostalom!

Old 28-11-2011, 15:52   #788
AutumnFlower
Veštac

AutumnFlower's Avatar

AutumnFlower je offline
Red face

Quote:
pa njemu je rak onaj ko ga zaposljava,drzava i zato je to njegov dsc i nista drugo,a 2.-a je ono sto mi mozemo da postognemo na osnovu nasledja genetskih svojim sopstvenim mogucnostima,a coveku je idelalna pozicija sunce kao lekar u 12,-oj ako mu je asc njena cetvrta,zar ne?
6.-a i 2.-a su usko povezane,pa to moze da nas zabuni,neka bude ali ne i dsc i onaj ko nas zaposljava..zatim dobit od zdravlja lavu njegovoj 8.-oj...
njegove studije su 9.-a i medicina...tako da mora biti on 4.-a,a nije se javila da odgovori koja oblast medicine je u pitanju sto mi je jako krivo kad vec zapocnete nesto da resavate,zavrsite...
Uranija, editovala sam post u medjuvremenu, verovatno nisi videla. Jeste bio zapoceo stomatologiju, ali se nije pronasao pa se prebacio na opstu i kasnije socijalnu-ne radi u bolnici, predaje u visoj skoli.

Old 28-11-2011, 16:10   #789
ochajna domacica
Mag

Standardno

Quote:
Originally Posted by AutumnFlower VIdi Poruku
Uranija, editovala sam post u medjuvremenu, verovatno nisi videla. Jeste bio zapoceo stomatologiju, ali se nije pronasao pa se prebacio na opstu i kasnije socijalnu-ne radi u bolnici, predaje u visoj skoli.
Znači onaj ko ga zapošljava, može biti u znaku Strelca(viša škola)?
Jel to derivatno 6 polje od Raka, a JU na derivatnom Asc. može da znači profesor? A i Sunce u derivatnom šestom kao vladar 2 derivatnog, daje zaradu od oblasti Strelca visokog obrazovanja??? Ili sam ja opet prolupala
Šta bi dao taj retro? Povratak u ...

Old 28-11-2011, 16:24   #790
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Standardno

odlicno,ipak onda ostaje tacna moja i teorija jos mnogih o polozajima ic i mc,majka-otac,i ocevo radno okruzenje je 6.-a a njena 9.-a,u blizancima,u principu,pokazatelji i za majku i za oca su prilicno slicni jer oboje imaju veze sa obrazovanjem,sto jos bolje objasnjava zasto su toliko povezani njihovi pokazatelji
Domacice,ta polja iz knjiga su dobra,moze samo da se desi da se neko izgubi malo u pojasnjenju i simbolici,i ja sam pre mislila da moze da se luta od 4.-e do 10.-e,ali nije tako,proverila sam na dosta primera,moglo je da se desi da nisam raspolozena i da tako i pogledam,ali na kraju kad sam detaljno lepo izvela za zene je uvek bilo mc -majka a ic otac...
meni je mesec u 4.-oj,ali moj otac ima mesec u sedistu,tako da upada u simboliku,iako je mesec klasican pokazatelj majke...saturn je ucitelj i mi to svi ponavljamo,jupiter je profesor i neko ko poducava,u vodoliji drugo polje,daje ipak izmenu zbog urana,pa je covek presao na nesto drugo....uran u konj sa merkurom njemu mora da zavrsi u 12.-oj,pa 3.-e polje njegovo u ribama,malo neodredjenost u bransi,konfuzija u odredjenju...
u pravu si za to da visoko pucas,jupiter je takav a i saturn ti daje izdrzljivost i istrajnost i kucne uzore...,e sad radnicka deca nemaju bas uslova da studiraju ili mogu da studiraju 7-8 godina a neki i 10 uz posao i normalniji tempo,sto i nije bas za slabiju volju...

Last edited by uranija; 28-11-2011 at 16:34..

Old 28-11-2011, 16:45   #791
AutumnFlower
Veštac

AutumnFlower's Avatar

AutumnFlower je offline
Standardno

Quote:
odlicno,ipak onda ostaje tacna moja i teorija jos mnogih o polozajima ic i mc,majka-otac,i ocevo radno okruzenje je 6.-a a njena 9.-a,u blizancima,u principu,pokazatelji i za majku i za oca su prilicno slicni jer oboje imaju veze sa obrazovanjem,sto jos bolje objasnjava zasto su toliko povezani njihovi pokazatelji
Domacice,ta polja iz knjiga su dobra,moze samo da se desi da se neko izgubi malo u pojasnjenju i simbolici,i ja sam pre mislila da moze da se luta od 4.-e do 10.-e,ali nije tako,proverila sam na dosta primera,moglo je da se desi da nisam raspolozena i da tako i pogledam,ali na kraju kad sam detaljno lepo izvela za zene je uvek bilo mc -majka a ic otac...
meni je mesec u 4.-oj,ali moj otac ima mesec u sedistu,tako da upada u simboliku,iako je mesec klasican pokazatelj majke...saturn je ucitelj i mi to svi ponavljamo,jupiter je profesor i neko ko poducava,saturn u vodoliji daje ipak izmenu zbog urana,pa je covek presao na nesto drugo....
u pravu si za to da visoko pucas,jupiter je takav a i saturn ti daje izdrzljivost i istrajnost i kucne uzore...,e sad radnicka deca nemaju bas uslova da studiraju ili mogu da studiraju 7-8 godina a neki i 10 uz posao i normalniji tempo,sto i nije bas za slabiju volju...
Ma da znate da se poklapa ustvari. Moj otac je Vaga-Skorpija sa So0Mo u 10, dispozitori Asc Pl u devici u 9 i Ma u raku u 8. A pritom i on sam ima Ju0Chiron u ribama, oba retro, Ju120Ne, Ne u 12. u skorpiji. Mama ima 10. u Jarcu, Sa u 10, 6. u devici, Me0Ju u 11. Njeno 11. puno, cak i Ma0Ju u vodoliji u 11 sto se bas dobro uklapa u cinjenicu da su moji roditelji bili najbolji prijatelji 10 godina pre nego sto su usli u vezu.

E sad, zanima me, da li bih ja na isti nacin tumacila i za roditelje mog buduceg, samo naravno drugacija zanimanja moram da uzmem u obzir posto je simbolika velika?

Old 28-11-2011, 16:50   #792
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Standardno

da isto tako pratis i za njegove roditelje,zato kazem,ono sto roditelji imaju markantno u natalu pojavice se kod tebe u odgovarajucim kucama,onda ces pratiti od tvog dsc 4.-a kuca bice majka a 10-a otac,jer je kod muskaraca obrnuto nego kod zena,jer ipak ocevu karijeru,obelezio je tvoj asc i vaga,venera u konj sa mesecom u jarcu i saturn(ucitelj) na asc,puno proffana ima saturn na asc i onih koji vole da prenose i poducavaju,a njega je bilo strah jer mu je jupiter(lekarska praksa) u opoziciji sa saturnom,nesto mu nije pasovalo u bransi...

Old 28-11-2011, 17:00   #793
AutumnFlower
Veštac

AutumnFlower's Avatar

AutumnFlower je offline
Standardno

Quote:
da isto tako pratis i za njegove roditelje,zato kazem,ono sto roditelji imaju markantno u natalu pojavice se kod tebe u odgovarajucim kucama,onda ces pratiti od tvog dsc 4.-a kuca bice majka a 10-a otac,jer je kod muskaraca obrnuto nego kod zena,jer ipak ocevu karijeru,obelezio je tvoj asc i vaga,venera u konj sa mesecom u jarcu i saturn(ucitelj) na asc,puno proffana ima saturn na asc i onih koji vole da prenose i poducavaju,a njega je bilo strah jer mu je jupiter(lekarska praksa) u opoziciji sa saturnom,nesto mu nije pasovalo u bransi...
Super! Hvala puno na pomoci, sad mi je jasnije. Ja se jos uvek gubim po astrologiji Hm, pa mislim da on jos uvek nije zadovoljan postignutim, vidim da se i dalje trudi da bude u koraku s novim trendovima u svojoj profesiji, kao da i dalje uci i prosiruje znanja,. On ima Ju180Ur u svojoj karti, pa mozda zato te promene.
Mozes li mi pogledati, ako imas vremena, da li je stvarno moguce da moj buduci nosi neku vrstu uniforme, to su mi jednom rekli... a ja nisam bas sigurna da mi se to svidja. Ja sam nesto tumacila da je moguce da ce posao biti povezan s putovanjima.
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-11-2011, 17:13   #794
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Standardno

reci cu ti ovako na tvoj ljubavni zivot utice taj saturn stvaraces ga po uzoru na svoj dom,a jupiter nije neminovno putovanje,vidis i sama koliko izvedbi moze biti u zanimanju na racun jupitera,fora je da ce biti visokoobrazovan a uniformu imaju danas svi,i lekari i inzenjeri i radnici,jedino profesori koji rade u obrazovnom sistemu osim onih u laboratoriji ne nose uniformu,ali su oni jupiter,viskokoobrazovani,a posto ce partneru bransa biti obelezena tvojim saturnom u jarcu on moze biti somatolog ako vec tata nije...

Old 28-11-2011, 17:18   #795
AutumnFlower
Veštac

AutumnFlower's Avatar

AutumnFlower je offline
Standardno

Quote:
reci cu ti ovako na tvoj ljubavni zivot utice taj saturn stvaraces ga po uzoru na svoj dom,a jupiter nije neminovno putovanje,vidis i sama koliko izvedbi moze biti u zanimanju na racun jupitera,fora je da ce biti visokoobrazovan a uniformu imaju danas svi,i lekari i inzenjeri i radnici,jedino profesori koji rade u obrazovnom sistemu osim onih u laboratoriji ne nose uniformu,ali su oni jupiter,viskokoobrazovani,a posto ce partneru bransa biti obelezena tvojim saturnom u jarcu on moze biti somatolog ako vec tata nije...
Istumacila si mi skoro celu natalnu Hvala jos jednom. Neverovatno koliko mnogo mogucnosti ima sa jednom pozicijom planete ili aspektom!
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 2 (0 član/članova i 2 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules