ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 27-11-2011, 23:57   #766
AutumnFlower
Veštac

AutumnFlower's Avatar

AutumnFlower je offline
Registrovan: Apr 2011
AutumnFlower je na dobrom putu
Standardno

Sta je svekrva po derivatnim, 4. ili 10. ?
Submit to Digg   Derivatne kuce Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-11-2011, 00:16   #767
dunja2501
Druid

dunja2501's Avatar

dunja2501 je offline
Registrovan: Aug 2010
dunja2501 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by AutumnFlower VIdi Poruku
Sta je svekrva po derivatnim, 4. ili 10. ?
Ja gledam da je nasa 10 kuca, odnosno partnerova 4 ... mada, citava je konfuzija oko toga koja kuca je majka a koja otac. Najbolje da sama pokusas da procenis koja kuca najvise lici na svekrvu,ako je vec poznajes
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-11-2011, 00:38   #768
AutumnFlower
Veštac

AutumnFlower's Avatar

AutumnFlower je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by dunja2501 VIdi Poruku
Ja gledam da je nasa 10 kuca, odnosno partnerova 4 ... mada, citava je konfuzija oko toga koja kuca je majka a koja otac. Najbolje da sama pokusas da procenis koja kuca najvise lici na svekrvu,ako je vec poznajes
Ja jos uvek nisam sigurna da znam gde su mi roditelji u natalu... Nesto mi se ne uklapa Tesko da cu prepoznati potencijalne svekrve... Imam Chiron u 10. i MC u opozciji sa vladarem IC-a (i AC/DC u kvadratu sa vladarem ic-a). Chiron u opoziciji i sa vladarem MC-a. Mnogo losih aspekata!

Old 28-11-2011, 11:22   #769
manuela
Druid

manuela's Avatar

manuela je offline
Registrovan: Jan 2011
manuela je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

šta je kod mene derivativno?

Old 28-11-2011, 12:11   #770
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

slozili smo se da je za zene majka 10.-o polje a otac 4.-o,,partnerova majka,posto je njima majka 4.-a onda je to vasa 10.-a,i nema razmisljanja,to je to
nema zabune,jedino sto 4.-a spada pod dom uopsteno pa moze biti opis doma u simbolici neke planete,jer 4.-a nije samo otac za zene vec i dom...tako da,genetske nasledne osobine itd...

Old 28-11-2011, 12:31   #771
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by uranija VIdi Poruku
slozili smo se da je za zene majka 10.-o polje a otac 4.-o,,partnerova majka,posto je njima majka 4.-a onda je to vasa 10.-a,i nema razmisljanja,to je to
nema zabune,jedino sto 4.-a spada pod dom uopsteno pa moze biti opis doma u simbolici neke planete,jer 4.-a nije samo otac za zene vec i dom...tako da,genetske nasledne osobine itd...
Uranija, kod mene je majka četvrta. Polupan Mo, majka duševni bolesnik pa je ona dobar dio svoga života provel po institucijama,domovi, duševne bolnice, sada dom za oboljele...možda to simbolizira i ta uklještena Vaga? Moja šesta je njena drga pa je ona bila krojačica, vladalac Me.

Old 28-11-2011, 12:35   #772
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Standardno

ovako,simbolika tvoje mame se odlicno uklapa u jarca a u drugoj vodolija i ribe i hiron u 2.-oj na nervima,a rekla sam da bez obzira na oca kao vladara 4.-e u 4.-oj se nalazi opsta slika doma,da vas to ne zbunjuje,ne brkaj dakle pojmovei jos plus derivatno tvoja 12.-a je njena 3.-a i umno stanje,tako da najvernije je da ti je majka 10.-a,jer ne posmatramo planete u kucama nego njihove vladare i vrhove kuca...

Old 28-11-2011, 12:36   #773
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

a kako se gleda ocuh? isto 4k.

Old 28-11-2011, 12:41   #774
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Standardno

izvodis Limunada od 10.-og polja sedmo(majcini partneri i partnerstva)...mora imati simboliku partnera,jer bez obzira na sve,mi uvek nadjemo partnera u simbolici dsc-a i njegovog vladara...

Old 28-11-2011, 12:49   #775
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by uranija VIdi Poruku
ovako,simbolika tvoje mame se odlicno uklapa u jarca a u drugoj vodolija i ribe i hiron u 2.-oj na nervima,a rekla sam da bez obzira na oca kao vladara 4.-e u 4.-oj se nalazi opsta slika doma,da vas to ne zbunjuje,ne brkaj dakle pojmovei jos plus derivatno tvoja 12.-a je njena 3.-a i umno stanje,tako da najvernije je da ti je majka 10.-a,jer ne posmatramo planete u kucama nego njihove vladare i vrhove kuca...
Vjerovatno si u pravu , al to još meni nije sjelo jer ako bih mog oca gledala kao desetu, a on se uklapa u simboliku Jarca (vojno lice, protuavionska pješadija, dvojno državljanstvo...), onda je njegiva sedma u Raku što opet opisuje moju majku.

Old 28-11-2011, 13:00   #776
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Standardno

ne tako,ne tako,ako izracunas,tvom ocu od 4.-e dsc je njegov posao,pa je to poziv kojim se bavi,a jarac je simbolika i saturn u njegovoj 8.-oj,skoro 9.-oj,ali pre svega je saturn njegova supruga,zbog koje najvise gubi i pati jer mu upada u 8.-o polje gubitaka,zar ne?onda,njegova 10.-a je tvoj asc i jupiter u biku,tako da opet vojni poziv mu ne gine sa tako lepim pozicijama,zatim,neptun je dom koji stvara i ima izuzetno haosa i svadja...a to je tvoj neptun na dsc,njegov mars u lavu lepo daje sliku kad mu je mars u 2.-om polju...ne brini simbolika je tu,samo si ti to malo ispreskakala i nisi isla redosledom...

Old 28-11-2011, 13:08   #777
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
kanon je na dobrom putu
Standardno

Ok , thnx. Sad ću probat opet brljati po mojim derivatnim.

Old 28-11-2011, 13:14   #778
Kora
Veštac

Kora's Avatar

Kora je offline
Registrovan: Oct 2007
Kora je na dobrom putu
Standardno

moja buduca svekrva bi bila vladar 12 polja, u ovoj karti moje sestre blinzakinje, odnosno 10 polje u mojoj karti, i to je Venera u Biku a moj svekar bi bio 6 polje, tj. moje 4 polje i Mars u Biku...haha koliko komplikovano...Sta ce biti od svega toga ima da vidim

Old 28-11-2011, 14:13   #779
AutumnFlower
Veštac

AutumnFlower's Avatar

AutumnFlower je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Kora VIdi Poruku
moja buduca svekrva bi bila vladar 12 polja, u ovoj karti moje sestre blinzakinje, odnosno 10 polje u mojoj karti, i to je Venera u Biku a moj svekar bi bio 6 polje, tj. moje 4 polje i Mars u Biku...haha koliko komplikovano...Sta ce biti od svega toga ima da vidim
Ako je otac 4. a meni Sa bas na IC-u, onda bi trebalo da moj otac bude dominantan... Ali ustvari je ubrnuto, jako je slaba licnost. Da li to ima veze s tim sto je 4. u jarcu u izgonu i Sa na IC-u u polozaju gde mu bas nije lepo, pa gubi na karakteristikama? Nekako ako gledam derivatna za karijeru, ne znam da li se uklapa, moj otac se bavi medicinom, a majka je bibliotekarka, niti mi vaga vuce na medicinu, niti ovan na knjige :/
Ali s druge strane,mama ima u natalnoj 4. u raku, kao moja 10. Ipak onda mislim da je majka 10, a otac 4.

Svekrva kao 10. polje... Pa nadam se da bi Mo kao vladar 0 Ve obezbedio dobru komunukaciju.

Old 28-11-2011, 14:27   #780
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

6 polje od 10-te kuće(Raka) počinje u STrelcu, Jupiter simbolizuje i lekara, u 12 derivatnoj. Te ti je to otac.
6 polje od 4 tvoje natalne je posao drugog roditelja, pa ona počinje u Blizancima, te je po meni to simbolika BIBLIOTEKE. I on je u derivatnom 12 polju. Te je onda sve jasno ko ti je ko!
Po meni, NEMA PRAVILA, još jednom.
Simbolika Tvoga oca je ipak 10 polje u Raku, jer i njegov posao Ju ima aspekt sa Marsom u Škorpiji. Mesec koi prikazuje njegovu 1.kuću je u izgonu, pa je to slika čoveka koga spominješ. Ali svakako Mesec u svojoj kući, natalno, ali ne i derivatno!
Pozdrav.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules