ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 13-07-2007, 00:41   #16
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Registrovan: Apr 2007
Dorijana je na dobrom putu
Standardno

Mila jesi sigurna da si odradila svoj prvi brak?
- prilicno sam sigurna
Ovako.. nije brak bas isto sto i suzivot..jer bi onda i cimere mogli tako da posmatramo.. ako ste proveli samo dva puta po mesec dana (pa jos i sa pauzom izmedju) zajedno, ako niste imali onu sponu "obaveze jedno prema drugom" koja brak cini brakom onda mozda i nisi istrosila svoju sedmu kucu? Mozda je to bio duzi odmor? Sta kazes? (odmori regularno traju po 2 nedelje, ali sui odmori)
- stigli do prstena, kuvanja rucka za njegovog oca, familije i sve ostalo sto ide u paketu ..trajala veza 4 godine
Mislim... ja isto nisam imala papiroloski brak... ali jeste bio brak po zvezdama, jer smo delili sve (osim njegovog motora :-) ), dakle bankovni racuni, ciji je red da ide u kupovinu, svadje ko nije pokupio ves i zasto nam komsije lepe cedulje sa poduzim listama sta im smeta...
Tvoja peta je bas zivahna...mars i dispozitor zamenili mesta i u kvadratu....jel' se ta veza o kojoj pricas zavrsila na 3,4 sad?
- pa nije bas...raskidali pa se mirili...od prvog do konacnog raskida proslo jedno godinu dana
Posto je mars prema sistemu derivatnih kuca u 11oj a uranko je sam po sebi u 11oj to bi znacilo da sa njim nisi ostala prijatelj naknadno.
- ne, ja ne ostajem prijatelj sa bivsima generalno
Dalje venera kao drugi vladar pete je u svojoj kuci, ali joj nije lepo jer je u ovnu u egzilu... i sve mi se opet cini da je to nekako mozda taj decko... osecanja su naglo buknula, neznosti je malo, vise je nekako na pozudu i na vatrenu ljubav okrenuto... i venera u ovnu daje brzopletost... i nesrecan brak (los izbor, los proracun) koji je nastao rano i brzopleto... a to opet podseca na opis decka s kojim kratko zivis?
- veza pocela u mojoj 17 godini
Ajd' derivatni sistem da probamo... ti i taj decko ste zajedno sa parama stajali lose.
- prilicno lose, sve je pocelo da se desava '93.
Jedini vladar vase druge je ta lose polozena venera? Treca derivatna... tj. sedma pocinje u vodoliji, uranko u 11oj -prijatelj, pravi trigon sa merkurom -online komunikacija -vi ne zivite u istom mestu i telefon i vise net su imperativ za vas, takodje putovanja da bi se videli su neminovna a zbog urana verovatno avionom?
- vladar moje VII u III, ziveo je dve zgrade od mene...moja X, derivatna IV - selidba zbog rata - astrolog mi rekao da su mu roditelji razvedeni, al u principu otisao je da se ne vrati vise
Vladar vase pete -uzajamna ljubav, radosti zivota... sunasce... ali zbunjeno u vasoj 12oj... u konjunkciji sa jupiterom -VELIKA ljubav, ali u 12oj -teskoba, daljina, ...jednostavno nije mu lepo bas tu... a dispozitor je u tvojoj prvoj, tj vasoj 9oj -neptun...divno aspektovan, ali mislim da je doneo daljinu izmedju vas? Jel' tebi taj decko u drugoj drzavi ziveo?
- posle mesec dana veze se odselio
Vladar vase devete jupiter je isto otisao u 12tu...bas bas daleko (prekookeanski daleko mozda)
- blizu, al opet tako daleko u to doba
Ovo sto te nagovaram da priznas da nisi imala brak je zato sto je meni tvoja sedma kuca bas lepa... i uzbudljiva :-)
- ha, jos uvek je lepa, al je odradih..
Jel' ima ikakvog smisla ovo sto ispricah?
- to je to

Odradih ja sebi i kako g-din Drugi Pravi treba da izgleda...

Submit to Digg   Derivatne kuce Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-07-2007, 13:58   #17
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
princess je na dobrom putu
Standardno

Evo DOri pa vezbaj i na mojoj karti.Ima tu svacega.Zanima me sta sve spada u to odradjivanje 7.Da li zajednicki zivot ili i neka duza veza?
Moja 7 bi tako bas dosta opisala mog bivseg decka mada svaki se uklapa u bar neku simboliku 7.

Old 13-07-2007, 15:14   #18
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Standardno

Slatka, tu se i ja lomim...dve znacajne veze se mogu opisati kroz VII. Tako racunam da nisam bas skroz ispucala moju ljupku VII. Ajd da vidim tog prvog sta moze da se uklopi u njega.

Ja samo okvirno, danas mi se da kojesta oprostiti.

I Blizanci - Me u VII u Strelcu
Mladolik
II Rak - Mo u VIII u Vodoliji
Hm, recimo tradicionalista/ali Mo u Vodoliji 90Ur, pre bi bilo opozitno..npr.sad mi pade na pamet, zbog odnosa sa majkom koja je bila takva potpuno suprotni stavovi....joj, kako sad lupih...
III Lav - So u VIII u Jarcu / Ju,Ma i Sa
U nastupu teatralan, mozda malo mracan ali definitivno vrlo uocljiv.
IV Vaga - Ve u VIII u Vodoliji/ Pl
Pl u IV, vladar u VIII -dete razvedenih roditelja, nasilna promena doma..
V Skorpija - Pl u IV
Fatalisticki pristup ljubavi, sa teznjom ka sigurnoscu koju moguce vrlo tesko postize
VI Skorpija - Pl u IV/ Ur
Ceste promene posla, moguce neki porodicni posao
VII Strelac - Ju u III
Ovo znam, ovo znam...Partnera zivi u komsiluku.
VIII Jarac - Sa u III
Mracan pristup svim oblastima VIII kuce, voli da prica mracne price?
IX Vodolija - Ur u VI
Povezan sa inostranstvom zbog posla.
X Ovan - Ma u III
Ma0Ju-tezi nekoj rukovodecoj funkciji, mora da bude dominantan..
XI Bik - Ve u VIII
Planovi vezani za novce drugih ljudi?
XII Bik - Ve u VIII
Opet mi vuce na fatalne ljubavi i sitnice koje takve vuku sa sobom..

Joj, slatka..ovo cu editovati cim budem malo vise svoja.
U svakom slucaju sve sto omasih podvuci zutom da vidim.

hahaha
Old 13-07-2007, 15:33   #19
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
saandraa je na dobrom putu
Standardno hahaha

ja sam isto svoj brak "odradila"

SOLARNA2011/2012

Old 13-07-2007, 16:25   #20
Nevencica
Obično gatalo

Nevencica's Avatar

Nevencica je offline
Nevencica je na dobrom putu
Standardno

Joooj deco sto je ovo dobra stvar!!! Pritom tako se sve dobro uklapa da sam se najezila Evo koza mi smirgla sako!!!
Ne ozbiljo pazite ovako moja 3 kuca je u ovnu sestra mi je ovan u podznaku tu joj je i mesec i jako naglasena sibolika ovna u svakom slucaju onda 4 kuca mi je u biku inace mama mi je u podznaku bik!!! itd.....nastavljam da citam pa cu jos da komentarisem! FENOMENALNA TEMA!

E sad sam u toku......ne znam samo koga analiziramo ali nema veze evo mozemo i mene. Ja mislim da sam ja odradila ovog raka sa pocetka 7 (to se u stvari toplo nadam ) imala sam jednu dugu vezu ali nismo nikad ziveli zajedno mada smo jako puno vremena provodili pod istim krovom. Pa se sve nadam da je simbolika moje sledece veze lav ili sunce u 11! Prijateljska veza i sve ostalo sto ima veze sa suncem. :

I lav ( sto volim da montiram hehehe-imam pravo da mastam vi me ispravljajte naravno ) ne znam kako to utice na fiz izgled?? Buckast? ne pada mi nista na pamet. Mozda ugladjen i sl. Sunce u strelcu u njegovoj 5 svaler verovatno.
II devica znaci voli lovu bitan mu je novac. stedisa? racionalista? u svakom slucaju ima osecaj za novac. Me u strelcu u 5.....hmmm trosi novac na cice ali trigon mesec ipak daje malo i mami salje joj novac kuci!
III vaga: venera u skorpiji......u 4 kuci vezan za bracu i sestre.......a ponasanje mu je .....definitivno uljudno i fino! (o hvala bogu )
IV skorpija: hmmm muskarcina u kuci ??? Marc u jarcu u 7 kuci ...... hmmm ..... auuu da nije agresivac neki ..... jos je mars aflikovan sa svih strana. Pod nagovorom majke i brace bije zenu odnosno mene (ovo prelazi u zanr spanske serije )
V strelac: auuu svaler ljubi ga majka, ali jupiter u vagi u kuci br 2 ipak kavaljer i dzentlmen. Trosi lovu na svoje zenske ..... galantan. Odlicno!
VI strelac: ne zanm kako ovo polje da opisem....verovatno ima srece s novcem....a i nema lose zdravlje. npr
VII jarac: to sam ja goropadna i stalno se nesto svadjam mars je jos tu, a onda i saturn u drugoj. Cedim mu novac ali u konj sa jupiterom ipak na finjaka i uz postovanje. (vaga)
VIII ribe: moze da se poveze sa sexom jel tako.....hm ribe sta to znaci??? Jel dobro ne razumem se u muske ribe! Valjda jeste!
IX ovan: mars u jarcu pa valjda je u inostranstvu sreo svoju dragu (mene)..... tamo planula ljubav. (mesec tamo u vonu)
X bik: auuu profesija? Zemljoradnik......ili ne daj boze nema zanimanje. Venera u izgonu u 4 kuci.....porodicni posao ili sl. Dzabalebaros koji je nasledio lovu! Super!
XI blizanci: druzeljubiv, Me u 5 ........voli da se "druzi" sa zenama......
XII blizanci: smrt u drustvu i mozda medju zenama......

E sad da ne budem sebicna nacisto......ako neko hoce da ga ocrnim nek se javi slobodno na 5555-3688

Last edited by uspavana; 31-08-2007 at 23:57..

Old 13-07-2007, 20:42   #21
webhanuma
Obično gatalo

webhanuma's Avatar

webhanuma je offline
Registrovan: Mar 2007
webhanuma je na dobrom putu
Standardno

Nevencice nista te ne razumem, ti il' si iskoristila svoju 7mu il' nisi. Ne moze to bas iskoristila sam raka, pa cu sad lava. Mislim ja to bas NIGDE nisam procitala?!
Naravno da ostaje ono opste znacenje sedme -partnerstvo, ali ne bas na taj nacin na koji ti projektujes... prvi brak prvi vladar kuce, drugi brak drugi vladar te kuce

Old 13-07-2007, 21:05   #22
Nevencica
Obično gatalo

Nevencica's Avatar

Nevencica je offline
Standardno

daaaa znam malo sam se nasalila sa sudbinom Hoces da i tebi pogledam malo??

za viksi
Old 14-07-2007, 00:45   #23
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Standardno za viksi

Evo slatka da pogledam i tebi da li se g-din Pravi uklapa.
I Bik / Ve u II/ So na Asc
So na Asc u Biku-tip vodje, voli da bude u centru paznje, postoji mogucnost da je malo egocentrican - korpulentan covek, moguce veca glava
II Blizanaca /Me u XI/ Sa na vrhu II kuce, Ve0Ma
Moguce da radi vise poslova, ali sa Sa na vrhu, ide malo teze, Ve i Ma u konjukciji u II kuci, kroz posao se realizuje, posao strast (?)
III Rak/Mo u VI
Vodi se osecanjima daleko vise nego razumom.Moguce je da ima talenta za kulinarstvo, ponekad ga je tesko naci kod kuce, voli da prica o poslu(?)
IV Lav/So u I
Voli da je oko njega sve najbolje, moguce da mu je otac bio dramaticna osoba, dom i porodica su mu jako vazni, dom predstavlja sigurnost.
V Devica/Me u XI/Pl i Ur
Nespremnost da se prasta u ljubavi, moguce da se ljubav previse analiziraju sopstvene emocije. Pl i Ur u V - hm, mogucnost neplanirane trudnoce(? i u muskom horoskopu) i nezadovoljstvo zbog toga
VI Vaga/Ve u II/Mo
Ukoliko voli svoj posao, perfekcinista je u obavljanju istog, uporan je, ukoliko ne voli posao moze biti izrazito neprijateljski nastrojen prema drugima.Voli da radi. Mo u VI - ne zna kako do dece (?)
VII Skorpija/Pl u V /Ne
Zahteva vernost i potpunu predanost partnera, postoji mogucnost izrazene ljubomore.Moguce da ne vidi bas najbolje svog partnera.
VIII Strelac/Ju u VIII
Moze imati velike koristi od partnerskih odnosa, ima podrsku drugih ljudi, postoji mogucnost nasledstva
IX Jarac/Sa u II
Moguce je da ne voli preterano da putuje, ukoliko to nije zbog posla.
X Vodolija/Ur u V
Tezi stabilnosti, dobar polozaj za bavljenje astrologijom, ambicioznost, dobar polozaj za rad u velikim organizacaijama
XI Ribe/Ne u VII/VIII/Me
Prijatelji iz umetnickih krugova, bolje je da se druzi sa mladjima od sebe, jer postoji mogucnost izdaje od starijih prijatelja.Moguce da radi nesto sa svojim telom.
XII Ovan/Ma u II
Stabilan stav i spoljasnja osecajna priroda mogu ublazavati nedostatak unutrasnje sigurnosti. Moguce da njegova sigurnost zavisi od finansija.

Ja ovoliko veceras videh, ispravljaj slatka ako ga poznajes gde pogresih..

Old 14-07-2007, 01:00   #24
swarovska
Obično gatalo

swarovska je offline
Registrovan: Jun 2007
swarovska je na dobrom putu
Standardno

a jel moze neko da pogleda moj drugi brak?kissssssssss
zapravo me zanima njegovo drugo polje (moje 10) zbog meseca u vodoliji mozda pilot? odnosno zanimanje kojim bi se mogao baviti (naravno i jos ko sta moze da kaze) tema je sjajna...

http://i188.photobucket.com/albums/z...ESKA/14.15.gif

Old 14-07-2007, 02:20   #25
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

I Bik / Ve u II/ So na Asc
So na Asc u Biku-tip vodje, voli da bude u centru paznje, postoji mogucnost da je malo egocentrican - korpulentan covek, moguce veca glava

Jesus, skroz naskroz on. Doduse, samo mu glava nije veca. Ako nije u centru paznje, upiskice se u gace (mesec u lavu).

II Blizanaca /Me u XI/ Sa na vrhu II kuce, Ve0Ma
Moguce da radi vise poslova, ali sa Sa na vrhu, ide malo teze, Ve i Ma u konjukciji u II kuci, kroz posao se realizuje, posao strast (?)

Posao mu jeste strast i zivotna teznja, al' mu nesto to tesko ide.. Stalno neka spoticanja (ja mu pomogla oko ovg posla, sta da ti kazem, kad je bebac)

III Rak/Mo u VI
Vodi se osecanjima daleko vise nego razumom.Moguce je da ima talenta za kulinarstvo, ponekad ga je tesko naci kod kuce, voli da prica o poslu(?)

Voli da prica o poslu, tesko ga je naci kod kuce (bar ok je bio sa mnom), a sto se tice kulinarstva, e pa sa mnom se nije pokazao.. Mozda nisam inspirativna.

IV Lav/So u I
Voli da je oko njega sve najbolje, moguce da mu je otac bio dramaticna osoba, dom i porodica su mu jako vazni, dom predstavlja sigurnost.

100% tacno, pri cemu mu je otac tezak ki crna zemlja i pun ko brod.. A on voli lovu vise nego lebac da jede..

V Devica/Me u XI/Pl i Ur
Nespremnost da se prasta u ljubavi, moguce da se ljubav previse analiziraju sopstvene emocije. Pl i Ur u V - hm, mogucnost neplanirane trudnoce(? i u muskom horoskopu) i nezadovoljstvo zbog toga

Prvi deo 100% tacan, a da ne zaglavis vodi racuna ne zna se.. Tako da za mogucnost ove neplanirane, ne znam, mozda mi javi ovih dana da je zaglavio. Ipak ga Saturn unakazi.

VI Vaga/Ve u II/Mo
Ukoliko voli svoj posao, perfekcinista je u obavljanju istog, uporan je, ukoliko ne voli posao moze biti izrazito neprijateljski nastrojen prema drugima.Voli da radi.Mo u VI - ne zna kako do dece (?)

Sve za posao vezano je tacno. Mo u VI - ne zna kako do dece (?)-ovo ne znam, ali bih ja znala sta bih sa njima.

VII Skorpija/Pl u V /Ne
Zahteva vernost i potpunu predanost partnera, postoji mogucnost izrazene ljubomore.Moguce da ne vidi bas najbolje svog partnera.

100% ON.

VIII Strelac/Ju u VIII
Moze imati velike koristi od partnerskih odnosa, ima podrsku drugih ljudi, postoji mogucnost nasledstva

Za ovaj prvi deo ne znam, a sto se tice nasledstva ovo mu se 100% smesi.

IX Jarac/Sa u II
Moguce je da ne voli preterano da putuje, ukoliko to nije zbog posla.

Kada ide na put, obavezno gundja i to me grozno nervira. A mora za CG, zbog majke.

X Vodolija/Ur u V
Tezi stabilnosti, dobar polozaj za bavljenje astrologijom, ambicioznost, dobar polozaj za rad u velikim organizacaijama

Ne znam. I ne pominji mu astrologiju, please

XI Ribe/Ne u VII/VIII/Me
Prijatelji iz umetnickih krugova, bolje je da se druzi sa mladjima od sebe, jer postoji mogucnost izdaje od starijih prijatelja.Moguce da radi nesto sa svojim telom.

Ima sve neke krelce oko sebe.

XII Ovan/Ma u II
Stabilan stav i spoljasnja osecajna priroda mogu ublazavati nedostatak unutrasnje sigurnosti. Moguce da njegova sigurnost zavisi od finansija.

100% on.

Dori, ti si genije. Mada ne znam da li je to ovaj blenton. JUBAC!!!!!!

Old 14-07-2007, 15:28   #26
Nevencica
Obično gatalo

Nevencica's Avatar

Nevencica je offline
Standardno

Dorijana dal bi bila raspolozena meni da uradis svoje vidjenje? Ja cu da ti uzvratim istom paznjom ako zelis naravno!
Poz
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-07-2007, 16:12   #27
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Znas sta mi pade na pamet: PA JA SAM SADA SIGURNO ISPUCALA OVU VII KUCU! E sad posto smo ziveli zajedno, cao, cao, bambino, odnosno finito! Uf, danas sam i poliglota..

Old 14-07-2007, 16:25   #28
Nevencica
Obično gatalo

Nevencica's Avatar

Nevencica je offline
Standardno

A koja kuca predstavlja drugi 'brak'?

Old 14-07-2007, 16:34   #29
webhanuma
Obično gatalo

webhanuma's Avatar

webhanuma je offline
Registrovan: Mar 2007
webhanuma je na dobrom putu
Standardno

Deveta Nevencice

Mada ono sto mene "muci" je sledece. Fakultet je predstavljen devetom kucom. Sta to znaci onda...eto ja sam promenila fakultet u toku mog obrazovanja. Jel' moj drugi fakultet predstavljen 11om ili i dalje devetom?

Old 14-07-2007, 16:37   #30
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nevencica VIdi Poruku
A koja kuca predstavlja drugi 'brak'?
II brak/znacajna veza se gleda od IX isto kao i od VII.

Slatke, ja danas nesto u guzvi..pri tom vise nisam sama u kuci..sklona sam malo suicidu .. a cenim da ce mi sutra zivci biti znacajno bolje, pa sedam da gledam po redu.

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules