ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 02-04-2008, 12:53   #181
Nale 83
Veštac

Nale 83 je offline
Registrovan: Feb 2008
Nale 83 je na dobrom putu
Standardno

Hocu jos, hocu jos .... Hajde ako je neko raspolozen neka zvirne jos malo u moju VII pa preko derivatne neka jos malo opise gospodina opasnog momka koji ce se, iskreno se nadam, uskoro pojaviti .
Submit to Digg   Derivatne kuce Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-04-2008, 15:32   #182
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

a da li se moze vidjeti da li postoji prijateljstvo prije veze,tj.da li se osobe poznaju ili je to ono brzinsko upoznavanje i ko grom grune veza,ili brak ili stogod,kuce? 11-7 cija koje sta?
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-04-2008, 16:04   #183
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Kaja VIdi Poruku
Angiliana,

Ako 9 polje gledamo kao drugog muža, vrlo je vjerovatno da će on biti sportski tip, veoma markantan i zgodan dasa Može se desiti da bude razveden ,
jaoooj...svasta mene...pa ja tek sad videla tvoj post draga @Kajo .....
i ja se slazem s tobom....mnogi su mi tumacili ovde na forumu i hvala vam svima...obavesticu vas cim se udam ponovo

Old 05-04-2008, 00:48   #184
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nale 83 VIdi Poruku
Hocu jos, hocu jos .... Hajde ako je neko raspolozen neka zvirne jos malo u moju VII pa preko derivatne neka jos malo opise gospodina opasnog momka koji ce se, iskreno se nadam, uskoro pojaviti .
Evo ti malu pomoc pa onda probaj sama iskombinovati znacenja derivatnih kuca koje se odnose na tvoje 7 polje. Ovo sto sledi je odlomak iz knjige "Astrologija seksualnosti i braka":

Kao sto svaka planeta i svaki znak mogu biti posmatrani sa aspekta njihovog uticaja na brak, tako i svaka mundana kuca moze biti proucavana u njenoj vezi sa istom oblasti zivota.
Pre svega, kuce od najdirektnije vaznosti su peta, sedma i jedanaesta.
Peta upravlja ljubavnim stvarima i decom. Sedma brakom. Jedanaesta prijateljstvom. Sve zahtevaju pazljivo proucavanje kad se odredjuju bracni izgledi pokazani u bilo kom horoskopu.
Svaka kuca ima sta da kaze u odnosu na brak, i od vaznosti je kad se posmatra tacan efekat kucne pozicije planete u aspektu sa jednim od bracnih pokazatelja. Sledeca lista ce pokriti sva nadlestva kuca koja se ticu braka.

PRVA KUCA
Ona prvenstveno upravlja natusom horoskopa i opisuje njegov karakter, licne navike i izgled.
Ona ima malo posebne vaznosti u odnosu na brak osim kada upravlja brakovima i razvodima koji na neki nacin zavise od ili slede ranije brakove i rastave. Takodje je vazna u slucajevima u kojima su muz i zena vec razvedeni a odluce da se ponovo vencaju.

DRUGA KUCA
Ona upravlja nasledstvom i zaostavstinom dobijenom od bracnog partnera i njegovim ili njenim gubitkom novca i dugovima.
Ukazuje na partnerovu smrt, okolnosti pod kojima brak ili razvod zavrsavaju. U Hindu astrologiji drzi se da ima neku vlast nad porodicom.

TRECA KUCA
Partnerova putovanja, kao i njegova ili njena religioznaili filozofska uverenja, snovi, publikacije, sve su to stvari direktno povezane sa normalnim upravljanjem trece kuce. Tako|e oznacava moralne i intelektualne faktore koji su u osnovi braka. Religiozne razlike uzrokuju nesklad, duge i komplikovane procese razvoda.
Njeno primarno vladanje nad natusovom bra}om, sestrama, rodjacima i susedima, takodje moze biti znacajno u pomaganju ili ometanju bracnog zivota.

CETVRTA
KUCA
Kuca natusovih i partnerovih roditelja. Pocasti, javni ugled i vidljive ambicije partnera. Proslave koje prate brak. Priroda i ishod dogadjaja kroz period u kome se dobija razvod.

PETA KUCA
Bracna vernost i ljubav van braka. Natusova zadovoljstva, privrzenosti i normalna ili nenormalna seksualna osecanja.
Seksualna strana braka i deca u braku. Dever i mladina pratilja na vencanju.
Oni ljudi koji pomazu da se ostvari brak ili postigne razvod. Partnerovi prijatelji i njihovi ili njihove nade ili zelje.
Prema Hindu astrologiji, ova kuca tako|e upravlja uzivanjem bogatstva stecenim od zena, kao i seksualnim odnosima sa prostitutkama.

SESTA KUCA
Partnerovi tajni neprijatelji, zatvor, tuge i nevolje, hronicne bolesti, rane i velike zivotinje, sve sto sledi iz pozicije ove kuce kao dvanaesta od sedme.
Uz to, ukazuje na nevolje i teskoce braka i povremene uticaje koji prete razvodom. Takodje upravlja prirodom partnerovog loseg ponasanja, pokazuje cenu razvoda, partnerove dugove, svaku tugu ili teskocu koja moze slediti iz razvoda. U muskom horoskopu oznacava zenin porodjaj i materinstvo. Ova kuca je narocito vazna u slucajevima gde je podudaranje tajnih interesa.

SEDMA KUCA
Ova kuca je najdirektnije povezana sa brakom.

OSMA KUCA
Partnerov novac i pokretna imovina i njegovi ili njeni bankari. Suprugin miraz. Izdrzavanje i stvari dobijene razvodom.
Prema Hindu astrologiji ova kuca je glavni pokazatelj svih neprijatnosti koje moze izazvati bracni partner.

DEVETA KUCA
Partnerova kraca putovanja, kola, prepiske, publikacije i ostale stvari iz trece kuce.
Takodje upravlja bracnim odnosima, medenim mesecom, partnerovim nacinom govora, govorljivoscu ili korespondencijom dokumenata povezanih sa razvodom i tekstom dokumenta razvoda.

DESETA KUCA

Kuca natusovih i partnerovih roditelja. Partnerovo nasledstvo, imanje, mesto stanovanja i mesto rodjenja ili sredina rodjenja.
Uz to, oznacava izazivaca, uzrok i rezultat braka ili razvoda i sve sakrivene i tajnovite stvari koje se ticu braka.

JEDANAESTA KUCA
Partnerova deca, skola, zadovoljstva, ljubav, spekulacije i ostala normalna upravljanja pete kuce koja se tice muza ili zene.
Takodje oznacava vaspitni efekat braka, poglede natusovih prijatelja na tu zajednicu, efekat vencanja na postojeca prijateljstva i prijatna iskustva proistekla iz braka.

DVANAESTA KUCA
Partnerove bolesti, hrana, ljubimci i sluge, sluzbe, odeca, psihicke tendencije i ostale normalne stvari seste kuce.
Tako|e upravlja uslovima koji mogu pokvariti bracni sklad i osetljivim tackama u zajednici koje mogu dovesti do teskoca i otudjenosti.
Prema Hindu astrologiji, dvanaesta ku}a upravlja preljubom i gubitkom normalnih bracnih veza.
Primene ovih odredaba omogucice odredjivanje velikog broja detalja koji se ticu bracnog partnera i toka bracnog zivota.

Old 05-04-2008, 03:48   #185
Nale 83
Veštac

Nale 83 je offline
Standardno

Andreina ti si jedno veeeliko . Hvala ti puno. Pokusacu nesto sama pa ako uspem, zamolicu te samo da iskontrolises malkice.

Old 21-04-2008, 22:11   #186
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

E sad da ja nesto pitam i da malkice lupim... Ako je 10.kuca u natalu preko derivatnih 4.kuca partnera tj. predstavlja njegov dom... da li bi ako je vrh te kuce (u kojoj je samo Lilit, u znaku Riba) u Vodoliji... dakle vladar je Uran i suvaladar Saturn... moglo znaciti da osoba dolazi iz kuce u kojoj je bilo razvoda, razmirica ( Uran), a opet zbog Saturna.. iz porodice koja je konzervativna, tradicionalna, u kojoj je mozda bilo i tesko bolesnih...
Bas zapetljah, al valjda je ipak razumljivo
Da li se to moze tako povezati?

Old 21-04-2008, 23:38   #187
kosooka
Obično gatalo

kosooka's Avatar

kosooka je offline
Registrovan: Apr 2008
kosooka je na dobrom putu
Standardno

Jel neko da i meni pogleda derivatnu sedmu, i opise mog pravog muza???
Hvala!

Old 22-04-2008, 00:01   #188
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

E sad da ja nesto pitam i da malkice lupim... Ako je 10.kuca u natalu preko derivatnih 4.kuca partnera tj. predstavlja njegov dom... da li bi ako je vrh te kuce (u kojoj je samo Lilit, u znaku Riba) u Vodoliji... dakle vladar je Uran i suvaladar Saturn... moglo znaciti da osoba dolazi iz kuce u kojoj je bilo razvoda, razmirica ( Uran), a opet zbog Saturna.. iz porodice koja je konzervativna, tradicionalna, u kojoj je mozda bilo i tesko bolesnih...
Bas zapetljah, al valjda je ipak razumljivo
Da li se to moze tako povezati?

E sad, Zuji, nista ne razumem: ako gledam tvoj natal, onda je njegova 4-ta u Vagi, sto ce reci lepa kucica, jedan od roditelja vrlo bitan, ali kuca puna smeha, razigrana, blesava, vesela... Ako gledam njegov natal, aaaaaaaaaaaa, zbog toga pitas, pa ja bi posmatrala ovako: tvoji roditelji su pre svega prijatelji, koji zive u braku dug niz godina, a da ti imas problema sa nasledstvom ili da ces ga dugo cekati, na pr. Ili da radis u nekoj banci, pa da tako zaradjujes novac. Doduse, to je neka negova buduca, pa ti vidi jel' se slaze. Mada Saturn u 8-oj moze svasta da znaci..

Old 22-04-2008, 00:32   #189
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

E sad, Zuji, nista ne razumem: ako gledam tvoj natal, onda je njegova 4-ta u Vagi, sto ce reci lepa kucica, jedan od roditelja vrlo bitan, ali kuca puna smeha, razigrana, blesava, vesela... Ako gledam njegov natal, aaaaaaaaaaaa, zbog toga pitas, pa ja bi posmatrala ovako: tvoji roditelji su pre svega prijatelji, koji zive u braku dug niz godina, a da ti imas problema sa nasledstvom ili da ces ga dugo cekati, na pr. Ili da radis u nekoj banci, pa da tako zaradjujes novac. Doduse, to je neka negova buduca, pa ti vidi jel' se slaze. Mada Saturn u 8-oj moze svasta da znaci..[/QUOTE]

Hehe... uneh zabunu Pokusavam skapirati povezivanje, pa vezbam na sebi tj. njemu jesu moji bili dugo u braku tj. i posle razvoda su ostali u istoj kuci. A da ja cekam nasledstvo, cekam ga i vrtim se u krug... i stalno nesto fali... Hvala... Viksi

Old 01-06-2008, 21:24   #190
natasha-77
Obično gatalo

natasha-77's Avatar

natasha-77 je offline
Registrovan: Mar 2008
natasha-77 je na dobrom putu
Standardno

Ako je preko derivatnih kuca, moja 10. - partnerova 4.kuca - dakle njegov dom, poreklo... Sta bi rekli o njegovom domu, poreklu. 10.kuca mi pocinje u Biku, a vladar odisao u 5.kucu. Da li moze da znaci, da je iz nekog manjeg mesta, sela? Da li moze da predstavlja i da on dolazi iz inostranstva tj. Grcke ? ( Moj sadasnji partner dolazi iz Grcke, a neki njeni delovi su u znaku Bika)

Old 01-06-2008, 22:05   #191
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
Registrovan: May 2007
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by kosooka VIdi Poruku
Jel neko da i meni pogleda derivatnu sedmu, i opise mog pravog muza???
Hvala!
Ovom bi bilo bolje da zivi kod tebe tj da se uda za tebe

Old 03-07-2008, 21:30   #192
Nale 83
Veštac

Nale 83 je offline
Standardno

Nesto sam razmisljala ... Po derivatnim, partnerov mladji brat je moje IX polje... Kako bih proverila da li cu se slagati sa njim? Jel gledam vladara moje IX i ASC ili kako ? Moze li se, uopste to videti preko derivatnih kuca ?

Old 10-07-2008, 16:56   #193
dannijella
Obično gatalo

dannijella's Avatar

dannijella je offline
Registrovan: Jan 2008
dannijella je na dobrom putu
Standardno

Ja ovo voleeem... Pocecu, pa mi pomozite jer nisam uopste objektivna kad sebi nesto radim.. Meni se uvek sve slaze
E pa ovako, moja sedma njegova prva..
Neptun, venera, prva kuca u strelcu... Bice lep, sarmantan, snalazljiv, avanturista, tajnovit (mada ne bi trebao da bude lazljiv, JU mu je u 11. kuci u vagi), umetnicka dusa, romantik..

Last edited by dannijella; 11-07-2008 at 00:13..

Old 14-07-2008, 19:01   #194
strelica
Početnik

strelica je offline
Registrovan: Aug 2007
strelica je na dobrom putu
Standardno

hej danijela,hvala ti,znam da sam zbrljala..pokušat ću ponovo okačiti!

evo pokušavam...evo uspjela izgleda..nadam se da ćeš uspjeti iščitati nešto..

jel moožeš izvesti mog budućeg?..i ja sam isto neobjektivna kada sama sebi tumačim kartu..ajd probaj..
hvala

Last edited by strelica; 14-07-2008 at 19:20.. Reason: natalna karta

Old 14-07-2008, 23:18   #195
dannijella
Obično gatalo

dannijella's Avatar

dannijella je offline
Registrovan: Jan 2008
dannijella je na dobrom putu
Standardno

Ja bih rekla da ce biti romantican, nezan, jako vezan za porodicu. Bice uspesan, upoznaces ga preko prijatelja, stariji od tebe...
Ako sam lupila nesto nek me neko ispravi i unapred se stidim.. Rado cu se pridruziti daljem komenatrisanju ali nek me neko kontrolise..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules