ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 21-06-2016, 11:57   #511
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by mina88 VIdi Poruku
Marshmallow, sjajna si
potvrdjujem navedeno, zaista iz tvojih postova se vidi lakoca u izrazavanju, kao i poprilicno znanje iz astrologije. Mozes li mene opisati imajuci u vidi moj natal.
Hvala

Nisam zaboravila
Probaću na osnovu vladara ASC, aspektovanosti ASC, ličnih planeta itd.

Tvoje 1. polje pada u znak Ovna, a u istom znaku, na samom ASC smjestio se i vladar Mars.
S obzirom na poziciju vladara ASC u sjedištu, i po znaku i po polju, rekla bih da je tvoja autopercepcija (kako vidiš samu sebe) u skladu sa doživljajem tvoje okoline (utisak koji ostavljaš na druge, kako te okolina doživljava na prvu loptu).
Veoma si energična i temperamenta osoba, vrlo ambiciozna, ne bježiš od toga da preuzmeš incijativu, dobro se snalaziš u "ulozi vođe", savršeno sposobna izboriti se za riječ & mjesto u bilo kojem krugu ljudi/okruženju

U tvom natalu je inače naglašena kardinalna kvaliteta (većina planeta upada u kardinalne znakove - Ma/vladar ASC u Ovna, Mo/emotivnost u Raka, Me/komunikacija, So/identitet, Sa/dispozitor Sunca u Jarca) - koje inače karakteriše akcija, incijativa, sposobnost preuzimanja vodstva. Kardinalni znakovi ne čekaju da se stvari dogode same od sebe, već sami preuzimaju incijativu i pokreću događaje.

Tvoj Mars je u izvjesnim kvadraturama sa Ne, Me i Mjesecom. Što se tiče Ma90Ne, ovaj kvadrat je separativni & širokog orbisa, tako da s vremenom gubi na intenzitetu. Kao što sam već negdje napisala, Neptun često boji stvarnost nekim svojim tonovima, pa bih, s obzirom na kvadraturu sa vladarem ASC - rekla da te je kao mlađu okolina percepirala u ponešto drugačijem svijetlu, ili si ti sama donekle prikrivala svoju pravu prirodu, možda i u strahu da nećeš biti prihvaćena ukoliko budeš komunicirala, reagovala i ponašala se u skladu sa onim šta misliš/osjećaš. U svakom slučaju, energičnost & prodornost ovog Ma na ASC nije u potpunosti dolazila do izražaja.

Me 90 Ma - kako je Merkur prirodni signifikator komunikacije, rekla bih da u komunikaciji ipak posjeduješ svojevrsnu dozu suzdržanosti, nekarakterističnu za tipične Ovnove (bez dlake na jeziku). Osobito zato jer ti i So i Sa (dispozitor Sunca) upadaju u Jarca, koji jeste znak iste kvalitete (kardinalne) kao i Ovan, ali različitog temperamenta. Ovnovi su kolerici (reaguju brzo, burno i na prvu), a Jarčevi melanholici (koji također reaguju burno, ali sporije, ne na prvu, već na petu).
S obzirom da je ovaj stelij u Jarcu u dekster poziciji u odnosu na Marsa u Ovnu (planete u Jarcu su dominantniji participanti eventualnih aspekata sa planetama u Ovnu), definitivno sam mišljenja da posjeduješ izvjesnu dozu zadrške & suzdržanosti, karakteristične za Jarčeve.

Ma90Mo - u slučaju ovog kvadrata, Mars je u dekster poziciji u odnosu na Mjesec (dominantniji), tako da tvoj emotivni izraz više opisuje direktnost, prodornost, te izvjesna agresivnost Marsa, nego tipična nježnost & umiljatost Mjeseca.

Osobito jer je tvoj Mjesec (kao i Venera) orijentalan, samim tim, u sebi nosi izvjesnu dozu muške energije.

Mars se nalazi i u aplikativnom trigonu sa Venerom (također orijentalnom, u muškom znaku, ali promjenjljive prirode), koja ga ipak mrvicu omekšava (Venera dominantna u odnosu na Marsa) i čini fleksibilnijim, tolerantnijim, spremnijim na kompromise.

the natal chart
Submit to Digg   Ascendent Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 21-06-2016, 12:12   #512
Олимпија
Obično gatalo

Олимпија je offline
Registrovan: Nov 2014
Олимпија je na dobrom putu
Standardno

Mozes li i mene Ja se nesto ne pronalazim u svom podznaku :/ Mozda proradi posle 30e„ kako ono bi za podznak kao kad on preovlada. A citala sam da se So ne oseca dobro u sestoj kuci pa mozda zato. Vise sam Ovan nego Lav. :/

Old 21-06-2016, 14:00   #513
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Олимпија VIdi Poruku
Mozes li i mene Ja se nesto ne pronalazim u svom podznaku :/ Mozda proradi posle 30e„ kako ono bi za podznak kao kad on preovlada. A citala sam da se So ne oseca dobro u sestoj kuci pa mozda zato. Vise sam Ovan nego Lav. :/
Pa naravno da Lav u tebi i ne dolazi do izražaja, tj. ne poistovjećuješ se sa ovim znakom, kada nemaš planeta u konjukciji sa ASC, odnosno u 1. polju, odnosno u Lavu generalno.
Kod tebe je također naglašena kardinalna kvaliteta, sa primjesom fiksne

Vladar ASC (So) ti je u Jarcu, kao i Venera. Dispozitor Saturn također u Jarcu.
Merkur (komunikacija) ti je u Vodoliji, odakle opozicionira vrh tvog 1. polja, dispozicijom i on odlazi u Jarca.

S druge strane, Mo u Ovnu gradi aplikacijski trigon sa tvojim ASC, a Mjesečev dispozitor, Mars je također u Ovnu, u sjedištu.

Ti jesi neka mješavina Jarca/Ovna, vjerujem da se najviše poistovjećuješ sa Ovnovskim osobinama; akcija, incijativa, ambicioznost. Te osobine nisu samo Ovnovski atributi, već generalno, osobine koje dijele svi kardinalni znakovi.
Samo što se ove osobine kod različitih elemenata (temperamenata) drugačije manifestuju; Ovan reagujue brzo, direktno i pomalo agresivno, Vaga će svoje reakcije malkice (malo više) upakovati, jer je po temperamentu staloženija, indirektnija.
Rakovi i Jarčevi na prvu loptu djeluju dosta pasivno, štaviše smireno, ali bocni ih, gurni ih, da se trgnu, odreaguju, krenu u akcije - ČUĆE SE, itekako, hahaha
I osjetiti

Mislim da si ti ipak smirenija, staloženija i sistematičnija od tipičnog Ovna. Kod tebe mi je Jarac nekako dominantniji. Ne znam jel djeliš moje mišljenje

the natal chart

Old 21-06-2016, 18:17   #514
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

@Marsh, a sta mislis, zasto mene cesto vide kao Lava? Najcesce misle da sam Lav, eventualno Strelac u horoskopu...
Ok, Me mi je u Lavu ali nista vise...

Old 21-06-2016, 18:49   #515
Олимпија
Obično gatalo

Олимпија je offline
Registrovan: Nov 2014
Олимпија je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Pa naravno da Lav u tebi i ne dolazi do izražaja, tj. ne poistovjećuješ se sa ovim znakom, kada nemaš planeta u konjukciji sa ASC, odnosno u 1. polju, odnosno u Lavu generalno.
Kod tebe je također naglašena kardinalna kvaliteta, sa primjesom fiksne

Vladar ASC (So) ti je u Jarcu, kao i Venera. Dispozitor Saturn također u Jarcu.
Merkur (komunikacija) ti je u Vodoliji, odakle opozicionira vrh tvog 1. polja, dispozicijom i on odlazi u Jarca.

S druge strane, Mo u Ovnu gradi aplikacijski trigon sa tvojim ASC, a Mjesečev dispozitor, Mars je također u Ovnu, u sjedištu.

Ti jesi neka mješavina Jarca/Ovna, vjerujem da se najviše poistovjećuješ sa Ovnovskim osobinama; akcija, incijativa, ambicioznost. Te osobine nisu samo Ovnovski atributi, već generalno, osobine koje dijele svi kardinalni znakovi.
Samo što se ove osobine kod različitih elemenata (temperamenata) drugačije manifestuju; Ovan reagujue brzo, direktno i pomalo agresivno, Vaga će svoje reakcije malkice (malo više) upakovati, jer je po temperamentu staloženija, indirektnija.
Rakovi i Jarčevi na prvu loptu djeluju dosta pasivno, štaviše smireno, ali bocni ih, gurni ih, da se trgnu, odreaguju, krenu u akcije - ČUĆE SE, itekako, hahaha
I osjetiti

Mislim da si ti ipak smirenija, staloženija i sistematičnija od tipičnog Ovna. Kod tebe mi je Jarac nekako dominantniji. Ne znam jel djeliš moje mišljenje
Daaa „ delim tvoje misljenje„ Jarac je najjdominantniji definitivno i to sam ortodox. Jesam stalozena i sve to sto se vezuje za jarceve a sa druge strane kad me potpali ta vatra iz Ovna to je haos Tu je dosta energije i ako to ne ispucam i neiskanalisem onda me to baca na agresivnost„ i onda budem hladnokrvna agresivna kombinacija„ katastrofa Od Lava imam samo lavlju grivu tj kosu bas ono kao sto se opisuje u knjigama i zasiljene ochi a ostale ovako neke osobine i ne pronalazim al mozda treba vremena i za to da proradi„ videcemo. Ja sam skromo jare a opet lav je susta suprotnost tome.

Old 21-06-2016, 20:54   #516
Renko
Veštac

Renko's Avatar

Renko je offline
Registrovan: Nov 2009
Renko će postati poznat uskoro
Standardno

6. polje u koje se smjestilo sunce kao vladar ASC u saturnovom znaku nije baš kraljevska pozicija da bi se osjećala kao lav.

Old 21-06-2016, 21:06   #517
Rejhana al Mahmud
Obično gatalo

Rejhana al Mahmud's Avatar

Rejhana al Mahmud je offline
Registrovan: Feb 2015
Rejhana al Mahmud je na dobrom putu
Standardno

Kad smo kod Asc...cesto me ljudi pitaju dal sam rodjena u znaku Lava....valjda se dojmim naoruzana samopouzdanjem...

Old 22-06-2016, 00:23   #518
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Олимпија VIdi Poruku
Daaa „ delim tvoje misljenje„ Jarac je najjdominantniji definitivno i to sam ortodox. Jesam stalozena i sve to sto se vezuje za jarceve a sa druge strane kad me potpali ta vatra iz Ovna to je haos Tu je dosta energije i ako to ne ispucam i neiskanalisem onda me to baca na agresivnost„ i onda budem hladnokrvna agresivna kombinacija„ katastrofa Od Lava imam samo lavlju grivu tj kosu bas ono kao sto se opisuje u knjigama i zasiljene ochi a ostale ovako neke osobine i ne pronalazim al mozda treba vremena i za to da proradi„ videcemo. Ja sam skromo jare a opet lav je susta suprotnost tome.
Naravno da se nećeš osjećati kao znak u kojem imaš samo ASC, tj. vrh 1. polja i to je to
Ponovno se vraćam na ono što sam već rekla, prevelika se pažnja poklanja znaku u kojem pada ASC, a premalo npr. planetama koje aspektuju taj isti ASC. Osobito u slučajevima poput tebe ili mene, koje nemamo ni jednu jedinu planetu u znaku u koji pada ASC, a kamoli u konjukciji sa ASC ili u 1. polju
Doduše moj Merkur (vladar ASC) je po dvanaestinama u Djevici, ali tvoje So čak ni po dodekatemoriji ne pada u znak Lava, već u Vagu.

the natal chart

Old 22-06-2016, 00:31   #519
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 će postati poznat uskoromandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by ganci VIdi Poruku
@Marsh, a sta mislis, zasto mene cesto vide kao Lava? Najcesce misle da sam Lav, eventualno Strelac u horoskopu...
Nije valjda da ne kapiras zasto?
Pa sunce ti je na mc-u

Old 22-06-2016, 01:33   #520
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Zato što su ljudi većinom laici po pitanju astrologije u širem smislu, znanje im je ograničeno na mainstream reprezentaciju horoskopskih znakova. U mainstream astrologiji, odnosno u pop kulturi svaki znak ima tačno određenu ulogu; nas Račice je zapao stereotip krhkica & nježnica bujnih grudi, koje preferiraju vintage modne detalje, romantične odjevne predmete od čipke, te haljinice cvjetnog uzorka. Osim toga, manjka nam karizme, a glavni životni cilj, alfa/omega svih naših ambicija, odnosno svrha naše egzistencije na planeti Zemlji je izroditi čopor djece i po zanimanju biti mama.
Za Lady Di, Angelinu Jolie i Cameron Diaz (Račice po znaku i podznaku) neupućeni bi također rekli da su neke Ovnice ili Lavice, hahaha
Tako da, s obzirom da su Rakovi (i muški & ženski) u praksi mnogo prodorniji, karizmatičniji i atraktivniji, nego što im se u astrološkoj teoriji "priznaje" (jer se navedene osobine ekskluzivno pripisuju Ovnovima, Lavovima & Škorpijama), eto ti jednog djela odgovora

Ono sa čim većina ljudi nije upoznata je slijedeće;
prije svega, Rak je kardinalni znak, a kardinalne znakove karakteriše i ambicija, i dinamičnosti, i odlučnost, i incijativa, kao i to da veoma lako preuzimamo ulogu vođe i nosimo se sa istom.
To što smo po prirodi, donekle suzdržani, na prvu loptu pomalo hladni, što ne idemo takoreći "glavom kroz zid", što se ne guramo silom u prvi plan i što nemamo taj agesivni/nadobudni nastup, ne eliminiše, odnosno ne umanjuje kardinalne karakteristike našeg Sunčevog znaka

Ljudi također ne znaju da su ljetna Sunca kolerična (So u Raku/Lavu/Djevici), tako da su Sunca (naš identitet) u Raku i Lavu pripadnici iste temperamentalne grupe (kolerici).
Ljudi nisu upoznati ni sa tim da je So u 4., 5., 6., 10., 11., i 12. polju orijentalno, tj. u skladu sa svojom primarnom prirodom. Kao ni sa pojmovima dnevnih/noćnih sekti, Halba, Hajza itd.

Konkretno u tvom slučaju (natalu), najviše je naglašen kardinalni kvalitet ( Mo, So & Ma u kardinalnim znakovima). Tvoje rođenje je dnevno, kod tebe su "na vlasti" planete koje vladaju dnevnom sektom; So, Sa & Ju. So (tvoj identitet) po defaultu je u Halbu, u aspektima sa snažnim, muškim, orijentalnim planetama - Jupiterom u sjedištu i Marsom u egzaltaciji.
Osim toga, po primarnim direkcijama, Sunce ti je 2/3 života u Lavu - znaku svog sjedišta i tripliciteta.
Vladar ASC (Ve) jeste u Djevici (istovremeno i u padu i u triplicitetu), ali dispozitor Djevice je upravo Merkur u Lavu

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 22-06-2016 at 10:13..
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-06-2016, 05:54   #521
mina88
Obično gatalo

mina88's Avatar

mina88 je offline
Registrovan: Aug 2014
mina88 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Nisam zaboravila
Probaću na osnovu vladara ASC, aspektovanosti ASC, ličnih planeta itd.

Tvoje 1. polje pada u znak Ovna, a u istom znaku, na samom ASC smjestio se i vladar Mars.
S obzirom na poziciju vladara ASC u sjedištu, i po znaku i po polju, rekla bih da je tvoja autopercepcija (kako vidiš samu sebe) u skladu sa doživljajem tvoje okoline (utisak koji ostavljaš na druge, kako te okolina doživljava na prvu loptu).
Veoma si energična i temperamenta osoba, vrlo ambiciozna, ne bježiš od toga da preuzmeš incijativu, dobro se snalaziš u "ulozi vođe", savršeno sposobna izboriti se za riječ & mjesto u bilo kojem krugu ljudi/okruženju

U tvom natalu je inače naglašena kardinalna kvaliteta (većina planeta upada u kardinalne znakove - Ma/vladar ASC u Ovna, Mo/emotivnost u Raka, Me/komunikacija, So/identitet, Sa/dispozitor Sunca u Jarca) - koje inače karakteriše akcija, incijativa, sposobnost preuzimanja vodstva. Kardinalni znakovi ne čekaju da se stvari dogode same od sebe, već sami preuzimaju incijativu i pokreću događaje.

Tvoj Mars je u izvjesnim kvadraturama sa Ne, Me i Mjesecom. Što se tiče Ma90Ne, ovaj kvadrat je separativni & širokog orbisa, tako da s vremenom gubi na intenzitetu. Kao što sam već negdje napisala, Neptun često boji stvarnost nekim svojim tonovima, pa bih, s obzirom na kvadraturu sa vladarem ASC - rekla da te je kao mlađu okolina percepirala u ponešto drugačijem svijetlu, ili si ti sama donekle prikrivala svoju pravu prirodu, možda i u strahu da nećeš biti prihvaćena ukoliko budeš komunicirala, reagovala i ponašala se u skladu sa onim šta misliš/osjećaš. U svakom slučaju, energičnost & prodornost ovog Ma na ASC nije u potpunosti dolazila do izražaja.

Me 90 Ma - kako je Merkur prirodni signifikator komunikacije, rekla bih da u komunikaciji ipak posjeduješ svojevrsnu dozu suzdržanosti, nekarakterističnu za tipične Ovnove (bez dlake na jeziku). Osobito zato jer ti i So i Sa (dispozitor Sunca) upadaju u Jarca, koji jeste znak iste kvalitete (kardinalne) kao i Ovan, ali različitog temperamenta. Ovnovi su kolerici (reaguju brzo, burno i na prvu), a Jarčevi melanholici (koji također reaguju burno, ali sporije, ne na prvu, već na petu).
S obzirom da je ovaj stelij u Jarcu u dekster poziciji u odnosu na Marsa u Ovnu (planete u Jarcu su dominantniji participanti eventualnih aspekata sa planetama u Ovnu), definitivno sam mišljenja da posjeduješ izvjesnu dozu zadrške & suzdržanosti, karakteristične za Jarčeve.

Ma90Mo - u slučaju ovog kvadrata, Mars je u dekster poziciji u odnosu na Mjesec (dominantniji), tako da tvoj emotivni izraz više opisuje direktnost, prodornost, te izvjesna agresivnost Marsa, nego tipična nježnost & umiljatost Mjeseca.

Osobito jer je tvoj Mjesec (kao i Venera) orijentalan, samim tim, u sebi nosi izvjesnu dozu muške energije.

Mars se nalazi i u aplikativnom trigonu sa Venerom (također orijentalnom, u muškom znaku, ali promjenjljive prirode), koja ga ipak mrvicu omekšava (Venera dominantna u odnosu na Marsa) i čini fleksibilnijim, tolerantnijim, spremnijim na kompromise.
Hvala, marsh Istinito si me opisala ;-) Nije ugodno bas ovom Marsu na ascedentu koji je inace jak i u svom sedistu, da se izbori sa planetama u Jarcu. Ipak sam ja zakleti jarac. Sve ono sto se odnosi na jarceve u potpunosti oslikava mene. Ima tu malo marsove energije, kada je npr. u pitanju neka rasprava ili slicno, zaista umem da pronadjem adekvatnu rec, posle koje svi zacute.. ali isto tako, kao sto si i napisala, nikada prva ne napadam..umem itekako da cutim, i da cekam pravi trenutak ukolko mi to tako odgovara(nekako sa godinama naucila ;-)) Ranije sam bila vise impulsivnija , ili mi se tako cini..Kod mene kao da ne vazi princip da podznak se ispoljava kasnije, sve vise sam ozbiljnija, cak i nisam vise ona pricalica od pre. Tesko mi je da se otvorim ljudima, a ranije sam samo blebetala Ambiciozna jesam, ne znam da li je to opravdano, obzirom da jos nista znacajnije nisam postigla, ali volim da sanjam velike snove ;-) Potvrdjujem navedeno da mi je Venera omeksala Marsa iz razloga sto ne delujem muskobanjasto, kao vecina devojaka sa marsom u ovnu na asc (jesam jake konstitucije, misicava, ali sve je to dobro upakovano)-posebno me raduje. Sto se tice kvadrature marsa i meseca, potvrdjujem da je tesko breme. Uvek su tu povredjena osecanja, noz koji prodire u srce..sad, da li sam ja ta koja povredjuje ili mene povredjuju, vecita je dilema..mislim da je obostrano...sreca pa je separacijski, tako da se nadam da ce vremenom njegov intenzitet oslabiti. Subjektivno, raduje me sto sam vise jarcevski tip, i sto imam "zadrsku", svojevrsnu kontrolu..nazalost ne mogu sve da kontrolisem, ponekad se i ja umorim pa pustim da stvari idu same od sebe(greska) , treba se boriti. Mogu da kazem da gotovo uvek ostvarim cilj kada od mene nesto zavisi tj.kada se ja pitam, problem nastaje kada od drugih zavisi a tice se mene, tada kao da mi neko drugi stoji na puti do cilja..jedbostavno, sve sto hocu, to i mogu ( trebalo bi da mogu ).

Old 22-06-2016, 13:18   #522
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Drago mi je da sam "pogodila"

the natal chart

Old 22-06-2016, 13:28   #523
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Zato što su ljudi većinom laici po pitanju astrologije u širem smislu, znanje im je ograničeno na mainstream reprezentaciju horoskopskih znakova. U mainstream astrologiji, odnosno u pop kulturi svaki znak ima tačno određenu ulogu; nas Račice je zapao stereotip krhkica & nježnica bujnih grudi, koje preferiraju vintage modne detalje, romantične odjevne predmete od čipke, te haljinice cvjetnog uzorka. Osim toga, manjka nam karizme, a glavni životni cilj, alfa/omega svih naših ambicija, odnosno svrha naše egzistencije na planeti Zemlji je izroditi čopor djece i po zanimanju biti mama.
Za Lady Di, Angelinu Jolie i Cameron Diaz (Račice po znaku i podznaku) neupućeni bi također rekli da su neke Ovnice ili Lavice, hahaha
Tako da, s obzirom da su Rakovi (i muški & ženski) u praksi mnogo prodorniji, karizmatičniji i atraktivniji, nego što im se u astrološkoj teoriji "priznaje" (jer se navedene osobine ekskluzivno pripisuju Ovnovima, Lavovima & Škorpijama), eto ti jednog djela odgovora

Ono sa čim većina ljudi nije upoznata je slijedeće;
prije svega, Rak je kardinalni znak, a kardinalne znakove karakteriše i ambicija, i dinamičnosti, i odlučnost, i incijativa, kao i to da veoma lako preuzimamo ulogu vođe i nosimo se sa istom.
To što smo po prirodi, donekle suzdržani, na prvu loptu pomalo hladni, što ne idemo takoreći "glavom kroz zid", što se ne guramo silom u prvi plan i što nemamo taj agesivni/nadobudni nastup, ne eliminiše, odnosno ne umanjuje kardinalne karakteristike našeg Sunčevog znaka

Ljudi također ne znaju da su ljetna Sunca kolerična (So u Raku/Lavu/Djevici), tako da su Sunca (naš identitet) u Raku i Lavu pripadnici iste temperamentalne grupe (kolerici).
Ljudi nisu upoznati ni sa tim da je So u 4., 5., 6., 10., 11., i 12. polju orijentalno, tj. u skladu sa svojom primarnom prirodom. Kao ni sa pojmovima dnevnih/noćnih sekti, Halba, Hajza itd.

Konkretno u tvom slučaju (natalu), najviše je naglašen kardinalni kvalitet ( Mo, So & Ma u kardinalnim znakovima). Tvoje rođenje je dnevno, kod tebe su "na vlasti" planete koje vladaju dnevnom sektom; So, Sa & Ju. So (tvoj identitet) po defaultu je u Halbu, u aspektima sa snažnim, muškim, orijentalnim planetama - Jupiterom u sjedištu i Marsom u egzaltaciji.
Osim toga, po primarnim direkcijama, Sunce ti je 2/3 života u Lavu - znaku svog sjedišta i tripliciteta.
Vladar ASC (Ve) jeste u Djevici (istovremeno i u padu i u triplicitetu), ali dispozitor Djevice je upravo Merkur u Lavu
Da, stereotipa ima jako puno pa vesele i energicne osobe na prvu loptu ljudima budu Lavovi, Strelcevi...
Mislim da je mene moje direktivno Sunce najvise obelezilo. I nacin govora i objasnjavanja Me u Lavu
Inace, jedna od izjava sa kojom se ja slazem, a potice iz TA je da su Rakovi lutalice. A ovo potice od toga sto je So u Raku peregrinirano. Ja i tu sebe pronalazim. Stalno sam u potrazi za necim, sto fizicki sto psihicki i uvek imam neki nemir kad sam duze stacionirana u mestu u kom zivim, kad nemam mogucnost da odem negde. Isto tako kad na poslu postane monotono, ja krenem da pretrazujem nove tehnike, mogucnosti, krenem da ucim nesto novo.

Old 22-06-2016, 13:53   #524
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Da, stereotipa ima jako puno pa vesele i energicne osobe na prvu loptu ljudima budu Lavovi, Strelcevi...
Mislim da je mene moje direktivno Sunce najvise obelezilo. I nacin govora i objasnjavanja Me u Lavu
Inace, jedna od izjava sa kojom se ja slazem, a potice iz TA je da su Rakovi lutalice. A ovo potice od toga sto je So u Raku peregrinirano. Ja i tu sebe pronalazim. Stalno sam u potrazi za necim, sto fizicki sto psihicki i uvek imam neki nemir kad sam duze stacionirana u mestu u kom zivim, kad nemam mogucnost da odem negde. Isto tako kad na poslu postane monotono, ja krenem da pretrazujem nove tehnike, mogucnosti, krenem da ucim nesto novo.
Sličan slučaj je i kod mene, s tim što je moje direktovano Sunce kasnije preselilo u Lava, nekada početkom fakulteta. Opisala sam situaciju na temi progresivne karte, lijepo se sve kockice te direkcije uklapaju sa natalnim predispozicijama
Ni ja ne volim statičnost & monotoniju, volim da sam u pokretu - i mentalno i fizički.

Konkretno ja JESAM tipični Rak; što se tiče emotivnosti, promjena raspoloženja, vezanosti za porodicu & bliske osobe, ljubavi prema djeci, životinjama itd.
Međutim, fol je u tome što ta grupa mojih osobina apsolutno ne mora, odnosno ne isključuje neke druge osobine - ambicioznost, komunikativnost, dinamičnost, inovativnost, stalnu želju za fizičkom aktivnosti i mentalnom stimulacijom.

Kao ni u primjerima poznatih osoba;
Lady Di s jedne strane jeste bila majka, altruista & humanitarac, ali s druge strane i dosta kontroverzna ličnost, dinamična, aktivna, incijator, vođa. Nije bila pasivna princeza koja samo sjedi/stoji pored Charlesa, trepće okicama i smješka se novinarima/fotografima

Angelina Jolie - ASC Rak, Venera u Raku (u triplicitetu) na samom vrhu 1. polja. Sličan slučaj kao i Lady Di

the natal chart
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules