ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 21-10-2014, 10:48   #481
madagaskarL
Švrća

madagaskarL's Avatar

madagaskarL je offline
Registrovan: Oct 2014
madagaskarL je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Ladyeve VIdi Poruku
Meni su neki rekli da u kom vam je znaku Mesec, npr Vaga da vas kroz Vagu ljudi dozivljavaju, a ne preko podznaka. Ja sam ovde pocetnik, svasta cu jos nauciti. Pozz
Ima ovde istine. Recimo kad mi ljudi pogadjaju podznak, uglavnom misle da sam skorpija a ne vaga. A mo mi upravo u skorpiji.

Ni meni se ne svidja moj podznak, nekako mi je mlak i kilav a kad neko kaze kombinaciju lav/vaga prva reakcija je "jao ova mora da satima stoji ispred ogledala" (sto bi nekako bilo i logicno) a ustvari uopste nije tako, bar u mom slucaju. Uopste nemam problem da izadjem iz kuce bez sminke.
Submit to Digg   Ascendent Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 27-10-2014, 22:38   #482
AstraSole
Obično gatalo

AstraSole's Avatar

AstraSole je offline
Registrovan: Oct 2014
AstraSole je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
koliko znam za blizance koji su rodjeni u intervalu od 4 min razlike,njima se razlikuje asc za 1 stepen...moja drugarica je starija od njene sestre bliznakinje 5 min,i razlika je u tom jednom stepenu,a zivoti su im isli skroz drugacijim putevima
ta sam zbog tog glupog 1 minuta moram non-stop da pomeram kuce da bih videla sta imam

trebala bih da sam lav ali zato sto sam drugorodjena,receno mi je da gledam 3 kucu za ascendant i da sve pomeram tako... prepoznajem se i u Lavu i u devici

Old 19-06-2015, 04:19   #483
divna
Početnik

divna's Avatar

divna je offline
Registrovan: Jun 2015
divna je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Andreina VIdi Poruku
U knjizi Degrees of the Zodiac Symbolised engleski astrolozi Sephariel i Charubel analiziraju svaki stepen i njegovu simboliku.

Napomena: prvi stepen ide od 0.0 do 0.59, drugi od 1.0 do 1.59 itd.
Isto tako vazno je i kada se neka planeta tu nadje. U predikcijama je jako vazna simbolika stepena (i u sinastriji) jer nam cesto govore sa cime ce se natus suocavati u odredjenom periodu. Pogledajte obavezno i znacenje susednih stepena.

ASCENDENT U ŠKORPIJI

1ş stepen - simbol: Srce. Interpretacija: strastven, pouzdan, nesebičan čovek, pod uticajem drugih.

2ş stepen - simbol: Ljudska lobanja. Interpretacija: mističan, voli okultno; duboko zailazi u stvari, melanholičan.

3ş stepen - simbol: Trougao. Interpretacija: ukazuje na osobu sa mnogo talenata koja će ostaviti traga u svetu; velike pameti, moralne i intelektualne dominacije. U njena se naređenja veruje bez trunke sumnje.

4ş stepen - simbol: Dupli trougao. Interpretacija: ukazuje na veliku snagu volje; čarobnjak.

5ş stepen - simbol: Detelina. Interpretacija: vera, nada i dobrota su njene karakteristike; tvorac novih sistema za korist čovečanstva.

6ş stepen - simbol: Monstrum sa dva lica, poput drevnog Janusa. Interpretacija: ukazuje na podvojenost i lukavštinu; klevetnik.

7ş stepen - simbol: Nag dečak s krunom na glavi i žezlom u ruci. Interpretacija: ukazuje na nevinost u kombinaciji s velikim urođenim dostojanstvom; obećava visok položaj u budućnosti.

8ş stepen - simbol:Kometa (popt one iz 1882). Interpretacija: ukazuje na ćudljivu, ekscentričnu osobu, ali ona će napraviti veliko delo.

9ş stepen - simbol: Snop žita. Interpretacija: ukazuje na praktičnog narodnog dobrotvora; dobar član zajednice.

10ş stepen - simbol:Pomorski kompas. Interpretacija: ukazuje na osobu s velikom intuicijom, ljubitelja tajnih istraživanja; načiniće otkrića.

11ş stepen - simbol: Jagnje udaljeno od svoje majke, ali gleda ka njoj. Interpretacija: ukazuje na osobu sa jakom sinovskom privrženošću; ne može biti srećna ukoliko nema nekoga koga voli i na koga može da se osloni.

12ş stepen - simbol: Bik udara nogom o zemlju. Interpretacija: ukazuje na osobu koja će imati svoj put; njen bes dugo traje.

13ş stepen - simbol: Lisac sedi naslonjen na bok. Interpretacija: ukazuje na osobu koja uvek postiže svoje sebične ciljeve. Dobar strateg.

14ş stepen - simbol: Golubica. Interpretacija: nevinost i bezazlenost; mnogo moralne hrabrosti; osoba koja misli i deluje više iz srca nego iz glave; pravi prijatelj, veran u ljubavi.

15ş stepen - simbol: Okrugli hram s šiljatim krovom. Interpretacija: ukazuje na osobu sklonu javnom pridržavanju religioznih rituala; veoma praznovernu kada su u pitanju tajne religije.

16ş stepen - simbol: Crveni plamen uspinje se do velikog usijanja. Interpretacija: otkriva osobu koja ima žarke želje; velikog entuzijastu po pitanju stvari za koje se zalaže; istinskog prijatelja i otvorenog neprijatelja.

17ş stepen - simbol: Naga ženska figura. Interpretacija: pohotna osoba, sklona da se zanese ljubavnim strastima.

18ş stepen - simbol: Muškarac u jednoj ruci drži vagu, u drugoj mač. Interpretacija: pravedna osoba, ali sklona da bude oštra.

19ş stepen - simbol: Zmija sa mnogo glava, svijena u krug, sa iskeženim otrovnim zubima. Interpretacija: otkriva osobu koja bi mogla da čini zlo i naopako u društvu; sem ukoliko ne prevladaju benefici, stvaraće nedaće rođacima i prijateljima. Ovo je prokleti stepen, takozvanog prokletog znaka, ali i to može da ima svoju svrhu.

20ş stepen - simbol: Dva muškarca se bore sa mačevima. Interpretacija: učesnik u dvoboju, bokser, gimnastičar, osoba koja ne priznaje jednakog, veoma opasan protivnik.

21ş stepen - simbol: Čovek se nalazi sred gomile dece koja se igraju. Interpretacija: veoma jednostavna osoba, ljubitelj dece i dečjih zabava.

22ş stepen - simbol: Čovek drži pticu za vrat i davi je. Interpretacija: okrutna osoba i kukavica. Zloupotrebljava slabost i nemoć drugih.

23ş stepen - simbol: Mesec u svojoj prvoj četvrti. Interpretacija: osoba koja voli promenu; spekulator; previše optimistična u svojim očekivanjima; ipak, sve u svemu, srećna osoba.

24ş stepen - simbol: Žena sedi na kamenu i plače. Interpretacija: osetljiva i saosećajna osoba; sudbina joj nosi mnogo tuge zbog smrti prijatelja; više voli senovitu nego sunčanu stranu života.

25ş stepen - simbol: Neraširena bela zastava s crvenim malteškim krstom. Interpretacija: osoba časnih misli i čistih namera; propatiće mnogo, ali na kraju trijumfuje nad svim preprekama i pobeđuje sve bedne neprijatelje.

26ş stepen - simbol: Krtica. Interpretacija: velika individualnost; veoma rezervisana osoba i veoma odlučna; osoba koja mrzi javnost.

27ş stepen - simbol: Sa ovim stepenom ascendenta na rođenju i drugim dobrim uticajima, osoba će se pokazati kao veoma izuzetna. Igraće aktivnu ulogu u javnom životu i imaće velikog uticaja na čovečanstvo.

28ş stepen - simbol: Tigar koji čuči, spreman da skoči na svoj plen. Interpretacija: osvetoljubiva, podmukla i surova osoba. Ovaj stepen je zla kombinacija Saturna i Marsa.

29ş stepen - simbol: Čovek s lukom i strelom kao da se sprema da nišani u neki udaljeni objekat. Interpretacija: dobar strelac, ekspert; obožava lov; ipak plemenit i human; uspešan u životu.

30ş stepen - simbol: Čovek u oklopu, sa šlemom na glavi i kopljem u ruci. Interpretacija: osoba je opsednuta vojnim pozivom; postaće dobar vojnik; uopšte veoma veliki sklad.
cao odusevljena sam ovim tvojim postom volela bih da procitam i nastavak(posle Skorpije) a ne mogu da ga nadjem pa te molim da mi pomognes pozzzzz

Old 19-06-2015, 16:46   #484
venera88
Obično gatalo

venera88 je offline
Registrovan: Aug 2014
venera88 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by madagaskarL VIdi Poruku
Ima ovde istine. Recimo kad mi ljudi pogadjaju podznak, uglavnom misle da sam skorpija a ne vaga. A mo mi upravo u skorpiji.

Ni meni se ne svidja moj podznak, nekako mi je mlak i kilav a kad neko kaze kombinaciju lav/vaga prva reakcija je "jao ova mora da satima stoji ispred ogledala" (sto bi nekako bilo i logicno) a ustvari uopste nije tako, bar u mom slucaju. Uopste nemam problem da izadjem iz kuce bez sminke.
ja se tako ogledam u skoro svakom izlogu pored kojeg prodjem i moja sestra isto, ona je vaga podznak

Old 10-06-2016, 15:56   #485
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Ukoliko Vam je Ascendent (podznak) Devica

Osobine i mentalne sposobnosti: Vase tipicne osobine su analiticnost, promisljenost, izuzetna preciznost, urednost, tacnost, odmerenost. Okolina Vas karakterise kao veoma racionalnu, realnu, razumnu, pedantnu i diplomaticnu osobu. Kod Vas dominira intelekt, prakticne sposobnosti i sklonost ka analizama i dedukciji. Narocito drzite do reda, postujete disciplinu i marljivost. Vrlo ste izbirljivi, obracate paznju na detalje i sitnice, posedujete dobre organizatorske sposobnosti. Odlikuje Vas radoznali duh, potreba za ucenjem, saznanjem i obrazovanjem. Lepo se izrazavate, komunikativni ste, ali kod Vas sve mora da bude "po notama" i odmereno. Veoma ste odgovorni i savesni, podlozni ste pesimistickom i melanholicnom raspolozenju. Okolina Vam zamera na preteranoj kriticnosti odnosno kritizerstvu, na odmerenim i kontrolisanim emocijama. U ljubavnom odnosu delujete suzdrzano, a povremeno previse sumnjicavo ili nepoverljivo prema partneru. Za Vas skoro svaka situacija ili osoba mora da poseduje "misaonost", pa tako i Vasa ljubavna veza, odnosno osoba koju volite. Vasa prijateljstva su brizljivo odabrana.

Fizicki izgled: svrstavate se u vise, ili cak izrazito visoke osobe. Tananije ste, vitke i dobre gradje tela. Oblik lica obicno je ovalan, duguljast ili trouglast. Oci su uglavnom tamnije boje ili neke kestenjaste nijanse, kosa je takodje tamnija. Nos je pravilan. Usne su tanje, brada je istaknuta ili spicasta. Ten je bledji, svetliji. Odlikuju Vas veoma lepe ruke -- sake, kao i dugi prsti.
Vasa osnovna deviza je: "Ja mislim (smatram), ja analiziram

Sada ću biti malo subjektivna, s obzirom da u mom natalu prvo polje nije pretjerano naglašeno; niti imam planeta u konjukciji s ASC, niti imam planeta u 1. polju.
Kakogod, mislim da se prevelik značaj pridaje samom znaku u koji pada vrh, te manji ili veći dio 1. polja.
Mislim da, u slučajevima sličnim mom, više pažnje treba da se poklanja znaku & polju u kojem je pozicioniran vladar ASC, te planetama (i znakovima i poljima u koje padaju) koje aspektuju vladara ASC & vrh 1. polja.

Tačno je da posjedujem (na svjesnom levelu, kao i u očima svog okruženja) izvjesne osobine Djevice; analitičnost, perfekcionizam, kritičnost & SAMOkritičnost, samokontrolu, imam "oko" i smisao za detalje.
Međutim tu svaka sličnost počinje i završava.
Mnogo češće se u životu vodim za emocijama, nego za razumom (više idem srcem, manje glavom), nisam proračunata, nemam pretjeranu sklonost ka prirodnim naukama, o brojevima, matematici i statistici da ne pričam. Hipohondar nikada nisam bila, cijeli život imam problem sa hroničnim kašnjenjem, mašta mi radi 100 km/h, jesam intelektualni tip, ali mnogo više usmjerena ka kreativnom, nego ga pragmatičnom. Pretjerana disciplinovanost nije na spisku mojih vrlina, skromnost & uslužnost također.

Moj Merkur se nalazi u Lavu, u 11. polju - gdje je često mnogo više emotivan, topao, srdačan, otvoren i altruističan od prosječnog Merkura (u snažnom dignititetu).
Po Ptolomejskim terminima, moj Merkur je u terminu Saturna, te ga moj natalni Saturn (iz znaka Strijelca & 3. polja) aspektuje egzaktnim trigonom.
Tako da je moja samokontrola, prizemljenost, analitičnost, preciznost, perfekcionizam, samokritičnost "Saturnovih ruku djelo", koji Merkuru ne oduzima ambicioznost (prvobitno naglašenu pozicijom u znaku Lava), ali mu ulijeva sasvim dovoljno samokritičnosti i nesigurnosti da se isuviše ne osili.
Moj Merkur uvijek teži usavršavanju & generalnom ličnom napretku, ali ne uslijed potrebe za reflektorima, aplauzom i titulom "kraljice džungle" (Lav), već uslijed gotovo bolesne samokritičnosti, tj. "nešto/bilo šta MORA bolje, jer nikada nije DOVOLJNO dobro" (Saturn).

Vrh mog 1. polja je aspektovan od strane;

Uran (Strijelac) 90 ASC - avanturistička priroda, istraživački duh, blagi prezir prema konvencionalnom & tradicionalnom, ljubav prema knjigama, prirodi, putovanjima

Ju (Riba) 180 ASC - mašta koja radi 100 km/h, dodatni akcenat na kreativnosti, odnosno kreativnom izrazu, velika ljubav prema svim vidovima umjetnosti

Mo (Bik) 120 ASC - puno češće idem srcem, nego glavom, međutim

Ma (Jarac) 120 ASC - postoje granice vođenjem za emocijama. Moja emotivnost i altruizam jesu naglašeni, ali ne do te mjere da ću ikada radi istih ugroziti sigurnost sebe ili bliskih ljudi. Emocije će u 90% slučajeva prevladati, ali ipak će moj Ma u Jarcu duboko udahnuti i izbrojiti do 1, 2, 3 - prije bilo kakve žešće reakcije, i još jednom razmisliti prije realizacije bilo kakve bitne odluke

the natal chart

Old 10-06-2016, 22:32   #486
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by azraela VIdi Poruku
ja sam rak u podznaku i uopste mi se ne dopada moj podznak. vise bih volela da sam neki ovan, vodolija ili blizanac. rak mi je skroz bzvz svuda pise kucevni tipovi, zene su pres svega majke i tako blabla truc. meni partner jeste bitan, ali kao partner, deca onako. mislim da ako ikada budem imala dete bicu prilicno liberalna i nema sanse da budem majka kvocka koja samo kuva i mesi. fuj, fuj...
Nemoj upadati u zamku onoga kako u mainstream astrologiji portretiraju Rakove i Racice Nemoj biti ogranicena na gluposti koje se o horoskopskim znakovima povlace po rubrikama Lifestyle/Razonoda/Zabava kvazi informativnih internet portala. Takvi tekstovi i Dnevni/Sedmicni/Mjesecni Horoskopi u novinama su i doveli do toga da na pomen rijeci horoskop i astrologija mnostvo ljudi zakoluta ocima.

Iskoristi ovaj forum da ucis, istrazujes i siris vidike

Btw- Angelina Jolie & Cameron Diaz imaju ASC u Raku

the natal chart

Old 10-06-2016, 22:47   #487
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
A kako to izgleda kada se sve vrti oko seksa i okultnog ?
Hahahahaha, ma volim te
Evo sta je vladar ASC, So & Mo u Raku

the natal chart

Old 14-06-2016, 12:29   #488
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Pa smej se Marsh

Ja sam i dalje u rebusu oko ovog pitanja... Mada kontam da bi rešenja rebusa bila da nađem nekog da me podseti

Old 14-06-2016, 13:33   #489
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Pa smej se Marsh

Ja sam i dalje u rebusu oko ovog pitanja... Mada kontam da bi rešenja rebusa bila da nađem nekog da me podseti
Koliko god nas Racice mainstream astrologija pokusavala strpati u kalup aseksualnih hodajucih inkubatora & tvornica mlijeka - u praksi (real life) je to mnogo dalekooo od istine

U vodenim znakovima Venera je dnevni, a Mars nocni vladar tripliciteta, a Mo (masta, hahaha) participirajuci clan Enough said

Ako odemo korak dalje, i osmotrimo poziciju Marsa u natalu jedne istaknute Racice - Ma u Biku u konjukciji sa ASC i sekstilu sa konacnim dispozitorom Mo. Mo voli ovog Marsa - jer je Bik znak njegove egzaltacije, a s obzirom na nocno rodjenje - voli i Mars Mo, jer Rak jeste znak njegovog izgona, ali i tripliciteta
Znaci - ogromna masta u kombinaciji sa maratonskom izdrzljivoscu

Sto se okultnog tice (mada mislim da je taj dio bio vise joke), osmotrimo seriju 4/8/12; polja 4. & 12. padaju u okultne znakove (Rak & Ribe), tri od pet licnih planeta ponovno u okultnom Raku, u 3. polju (intelektualni izraz) izmedju ostalog i So (vladar 5. polja tj. polja hobija, interesovanja, kreativnog izraza)
Sef citavog stelija - Mo, u aplikacijskim aspektima sa transaturnima, Mo180Ur (+/- 1), Mo180Ne (+/- 2), Mo120Pl (+/- 5)

Enough said

Poenta posta; ne sudite knjigu po koricama, odnosno poziciju So & ASC po tekstovima koje procitate na portalima tipa Wannabe Magazine. Da su autori zaljubljenici u astrologiji kao što se predstavljaju, znali bi i napisali i ponešto o dignititetima, triplicitetnim vladarima, te o tome kako je potrebno gledati KOMPLETAN NATAL

I da, pri analizi se PREVELIKA paznja pridaju znaku u koji pada vrh 1. polja

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 14-06-2016 at 13:49..

Old 14-06-2016, 14:25   #490
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Standardno

Marsh, hvala ti Ali moj post jeste bio joke, obojen sarkazmom (ja bez toga ne mogu ) pošto sam se opako našalila na svoj račun.

Neću komentarisati svoje "veštine" ne volim to niti mi se da pričati o tome

Samo me isprovociralo to da se potencira da su sco magnetične, okultne i seksipilne pa me baš zanimalo obrazloženje kako izgleda kada se život svede na te stvari.

Slažem se sa tvojim editom. Danas e sve svodi na generalizaciju i učenje o znakovima iz fancy časopisa

Old 14-06-2016, 15:11   #491
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Marsh, hvala ti Ali moj post jeste bio joke, obojen sarkazmom (ja bez toga ne mogu ) pošto sam se opako našalila na svoj račun.

Neću komentarisati svoje "veštine" ne volim to niti mi se da pričati o tome

Samo me isprovociralo to da se potencira da su sco magnetične, okultne i seksipilne pa me baš zanimalo obrazloženje kako izgleda kada se život svede na te stvari.

Slažem se sa tvojim editom. Danas e sve svodi na generalizaciju i učenje o znakovima iz fancy časopisa
Ista sam ti (što se sarkazma tiče), tako da isti mogu nanjušiti na kilometar And I love it

A porteretiranje astro znakova po fancy časopisima me podsjeća na kalupljenje viđeno u girl-bandovima, odnosno američkim primetime serijama.

Primjer 1; Spice Girls - svaka je imala tačno određenu ulogu - Baby (girlie), Posh (fensijanerka), Ginger (smoking hot), Scary (wild), Sporty (sporty)

Primjer 2; Charmed - ista stvar - najstarija Prue (diktator & šefica), middle kid Piper (domaćica koja peče muffine), najmlađa Phoebe (buntovnik bez razloga)

Ista stvar i sa astrologijom;
Ovnice (šefuju), Bikice (žderu), Blizančice (partijaju), Račice (rađaju), Lavice (caruju), Djevice (tersaju), Vage (ljepotice), Škorpije (zavode), Strijelčice (planinare), Jarčice (karijeristice), Vodolije (u svom svijetu), Ribice (cvile).
Mislim, nigdje veze

Nego, da se vratimo na topic, šta misliš o mojoj konstataciji o prevelikom poklanjanju pažnje samom znaku u koji pada vrh 1. polja

the natal chart

Old 14-06-2016, 16:33   #492
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Standardno

Ne znam šta se desilo ali meni post nije otišao u etar
Sada nemam živaca za pisanje istog...

U principu asc jeste bitna tačka našeg horoskopa. Promatranjem 1.polja, sagledavaju se i ostale planete i elementi , jer jedno vuče drugo. Tako se sklapaju kockice dodavanjem ostalih elemenata.
Znak na kome izlazi asc svakako će reći nešto više o natusu, ali opet ne može se zanemariti, gde se nalazi vladar asc, kako je postavljen, da li se neka planeta nalazi u znaku asc... tu je izračunavanje temperamenta, almutena, vladara ponašanja, LOG-a, itd, itd... tako da je to jedna velika zavrzlama sa mnogo komponenata koje treba uklopiti. Pa se vraćamo na isto, da se cela karta mora sagledati

Old 14-06-2016, 16:59   #493
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Ne znam šta se desilo ali meni post nije otišao u etar
Sada nemam živaca za pisanje istog...

U principu asc jeste bitna tačka našeg horoskopa. Promatranjem 1.polja, sagledavaju se i ostale planete i elementi , jer jedno vuče drugo. Tako se sklapaju kockice dodavanjem ostalih elemenata.
Znak na kome izlazi asc svakako će reći nešto više o natusu, ali opet ne može se zanemariti, gde se nalazi vladar asc, kako je postavljen, da li se neka planeta nalazi u znaku asc... tu je izračunavanje temperamenta, almutena, vladara ponašanja, LOG-a, itd, itd... tako da je to jedna velika zavrzlama sa mnogo komponenata koje treba uklopiti. Pa se vraćamo na isto, da se cela karta mora sagledati
Konkretno u tvom slučaju, gdje je vrh 1. polja konjuktovan sa Marsom, prilikom profiliranja se više pažnje treba pokloniti tom istom Biku, nego npr. u mom slučaju, gdje ASC ne konjuktuje, niti 1. polje sadrži jednu jedinu planetu.

Da li ti za orijentalnost/okcidentalnost Mjeseca gledaš poziciju izlaska Mjeseca (prije ili poslije Sunca) ili Mjesečevu fazu.

Konkretno u tvom slučaju, po prvom je Mo okcidentalan, a po drugoj (mlad Mo, u fazi povećavanja svjetlosti) orijentalan.

U mom slučaju obrnuto, izlazi prije Sunca (orijentalan), a u fazi opadanja (okcidentalan)

the natal chart

Old 14-06-2016, 18:12   #494
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Standardno

Mislim da je najbitnije onako kako natus nešto oseća. Npr. mene više radi Ma u Biku nego asc Bik. Zaista mi je strano sve što se tiče komfora, ne uživam u hrani, piću, skupim stvarima, nakitu. Pre se odlučujem ići u grad peške iako ima ko da me pokupi kolima, nekada svesno biram da se mučim(no, nećemo o tome )

Kod tebe nema veze što je 1. kuća prazna. Sam izlazak asc u Devici će te opisati kao analitičnu, uslužnu i racionalnu osobu. Vladar asc je Me u Lavu, ovo će malo raskraviti hladan i racionalan pristum tipične Device. Ali Me iako je u 11. kući, on se nalazi u 12. znaku od asc, tako da će imati malefičan upliv. Dakle ipak bih rekla da se snalaziš baš najbolje sa ispoljivanjem emocija i na kraju krajeva sebe jer je Me vladar asc. Me u Lavu bi bio srdačan i otvoren, prema ovako postavci čini mi se da više voliš da držiš odstojanje.Me je bez dostojanstva, stacioniran i van sekte pa mu treba neko vreme da se pokrene, mada mi se sviđa ovaj Me120Sa mislim da donekle ublažuje stvari i da te drži na zemlji.
Mislim da bi kod tebe almuten mogao biti Ju( ), dobro je postavljen,ugaon je i u sedištu.

Što se tiče Mesečevih faza i izlaska Mo, iskreno uhvatila si me Pošto me u 99% slučajeva mrzi da se bavim fazam Mo, onda uzimam u zavisnosti od toga da li Mo izlazi pre ili posle Su- ovo nije neki pohvalan odgovor.

Šteta što članovi koji preferraju TA ne učesvuju u diskusijama, nego uglavnom stolkuju... bilo bi bolje da učimo i diskutujemo zajedno
Advertisement

Old 14-06-2016, 20:55   #495
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci is online now
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Napisah i ja post i obrisa se, tj neka greska se desila u postavljanju...
Htedoh da kazem
@Marschmallow, da li tvoje zanimanje ima veze sa decom, pedagogijom, eventualno psihologijom? Na to me podsetio Me u Lavu.
Opet, s druge strane vladar profesije kod tebe bi trebalo da je Mo u Biku iako nije u sekti i halbu ali je po dostojanstvu najjaci.
Onda bi to bila neka ekonomoja ili nesto od bikovskih zanimanja....
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules