ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 19-03-2008, 14:20   #31
Karmina
Guest

Standardno

Svi mi kažu da sam komplikovana osoba. Pogledala sam temu i veoma se pronašla u svemu što piše za škorpiju. Interesuje me da li je tačna teza da podznak počinje da preovladava nad znakom posle 30-te godine života?
Submit to Digg   Ascendent Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 27-03-2008, 13:36   #32
sandrapu
Švrća

sandrapu's Avatar

sandrapu je offline
Registrovan: Oct 2007
sandrapu je na dobrom putu
Standardno

Meni sunce u Sco u XII i ima 0AC,
a imam i Ve0Ac, pa i So0Ve ( da li se ovo podrazumeva zbog So0AC i Ve0Ac?)
i jos Sa120AC pa i So120Sa
....Mo 72 AC, Ur 30 AC, Ch 144 AC - Koliko su bitni ovi aspekti?

Ako bi mi neko pojasnio
Vec sam pitala negde, ajde i ovde: Ima li negde na forumu aspekti AC? Ja ih ne vidim

Old 27-03-2008, 13:53   #33
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

E,da vas pitam koliko uticaja ima planeta koja pravi aspket sa ASC...konkretno u mom primeru...u horoskopu sam Strelac-Ribe,ali nesto od te ribe imam malo,hocu reci imam ja tu osecajnost,ali vise sam u fazonu ako me povredis ima vala da ti se oduzim,ma nece mene niko gaziti,mislim to bas i nije u ribljem fazonu,zar ne?i imam tu umetnicku crtu,a to je bas riblja osobina...e,sada Ur mi pravi 90 ASC,pa zato ja umem vrrrrrrlo burno da reagujem... Mozda mi otuda taj bunt,da ne moze niko da me zeza u zdrav mozak...Znaci,zanima me koliko uticaja ima planeta koja ne pravi konjukciju sa ASC,vec npr, kvadrat kao u mom slucaju?

Old 31-03-2008, 16:25   #34
aca210879
Švrća

aca210879's Avatar

aca210879 je offline
aca210879 je na dobrom putu
Standardno

Tvoje prvo polje je ukljesteno,a oni su i suvladari (ovan i bik)!
Nego reko da pitam u vezi aspekta objasnjenje za aspekt asc135*pluton,linija 1. i 6. kuce?Moze li neko ovaj aspekt da mi objasni?poz

Old 31-03-2008, 17:53   #35
tarojko
Obično gatalo

tarojko's Avatar

tarojko je offline
Registrovan: Dec 2007
tarojko je na dobrom putu
Standardno

ako je njegov merkur i venera na mom Asc moze li da bude nesto vise izmedju nas.....

Old 01-04-2008, 12:34   #36
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by aca210879 VIdi Poruku
Tvoje prvo polje je ukljesteno,a oni su i suvladari (ovan i bik)!
Moje pitanje je glasilo da li u trenutku kada pocne da dominira podznak,da li ce u nekom trenutku da mi dominira i ovaj ovan i ovaj Bik,posto moje 1. polje zahvata i znak riba,i ovna i bika?

Old 01-04-2008, 22:27   #37
Sirena
Obično gatalo

Sirena's Avatar

Sirena je offline
Registrovan: Sep 2006
Sirena je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by sto mu gromova VIdi Poruku
Moje pitanje je glasilo da li u trenutku kada pocne da dominira podznak,da li ce u nekom trenutku da mi dominira i ovaj ovan i ovaj Bik,posto moje 1. polje zahvata i znak riba,i ovna i bika?
Podznak dominira ceo zivot. A to sto ti je ovan ukljesten to moze da predominira nad asc u Ribama u kasnijem zivotu, sad ne znam tacno kada, ali mozes po direkcijama da vidis da li je vec poceo da deluje podznak kao Ovan. Nadam se da si me razumela

GODISNJI HOROSKOP PODZNAKA za 2008!
Old 09-04-2008, 19:35   #38
mala_mici
Švrća

mala_mici's Avatar

mala_mici je offline
mala_mici je na dobrom putu
Standardno GODISNJI HOROSKOP PODZNAKA za 2008!

PODZNAK OVAN
POSAO: Prva polovina 2008.godine, mnogim osobama rodjenim sa Ascendentom (podznakom) u Ovnu, donece ozbiljno napredovanje na poslovnom planu u smislu povecanja autoriteta na radnom mestu ili jednostavno napredovanja za bar stepenicu iznad uobicajene poslovne pozicije. Mart i april 2008. su narocito vazni za sve rodjene sa podznakom u Ovnu, ukoliko zele da promene poslodavca. Ukoliko se spremate za napredovanje na postojecem radnom mestu, ipak sacekajte maj. Ovo je godina preuzimanja radnih odgovornosti i godina u kojoj Vam nece biti tesko da radite ni dva posla u isto vreme. Ipak budite na oprezu! Tokom jula i avgusta, moze se desiti da isti posao morate raditi cak i dva puta, i bas tada, tokom leta (jul/avgust), mnogi poslovni planovi se mogu najednom raspasti! Iskoristite dobro prolece i budite stedljiviji!
LJUBAV: Mnoge usamljene osobe rodjene sa podznakom u Ovnu, vec u januaru 2008, mogu se vratiti na osobu sa kojom su tokom prve polovine decembra 2007. prekinule kontakt! Ukoliko se ta osoba nalazi na putu (u drugom gradu ili u inostranstvu), ili pak pripada drugom verskom ili kulturnom miljeu, verovatnoca za izmirenje je veca. Ukoliko ste u braku ili u duzoj emotivnoj vezi, pokusajte da se “nepraznite” na partnera tokom marta i aprila. Od 07. do 20. aprila 2008, bili zaljubljeni ili ne, definitivno cete biti u fazi raspleta sa starim vezama i otvoricete vrata novim emocijama. Druga polovina jula i prva polovina avgusta je idealna za odlazak na zasluzeni godisnji odmor, dok septembar 2008, donosi definisanje stava sta konacno zelite od svog partnera! Kako je prva polovina godine dobra za posao, druga polovina je dobra za partnerstva!
ZDRAVLJE: Na bioloskom planu, 2008.godina, mnogim osobama rodjenim sa podznakom u Ovnu, moze doneti hronicne probleme sa kicmom i skeletnim sistemom. Svi rodjeni sa podznakom u Ovnu, moraju tokom januara/februara 2008. obratiti vise paznje na voznju, saobracaj ili pak respiratorni sistem! Ukoliko niste posetili stomatologa u skorije vreme, moze vas iznenaditi i stomatoloska intervencija na gornjoj vilici tokom druge polovine jula.

PODZNAK BIK
POSAO: tokom januara i februara 2008, mnogi rodjeni sa podznakom u Biku, mogu se vratiti “na pocetak” kada su poslovni planovi u pitanju. Planiracete nove, poslovne poduhvate i cinice Vam se kao da situacija izmice u poslednjem momentu. Krajem februara ostvaricete poslovne zamisli uz pomoc prijatelja. Mnogi ce pronaci konacno zeljeni posao, a ostali, sa podznakom u Biku ce na prolece 2008, napredovati na vec postojecoj poslovnoj poziciji. NOVAC DOLAZI, a njegova sklonost ka trosenju je velika! Maj moze ukazati na neplanirani trosak i prolazne sukobe sa pretpostavljenima, dok ce jul i avgust doneti konacnu stabilizaciju i dugo ocekivani novac! Krajem septembra oseticete se superiornije u odnosu na kolege i napredovacete cak vise i nego sto bi hteli! Kraj godine ce oslikati miran i produktivan finansijski balans.
LJUBAV: pocetak 2008.godine, mnogim osobama rodjenim sa podznakom u Biku, moze vratiti stare sukobe sa postojecim partnerom. Januar i februar su vise nego napeti! Budite u ovom periodu tolerantni. Slobodni pripadnici ovog podznaka mogu razmisljati ili se pak vracati na osobu iz proslosti, i tako samo iskomlikovati predstojeci pocetak godine. Tokom marta situacija se i za jedne i za druge u mnogom stabilizuje. Sredinom jula i u prvoj polovini avgusta moguci su prekidi starih veza ili njihovo uoblicenje i konkretizacija. Leto je vreme raspleta za Vas. Mnogi usamljeni sa podznakom u Biku, sredinom avgusta, mogu upoznati srodnu dusu na putu. Budite na oprezu! Ipak je ovo godina materijalnog i profesionalnog napretka. Ne donosite jos uvek vazne odluku na emotivnom planu!
ZDRAVLJE: na bioloskom planu, vecina osoba sa podznakom u Biku, moze ove godine biti prilicno dobrog zdravlja. Ipak, obratite paznju na ishranu i nervozu koja je prisutna tokom maja i oktobra. Posledica nemira i nepravilne ishrane moze biti za Vas hipertenzija i problem sa varenjem. Mladji pripadnici ovog podznakom moraju obratiti paznju na krvnu sliku i ukoliko planiraju dijetu vec duze vreme posavetovati se sa nutricionistom! Nista sami!

PODZNAK BLIZANCI
POSAO: tokom januara i februara ste prilicno uzurbani. Kao da niste stigli da zavrsite vecinu poslovnih obaveza i planova sa kraja prosle godine. Vecina poslovnih zbivanja se odvija mimo vase kontrole, pa je i mali savet za Vas da sada radite i cutite. Poslovi sa strancima ili u vezi stranih investicija zaista mogu doneti tokom prve polovine godine profit. Budite stedljiviji no inace.U martu se situacija pomalo menja u Vasu korist! Novac dolazi i odlazi, i vasa teznja da zablistate na poslovnom planu ostaje neprimecena. Koliko god u maju zeleli da promenite posao, budite strpljivi i sacekajte kraj godine. Eventualno, mnogi pripadnici podznaka u Blizancima, mogu planirati i dva posla tokom juna. Medjuljudski odnosi su poremeceni na poslu. Pred kraj godine cete se prisacati nekadasnjeg poslodavca i ceznuti za starim vremenima.
LJUBAV: tokom 2008. godine, morate doziveti potpuni preobrazaj na emotivnom planu. Mnogi mladji rodjeni sa podznakom u Blizancima, mogu se konacno uozbiljiti i reci konacno DA partneru, ili cete pak imati potrebu da vezu transformisete u konstruktivnijem pravcu i bar poceti zivot u dvoje. Slobodni pripadnici podznaka u Blizancima mogu se fatalno zaljubiti tokom januara ili septembra. Ukoliko ste vec u braku, tokom 2008, mozete prvi put posle dugo vremena osetiti podrsku partnera na svakom planu. Ipak krize u partnerskim odnosima ne mogu se izbeci ali je krajnji rezultat odnosa ipak na vama. Budite obazrivi tokom jula i zauzdajte nestrpljenje i sukobe koji krecu od partnera. Situacija ce se stabilizovati ukoliko premostite ovaj period vec u septembru.
ZDRAVLJE: mnogi rodjeni sa podznakom u Blizancima, tokom predstojece godine, mogu razviti hronicne probleme sa disajnim organima i skeletnim sistemom. Ukoliko ste pusac, pokusajte da stvari predupredite i smanjite nikotinsku zavisnost. Vodite racuna na ishranu i ne propustajte obroke. Tokom leta mozete imati prolazne probleme sa kicmom i zglobovima.

PODZNAK RAK
POSAO: tokom prve polovine godine, narocito do maja, moguci su brzopleti poduhvati vezani za karijeru. Od maja 2008. situacija na poslovnom planu se stabilizuje. Iako ce situacije iz prve polovine godine, ostaviti utisak ogranicenja, druga polovina godine obecava sigurni prosperitet kroz nekakav vid partnerskih udruzivanja. Ukoliko ste zapoceli nekakav posao krajem 2007.godine, 2008-ma ce doneti stabilizaciju i potpuno zadovoljstvo na poslovnom planu. Ukoliko se bavite trgovinom ili poslom koji zahteva intenzivniju komunikaciju na radnom mestu, budite na oprezu. Ovo je godina u kojoj je mudrije manje govoriti! Vodite racuna u saobracaju u koliko se bavite poslom koji zahteva svakodnevnu upotrebu prevoznog sredstva. Nevolje u saobracaju su narocito izrazene tokom jula. Kraj godine donosi profesionalnu stabilnost i uvecanje prihoda.
LJUBAV: mnogi mladji pripadnici podznaka u Raku ce tokom 2008.godini napraviti sudbinski izbor u partnerskim odnosima. Mladji pripadnici ovog podznaka ce imati priliku da upoznaju pravu osobu za sebe tokom sredinom februara ili u prvoj polovini jula 2008, dok ce osobe sa podznakom u Raku, koje su vec u vezi tokom leta resavati pitanje braka i zajednickog zivota. Stariji pripadnici ovog podznaka tezice i polazice im za rukom da situaciju na emotivnom planu drze pod kontrolom. Resavanje sudbinskih kriza u partnerstvu, moguce je jos tokom prve polovine godine. Tokom jeseni je moguca snazna fiksacija na partnera i na stavove o vezama. U partnerskoj vezi moze biti prisutan stah od napustanja, a u nameri da se veza odrzi mozete pokusavati da uspostavite kontrolu nad partnerskom situacijom ³ partnerom, sto moze biti ³ kontraproduktivno.
ZDRAVLJE: na bioloskom planu, osobe rodjene sa podznakom u Raku, pocetkom 2008. godine, mogu imati problem sa prehladama i virusnim infekcijama respiratornog trakta. Tokom marta i aprila mogu se vratiti „stare boljke“, odnosno postoji mogucnost za recidiv oboljenja koja nisu pazljivo tretirana. Generalno, 2008.godina, ce Vas naterati da ozbiljnije pristupiti zdravlju.

PODZNAK LAV
POSAO: od januara do kraja aprila kontrolisite razdrazljivost! Prva polovina 2008. godine ukazuje na osecanje nesigurnosti ³ neispunjenosti u vezi sa materijalnim dobrima ³ vrednostima uopste, svim rodjenim sa podznakom u Lavu. Tokom maja, juna i jula nagon za sakupljanjem materijalnog je nesto jaci nego inace. Potreba za sigurnoscu ³ strah od neizvesne buducnosti rezultiraju vecom obazrivoscu pri trosenju novca narocito tokom jula i avgusta. Tokom prve polovine avgusta moracete da ulozite mnogo rada ³ truda kako bi stekli imetak. Na jesen prednost dajte dugorocnim poduhvatima, koji donose trajne vrednosti. Za trenutak se zauzdajte u zelji za velikim, orjentisite se na manje ali sigurnije prihode i ulazite novac! Izbegavajte kredite i zaduzenja! Dakle, posla ce biti, ali pazite na novac!
LJUBAV: pocetkom godine, mnogi rodjeni sa podznakom u Lavu mogu osetiti strah od samoce. Tokom januara i februara postojace veliko razumevanje za partnerove potrebe. Mnogi slobodni pripadnici ovog podznaka sanjace idealnu osobu u prenesenom smislu. Krajem februara i pocetkom marta kontakti ³ obnavljanje “pokidanih” veza su Vasa snazna potreba. Izbegavajte vracanje na staro jer uragan emocija nebi dugo potrajao. Objekat ljubav, tokom maja, moze biti ³ nedostizna osoba. Tada je potrebna povecana opreznost pri izboru partnera! Ukoliko ste sami, krajem novembra i u prvoj polovini decembra 2008. za Vas se pojavljuje gospodin/gospodjica PRAVI/prava. Ukoliko ste u vezi ili braku, izbegavajte sukobe sa postojecim partnerom i provedite malo vise vremena sa njim ove godine..
ZDRAVLJE: mnogi rodjeni sa podznakom u Lavu, tokom 2008. mogu osetiti probleme sa kicmom i skeletnim sistemom. Sve sto ste zaboravili ili niste imali kada da uradite po pitanju kicme ili zuba tokom 2006/2007.godine, dok je Saturn boravio na vasem podznaku, ove godine cete uraditi. Ukoliko se spremate za stomatolosku intervenciju ili estetski zahvat na licu, izbegavajte „strano telo u organizmu“. Ove godine ste podlozniji infekcijama nego ikad.

Last edited by mala_mici; 09-04-2008 at 19:45..

nastavak
Old 09-04-2008, 19:48   #39
mala_mici
Švrća

mala_mici's Avatar

mala_mici je offline
mala_mici je na dobrom putu
Standardno nastavak

PODZNAK DEVICA
POSAO: mnogi rodjeni sa podznakom u Devici osetice vec od januara da ovo nece biti laka godina za njih. Postacete svesni zahteva i ocekivanja drugih iz neposredne okoline. Ogranicenja, odlaganja, frustracije, prepreke, razocarenja… karakterisace veci deo ove godine. Ipak, nije sve izgubljeno! Tokom marta i aprila moracete preuzeti dodatne odgovornosti na poslovnom planu. Poslovi vezani za strance ili strane investicije mogu ozbiljnije popraviti Vas budzet. Tokom maja mozete biti izrazenije nervozni. Sredinom juna ukazace Vam se sansa da unapredite ili pobosljate usluge koje profesionalno nudite. Neocekivani dosadjaji tokom ove godine, mogu promeniti gotovo svaki segment. Sveopste stanje uzbudjenja moze naznaciti prilicnu napregnutost. Licna ogranicenja ce se tokom jula i avgusta ponovo definisati. Oktobar i novembar nose preokrete na bolje.
LJUBAV: mnogi rodjeni sa podznakom u Devici u emotivnom zivotu ce tokom 2008.godine osetiti znacajnije ekstreme. Tematika ljubavnog zivota ukoliko ste mladji ili potomstva je podrucje u kome se mozete suociti sa najdubljim slojevima psihe. Neograniceno je angazovanje za stvari ł ljude koji pruzaju zadovoljstvo. Ne planirani preokreti na ljubavnom planu su moguci tokom februara. Stare ljubavi se definisu, trazi se motiv da se nastavi dalje, dok nove ljubavi burno krecu i zavrsavaju se ne planirano. Ljubav sa idealizovanom osobom cveta tokom avgusta, ali su licna ogranicenja prisutna. Izbegavajte suvisno analiziranje Vaseg emotivnog zivota – to moze samo doneti problem! Ovo je godina u kojoj se mozete vracati na situacije iz proslosti i neprestalno kritikovati one koje volite!
ZDRAVLJE: na bioloskom planu, mnogi rodjeni sa podznakom u Devici, osetice hronican problem sa zglobovima, kostima, probavom i nervozom. Ukoliko obuzdate uzurbanost i stresno reagovanje na svakodnevnicu, ovo moze biti godina izlecenja. Ukoliko, pak, budete dozvolili da stres i gotovo manicno preispitivanje privatnog zivota uzme daha, moguce su pojave hronicnih bolesti kojima je na prvi mah tesko uci u trag.

PODZNAK VAGA
POSAO: sve ukazuju na veoma aktivnu godinu za sve osobe rodjene sa podznakom u Vagi. Tokom zime, narocito januar i februar dolazi odlicno vreme da pokrenete neke nove ideje ł poduhvate vezano za profesionalan zivot! Nove profesionalne faze u zivotu pocinju, dok stare prestaju. Tokom marta necete primetiti kako postajete konfliktni, otvoreni i svojeglavi, mnogo vise nego do sada. Novootkrivena hrabrost u suocavanju sa poslovnim problemima moze doneti brzopletost, impulsivnost i neopreznost u odnosu na profesionalnu i finansijsku ravan. Tokom juna moze doci do znacajnijih pomaka u Finansijama, i tada novac ulazite u NEKRETNINE! Tokom avgusta moguce su transformacije na poslovnom planu i potpuni preokret u poslovnoj orjentaciji. Na jesen cete pozeleti da iz korena menjate svoju profesionalnu orjentaciju.
LJUBAV: 2008.godina mnogim osobama rodjenim sa podznakom u Vagi donosi platonska zaljubljivanja. Mladji pripadnici ovog podznaka, zadovoljstvo ce radije traziti u romanticnim, nego u strasnim i fatalnim erotskim vezama. Tokom januara 2008, moguce je resavanje konfliktne situacije sa partnerom ili sa osobom sa kojom ste prekinuli komunikaciju u decembru 2007.godine. Februar je emotivno intenzivan mesec i moze Vas uvesti u situacije dileme koga izabrati od moguca dva partnera. Tokom leta su izrazeni zahtevi za davanjem ł primanjem neznosti ł ljubavi. Na jesen u voljenoj osobi vidite nesto idealno ł bozansko. Cele godine na emotivnom planu preovladavaju subjektivnost ł idealizam, a tokom decembra se tesko razlikuje istina od lazi. Sve u svemu, ovo je godina, ozbiljnijih promena na emotivnom planu.
ZDRAVLJE: prisustvo Saturna u vasem dvanaestom polju, tokom 2008.godine, narocito u martu i avgustu moze pokrenuti teze zdravstvene probleme, koji ce zahtevati preuzimanje odgovornosti za sopstveno zdravlje. Koliko god izbegavali odlazak kod lekara, ovo je godina u kojoj ce Vas tranzitni Saturn uhvatiti za ruku i odvesti u dom zdravlja. Premor, stres i previse materijalnih obaveza uzetih na sebe u poslednje tri godine, sada ce vas na silu naterati na odmor.

PODZNAK SKORPIJA
POSAO: tokom prve polovine 2008.godine, mnoge osobe rodjene sa podznakom u Skorpiji ce se vratiti na stari ili vec zapoceti posao i razviti ga do marta. Od maja za vas krece sjajan period na poslovnom planu. Koliko god da je bilo prepreka proslih godina, one su sad za vama. Sta god da uradite tokom leta – jednostavno mora dati rezultate! Ovo je veoma aktivna godina narocito u oblasti sakupljanja i uvecanja finansija. Tokom leta dolazi idealno vreme za novcane transakcije: kupovanje ili prodaja imovine ili automobila. Tokom ove godine nece Vam biti potrebna spoljasna motivacija. Dugo planirani poduhvati, dace Vam konkretne mogucnosti i realizaciju. Jednostavno, sreca je na vasoj strani! Poslovi vezani za trgovinu, strani kapital ili kapital drugih ljudi tokom jeseni se mogu pokazati kao profitabilni.
LJUBAV: slobodni pripadnici podznaka u Skorpiji pred sobom imaju dinamicnu godinu. Krajem marta i pocetkom aprila moguca je emotivna veza sa osobom koju vec poznajete ili ste sa njom vec bili u nekakvoj vezi. Ukoliko ste u duzoj vezi, tokom maja mozete planirati i zajednicki zivot ili cak zajednicko finansijsko ulaganje u buducnost postojece emotivne veze. Sredinom godine, moze biti jacih seksualnih stimulacija koje bi Vam omogucile da se osecate slobodnijom u iskozivanju svojih osecanja. Kraj jula i pocetak avgusta donosi prolazan sukob sa partnerom i rasprave zbog poslovnih preokupacija. Tokom pozne jeseni i zime, situacija na emotivnom planu se stabilizuje.Krajem godine mozete nepotrebno ł tvrdoglavo insistirati na nebitnim stvarima ali i raspolagacete ogromnom snagom reci, kojom cete ostavljati utisak na partnera.
ZDRAVLJE: tokom 2008.godine moguca je pojava probavnih problema i virusnih infekcija koje ce uglavnom „napasti“ probavni trakt i debelo crevo. Ovo je godina u kojoj bi trebalo da se posvetite tradicionalnoj medicini ili fitoterapiji. Vodite racuna na ishranu i umanjite unosenje supstanci koje bi ometale probavu.

PODZNAK STRELAC
POSAO: predstojeca godina mnogim osobama rodjenim sa podznakom u Strelcu, u srediste paznje donosi pitanje posla i karijere. Ovo moze biti vreme profesionalnog napredovanja ili promene polozaja, u zavisnosti od prethodnog angazovanja. Odnosi sa autoritetima - u smislu vlasti, autoriteta ili zanimanja - mogu imati vaznu ulogu. Hteli Vi to ili ne vec na samom pocetku godine, moracete da resite ozbiljne probleme koji se ticu ovih oblasti. Tokom februara i avgusta mudro postupajte u izazovima u profesiji i karijeri. Tokom juna naglasak je na vrednostima i finansijskim prilikama, koje ce se naizmenicno smenjivati. Pojacane su sposobnosti za zaradu, kao i posedi ł licne zasluge. Avgust i septembar nose prvo ozbiljnije suocavanje sa profesionalnim neprijatnostima i ogranicenjima. Budite na oprezu.
LJUBAV: Prisustvom Marsa u 07.polju sve do marta 2008.godine, mnoge osobe rodjene sa podznakom u Strelcu u emotivnom zivotu mogu osetiti nalet agresivnosti, konflikta i strasti. Cak i ukoliko ste sami, ovo nije dobro vreme za Vas. Jake zelje ł pocetna strast tokom januara Vas na precas mogu uvuci u vezu koja trazi ozbiljnije angazovanje i napor. Takva veza moze da posluzi za jacanje sopstvenog identiteta, ali u njoj moze doci do dramaticnih ł konfliktih situacija. Pocetna privlacnost se moze transformisati u sukob razlicitih volja. Sam kraj maja i jun su idealani za emocije. Na leto vas ceka ozbiljnije poboljsanje na emotivnom planu. Ipak, jesen vas vraca na nesuglasice sa partnerom. Kako god, osobe rodjene sa podznakom u Strelcu, moraju praviti prilicne kompromise tokom 2008. na emotivnom planu, ukoliko ne zele stalne sukobe.
ZDRAVLJE: tokom prve polovine 2008.godine, mnogi pripadnici ovog podznaka mogu osetiti hronican umor i probleme sa disajnim traktom. Kako ste Vi vrlo „zivi“ i mesto vas nikad ne drzi, pokusajte da ukoliko se dogodi naizgled bebazlena prehlada, da napravite predah i odlezite bar nedelju dana. Problem sa krvnom slikom i krvnim sudovima moguc je na jesen.

PODZNAK JARAC
POSAO: tokom predstojece godine trebalo bi da racunate na ozbiljne odgovornosti. Poduhvati u vezi sa karijerom i poslom verovatno ce Vas okupirati, pa je u Vasem interesu da se koncentrisete na konkretne ciljeve i da budete prakticni i dosledni u izgradjivanju svoje casti i ugleda. Ovo se moze poklopiti sa povecanom moci i autoritetom, sto moze dovesti do novih priznanja. Prva polovina godine vam moze doneti osecaj da koliko god se trudili, vrtite se u krug. Od kraja maja ipak dolazi sjajan period. Tokom juna cete se energicno angazovati na poslu, ispoljavajuci savesnost i pouzdanost kakvu samo vi imate. Tokom avgusta i septembra mozete upotpuniti obrazovanje, otputovati u stranu zemlju ili jednostavno izmiriti sve poslovne racune koji se „vuku“ prethodnih godina.Ovo je godina optimizma, nade i opustenosti.
LJUBAV: ukoliko ste u braku ili duzoj vezi, januar i februar nose mogucnost sukoba sa partnerom zbog vase preterane angazovanosti na poslovnom planu. Tokom aprila pokusajte da obuzdate brzopletost na emotivnom planu i ugrizite se za jezik svaki put pre nego sto pokusate da odbrusite partneru. Sredina godine donosi poboljsanje odnosa sa partnerom ili decom. Budite duhovno ł psihicki kreativni kako biste olaksali mogucu emocionalnu napetost. Jesen Vam se smesi! Emocije su stabilizovane a partner Vas ponovo bar malo ima za sebe. Ukoliko ste usamljeni, pocetak godine cete sigurno provesti u radnom angazovanju. Avgust i septembar Vam mogu doneti zanimljivu osobu koja se moze pojaviti preko posla. Izbegavajte veze sa zauzetim partnerima, bilo da su u braku ili u emotivnoj vezi sa drugim/drugom.
ZDRAVLJE: tokom 2008.godine, mnoge osobe rodjene sa podznakom u Jarcu mogu osetiti znacajnije promene na zdravstvenom planu. Ukoliko je do sada postojao bilo kakav problem sa zdravljem, ovo moze biti godina znacajnog poboljsanja. Ukoliko niste imali probleme sa zdravljem, obratite paznju na uslove u kojima radite, losi uslovi na radnom mestu mogu uzrokovati hronicne reumatske tegobe i probleme sa nesanicom.

PODZNAK VODOLIJA
POSAO: mnogi pripadnici ovog podznaka tokom prve polovine 2008.godine mogu osetiti profesionalno iskusenje. Sve do maja moguci su sukobi na radnom mestu i opste poremeceni medjuljudski odnosi na istom. Promene unutar radne organizacije su sasvim izvesne tokom aprila. Moguce je cak da ce se menjati i Vasa pozicija na radnom mestu. Optereceni ste dugovima ili obavezama prema partneru i to vam smeta. Tokom juna svoje saradnike mozete dozivljavati kao konkurente ł u odnosu prema njima mozete imati razvijen takmicarski duh. Zbog izrazene individualnosti ł nezavisnosti mozete doci u konflikte sa pretpostavljenima, dok prema podredjenima mozete ispoljiti neprimerenu strogost. Leto donosi poboljsanje. Inovacije koje pokrenete tokom septembra, mogu uroditi pozitivnim poslovnim preokretom na zimu 2008.godine.
LJUBAV: obzirom da ste ranjivi i osetljivi u ovoj godini, reagovacete na vecinu ljudi iz svoje okoline preostro, narocito u maju. Tokom leta osecanja ce biti snazna, tako da ce te se odnositi prema zivotu sa mnogo vise emocija nego inace. Osecanja ce dominirati gotovo svakom odlukom. Mnoge slobodne osobe sa podznakom u Vodoliji, pozelece da ostvare emotivnu vezu tokom avgusta sa osobom koja moze pripadati drugom kulturnom ili religijskom miljeu. Nakon toga prisutna je elektronska komunikacija sa voljenom osobom ili jednostavna razmena informacija i emocija putem SMS-a, interneta is l. Mnogi koji su vec u braku ili duzoj vezi pozelece da se “rese tereta” ili jednostavno promene navike partnera, sto im nece poci za rukom. Ipak, jesen i zima nose smirivanje situacije na emotivnom planu.
ZDRAVLJE: tokom predstojece godine, mnoge osobe rodjene sa podznakom u Vodoliji mogu osetiti znacajniji pad imuniteta i oscilaciju raspolozenja. Ukoliko Vam zivot nije organizovan i svakodnevnica nije kontinuirana, moguca je pojava anksioznosti i prolazne depresije. Pripazite na san i ne zaboravite da je Vas najbolji lek – vazduh!

PODZNAK RIBE
POSAO: tokom 2008.godine, mnoge osobe rodjene sa podznakom u Ribama stavice naglasak je na izrazavanje poslovnih ideja, i razumevanju sopstvene licnosti kroz odabranu profesiju. Tokom aprila moze biti kracih putovanja ili jednostavno mozete dobiti posao koji zahteva svakodnevno putovanje. Sredinom jula budite pazljivi sa ugovorima i nista ne potpisujte pre nego sto isti dokument procitate bar pet puta. Kraj jula donosi znacajniji pad poslovne inicijative i lomove na poslovnom planu. Kao da ce spoljni faktori uticati na vasu profesionalnu orjentaciju. Dolaze teska vremena, pa budite spremni. Pazljivo raspolazite novcem. Jesen donosi ogranicenja i poslovnu stagnaciju. Budite pazljivi sa kreditima i niposto ne ulazite u iste. Ukoliko vec neko vreme radite na istom radnom mestu, moguca su ogranicenja napredovanja.
LJUBAV: ukoliko ste mladji pripadnik ovog podznaka, naredna godina Vas moze staviti prakticno pred svrsen cin. Preuzimanje odgovornosti na emotivnom planu i osecaj tezine u partnerstvu definitivno ce karakterisati veci deo godine. Budite tolerantniji. Spoljne prepreke i problemi mogu vas cak tokom leta in a trenutak odvojiti od partnera. Ukoliko ste u braku, vreme sumiranja prethodnog zajednickog zivota se blizi. Osecaj opterecenja i teckoce u komunikaciji ili samom partneru, naterace vas da pocetkom godine razmislite sta dalje zelite od postojece zajednice. Pojedini pripadnici ovog podznaka pozelece da sve krenu iz pocetka kada je emotivni zivot u pitanju. Sa ili bez postojeceg partnera! Koliko god da vam se nakupila potreba za slobodom i resenost da istrajete u odlukama do kraja, ovo nije godina u kojoj trebate da prvaite “kardinalne rezove”.
ZDRAVLJE: tokom 2008.godine, stariji pripadnici podznaka u Ribama, mogu osetiti probleme sa hipertenzijom, tahikardijom ili reumatskim tegobama. Mladji pripadnici ovog podznaka moraju pripaziti na donje ekstrimitete, narocito stopala, i prste nogu. I jedni i drugi trebaju piti sto vise tecnosti i truditi se da sa sto manje stresa provedu predstojecu godinu.
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-04-2008, 22:04   #40
Sirena
Obično gatalo

Sirena's Avatar

Sirena je offline
Registrovan: Sep 2006
Sirena je na dobrom putu
Standardno

Kod mene je Strelac asc za ovu solarnu i ovo sto sam procitala za zdravlje je apsolutno tacno! Za ljubav takodje, pocetak godine je bio ocajan..pa se eto uzdam u to polje karijere da ce se desiti neki dobar momenat!

Bas me zanima kako drugi komentarisu svoje solarne asc?

ok sad sam iscitala za asc u Vodoliji, ta sam

pa ovde se zdravlje jos vise uklapa u moju pricu. Imunitet jeste narusen i osecam se kao izduvan balon, energeteski potencijal-nema ga. A posebno mi je zanimljiva istina u vezi sa depresijom i napadima anksioznosti, neverovatno ali stvarno ima istine. To mi se nije desavalo godinama, ali eto u poslednja dva meseca vise puta, sto moze da se odnosi i na pad secera, jer sam imala veci gubitak u tezini. Ali promene raspolozenja to je prisutno 100%.

Old 14-04-2008, 12:32   #41
mala_m
Obično gatalo

mala_m je offline
Registrovan: Aug 2007
mala_m je na dobrom putu
Standardno

Jel ima istine u onoj priči da bi se nakon cca 27. godine života trebalo više pažnje posvetiti ascedentu nego sunčevom znaku? kao, da počne prevladavati ascedent.

Old 17-04-2008, 15:42   #42
Chither
Veštac

Chither je offline
Registrovan: Sep 2007
Chither je na dobrom putu
Standardno

Zanima me kad se kaze da neko ima neku planetu na Asc koliki je orbis dozvoljen?

Old 16-05-2008, 02:38   #43
mysty
Obično gatalo

mysty's Avatar

mysty je offline
Registrovan: Apr 2008
mysty je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Podznak (ascedent) Ovan
Podznak Ovan, vaš Ascedent OvanZnak Ovan je veoma inicijativan i temperamentan i kada se pojavi kao ascedent on rođenom sa ovim podznakom donosi obilje energije, takmičarski duh, i spremnost da dela odmah, bez odlaganja i da čini brze i dinamične akcije. Kada upoznamo osobu sa ovim podznakom, pri prvim susretima ona pokazuje inicijativu, spremnost da aktivira situaciju u kojoj se nađe. Prvi će predložiti da se negde ide, da se nešto radi, da se izvrši neka akcija.

Rođeni sa ovim podznakom voli da se takmiči, fizička snaga je naglašena, pa su i žene i muškarci skloni sportu ili ma kakvoj vrsti fizičke aktivnosti. Muškarci su izrazito muževni, mišićave građe, dok ženama pomalo nedostaje ženstvenosti, ali koju lako mogu nadoknaditi svojom optimističnom prirodom. Pozitivne osobine koje ga krase su pronicljivost, odlučnost, velika preduzimljivost i hrabrost. Govori ono što veruje da je ispravno, boreći se za istinu. Sposoban je da rukovodi poslovima i lako drži sve konce u svojim rukama.

Ovaj podznak unosi u rođenog hrabrost, ljubav prema životu, optimizam, pa se retko dešava da osobi nedostaje životnog elana i volje da se izbori za ono što je naumila. Iskrenost je takođe naglašena, čak bi se u nekim situacijama moglo zameriti da osoba sa ovim podznakom ne bira rači.

Osoba sa ovim podznakom ima jednu ozbiljnu manu, a to je da je sklona da samo sebe smatra bitnim, da nije dovoljno sposobna da brine i misli o drugima,. U nekim slučajevima, ove osobine idu do ekstrema, pa je rođeni sa ovim podznakom samoživ, sebičan, egoističan. Jak temperament i priroda okrenuta prvenstveno sebi ponekad rezultiraju svađama, konfliktima, pa čak i tučama i nasiljem.

U ličnom horoskopu je veoma važan položaj planete Mars. Ukoliko je dobro položen, govori o hrabroj pionirskoj osobi spremnoj da preuzima rizik novog, temperamentnoj i žestokoj. Ukoliko je loše postavljen, osoba treba da se nauči samokontroli i velikodušnosti .

LJUBAVNI ŽIVOT

Na ljubavnom planu rođeni je vatrenog temperamenta, odmah pristupa odabranoj osobi, ne okleva sa udvaranjem i pokazivanjem naklonosti. Hormoni najčešće rade intenzivno i prisutna je tendenca ka ranom stupanju u brak i seksualne odnose. Vatrenog temperamenta, lako se posvađa, ali brzo i ohladi, tako da je brak uglavnom dobar, ali je neophodna određena doza tolerancije. Rođeni ovog podznaka su često veoma ambiciozni, i žene i muškarci, pa je vaspitanje dece malo zanemareno. Kao roditelji su autoritativni, ali ponekad nestrpljivi.

POSLOVNE MOGUĆNOSTI

Mnoštvo energije i želja da se započne nešto novo često usmerava rođenog u pravcu pionirskog rada. Vole da su aktivni, mesto ih ne drži. Ipak, svoju karijeru često grade vrlo strpljivo, pokazujući iznenađujuću upornost, pa često postižu visoke položaje.

ZDRAVLJE

Rođeni sa ovim podznakom je uglavnom dobrog zdravlja, a želja za fizičkom aktivnošću i bavljenje sportom u mnogome popravlja zdravlje. Moguće su ozlede uglavnom glave i problemi vezani za glavu, kao što su razne upale. Ponekad se kao problem pojavi probavni trakt.

Podznak (ascedent) Bik

Podznak Ovan, vaš Ascedent OvanKada je osoba rođena sa podznakom Bika, onda u njen karakter bivaju unesene osobine Bika. Na prvi pogled ova osoba deluje nenametljivo, pomalo usporeno, prijatnog je ponašanja, izbegava konflikte i sukobe.

Pozitivne strane rođenog sa podznakom Bika su smisao za praktično, dobrodušnost, tolerantnost. Voli materijalne stvari, želi da stekne imovinu i sigurnost materijalne udobnosti, pa u nekim slučajevima može postati škrt. Uživa u hrani, piću i svim ovozemaljskim radostima, ali je ova sklonost hedonističkom pristupu života karakteristična više za mladost i prvi deo života. Kada iskušaju život i odluče šta im godi a šta ne, odlučuju se za ono što su probali, a odgovara im, i onda su veoma postojani.

Negativne strane ovog podznaka su što ume da bude samoživ i samopopustljiv, pa u ekstremnim slučajevima može postati razvratnik .

Rođeni je praktičan, voli kuću, dom, dobre je naravi, prijatan za zajednički život. Jedina mana koju ispoljava u kući je tvrdoglavost. Ne voli kada ga požurujete, jer je on po svom temperamentu često spor i treba mu više vremena da započne neku delatnost. Na pritiske i naredbe reaguje tvrdoglavošću čak i na svoju štetu. Miroljubivost često ide do granica trpeljivosti, ne voli svađu i popustiće da bi je izbegao. Rođeni ipak ne dopušta da ga neko stalno pritiska, pa kada se jednom razljuti, onda može da bude opasan i dugo mu treba da se smiri i zaboravi svađu.

Ovaj podznak donosi određenu vrstu nespretnosti, pa će ova osoba često biti uzročnik prosipanja, manjih nezgoda, pepeo će joj pasti pored pepeljare i tome slično. Za rođenog položaj planete Venere u ličnom horoskopu govori o tome u kom životnom području i na koji način će doživeti najviše zadovoljstva, opuštenosti i radosti tokom života.

LJUBAVNI ŽIVOT

Miroljubiva i mirna priroda ovog podznaka često privlači temperamentne i inicijativne osobe u život rođenog. Međutim, on sam nije sklon potčinjavanju. Iako je spor i izbegava konflikte, ne dozvoljava da mu neko diriguje, niti da rukovodi njime. Voli dugo da poznaje osobu i da dugo bira sa kim će stupiti u bračne vode, tako da će ovako sklopljena bračna zajednica često biti uspešna (sem ukoliko ostali deo horoskopa to ne opovrgne). Siguran je i pouzdan bračni partner, konzervativan, postojan, ali ne mnogo maštovit. Sa decom je strpljiv, brine o njima naročito sa materijalne tačke gledišta, ponekad razmazi decu, jer im dopusti više nego što bi trebalo.

POSLOVNE MOGUĆNOSTI

Podznak Bik rođenom donosi umetničke osobine, voli muziku, lepo peva i igra, a naginje i ostalim umetnostima. Ima neiscrpnu energiju i životnu snagu, zbog čega može postići zavidne razultate i uspehe, i to ne samo poslovne. Često ima ugled u društvu i poverenje kod svojih pretpostavljenih. U finansijskom smislu ima sreće i prate ga dobro zdravlje i novac. Obično puno zarađuje.

ZDRAVLJE

Zdravlje je u globalu gledano dobro, ali sklonost masnoj i začinjenoj preobimnoj ishrani može dovesti do raznih zdrastvenih tegoba. Osetljivi grlo, glasne žice, a ponekad i urinarni trakt.

Last edited by Skorpija; 12-04-2010 at 19:56..

Old 16-05-2008, 02:41   #44
mysty
Obično gatalo

mysty's Avatar

mysty je offline
Standardno

Podznak (ascedent) Blizanci

Podznak Blizanci, vaš Ascedent BlizanciZnak Blizanac je najvedriji znak u celom zodijaku (zajedno sa Strelcem), pa kada se pojavi kao ascedent, rođenom sa ovim podznakom dodaje vedru mladalačku prirodu. U kontaktima je otvoren, druželjubiv, komunikativan, spreman na smeh, šalu i dosetke. Voli društvo i u društvu se pokazuje kao veoma zabavan, ćaska , šali se i često priča sa više osoba odjednom. Međutim, znak Blizanaca je dvojan znak, pa sva ta vedrina i mladalački radoznao duh ima i svoje drugo naličje, koje nije tako nonšalantno i zabavno. Samo najbliži, uža porodica i partner, znaju da rođeni sa podznakom Blizanaca ume da bude pun strepnji, mentalnih napetosti, nervoza.

Život rođenog sa podznakom Blizanaca često ide u dva različita pravca, između kojih ova osoba sa manje ili više uspeha uspeva da balansira. Dvojnost same prirode rođenog, u njegov život uvodi različita, pa i suprotna iskustva. Period velike čulnosti i nestalnosti na ljubavnom planu biva zamenjen duhovnošću i visokim moralnim standardom. Mnogo toga se u životu rođenog dešava duplo. Istovremeno dva. Može imati dva radna mesta, dve kuće, dve ljubavi istovremeno, dva interesovanja, dva dobra prijatelja, dve diplome….

Planeta Merkur vlada ovim znakom, pa je rođeni intelektualno orijentisan, sklon analizama, razmišljanjima, intelektualnom pristupu svetu i stvarnosti. Blizanci spadaju u najinteligentnije znake (zajedno sa Devicama), ali im nedostaje strpljenja, discipline i doslednosti. Ukoliko je osnovni znak stabilan i čvrst (najčvršći znaci su Bik, Lav, Škorpija i Vodolija), onda je ovaj podznak izuzetno povoljan za intelektualni rad, pa čak i naučnički pristup. Međutim, ukoliko je sam znak mekan (najmekši su Blizanci, Strelac i Ribe), osoba je prevrtljiva, nedosledna, lako promeni mišljenje, potpada pod uticaje drugih. Ideja ima mnogo, ali često ostaju samo na rečima.

Zbog svoje otvorene, duhovite i lake prirode, osobe sa ovim podznakom često su omiljene među društvom i ljudima. Umeju odlično da barataju rečima i lako ubede druge da im priskoče u pomoć.

U ličnom hororskopu važan je položaj planete Merkur. On pokazuje gde je najveće interesovanje rođenog, koja životna oblast će mu tokom života najviše obuzeti misli i razmišljanja.

LJUBAVNI ŽIVOT

Zbog svoje mladalačke, pa moglo bi se reći i nezrele prirode, kad god da stupi u bračni život, za rođenog sa ovim podznakom je nekako prerano. Nije puno spreman na dužnosti, obaveze i odgovornosti koje donosi bračna zajednica, pa se često dešava da biva nezadovoljan unutar postojeće veze. Zbog toga traži oduška u paralelnim vezama. Moguće je i više brakova.

Sa decom se lako igraju, uživaju u zajedničkim aktivnostima, ali je nedosledan, zbog čega nema autoriteta nad decom.

POSLOVNE MOGUĆNOSTI

Vrlo vešt, sposoban, inteligentan, vispren, lako i brzo se snađe u svakoj situaciji. Uspešno obavlja dva i više poslova istovremeno, ali ne voli rutinu i često menja poslove. Zbog povodljive prirode treba da se čuva i izbegava obećanja o lakoj i brzoj zaradi, mogu ga uvući u prevare, laži i krađe.

ZDRAVLJE

Fizička konstitucija i snaga nisu naglašeni. Nervni sistem je često veoma napet, tako da su moguće psiho-somatske bolesti, kao posledica nervoze i nebrige o sebi. Disajni organi, pluća i nervi su najosetljiviji delovi tela.

Old 16-05-2008, 02:41   #45
mysty
Obično gatalo

mysty's Avatar

mysty je offline
Standardno

Podznak (ascedent) Rak

Podznak Rak, vaš Ascedent RakKada se osoba rodi sa podznakom Rak, onda mnoge karakteristike ovog znaka bivaju pridodate osnovnom karakteru. Ma kakav da je sunčev znak, ovaj podznak omekšava ličnost, čini je popustljivom, miroljubivom, prilagodljivom i saosećajnom sa posebnim naglaskom na osetljivu i emotivnu prirodu.
Rođenog sa ovim podznakom možemo poznati po njegovoj mekanoj i često krupnoj građi, miroljubivog osmeha, spremnog da vas sasluša i uteši . Ima ljubavi i strepljenja za sve ljude, a naročito mu je značajna i bitna porodica. Često je u stalnim kontaktima i sa najudaljenijom rodbinom, brinući i vodeći računa o njima, spreman da priskoči i materijalno i na ba bilo koji način da pomogne onima kojima je potrebna pomoć. Majka igra dominantnu i ključnu ulogu u životu rođenog i glavni uticaji potiču od nje.

Rođeni sa podznakom Rak nije bučan niti nametljiv, naprotiv, ali zato nedostatak inicijativnosti nadoknađuje istrajnošću i žilavošću. Naglašena je sposobnost prilagođavanja raznim situacijama, ali pri tom ne gubi svoju nezavisnost. Voli društvo, ali zbog svoje velike senzitivnosti retko se nameće u društvu i ne drži glavnu reč, plašeći se da ne pokaže osećanja. Raspoloženja su vrlo promenjljiva, iz krajnje utučenosti do ekstremne razdraganosti i to samo za nekoliko minuta. Na rođenog jako utiče kretanje nebeskog tela Mesec, koji astrološki vlada znakom Raka, izazivajući promenljiva raspoloženja. Osećanja su nežna, sklonost romantici velika i postoji jaka težnja ka brizi i zaštiti drugih. Ponekad postaje preosetljiv, nesiguran i zatvoren.

U ličnom horoskopu položaj Meseca je veoma važan, kako njegova pozicija po kućama, tako i u znaku. Pozicija po kućama pokazuje u kojoj životnoj oblasti će rođeni doživeti najviše promena i nestabilnosti, ujedno i šta mu je u životu najbitnije i ka čemu mu je usmerena pažnja i interes.

LJUBAVNI ŽIVOT

Osobe sa ovim podznakom često kasno stupaju u brak ili se venčavaju. Često se dešava da je partner stariji i da je već imao brak iza sebe, a često i decu. Rođeni sa ovim podznakom obožava decu i rado prihvata i voli decu svog partnera. Odogovorno se odnosi prema braku, strpljiv, staložen, veran, često ima stabilan brak. Prema sopstvenoj deci je vaoma brižan, ali ponekad preteruje, pa je moguće da decu suviše štiti i time im onemogućava razvoj i osamostaljivanje.

Naizgled popustljiv i sentimentalan, rođeni sa podznakom Rak je pravi borac za svoju poslovnu i društvenu poziciju. Nenametljivo i strpljivo on se penje ka statusu, popularnosti i materijalnom blagostanju. Drugi ga rado podržavaju i pomažu, jer je i on sam veoma velikodušan i spreman svima da pomogne. Nekad trpi zbog nelojalne konkurencije ili zavidljivaca.

ZDRAVLJE

Podznak Rak nije pogodan za poboljšanje zdravlja, naprotiv. On rođenog pravi nežnijim i osetljivijim nego što je to njegov osnovni znak, pa tokom celog života se preporučuje pažljivo ponašanje i pažljiv odnos prema sebi. Naglašena je sklonost zadržavanju tečnosti, prisutna je skonost gojenju, fizički su teško pokretljivi, što još više otežava zdrastvenu situaciju. Probavni trakt je osetljiv, a može bolovati i od teških bolesti kao što su tumor i rak.

Podznak (ascedent) Lav
Podznak Lav, vaš Ascedent LavKada se sazvežđe Lava uzdiže na istočnom nebu u trenutku rođenja, kažemo da osoba ima podznak Lav. Ovo je vrlo dinamičan i u većini slučajeva vrlo pozitivan i dobar podznak. Pri prvim kontaktima sa rođenim, on ispoljava dostojanstvo, odmah se uočava njegov ponos, zauzima autoritativan stav, pokazuje određenu vrstu inicijative u kontaktima sa ljudima. Drži se uspravno, visoko podignute glave, seda u centar prostorije zauzimajući najviše prostora.

Glavna karakteristika koju ovaj podznak donosi rođenom je dostojanstvo. Sebe doživljava različitim od drugih ljudi, superiornim, čak i nadmoćnim. U nekim ekstremnim situacijama ili slučajevima, ova osobina poprima neprijatnu crtu, pa je osoba sebična, egocentrična, nameće svoju volju, sujetna i nadmena, tako da lako izaziva konflikte i sukobe iz kojih izlazi uvređen, visoko podignutog nosa, ne želeći da sasluša tuđe argumente.

Lepe osobine koje krase rođenog sa ovim podznakom su širokrogudost, velikodušnost, plemenitost. Voli da je u centru pažnje, često je omiljen i popularan. Ima prirodni talenat inicijative i vođstva, i ukoliko horoskop govori o harmoničnom ispoljavanju podznaka, onda ova osoba spontano biva postavljena od strane drugih u ulogu lidera i vođe.

Optimizam, akcija, inicijativa, otvorenost, direktnost, iskrenost, inventivnost i nezavisnost su kvaliteti ovog podznaka. Podznak Lav spada u bolje podznake upravo zbog snage koju unosi u ličnost, poseduje pozitivno vrednovanje sebe i snažnu želju za napredovanjem i uspehom u životu. Reaguje brzo, odmah je spreman na akciju, lako plane i emotivne reakcije su mu žestoke. U sukobu je kuražan, direktan, hrabar, brani svoj ugled i centralne pozicije. Voli da se pravi važan, da sebe prikazuje u boljem svetlu, prećutkuje svoje propuste i mane i ne voli kada ga neko kritikuje ili umanjuje njegove zasluge.

Ukoliko ne zauzme poziciju u društvu, za koju smatra da mu pripada, a to je obično u centru zbivanja, onda može postati veoma nezadovoljan, despotski orjentisan i grub. Počeće da se svađa, nameće, viče i omalovažava, ili da pravi scene i ispade da bi bio u centru pažnje.

Za rođenog sa ovim podznakom, u ličnom horoskopu je najvažniji položaj Sunca. Njegov položaj pokazuje gde će rođeni doživeti najviše ugleda i časti i koja životna oblast mu je najvažnija.

LJUBAVNI ŽIVOT

Ovaj podznak unosi strast i žestinu u emotivni život. Rođeni je često posesivan, ljubomoran i ne trpi nedostatak pažnje od voljene osobe. Vrlo je ponosan. U ljubavnim vezama sklon je dominaciji. Voli da prima i daje skupe poklone, voli luksuzna mesta, a svog partnera tretira kao kralja ili kraljicu.

Kao roditelj je velikodušan i zaštitnički orjetnisan prema svojoj deci. Retko se dešava da je suviše dominantan i autoritativan.

POSLOVNE MOGUĆNOSTI

Podznak lav je izuzetno povoljan za poslovanje. Rođeni će kad-tad u životu imati prilike da se nađe na odgovornoj poziciji, da rukovodi i upravlja drugima.

ZDRAVLJE

Prevelike ambicije i suzdržavanje da podeli svoje probleme sa drugima (zbog ponosa), može mu doneti probleme sa srcem, kičmom i pritiskom.

ak (ascedent) Vaga
Podznak Vaga, vaš Ascedent VagaVaga je društven znak i izrazito teži harmoniji, skladu, pa kada se nađe na tački podznaka, rođenom unosi karakteristike snažne težnje i poriva za miroljubivošću i izrazitu težnju za saradnjom. Pri prvim susretima i kontaktima sa novim situacijama i ljudima, rođeni sa ovim podznakom ponaša se blagonaklono, ljubazno, blago se smeška i uglavnom odobrava sagovornicima ono o čemu govore. U toj ljubaznosti i očiglednoj kulturi, oseća se određena vrsta distance i samokontrole, koja nikako nije neprijatna. Osobe sa podznakom vage lako i brzo se svide drugima, lako uspostavljaju kontakte, ali ne i prisnost. Odmerenost i prijatna ljubaznost su njihove glavne osobine. Ponašaju se fino prema drugim ljudima prvenstveno zato što osećaju potrebu za saradnjom. Žele da u svemu što se događa, osim njih, učestvuje još neko. Zato, ne samo da će od drugih tražiti savet ili pomoć na bilo koji način i u malim i u velikim stvarima, nego će se i mešati, a u gorim situacijama i nametati da zajedno sa drugima rešava i sarađuje u tuđim događajima, sviđalo im se to ili ne. Ovaj podznak čini rođenog često neodlučnim. U svojoj želji i nastojanju da donese najispravnije ili najmoralnije rešenje, često dugo vaga i dugo se premišlja pre konačne odluke.

Ipak, ne smemo smetnuti sa uma da je vaga jedini predmet u celom zodijaku, pa iako je spoljašnje ponašanje prijatno i naizgled prilagodljivo, osobina koju ovaj podznak unosi u ličnost, a ne vidi se odmah jasno, jeste velika tvrdoglavost. Rođeni smatra da su njegove moralne vrednosti i procene jedino ispravne. Usled želje da izbegne svađu, neće se direktno suprotstaviti suprotnom mišljenju ili stavu, ali će podpitanjima dovesti u sumnju tuđe stavove.

U mnoštvu dobrih osobina koje ovaj podznak donosi, osnovne su: humanost, miroljubivost i težnja za saradnjom, Ipak potkradu se i neke loše osobine. Najneprijatnija od tih loših osobina je sklonost da manipuliše drugima i izbegavanje sopstvene odgovornosti. Prebacivanje krivice na drugog i prigovaranje, ove osobe može učiniti neprijatnim za druge. Ova osobina se ispoljava tek kada im je neko veoma blizak.

Rođeni je često preosetljiv i nezadovoljan. Nezadovoljstvo se javlja usled prirodne težnje za potpunim skladom i savršenom harmonijom i ravnotežom. Ipak, ovaj podznak se može smatrati srećnim, jer osobi u život donosi solidne društene prilike i dobre mogućnosti. Mnogo toga joj u životu dolazi lako, bez velikog truda, muke i prepreka. Najvažnije što treba da nauči je da bude zahvalan i zadovoljan dobrim koje mu »pada sa neba«.

Položaj planete Venere je najbitniji u horoskopu rođenog. Ona pokazuje gde će rođeni tokom života doživeti najviše zadovoljstva i ispunjenje, kao i ono što je primarno.

LJUBAVNI ŽIVOT

Ove osobe uživaju da dele život sa nekim i gotovo nikad nisu same. Uvek postoji neki partner ili prisna osoba. Teško se odlučuju na raskid čak i u situacijama kada su nesklad, pa čak i neprijateljstvo sa određenom osobom očigledni. Tek kada se pojavi nova sigurna osoba, oni napuštaju prethodnu. Privlače ih inicijativne i jake osobe, ali koje su istovremeno sklone dominaciji, pa unutar bračne zajednice osoba sa podznakom vage balansira između snažnog partnera i svojih potreba. Želja za luksuzom je naglašenija od erotsko-sentimentalnog života.

Na žalost, kao roditelji se ne snalaze dobro. Deci dopuštaju premalo slobode u samoispoljavanju, suviše insistirajući na protokolu i kulturnom ponašanju, uskraćujući time deci spontanost i prirodnost.

POSLOVNE MOGUĆNOSTI

Ovaj znak je sklon pasivnosti, što rođenom umanjuje želju za poslovnim ambicijama. Sklonost da se oslanja na druge je naglašena, zbog čega je posao često vezan za grupu ljudi ili udruživanja bilo kakve vrste. Zbog svoje blage naravi često su popularni unutar svog poziva. Umetničke sklonosti su naglašene, kao i osećaj za lepotu i sklad.

ZDRAVLJE

Rođeni sa ovim podznakom često voli slatko, usled čega je i sklonost gojenju naglašena. Organizam nije snažne konstitucije i lako dolazi do raznih infekcija, zaraza i slično. Osetljiv je urinarni trakt i koža.

Last edited by Skorpija; 12-04-2010 at 19:56..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules