ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 15-08-2010, 15:27   #151
iatlove
Obično gatalo

iatlove's Avatar

iatlove je offline
Registrovan: May 2010
iatlove je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by swiss VIdi Poruku
Zanimljiva tema o Ascendentu,prositao skoro sve,pa mi svejedno nije jasno kako da gledam i tumacim Ascendent moj i planetu koja ga prati,u stvari,koje su na njemu,pogotovu Venera?! Pitam smo zato sto je ona u konjukciji sa Plutonom i to na samom Asc. a kako procitah ovde da vladar Asc. u 12 kuci moze i u zatvor da otera,bolnice i sve ustanove zatvorenog tipa,ili da imam kontakta sa takvim ustanovama uopste! Do duse,kod mene je na samom Asc. a neznaci li to da je i u prvoj kuci,jer Asrologija kaze,sve sto je na kraju utice i na to sto nailazi u sledecem polju ili da se strikno drzim stepena,sto bi znacilo da je to u Devici 12 polja! Moze li mi neko dobre volje onako ukratko da to opise? HVALA

Cudnovato bice si ti, Swiss. Nalazim tvoju kartu kao veoma interesantnu. Malo cu se pozabaviti njome , inspirativna za ucenje.
Sada bih samo prokomentarisala da tvoj Pl 0 Ve odise i u tvom pisanju.

http://img529.imageshack.us/f/astro2...797526682.gif/
Submit to Digg   Ascendent Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-08-2010, 17:18   #152
swiss
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

Hvala ti sto si iskrena,hvala ti sto do nekle potvrdjujes prepostavku moju koju osecam odkad znam za sebe,jer pogledala si ovlas i dobio sam dojam da ti je jasno sve! Al meni nikako nisu stvari u redu kad su oci moje u pitanju i to sto vide (ne u negativnom)! Da budem jos iskreniji,primetio sam da me intuicija vodi kroz zivot (mozda),kako kad licim na slepca sa stapom na putu,idem i idem dok ne stignem a pritom da ne zurim da i stignem gde sam krenuo (ciljevi)! Nekako ovo je i bezveze kad drugi gleda,al meni je lepo u tome,jer osecam se zasticeno,zasticeno u smislu neke realnosti koja me okruzuje (moc izbora),realnosti da sam u ovoj zemlji covek drugog reda,realnost da u ovako lepoj zemlji po nalogu karme zivim i cutim podcinavajuci se njima,jer tako mora! Lako ce neko od vas kad ovo bude citao reci,eeee da sam ja na njegovom mestu gde bi mi bio kraj! A ja cu opet napisati,bio bi vam kraj onakav kakav vam je prosli zivot,u stvari,sta ste poneli iz proslog zivota u ovaj pa da to ispravite boreci se sa realnoscu svakodnevice kao ja,sanjajuci otvorenih ociju ili ne! U stvari,ja se i ne borim sa realnoscu jer dusa mi je vecna,nego se borim sa tim u sebi sto se zove sanjanje otvorenih ociju! Tezak mi zivot nije ni slucajno jer sam skroman prema svemu u okruzenju a skromnost je najveca vrlina ljudsjkog bica,al kako mi neko ovde rece da neznam sta hocu? U stvari je tako! Jer ne zanimaju me materijalizam i novac,zgrtanje use nase i podase,to nikako,i da idem da se laktam kako bi bio prvi (mada to lako mogu) i dokazujem da i ja konja za trku imam! Ne to nikako,a razlog je sto u svakom od nas,vas,njih vidim nesto sto nebih smeo da remetim,da nebih poremetio i sebe,jer gadan sam ako me neko ucepi dobro,e tad pocinjem ja sa svojom prestavom koja ni malo nije laka,a nije laka sto sam onda sa tom nenormalnom snagom,energijom stetan kako sebi tako i okolini i toj osbi koja me je nacepila. Tema Ascendenta nije ovo sto sam pisao ovde,Al mozda potvrdjuje ovo sto je Iatlove napisala,da je cudan i fin za izucavanje itd,pa sad da ne bude ovo nametljivo,u stvari da lici kao da zelim da vam se nametnem otvarajuci sebe,ne nikako to ne zelim,ni u kom slucaju bi da budem u prvom planu bez obzira i na to da iza sebe ostavljam jake trajne tragove kad je posao u pitanju,ljudi,susreti,razgovori,ljubav,pomaganje,jednostavno me ljudi pamte i to jako dobro al ne po zlu daleko bilo. Eto,ja ovo pisah sa mobilnog,pa mi ne zamerite na tacku i zarez ako su postavljeni tamo gde im nije mesto. Dodacu i ovo jos,imam osecaj da skoro nisam bio rodjen,u stvari,da je puno godina proslo od mojeg zadnjeg zivota i ovog,kad kazem puno,mislim da sam pre dvesta godina ziveo bas ovde u Svacarskoj ili Francuskoj,jer nailaze mi slike visokih Alpa i zivota u njima koji cini mi se nije bio lak,ili je to slika iz jednog od zivota koji sam nekad zoveo,neznam. Dakle,svako zavirivanje u moj natal sa vase strane ce mi biti podrska ili potvrda,ne da nadjem sebe,al da shvatim sebe kakav sam,jer sve ogu al sebe kako kad neumem da tumacim,pa zato sam i pisao ovako jer u ljude verujem puno,a verujem jer ljude volim i svakom pristupam sa srcem ili nikako. Eto,jedan deo mene sam docarao,a sad vi ako vam nije mrsko nastupite al samo iskreno i od srca bez straha da ce te me uvrediti.

Old 09-11-2010, 04:25   #153
dunja2501
Druid

dunja2501's Avatar

dunja2501 je offline
Registrovan: Aug 2010
dunja2501 je na dobrom putu
Standardno

Meni je veceras bas dosadno pa pokusavam da po fizickom izgledu provalim necijim podznak ... procitala sam na pocetku teme opise svih podznaka, i fokusirala sam se na 3: ovan,jarac,lav...osoba ciji asc pokusavam da provalim u znaku je ovan...imam samo datum rodjenja i mesto...znam da ima ve u ovnu,ma u strelcu, mo u vagi...tako da je u pitanju neki vatren tip ... ono za sta mi treba pomoc, koji asc najvise oslikava muskarce koscatog lica,bas muzevnog izgleda,jakih vilicnih kostiju?? ja se dvoumim izmedju ovna i jarca... takodje da naglasim da je ova osoba dosta visoka,vitke gradje (mozda malko mrsavija,), visokog cela i tamnijih ociju.... na prvi pogled mi deluje kao vatren asc,mada ima i dosta simbolike jarca po mom misljenju... jel moze mala pomoc? ... (steta pa ne mogu da nakacim sliku ovde,pa da svi pogadjamo heheh)
takodje bi mi dobro doslo ako neko moze da opise asc u strelcu...posto sam bas ubedjena da je u pitanju neki vatren asc

Old 09-11-2010, 15:26   #154
majabl
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

meni je podznakna 9 stepenu ribe, a u prvoj kuci imam veneru i jupitera ukonjukciji u ovnu...neptun mi je na vrhu desete,izmedju desete i jedanaeste kuce,...ne znam bas kako da tumacim...pa ako neko ...

cao..... http://www.astrosoft.mojanatalnakart...=27695&lang=hr ...evo ako bi neko nesto napisao

Last edited by Vojvotkinja; 09-11-2010 at 15:56..

Old 09-11-2010, 18:55   #155
betys
Obično gatalo

betys je offline
betys je na dobrom putu
Standardno

Ja patim zbog mog ascedenta u ovnu. Da li patim jer sam rak ili podznak ovan ne znam točno, ali ovo je stalno ludilo, u svakoj situaciji. Neka pritajena agresija koju rak taloži i taloži dokle može pa dok ne pukne. Od toga boli želudac, onda glava, onda srce i živci i sve........

Old 13-11-2010, 19:05   #156
skribent
Obično gatalo

skribent je offline
Registrovan: Apr 2008
skribent je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by dunja2501 VIdi Poruku
Meni je veceras bas dosadno pa pokusavam da po fizickom izgledu provalim necijim podznak ... procitala sam na pocetku teme opise svih podznaka, i fokusirala sam se na 3: ovan,jarac,lav...osoba ciji asc pokusavam da provalim u znaku je ovan...imam samo datum rodjenja i mesto...znam da ima ve u ovnu,ma u strelcu, mo u vagi...tako da je u pitanju neki vatren tip ... ono za sta mi treba pomoc, koji asc najvise oslikava muskarce koscatog lica,bas muzevnog izgleda,jakih vilicnih kostiju?? ja se dvoumim izmedju ovna i jarca... takodje da naglasim da je ova osoba dosta visoka,vitke gradje (mozda malko mrsavija,), visokog cela i tamnijih ociju.... na prvi pogled mi deluje kao vatren asc,mada ima i dosta simbolike jarca po mom misljenju... jel moze mala pomoc? ... (steta pa ne mogu da nakacim sliku ovde,pa da svi pogadjamo heheh)
takodje bi mi dobro doslo ako neko moze da opise asc u strelcu...posto sam bas ubedjena da je u pitanju neki vatren asc
E Dunja, i ja se bavim istom zanimacijom kao i ti! Zanima me podznak nekog lika (ne znam vreme rodjenja i trenutno ne mogu da saznam), a pokusavam da sklopim sinastriju. Dvoumim se izmedju Skorpije i Device. E sad, i ovaj je lik visok, izrazito, i mrsav, i to bas, tako da mi se to ne uklapa u Skorpiju. Oni bi trebalo da su nizeg rasta, kazu. A za Devicu ne znam, lik ima neku siljatu facu, siljatu bradu i jako tanke usne, ali izrazene oci i obrve u luku (Skorpija?)i veci nos. Pritom ima dugu kosu, lepu i bujnu. Mislim da nije Riba, nema takav hod, mada... hm kao da se malo sunja dok ide, ali je opet i stamen hod, malo pogrbljenih ramena. Mislim da nije nikakav vatreni znak, a povukla me Devica upravo zbog tog izgleda lica i sto mi dejule da je malo cepidlaka, zakeralo... Ne znam. Imas li ti neku ideju?

A sto se tice Asc u Strelcu, ja bih rekla nize gradje, decackog izgleda, ne "muzevnog"

Last edited by Vojvotkinja; 13-11-2010 at 23:23..
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-11-2010, 20:01   #157
capella
Druid

capella's Avatar

capella je offline
Registrovan: Nov 2008
capella je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by betys VIdi Poruku
Ja patim zbog mog ascedenta u ovnu. Da li patim jer sam rak ili podznak ovan ne znam točno, ali ovo je stalno ludilo, u svakoj situaciji. Neka pritajena agresija koju rak taloži i taloži dokle može pa dok ne pukne. Od toga boli želudac, onda glava, onda srce i živci i sve........
To je zbog vladara u duplom izgonu.

Quote:
Originally Posted by skribent VIdi Poruku
A sto se tice Asc u Strelcu, ja bih rekla nize gradje, decackog izgleda, ne "muzevnog"
Naprotiv, obično su krupni.

Old 13-11-2010, 20:18   #158
betys
Obično gatalo

betys je offline
betys je na dobrom putu
Standardno

Capella,

a šta misliš kako se to može popraviti ili ublažiti? a šta znači dupli izgon?
hvala ti

Old 13-11-2010, 20:20   #159
skribent
Obično gatalo

skribent je offline
Standardno

Ok, moguce, Ali oni koje ja znam, su svi niski i mladoliki. A opet, oni koji su u znaku Strelac, su krupniji, ne nesto preterano visoki, ali siri No, generalizacija je obicno pogresna.

Old 13-11-2010, 20:39   #160
capella
Druid

capella's Avatar

capella je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by betys VIdi Poruku
Capella,

a šta misliš kako se to može popraviti ili ublažiti? a šta znači dupli izgon?
hvala ti
Pa skoro da je u VII a u Vagi je svakako, svom egzilu....Ublažiti, hmmmm....nemam pojma, moj MA u Ovnu, nikad mi nije palo na pamet da može i blaže

Quote:
Originally Posted by skribent VIdi Poruku
Ok, moguce, Ali oni koje ja znam, su svi niski i mladoliki. A opet, oni koji su u znaku Strelac, su krupniji, ne nesto preterano visoki, ali siri No, generalizacija je obicno pogresna.
Zavisi sve i od postavke Jupitera. Evo moj ASC za primjer, ja sam Rak ali u startu možemo eliminsati mnoge rakovske osobine, kao što su vezanost za dom i slično i to zbog MO u Blizancima i UR u IV kući. Nadalje, Rakovi su onako mekane građe, ali moj MA u Ovnu ima definiciju mišića- nisam vitka ali nisam rakovski mlohava. Itd......

Old 13-11-2010, 20:52   #161
makilli
Druid

makilli's Avatar

makilli je offline
Registrovan: Mar 2010
makilli je na dobrom putu
Standardno

Ja fizicki nista od vodolije nemam... ali zato imam od ribe... i ve mi je u ribama...

Old 13-11-2010, 20:55   #162
skribent
Obično gatalo

skribent je offline
Standardno

Capella, a sta kazes za ovog lika iz mog opisa (prethodni post na ovoj strani)? Zasigurno mu je Ma u Raku i Ve u Devici, kao i Sa u Lavu, ako to moze da pomogne pri odredjivanju Asc...

Old 13-11-2010, 20:58   #163
capella
Druid

capella's Avatar

capella je offline
Standardno

Po ramenima sudeći-Jarac. To što je visok i mršav, šiljate brade i ostalih špiceva, takođe se uklapa.

Old 13-11-2010, 21:03   #164
skribent
Obično gatalo

skribent je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by capella VIdi Poruku
Po ramenima sudeći-Jarac. To što je visok i mršav, šiljate brade i ostalih špiceva, takođe se uklapa.
Hm, onda smo ista kombinacija! Vrlo moguce, uz sve to je i samotnjak, i to pravi, vidis to sam zaboravila. I prepotentan, sto bi vazilo za Jarceve, muske, a mozda i zenske, hehehe

Old 13-11-2010, 21:05   #165
capella
Druid

capella's Avatar

capella je offline
Standardno

Ako još mlatara stopalim kad hoda....
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules