ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Simboli i njihovo značenje Mitovi, snovi, običaji, postupci, oblici, boje...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 15-03-2013, 02:49   #16
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Ja radim sa tarotom već 9 godina, i oduvijek koristim isti špil (bojim se što ću kad mi se izliže )

Koristim standardni najpoznatiji špil R.W. Za početnike je najbolji zbog toga što je odlično oslikana svaka karta pa je tim učenje i povezivanje lakše.

Naravno, bitno je da vas špil privuče, sa C. špilom ne volim i ne mogu raditi jer su mi njegove energije previše mračne (osobno). No znam ljude kojima ide sa njim fantastično, znam i one koji koriste razne druge špilove.

Moj savjet je da je najbolje sebi kupiti špil ili isprintati jer se tako najviše energija povezuje sa kartama.

Treba i čistit špil od negativne energije jer ukoliko se ne čisti (kao i bilo što drugo) energije ostanu blokirane i tumačenje krivo ili jednostavno ne dobivate uvid.

Također, sebi ćete rijetko objektivno moći gledati, tako da je najbolje učiti na okolini. Tako sam bar ja radila.

Kad učite iz prakse, shvatit ćete da ni jedna knjiga tarota ( a pročitala sam ih preko 20tak) nije dovoljno dobra za vas i vaše zahtjevanje simbolike, razlog tome je što se simbolika uči kroz rad i praksu i ovisno koliko ste vizionarski otvoren kanal.

Meni je osobno Tarot fantastičan i često ga kombiniram uz Astrologiju pogotovo za opise bračnih partnera ili partnera koji ulaze u život jer je zapravo divno koliko stvari špil može ispričati slikovito i fascinantno.

Oni koji znaju astrologiju, Tarot bi im trebao ići lakše, mada nije pravilo, ja sam prvo počela Tarot pa astrologiju.

Bitno je voljeti to što radite i biti strpljiv.

I da, ne preporučam korištenje keltskog križa početnicima, ja ga osobno ni nakon 9 godina rada ne koristim jer prevelik broj karata dovodi do kompliciranog pokušaja razumjevanja.

Za početak, koristite 3 karte, a kasnije osmišljavajte i sami svoje postavke.

Zabavno je i vječito učite simboliku.

Nadam se da sam pomogla
Submit to Digg   Tarot-tumacenje karata Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-03-2013, 05:28   #17
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

Zveki kada te bude volja otvori mi tarot za ljubav da vidim što me čeka, opis onoga koji mi ide u susret. Zahvaljujem unaprijed.

Old 15-03-2013, 12:28   #18
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Registrovan: Dec 2012
Natasha će postati poznat uskoro
Standardno

Zvjezdice,odlican post.Sto se tice R.W.spila - drzim da je odlican,imala sam ga namjeru nabaviti,no kako sam se bila odmaknula od svega tako i nisam.Kada sam kupovala prvi spil dobila sam upravo savjet da me treba privuci... i privukao me jedino ovaj http://www.aeclectic.net/tarot/cards/vision/
Kroz rad sa njim sam shvatila da osim osnovne simbolike pojedine karte dobivam i znacenja koja nigdje ne pisu i da koliko god ja njih mjesala da se uvijek jednako otvaraju za isto pitanje.Kako sam u zadnje vrijeme u nekoj drugoj energiji (kao da me ovaj saturn u 12.polju zablokirao) njih ne diram,probala sam ,ali nista.Sta se tice C.spila - kako sam rekla,dobila sam ih na poklon od frendice (koja nam je usput zajednicka frendica na fb ) ,ona isto radi sa C.spilom,drugih dimenzija.Bio je njen,no kako se "zatvorio" samoinicijativno mi ga je dala,ja sa njim nemam problema.Nisam imala problem povezati se s njim.Jake energije su prisutne kada ga otvaram,no ne dozivljavam ga negativno,ipak to je stvar percepcije i ne pase sve svakome.Ciscena su oba spila.

A sta se tice keltskog kriza - ja sam dosta rano pocela tako otvarati karte,iako znam da to nije za pocetnike.

Old 15-03-2013, 19:46   #19
milupino
Druid

milupino je offline
Registrovan: Dec 2010
milupino je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Natasha VIdi Poruku

Evo jesam.Nadam se da sam se uspjela povezati

Po ovome sta se meni tu otvara ti se mucis razmisljanjima o materijalnom i sl.,netko te i razocarao pa kao da si sebi stvorila neku barijeru (emocionalnu) i o svemu (na emo.planu) pomno razmisljas.Trenutno osjecas ogranicenja sto se para tice (saturn u biku),no iako tebi jos nije jasno kako da rjesis svoju situaciju,rjesenje ce ubrzo doci u obliku ideje (tvoje ideje!) i tada ces imati i volju da se pokrenes (na prvu ti nece biti toliko vazno u kojem smjeru,samo da je promjena i da je pozitivna),no onda ce se pojaviti i ona snaga iznutra,samopouzdanje itd.,i tada bi se mogla baciti na rad.Po ovome ,ja bi rekla da ce to biti neko ucenje (Ju u blizancima) - mozda studij?

Uskoro ces ti sebe shvatiti na najdubljoj razini ,suociti se sa svojim strahovima i postaviti si neka pitanja.
Quote:
.Kraljica novcica inace predstavlja zenu (odraslu) rođenu u znaku jarca,bika ili djevice,odnosno moze se odnositi na tamniju zenu ili osobu zenskog spola orjentiranu na materijalno.Sad tesko je ovako preko ovoga reci sta ona predstavlja,karte ipak drugacije "pricaju" uzivo.
Natasha hvala za sve napisano,trud i znanje na mestu....za trecu kartu danas sam shvatila da kraljicu novcica predstavlja crna zena,starija iz moje porodice ,usmerena je na materijalno,malo nezadovoljstvo u vezi s njom ,ali me nije iznenadilo,sve vec poznato ....

a dopunu poruke sam sad videla....povredjena jesam bila,izbledelo je....i emotivno sam nestabilna,uzdrzana.....da,brine me materijalno,imam to na pameti da mi moj novac treba,jer sam na dzeparcu roditelja,a oduvek su po pitanju novca bili stedljivi i stisnuti pa i kad nema potrebe...
moja unutrasnja snaga raste,pumpam samopuzdanje kako znam,kazes ideja ce mi se javiti i pokretanje ...trazim sebe i rasterecenje od svega sto mi je nametnuto ....

Old 15-03-2013, 22:29   #20
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Nema na cemu,nije mi bilo tesko Karte su rekle da ce biti dobro nakon rada na sebi,a ja Ti drzim palceve

Old 16-03-2013, 18:58   #21
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Registrovan: May 2010
Wicca je na dobrom putu
Standardno

Ja imam jedno pitanje, pa ako bi neko na ovoj temi bio ljubazan da odgovori

hocu li dobiti odgovor u vezi mog oglasa ili od poslodavca direktno na moj email?

Old 16-03-2013, 20:07   #22
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Nema na cemu,nije mi bilo tesko Karte su rekle da ce biti dobro nakon rada na sebi,a ja Ti drzim palceve
Kad imas vremena i koju god tehniku da koristis
Hocemo li nastaviti vezu uspesno,posto je na cudan nacin zatajila?

Old 17-03-2013, 10:52   #23
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Nale=> Kako trenutno nemam vremena objasnjavati do detalja napisat cu ti samo tumacenje.Trenutno ti veza prolazi kroz svojevrsnu transformaciju,sto kod tebe dovodi do nesigurnosti,povlacenja u sebe,a tvoju prosudbu o tome sta se desava boji subjektivizmom.Do nedavno mi tu stoji jedno potpuno ispunjenje ovim odnosom sto dakako utjece i sada,mada je trenutno ova transformacija samog odnosa nesto sto mozda vise osjecas. Ono cemu se trenutno nadas je potvrda od strane partnera da je pouzdan,da se nemas razloga brinuti,a bojis se "gusenja" veze,konflikta itd.Od previse gledanja u drvece na kraju je tesko vidjeti sumu... Nemoj strahovati od razocaranja ,na kraju ce sve dobro zavrsiti,moguce vec u periodu sunca u ovnu.Dobit ce tvoja veza novi polet i pocetak Karte savjetuju vise tolerancije i prilagodljivosti,a manje ponosa.

Old 17-03-2013, 11:37   #24
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Wicca,ti ces ici na neki razgovor za posao,neka (po mojim kartama musko) osoba ce ti se javiti.Karte mi govore da ta osoba unatoc inteligenciji i dojmu koji ostavlja i nije neko sunce i da te na poslu koji ti predstoji ceka puno rada,nece biti lako,no po ovome sta vidim kod tebe postoji velika pokretacka snaga i entuzijazam.Ono sto je pozitivno - na kraju ce se trud isplatiti.

P.S.Znam da ti nisam dala direktan odgovor,no na takva pitanja se kroz karte ne usudim davati odgovore.Ali rekla bih da ce se stvar pokrenuti,razgovor ce se dogoditi,ali mozda ipak nece biti ono sto ocekujes - mozda se razocaras u uvjete,a u najboljem slucaju kontakt ce se ostvariti nekim drugim putem,mozda telefonom.Karte savjetuju strpljivost.

Old 17-03-2013, 14:10   #25
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Nale=> Kako trenutno nemam vremena objasnjavati do detalja napisat cu ti samo tumacenje.Trenutno ti veza prolazi kroz svojevrsnu transformaciju,sto kod tebe dovodi do nesigurnosti,povlacenja u sebe,a tvoju prosudbu o tome sta se desava boji subjektivizmom.Do nedavno mi tu stoji jedno potpuno ispunjenje ovim odnosom sto dakako utjece i sada,mada je trenutno ova transformacija samog odnosa nesto sto mozda vise osjecas. Ono cemu se trenutno nadas je potvrda od strane partnera da je pouzdan,da se nemas razloga brinuti,a bojis se "gusenja" veze,konflikta itd.Od previse gledanja u drvece na kraju je tesko vidjeti sumu... Nemoj strahovati od razocaranja ,na kraju ce sve dobro zavrsiti,moguce vec u periodu sunca u ovnu.Dobit ce tvoja veza novi polet i pocetak Karte savjetuju vise tolerancije i prilagodljivosti,a manje ponosa.
Hvala na tumacenju Iako ne znam kako ce se nastaviti,jer bukvalno imamo prekid komunikacije,ali ajde da verujem onome sto vidis.Znaci negde u aprilu...hm.

Old 17-03-2013, 14:37   #26
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Registrovan: May 2010
Wicca je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Wicca,ti ces ici na neki razgovor za posao,neka (po mojim kartama musko) osoba ce ti se javiti.Karte mi govore da ta osoba unatoc inteligenciji i dojmu koji ostavlja i nije neko sunce i da te na poslu koji ti predstoji ceka puno rada,nece biti lako,no po ovome sta vidim kod tebe postoji velika pokretacka snaga i entuzijazam.Ono sto je pozitivno - na kraju ce se trud isplatiti.

P.S.Znam da ti nisam dala direktan odgovor,no na takva pitanja se kroz karte ne usudim davati odgovore.Ali rekla bih da ce se stvar pokrenuti,razgovor ce se dogoditi,ali mozda ipak nece biti ono sto ocekujes - mozda se razocaras u uvjete,a u najboljem slucaju kontakt ce se ostvariti nekim drugim putem,mozda telefonom.Karte savjetuju strpljivost.
Jeeej. Hvala ti puno Natasa. ja sam u stvari sumnjicava hocu li taj posao ili ne posto deluje pomalo...gadno da se tako izrazim i treba jak zeludac za njega i zaista mi generalno on ne odgovara i ne osecam se bas prijatno sto bih to morala da radim ali eto da pokusam. cak sam pomisljala da odustanem od toga i da se uopste ne javim ukoliko me ta muska osoba kontaktira. Mislim ja taj posoa gledam kroz ruzicaste naocare ali imam predosecaj da on ne da nije ono sto zamisljam,vec da je daleko od toga.

jel mozes pogledati u kartama da li bih se ja negativno promenila kroz taj posao ili bi pak taj posao pozitivno uticao na mene i na razvitak moje licnosti? to mi je neki najveci strah da bi negativno uticaoe na mene i ne zelim to.
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-03-2013, 18:40   #27
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

imam volje svaki dan da otvaram tarot karte... nekako me smiruju,ako mi se otvore dobre karte ,ono sto me opterecuje, a moze da ceka ostavim sa strane...
sutra..smrt,osmica maceva i kraljica pehara...prvo razocarenja ,pa onda kriza i na kraju pozitivna karta

Old 17-03-2013, 19:01   #28
wesnaw
Obično gatalo

wesnaw's Avatar

wesnaw je offline
Registrovan: Sep 2011
wesnaw je na dobrom putu
Standardno

Ako bi meni neko mogao da pogleda bila bih i vise nego zahvalna....
Interesuje me ljubav....
Danas sam upoznala decka i bas mi se dopao, a sa bivsim se danas pozdravljam odlazi odavde, i bas sam nesto tuzna....

Old 17-03-2013, 21:04   #29
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Wesnaw,dobro procjeni novu simpatiju.
Milupino - prvo zadiranje u podsvijest,potom prihvacanje viđenog/ dozivljenog i na kraju zadiranje u emocionalne dubine zbog istoga

Old 17-03-2013, 21:27   #30
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

Quote:
Milupino - prvo zadiranje u podsvijest,potom prihvacanje viđenog/ dozivljenog i na kraju zadiranje u emocionalne dubine zbog istoga
Hvala ovako je vec bolje ...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules