ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Simboli i njihovo značenje Mitovi, snovi, običaji, postupci, oblici, boje...
teorija, simbolika, iskustva...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 06-12-2007, 15:06   #31
fenix7
Obično gatalo

fenix7's Avatar

fenix7 je offline
Registrovan: Nov 2007
fenix7 je na dobrom putu
nikada nikome se vlastiti tarot ne daje, a u stvari kaze se da je tarot izabrao tebe i kad ga "posvetiš" gledaš ga samo ti! Dakle postoje pravila koja bi se trebala poštovati u koliko se misliš "ozbiljno" posvetiti tarotu koji je "samo tvoj"- jedino dozvoliš u koliko gledaš nekom drugom da predigne karte ili samo da ti kaže kad je mješanja dosta!

Submit to Digg   Tarot Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 06-12-2007, 17:02   #32
emmilija
Obično gatalo

emmilija's Avatar

emmilija je offline
Registrovan: Oct 2007
emmilija je na dobrom putu
Standardno

[quote=fenix7;45835]nikada nikome se vlastiti tarot ne daje, a u stvari kaze se da je tarot izabrao tebe i kad ga "posvetiš" gledaš ga samo ti! Dakle postoje pravila koja bi se trebala poštovati u koliko se misliš "ozbiljno" posvetiti tarotu koji je "samo tvoj"- jedino dozvoliš u koliko gledaš nekom drugom da predigne karte ili samo da ti kaže kad je mješanja dosta![/quot

moze li da se tarot otvara na daljinu
mislim ja sad pomislim na neku zelju a ti tamo otvaras tarot

Old 06-12-2007, 17:10   #33
fenix7
Obično gatalo

fenix7's Avatar

fenix7 je offline
fenix7 je na dobrom putu
Standardno

tarot se može otvarati na daljinu, (tarot linije) na sliku, ali najjasnije je F&F

Old 06-12-2007, 17:14   #34
emmilija
Obično gatalo

emmilija's Avatar

emmilija je offline
emmilija je na dobrom putu
Standardno

[quote=saandraa;45866]
Quote:
Originally Posted by emmilija VIdi Poruku

mislis na ono kao onaj telefonski tarot??
nazoves kazes jasm ta i ta i neko mesa karte i gleda?
bas to
nekao mi je to bas bezveze
mislila sam da svojim prisustvom ustvari uticem na tarot
da oseca moju energiju i otvara se kako treba
fenix jesam li u prvu

Old 06-12-2007, 17:22   #35
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

ma da..i sam glas (preko telefona recimo) je opet neka energija, ali je ipak oslabljena (moje misljenje) tako da kao sto ti kazes, najbolje u 4 oketa!

SOLARNA2011/2012

Old 06-12-2007, 17:32   #36
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Energija.... energija....
Energija glasa, energija dok te gleda....
Bla, bla, bla....
Tarot je proces, chak i da ne znam shta si me ti pitala, ili shta si zamislila u svojoj glavi - ako sad otvorim karte znacu shta ce ti se deshavati u narednom periodu, tu vec malo zavisi od tebe, vishe od moje mashte, i mog povezivanja i kapiranja stvari.
Kad kazhem "mene" - mislim na Tumacha, naravno....

Old 06-12-2007, 18:00   #37
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
princess je na dobrom putu
Standardno

Hej i ja imam spil vec duze vreme.Kroulijev spil....I knjigu Thota ali nisam je ni otpakovala....

Old 06-12-2007, 19:49   #38
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

ja imam 2 špila tarota i 2 knjige za tumačenje i jedno sam vrijeme vrlo intezivno se bavila time i dobro udružila sa svojim karticama sve dok nisam predobro predviđala stvari što me preplašilo jer sam vidjela i neke ružne stvari u svom ali i u tuđim životima jer sam to vježbala na drugima.
sad trnutno nisam na tarotu jer mislim da se i ja i karte moramo odvojiti jedne od drugih.a što se tiče ovoga o posuđivanju to se ne radi jer karte se pune tvojom energijom i emocijama tako da ne valja mješati to sa tuđim utjecajem-isto kao i sa kristalima (pogotovo onima na nakitu)jer i karte i kamenje upija energiju i emocije svog vlasnika tako da treba s time biti oprezan i obavezno pročistiti i jedno i drugo iprije prvog korištenja kao i prije spremanja kako bi se očuvala energija samo jedng čovjeka..

Old 06-12-2007, 21:24   #39
Lilit79Ns
Početnik

Lilit79Ns's Avatar

Lilit79Ns je offline
Registrovan: Dec 2007
Lilit79Ns je na dobrom putu
Standardno

Nisam bas sigurna da je dobro otvarati tarot sam sebi.

Selena mormalno je da se u tarotu vide kako lepe, tako i ruzne stvari. Smisao tarota, natalnih karti i td. je da nekoga uputis na pravi put... tj. da ga preusmeris ako je moguce da krene laksim putem za njega kroz njegov zivot.
Advertisement

Old 06-12-2007, 21:41   #40
fenix7
Obično gatalo

fenix7's Avatar

fenix7 je offline
fenix7 je na dobrom putu
Standardno

draga emilija stvar je u tome da dosta toga ovisi o tome tko gleda i koliko u to stavlja svoju intuiciju, meditaciju etc!

već mi duuugo nitko nije pogledao tarot!
S in L hajde primi se malo posla

Last edited by magdalena; 11-12-2007 at 00:12..

Old 06-12-2007, 21:43   #41
Lilit79Ns
Početnik

Lilit79Ns's Avatar

Lilit79Ns je offline
Registrovan: Dec 2007
Lilit79Ns je na dobrom putu
Standardno

Zato ni ja vise ne otvaram karte... neko dodje kao po istinu a ocekuje samo lepe stvari... s obzirom da sam realna, kazem ono sto "vidim" samo zavisi od osobe kojoj gledam, na koji nacin cu joj to saopstiti.
Mnogi su bili besni na mene, ali posle su shvatili da nije sve ruzicasto

Mislim da ne moze svako da otvara tarot. To nije samo citanje slicica, treba imati dar za takve stvari.

Jednom sam sebi otvara tarot i batalila. Cula sam da ne valja. Mada, mozda je fora u tome sto covek ne moze biti totalno realan kada je rec bas o njemu

Old 06-12-2007, 21:49   #42
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
saandraa je na dobrom putu
Standardno

meni je samo jednm davno jedna zena gledal u tarot, u stvari to je pocelo iz zajebancije, slucajno je sreli i ono tinejdzeri ko tinejdzeri, stvarno nisam nist aocekivala a ni verovala u to. samo sam joj rekla smrtni slucajevi me ne interesuju ni kada ni koliku cu dece imati. zena je bila zakon: ja sam samo blenula kada je pocel ada prica...mogu reci da su se puunooo stvari stvarno desile, a cak sam saznala nesto o mami sto mi je mam potvrdila kada sam je pitala i samo me pital aodakle ti to znas?? inace nisam nikada isla da mi neko nesto "gleda", sem naravno astrologije

a da i jednom smo u drustvu iz zajebancije zvali na tarot-liniju (eto ipak su bila 2 puta) i neke stvari sam zapisala, hahahaha kao sto vidim sada na papiricu...za dva meseca trebam da dobijem ponudu braka...ma zena lupetala samo onako

SOLARNA2011/2012

Old 06-12-2007, 22:31   #43
fenix7
Obično gatalo

fenix7's Avatar

fenix7 je offline
fenix7 je na dobrom putu
Tarot je sustav od 78 karata. Sve što postoji u Univerzumu može se podvesti pod jednu od karata Tarota. Tarot se dijeli na Veliku Arkanu, Dvorske karte i Male karte.
Veliku Arkanu čine 22 karte. Ove karte drugačije zovemo i aduti ili ključevi. Ostalih 56 karata izvedene su iz aduta.
Dvorske karte predstavljaju 16 poluelemenata. Svaka se osoba može podvesti pod jednu od ovih 16 karata.
Male karte predstavljaju razvoj elemenata od izvora do konačnog prizemljenja.

Svaka karta otvara jedan aspekt Univerzalnog. Sa kartama se mogu raditi sve duhovne radnje kao s bilo kojim simbolom. Svaka karta otvara svoj specifični univerzum. Najvažnije radnje koje se mogu raditi s kartama su divinacija i meditacija. Divinacija je primanje poruka s viših razina uz pomoć karata. Meditacija znači koncentrirati se na kartu da bi primili njezine vibracije i znanje pohranjeno u njoj.

Karte Tarota mogu se podvesti pod sustav Drveta života. Svaka karta ima astrološke atribucije.

VELIKA ARKANA

Veliku Arkanu čine 22 karte. Ove karte još zovemo i adutima ili ključevima. Ove karte su temeljne karte u Tarotu i sve ostale karte su izvedene iz njih. Ove karte simboliziraju elemente, planete i horoskopske znakove.
Uz svaku od ovih karata vezuje se neko pogansko božanstvo. Svaka od ovih karata otvara jedan put prema transcendentalnoj sferi. Svakoj od ovih karata pripada jedna staza na Drvetu života, pripada joj jedno slovo hebrejske abecede i jedan broj. Ove karte se označuju imenom i rimskim brojem.
Ove karte smještaju se u Keter, prvi plod Drveta života. Svaka od ovih karata znači neki alkemijski element ili alkemijsku operaciju.

Old 06-12-2007, 23:38   #44
fenix7
Obično gatalo

fenix7's Avatar

fenix7 je offline
fenix7 je na dobrom putu
Standardno

Dvorske karte se odnose na 16 poluelemenata. Svaka se osoba može podvesti pod jednu od dvorskih karata.
Bate i kraljevi znače vatru.
Kupe i kraljice znače vodu.
Prinčevi i špade znače zrak.
Princeze i dinari znače zemlju.
Kraljevi jašu na propinjućim konjima. To simbolizira brzinu i snagu vatre.
Kraljice sjede na prijestolju. To simbolizira stalnost i fleksibilnost vode.
Prinčevi se voze u kočiji. To simbolizira pokretljivost zraka.
Princeze stoje pred oltarom. To simbolizira da je element zemlje prijestolje duha.
Kraljevi, kraljice i prinčevi se odnose na 12 horoskopskih znakova.
Ove karte se nalaze na slijedećim položajima na Drvetu života:
Kraljevi i bate se nalaze u Čokmahu.
Kraljice i kupe se nalaze u Binahu.
Prinčevi i špade se nalaze u Tifaretu.
Princeze i dinari se nalaze u Malkutu.

Bate, karo ili štapovi se odnose na element vatre.
Kralj bata je vatra s karakteristikama vatre.
Kraljica bata je vatra s karakteristikama vode.
Princ bata je vatra s karakteristikama zraka.
Princeza bata je vatra s karakteristikama zemlje.
Bate se odnose na vatrene horoskopske znakove: Strijelca, Ovna i Lava.
Bate su na Drvetu života smještene u Čokmahu.

1. Kralj
Ova se karta odnosi na element vatre s karakteristikama vatre. Karta se odnosi na iskru, veliki požar, naglo širenje vatre, eksploziju, nuklearno oružje, zvijezde.
Astrološki se ova karta odnosi na posljednju dekadu Škorpiona i prve dvije dekade Strijelca. Osobe na koje se odnosi ova karta imaju jak seksualni nagon. To su dosta brzoplete osobe. Te osobe imaju jak unutarnji energetski potencijal.
Ovom kartom vlada Jupiter.
2. Kraljica
Ova se karta odnosi na element vatre s karakteristikama vode. Ova karta znači plamen vatre, lelujanje plamena vatre, ljepotu vatre, vatru u kaminu, stabilnu vatru, usmjerenu energiju.
Astrološki se ova karta odnosi na zadnju dekadu Riba i prve dvije dekade Ovna. Ljudi na koje se odnosi ova karta su neurozni, prezasićeni osobama ili događajima. Takvi ljudi vole vladati drugim ljudima. Ako to ne mogu, onda se osvećuju. U dubini duše ovi ljudi imaju nešto plemenito, ali to ne može doći do izražaja zbog njihove nagle naravi.
Ovom kartom vlada Mars.
3. Princ
Ova se karta odnosi na element vatre s karakteristikama zraka. Ova se karta odnosi na sjaj, toplinu i dim vatre, pozitivnu energiju, ljubav.
Astrološki se ova karta odnosi na zadnju dekadu Raka i prve dvije dekade Lava. Ljudi na koje se odnosi ova karta paze na svoj imidž. Takvi se ljudi umiju boriti da bi postigli svoj cilj. Takvi ljudi obično i postignu taj cilj.
Ovom kartom vlada Sunce.
4. Princeza
Ova se karta odnosi na element vatre s karakteristikama zemlje. Karta se odnosi na fizičku vatru, gorivo, prejake emocije, bijes, rušilačku silu.
Osobe na koje se odnosi ova karta obično se cijeli život bore za neke ciljeve koje oni smatraju ispravnima. Međutim, obično ne ostvare te ciljeve. Takve osobe imaju puno neugodnosti tijekom života. Ove osobe vole soliti pamet drugim osobama, iako nisu baš visokih umnih sposobnosti. Imaju običaj uživati u niskim užicima. Ove su osobe vrlo častohlepne i stalno se tuže da njihov rad nije valjano vrednovan.
Ovom kartom vlada Sunce.

Last edited by magdalena; 11-12-2007 at 00:06..

Old 07-12-2007, 00:53   #45
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Samo jedno pitanje.....da li valja ili ne valja gledati sam sebi u tarot?
A odakle vam to da bash sebi ne smete da otvarate Tarot?
Ono, kao - svima smete, al' sebi nikako, dobra 4a....
I dal' stvarno niko ne bi dosh'o u iskushenje da ne otvori sebi karte?
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules