ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Simboli i njihovo značenje Mitovi, snovi, običaji, postupci, oblici, boje...
teorija, simbolika, iskustva...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 17-08-2007, 12:28   #16
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by LosT_in_SpaCe VIdi Poruku
Lepo za prochitati al' u praxi vala uvek obrnuto...
Hocu reci, ne mozh' ovo nikako da ide samo crno ili samo belo, obrni - okreni - mora mix.
I nikako nisam za generalizaciju Astroloshkih pojmova i Tarota....
Pa naravno Losti...nista nije crno ili bjelo, nista se ne generalizira...
To je cisto za naucit osnovu. Na kraju krajeva, kako ucimo astrologiju? Krenemo od najuopstenijih stvari i u pocetku i generaliziramo dok ne savladamo materiju, e a onda krece inprovizacija, iskustvo itd...

edit: Magdalena Ok. Ako niste za kacenje takvih tekstova vi ih slobodno obrisite. Mislim da na svakoj temi kao uvod vidim okacene tekstove ili prekucane iz knjiga, i ne vidim u cemi je problem....ti tekstovi sluze kao uvod u temu, pa onda ljudi nastavljaju sa razmenom iskustva i razmisljanja.....Bar ja to tako shvatam.
Eto

Last edited by Lyra; 17-08-2007 at 14:17..
Submit to Digg   Tarot Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-08-2007, 15:55   #17
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
Registrovan: Aug 2006
magdalena je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by lyra VIdi Poruku

edit: Magdalena Ok. Ako niste za kacenje takvih tekstova vi ih slobodno obrisite. Mislim da na svakoj temi kao uvod vidim okacene tekstove ili prekucane iz knjiga, i ne vidim u cemi je problem....ti tekstovi sluze kao uvod u temu, pa onda ljudi nastavljaju sa razmenom iskustva i razmisljanja.....Bar ja to tako shvatam.
Eto
Ma nije problem, i rekla sam da je korisno, i ok su ti tekstovi, samo sam htela da kazem da mislim da teme ne trebaju biti natrpane time, vec da trebaju biti zastupljeniji "autorski" postovi nisam bila precizna
Uzivaj

Old 17-08-2007, 20:45   #18
zabac
Švrća

zabac's Avatar

zabac je offline
Registrovan: Apr 2007
zabac je na dobrom putu
Standardno

Sto se tice tarop tumacenja imala sam iskustva, ali samo tumacenje nije precizno i ne daje sudbinske dogadjaje vec samo neke cak nebitne, tako sam ja zakljucila iz mog iskustva.

Old 18-08-2007, 03:22   #19
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Pa naravno Losti...nista nije crno ili bjelo, nista se ne generalizira...
To je cisto za naucit osnovu. Na kraju krajeva, kako ucimo astrologiju? Krenemo od najuopstenijih stvari i u pocetku i generaliziramo dok ne savladamo materiju, e a onda krece inprovizacija, iskustvo itd...
Sa ovim zadnjim se apsolutno slazhem, ali ovo je daleko od osnove Lirche, nemo' pogreshno da me shvatish...
Chitala sam Anu tamo na njenom sajtu, i moj stav je da to blage veze sa konkretnim stvarima nema, zato sam i napisala onu prvu poruku, e sad, uhvatila sam se za tvoj citat (tj. onoga shto si kopirala) jer iz mog iskustva - uvek beshe obrnuto (sad mislim na one Shtapove i Macheve).

Quote:
Originally Posted by bubamarica VIdi Poruku
Sto se tice tarop tumacenja imala sam iskustva, ali samo tumacenje nije precizno i ne daje sudbinske dogadjaje vec samo neke cak nebitne, tako sam ja zakljucila iz mog iskustva.
E vidish, kachish text u koji ni sama ne verujesh.
Tarot ti nije zanimljiv, nemash lepo iskustvo - ok, respect za to, al' reci da Tarot ne daje precizan odgovor - e to ne ide. Zato shto znam da daje, i tvrdim da daje.
Ovde je o5 u pitanju tvoje loshe iskustvo, losh tumach, shta li... Da ne ulazim u to da li je tumachenje bilo face-2-face ili online, ili on telefon...
O tome ja pricham.

Old 18-08-2007, 03:57   #20
zabac
Švrća

zabac's Avatar

zabac je offline
zabac je na dobrom putu
Standardno

Quote:

E vidish, kachish text u koji ni sama ne verujesh.
Tarot ti nije zanimljiv, nemash lepo iskustvo - ok, respect za to, al' reci da Tarot ne daje precizan odgovor - e to ne ide. Zato shto znam da daje, i tvrdim da daje.
Ovde je o5 u pitanju tvoje loshe iskustvo, losh tumach, shta li... Da ne ulazim u to da li je tumachenje bilo face-2-face ili online, ili on telefon...
O tome ja pricham.
Ja sam izlozila samo svoja iskustva, bila sam kod raznih tumaca, . Ne kocim temu. Sto se tice tumacenja reci mi ko je dobar tarop tumac .

Old 18-08-2007, 14:46   #21
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Sa ovim zadnjim se apsolutno slazhem, ali ovo je daleko od osnove Lirche, nemo' pogreshno da me shvatish..
Ma ne ljutim se, taman posla....pa ne mozemo se u svemu slagati...sve je ok.
Mislim tome i sluze sve ove teme, da se polemizira, da se ispravljaju stvari koje nisu ok....samo nek je konstruktivno.
Ma di cu se na tebe ljutit

Old 19-08-2007, 00:47   #22
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by bubamarica VIdi Poruku
Ne kocim temu. Sto se tice tumacenja reci mi ko je dobar tarop tumac .
Chuj - "ne kochim temu". Pa kad ja rekoh da kochish temu, ja rekoh "kachish textove"... Mislim, ko sam pa ja da ti kazhem da kochish temu, ja samo rekoh moj stav.
A shto se tiche tumacha - ne b znala nikog da ti preporuchim - najiskrenije, u tome i jes' problem...

Quote:
da se polemizira, da se ispravljaju stvari koje nisu ok....samo nek je konstruktivno.
Ma di cu se na tebe ljutit
Ofkors....

Old 19-08-2007, 22:40   #23
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
saandraa je na dobrom putu
Standardno

ajde da se i ja ukljucim!

znam da cete mi se smejati ali nema veze...ja cu ipak da napisem sta mi se desilo u septembru 2003...

e ovako: imala sam jednu zescu krizu (nebitno) i igrom slucaja (a obicno davljenik se za slamku hvata) od jedne poznanice opet neka njena poznanica bla bla bla znala jednu sto gleda u tarot karte i rekoh hajde da i ja odem! normalno, ocekivala sam standardne odgovore: sreca te gleda djavo ti ne da, imas zakopanu kosu na grob i daj neku paru da ti se odtvori beleg! medjutim bilo je sasvim drugacije...otisla sam kod te poznanica i sa debelim zakasnjenem je dosla zena, mnogo mnogo fina a imala je glas andjeoski. rekoh hajde da mi zvirne. nije bilo ni sta te muci sta zelis da znas nego zena je promesala karte ja sam rekla stop i ona je pocela da ih redja i da prica...zenu koju nikad anisam videla akoja je znala mnogo vise nego ja, cak sam od nje saznala tajnu moje mame iz njene mladosti i kada sam je pitala za to, keva me pogledala i samo me pitala: odakle ti to znas...pustila sam je da mi prica onako zapanjeno za proslost i sadasnjost i kada je toliko toga 1000000% tacno opisala cak i stvari koje samo ali samo ja znam i kada je dosla do teme buducnost, tu sam je prekinula, rekla sam necu nista da znam, uhvatila me jatakva prpa odjednom da me je bilo strah da ista saznam. samo mi je rakla da cemo se pomiriti i da cemo se za koju godinu uzeti ... mislim to je i bilo tako, za razvod mi nista nije rekla, jer sam je kao sto rekoh prekinula nisam htela nista znati.

bila sam kod nje jos jednom, imala sam samo jedno konkretno pitanje za skoriju buducnost i to je "pogodila" tako se i desilo. ali ona je sve te postupke s atoliko detalja opisivala, prosto neverovatno.

moj brat je isto bio kod nje, tada nije ni sanjao da ce imati svoju firmu, ona mu je to rekla, on joj se rugao..sta reci..sada ima svoju firmu!

kako se pojavila u nasim zivotima tako je i nestala, jedino sto znam je da se zove jasna i da je negde sa kosova, gde tacno nisam sigurno ali valjda negde od "devet jugovica" tako je par puta nazvala to podrucje..gde god da je to

SOLARNA2011/2012

Old 20-08-2007, 00:42   #24
starlight
Švrća

starlight's Avatar

starlight je offline
Registrovan: Jul 2007
starlight je na dobrom putu
Standardno

Tarot mora imati svoje osnovne odrednice, kao i astrologija. Ako se pojavljuje određeni aspekt u horoskopu, nije svejedno da li je neki planet u Biku ili Raku...
Čak i kad pogledate bilo koji tekst koji će opširno opisati značenje karte, ne znači da se ta tumačenja mogu primijeniti u svakom slučaju. Nekada će vas ta karta vući na sasvim drugačije rješenje jer to ovisi o okolnim kartama i energiji koju osjećate u toku tumačenja. Za tarot treba puno ljubavi i predanosti da bi se protumačio kako treba, tarot ne može pogriješiti, samo onaj koji tumači može pogriješiti u interpretaciji. Smatram da i u tarotu i u astrologiji glavnu riječ ima intuicija, vi morate osjećati ono što čitate iz simbolike karte, ne možete onim čistim školskim i logičnim pristupom puno postići. Ne postoji predviđanje budućnosti u onom gatarskom smislu kako neki to doživljavaju, postoji osjećanje i čitanje energije samog pitaoca koja se pretače u simboliku karata i dozvoljava nam da vidimo to što vidimo. A ako nam nije dozvoljeno nešto znati, te energije će biti blokirane i nikakvim sredstvima nećemo ući u zabranjeno područje.

tarot i horoskopski znaci
Old 05-12-2007, 11:25   #25
fenix7
Obično gatalo

fenix7's Avatar

fenix7 je offline
Registrovan: Nov 2007
fenix7 je na dobrom putu
Lightbulb tarot i horoskopski znaci

Ove karte odnose se na horoskopske znakove.

Karta Car odnosi se na Ovna.
Karta Hijerofant odnosi se na Bika.
Karta Braća odnosi se na Blizance.
Karta Kola odnosi se na Raka.
Karta Strast odnosi se na Lava.
Karta Pustinjak odnosi se na Djevicu.
Karta Usklađenost odnosi se na Vagu.
Karta Smrt odnosi se na Škorpiona.
Karta Umjetnost odnosi se na Strijelca.
Karta Vrag odnosi se na Jarca.
Karta Zvijezda odnosi se na Vodenjaka.
Karta Mjesec odnosi se na Ribe.

eto ako još nešto treba pa vi vičite

Old 06-12-2007, 01:43   #26
fenix7
Obično gatalo

fenix7's Avatar

fenix7 je offline
fenix7 je na dobrom putu
Planeti Ove karte se odnose na 7 planeta koji se vide golim okom. Ove karte imaju ista svojstva kao i odgovarajući planeti u astrologiji. Sunce označava karta Sunce. Mjesec označava karta Proročica. Merkur označava karta Mag. Veneru označava karta Carica. Mars označava karta Kula. Jupiter označava karta Kotač. Saturn označava karta Univerzum. Ovu kartu naći ćete među elementima.

Last edited by fenix7; 06-12-2007 at 02:04..
Naši sponzori
Advertisement

Old 06-12-2007, 02:13   #27
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Standardno

Quote:
Karta Hijerofant odnosi se na Bika.
Zdravo zhivo Fenix... :-)
Mozhe objashnjenje za ovo?
Hijerofant mu dodje isto shto i Prvosveshtenik, jel'?
Zashto se poistovecuje sa Bikom?

Old 06-12-2007, 13:35   #28
fenix7
Obično gatalo

fenix7's Avatar

fenix7 je offline
fenix7 je na dobrom putu
Standardno

Pozdrav L in S, Evo nemoj biti nestrpljiva ko ja, pa ćeš sve saznati! Kao što vidiš puuno si mi pomogao sa copy- paste mog natala, a ja cu se pokusat jos malo igrati, jer me u stvari nesto zeza firefox i svaki puta moram čistiti kukije kod logiranja, a nešto me zezaju i ikone jer treba remont kompa pa ću nešto srediti, a nešto će pomoći prijatelji kao što si ti pomogao! Slat ću dio po dio učenja tarota pa uspoređuj!

Hjdmo ispočetka Tarot je sustav od 78 karata. Sve što postoji u Univerzumu može se podvesti pod jednu od karata Tarota. Tarot se dijeli na Veliku Arkanu, Dvorske karte i Male karte. Veliku Arkanu čine 22 karte. Ove karte drugačije zovemo i aduti ili ključevi. Ostalih 56 karata izvedene su iz aduta. Dvorske karte predstavljaju 16 poluelemenata. Svaka se osoba može podvesti pod jednu od ovih 16 karata. Male karte predstavljaju razvoj elemenata od izvora do konačnog prizemljenja. Svaka karta otvara jedan aspekt Univerzalnog. Sa kartama se mogu raditi sve duhovne radnje kao s bilo kojim simbolom. Svaka karta otvara svoj specifični univerzum. Najvažnije radnje koje se mogu raditi s kartama su divinacija i meditacija. Divinacija je primanje poruka s viših razina uz pomoć karata. Meditacija znači koncentrirati se na kartu da bi primili njezine vibracije i znanje pohranjeno u njoj. Karte Tarota mogu se podvesti pod sustav Drveta života. Svaka karta ima astrološke atribucije.

VELIKA ARKANA Veliku Arkanu čine 22 karte. Ove karte još zovemo i adutima ili ključevima. Ove karte su temeljne karte u Tarotu i sve ostale karte su izvedene iz njih. Ove karte simboliziraju elemente, planete i horoskopske znakove. Uz svaku od ovih karata vezuje se neko pogansko božanstvo. Svaka od ovih karata otvara jedan put prema transcendentalnoj sferi. Svakoj od ovih karata pripada jedna staza na Drvetu života, pripada joj jedno slovo hebrejske abecede i jedan broj. Ove karte se označuju imenom i rimskim brojem. Ove karte smještaju se u Keter, prvi plod Drveta života. Svaka od ovih karata znači neki alkemijski element ili alkemijsku operaciju.

1. Luda Luda je prva karta Velike Arkane. Ona nosi broj 0. Ovo je početna karta Tarota i iz nje proizlaze sve druge karte. Na karti je nacrtan srednjovjekovni lakrdijaš. Prate ga tigar i krokodil. Ova karta je simbol Apsolutne slobode. Lik s nje može napraviti bilo koju radnju, jer nije ograničen niti jednom prethodnom radnjom. Znak je Ipsisimmusa. U ovaj svijet je bačen iz AIN SOF AUR-a. Ova karta simbolizira konačno oslobođenje od okova materije. Karta simbolizira alkemijski element zraka. Zrak kao element uvlači se u sve pore Univerzuma, te je sveprisutni element. Ova karta znači i vakuum. Astrološki se ova karta odnosi na Uran. To je planet naglog i nepredvidljivog djelovanja. Po nekim svojim svojstvima se ova karta povezuje i s Jupiterom ili Merkurom. Numerološki ova karta se odnosi na broj 1. To je broj izvora. To znači da ova karta može uzeti bilo koji oblik. Ova karta se odnosi na hebrejsko slovo ALEF, a to na hebrejskom znači vol. Na Drvetu Života ova karta se odnosi na prvu stazu. To je staza koja povezuje Keter i Čokmah. Po toj stazi se kreiraju elementi. Lik iz karte iz izvora stvara elemente. On je Prastvoritelj. On je Duh Božji koji lebdi nad vodama. Lik s karte je prvi koji je imao vlast nad Univezumom. On je Apsolutna Ljubav. On je jedinstvo svih suprotnosti koje postoje u Univerzumu. On je izvor kretanja. 2. Obješenik Ova karta nosi rimski broj 12. Na karti je prikazan čovjek obješen o dva stabla. Obješen je glavom nadolje. Noge su mu prekrižene, a obješen je o lijevu petu. Lijevo oko mu je zavezano. Ova karta može imati varijante potopljenog ili gorućeg čovjeka. Ova karta znači patnju, žrtvu, iskušenje. Alkemijski ova karta predstavlja element vode. Voda je u stalnom napregnuću, kao i obješeni čovjek. Funkcioniranje ljudske podsvijesti je slično obješenom čovjeku. Astrološki ova karta znači planet Neptun. To je vodeni planet polaganog i podmuklog djelovanja vrlo nježnih vibracija. Numerološki se ova karta vezuje uz brojeve 40 i 600. To su brojevi neprobojnog oklopa, neprobojne aure i neprobojne svijesti. Uz ovu kartu vezuje se hebrejsko slovo MEM, a to znači voda. Na Drvetu Života ova karta se nalazi na trinaestoj stazi koja vodi od Geburaha do Hoda. To je staza spoznaje sudbine umom i prepuštanja Apsolutnoj Volji, bez obzira da li je to ugodno ili neugodno. Ovo je karta uključivanja u životnu borbu. 3. Eon Ova karta još nosi nazive Anđeo ili Sud. Pripisan joj je rimski broj 20. Na karti je prikazan anđeo s trubljom koji sjedi za stolom i baca kocke. Ova se karta odnosi na Sudnji dan, na propast jednog svijeta da bi se stvorilo mjesto za drugi, bolji svijet. Alkemijski se ova karta odnosi na elemente vatre i duha. Sudnji dan simbolizira žestinu vatre. Element duha je simboliziran novim svijetom koji dolazi. Astrološki se ova karta odnosi na planet Pluton, To je dosta mračan planet podzemlja, čija je temeljna karakteristika transformacija. To je ujedno i planet ispunjenja želja. Numerološki ovoj karti pripada broj 300. To je broj Velike Forme. Ovoj karti pripada hebrejsko slovo ŠIN, a to znači zub. Ova se karta na Drvetu Života nalazi na dvadeset i prvoj stazi koja vodi od Hoda do Malkuta. To je staza puta prema umu. Ova karta znači privremenost svake sile, odbacivanje ovozemaljskog, propast, razumijevanje pojava u Univerzumu. 4. Univerzum Ova karta nosi rimski broj 21. Na karti je nacrtan prsten i u prstenu čovjek, lav i kornjača. Čovjek znači osobu, lav pravo Ja, a kornjača princip. Ova se karta odnosi na završetak djela, ispunjenje životne misije. Ujedno, ova karta znači usklađenost svih elemenata u Univerzumu, te Univerzum u cjelini. Alkemijski ova karta znači element zemlje. Izvršenje Velikog Djela je konačno prizemljenje. Element zemlje je konačni učinak ostalih elemenata. Ostali elementi teže da se prizemlje. Astrološki se ova karta odnosi na planet Saturn. To je teški planet koji je povezan s apstraktnim načinom razmišljanja i disciplinom. On obično ljudima pravi neugodnosti. Karakteristike Saturna su: neuspjeh, borba, tuga, ugnjetavanje, nehaj. Numerološki ova karta nosi broj 400. To je broj Univerzalnog Plana. Ovoj karti pripada hebrejsko slovo TAU, a to je križ u obliku slova t. Ova se karta nalazi na Drvetu Života na dvadeset i drugoj stazi koja vodi od Jesoda do Malkuta. To je staza prizemljenja. Karta Univerzum može značiti i izopačenje stvari.

1. Car Ova karta nosi rimski broj 4. Na karti je nacrtan car koji sjedi na prijestolju. Ova se karta odnosi na vlast, autoritet, kontrolu, samokontrolu, muški princip. Alkemijski se ova karta odnosi na sumpor. Sumpor predstavlja princip, svijet ideja. Astrološki se ova karta odnosi na horoskopski znak Ovna. Osobe rođene u znaku Ovna vole dominirati nad drugim ljudima. Inače su u dubini duše dobroćudni. Dosta su ekstrovertirane osobe i dosta se vezuju uz određene ljude. Numerološki ovoj karti pripadaju brojevi 90 i 900. To su brojevi Kolektivnog Nesvijesnog. Ovoj karti pripada hebrejsko slovo CADI, a to znači udica. Na Drvetu Života se ova karta nalazi u osamnaestoj stazi koja vodi od Necača do Jesoda. To je staza astralnog blaženstva. To znači da samokontrola vodi do samospoznaje. 2. Hijerofant Ova se karta drukčije zove i Papa. Ona nosi rimski broj 5. Na karti je prikazan Vrhovni Svećenik kako sjedi na prijestolju. Hijerofant simbolizira egipatskog boga Ozirisa. Ispred njega kleči Izida. Ova karta simbolizira Gospodare Univerzuma. Ona se odnosi na kontrolu i izmjenu eona. Ujedno je ova karta simbol transcendentalne sfere. Hijerofant je izvan svih prostornih i vremenskih ograničenja. Astrološki se ova karta odnosi na horoskopski znak Bika. Osobe rođene u znaku Bika se dosta zabrinjavaju za materijalne stvari. U životu su u nekim sferama totalno uspješni, a u drugim stvarima totalno neuspješni. Numerološki ova karta nosi broj 6. To je broj sintetizirane svijesti. Ovoj karti pripada hebrejsko slovo VAU, što znači klin. Ova je karta na Drvetu Života smještena na šestoj stazi koja vodi od Čokmaha do Česeda. To je staza materijalizacije i prizemljenja. Hijerofant znači potpunu vlast, iskazanu ljubav, zatišje pred buru i kotač sudbine. 3. Braća Ova se karta još zove i Ljubavnici. Ona nosi rimski broj 6. Na karti su nacrtani kralj i kraljica koji se vjenčavaju. Među njima je pustinjak. Na nebu je Amor koji gađa kralja i kraljicu strijelom. Umjesto Amora neke verzije na nebo stavljaju Kajina, a umjesto kralja i kraljice stavljaju Evu i indijsku božicu Kali. Ova karta znači spajanje muškog i ženskog principa. Karta Braća se odnosi na alkemijsku analizu tj. rastavljanje složenijih formi na jednostavnije. Karta nam kazuje da je svaka konkretna pojava u Univerzumu jedinstvo muškog i ženskog principa, vatre i vode. Astrološki se ova karta odnosi na horoskopski znak Blizanaca. Osobe rođene u znaku Blizanaca su dosta ekstrovertirane osobe. U izvanrednim prilikama znaju biti izuzetno okrutne. Obično ove osobe ne budu zadovoljne same sobom i svojim životnim prilikama. Numerološki se ovoj karti pripisuje broj 7. To je broj blaženstva i ostvarenja u najekstremnijem obliku. Karti Braća se pripisuje hebrejsko slovo ZAIN, a to znači mač. Ova se karta na Drvetu života nalazi na sedmoj stazi koja vodi od Binaha do Tifareta. To je staza intuicije koja povezuje svijest s najuzvišenijim. Karta Braća znači pobjedu dobra i uspjeh nakon upornog rada. 4. Kola Ova karta nosi rimski broj 7. Na karti je nacrtana kočija koju vuku četiri kerubina: čovjek, bik, lav i orao. Lav je vatra, orao voda, čovjek zrak, a bik zemlja. U kočiji je granitni blok. U bloku je zatvoren nositelj Svetog Grala. Ova karta se odnosi na onoga koji donosi nešto duhovno. Može značiti osobu koja se naglo pojavi i riješi neki problem. Astrološki se ova karta odnosi na horoskopski znak Raka. Osobe rođene u znaku Raka su dosta emotivne osobe. Imaju bogat unutarnji život i bujnu maštu. Obično dosta pažnje polažu na svoj imidž. Numerološki ova karta nosi broj 8. To je broj uma. Ova karta se odnosi na hebrejsko slovo ČET, a to znači ograda. Ova je karta smještena na Drvetu Života u osmoj stazi koja vodi od Binaha do Geburaha. To je staza kreiranja sudbine. Karta Kola znači borbu za pravednu stvar i zabrinutost za materijalno. 5. Usklađenost Ova se karta još zove i Pravda. Ona nosi rimski broj 8. Na karti je prikazana božica pravde s vagom i mačem. Ova se karta odnosi na Karmu, sudbinu. Ona odvaguje materijalne događaje ili osobe. Svakome daje u skladu s univerzalnim zakonima. Ova karta znači i potpuno zadovoljenje požude. Astrološki se ova karta odnosi na horoskopski znak Vage. Osobe rođene u znaku Vage su dosta smirene osobe. Sklone su turobnim raspoloženjima. Kad ih se stavi pred alternative, obično gube vrijeme, jer se ne mogu odlučiti. Numerološki se ovoj karti pripisuje broj 30. To je broj ideje. Karti Usklađenost se pripisuje hebrejsko slovo LAMED, a to znači volovski bič. Ova se karta na Drvetu Života nalazi na dvanaestoj stazi koja vodi od Geburaha do Tifareta. Ovo je staza Karme. Ona svakoj svijesti dodjeljuje njezinu sudbinu. Ova karta borbu okrunjuje pobjedom, razočaranje pretvara u zadovoljstvo i obratno, omogućuje nam da učimo na vlastitim greškama, pokazuje nam da je svaka zabrinutost za budućnost bezpredmetna. 6. Pustinjak Ova karta nosi rimski broj 9. Na njoj je prikazan pustinjak sa štapom kako ide kroz pustinju. Ova je karta znak usamljenosti i oslobađanja od materijalnog svijeta. Znak je zadubljivanja u sebe samoga. Alkemijski ova karta znači ugljik. Astrološki se ova karta odnosi na horoskopski znak Djevice. Osobe rođene u znaku Djevice su osobe razvijenih umnih sposobnosti. Znaju sebi postaviti prave ciljeve. Obično imaju životopis bogat izuzetnim događajima. Numerološki ova karta nosi broj 10. To je broj konačnog prizemljenja. Ujedno, to je i broj novog početka. Karta Pustinjak odnosi se na hebrejsko slovo JOD, a to znači ruka. Na Drvetu Života se ova karta nalazi u desetoj stazi koja vodi od Česeda do Tifareta. To je staza koja znači stabilni, nepromjenjivi dio svijesti. Karta Pustinjak znači potpunu pobjedu, Univerzalno Znanje, tajno znanje i tajni uspjeh ili moć.

7. Strast Ova karta se još zove i Snaga. Ona nosi rimski broj 11. Na karti je nacrtana bludnica Babalon kako jaše na lavu ili Zvijeri. Ova karta znači pokretanje. Odnosi se i na svaki oblik strasti ili euforije. Alkemijski se ova karta odnosi na destilaciju. Astrološki se ova karta odnosi na horoskopski znak Lava. Osobe rođene u znaku Lava su osobe koje su se spremne boriti za svoje ciljeve. Obično i uspjevaju postići svoje ciljeve. Ponekad idu doslovno glavom kroz zid. Numerološki ovoj karti pripada broj 9. To je broj bića ili podsvijesti. To je broj ostvarenja na astralnoj razini. Karti Strast pripada hebrejsko slovo TET, a to znači zmija. Ova karta je na Drvetu Života smještena u devetoj stazi koja vodi od Česeda do Geburaha. To je staza pokretanja iz stagnacije, odnosno spojnica para aktivno-pasivno. Ova karta razdjeljuje svaku stvar, obeskrijepljuje svaku raskoš ili moć i poražava sve što je nestabilno. 8. Smrt Ova karta nosi rimski broj 13. Na karti je nacrtana Smrt s kosom. Ona lebdi iznad zemlje i svojom kosom kosi po Univerzalnom Planu. Ova karta znači fizičku smrt, gašenje nekog šablona ili navike, uskrsnuće, obnovu, isparavanje, reinkarnaciju, transformaciju. Alkemijski ova karta znači putrifikaciju, truljenje. To ne mora biti samo materijalno truljenje, nego i duhovno truljenje. Astrološki se ova karta odnosi na horoskopski znak Škorpiona. Osobe rođene u znaku Škorpiona obično nisu zadovoljne same sobom i svojim životnim prilikama. U životu doživljavaju i neka izuzetno lijepa iskustva. Ove osobe imaju dosta jak seksualni nagon. Numerologija ovoj karti pripisuje brojeve 50 i 700. To su brojevi Velike Obnove i Apsolutnog Blaženstva. Ovoj karti pripada hebrejsko slovo NUN, a to znači riba. Na Drvetu Života se ova karta nalazi u četrnaestoj stazi koja vodi od Tifareta do Necača. To je staza tvorbe blaženstva. Ova karta daje hrabrost, tvorac je razvrata, poništava svako ovozemaljsko znanje, pretvara uspjeh u neuspjeh. 9. Umjetnost Ova se karta još zove i Umjerenost. Ona nosi rimski broj 14. Na karti je prikazana osoba kako prelijeva iz grala u gral. Iznad osobe je duga. Ova karta označava jedinstvo elemenata vatre i vode. Odnosi se i na jedinstvo bilo kojih drugih suprotnosti. Alkemijski ova karta znači sintezu, spajanje. Astrološki se ova karta odnosi na horoskopski znak Strijelca. Osobe rođene u znaku Strijelca su dosta brzoplete osobe. Imaju jak unutarnji energetski potencijal. Obično ih drugi ljudi drže u pokornosti ili oni druge ljude drže u pokornosti. Numerološki se ova karta odnosi na broj 60. To je broj Univerzalne Svijesti. Ovoj karti pripada hebrejsko slovo SAMEK, a to znači potporanj. Ova se karta na Drvetu Života nalazi na petnaestoj stazi koja vodi od Tifareta do Jesoda. To je staza kreiranja podsvijesti. Karta Umjetnost znači jedinstvo nadsvijesti i podsvijesti. 10. Vrag Ova karta nosi rimski broj 15. Na karti je nacrtan vrag ili bog Mitra, bog s magarećom glavom. On silazi s planine. U ruci drži štap koji seže od neba do zemlje. Ova se karta odnosi na osobe ili pojave koje se naglo i žestoko pojave. Jedan je od oblika ostvarenja karte Luda. Astrološki se ova karta odnosi na horoskopski znak Jarca. Osobe rođene u znaku Jarca su osobe sklone promjenama. Imaju dobro razvijene radne navike. Obično u životu postižu visoke položaje. Numerološki ova karta nosi broj 70. To je broj nekontroliranog blaženstva. Ovoj karti pripada hebrejsko slovo AIN, a to znači oko. Ova se karta na Drvetu Života nalazi na šesnaestoj stazi koja vodi od Tifareta do Hoda. To je staza tvorbe uma. 11. Zvijezda Ova karta nosi rimski broj 17. Na karti je prikazano cvjetno polje. Na polju je gola Nuit. Nuit je glavno egipatsko žensko božanstvo. Nuit iz pehara lijeva vodu oko sebe i na sebe. Na nebu se vidi puno zvijezda. Ova karta se odnosi na prepuštanje Apsolutnoj Volji. Znak je i ostvarenja ambicija. Astrološki se ova karta odnosi na horoskopski znak Vodenjaka. Osobe rođene u znaku Vodenjaka obično ne ostvare svoje životne ambicije. To su osobe jakih umnih sposobnosti. Uporno pokušavaju postići određeni cilj, iako je očigledno da ga ne mogu postići. Numerološki se ovoj karti pripisuje broj 5. To je broj pokretanja i gibanja. Ovoj karti se pripisuje hebrejsko slovo HE, a to znači prozor. Ova je karta smještena na drvetu života na petoj stazi koja povezuje Čokmah i Tifaret. To je staza izgradnje svijesti od elemenata. Ova karta se odnosi na nepobjedivu vlast, zadovoljstvo ljubavi, Univerzalno Znanje i uspješan ishod. 12. Mjesec Ova karta nosi rimski broj 18. Na karti je nacrtana zlokobna planina iznad koje je pun Mjesec. Niz planinu teku rijeke krvi. U planini je puno šakala. Ova karta znači crnu noć duše. Ona se odnosi na postizanje uspjeha uz brojne prepreke. Ova karta simbolizira najniže i najzlokobnije u čovjeku. Ona znači Mjesec u najnižem smislu te riječi. Ova karta simbolizira noć kao suprotnost dana. Astrološki se ova karta odnosi na horoskopski znak Riba. Osobe rođene u znaku Riba obično razmišljaju i ponašaju se kao da su upali u potpuno strani svijet. Imaju dosta životne sreće. Obično se brzo zasite osobama ili stvarima. Numerološki ova karta nosi broj 100. To je broj Prakaosa. Ovoj karti pripada hebrejsko slovo QOF, a to znači zatiljak. Ova se karta nalazi na Drvetu Života na devetnaestoj stazi koja vodi od Necača do Malkuta. To je staza puta prema blaženstvu. To znači da je put do blaženstva jako trnovit. Ovo je karta prezasićenosti i propasti. Ova karta daje hrabrost za suprostavljanje ugnjetavanju.

Last edited by Skorpija; 27-04-2010 at 13:25..

Old 06-12-2007, 14:48   #29
emmilija
Obično gatalo

emmilija's Avatar

emmilija je offline
Registrovan: Oct 2007
emmilija je na dobrom putu
Standardno

e a jel
istina da spil tarot karata koji imam ne bi smela da se dajem nekome na koriscenje, mislim zbog energije
tako sam cula

Mali podsetnik
Old 06-12-2007, 15:05   #30
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Smile Mali podsetnik

Izbor spila karata je slican pronalazenju pravog partnera. Neophodno je pronaci spil ciji ce simbolizam biti u potpunosti uskladjen sa prirodom osobe koja ga koristi. Takav spil tarot karata morate paziti kao na bliskog prijatelja, uvek nadohvat ruke, cuvanog u kovcezicu, kutiji, izradjenoj od vaseg omiljenog drveta i umotanog u svilu ili finu vunu. Sa spilom trebate komunicirati pazljivo i sa postovanjem. Pri radu iskljucite spoljne uticaje jer cete samo tako uspostaviti potpuni odnos, a na taj nacin tarot se pretvara u vaseg zivotnog zastitnika i suputnika u kog mozete imati potpuno poverenje.

Lara
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules