ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Simboli i njihovo značenje Mitovi, snovi, običaji, postupci, oblici, boje...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 27-04-2011, 22:59   #16
Marlen
Veštac

Marlen's Avatar

Marlen je offline
Registrovan: Mar 2009
Marlen je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by swiss VIdi Poruku
Marlen....ja skoro nikad negativno necu reci sem ako je neizbezno, a pretezno cu reci kako da se to zaobidje,naravno,ako vidim da ce biti ta osoba zadovoljnija posle, jer u karte ko gleda treba da kaze osobi kako da prevazidje a ne kako da se utopi! Al pre svega cu osobu da pitam sta je htela da zna,pitanje da kaze i postavi ga da ga cujem! A poceo sam tako bio jer pojedine izbeglice su me pitale sto sta pa sam se nasao u neobranom grodzu zbog istine! Jer kasnije su mi priznali kroz suze....
Nisam na to mislila, vec, 'proricem tj vidim' ili 'pogadjam' samo lose.... takva sam, samo za negativno odlicno dajem predikcije i kroz karte, snove, osecaj... zato sve batalim. Mozda ovaj moj Pl u 8

Psi laju, karavani prolaze...
Submit to Digg   Sudbinske karte ili Ciganice Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 27-04-2011, 23:27   #17
swiss
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

Neznam...samo znam da kad neko trazi preko toga pomoc treba da obrati paznju sta ce da kaze,jer onaj koji pita ocekuje odgovor al treba i onaj sto cita iz njih da pazi sta ce reci,jer taj koji je pitao je hiperosetljiv! Istina je ok,al kakva? U stvari,Marlen,samom sebi sam gledao,a prekinuo sam stim 15 Februara kad sam video rastanak od voljene...bio je neizbezan...i video sam rastanak i kakav ce da bude,a pored toga i sta ce posle biti samnom.....nisam poverovao al eto,sve je bilo bas tako! Na kraju krajeva...nije ni ok gledati samom sebi,jer vidi se uvek sta se hoce a ne sta treba

Old 30-04-2011, 15:38   #18
damjus_ns
Obično gatalo

damjus_ns's Avatar

damjus_ns je offline
Registrovan: Feb 2011
damjus_ns je na dobrom putu
Standardno

Hm... A zna li neko nekog u Novom Sadu ili blizoj okolini da se time bavi?Zelela bih da mi neko pogleda...
Ja sam isla kod jedne zene, ali nije da je puno pogodila, uglavnom tada kad sam isla pogodila mi je bila skoriju proslost , za tadasnju sadasnjost je rekla da se dvoumim izmedju 2 momka(sto je bilo tacno) i da cu izbrati dobro...I nista dalje od toga... E sad jos moje neke drugarice isle kod nje i ponavljala im je pojedine delove price isto, tako da bas i ne verujem mnogo...

Old 30-04-2011, 16:14   #19
Marlen
Veštac

Marlen's Avatar

Marlen je offline
Marlen je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Neznam...samo znam da kad neko trazi preko toga pomoc treba da obrati paznju sta ce da kaze,jer onaj koji pita ocekuje odgovor al treba i onaj sto cita iz njih da pazi sta ce reci,jer taj koji je pitao je hiperosetljiv! Istina je ok,al kakva? U stvari,Marlen,samom sebi sam gledao,a prekinuo sam stim 15 Februara kad sam video rastanak od voljene...bio je neizbezan...i video sam rastanak i kakav ce da bude,a pored toga i sta ce posle biti samnom.....nisam poverovao al eto,sve je bilo bas tako! Na kraju krajeva...nije ni ok gledati samom sebi,jer vidi se uvek sta se hoce a ne sta treba
Pa nije bas tako, evo pitaj mene kad ti treba razuma ja sam surova

Ja ne vidim uvek najlepse, cuvam se zabluda i realna sam, mada imam drugaricu kod koje vodim racuna pa 'zapakujem'...

Mislim da i nije dobro bas mnogo blejati u buducnost, ocekivanja mogu da budu opasna....

Old 30-04-2011, 16:17   #20
swiss
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

Da,svoju al sto se tice tudje...treba biti umeren! Uostalom,pravi covek koji se razume nece imati kolonu préd kucnim pragom,to mi jerkao jedan vidovnjak i jedna koja opasno dobro gleda karte.....slazem se sa njima..

Old 30-04-2011, 16:49   #21
Marlen
Veštac

Marlen's Avatar

Marlen je offline
Marlen je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Da,svoju al sto se tice tudje...treba biti umeren! Uostalom,pravi covek koji se razume nece imati kolonu préd kucnim pragom,to mi jerkao jedan vidovnjak i jedna koja opasno dobro gleda karte.....slazem se sa njima..
Ti i ja isto pricamo na svakoj temi, samo dok ukapiras...

Old 20-05-2011, 01:39   #22
malena
Početnik

malena je offline
Registrovan: Apr 2011
malena je na dobrom putu
Standardno

Može netko objasniti kako se čita iz ciganskih karta ili sudbinskih?Koji su načini bacanja i slično

Old 20-05-2011, 11:40   #23
Verra
Obično gatalo

Verra je offline
Registrovan: Mar 2011
Verra je na dobrom putu
Standardno

Kad sam bila klinka imala sam ciganske karte izrezane iz casopisa Horoskop i nalijepljene na karton. :-) U mom gradu trenutno, tacnije vec godinama nema nigdje da se kupe ni ciganske karte niti tarot. Cula sam da su najbolje tarot karte koje sam napravis...da li neko zna postoji li neki link na internetu gdje se mogu naci karte?

Old 19-08-2011, 03:51   #24
Slikarka
Početnik

Slikarka's Avatar

Slikarka je offline
Registrovan: Sep 2010
Slikarka je na dobrom putu
Standardno

Pozdrav evo ja ću ti napisati--Način otvaranja- Krst

Promešamo karte, spustimo na sto i podelimo na dva dela, pa onda poklopimo donji preko gornjeg dela. Iz špila izvadimo kartu koja predstavlja nas i stavimo na sredinu stola. Zatim redjamo karte oko one koju smo izabrali jednu po jednu licem na gore tako što prvu stavljamo gore,drugu dole, treću levo i četvrtu desno.Tako radimo dok sa svake strane ne bude po četiri karte.Onda tumačimo redom, kartu za kartom.Gornji red pokazuje vaša razmišljanja, karte levo prošlost, desno budućnost dok one koje su ispod govore o onome što ste bacili u drugi plan i o čemu ne razmišljate mnogo.Da bi vam bilo jasnije sledeći postupak je pokrivanje karata.
Sada radimo pokrivanje karata ali ovog puta i one u sredini.To ćinimo sledećim redom-prva karta pokriva kartu desno, druga levo, treća gore i četvrta dole.Peta karta se stavlja u sredinu preko karte koja predstavlja vas, i tako se redjajudok ne stavimo sve karte i u ruci nam ne ostane ni jedna.Potom uzimamo po dve karte sa svakog kraja počevši od gornje, donje, leve i desne.Dobijamo osam karata koje pokazuju situaciju i odgovaraju na pitanje.Ovo je samo jedan od načina otvaranja..

Old 19-08-2011, 03:55   #25
Slikarka
Početnik

Slikarka's Avatar

Slikarka je offline
Standardno

Karata ima i tarot a i ciganica.Do skoro ih je bilo, ali nemam pojma da li je ovde dozvoljeno postavljanje linkova.Znam i dobar način kako da ih štampaš, pa ako hoćeš piši mi na p.p.

Old 19-08-2011, 10:37   #26
Slikarka
Početnik

Slikarka's Avatar

Slikarka je offline
Standardno

Ovo je samo deo koji vam moze pomoći da povežete i tumačite karte, ali vam preporučujem da se ne zadržite isključivo na ovome već da proširite simboliku koliko je moguće, jer je ovo samo moje tumačenje koje može da koristi i koje je u praksi potvrdjeno.Na ovome ne treba stati već istraživati dalje.

Šematski prikaz povezivanja ciganskih karata

LJUBAVNICA

Ljubavnica ---- nada(za žene Vi i vaša prijateljica imate neke planove,za muškarca dvoumite se između dve ženske osobe ili su to Vaše prijateljice)
Nada ----ljubavnica(ocekujete zensku osobu ili gajite neku nadu)
Lubavnica -----lopov(za zene Nesto krijete,bavite se mutnim radnjama,za muskarce Zenska osoba vas vara jedno prica drugo radi)
Lopov--- - ljubavnica(za zene Neko pokusava da vas prevari,tajne, za muskarce isto znacenje samo je u pitanju partnerka )
Ljubavnica - neiskrenost(za zene neko vas laze ili vi lazete,za muskarce osoba sa kojom ste nije za vas razocarace vas)
Obrnuto (isto znacenje)
Ljubavnica---- nesto novca(za zene nemate para ,ze muskarce moguce da ukoliko zelite vezu od toga nece biti nista,ili vam vas partner malo znaci)
Nesto novca ----- ljubavnica(za zene malodusni ste i i imate nesto para,za musrkace sironmasna ili skrta partnerka )
Ljubavnica-novac(za zene ocekuje vas veca suma novca,za muskrace bogata partnerka ili zelite zenu koja ima para)
Novac - ljubavnica(za zene materijalna stabilnost veliki ego,za muskarce zelite partnerku koja ima mnogo kavliteta obrazovanje stauts)
Ljubavnica ---- smrt(za zene ne vidite neke stvari,mracno raspolozenje, za muskarce opasna partnerka)
Smrt-ljubavnica(zivite u proslosti,zavrsite staro da krene novo,za muskarce osoba iz vase proslosti)
Ljubavnica-udovac(zene-vi i muskarac stariji od 40 godina ili dosta stariji od vas ,muskarci-partner i starija mu7ska osoba)
Ljubavnica ---- udovica(zene- vi i vasa majka,zenska figura starija od vas,moze biti slobodna, ostacete te sami, muskraci- dve zenske osobe starija i mladja )
Udovica- ljubavnica(zene - usamljeni ste,brinete za stariju zensku osobu,muskarci - osoba koju zelite je vezena za majku ili je sama )
Ljubavnica ---- ljubavnik(vi i vas partner)
Obrnuto ( isto znacenje)
Ljubavnica-tuga(zene tuzni ste , vi i vasa prijateljica duze crne kose , za muskarce - osoba do koje vam je stalo je tuzna)
Ljubavnica----vernost(zene- kod vas nesto dugo traje,ne volite rizik, muskarci ---- duga veza,veran partner )
Vernost----ljubavnica(isto znacenje )
Ljubavnica----poklon(zene - otkicete neke talente,dobicete poklon , muskarci ---- dobicete poklon od partnera ili cete ostvariti vezu koju ste zeleli,ili preko partnera dobijate nesto)
Obrnuto (ima isto znacenje )
Ljubavnica - gubtak(zene- pazite kako trosite,izgubicete nesto, muskarci - odnosi se na partnera)
Gubitak-----ljubavnica(zene - mozete izgubiti dragu osobu,materijalni gubitak,muskarci - isto znacenje )
Ljubavnica-----zelja( zene - imate velike zelje , zenska osoba zli da vas vidi ,muskarci - osoba koju zelite nije tu ,imate dve zenske osobe ljubavnicu i stalnu partnerku. Figura zenske osobe krace tamnije kose )
Obrnuto (isto znacenje )
Ljubavnica - postojanost(zene - "pogledace vas bog",volite istinu,iskrena ste osoba,stanje koje dugo traje,poruka karata- t je istina,Muskarci - draga osoba vas stalno posmatra,iskrena partnerka,saznacete istinu u vezi drage osobe )
Obrnuto -(isto znacenje)
Ljubavnica----kuca(zene - precise vremena provodite kod kuce,nesto u vezi vase kuce,stabilnost,Muskarci - opisuje ponasanje drage osobe )
Kuca----ljubavnica(zene,isto znacenje,muskarci - draga osoba voli kuci ili je u vasoj kuci,osoba voli porodicu )
Ljubavnica-pismo(zene - dokumenti,pismene forme vezane za vas,muskarci - isto samo je partnerka u pitanju )
Obrnuto -(isto znacenje )
Ljubavica-----poruka(zene - sve kao prethodno samo je u ptanju usmena forma a moze i i SMS,muskarci - isto znacenje)
Ljubavica-svestenik (zene - savesni ste verujete u Boga,poziv u crkvu,gresi iz proslosti,Muskarci - vazi za partnerku )
Svetenik-ljubavnica(zene - psihicko stanje necega ste svesni,potreban vam je mir osmaljivanje ,Muskarci - gresi prema dragoj osobi)
Ljubavnica----dete(zene- povoljne novosti,uz kartu bolest,trudnoca,detinjasti ste,muskarci - vazi za partnerku)
Obrnuto -(isto znacenje)
Ljubanica-neprilika (zene- neko ce vas povrediti,moze i verbalno,ne vidite izlaz ,intrige vezane za vas,muskarci - odnosi se na partnerku )
Neprilika-----ljubavnica(zene - isto kao prethodno znacenje,muskarci - partnerka ce vas povrediti,imacete ne prilike vezane za partnerku )
Ljubanica-----putovanje(zene - pretsji vam put,neki dogadjaj na putu,muskarci - partnerka je na putu ili treba da ide )
Ljubavnica-postelja(zene- neko vas posecuje ili sastanka
sa nekim ili nesto sto brzo prolazi ,muskarci - draga osoba vas posecuje,ostalo kao za zene)
Obrnuto -(isto znacenje)
Ljubavica-----ljubavink(zene - velika ljubav,muskarci - isto )
Obrnuto -(isto zacenje)
Ljubavnica-misao(zene - mislite na svetlijeg mladjeg muskarca,muskarci- zamisljena zenksa osoba bujne maste ili misli na nekog svetlije muskarca)
Misao-----ljubavnica(zene - svetliji muskarac misli na vas ili brine zobg vas,muskarci - odnosi se na partnerku)
Ljubavnica----bolest(zene - zanci to sto znaci,muskarci - odnosi se na partnerku )
Obrnuto- (isto znacenje)
Ljubavnica-oficir (zene- figura muske unifornisanje osobe i vi,moguce kolega ili drug ,muskarci - ista figura i vasa partnerka )
Obrnuto -(isto zancenje )
Ljubavnica-----vencanje(zene - vezani ste za nekoga,zelite stabilnu vezu,muskarci - cvrsta veza,osoba koju zelite je u braku ili u duzoj vezi )
Ljubavnica-sudija( zene - javni nastupi,imate uz sebe osobu na nekom polozaju,sudski postupak,muskarci- osnosi se na partnerku)
Sudija-ljubavnica( zene- znacenje isto kao i prethodno,muskarci - radite sta vam partnerka govori )
Ljubavica----iznenadna sreca(zene - iznenadjenje,muskarci-odnosi se na partnerku)
Iznenadna sreca-ljubavnica(zene -neko ili nesto vas je iznedadilo,muskarci- pojavljuje se nova osoba)
Ljubavnica-neprijatelj( zene-neprijateljstvo u svim oblicima,muskarci parterku dozivljavate kao ne prijatelja ,svadje)
Ljubavnica-----ljubomora(zene - ljubomorni ste ,imate velike brige ,muskarci - odmosi se na partnerku)
Ljubomora-ljubavnica(zene-ljubomorni su na vas,opterecuje vas necija ljubomora,muskarci- ljubomorna partnerka)
Ljubavnica-----veselje(zene- vi na nekom vecem skupu,ili dobar provod ,muskarci - odnosi se na partnerku ili se igra sa vama )
Veselje-----ljubavnica(zene- isto kao prethodno,muskarci-dobar provod sa dragom osobom ili susret na nekom skupu)

Autor:
Vesna Balaban

Pošto ovde ne postoji opcija otvaranja novih tema ili ja ne mogu da je nađem, moram da pišem ovako.
Naši sponzori
Advertisement

Figure u ciganskim kartama
Old 19-08-2011, 10:39   #27
Slikarka
Početnik

Slikarka's Avatar

Slikarka je offline
Standardno Figure u ciganskim kartama

Ljubavnik -Ljubavnica-Vi i vaš partner/ka
Udovica -Udovac -Kada su zajedno karte označavaju stariji bračni par
Udovica -Žena koja je sama,rođaka,majka
Udovac -Muškarac koji je sam,rođak,prijatelj
Želja -Žena kraće,tamnije kose
Tuga -Žena duge tamnije kose
Nada -Žena svetlije kose,srednje dužine
Misao -Svetliji,mlađi muškarac
Oficir -Uniformisana osoba,kolega,konkurencija u tumačenju muškarcima
Sudija -Osoba na položaju,osoba od koje nešto zavisi
Sveštenik -Autoriteti,otac,crkva,savest,svest,greh,dan nedelja
Sreća -Ženska osoba duge plave kose
Dete -Deca,nov posao,naivnost, igra, zabava

Opšte značenje karata
Old 19-08-2011, 10:42   #28
Slikarka
Početnik

Slikarka's Avatar

Slikarka je offline
Standardno Opšte značenje karata

Opšte značenje

Pismo --- (glas u usmenoj formi, računi, informacije)
Poruka --- (usmena forma, sms, chat)
Poseta --- (posete, sastanci, nešto prolazno, nešto neozbiljno, površno)
Vernost ---(stagnacija, sebičluk, dugo trajanje nečega, tvroglavost, vezanost za nekog ,za nešto)
Postojanost --- (Božije oko, upozorenje na nešto, istina, tačno, dugotrajnost kao kod vernosti, istrajnost)
Smrt --- (početak i kraj,prošlost,blokade,magija,nečija smrt-zavisi od ostalih karata)
Neiskrenost --- (mutne radnje, licemernost, opasnosti, ogovaranja)
Dete --- (novosti, dete, nešto novo, početak ostvarivanja neke ideje, nov posao)
Kuća --- (nekretnine, dom, uža porodica, stabilnost, povlačenje, može biti i mesto gde osoba radi)
Neprijateljl --- (ovo je karta koja kaže da ste i Vi neprijatelj, otpor)
Veselje --- (zabave, javna mesta, skup ljudi, ponekad su to čak i parastosi)
Nesreća --- (stanje psihe, razočarenja, fizičke bolesti, vatra, traženje izlaza)
Sreća --- (velika sreća, zavisi od ostalih karata koliko ostvarljiva, izlaz)
Lopov --- (pokvareno, sakriveno, može biti i kradja ljubavi, krađa sreće-zavisi od drugih karata)
Novac --- (velika suma, velika ljubav, nešto veliko i značajno za osobu, povoljno)
Bolest --- (bolesti, psihičko stanje, sex)
Gubitak --- (materijalni gubitak, kockarski dugovi, svi ostali dugovi)
Ljubomora --- (brige, tuđa i Vaša ljubomora, posesivnost, opsesija, gušenje od strane nekoga)
Neprilika --- (tuče, maltretiranja, primoravanje na nešto, besparica, dugovi)
Iznenadna sreća --- (zaljubljivanje, flert, kratkotrajna sreća, izlaz iz neke situacije)
Nešto novca --- (manja suma novca, za pitanje o zdravlju-slabo zdravlje, za pitanje o poslu-malo plaćeno, može biti nula ili ništa od toga što ste pitali)
Venčanje --- (svaka vrsta veze, brak, stalan posao, posao preko partnera, jaka vezanost za problem)
Ljubav --- (ljubav, zaljubljenost, dobro raspoloženje, pitanja za posao-osobe koje volite u okruženju)
Putovanje --- (put, zavisno od karata-kratak, dug, nešto brzo, hitnost, nešto stiže, odlazi)
Poklon --- (može biti i neprilika, može biti nešto kao poklonjeno, nešto staro, nešto novo)

Tumačenje zavisi od ostalih karata

Old 19-08-2011, 10:44   #29
Slikarka
Početnik

Slikarka's Avatar

Slikarka je offline
Standardno

Tumačenje na daljinu je moguće, moja su prva iskustva to dokazala na jednom astro-forumu.Iz ličnog iskustva znam koliko raspoloženje konsultanta može uticati na odgovor, zato kada ste iz nekog ličnog razoga uzbuđeni ili konfuzni nemojte drugima otvarati karte jer cete dobiti konfuzan odgovor.Takodje, ako osoba u narednom otvaranju karata preformulise isto pitanje u dva otvaranja za redom, odgovor ce takođe biti konfuzan. Koliko god mozete vodite racuna da se ne mešate u slobodnu volju osobe koja pita jer se neka vrata otvaraju i iznutra. Koristite svaku priliku da budete pozitivni i da osobi objasnite da se život sastoji od različitih izbora a svaki je izbor praćen teskoćama i povoljnostima. Nikada u tumačenjima ne prebacujte krivicu na druge ljude jer se tako direktno mešate u izbor i put osobe kojoj tumačite.Nikada ne znate kako ce osoba da reaguje i sta je sve u stanju da učini drugoj osobi.U hrishćanstvu se to naziva umnožavanjem zla, i kad-tad ce se sva ta loša energija sručiti na vas. Imate mnogo primera gde su osobe kontaktirale nekog tarot tumača i gde tumač odgovara da je za njegove nevolje kriva osoba na slovo T ili S, a izgleda ovako ili onako. Koliko možete da garantujete da je to zbilja istina i da li znate koliko je osoba na taj nacin nepravedno optuženo. Znam slučajeve gde je bilo i fizičkih povreda.Takvim ponasanjem bilo da ste tumač karata ili se bavite nekom drugom vrstom proricanja se direktno kosi sa našom hrišćanskom verom, i to je jako vazno da znate.Dobre osobe daju dobre plodove a zle govore takođe iz srca. Vas cilj i prioritet neka uvek bude pomaganje drugim ljudima

Ciganske karte i astrologija
Old 19-08-2011, 10:48   #30
Slikarka
Početnik

Slikarka's Avatar

Slikarka je offline
Standardno Ciganske karte i astrologija

MO - Dete, Kuća, Vernost, Poseta, Udovica

ME - Misao, Poruka, Pismo, Nešto Novca, Lopov

VE - Ljubav, Venčanje, Ljubavnica, Veselje, Želja

SO - Postojanost, Sudija, Dar (luksuz), Udovac, Iznenadna sreća

MA - Neprilka, Nesreća, Neprijatelj, Ljubomora, Oficir, Ljubavnik

JU - Novac, Nada, Sveštenik, Sreća, Putovanje

SA - Smrt, Bolest, Tuga, Gubitak, Neiskrenost
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules