ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Simboli i njihovo značenje Mitovi, snovi, običaji, postupci, oblici, boje...
~ nastavak ~

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 22-01-2011, 02:15   #16
nouvelle
Veštac

nouvelle's Avatar

nouvelle je offline
Registrovan: Aug 2010
nouvelle je na dobrom putu
Standardno

Sanjala sam da ronim...Voda je bila neverovatno bistra, sve sam mogla videti...Kao zaranjam i izranjam i svaki put kad zaronim, vidim nesto novo...Ljude, kisobrane, tuseve ...
Sta bi to moglo da znaci?
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-01-2011, 15:51   #17
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by cokolina VIdi Poruku
Sladjo ostali mi snovi u prvom delu za snove ako mozes zvirni unapred zahvalna pozz!!!!
Ova dva sna su meni nekako povezana...vezano je sve za porodicu, kuću u kojoj živiš...čekaju te razne promene, neke ti se neće dopasti...voda može da označava i manju bolest, zamor i slično...svakako zbog misli o spašavanju i zamišljanju zida moguće da ćeš hteti sve sama da rešiš , nećeš tražiti tuđu pomoć...samo napred ne daj mi se ....pozzz

Quote:
Originally Posted by nouvelle VIdi Poruku
Sanjala sam da ronim...Voda je bila neverovatno bistra, sve sam mogla videti...Kao zaranjam i izranjam i svaki put kad zaronim, vidim nesto novo...Ljude, kisobrane, tuseve ...
Sta bi to moglo da znaci?
Očekuju te razne prepreke do cilja, verovatno ćeš morati puno da radiš da bi sve ostvarila..ak si zaposlena daj sve od sebe a ako studiraš "knjigu u šake" ...potrebno je puno odricanja da bi dobila ono što želiš ( to je plaža koju vidiš ...u snu ...) pozzzz
Submit to Digg   Snovi ~ II deo Reply With Quote

Old 22-01-2011, 16:14   #18
Uranus_princes
Obično gatalo

Uranus_princes's Avatar

Uranus_princes je offline
Registrovan: Apr 2010
Uranus_princes je na dobrom putu
Standardno

U zadnje vrijeme cesto sanjam ispoljavanje nekakvog bijesa prema muskarcima.Medjutim,pocetak tih snova datira jos iz mog djetinjstva.Tada se desavalo da sanjam nekakvog muskarca koji me proganja jer sam mu privlacna ,medjutim u snovima prema tom muskarcu osjecam averziju,mozda i gadjenje na neki nacin,i onda ga agresivno tjeram od sebe.Od skoro sam pocela sanjati ponovo takve snove.Sta vise,prije nekog vremena sanjala sam kako mi je u svlacionu na praxi usao neki muskarac i pokusao da me siluje,a ja sam se odbranila ,onesvijestila ga skinula golog i tukla nekim predmetom.Osjecala sam se bijesno,zato sto je on mislio da je jaci od mene,i da ce me moci iskoristiti,pa sam ga tako tukla do iznemoglosti.Nakon nekoliko dana,opet sam sanjala kako ubijam nekog muskarca,zato sto pokusava da me dodirne na seksualni nacin.Opet se ponavlja osjecaj gadnjenja,osjecam da pokusava da me ponizi tako sto me prisiljava na tako nesto.Ne znam zasto ispoljavam taj bijes prema muskarcima u snovima,ali je ocito da je uzrok tome nesto iz moje psihe.Ali opet,ne razumijem sta?Mrzim kad sanjam nesto takvo,budem cijeli taj dan uznemirena i pod utiskom sna... Imate li ideju zasto sanjam takve stvari?

Old 22-01-2011, 16:24   #19
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Uranus_princes VIdi Poruku
U zadnje vrijeme cesto sanjam ispoljavanje nekakvog bijesa prema muskarcima.Medjutim,pocetak tih snova datira jos iz mog djetinjstva.Tada se desavalo da sanjam nekakvog muskarca koji me proganja jer sam mu privlacna ,medjutim u snovima prema tom muskarcu osjecam averziju,mozda i gadjenje na neki nacin,i onda ga agresivno tjeram od sebe.Od skoro sam pocela sanjati ponovo takve snove.Sta vise,prije nekog vremena sanjala sam kako mi je u svlacionu na praxi usao neki muskarac i pokusao da me siluje,a ja sam se odbranila ,onesvijestila ga skinula golog i tukla nekim predmetom.Osjecala sam se bijesno,zato sto je on mislio da je jaci od mene,i da ce me moci iskoristiti,pa sam ga tako tukla do iznemoglosti.Nakon nekoliko dana,opet sam sanjala kako ubijam nekog muskarca,zato sto pokusava da me dodirne na seksualni nacin.Opet se ponavlja osjecaj gadnjenja,osjecam da pokusava da me ponizi tako sto me prisiljava na tako nesto.Ne znam zasto ispoljavam taj bijes prema muskarcima u snovima,ali je ocito da je uzrok tome nesto iz moje psihe.Ali opet,ne razumijem sta?Mrzim kad sanjam nesto takvo,budem cijeli taj dan uznemirena i pod utiskom sna... Imate li ideju zasto sanjam takve stvari?
Pročitah sve po nekoliko puta i ne nadjoh pravi odgovor .
Svi sanjamo nekada čudne snove. Ovaj tvoj je baš vezan za neko tvoje unutrašnje stanje , možda prolaziš često kroz napade besa koje ne ispoljavaš pa ti san dođe kao relaksacija...

ps bez uvrede možda bi ti godilo da sa nekim stučnijim porazgovaraš i nađes sama odgovor ...pozzzz

Old 24-01-2011, 13:20   #20
djurafigura
Druid

djurafigura's Avatar

djurafigura je offline
Registrovan: May 2010
djurafigura je na dobrom putu
Standardno

Sanjala sam da kupujem stan...i u tu svrhu sam krenula da obilazim više njih...ono čega se sećam jeste da sam ušla u jedan stan u potkrovlju, koji je namešten, ima prostranu terasu i prelep pogled na reku, ali sam zbog nekih problema s tavanicom (prokišnjavanje i sl) odlučila da pogledam još neki....Slađo imaš li ideju šta bi ovo moglo da znači? Hvala unapred

Old 24-01-2011, 14:05   #21
ili_ili
Obično gatalo

ili_ili's Avatar

ili_ili je offline
Registrovan: Jan 2007
ili_ili je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by djurafigura VIdi Poruku
Sanjala sam da kupujem stan...i u tu svrhu sam krenula da obilazim više njih...ono čega se sećam jeste da sam ušla u jedan stan u potkrovlju, koji je namešten, ima prostranu terasu i prelep pogled na reku, ali sam zbog nekih problema s tavanicom (prokišnjavanje i sl) odlučila da pogledam još neki....Slađo imaš li ideju šta bi ovo moglo da znači? Hvala unapred
Да ниси у скорије време читала Мансарду од Киша?

Old 24-01-2011, 14:06   #22
djurafigura
Druid

djurafigura's Avatar

djurafigura je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ili_ili VIdi Poruku
Да ниси у скорије време читала Мансарду од Киша?
Nisam ili_ili, što? Jel' ima veze sa snom?

Old 24-01-2011, 14:20   #23
ili_ili
Obično gatalo

ili_ili's Avatar

ili_ili je offline
Registrovan: Jan 2007
ili_ili je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Nisam ili_ili, što? Jel' ima veze sa snom?
Sutradan sam je vodio uz mracne drvene basamake na mansardu.
Jarca-Mudrijasa sam isterao, a njegovo sam odsustvo opravdao
tako sto sam se zacudio da ga nema.
»Nije lepo od njega«, rekoh.
»Nije«, rece ona.
»Mozda je otisao na Zvezdaru«, rekoh da ga opravdam.
»A gde vam je gitara?« rece ona i baci jedan pogled po sobi.
Soba je bila slicna utrobi onih malih lana sto se ljuljaju na pucini
izgubljene u tamnim nocima. Vlaga je iscrtala po zidovima
cudesne sare flore i faune koja cveta i raste samo u snovima. Na
plafonu je bilo predstavljeno rananje sveta iz zagrljaja rose sna i
zelene jave, a u cetiri ugla simbolicne slike cetiri kontinenta:
africko leto, prolece Azije, snegovi Amerike, evropska jesen.
Po zidovima su pasli mastodonti i reptili, a iz oka jednog mamuta
kolibri su cupali gusti krmelj sa trepavica. Jata divljih golubova
(ciji se poslednji primerci nalaze u toj sobi na mansardi), zdralova
i lasta prekrivali su zidove, stvarajuci jedan golemi klin u obliku

cifre 1 i ostvarujuci tako sliku biblijskog bratstva i mitsko cudo
prijateljstva: »I svijace lasta svoje gnezdo u uhu mastodonta,
kolibri ce srebrnim kljunom cesljati grivu leoparda, a detlic ce
cistiti zube krokodila iz Nijagare i svetog Nila.« (Jevannelje po
Jarcu-Mudrijasu, sa galaksijskog na mansardski preveden i u
stihove stavljen od ... zvanog Orfej ili Orfeus.)
Noktima smo svuda po zidu ispisali (kada to nije islo na ustrb
slika koje je iscrtala vlazna ruka) latinske i grcke sentence kojih
smo se pridrzavali kao deset bozjih zapovesti i izgovarali ih u
casovima intelektualnih kriza i ocajanja kao molitve ociscenja. To
su bili putokazi ka Istdni, lux in tenebris, kako je rekao Jarac-
Mudrijas. Ko bi se drugi setio toga da se sentence moraju
urezivati u zid ad unguem, golim noktima, dok krv ne brizne!«
Evo nekih mudrosti iz hrama Mansarda:
Jos arta, caci se prostituat! Quod non est in actis (in artis!) non est
in mundo.
Plenus venter non studet libenter. Nulla dies sine linea.
Abyssus abyssum invocat.
Nec vivere carmina possunt.
Quae scribuntur aquae potoribus. Ho bios brakhus, he de tekhne
macra. Castigat ridendo mores. Amo, ergo sum. Credo quia
absurdum. Tempora si fuerint nubila, solus eris. Felix qui potuit
rerum cognoscere causas. Gnohti seauton. Habent sua fata libelli.
Os homini sublime dedit. Pectus est quod disertos jacit.

Albo lapillo notare diem.
Mens agitat molem ...

Secas li se, Jarce-Mudrijasu, onog krika:
O ubi campi!
One mudrosti koje se nismo hteli pridrzavati:
Primum vivere, deinde philosophari.
One gordosti:
Hic tandem stetimus nobis ubit defuit orbis. (Stigli smo najzad
ovde gde nam je nestalo globusa.)
Eh, ta mansarda!

Имам у PDF-u ако хоћеш послаћу ти

Old 24-01-2011, 14:39   #24
arctiumLappa
Obično gatalo

arctiumLappa je offline
Registrovan: Aug 2007
arctiumLappa je na dobrom putu
Standardno

moze pomoc u tumacenju?

sa mamom sam u vozu. idemo u posetu sestri. iz nekog razloga ja moram da napustim voz da bih ponistila kartu (u snu to se radi na peronu). izlazim lagano odevena i bez novca, adrese ili telefona i voz odlazi. ne osecam paniku, prebirem sva logicna resenja jer sam vec stigla u dati grad, nego samo treba naci stanicu. neko me kucne po ramenu. okrecem se i zaticem mamu sa ponosnim osmehom jer me "nije ostavila na cedilu". istog sekunda me hvata panika gde su stvari. ona kaze izbacili su ih jer sam im trazila. pogledam i shvatam da nema mojih kofera, neke dve nepoznate torbe su sa nama...izbacene na sinama, mama ima siroki i ponosni osmeh. ja padam u histeriju i ne znam dal' da je zgromim i kako da dodjem do kofera koji su od neverovatne vaznosti u mom snu.

sta je kofer i sta hoce moja podsvest?

sa familijom inace nemam kontakt u realnom zivotu :-( konfliktni odnosi sa mamom i sestrom, relativno dobri sa gosn ocem koji u snu nigde ne figurise.

Old 24-01-2011, 18:48   #25
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by arctiumLappa VIdi Poruku
moze pomoc u tumacenju?

sa mamom sam u vozu. idemo u posetu sestri. iz nekog razloga ja moram da napustim voz da bih ponistila kartu (u snu to se radi na peronu). izlazim lagano odevena i bez novca, adrese ili telefona i voz odlazi. ne osecam paniku, prebirem sva logicna resenja jer sam vec stigla u dati grad, nego samo treba naci stanicu. neko me kucne po ramenu. okrecem se i zaticem mamu sa ponosnim osmehom jer me "nije ostavila na cedilu". istog sekunda me hvata panika gde su stvari. ona kaze izbacili su ih jer sam im trazila. pogledam i shvatam da nema mojih kofera, neke dve nepoznate torbe su sa nama...izbacene na sinama, mama ima siroki i ponosni osmeh. ja padam u histeriju i ne znam dal' da je zgromim i kako da dodjem do kofera koji su od neverovatne vaznosti u mom snu.

sta je kofer i sta hoce moja podsvest?

sa familijom inace nemam kontakt u realnom zivotu :-( konfliktni odnosi sa mamom i sestrom, relativno dobri sa gosn ocem koji u snu nigde ne figurise.
Puno pomaže to što si napisala šta je realnost sa porodicom...
Moguće promene u porodici koje će biti sve dobre bar za tebe jer nećeš ići kuda oni hoće. To odbacivanje kofera označava mi da te neće više stiskati, uznemiravati ili šta već ti rade, daju ti slobodu...neće biti tenzije kao pre, mnogo ćeš se i ti promeniti ...svakako samo napred ...pozzzz

Quote:
Nije nešto jako strašno mada ne volim vodu , manji stres , možda blago oboljenje ili neka promena ne baš lepa ...svakako više pažnje obrati na sebe i svoju porodicu, bližnje ...

Old 24-01-2011, 19:26   #26
arctiumLappa
Obično gatalo

arctiumLappa je offline
Registrovan: Aug 2007
arctiumLappa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by sladjana VIdi Poruku
Puno pomaže to što si napisala šta je realnost sa porodicom...
Moguće promene u porodici koje će biti sve dobre bar za tebe jer nećeš ići kuda oni hoće. To odbacivanje kofera označava mi da te neće više stiskati, uznemiravati ili šta već ti rade, daju ti slobodu...neće biti tenzije kao pre, mnogo ćeš se i ti promeniti ...svakako samo napred ...pozzzz
Nemas pojma koliko ovo ima smisla!
Svesna sam da mi je potrebna pomoc oko simbolike, a ne prorok :-)

Prekinula sam odnos sa familijom, potpuno na moju inicijativu i zahtevala da uzmu neku terapiju jer ne mogu vise da iznesem njihovo ludilo na svojim ledjima. Jako sam se izmenila, prvo mi je bilo pretesko jer se osecam kao repa bez korena, a sad sam sama... a nadam se da cu uskoro biti i jaca.

Hvala ti :*
Naši sponzori
Advertisement

Old 25-01-2011, 02:05   #27
kristina 88
Veštac

kristina 88 je offline
Registrovan: Aug 2010
kristina 88 je na dobrom putu
Standardno

sanjala me sestra da sam haha meni je presmijesan njen san ali-u snu sam bila kao jelka sva nakicena bombicama...u stvari ja sam bila novogodisnje drvo zeleni bor koji se jedva kretao i samo mi se vide oci i obrazi... !! sva u razne sarene bombice :O HAHHHAHHAHAHH

sta znaci to??

Old 25-01-2011, 03:54   #28
ovan-skorpija
Obično gatalo

ovan-skorpija's Avatar

ovan-skorpija je offline
Registrovan: Sep 2008
ovan-skorpija je na dobrom putu
Standardno

Sladjo,
ja sam sanjala da se spremam za svoje vencanje. znaci oblacim se, spremam, i gledam u coveka pored sebe i kazem sebi - pa ovo je moj buduci muz, pa da li je to stvarno taj........i onda ga posmatram dugo i razmiljam, i onda nastavljamo da se spremamo. sta bi to moglo da znaci?

samo da napomenem da nemam decka i da mi se niko ne svidja posto je to verovatno bitno kada je san ovakav

HVALA

Last edited by ovan-skorpija; 25-01-2011 at 13:43..

Old 25-01-2011, 11:39   #29
djurafigura
Druid

djurafigura's Avatar

djurafigura je offline
Standardno

Evo još jednog sna od noćas...sanjala sam da nosim prelepu ogrlicu i minđuše (nisu zlatne, srebrne, niti biserne). Ogrlica je sva od kamenčića-kao mali kristali, nanizani u 4-5 redova (baš debela ogrlica) i minđuše su iste takve, diskretne, ne previše glomazne...šljašti na sve strane :-)
Ovo sam našla kao tumačenje:
Ogrlica je erotski simbol koji označava potrebu da imate više moći i uticaja nad nekom osobom.
Nošenje veoma skupe ogrlice sa dragim kamenjem predskazuje nenadano nasleđe ili finansijsku nagradu.
Minđuše - nositi: doznaćeš nečiju tajnu; - videti: nove ljubavne veze

Last edited by djurafigura; 25-01-2011 at 12:52..

Old 25-01-2011, 18:01   #30
spartanka
Švrća

spartanka's Avatar

spartanka je offline
spartanka je na dobrom putu
Standardno

A sta bi znacilo kad me neko juri..stalno sanjam b me neko juri, ali ljudi koji me jure se menjaju stalno,cas su to cigani, pa onda neko drugi,a porodica je oko mene ali kao da ne moze da mi pomogne..
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 2 (0 član/članova i 2 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules