ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Simboli i njihovo značenje Mitovi, snovi, običaji, postupci, oblici, boje...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Zatvori Temu

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 26-08-2006, 11:19   #16
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

crveno=ljubav=sreca
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-08-2006, 11:19   #17
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

Znam da nokte uredjivati u snu znachi shtetu imati, s obzirom da si ih ti 'zakachila', a brat ti ih 'sredjivao' (uh, kako sam ovo formulisala, ljubi me majka), imacete je oboje, znachi moguca shteta u porodici...Crvena boja , kao shto reche shkorpija, sreca u ljubavi. ..

Old 26-08-2006, 11:20   #18
expulseza2
Banned

expulseza2 je offline
expulseza2 je na dobrom putu
Standardno

Zavisi Princic jesi li od onih zena koje smatraju stetom i padnu u depresiju kad polome nokat ? Mene crveni dugacki nokti asociraju na neku strastvenu vezu,ili tvoju strast koja se budi.Tebi se nelome nokti,nego ti se kvari taj lak,crveni kao strast.A brat tvoj muski princip,sa kojim ti uspostavljas komunikaciju i saradjujes i koji ti daje na toj strasti,koji je koriguje.Uzivaj
Submit to Digg   Snovi

Old 26-08-2006, 11:21   #19
besna glista
Guest

ja moram da sednem da pročitam de-talj-no sve ove zanimljive tekstove za koje sam zahvalna cocci, a sad, kad su mi već navalili mod. funkciju, da dodam nešto na temu .

snovi me fasciniraju, ali ih retko pamtim. ipak, imam par snova koje pamtim celog života, neke iz perioda kad sam bila vrlo mala.

u jednoj knjizi o tumačenju (čak se ne sećam koja je bila) naletela sam na nešto što mi se učinilo vrlo korisno:

Bitni su oni snovi kojih se sećamo posle buđenja. Najvažniji je osećaj koji ostane posle sna, i on treba da bude polazna tačka tumačenja.

u mom slučaju, ovo dosta dobro funkcioniše. neke snove čak zaboravim kad ih rastumačim, kao da sam se oslobodila tereta. posle se iznenadim kad ih nađem zapisane. ne tumačim racionalno, nego još mamurna i tek probuđena, motam misli po glavi i tražim sliku/reč/osećaj/reakciju koju ću osetiti kao 'razrešenje'.

isto tako, mislim da se simboli ne mogu tumačiti isto u svim slučajevima, jer zavise od konteksta u kome se javljaju, i osobe koja sanja.

i da, znate li nekoga ko sanja tzv. "vidovite" snove?

(ako sam se nalupetala ili ponovila, samo me preskočite, pa ću sutra da se isproveravam i obrišem ako treba )
Submit to Digg   Snovi

Old 26-08-2006, 11:23   #20
duholika
Prijatelj foruma

duholika's Avatar

duholika je offline
duholika je na dobrom putu
Standardno

meni se cini da nasa bubamarica trazi neku samo svoju mirnu luku,da je malo umorna od ucenja i svakodnevne borbe protiv vetrenjaca ( svima nama naidje takav period,ja to zovem - faza kad me boli mozak ) i onda se u snu vraca u mesta koja na nju deluju umirujuce. Tu je i slika srecne i nasmejane porodice,a to opet asocira na mir,spokoj i zadovoljstvo
Kao da ti se podsvest i problemi koje svesnim smehom potiskujes bude i prete da te poklope,pa sad hoces mirno more,sunce,lahor u kosi i nezni stisak decje ruke
Submit to Digg   Snovi

Old 26-08-2006, 11:24   #21
besna glista
Guest

Cocci, još jednom svaka čast za pominjanje Ivana Nastovića. Čitala sam svojevremeno o njemu, a ti se me sad podsetila . Hvala. Koju knjigu bi mi savetovala za početak, da probam da spustim šapice na nju?
Submit to Digg   Snovi

Old 26-08-2006, 11:25   #22
expulseza2
Banned

expulseza2 je offline
Standardno

Ja sam glistoncicu za sada procitala samo tu "Psihologija snova i njihovo tumacenje" i knjiga je fantasticna,mada bese to davno,pa bi mogla jos jednom da je procitam.

U pravu si Duhesa,bas sam umorna.Onako fest.Trenutno je mirna voda u bracnoj luci.Tacnije ona je cesce mirna i retko uzburkana,ali sam ja prenapeta pa mi onda ta dva ,tri dana sukoba izgledaju kao vecnost.Sve u svemu meni je san lep,mada ga jos nisam detaljno rasclanila.Inace covek u snu zove se Slavko.Ceka me slava u Francuskoj posto mu prezime ima veze sa njom. Kako sam ja to lepo skockala.Salu na stranu,ipak kontam da mi ovaj prezabrinuti mozak nastoji malo olaksati ,da ce sve biti u redu,saljuci mi lepe poruke kroz gradove koje volim i koji me cine srecnom.I u pravu si Glistoncicu,dosta se pitanja i vrti oko teme Francuska-Srbija.I kontam da ovo ipak moze biti moj drugi dom.Samo treba to konacno da prelomim u mojoj glavi i pocnem ovde zivot punim plucima.
Submit to Digg   Snovi

Old 26-08-2006, 11:25   #23
besna glista
Guest

hehehehe, ta je svuda rasprodata... možda je negde uganjam antikvarno...taman bi mi legla za moj nesrećni retrogradni saturn u raku u VIII kući, koji mrsi pa mrsi . da mi pogura malo neptunče

kako ti lepo udruženim snagama protumačismo san, nismo za bacanje
Submit to Digg   Snovi

Old 26-08-2006, 11:26   #24
expulseza2
Banned

expulseza2 je offline
Standardno

To je dobitna kombinacija,jedan Duh,jedan glistoncic i jedna bubamara

Pre nego sto ispricam ovo samo da napomenem,da ja licno verujem da su snovi sve ,pa i ono sto sanjamo bez padanja u REM,to jest u duboki san.Hocu da kazem da su to sve poruke naseg nesvesnog ili podsvesnog.Jutros se probudim u 5,ucim do pola deset i bas ukomirana prilegnem,sa zeljom da odrapim.No,spavala sam jedno pola sata i to je bio tezak kosmar u smislu da sam cula svaki sum,da mi je srce na sve radilo dvesta na sat,da sam sanjala gluposti.Secam se samo kako sanjam da lezim pored muza i gledam u pod, a tamo neka zemljana posuda sa rupama,onako kupastog oblika i odjednom u njoj nesto gori ,a iz nje izlazi kornjaca.I ja mu govorim sva zblanuta i uplasena od te kornjace,kako je hteo da je spali,jer je ostavio upaljenu cigaretu u toj posudi,kad odjednom jos jedna kornjaca Ja kako lezim pored njega mojim stopalima guram njegove butine da mu skrenem paznju (inace ustvari nevidim ga) a imam utisak da mene neko gura u butine.Uzas.Budila sam se stalno,ali potpuno nemocna da se pokrenem,sa osecanjem da mi je duh van tela.Imala sam takvim jos upecatljiviih osecaja ranije,kad sam bukvalno gledala sebe odozgo. Ne morate nista da mi kazete,samo sam imala potrebu da vam ispricam.Premorena sam.
Submit to Digg   Snovi

Old 26-08-2006, 15:41   #25
duholika
Prijatelj foruma

duholika's Avatar

duholika je offline
duholika je na dobrom putu
Standardno

A sta mislite o ovome
Sanjarica
Submit to Digg   Snovi

Old 26-08-2006, 15:42   #26
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

za razliku od onog koji sam kupila i sve je bzv napisano,ovaj mi se svidja
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-08-2006, 18:14   #27
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
princgora je na dobrom putu
Standardno

Fina ti je ova Sanjarica Duhesa .
U subotu sam sanjala da mi je iz kose ispala velika crna vaska na belu jastucnicu ili carsav.Ja se inace grozim insekata iz nekog razloga,podilazi me jeza i gadjenje , a tek od parazita...
I u snu sam imala taj grozni osecaj,medjutim,juce i danas samo stize novac.
U narodu vaske u snu oznacavaju novac,eto.
Samo sam htela to da vam ispricam.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Submit to Digg   Snovi

Old 29-08-2006, 20:25   #28
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

ja bih to protimačila kao tvoju zabrinutost

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."
Submit to Digg   Snovi

Old 30-08-2006, 12:46   #29
jANIS
Početnik

jANIS's Avatar

jANIS je offline
jANIS je na dobrom putu
Standardno

Godinama sanjam jedan isti san. Beli hotel, bele zavese koje se vijore na vetru, beli panoi, kao u Kini npr. ali, sve to mene podseca na Tajland. Hotel ogroman, atmosfera mirna, ali tu se nesto desilo. Osecam to u snu. Znate ono kad nesto znate u snu. I nema nikog. U hotelu puno hodnika, stazica itd. Sveopsti mir, ali posle neke bure.
A?
Submit to Digg   Snovi

Old 30-08-2006, 22:42   #30
expulseza2
Banned

expulseza2 je offline
Standardno

jANIS, kad god sam sanjala kucu ona je bez izuzetka predstavljala moju licnost, pa bila ona lepa ili ruzna, siromasna ili bogata. Uvek je to bio moj trenutni podsvesni osecaj o meni samoj. Iskreno receno, meni malo tvoj san zvuci strasno. Prvo zbog toga sto si ga sanjala godinama. To kaze, da se sa necim citav taj niz godina nisi suocila. Drugo, rekla bih , po opisu tog hotela osecas se mirno, cisto, imas sirinu, a cini mi se i otvorene vidike (zavese koje se sklanjaju sa prozora i otvaraju ti vidik), ne bas previse jednostavna, zbog svih tih hodnika koji podsecaju na lavirint. No ono sto je meni malo zazvucalo brrrr, jeste to sto ti znas da se pre tog mira tu odigrala neka bura. Taj osecaj je kao i uvecini snova najbitniji. Sta je to nesto ti nisi otkrila i to je zadatak koji treba da otkrijes. Mozda je to neka trauma duboko potisnuta u tvom secanju sa kojom ne zelis da se suocis. Neki dogadjaj koji se u tvom zivotu moze poistovetiti sa nekom olujom, a posto te podseca na Tajland mozda i sa nekom zestokom nesrecom (cunami). Za pocetak pokusaj da se setis od kad si pocela da sanjas te snove i sta je mogao da bude uzrok? Ima li ista u tvom zivotu sa cim ne zelis da se suocis?
Submit to Digg   Snovi
Naši sponzori
Advertisement

Zatvori Temu

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules