ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Mitologija, snovi, simboli > Astrologija drevnih naroda

Astrologija drevnih naroda Đotiš, kineska astrologija, Indijanska...
Richard Webster

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Način Prikaza

Feng Shui - za ljubav i romansu
Old 25-12-2007, 14:22   #1
zvezdica
Obično gatalo

zvezdica's Avatar

zvezdica je offline
Registrovan: Mar 2007
zvezdica je na dobrom putu
Thumbs up Feng Shui - za ljubav i romansu

Kako da privucete ljubav u svoj dom

Svi mi zelimo ljubav u svom zivotu. Nekim ljudima to lako polazi u zivotu, ali nekima ona kao da stalno izmice. Na svu srecu, postoje mnoge stvari koje mozemo da uradimo sa kucnim okruzenjem kako bismo privukli mir, harmoniju i ljubav.

Ulazna vrata

Glavni ulaz zapravo predstavlja usce u vas dom. Najveci deo energije ulazi na glavni ulaz. Ta vrata ne bi smela da budu ni prevelika ni premala u odnosu na dimenzije kuce.

Ulazna vrata takodje treba da budu lako uocljiva. Ukoliko je vasim posetiocima tesko da pronadju vasa ulazna vrata, isto to ce se desiti i sa energijom č'i. Shodno tome ona treba da deluje gostoljubivo, a ljudi koji stoje na ulazu trebalo bi da budu u stanju da na trenutak ugledaju unutrasnjost kuce.

Pobrinite se da ulazna vrata budu zasticena od sarova i otrovnih strela. Najgori moguci sar nastaje kada ulica vodi u pravoj liniji direktno prema vasem glavnom ulazu. Na svu srecu, kao sto znate, sar prestaje da postoji onda kada ga ne vidite. Shodno tome, zivica, ograda ili skup drveca mogu da posluze za simbolicno nestajanje sara. Ukoliko to nije moguce, mozete da primenite ogledalo pa-kua za odbijanje sara natrag, tamo odakle je dosao.

U drevnoj Kini ljudi su verovali da duhovi mogu da putuju samo pravim linijama. Ako staza ispred vase kuce krivuda ili ima ostre zaokrete duhovi ne mogu da udju u vas dom kroz ulazna vrata.

U feng shuiju se kao zastita cesto koriste figure zivotinja. Ukoliko imate potrebu za nekim oblikom sigurnosti, mozete da postavite par kamenih figura zivotinja ispred ulaznih vrata. U ovu svrhu obicno se koriste lavovi.

Smatra se da je feng shui los kada posetioci koji dodju do ulaznih vrata istog trenutka ugledaju stepenice koje vode na gore. Razlog tome je sto ovakva situacija zbunjuje energiju č'i, koja ne zna da li da ostane u prizemlju ili da se uputi na gornji sprat. Takodje se veruje da ce u kuci sa ovakvim ulazom ukucani radije ici na gornji sprat, nego se druziti sa ostalim ukucanima.
Luster ili viseci kristal imaju ulogu leka u ovakvoj prilici. Luster treba da se obesi na tavanicu otprilike na pola puta izmedju ulaza i podnozja stepenica.

Smatra se da je feng shui los kada se sa ulaznih vrata vide toalet ili kupatilo. Razlog je to sto u feng shuiju voda oznacava novac. Shodno tome, kada vidimo vodu kako kaplje ili otice, to je los feng shui, jer zapravo posmatramo novac kako nestaje. Toaleti ili kupatila stvaraju negativan č'i i trebalo bi da budu smesteni u sporednim delovima kuce, gde ce biti skoro nevidljivi. Ako se ove prostorije vide sa ulaznih vrata, pazite da njihova vrata uvek budu zatvorena.Isto tako bilo bi dobro da postavite ogledalo na ta vrata kako bi prostorija simbolicki nestala.

Richard Webster- Feng shui za ljubav i romansu

Ako je taj sicusni komadic zivota sve sto imas.....onda od njega ucini sve sto je moguce!

Last edited by zvezdica : 25-12-2007 at 14:52.
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 25-12-2007, 14:49   #2
zvezdica
Obično gatalo

zvezdica's Avatar

zvezdica je offline
Standardno

Dnevna soba

Vasa dnevna soba tebalo bi da bude relativno blizu vasih ulaznih vrata. Ona treba da bude topla i gostoljubiva. U njoj bi takodje trebalo da budu izlozeni predmeti koji odrazavaju interesovanja clanova domacinstva.

U svakoj prostoriji postoje mesta moci. To su fotelje i kauci postavljeni tako da onaj ko sedi u njima moze da vidi glavni ulaz u sobu bez okretanja glave. Na istoku se smatra da je uljudno da domacin ponudi ova mesta posetiocima, a sam zauzme manje povoljan polozaj.

Ukoliko zivite sami, potrudite se da koristite sva mesta za sedenje u dnevnoj sobi i trpezariji. Ako obicno koristite samo jednu stolicu, podsvesno saljete poruku da ne zelite da ostala mesta budu zauzeta. Shodno tome, ako zelite da privucete ljubav ljubav u svoj zivot, treba sto cesce da menjate mesta na kojima sedite.

Jedna moja poznanice je strasno patila zbog usamljenosti sve dok je nisam podstakao da koristi i druge stolice u domu. Danas ona ima novu ljubavnu vezu, a takodje je postala i clan grupe koja igra bridz naizmenicno po kucama clanova..Toliko je zauzeta i srecna da nema vremena da se oseca usamljeno.

Naravno posebnu paznju treba posvetiti oblasti braka u ovoj sobi. U ovom polju izlozite privlacne ukrase i sve ono sto vas podseca na ljubav i romansu. Ako se nalazite u vezi koja nema strasti, pokusajte da u ovo polje stavite nesto crveno. To ce pomoci da se veza revitalizuje.

Kuhinja

Najvazniji deo kuhinje jeste stednjak. Ranije se smatralo da je stednjak centar porodicnog bogatstva. Bitno je da onaj ko kuva na stednjaku moze da vidi svakoga ko ulazi u ovu prostoriju, a da nemora da okrece glavu. Veruje se da ljudi koji udju u prostoriju iza ledja osobe koja kuva mogu da je iznenade i time ugroze kvalitet hrane. Ogledala mogu da posluze kao lek u slucaju kada je kuvar pri kuvanju okrenut ledjima glavnom ulazu u tu prostoriju.

Frizider treba da bude dobro napunjen...to oznacava bogatstvo i izobilje. Skoro sasvim prazan frizider ukazuje na izostanak izobilja, a to se odrazava na vas ljubavni zivot, isto kao i na svaki drugi aspekt vaseg zivota.

Pobrinite se da u kuhinji ne bude ni jedna slavina koja curi. One oznacavaju da novac otice od vas. Cevi koje odnose vodu ne bi trebalo da se vide iz istog ovog razloga.

Trpezarija

Trpezarija treba da deluje prostrano. Najznacajniji deo namestaja u ovoj prostoriji je trpezarijski sto. Ljudi koji sede za trpezarijskim stolom trebali bi da budu u mogucnosti da pridju i izadju bez ikakvog ogranicenja. Ukoliko zivite sami, obavezno sedite na razlicitim stolicama oko stola da bi ste podstakli posete.

Ova prostorija je povezana sa obiljem. U njoj biste mogli da obesite veliko ogledalo u kome ce se ogledati jela na stolu i stvarati utisak da ih ima dvostruko vise.

Cinija sa svezim vocem na stolu asocira na ljubav, kao i na punocu i izobilje. Potrudite se da jedete to voce i da ciniju redovno dopunjavte novim zalihama.

Ako je taj sicusni komadic zivota sve sto imas.....onda od njega ucini sve sto je moguce!

Old 25-12-2007, 15:57   #3
zvezdica
Obično gatalo

zvezdica's Avatar

zvezdica je offline
Standardno

Spavaca soba

Ovo je najvaznija prostorija u kuci u pogledu ljubavnog zivota. Svakako zelimo da podstaknemo priliv sto vece energije u ovu prostoriju preko dana, buduci da provodimo po nekoliko sati spavajuci u njoj preko noci. Preko dana bi trebalo otvoriti roletne kako bi svetlost ulazila u sobu. Ukoliko je moguce, otvorite i prozore. Sunceva svetlost je dobra, ali sunceva svetlost ne bi trebala da pada direktno na krevet. Razlog ovome jeste verovanje da se tako preterano aktivira krevet, a to otezava spavacu da utone u san. Ipak, ukoliko ste u toku nove ljubavne veze, preterano aktiviran krevet je mozda bas ono sto zelite!

Krevet treba da dodiruje zid da bi imao oslonac. Podnozje kreveta ne bi trebalo da se pruza direktno u pravcu glavnog ulaza u sobu. Ova situacija je poznata pod imenom mrtvackog sanduka. U drevnoj Kini, ljudi su sahranjivani u skladu sa svojim horoskopom, i u nekim slucajevima morali su da cekaju i po mesec dana da bi bili sahranjeni. Njihovi sanduci radjeni su u dvoristima hramova. Kada Kinezi vide podnozje kreveta usmereno direktno prema vratima, to ih podseca na polozaj mrtvackog sanduka.

Krevet bi trebalo da bude postavljen tako da onaj koji lezi u njemu moze da vidi svakoga ko ulazi na glavna vrata sobe a da ne mora da okrece glavu za vise od 90 stepeni. Mi smo najranjiviji kada spavamo, i ovaj tradicionalni feng shui koncept oslikava upravo taj strah. Naravno, mozete da upotrebite ogledalo ako ne postoji nijedno drugo prikladno mesto za krevet.

Sa tacke gledanja feng shuija, ne mozete nikada da imate previse ogledala u domu. Ipak, u spavacoj sobi postavljajte ih sa posebnom paznjom. Zapravo, neki prakticari feng shuija tvrde da u spavacoj sobi uopste ne bi trebalo koristiti ogledala. Razlog tome je sto odrazi koje ona prave stvaraju iluziju da u sobi ima jos ljudi, a ovo moze da ima razorno dejstvo na blisku ljubavnu vezu. Najgori polozaj za ogledalo je da stoji nasuprot podnozja kreveta. Postoje dva razloga za ovu tvrdnju. Veruje se da to ima stetno dejstvo na ljubavne veze. U tradicionalnom feng shuiju takodje se veruje da ukoliko se probudite u toku noci i podignete se u sedeci polozaj, mozete da ugledate svoj odraz u ogledalu i tako pomislite da je u pitanju duh. Ukoliko imate bilo kakav strah u pogledu postavljanja ogledala u spavacu sobu, mozda je bolje da ih stavite u kupatilo ili garderobu, gde nemogu da nanesu nikakvu stetu.

Pastelne boje i blago osvetljenje, mogu da stvore smirenu i opustenu atmosferu u ovoj prostoriji. Veruje se da ostra, jaka svetlost u spavacoj sobi stvara stres i napetost.

Kupatilo i toalet

Ove dve prostorije trebalo bi da budu neprimetan deo kuce. Na taj nacin obezbedjuje se privatnost ljudima koji borave u njima. U idealnom slucaju one bi trebalo da se nalaze uz spoljasnji zid jer stvaraju negativan č'i. Toalet u sredistu kuce siri negativan č'i po celom domu.

U pogledu feng shuija, bolje je kada su kupatilo i toalet razdvojeni u dve zasebne prostorije. Ukoliko se nalaze u jednoj, gledajte da poluzid ili pregrada dele prostoriju na dva dela kako bi se stvorio bar odredjeni stepen privatnosti.

Kupatila u nastavku sobe veoma su popularna na zapadu, ali prema feng shuiju su losa. Negativna energija koja se stvara siri se po spavacoj sobi. Isto tako, ona deluju tako da spavaca soba u obliku kvadrata ili pravougaonika poprimi nepravilan oblik, a to izaziva feng shui probleme.

Kupatilo i toalet nikada ne treba da se nalaze u sektoru bogatstva u kuci . Prirodno, voda odlazi iz tih prostorija, a buduci da u feng shuiju voda predstavlja novac, ove prostorije u oblasti bogatstva ukazuju na njegovo postepeno smanjivanje. Isto tako ove prostorije nebi trebalo da se nalaze u sektoru braka jer to oznacava da ljubav i romansa simbolicki oticu kroz toalet.

Na svu srecu postoji lek u slucaju da se vase kupatilo nalazi u sektoru bogatstva ili braka. Prvo, vrata bi trebalo da budu skoro uvek zatvorene. Postavite ogledalo na dva suprotna zida u kupatilu, jer na taj nacin simbolicki prostorija nestaje. Neki strucnjaci savetuju da se primene 4 ogledala. I na kraju, trebalo bi obesiti ogledalo sa spoljasnje strane vrata jer to stvara simbolicki efekat da prostorija iz vana bude deluje nevidljivo.

Old 25-12-2007, 23:02   #4
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra je na dobrom putu
Standardno

Zvezdice, super ti ovi tekstovi...
Samo me malo ovi sektori zbunise :P

Old 26-12-2007, 15:13   #5
zvezdica
Obično gatalo

zvezdica's Avatar

zvezdica je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by lyra VIdi Poruku
Zvezdice, super ti ovi tekstovi...
Samo me malo ovi sektori zbunise :P
Hvala! Probacu nekako da skeniram slike iz knjige pa ce biti sve jasnije....ja nemam skener ali cu se nekako snaci.....a sta budem mogla nacrtacu

Old 26-12-2007, 16:08   #6
zvezdica
Obično gatalo

zvezdica's Avatar

zvezdica je offline
Standardno

Neverovatni pa - kua

Pa-kua vodi poreklo od carobnog kvadrata koji je Vu otkrio u oznakama na kornjacinom oklopu pre skoro pet hiljada godina. Svako od devet polja koja sacinjavaju carobni kvadrat tri sa tri odnosi se na neki drugi aspekt naseg zivota.

Prvi kvadrat u gornjem levom uglu odnosi se na bogatstvo. Ovo polje aktiviramo da bismo povecali prihod i stekli bolji materijalni polozaj.
Pored kvadrata bogatstva, nalazi se polje slave. Ono se odnosi na nas ugled i polozaj u drustvu. Ipak, i ovo polje moze da se aktivira na mnogo razlicitih nacina ukoliko zelimo da postanemo slavni.
Polje braka je najvaznije za nas u ovoj knjizi. Ovo polje mozemo aktivirati tako da privucemo ljubavnu vezu u nas zivot ili da poboljsamo vec postojecu vezu.
Polje porodice i zdravlja nalazi se neposredno ispod polja bogatstva na levoj strani pa-kua. Ovo polje mozemo da aktiviramo kada imamo neki porodicni problem ili kada je ugrozeno zdravlje nekom od clanova porodice.
Centar pa-kua poznat je kao centar srece ili duhovno srediste. Energija koja se ovde privuce, prosirice se i po ostatku kuce. Ovo polje je savrseno za okupljanje clanova porodice oko nekog zajednickog poduhvata. Na primer, to je dobro mesto za trpezariju. Desno od centra srece nalazi se polje dece. Ovo polje aktiviramo ukoliko zelimo decu ili ako imamo probleme sa njima.
Na levoj strani u donjem redu nalazi se polje znanja. To je dobro mesto za cuvanje knjiga i za citanje. Ovo polje obavezno aktiviramo kada treba da se posvetimo ucenju.
U sredini donjeg reda nalazi se polje karijere. Ovaj deo kuce mozemo da aktiviramo da bismo napredovali u karijeri i poslovnom zivotu.
I na kraju, na desnoj strani nalazi se polje mentora i putovanja. Mentori su obicno stariji ljudi koji mogu da nam pomognu savetom i poukama. Ove ljude mozemo da privucemo sebi tako sto cemo aktivirati ovo polje. Isto tako mozemo da aktiviramo ovaj deo kuce kada zelimo da putujemo.

Mozemo da aktiviramo svaki deo doma koji pozelimo. Ovo se obicno radi tako sto se poveca kolicina svetlosti u tom delu kuce da bi se privuklo jos dodatne energije u to polje. Takodje mozemo da primenimo jos feng shui lekova da bismo postigli zeljene rezultate. Na primer, ako zelimo vise novce, mozemo da aktiviramo polje bogatstva tako sto cemo u taj deo kuce staviti nesto sto ima veze sa nasim licnim elementom. Isto tako, tu mozemo da stavimo neki metalni predmet jer metal asocira na novac....a mozemo cak da drzimo i akvarijum u tom delu kuce jer voda oznacava novac, a ribice predstavljaju kretanje napred. Ipak ove stvari moramo da obavljamo obazrivo. Na primer, ukoliko je vas licni element vatra, sigurno vam nije potreban akvarijum u polju bogatstva jer voda gasi vatru u destruktivnom ciklusu elemenata.
Pa-kua se lepo poklapa sa kucama kvadratnog oblika....medjutm problem nastaje sa kucama koje imaju nepravilan oblik. Na svu srecu postoji veliki broj lekova koji mogu da se primene za popravljanje ovog stanja. Na Tajvanu ce se lek sastojati u tome da se postavi lampa na stub u basti na mestu gde bi se inace nalazio ugao da je kuca pravilnog oblika. Na zapadu, ljudi cesto na to mesto postavljaju visece ukrase koji zveckaju na vetru ili sade drvece. Postoji jos jedan lek, a to je da obesite kristalne ukrase na prozore ona dva zida koja cine granicu sa delom koji nedostaje. Ovo ima simbolicko dejstvo preoblikovanja kuce u formu pravugaonika. Ukoliko na tim zidovima ne postoje prozori, mogu da se primene ogledala. Ogledala su jedan od najefikasnijih lekova u feng shuiju. U ovom slucaju treba postaviti po jedno veliko ogledalo na svaki zid.
Jedna moja prijateljica popravila je nepostojanje polja braka u svom stanu pomocu dva mala ogledala. U roku od mesec dana od kako ih je postavila izasla je na prvi sastanak posle godinu dana. "Ja znam da su ogledala tu" rekla mi je, a u tome je i cela stvar.
Pa-kua moze da se postavi preko celog doma, a moze da se koristi i za svaku pojedinacnu prostoriju u kuci.
Attached Files
File Type: doc pa-kua.doc (1.5 KB, 185 views)

Old 26-12-2007, 20:55   #7

karma's Avatar

karma je offline
Registrovan: May 2007
karma je na dobrom putu
Standardno

Meni je brak u wc-u, i to doslovno...kmeeeeeeeeeeee, pa meni fakat nema spasa!hahhahahah

Old 26-12-2007, 21:20   #8
fenix7
Obično gatalo

fenix7's Avatar

fenix7 je offline
Registrovan: Nov 2007
fenix7 je na dobrom putu
Standardno

znanje mi je u hodniku, porodica i zdravlje u drugom hodniku i djelom u maloj sobi... centar sreće u dimnjaku.......
bogatstvo na lođi....mentori i putovanja u kuhinji! )

Naši sponzori
Advertisement

Old 27-12-2007, 04:05   #9
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Registrovan: Aug 2006
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by karma VIdi Poruku
Meni je brak u wc-u, i to doslovno...kmeeeeeeeeeeee, pa meni fakat nema spasa!hahhahahah
Ćuti meni bogatstvo u WC-u

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."

Old 27-12-2007, 11:14   #10

karma's Avatar

karma je offline
Registrovan: May 2007
karma je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by TrilianSi VIdi Poruku
Ćuti meni bogatstvo u WC-u
I jel se poklapa?? Kak stojiš s lovom, ja sam rastavljena....pa me sve strah, hehe

Old 27-12-2007, 15:16   #11
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by karma VIdi Poruku
I jel se poklapa?? Kak stojiš s lovom, ja sam rastavljena....pa me sve strah, hehe
Nikako poklapa se

Old 27-12-2007, 16:08   #12
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Standardno

" Vratite mi moje novce"

Last edited by TrilianSi : 28-01-2008 at 20:30.

Old 27-12-2007, 16:08   #13
Zeka
Veštac

Zeka's Avatar

Zeka je offline
Zeka je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by fenix7 VIdi Poruku
otiđi dolje kod susjeda i reci neka ti vrati tvoje što je otišlo s vodom!
Znaci preporuka bi glasila: Kad birate i kupujete stan kupujte u samom prizemlju! (nisam mogla da odolim! )

Old 27-12-2007, 16:09   #14
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Standardno

jeste, pa da mi dolazi komšijino bogatstvo

Old 27-12-2007, 16:11   #15
Zeka
Veštac

Zeka's Avatar

Zeka je offline
Zeka je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by TrilianSi VIdi Poruku
jeste, pa da mi dolazi komšijino bogatstvo
Sta li raditi od tolikog blaga?
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules