ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Mitologija, snovi, simboli > Astrologija drevnih naroda

Astrologija drevnih naroda Đotiš, kineska astrologija, Indijanska...
Richard Webster

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Boje I Feng Shui
Old 02-04-2010, 19:56   #106
Druid

cmokic78's Avatar

cmokic78 je offline
Registrovan: Jan 2009
cmokic78 je na dobrom putu
Standardno Boje I Feng Shui

Feng Shui Yin Colors

Yin colors are used for relaxation, meditation and sleeping.

Blue: Blue color according to Feng Shui has yin energy. It is calm and soothing. This color reflects relaxation. Blue creates a feeling of peace and trust. Since it is the color of the sea and sky, Feng Shui associates it with adventure and exploration.

[COLOR="Black"]Black: Black color in Feng Shui symbolizes money and income, black is great for careers, especially when combined with metal. It is the Feng Shui color of emotional protection and power.[/COLOR]

Purple: The color is excellent for physical and mental healing and Feng Shui associates it with spiritual awareness.

White: The white color represents confidence and purity. Because of its yin energy, Feng Shui uses this color mostly in combination with gold or silver to generate calm atmosphere.

Pink. The other yin color of Feng Shui is pink. This color represents passion and love. This color helps to get married

Green. The color is used for personal growth in many senses.

Feng Shui Yang Colors

Yang colors according to Feng Shui are the colors that provide you the enthusiasm or the positive energy required to do something or be motivated.

Yellow: Yellow color in Feng Shui is considered to be as auspicious as red. Yellow represents sunbeams, warmth, motion, cheerfulness and friendliness. However, the intense yellow can cause anxiety.

Orange: With a lot of yang energy the orange color has great significance for Feng Shui practice as it strengthens your concentration. Orange is the color of organization.

Red: This color in Feng shui practice associates with love and romance. In combination with gold it symbolizes wealth and prosperity
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-08-2010, 12:48   #107
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Registrovan: Nov 2007
skorpijica je na dobrom putu
Standardno

evo i ja sam se zanteresovala z aovu temu pa sam pocela da sredjujem prvo svoju sobu...inace zivim sa bratom i tatom pa me interesuje da li da ovih 9 sektora delim za svoju sobu ili za citav stan .ulazna vrata kuce su mi na severu a moje sobe na severozapadu ..........znate koliko sam se obradovala kad sam cula da osuseno cvece ne treba imati u sobi a ja imala jeno drzala ga z aukras i vec dugo htela da ga se resim i sa zadovoljstvom sam ga bacila.......inace moj kua broj je 9 tatin 5 a bratov 2 ..........trpezarijski sto nam tacno dodje na centar stana.na istoku je balkon al je u neredu malo je reci.bratovljeva soba inace na zapadu je u katastrofalnom stanju jedino su kupatilo koje je odma do ulaznih vrata stana na severu kuhinja na severoistoku moja soba na jugpistoku i tatina na jugozapadu koliko toliko sredjene...pobacala sam toliko nepotrebnih stvari i bez feng suia i sa njim osecam se super .a koliko jos imam da urejujem.kad covek krene svasta nadje....
nego me interesuje to da li ja mogu da uredjujem svoju sobu po tih 9 podela ili moram citav stan jer zivim sa njima...toliko i unapred hvala ko god se javi svaki komentar mi je dobrodosao.
e da inace boja zidova moje sobe je narandzasta i imam zavese u narandzasto zelenkastoj boji a prekrivaci za krevet i male foteljice u mojoj sobi su takodje narandzasti .da li je o uredu

Old 10-08-2010, 13:15   #108
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by skorpijica VIdi Poruku
evo i ja sam se zanteresovala z aovu temu pa sam pocela da sredjujem prvo svoju sobu...inace zivim sa bratom i tatom pa me interesuje da li da ovih 9 sektora delim za svoju sobu ili za citav stan .ulazna vrata kuce su mi na severu a moje sobe na severozapadu ..........znate koliko sam se obradovala kad sam cula da osuseno cvece ne treba imati u sobi a ja imala jeno drzala ga z aukras i vec dugo htela da ga se resim i sa zadovoljstvom sam ga bacila.......inace moj kua broj je 9 tatin 5 a bratov 2 ..........trpezarijski sto nam tacno dodje na centar stana.na istoku je balkon al je u neredu malo je reci.bratovljeva soba inace na zapadu je u katastrofalnom stanju jedino su kupatilo koje je odma do ulaznih vrata stana na severu kuhinja na severoistoku moja soba na jugpistoku i tatina na jugozapadu koliko toliko sredjene...pobacala sam toliko nepotrebnih stvari i bez feng suia i sa njim osecam se super .a koliko jos imam da urejujem.kad covek krene svasta nadje....
nego me interesuje to da li ja mogu da uredjujem svoju sobu po tih 9 podela ili moram citav stan jer zivim sa njima...toliko i unapred hvala ko god se javi svaki komentar mi je dobrodosao.
e da inace boja zidova moje sobe je narandzasta i imam zavese u narandzasto zelenkastoj boji a prekrivaci za krevet i male foteljice u mojoj sobi su takodje narandzasti .da li je o uredu
Draga Skrpijice,
dala si veoma iscrpan opis.Posto nemam tlocrt stana,dacu ti odgovor ,upotrebljavajuci info koje imam.
Toj KUA broj jeste 9 (proverila sam na sajtu Lilijan Too)i tvoje dobre kompasne direkcije su:istok,jugoistok,(gde ti je i soba),sever(gde je ulaz u stan-sto je odlicno),i jug.
Verovatno si znala da su ti lose direkcije;severoistok,zapad,jugozapad,i severozapad.KUA broj je 9-vatra,i podrazumeva vatrene boje;zuta,crvena,bordo,narandzasta...medjutim ,mislim da si malo preterala sa kolicinom te narandzaste u svojoj sobi.Nicega ne treba previse,a posebno ne te narandzaste boje.
(Nemoj pogresno da me shvatih,licno volim tu boju,ali ona zna da bude previse vatrena i da sve sprzi,spali).
Trpezarijski sto je na dobrom mestu ,u sektoru 5.
Po KUA broju tvog brata,on je zauzeo dobru sobu-odgovara mu polozaj sobe na zapadu,jer je to njemu dobra kompasna direkcija.
Tati ,soba na Jugozapadu-je dobra direkcija i ,VERUJEM da si sve to unapred isplanirala(tu podelu soba po KUA broju)-svaka cast!

Tvoje pitanje za podelu tvoje sobe na LO SU kvadrant,na 9 polja...
Postoji makro (velika)podela po feng suiju,kao i mikro...Tako da mozes primeniti taj mikro plan-tako sto ces svoju sobu srediti po lo su podeli na 9 polja...srecno!

Terasu na istoku sredi,obavezno,jer taj haos (na istoku-porodica)bi se mogao lose odraziti da segment porodicnih odnosa,planova,neorganizovanost...znas i sama.
Od svega navedenog -najvaznije da su glavna ulazna vrata,tvoja dobra direkcija.Uzglavlje kreveta neka bude ka jednoj od tvojih povoljnih strana sveta.
Ako je,kojim slucajem to kupatilo postavljeno tako da -cim se udje na glavna ulazna vrata u stan-vrata od kupatila(jedna nasuprot drugih)postoji mogucnost velikog odliva novca,pa se takva situacija "leci"bojenjem vrata od kupatila u crveno...ili tapaciranjem vrata crvenim skajem,kozom,materijalom...
Veliki pozdrav

Old 10-08-2010, 13:22   #109
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Standardno

jao puno ti hvala od srca......ma znas nisam ja planirala taj raspored nego moji roditelji dok mi j emama jos bila ziva........a ja sam uzela narandzaste zidove jer mi ta boj alepa i nekako mi otvara sobu ali poslusacu tvoj savet da je malo smanjim ..inace moj krevet je na severu moje sebe .radni sto na istoku a ormar koji trenutno sredjujem je na jugu pa tu je opsti haos u zapadnom delu su mi dve male foteljice sa malim stolicem ali tu nikad ne sedim sluze za ukras:-)) uglavnom sam ili na krevetu ili za stolom....imam ogledalo u sobi na severnoj strani pored kreveta i gleda na ormar a nasuprot toga mije i televizor u tom ormau ili kako vec regalu ..ompjuter mije na radnom stolu na istoku kod prozora .znam da ne treba da budu uredjaju u sobi za spavanje ali ne mogu ih se odreci.odrekla sam se male fontanice i cveca jer je imalo siljate vrhove .ne znam ni koja je vrsta bila sve sam prebacila u trpezariju........znas koliko mi je drago sto sam naisla na ovu temu i pocela da preuredjujem osecam se boje.veliki pozdrav i jos jednom ti hvala:-)

g satunovac jos jednom ti puno hvala na ovim odgovorima nameravam da rascistim balkon, juce sam kupila knjigu od lilijan tuu letece zvezde i super mi je . dala sam se u proucavanje detaljnije, jer mi je jako zanimljivo, medjutim imam jednu nedoumicu a to je

moja zgara gleda n aistok a ulazna vrata mog stana su na severu

e sad ona kaze da ako vrata gledaju na sever da je pravac pruzanja na jug ako gledaju na istok da j epravac pruzanja na zapad

meni nije jasno tj nisam je najbolje shvatila a evo citam je od juce popodne da li ja uzimam istok posto cela zgrada gleda na istok a pruza se na zapad ili sever posto vrata mog stana gledaju na sever kao pravac gledanja a pruza se na jug, treba mi to zbog odredjivanja one karte verovatno znas o cemu pricam posto vidim da se ti time bavis i strucnije i da jako dobro poznajes

znaci sever i li istok
bila bih ti jako zahvalna
mada ja bih radije uzela vrata svog stana to mi nekako logicnije, ali cekam tvoje misljenje, hvala jos jednom

Last edited by viksi72; 15-09-2010 at 02:10..

Old 12-08-2010, 09:10   #110
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Quote:
g satunovac jos jednom ti puno hvala na ovim odgovorima nameravam da rascistim balkon, juce sam kupila knjigu od lilijan tuu letece zvezde i super mi je . dala sam se u proucavanje detaljnije, jer mi je jako zanimljivo, medjutim imam jednu nedoumicu a to je

moja zgara gleda n aistok a ulazna vrata mog stana su na severu

e sad ona kaze da ako vrata gledaju na sever da je pravac pruzanja na jug ako gledaju na istok da j epravac pruzanja na zapad

meni nije jasno tj nisam je najbolje shvatila a evo citam je od juce popodne da li ja uzimam istok posto cela zgrada gleda na istok a pruza se na zapad ili sever posto vrata mog stana gledaju na sever kao pravac gledanja a pruza se na jug, treba mi to zbog odredjivanja one karte verovatno znas o cemu pricam posto vidim da se ti time bavis i strucnije i da jako dobro poznajes

znaci sever i li istok
bila bih ti jako zahvalna
mada ja bih radije uzela vrata svog stana to mi nekako logicnije, ali cekam tvoje misljenje, hvala jos jednom
----------------------------------------------
Draga,
super sto si uzela tu knjigu-prava stvar!

Sto se tice orijentacije...cak i najbolji feng majstori imaju podeljena misljenja.Dakle, najbolje je da sama odredis,onako kako tebi to izgleda...videla si i sama da kazu ;

Utvrdjivanje pravca gledanja kuce

Obicno je pravac gledanja kuce isti kao i pravac gledanja glavnih ulaznih vrata, ali to ne mora uvek da bude slucaj.Pravac gledanja
- ne mora da bude isti kao pravac gledanja glavnih vrata
-obicno predstavlja pravac ispred vase kuce,koji je ili prazan prostor,ili pun jang energije
-kod stanova u visespratnicama postoji pravac gledanja cele zgrade
-ponekad moze da bude pravac gde se nalazi velika terasa ili ogroman prozor.
U problematicnim slucajevima preporucuje se ispitivanje na licu mesta.U feng sui praksi se nailazi na kuce koje imaju toliko ulaza ,da to prosto zbunjuje,odnosno nemaju ocigledan pravac gledanja.Iz iskustva se zna da je i Ci zbunjen,i takva kuca ima nestalnu srecu,a takodje je nemoguce analizirati gradjevinu sa metodom letece zvezde.

Pri ocitavanju pravca,uzmite u obzir prazne linije i jin procepe, potom utvrdite koji od osam pravaca, i koja od 24 planine zemaljskih ogranaka najbolje ocitava pravac gledanja kuce.
Npr. ako je kuca okrenuta ka istoku,onda to imajte u vidu ,ali takodje zapamtite kojem od tri sporedna pravca je okrenuta, da li je to, istok 1, istok 2 ili istok 3.Obe ove informacije su potrebne za izradu natalne karte, jer se na osnovu pravca gledanja utvrdjuje broj vodene zvezde u centru kvadranta...a na osnovu sporednog pravca u kojem je kuca okenuta odredjuje se da li ce broj vodene zvezde iz sektora ici uzlaznom ili silaznom putanjom,odnosno da li ce biti u plusu ili u minusu.

Dakle-sama se odluci,jer ja nisam videla ni tvoj tlocrt,ni zgradau,ni gde je zgrada,ni koliko prozora ima tvoj stan,i na koju stranu gledaju.
Sigurna sam da ces svojom intuicijom znati da odredis pravu stranu.Kissis

Old 12-08-2010, 09:59   #111
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Standardno

oki doki , a tu sam knjigu uzela jer sam videla da si u prethodnim postovima vec je preporucila,pa pravac u knjizaru i evo vec sam do 100 dosla jako mi je zanimljiva
znas nije samo ci energija zbunjena i ja sammalko sam se bojala da ne odredim suprotno pa da napravim katastrofu ali ja cu ipakuzeti taj sever jer mi je to logicnije a moja zgarada inace gleda na jedan veliki parking i na zgradu policije veliku isto postavljenu kao i moja zgrada, tu su ulazna vrat a a sto se prozora tice cela zgrad aima vise prozora na zapadu pa tako i moj stan nego na istoku gde su ulazna vrata , tako da je bas tesko odrediti u svakom slucaju hvala ti ljubac

g satunovac da te pitam koju jos knjigu preporucujes posto ova j eodlicna koju sam uzela. mene interesuje ako postoji neka knjiga ne mora biti od iste autorice ove kombinacije drvo metal voda vatra itd i po bojama i materijalima,kako se koji slaze s akojim i tako.jedva cekam da mi pises

Last edited by viksi72; 15-09-2010 at 02:11..

Old 12-08-2010, 10:48   #112
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Quote:
g satunovac da te pitam koju jos knjigu preporucujes posto ova j eodlicna koju sam uzela. mene interesuje ako postoji neka knjiga ne mora biti od iste autorice ove kombinacije drvo metal voda vatra itd i po bojama i materijalima,kako se koji slaze s akojim i tako.jedva cekam da mi pises
Draga Skrpijice,
imas od nase autorke Snezane Tufegdzic sajt(sa textovima),na kome ces videti i naslove njenih knjiga

http://www.feng-shui.in.rs/
http://www.feng-shui.in.rs/book.html (knjige)

odlicno objasnjava.A postoji i njen blog
http://classicalyfengshuied.blogspot.com/

Licno sam stekla mnoga saznanja sa njenih blogova.Ona je jedina sa nasih prostora koja je ucila bas na izvoru u Kuala Lumpuru.

Veliki pozdrav, i samo napred.
Advertisement

Old 12-08-2010, 11:07   #113
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Standardno

hvala puno idem d aih citam, ljubac

moram ovo da vam pisem

juce ja tako uredjivala svoju sobu po pravilima i ocito nisam dobro a malo sam i eksperimentisala

znate sta mi se desilo

postavim u sektor u koji treba da ide drvo element vode i kristala i nakon 5 minuta mene pocne da boli stomak i zeludac zub ,ja ga zamenim drvenim malim sanducicem u kome drzim nakit al ga stavim praznog i zatvorim i kristale prebacim sa vodom na srediu sobe na drugi sto i mene automatski prestaje sve da boli
i ja se pitam d anisam umislila ovo je nemoguce i ja namerno ponovo stavim na to mesto vodu i kristale a sklonim drvo i mene odma istog casa pocinje zeludac ponovo da boli ...ja se odmaknem bol manji ali jos ga ima ,pridjem a ono ubija i ja maknemto istavim ponovo drvo i necete verovati automatski sve prestaje da boli ,,,znate da sam ostala u cudu
i sad znam da je jako bitno kako gde staviti ne samo zbog zdravlja a prvenstveno zbog toga nego zbog drugih stvari kao sto je koncentracija z aucenje i ostalo ....
feng deluje ljudi)))

Last edited by viksi72; 15-09-2010 at 02:14..

Old 14-09-2010, 18:28   #114
Švrća

KayaKris's Avatar

KayaKris je offline
Registrovan: Apr 2010
KayaKris je na dobrom putu
Standardno

deluje,deluje....i ja bih se složila sa tobom!!!! naime,ja sam u svojoj sobi,u ćošku za ljubav nakitila sve živo što sam mogla da nađem,a da na izgleda natrpano i kič i stvarno od kad sam to stavila stvari u mom ljubavnom životu su se znatno promenile....na bolje!!!!
A da ne spominjem to da sam jedno vreme u istom tom ćošku imala policu koja je bila trouglastog oblika i da sam u to vreme stalno naletala na momke koji su bili u vezi....i od kad sam je skinula,više nije tako....

Old 14-09-2010, 23:25   #115
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

sta si stavila...bas me zanima...?
posto sam i ja stavila nesto pa mi nije delovalo....
inace bas sam se potrudila oko tog ljubavnog sektora...pa me on opet ostavi...
feng shui....hmm....kod mene izgleda nesto ne radi....

Old 15-09-2010, 01:29   #116
Švrća

KayaKris's Avatar

KayaKris je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Angliana75 VIdi Poruku
sta si stavila...bas me zanima...?
posto sam i ja stavila nesto pa mi nije delovalo....
inace bas sam se potrudila oko tog ljubavnog sektora...pa me on opet ostavi...
feng shui....hmm....kod mene izgleda nesto ne radi....
Ja sam u gornji desni ugao od svoje sobe,znači mislim na onaj koji je na zidu koji je paralelan sa zidom gde su vrata,stavila neke sitnice,ali su sve u paru. Znači to su dve neke crvene mašnice(čak mislim da su od novogodišnje dekoracije ),onda u indian chopu sam kupila tri slonića,ali pošto tri simbolizuje nešto drugo(trećeg u vezi),onda sam jednog skinula i ostavila samo dve. Takođe mi tu stoje neke dve plišane igračke koje su kao zaljubljene. Takođe u vazu sa cvećem sam ubacila dva leptira...to su oni kao što se,mislim,zabadaju u zemlju ili pesak,što je ustvari dekoracija za cveće,ako znaš na šta mislim.
To je to...bitno je da ne izgleda natrpano,i da nemaš npr.porodične slike,nego ako već moraš slike onda stavi zaljubljenog para npr. Ja sam npr.našla na interentu sliku dve mandarinske patke pa sam je ištampala i uramila i to mi stoji u "ljubavnom ćoški"...

Old 15-09-2010, 11:22   #117
Druid

cmokic78's Avatar

cmokic78 je offline
Standardno

Ja sam u ljubavni ugao stavila statuu para - on nju nosi i spojeni su glavama - potpuno modernisticka varijanta.
Crne je boje sa srebrnim detaljima - Black: Black color in Feng Shui symbolizes money and income, black is great for careers, especially when combined with metal. It is the Feng Shui color of emotional protection and power
Da tu mi stoji i jedna lampa - bankarka - zeleno/zlatne boje
Green. The color is used for personal growth in many senses.

Old 15-09-2010, 21:11   #118
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

ja sam kupila mandarinske patke...i znam da sam procitala da se na njih stave slika moja i mog dragog da tu energiju pojacaju izmedju nas..i ja cak sam napravila mali spomenar sa zeljama za nas dvoje...i slikama koje to potvrdjuju...a pored toga sam stavila kristale..zad koji daje volju i optimizam ...i rozenkvarc koji donosi ljubav...razumes?...i nista..otkaci me lik sve u 16!!

e sad ...meni je soba u kojoj najvise provodim vremena..cak u njoj i jedem nekad...znaci pored toga sto obitavam i spavam i provodim sve svoje vreme..ima na 2 zida prozore...ogromne...a nasuprot jednom zidu su vrata i onda mi ostane 1 zid koji je zid!..razumes??
kako si ti izracunala koji deo sobe ti je ljubavni sektor??

Old 16-09-2010, 00:49   #119
Švrća

KayaKris's Avatar

KayaKris je offline
Standardno

Quote:
ja sam kupila mandarinske patke...i znam da sam procitala da se na njih stave slika moja i mog dragog da tu energiju pojacaju izmedju nas..i ja cak sam napravila mali spomenar sa zeljama za nas dvoje...i slikama koje to potvrdjuju...a pored toga sam stavila kristale..zad koji daje volju i optimizam ...i rozenkvarc koji donosi ljubav...razumes?...i nista..otkaci me lik sve u 16!!

e sad ...meni je soba u kojoj najvise provodim vremena..cak u njoj i jedem nekad...znaci pored toga sto obitavam i spavam i provodim sve svoje vreme..ima na 2 zida prozore...ogromne...a nasuprot jednom zidu su vrata i onda mi ostane 1 zid koji je zid!..razumes??
Pa zavisi da l gledaš za ceo stan,odnosno sa kim živiš ,da l je tvoj stan il živiš sa roditeljima (kao ja),pa bi bilo bolje da gledaš samo tvoju sobu...

Old 16-09-2010, 01:18   #120
Druid

cmokic78's Avatar

cmokic78 je offline
Standardno

Quote:

Pa ja sam uzela model proste Bague znaci kada udjes na vrata krajnji desni ugao .... e sada procitala sam jednu jako pametnu stvar da simboli koji pojacavaju ljubav u ljubavno sektoru treba TEBE da asociraju na ljubav; znaci ne pratiti uvrezene kineske principe koji simbolizuju partnerstvo nego ono sto tebe podseca na odnos kakav tezis da stvoris ~ S tim u vezi ja kada sam ugledala skulpturu para u kome on nju nosi; ona je naslojena na njega tj dodiruju se glavama .... znala sam da je to prava stvar koja prikazuje oblik partnerstva kome ja tezim ~ podrska i bezrezervna pripadnost
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules