ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Simbolika u našim natalnim
Old 09-03-2007, 04:15   #1
uspavana
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
Registrovan: Aug 2006
uspavana je na dobrom putu
Question Simbolika u našim natalnim

Mandrak-21
Quote:
uspavana ... okosnica tvoje karte bi (po mom misljenju) bio bas kvadrat jupiter mesec iz 10 i 12 polja.4 planete u okviru 9 st.u skorpiji pa konj neptun venera??? ...
Toliko njih mi je reklo da je ''izlaz'' u mom natalu baš taj Ju u 12. u Biku.
Trudim se da skontam simboliku i pronađem šta u mom životu sve može da bude ta pozicija...nisam još...

Ako posmatrate svoj natal i imate utisak da se sve nekako vrti u krug, kao na primer i ja, volela bih da pokušamo u ovoj temi da odgonetnemo:
Šta, koga predstavlja određena planeta, aspekt u vašem natalu?
Kojoj planeti se ''okrenuti i raditi na njoj'' i eventualno naći ''izlaz''?

Last edited by uspavana; 09-03-2007 at 17:24..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-03-2007, 09:38   #2
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
magdalena je na dobrom putu
Standardno

Po kom kriterijumu da gledamo?

Old 09-03-2007, 17:36   #3
uspavana
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
Smile

Kriterijuma nema Jednostavno, logično razmišljanje, povezivanje simbola koje karta nosi.Kuda vodi koja planeta, da li u razvoj ili u priču u kojoj bi se recimo lošije osećali...pronaći onaj bolji put i krenuti u tom pravcu, ukoliko je to moguće.

Recimo, ja pokušavam da nađem značenje Jupitera u SVOJOJ karti! Naglašavam svojoj, jer dovoljne su 2 karte, svi znamo pa da taj Ju označava totalno različite osobine, događaje, ljude, u našim životima.

Pronaći simboliku( navodim konkretno svoju ''problematiku''):
Ju(Str.)
Bik(Ve)
Ju u Biku
Ju u 12.
Ju u Biku u 12.
12. kuća (Ribe)
Ju90M0(10. Vod.) a onda sve povezati u nekakvu celinu...

Šta ne možete da provalite u natalu, kuckajte...svaka razmena iskustava i mišljenja je dobrodošla...Učimo, učimo ...a ko već zna znanje...WELCOME!
PS: Jedino što mislim da ne bi bilo konstruktivno je puko nabrajanje tj. copy/paste textovi tipa Ju predstavlja ... Već što konkretnije!

Last edited by uspavana; 12-03-2007 at 19:35..

Old 09-03-2007, 21:07   #4
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

nije ti losa ideja.Mene interesuje koja je planeta u mom natalu najjaca.I taman pomislim da sam otkrio topli vodu pojave se neke nedoumice..i tako kao sto kazes sve u krug

Old 10-03-2007, 03:49   #5
uspavana
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
Standardno

Mandrak,
''Nacrtaj'' svoj začarani krug...Koje si planete izdvojio kao potencijalno najbolje, one koje treba ''slušati''...nedoumice...
Kod mene se sve vrtelo oko Ve, Ne (Str.) pa u Ju(Bik) pa me opet vrati na Ve...
Potpuno sam bila ''slepa'' za svoju kartu, naravno neko drugi mi je rekao da je ''poenta'' u Ju, a i ti potvrdio...

Last edited by uspavana; 10-03-2007 at 04:08..

Old 10-03-2007, 04:21   #6
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Evo ja bih da probam...
Meni prvo upada u ochi shto je koncentracija u fiksnim znacima shto me navodi da pomislim da ti je teshko da se odreknesh svega onoga shto je predstavljeno simbolikom Shkorpije u tvom sluchaju (svojih misli, osecanja, svoje pokretachke energije, svoje originalnosti) jer se plashish da bi time izgubila i svoju lichnost (So) a da bi samim tim i tvoj Mo u Vodoliji koji opet preuzima na sebe tu individualnost - bio narushen.
Kako su se samo dve planete odvojile od ostale druzhine a otishle poprilichno visoko, ondak mi je druga pomisao da reshenje lezhi u akciji koju bi kod tebe isprovocirao kvadrat Jupitera i Meseca, opet su i jedan i drugi postavljeni u fiksnim znacima, pa bi bilo zanimljivo gledati njihov dvoboj.
Jupiter odlazi iz 7. u 12. pa bi mogao da oznachava recimo, da ljudi kojima ti pruzhash ruku - tebi mogu doci glave, jer su 'vako blizu iza ledja tvom AC...
Samim tim shto je 6. polje ovoliko rashireno, i 12. se poprilichno "opustilo" ali je tamo ipak samo Jupiter u Biku. Mozhe li to da znachi da previshe energije troshish na sluzhenje drugima, i previshe energije odlazi na zadovoljenje onih sitnih, svakodnevnih problema, a premalo na "ostanak sa samim sobom"?
Sorry ako sam lupila, ajd' rekoh od nechega da se krene jer mi je ovo zanimljivo....:-)

P.s. sorry za ovolka slova, ne znam shta sam uradila :-(

Old 10-03-2007, 14:26   #7
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
.Mene interesuje koja je planeta u mom natalu najjaca.
Meni nekako ovaj tvoj Jupiter odmah pada u oči

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."

Old 10-03-2007, 14:39   #8
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by uspavana VIdi Poruku
Mandrak,
''Nacrtaj'' svoj začarani krug...Koje si planete izdvojio kao potencijalno najbolje, one koje treba ''slušati''...nedoumice...
Kod mene se sve vrtelo oko Ve, Ne (Str.) pa u Ju(Bik) pa me opet vrati na Ve...
Potpuno sam bila ''slepa'' za svoju kartu, naravno neko drugi mi je rekao da je ''poenta'' u Ju, a i ti potvrdio...
vladae asc.saturn u ribama 2.kuci, njime vlada neptun u skorpiji u 1o.kuci kojom opet vlada saturn a mars vlada neptunom zajedno sa plutonom u devici kojim opet vlada merkur a merkurom vlada opet neptun i tako ja se potpuno izgubim jupiter je jak egzaltiran ali njime vlada mesec koji nema svog dispozitora ali u 6.polju kojim vlada opet merkur i jos ga aspektuje trigonom......joj sta sam napisao nemam pojma .....venera je prilicno jaka skoro na stepenu egzaltacije u ribama i jos u 2.polju tako da po meni ona ima najjacu snagu u horoskopu ali je opet u konj sa saturnom. opoziciji sa uranom i deo je velikog vodenog trigona i zmaja ....i mislio sam da je venera br jedan u mom natali kad mi neko rece NE tebi je najjaci mars.a polje u kome je mars pocinje u vagi kojom opet vlada venera i tako ti se ja vrtim u krug i ne znam gde da pocnem a gde je kraj....pomozite bar da znam za sta da se uhvatim

Old 10-03-2007, 19:13   #9
uspavana
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
Standardno

Losty,
Ne, ne lupaš, uostalom ''lupanje'' ovde nije zabranjeno , još smo
Da, apsolutno se plašim da će me ta puna Sco odvesti u priču gde će Mo pasti u zaborav, što nikako ne želim...
Taj dvoboj Ju i Mo, ne da ne kontam...nego nemam blaaage veze šta da činim s njim, a navodno je to ono čemu treba da se okrenem...2 benefika u kvadratu...Ju samo taj jedan mučni aspekt...Doduše, smirim se malo kad vidim ostale aspekte Mo, trigone...pa možda nekako i proradi taj Mesečić...
Quote:
Jupiter odlazi iz 7. u 12. pa bi mogao da oznachava recimo, da ljudi kojima ti pruzhash ruku - tebi mogu doci glave, jer su 'vako blizu iza ledja tvom AC...
Ovo je toliko tačno...bez foliranja...uvek sam se trudila da mojim najbližim, prijatelji/ce, partneri, pomognem...nije mi trebalo hvala...ali brate ni ona kontra-aj ćao, dobro sam...vidi kako imam dobra leđa ... Jesam trošila energiju na druge i okrenula drugi list, ali to u prema mom čitavom natalu tek nije dobro...moja, navodno, ''misija'' i jeste služenje drugima i trpljenje, tako mi rekoše...
Losty, samo kuckaj...drago mi je da ti je tema interesantna...Možda i skontamo nešto...
PS:Baš mi se svidžaju tvoja slovca

Mandrak,
Hajde da ne posmatramo samo planete koje su egzaltirane i koje imaju dobre aspekte...Nisu slatke 180 Ur i Pl na 2. ali šta bi drugo bio pokretač ovih silnih povoljnih aspekata...
Kreni redom, pokušala ja, ali sam se zapetljala žestoko...ti ćeš pomoći...

Vladar So je Ne
Vl. Asc je Sa a Sa120Ne!
No, vl.So, Ne90So
Naravno jedan ali bitan asp. ALI pogledaj ostale aspekte Ne!
Ne120Me,Ve,Ju,Sa , 60Ur, Pl !!!
Znači u 120 sa 2. a 60 sa Pl, Ur koji su u 180 na 2. Mislim da je ovo bitno.
Ali ovo So ima divan 120 sa Ma!Znači stepen So 1 49 a Ma 1 48!!!
Marsom vlada Ve ali dispozitor mu je Sco gde je odličan pa još na 1. stepenu.
Quote:
a mars vlada neptunom zajedno sa plutonom
E sad ja ću ovde malo stati, jer je bitan tvoj komentar.
Imaš li predstavu makar za So, Ma i Ne ...SIMBOLIKA...ko su i šta su oni konkretno u tvom životu...

I čitavo vreme Ma posmatram kao da je u 10. Sorry, Uspavana je malo neispavana... Ali, ništa nije ''izgubljeno'' , nabrojano ipak ima najviše veze sa simbolikom Ma i Sco.
Kapiram ja da je tvoj Ju EXTRA! E, ono što mene zanima, ne samo kod tebe, već u ovoj temi jeste, živiš li taj Ju i ideš putem kojim te ''on vodi'' ?

Quote:
Uspavana napisa:
"Šta, koga predstavlja određena planeta, aspekt u vašem natalu?
Kojoj planeti se ''okrenuti i raditi na njoj'' i eventualno naći ''izlaz''?"
Astro simbolika, mislite o tome!!!
Odaberite polozaj i analizirajte sta sve moze da bude.
Ukoliko ovako nastavite prebacicu vam postove tamo gde se tumace natalne.
A pre toga napisala
Quote:
Ako posmatrate svoj natal i imate utisak da se sve nekako vrti u krug, kao na primer i ja, volela bih da pokušamo u ovoj temi da odgonetnemo
Tek smo na putu da pronađemo koja je planeta ili položaj eventualno ''izlaz''.
Mislim da je razmena iskustava na ovaj način, za početak neophodna.

Last edited by uspavana; 05-06-2007 at 22:11..

Old 13-03-2007, 09:29   #10
Nany
Obično gatalo

Nany's Avatar

Nany je offline
Nany je na dobrom putu
Standardno

Ajooooj,moze li neko reci meni,koja mi je planeta najjaca ili najbitnija ili vec sta gledate-u natalu? A sto se tice izlaza,meni su ga davno pokazali:Eno ti vrata,pa "mars"na pos`o !!!!!!!!!!!!!
Ovo pitam,a znam da moj Saturn,prvi pada u oci,da mi Neptun i Mars prave najvise aspekata,ali mozda bude i iznenadjenja

Old 13-03-2007, 15:32   #11
uspavana
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
Standardno

Nany,
''Uhvati'' se za jednu, za onu koju misliš da ti np. najbolje ''radi'' pa se baci na simboliku...Kao što možeš da primetiš, niko ovde nije expert za ovu temu...vrtimo se u krug...piši pa da tražimo...

Old 13-03-2007, 18:52   #12
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by mary VIdi Poruku
hoce li se neko uhvatiti i za moju?
evo ja sam se i ranije vatao za tvoju i mislim da sam rekao da je tebi mesec i 9.kuca jako vazna i da bi trebalo da krenes na put tj da ides preko i tu bi ti bilo bolje jos nesto vidim mars venera trigon jupiter a egzaktan trigon bi bio jupiter ekvidistanc mars venera mislim da ces se jako zaljubiti i to ce biti razlog tvog odlaska...

Old 14-03-2007, 00:53   #13
Nany
Obično gatalo

Nany's Avatar

Nany je offline
Nany je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by uspavana VIdi Poruku
Nany,
''Uhvati'' se za jednu, za onu koju misliš da ti np. najbolje ''radi'' pa se baci na simboliku...Kao što možeš da primetiš, niko ovde nije expert za ovu temu...vrtimo se u krug...piši pa da tražimo...
Nemam ja pojma kako mi koja radi-jedino sto znam jeste-da RADE-jer svim ljudima rade,pa i meniA da znam,i da izaberem,opet ne znam kako da se uhvatim Te ,koja radi, to sto radi. . . Draga moja,nadam se da sam bila dovoljno Nejasna
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-03-2007, 01:42   #14
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
magdalena je na dobrom putu
Standardno

Gledam moj natal... sta mi je najbolje aspektovano? Pluton u X u Vagi... ne pravi ni jedan kvadrat niti opoziciju.... njegov vladalac Ve otisla u XI u Sco (sto bas i nije idealno, ali mozda ta recepcija nije losa...) A ostatak - sve vuku Ju iz VIII koji pravi 90* sa Ve0Mo0Ur i 120* sa So0Asc0Ne; i Sa iz IX koji aspektuje iste ove planete ali: 60* sa Ve0Mo0Ur i 90* sa So, Asc, Ne, Ma, Me...
I sta bi tu mene zapravo vadilo? Ko je tu najjaci? I da li neka od tih planeta uopste ima prevagu? Mozda Ju da me odvede negde daleko, ako me prvo Sa disciplinuje ili da me tamo negde disciplinuje, ili da me cvrsto odrzi u onome sto radim (jer predstavlja moju profesiju, zajedno sa Ju, rekla bih)... Ili prosto ovaj Pl da od mene napravi ne znam ni ja sta vec. Uh.

Old 14-03-2007, 02:26   #15
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
princgora je na dobrom putu
Standardno

Po meni izlaz je u ovom sjajnom Ju u 8!Bez obzira na to sto pravi i neke kvadratice,on je jako dobar i u trigonu je sa So i Asc ,vladar So i ascedenta.Ju je na 9-tom ili svom stepenu strelca,pa jos u lavu,a sunce na 5-tom stepenu lava u strelcu!
Po meni odlazak u daleko inostranstvo ili negde u ovoj simbolici, svakako glavni grad,ali ti to vec i sama negde duboko u sebi znas.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules