ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Prevazilaženje "loših aspekata"
Old 10-09-2013, 11:46   #1
leonardo
Švrća

leonardo's Avatar

leonardo je offline
Registrovan: Jan 2009
leonardo je na dobrom putu
Question Prevazilaženje "loših aspekata"

Molim da neko sa više znanja i iskustva napiše nešto o prevazilaženju "loših aspekata ".

U delu o aspektima postoje tumačenja međusobnih odnosa svih planeta (mislim na opozicije i kvadrate) i kako oni deluju na natusa. Volela bi da znam na koji način se oni mogu transformisati i koristiti na pozitivan način.

Već svest o tome da čovek ima problem je 50 % obavljenog posla, ali na koji način se određeni planetarni uticaji potpuno prevazilaze ?

Npr ja imam problem sa inpulsivnim i burnim reagovanjem, ( mislim da je za to zaslužan kvadrat Marsa prema As i inkonjukcija Meseca sa Jupiterom -preosetljivost) samo svest o tom prblemu mi ne pomaže da isti rešim mada vremenom " fitilj mi postaje sve duži".

Svako ima u svom natalu izazove različitih vrsta, kako na njih odgovoriti?

Unapred se izvinjavam ukoliko ovakva tema već postoji i molim administratore da mi pošalju linc do iste.
Advertisement

Old 10-09-2013, 14:08   #2
drblavur
Obično gatalo

drblavur's Avatar

drblavur je offline
Registrovan: Feb 2007
drblavur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by leonardo VIdi Poruku
mislim da je za to zaslužan ........ i inkonjukcija Meseca sa Jupiterom -preosetljivost
Inkonjunkcija znači nespajanje, odnosno nemanje aspekta, tako da je to siguran znak da dve planete nisu niukakvom odnosu te ne simbolizuju ništa. Ako je jedna od te dve planete dispozitor drugoj onda je to poseban hendikep planete koja prima dispoziciju.

Old 10-09-2013, 14:25   #3
leonardo
Švrća

leonardo's Avatar

leonardo je offline
Standardno

drblavur,

hvala, ali nije mi zamisao bila tumačenje mog natala, već npr kako se prevazilaze negativni aspekti

sunce-mesec....
sunce-merkur....
i tako redom

uopšten tekst koji bi bio od koristi svima.

a iskreno nosam najbolje razumela ni šta si prethodnim hteo da kažeš.

Mislim inkonjukcija aspekt od 150 stepeni koje dve planete međusobno grade, kako si mislio " Inkonjunkcija znači nespajanje, odnosno nemanje aspekta..."?

Naravno da su u analizi svih aspekata bitni i dispozitori

Old 10-09-2013, 14:47   #4
leonardo
Švrća

leonardo's Avatar

leonardo je offline
Standardno

Evo teksta kojeg sam našla na internetu...

" Ako zelimo da poboljsamo negativne planete ne smemo ih jacati ni bojama,ni dragim kamenjem,ni kavacama,vec ih moramo na neki nacin umilostiviti ispunjavajuci svojevoljno njihovu simboliku.

Mislite da se negativni aspekti u natlu mogu neutralizirati ? Karmicka astrologija daje ove savjete.

SUNCE

Ako je nekome Sunce negativna planeta,moze se ocekivati problematican odnos sa ocem,a kod zena sa svim muskarcima.Osoba se svesno mora suociti sa energijama kojima vlada Sunce (otac,autoriteti,stariji muskarci).Njima treba pomagati I sluziti im pogotovo nedeljom.Sa patnjom I poteskocama osoba se mora suociti sve dok ih ne resi.Griza oko otca . Svakodnevno izvoditi vezbu Pozdrav Suncu za vreme izlaska Sunca.

MESEC

Predstavnik majke,trudnica,drugih starijih zena I svih onih koje gaje majcinske osobine.Optereceni Mesec pravi probleme u kuci,sa majkom,trudnocom,emocijama I sl. Lose ce uticati na podrucje zivota u skladu sa kucom u kojoj se nalazi.Iz tog razloga osoba bi trebalo da pomaze svojoj majci,starijim zenama ili zenama u starackom domu.Na ovaj nacin se osoba srece sa odredjenim vidom patnje,a posto se zrtvuje za spomenute ljude,moze preokrenuti negativan Mesec u pozitivan.Takodje mora se hraniti vegetarijanski.da sluzi Majku Zemlju kroz zastitu prirode I zivotinja.

MERKUR

Predstavlja decu,ucenike,studente,intelektualce,skole I sl. Kako predstavlja detinjstvo,vazan period za razvoj coveka,veoma je vazna njegova energija. Osoba je mozda imala tesko detinjstvo,problem u skoli,sa obrazovanjem,pamcenjem,logikom I sl.Losa karma sa sestrama I bracom,nerazumevanje okoline.Treba pomagati siromasnim ucenicima,studentima I deci.Davati dobrovoljne priloge decjim domovima,pomagati izgradnju skola,obdanista I sl. Najbolji dan za ove aktivnosti je sreda.

MARS

Vlada mladjim muskarcima,bracom I prijateljima.Daje snagu,energiju,vitalnost. Losa pozicija dovodi do preterane agresivnosti,ukazuje na sklonost opasnostima,povredama,opiracijama I sl. Pravi velike probleme kuci u kojoj se nadje. Treba pomagati mladjoj braci,kolegama I prijateljima. Razvijati strpljenje,meditirati I moliti se svakodnevno. Pomagati braci I muskarcima u nevolji utorkom. Davati donacije ustanovama koji se bore protiv multiple skleroze.

JUPITER

Losi odnosi sa profesorima,svestenicima,duhovnim uciteljem.Problemi na fakultetu,putovanjima,sa novcem I sl.Ova planeta predstavlja Bozju milost I izuzetno je vazna.Treba pomagati profesorima,svestenicima,savetnicima I sl.Cetvrtak je njen dan.U Vedama je receno da osoba treba da svakog jutra da se moli,cetvrtkom da poklanja hranu domu za beskucnike,da se bavi jogom,da usvoji dete.. Naravno ne morate raditi sve ovo,dovoljno je izabrati nesto od ponudjenog.Sto smo vise u mogucnosti da radimo za druge imacemo vecu dobrobit.

VENERA

Vezana je za ljubav,brak,novac,zadovoljstva.Vlada zenama,devojkama,ljubavnicama,sestrama,umetnoscu I dr.Da bi se prevazisla losa Venera osoba treba da pomaze zenama,sestri ili devojkama sa problemima, da poklanja svilenu odecu svetlih boja,da poklanja secer,pirinac,ulje,da pomaze utocistima za zene,da daje dobrovoljne priloge za borbu protiv secerne bolesti.

SATURN

Saturnovi predstavnici su stari ljudi,bolesni,iznemogli,siromasni,oni koji su na umoru. To su mesta patnje kao sto su bolnice I slicne ustanove.Kod osobe moze izazvati hronicne bolesti,probleme sa zubima,kostima.Donosi siromastvo,bedu,depresiju,apatiju,samocu I smrt.Koci svaku situaciju,prolongira je,otezava ili potpuno stopira.Subotom treba pomagati starim,siromasnim I bolesnim ljudima,hraniti prosjake ,poklanjati crnu so ili susamovo ulje,placati obrok nekoj siromasnoj osobi ,razgovarati ili citati starim ljudima u starackom domu.

ZAKON KARME

Ser Isak Njutn je jednom priliko napisao da "za svaku akciju postoji istovetna i
suprotna reakcija". Veliki učitelj Buda nas uči da "smo ono što mislimo, pošto smo postali
ono što smo mislili". U suštini, oba ova stava govore istu stvar - da svaki posledica ima svoj
uzrok.
U tome leži zakon karme. Svaka misao koju imamo se utiskuje u supstancu univerzalne
materije gde će se konačno manifestovati kao efekat u fizičkom svetu. Ponekad, do
posledice može doći nekoliko trenutaka posle uzroka i tada možemo jasno videti kako su
misao i efekat me|usobno povezani, skoro isto kao kad bacimo kamen u vodu i posmatramo
talase kako se šire. Međutim, u drugim slučajevima efekti usleđuju godinama posle uzroka i
postaje teže uvideti vezu između njih. Međutim, uvek za jednim godišnjim dobom dolazi
drugo. "

Old 10-09-2013, 17:56   #5
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Sve je to lijepo i krasno, ali cini mi se da je to trazenje "vanjskih" alata za ispravljanje vlastitih krivih drina. Mislim moze netko poklanjati svilenu odjecu do iznemoglosti ali ako nesto ne promjeni u svom ustroju, ako osoba ne ucini napor u mjenjanju sebe i svojih uvjetovanja, jer natal jeste i nasa uvjetovanja, nema od toga nista.
Mislim da je ispravnost odgovor. Zivjeti potpuno ispravno, ili teziti ka takvom zivotu. Ispravno misliti, ispravno djelovati, ispravno govoriti.......i jos gomilu toga ispravnoga, mislim da tu lezi kljuc za prevazilazenje "napetih" aspekata u natalu. Ali to je na zalost ili na prvi pogled tezi put
Submit to Digg   Reply With Quote

Old 10-09-2013, 21:03   #6
leonardo
Švrća

leonardo's Avatar

leonardo je offline
Standardno

kanon ,

razumem šta si htela reći...

Jeste ispravnost akcije odgovor, ali šta je to ispravno i kako se do istog dolazi?

Npr ja znam da je ispravno prećutati u određenim situacijama i ne reagovati, ali kako se obuzdati? Nakon što planem usled kratkog fitilja, veoma brzo shvatim da bi bilo bolje da nisam reagovala uopšte, ovo navodim samo kao primer...

Old 10-09-2013, 21:25   #7
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Npr ja imam problem sa inpulsivnim i burnim reagovanjem, ( mislim da je za to zaslužan kvadrat Marsa prema As i inkonjukcija Meseca sa Jupiterom -preosetljivost) samo svest o tom prblemu mi ne pomaže da isti rešim mada vremenom " fitilj mi postaje sve duži".
Na prvi pogled na tvoju kartu ne bih tek tako pretpostavila da burno reaguješ, da si sklona naglim reakcijama i konfliktima. Preosetljivost, to si dobro primetila a to je zbog položaja Meseca. Burne reakcije ja jedino vidim zbog dosta kvadrata i opozicija, ali imaš ti i lepih aspekata koji bi trebali da te iskontrolišu. Kontrolu jedino možemo očekivati od Saturna ali pošto je tebi tako loše postavljen, u kardinalnom znaku, ti nemaš veliku pomoć od toga.
Ja imam dva jaka kvadrata i dve opozicije i kad smo kod reakcija mene je gotovo nemoguće izbaciti iz takta. Ostavljam utisak smirene osobe koja se jako dobro kontroliše ali sam daleko od toga. Pogotovo od sade sati. Mogu da budem jako uzdrmana iznutra ali to ne pokazujem. Mislim da je to do mog vladara asc u opoziciji sa Saturnom.

Old 10-09-2013, 21:32   #8
drblavur
Obično gatalo

drblavur's Avatar

drblavur je offline
Registrovan: Feb 2007
drblavur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
a iskreno nosam najbolje razumela ni šta si prethodnim hteo da kažeš.

Mislim inkonjukcija aspekt od 150 stepeni koje dve planete međusobno grade, kako si mislio " Inkonjunkcija znači nespajanje, odnosno nemanje aspekta..."?
Ajde da uprostim kad su dve planete u inkonjunkciji one nisu u aspektu jer se ugao od 150° kao i od 30° smatra nedostatkom aspekta.pogleda, tj te dve planete se "ne vide" i nemaju uzajamni odnos, što znači da nema saradnje.
Na primer, ako je planeta X u ovnu, a Mars u devici, što je ugao od 150°, navedena planeta nema dispoziciju Marsa. Takođe i dve planete koje nemaju dispoziciju nego se nađu na udaljenosti od 150° ne čine aspekt.
kako se astrologija u zadnjih 50-ak godina širi tako se svako proglasi za astrologa pa ono što nije dobro naučio prenosi dalje na način da obradi stvar kako mu se svidi. To je slučaj i kod načih i kod steranih "astrologa"

Old 10-09-2013, 21:34   #9
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

jednostavno, znas sta je problem i brojis u sebi polako do 10 pre nego sto reagujes, moras da naucis da sama sebe savladas a ako ne mozes onda idi kod nekog psihologa psihoterapeuta koji je skolovan za to

samo napred srecno!

Old 10-09-2013, 21:57   #10
andjelcic
Švrća

andjelcic's Avatar

andjelcic je offline
andjelcic je na dobrom putu
Standardno

Ja citam ovo i sad se pitam...recimo da neko ima natalno npr problematicnu trecu,sestu kucu,UR,ME,MA...lupam...bilo sta sto ukazuje na probleme u saobracaju...Kad bi naisli tranziti koji lose aktiviraju natalnu poziciju...da li bi ta osoba mogla da "prevazidje" simboliku ako sedi kuci, misli na tu tematiku,cita o saobracajnim nezgodama...uopste...ako se u to vreme "bavi" tom temom mislima a da ne dodje do prave fizicke realizacije??
Eto to se pitam :-) Sta mislite o tome?

Old 10-09-2013, 22:17   #11
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Standardno

Može da pokuša, ako preživi pričaće. A mogla bi ta osoba sebe da otera u ludilo. Najbolje da se isključi iz života i da uopšte ne hoda ulicama.
Što se mene tiče, ja volim ne znam ni sama zašto muškarca koji je doživeo tešku saobraćajku.

Old 10-09-2013, 22:56   #12
andjelcic
Švrća

andjelcic's Avatar

andjelcic je offline
andjelcic je na dobrom putu
Standardno

Ma naravno da je to "nezivljenje" :-)....ali teorijski...u nekom vidu se aspekti ispune?...Mada,opet,kako naterati npr ovna da sedi kuci i misli o mogucnostima..Nemoguce..Ali mozda kod nekih moguce

Old 10-09-2013, 23:12   #13
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Registrovan: Mar 2011
Mad Max će postati poznat uskoroMad Max će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Evo teksta kojeg sam našla na internetu...

" Ako zelimo da poboljsamo negativne planete ne smemo ih jacati ni bojama,ni dragim kamenjem,ni kavacama,vec ih moramo na neki nacin umilostiviti ispunjavajuci svojevoljno njihovu simboliku.
Evo dala si sebi odgovor - ispunjavajući njihovu simboliku. U teoriji postoji nešto što se zove 'zamena energija'. Bilo je reči o tome ali ne znam na kojoj temi. To funkcioniše po principu da jedan aspekt ili pozicija ima nekoliko različitih astrosimboličkih tumačenja pa tako jednostavno radeći nešto drugo u toj simbolici potisneš prethodnu. Nisam siguran koliko deluje u praksi.
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-09-2013, 23:19   #14
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

To možda funkcioniše kad neko ima manje loših aspekata,a mi koji imamo više tih bedevija u karti predaja je najpametnija stvar.Nemam deset života pa da ispunjavam simboliku.

Old 11-09-2013, 07:55   #15
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Standardno

Jedino dijamant i plavi safir deluju na čoveka. Ostalo drago a da ne pričamo poludrago kamenje nema uticaj.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules