ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

NE-aspektovane planete
Old 08-11-2006, 11:54   #1
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
Registrovan: Aug 2006
destiny je na dobrom putu
Lightbulb NE-aspektovane planete

Do sad smo govorili o mnogim aspektima i bice ih jos...Toj prici nema kraja, a sta je sa NEaspektovanim planetama?i na njih nailazimo u raznim natalima, pa nam prosto neobicno, kako sad to i sta to moze biti...tu postoji vise razlicitih misljenjai najbolje je uciti vremenom iz prakticnih primera, ali evo nekih osnovnih odrednica koje mogu pomoci...Ne skodi u svakom slucaju

Neaspektovano Sunce : ljudi sa ovakvim Suncem imaju jako slabu razvijenu samosvest, ko su i kakvi su, ali umeju biti egoisti.

Neaspektovan Mesec : ovakav Mesec donosi nedovoljnu povezanost i razumevanje za svoj dom, porodicu, osecanja, ali ipak veliki napor i trud u prevazilazenju problema.

Neaspektovan Merkur: sa ovakvim Merkurom ljudi izuzetno tesko iskazuju svoje misljenje i misli uopste, neretko su tihi, cutljivi, ali se jako trude da razviju svoje intelektualne sposobnosti.

Neaspektovana Venera: ljudi kod kojih je Venera neaspektovana tesko sklapaju bliske veze, ne dopustaju previse bliskosti, ali zato teze socijalizaciji sa druge strane.

Neaspektovan Mars: neaspektovan Mars daje teskoce u motivaciji samih sebe, potreban je uvek neko da to uradi, ali i nekontrolisanu energiju, tesko se usmerava.

Neaspektovan Jupiter: kod ovih ljudi nedostaje stvaranje prilika, ne umeju da sebi "nameste" malo srece, ali zato mnogo energije potrose u trazenju istih.

Neaspektovan Saturn: ovaj Saturn ukazuje na teskoce u spoznaji ogranicenja, poteskoca u zivotu, krajnjih granica, ali zato daje izuzetnu samo-disciplinu.

Neaspektovan Uran: kod ovih ljudi je ocigledno da ne umeju da iskazu sebe, jer ili preteruju u tome ili se pak isuvise skrivaju, ne mogu naci sredinu.

Neaspektovan Neptun: sa neaspektovanim Neptunom, dolazi do nemogucnosti pokazivanja maste, kreativnosti, afiniteta ka idejama, ali postoji velika posvecenost umetnosti ili religiji (vise na kolektivnom, nego licnom nivou).

Neaspektovan Pluton: kod ovih ljudi cesto se javlja visak ili manjak emocionalne energije, koju tesko ispoljavaju i kontrolisu i s toga imaju potrebu posvecivanja nekome (vezivanje za nekoga) ili pak suprotstavljanja.

kuckamo se, jub,jub
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...
Submit to Digg   NE-aspektovane planete Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

evo jos necega na ovu temu...
Old 28-12-2006, 19:50   #2
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
destiny je na dobrom putu
Smile evo jos necega na ovu temu...

Neaspektovano Sunce- Kao sto je vec receno, osobe sa ovakvim Suncem mogu biti ili bas dobre ili pak egoisti i sebicni, ali vecina njih postigne veci uspeh u zivotu ili dostigne slavu (kao npr. Luj XIV ili Van Gogh);
Neaspektovan Mesec- Ovaj Mesec donosi, narocito muskarcima "zenske osobine" kao i dobre odnose sa zenskim polom. Takodje zasigurno su jako prijatni i fini u ophodjenju i lakse kontrolisu energiju Meseca od osoba sa aspektovanim Mesecom (npr. Luj Paster);
Neaspektovan Merkur- Osobe sa ovim Merkurom su najcsecse dopadljive, inteligentne i lako se uklapaju u novo, nepoznato, drugacije, ali cesto ih ne drzi mesto i imaju uvek vise interesovanja; poseduju samopouzdanje, smisao za humor i drustvenost, a ni popularnost nije daleko (npr. Mahatma Gandi);
Neaspektovana Venera- Ovo je jako retko, ali oni koji je imaju su obicno pomalo pasivni, mirni i nekako lenji; mali broj njih dostigne popularnost ili uspeh. U detinjstvu su jako voljeni i ususkani, pa tako da i kasnije umeju da vole i daju, ali ipak ne kao aspektovana Venera;
Neaspektovan Mars- Sirova snaga Marsa je u ovom slucaju podlozna i fizickom napretku, uspesnom ispoljavanju (hrabrost, sport) i unistenju, pa tako ga cesto imaju ratni heroji i visoki cinovnici vojske ili milicije;
Neaspektovan Jupiter- Kao i kod Venere, redak slucaj, ali donosi srecu i optimizam ovim osobama i uglavnom su (cak i u slucaju "lose" natalne karte) nasmejani i sijaju, sa velikom dozom smisla za humor i samopouzdanjem; nalaze dobro i u onome sto drugi smatraju losim (npr. Janis Joplin);
Neaspektovan Saturn- Ovde se ispoljavaju pozitivne strane ozbiljnosti, konformiteta, prakticnosti i odgovornosti; iako ne spadaju u grupu omiljenih likova, jako su pouzdani i postovani;
Neaspektovan Uran- Neaspektovan Uran je stabilniji od aspektovan, mirniji i nema onu dozu buntovnistva, dinamicnosti i ekcentricnosti kao aspektovani Uran; on je vise jedinstven i samostalan, ali i redak i nema prevelikog uticaja na licnom nivou;
Neaspektovan Neptun- Ovaj Neptun daje mogucnost konsolidovanja talenata i intuicije kako bi se ostvarila kreativnost; neaspektovan Neptun nema toliko izazova ili poteskoca tako da ima vise slobode da iskoristi svoju mastu i inspiraciju;
Neaspektovan Pluton- U ovom slucaju se gubi ona potreba za kontrolisanjem drugim (kao kod aspektovanog Pl) i ima moc dobrog balansiranja svojih "moci"; na neki nacin ove osobe poseduju magnetizam i pridobijaju ljude bes suvise truda, tako da su najcesce to osobe koje ostavljaju traga cak i nakon svoje smrti (na neki nacin i besmrtnost)(npr. kraljica Elizabeta II, Madona, Betoven).

/preuzeto sa net-a, a moja malenkost prevela/
jub,jub,jub
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...

Old 02-01-2007, 21:59   #3
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno

sad sam baš primjetila, moja frendica ima neaspektiranu veneru na 28* blizanaca, ali planet je na MC.
ona ne želi vezu! može povremeni seks, ali vezati se ne želi nikako. društveno je međutim jako eksponirana i veoma popularna među ljudima, a pogotovo među muškarcima.
po drugoj strani ima vladara 7. - mars u kvadratu sa saturnom i SMČ u 12. -mislim da je definitivno posrijedi neka karma

Old 03-03-2007, 22:50   #4
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

sad hm? nisam oportunista ali mislim da neaspektovane planete deluju jace jer ih nista ne sputava i ne menja njihovu izvornu energiju.Obicno ti ljudi rade sta hoce,ponasaju se van klisea i normi i postizu uspeh u simbolici polja iz kojeg je planeta i kojom vlada.Vremenom ta planeta postaje sve snaznija.mesec kod ljudi ako je neaspektovan pojacava emocije merkur um,jupiter kod coveka formira neka njemu svojstvena filozofska gledista sistem vrednosti.....itd

Old 03-03-2007, 22:59   #5
mary
Švrća

mary's Avatar

mary je offline
Registrovan: Jan 2007
mary je na dobrom putu
Standardno

jedna moja prijateljica ima neaspektovanu veneru i bas je ovakva kao iz opisa

Old 03-03-2007, 23:22   #6
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by mary VIdi Poruku
jedna moja prijateljica ima neaspektovanu veneru i bas je ovakva kao iz opisa
A neaspektovana venera je posebna prica.Ti ljudi ili menjaju partnere i ne zele biti voljeni i cak nemaju potrebu za ljubavlju ili je prikrivaju i sami sebi su dovoljni ...ili cak obrnuto pruzaju jaku ljubav i koliko god im se vraca ne osecaju da je dovoljno uzvracena.....

Old 03-03-2007, 23:26   #7
mary
Švrća

mary's Avatar

mary je offline
Registrovan: Jan 2007
mary je na dobrom putu
Standardno

e ona do skoro nije imala potrebu za ljubavlju,a sad je prikriva pred drugima.

Old 03-03-2007, 23:36   #8
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

ljubav se ne moze sakriti ma koliko se trudis i mislis(ona) da uspesno to radis svi vide i prepoznaju zaljubljenu osobu kao dete kad zazmuri ono misli da ga ne vidi niko jer ono ne vidi nikoga.....

Old 05-03-2007, 15:06   #9
ladybag
Švrća

ladybag's Avatar

ladybag je offline
ladybag je na dobrom putu
Standardno

Sinoc buljim u natal jednog druga (kao druga) i skontam da mu je saturn totalno neaspektovan.......Lenj ko buba, ali kad radi onda radi....i tacno je to da nije bas omiljen u svim krugovima......

Old 12-03-2007, 01:22   #10
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

njih retko treba uzimati u obzir bas kao sto kazes za neko detaljnije objasnjenje, a sto se neaspektovanih planeta tice misljenja sam da one deluju najjace iz razloga sto nemaju ometanja drugih upliva,naravno u skladu sa znakom i poljem u kome se nalaze,tako da ako su u sedistu ili egzaltirani to ce biti pozitivno i to veoma pozitivno dejstvo ali ako su u izgonu ili debilitaciji onda ce ispoljiti svoje negativne osobine....
sad moram ici na 20 min pa cu tvoju kartu pogledati i izneti misljenje o snaznijim planetama u njoj

Old 13-03-2007, 15:22   #11
uspavana
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
uspavana je na dobrom putu
Question

Ako imamo sve ove moguće i nemoguće aspekte u astrologiji: 0, 30, 45, 60, 70, 90, 100, 120, 135, 144, 150, 180...da nisam propustila neki ... moguće, teško da možemo naći neaspektovane planete...pa mi tu nešto nekako ne štima...

Old 13-03-2007, 19:30   #12
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

pa,po meni je neaspektovana planeta ako recimo ima samo jedan polusekstil ili na pr. kvintil,to i nisu jaki aspekti.
Obicno se neaspektovane planete jako slabo izrazavaju.
Quote:
Originally Posted by bamby VIdi Poruku
0,60,90,120,180 aj eventualno i 150 negde da se uzme u obzir. Ovo ostalo ne razmatram.
I ja sam isto to mislila,ne moze planeta biti aspektovana ako pravi 210 i samo to,ja cak i polukvadrat nesto ne shvatam ozbiljno ali 'ajde...Dovoljno da ima kao sto bamby rece barem jedan "normalan" aspekt od ponudjenih gore

Last edited by uspavana; 15-06-2007 at 18:50..

Old 13-03-2007, 19:43   #13
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

.

Obicno ti ljudi rade sta hoce,ponasaju se van klisea i normi i postizu uspeh u simbolici polja iz kojeg je planeta i kojom vlada.Vremenom ta planeta postaje sve snaznija..

Moj bratac, JU u 6, neaspektovan, .

http://de.tinypic.com/view.php?pic=33f5e2h&s=4
Laž se može izraziti na više načina. Istina, samo na jedan.
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-03-2007, 00:12   #14
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by webhanuma VIdi Poruku
Drugarica koja se bavi naukom ima neaspektovanog urana u 10oj u strelcu.
Dragi mi ima neaspektovanog marsa u prvoj, ne vidim ista posebno da mu je doneo.
pa tebe-malo li je

Old 22-03-2007, 23:05   #15
Infekcija_Injekcije
Švrća

Infekcija_Injekcije's Avatar

Infekcija_Injekcije je offline
Registrovan: Nov 2006
Infekcija_Injekcije je na dobrom putu
Standardno

Moj dečko ima neaspektiranu Veneru u Raku. Nije da se ne zaljubljuje, teško se zaljubi, ali kad se zaljubi to je onda i dušom i tijelom; potpuno se predaje.

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules