ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima
teoretisanje, spekulacije...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Kvadrati i opozicije - obavezno losi?!
Old 08-01-2007, 01:27   #1
running man
Početnik

running man's Avatar

running man je offline
Registrovan: Jan 2007
running man je na dobrom putu
Standardno Kvadrati i opozicije - obavezno losi?!

Zapitajte se ovo. Evo na primer Ju 90 Mo. Ju u 9 (vlada) 90 Mo 12 (uslovno receno egzaltiran). Ili jos bolje - Ma u 1 (vlada) 90 Ve u 4 (egzaltirana). Takodje Ve u 1 (egzil) 90 Ma 4 (pad). Da li mislite da je kvadrat uvek los (uzmite u obzir slicnost i suprotnost planeta, smer)

Razmislite slicno i sa opozicijama. Sa u 10, Mo u 4. Da li je u redu sto su obe u vladajucem polozaju. Ali i Mo u 10 i Sa u 4. Da li je dobro sto su obe u padu?

Distancirajte se od tumacenja aspekta i zamislite osobu kao da ne tumacite aspekt, nego polozaje.

Sta opet ako se kvadrat i opozicija ne nalaze u znacima u kojima su narocito dobro ili lose prihvaceni.

Eto o tome nekad ramisljam.
Submit to Digg   Kvadrati i opozicije - obavezno losi?! Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-01-2007, 20:51   #2
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Registrovan: Aug 2006
princgora je na dobrom putu
Standardno

Pa naravno da kvadrati ne moraju da budu losi.U to da ih je dobro imati u karti sam sigurna.Akcija,borba.Opozicije je teze videti dobre,ali nije nemoguce.Bilo bi interesantno da ovu kartu postavis u vezbaonicu.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

re :
Old 11-01-2007, 21:05   #3
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Wink re :

Quote:
Originally Posted by princgora VIdi Poruku
Pa naravno da kvadrati ne moraju da budu losi.U to da ih je dobro imati u karti sam sigurna.Akcija,borba.Opozicije je teze videti dobre,ali nije nemoguce.Bilo bi interesantno da ovu kartu postavis u vezbaonicu.
Tačno tako Kao što TA kaže : kada se pojavi kvadrat , on ne mora odmah da nam donese neku negativnost ... on će jednostavno naterati osobu da se bori za ono što je zacrtala sebi da će ostvariti ... opozicija je "uzimala davala" sistem i kako god da okrenemo ... negativna je ... konjunkcija je po prirodi , za mene , negativna , jer naglašava i potencira i ističe nešto ... što ako stoji samo u natalu i ne predstavlja problem , ali ako je naglašen konjunkcijom sa nekom drugom planetom , ondak baš ume da donese problem ~ čak i kada je reč o benefik-planeti ... a sa drugim aspektima je druga priča ... da ne gnjavim ...

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Old 19-02-2007, 00:14   #4
uspavana
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
uspavana je na dobrom putu
Standardno

Teško da mogu da posmatram nečiju kartu a da obratim pažnju samo na položaj planeta.Jesam uvek za to da se posmatra ono najosnovnije, a onda videti kojim tokom priča teče...a ostalo,
kvinuksi, semisekstili, Fortune...čista radoznalost...a možda nam se nešto dodatno i potvrdi.
Quote:
konjunkcija je po prirodi , za mene , negativna , jer naglašava i potencira i ističe nešto ... što ako stoji samo u natalu i ne predstavlja problem , ali ako je naglašen konjunkcijom sa nekom drugom planetom , ondak baš ume da donese problem

Konjukcija, naravno da itekako zna da bude gadna ali ne mislim da to uvek mora i biti. Ondaaak bi svaki stelijum trebalo da bude negativan ... Prelazak t.Pl preko istog... kažu nekakve regeneracije i sl. postajete druga, snažnija osoba ... To je mučenje sa posledicama. Ali zato kad Ju naleti...E ovo pričah o svom stelijumu...brrrrr...

Nikakva krajnost, naravno da nije dobra. Ni previše trigona, opozicija itd. Takođe mislim da karta koja nema ni jednu np. opoziciju, kao što je moja ne poseduje, nije natal za primer...Svega po malo...kakav i život treba da bude...

Last edited by uspavana; 19-02-2007 at 11:45..

Old 20-02-2007, 11:13   #5
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
magdalena je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by uspavana VIdi Poruku
Konjukcija, naravno da itekako zna da bude gadna ali ne mislim da to uvek mora i biti. Ondaaak bi svaki stelijum trebalo da bude negativan ... Prelazak t.Pl preko istog... kažu nekakve regeneracije i sl. postajete druga, snažnija osoba ... To je mučenje sa posledicama. Ali zato kad Ju naleti...E ovo pričah o svom stelijumu...brrrrr...

Nikakva krajnost, naravno da nije dobra. Ni previše trigona, opozicija itd. Takođe mislim da karta koja nema ni jednu np. opoziciju, kao što je moja ne poseduje, nije natal za primer...Svega po malo...kakav i život treba da bude...
uh to za konjukcije i stelijume - pa od toga mi je karta sacinjena (zeno!!!) I presao mi je Pl preko jednog takvog (Ne0Ma0Me) i bese bogami veselo..
E nemam ni ja opozicije. Ni jednu (eventualno da racunam VeoMo180Kiron). I ne zalim se pravo da ti kazem, primetila sam da su ljudi sa vise opozicija strasno nedosledni, ssto meni prilicno ide na nerve.

Old 20-02-2007, 12:48   #6
ladybag
Švrća

ladybag's Avatar

ladybag je offline
Registrovan: Dec 2006
ladybag je na dobrom putu
Standardno

Evo da dodam...... juce bas nesto citam o trigonima -- onom VELIKOM i pise tamo kako i nema bas tako mnogo uspesnih ljudi sa ovom figurom u natalu jer je za Akciju potreban kvadrat....da te nesto pokrene i da se boris!!!!! Naravno da tome doprinosi i izmedju kojih je planeta i odakle dolaze ti kvadrati......ali mislim da je to jedna velika istina!!!!!

Sto se tice opozicija, imam samo jednu izmedu marsa i ASC...i da vam pravo kazem ne znam ni sama da li sam malo agresivnija u odnosu sa ljudima zbog nje ili zbog onog mog dalekog kvadrata Me90Pl!!!!

Sve u svemu, mislim da je dobra corba ona gde ima od svega po malo u pravoj meri!!!!!!

Old 20-02-2007, 13:54   #7
uspavana
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
uspavana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
primetila sam da su ljudi sa vise opozicija strasno nedosledni, ssto meni prilicno ide na nerve.
Nedoslednost ne mora biti posledica 180. Čak, doduše o tome sam samo čitala, da kad takve osobe ''preseku'' i odluče kojoj se planeti u opoziciji prikloniti, itekako su dosledne. Kvadrat jeste akcija, ali i žešće ''lomljenje osobe'' ako posmatramo 2 apsolutno suprotne planete u 90.Pre bih rekla slično u oba slučaja...teška situacija Uzmimo samo, već spomenuti Ju90Mo...naizgled, heh, niiiije loš, a opet ako ga ''iskombinujemo'' sa ostatkom natala...može biti nepovoljan.
Btw, da ti Pl nije potkačio nat. Mo? Prikupljam i tuđa iskustva
Quote:
juce bas nesto citam o trigonima -- onom VELIKOM i pise tamo kako i nema bas tako mnogo uspesnih ljudi sa ovom figurom
Natal prepun trigona nije sladak, kao što rekoh, a i ti ga fino sroči
Quote:
da je dobra corba ona gde ima od svega po malo u pravoj meri
svaka krajnost, kako u životu pa tako i u natalu normalno nije dobra.
Dovoljan je samo jedan veoma loš aspekt među svim tim trigonima da osobu trgne žestoko...e tad se teško snalazi jer za snalaženje i pokretanje iz udobnosti nije ''istrenirana''.

Old 24-03-2007, 15:58   #8
ladybag
Švrća

ladybag's Avatar

ladybag je offline
ladybag je na dobrom putu
Standardno

[Ako je jedan u sedistu, a druga u egzaltaciji onda bi trebalo da "pobedi" ova koja je u boljem polozaju. Odlicno ako je ta planeta "dobrocudna", ali sta cemo kada je 180 ili 90 a obe u egzaltaciji?
Kod mene je MO egzaltiran, SA u padu, a medjusobno su u kvadratu. Iskreno se nadam da ce MO "pobediti".

Nadam se i ja da ce moj Sa "pobediti". Imam onaj famozni SA90Ma, gde je Ma u raku u padu a Sa u Vagi egzaltiran i uz to vladalac ASC.....
Na znam zasto ali ga ne dozivljavam tako strasno, kao sto se o njemu pise

Old 24-03-2007, 21:11   #9
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

imam ga i ja, i to mi je Saturn u Škorpiji, a Mars u Lavu...

čitala sam da su taj aspekt imali Hitler, Mengele i ostali "dobrotvori" ljudskog roda i baš je ozloglašen....

Lady nikad ne znamo kada ta ogromna količina zla može da ispliva i napravi haos

Old 24-03-2007, 21:21   #10
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

nece kod tebe isplivati ne brini,prvo taj kvadrat je separacioni i manje su mogucnosti da se ostvari a drugo dispozitor obe planete je venera(krajnji) planeta ljubavi tako da ce kod tebe taj kvadrat biti u funkciji ljubavi

Old 28-03-2007, 15:27   #11
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
nece kod tebe isplivati ne brini,prvo taj kvadrat je separacioni i manje su mogucnosti da se ostvari a drugo dispozitor obe planete je venera(krajnji) planeta ljubavi tako da ce kod tebe taj kvadrat biti u funkciji ljubavi
nadam se da će biti tako

p.s. dobar ti je potpis, kao da sam ga ja smislila

Old 28-03-2007, 20:22   #12
Nany
Obično gatalo

Nany's Avatar

Nany je offline
Nany je na dobrom putu
Standardno

Kvadrat Venere i Neptuna:Talentovan reproduktivac klasicne muzike !!!!
Samo se slaze, mic po mic

Old 09-04-2007, 16:49   #13
Aurora
Obično gatalo

Aurora's Avatar

Aurora je offline
Aurora je na dobrom putu
Standardno

Heheheheee.... A ja Merkur 180 Neptun i ja dobro reprodukujem klasicnu muziku :-) Dobro je sto imam to, mozda bih u protivnom bila neki kleptoman- Merkur u Blizancima :-)

''Ljudi se češće trude da steknu materijalno, a ne duhovno bogatstvo, mada je sasvim sigurno da našu sreću čini ono što jesmo, a ne ono što imamo''
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-04-2007, 22:19   #14
zvezdica
Obično gatalo

zvezdica's Avatar

zvezdica je offline
Registrovan: Mar 2007
zvezdica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Aurora VIdi Poruku
Heheheheee.... A ja Merkur 180 Neptun i ja dobro reprodukujem klasicnu muziku :-) Dobro je sto imam to, mozda bih u protivnom bila neki kleptoman- Merkur u Blizancima :-)
I ja isto imam Merkur 180 Neptun ....a zanima me sta bi moglo da predstavlja ovaj aspekt Venera 180 Mars....jel to neka mesavina ljubavi i agresije?

Ako je taj sicusni komadic zivota sve sto imas.....onda od njega ucini sve sto je moguce!

Old 10-04-2007, 16:32   #15
beba
Švrća

beba's Avatar

beba je offline
beba je na dobrom putu
Standardno

Svidja mi se ova tema, i ja isto razmisljam o tome, npr imam Sa u prvoj u ribama, nije u sedistu, nije u izgonu , nije u padu, tako da je to ok ali u ribama je tako da povecavaju saturnove patnje i boli, ali Sa mi je u trigonima i sekstilima sa ostalim planetama , jedino ima kvadrat sa marsom ali je orb isuvise veliki 9 stepeni i separacioni pa ne znam da li da ga racunam uopste, i uopste je u dobrim aspektima, trigon s Neptunom , sekstil s Venerom, trigon sa Merkurom itd, tako da po tome ne bih bas trebala da prolazim kroz ove teske bolesti kostiju i bolove koje imam vec dosta dugo a sad se pogorsava, mislim sta bi bilo da je u kvadratima i opozicijama ali nema nijedan los aspekt!
Na nekom forumu sam pitala , da li je moguce da 2 malefika u trigonu rade ustvari zajedno "smooth" bez prepreka , i donesu nesto lose, jer su u dobrom aspektu, a da su u kvadratu , borili bi se medjusobno i tako gubili energiju , tako da bi to bilo bolje za osobu....
ja sam po prirodi matematicar pa tako nekako sabiram , plus i plus daju jos veci plus a minus i minus daju plus ali manji koji nije tako strasan..
isto mislim da kvadrati nisu toliko strasni, a ni da trigoni isto tako nisu uvek dobri....

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules