ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Kvadrati
Old 24-08-2011, 10:03   #1
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno Kvadrati

Mislim da ovaj aspekt zasluzuje svoju temu.(Ako moderatori to ne misle neka obrisu ovaj post).
...licno imam cak 17 kvadrata u natalu!
Za pocetak odlican text
90 STUPNJEVA
IZAZOV,AKCIJA,DINAMIKA,ZATEGNUTOST,OSTVARENJA,PREKRETNICE,BORBA

Kvadrat je najteži aspekt u natalnoj karti, a stanje je još teže kada je prisutno više kvadrata.Kvadrat stvaragreške koje se stalno ponavljaju, a da bi ih osoba prestala ponavljati potrebno je mnogo napora i samokontrole.napetost i nemir. Po nekim autorima: Demonski aspekt - redovito je loš pa ako su u pitanju i dobri planeti. Znak je nutarnjih ili vanjskih borbi, sporo do uspjeha, ništa bez borbe!Potencijal svakog natalnog horoskopa leži u njegovim kvadratima. Ako ih ne budete shvatili, oni će sigurno predstavljati prepreku, dok, u slučaju kod mudrog pristupa, mogu predstavljati građevinske blokove.

Srž svakog kvadrata čini akcija i odluka. Važno je naglasiti dali je kvadrat kardinalni, fiksni ili promjenljivi, pa tako (v. sinteza i opis astroloških znakova) :
Kod kardinalnih kvadrata akcija je brza,
kod fiksnih kvadrata akcija je spora i promišljena;
kod promjenljivih kvadrata akcija je isto tako promjenljiva, i u velikoj mjeri ovisi od utjecaja drugih pojedinaca.
Planete koje tvore kvadrat ne samo da žele različite stvari nego i rade suprotno jedna od druge i istovremeno smetaju jedna drugoj.Za razliku od opozicije osoba obično prepoznaje i shvaća obje strane kvadrata, ali izgleda da energije planeta namjerno smetaju jedna drugoj. Zbog stalnog sukoba dviju različitih energija javlja se stanje stalne napetosti jer ne znamo što će se dogoditi idući trenutak tj. u neizvjesnosti smo. Zajedno s napetošću se javlja i nesigurnost, te sumnja što na kraju rezultira strahom.Ova kombinacija nesigurnosti i straha se može iskazati na nekoliko načina. Da bi osoba dokazala, bilo sebi ili drugim ljudima, da je sposobna držati pod kontrolom ona područja života koja ometaju planete u kvadratu može postati nasilna i pretjerivati na razne načine. Ovakvo pretjerivanje stvara nove frustracije i "slijepe ulice". Osoba ima osjećaj da lupa glavom u zid i da gdje god krene nailazi na zidove i blokade.Kvadrat je potpun sukob interesa.

U slučaju opozicije možemo otići iz jedne krajnosti u drugu, trenutačno se prebaciti na drugu sferu života. Kod kvadrata je ovo neizvodivo! - Kvadrat ne pruža priliku za bijeg! U najnegativnijem obliku kvadrat se manifestira kao potpuna nesposobnost osobe da bilo što učini, da nikako ne može pronaći rješenja za svoje probleme. Kada dođe do ovakve blokade energije unutar osobe stanje postaje slično pat - poziciji. Najčešće ovakve pat - pozicije se događaju onda kada se kvadrati nalaze u fiksnim znacima (Bik, Lav, Škorpion i Vodenjak), jer su oni sami po sebi skloni nepromjenjivosti i vole da stvari budu što stabilnije i da se što manje promjena dogodi.Vrlo slična situacija je ukoliko je u kvadraturi uključen planet Pluton. Pat - pozicija je vrlo opasna jer je kvadrat sam po sebi aktivan aspekt i ne podnosi stagnaciju. On se manifestira i događa. Osoba s kvadratima u natalnoj karti mora pronaći područje pražnjenja te energije, jer u suprotnom postaje samo-destruktivna, ali isto tako može destruktivno djelovati na ljude oko sebe. Pored ovoga kvadrat upada u različite elemente i samim time izaziva napetost (Vatra-Zemlja; Vatra-Voda; Zemlja-Zrak; Zrak-Voda).Međutim, kvadrati mogu biti i korisni jer nas oni na neki način jačaju. Ukoliko smo spremni konstruktivno upotrijebiti kvadrate i njihovu energiju možemo postići naizgled nemoguće.Kvadrati koji su pozitivno usmjerenistvaraju volju i izdržljivost karaktera da se postojeći problemi riješe. prisiljavaju nas da odrastemo i postepeno nam daju životno iskustvo pomoću kojeg možemo riješiti prepreke i prestati lupati "glavom o zid".KONFIGURACIJE KVADRATURE(v. Konfiguracije kvadrata i opozicija)

LINK:http://karta-neba.co.cc/2010/11/aspekt-kvadrature.html

Last edited by gasimetrija; 24-08-2011 at 10:29..
Submit to Digg   Kvadrati Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-08-2011, 10:30   #2
lilithsco
Obično gatalo

lilithsco's Avatar

lilithsco je offline
Registrovan: Feb 2011
lilithsco je na dobrom putu
Standardno

Osobno imam 4 kvadrata prema ASC- MO,ME,JU i SA...
smatram da mi je to donijelo stalnu dinamiku,nemir i stalne promjene u životu..kvadrati su jako pogonsko gorivo pod uvjetom da znamo gdje i kako putujemo...Tesla je, koliko znam, imao kvadrat ME i NE a znamo koliki je bio velik um što znači da na statovit način i kvadrat može predtavljati čak i prednost ukoliko se prevaziđe....

Old 24-08-2011, 10:41   #3
manuela
Druid

manuela's Avatar

manuela je offline
Registrovan: Jan 2011
manuela je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

imam i ja kvadrata neznam koliko ni šta..? .ali život mi je dinamika i akcija bez toga bilo bi mi dosadno

Old 24-08-2011, 10:44   #4
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Da parafraziram čika Dupora: laki aspekti nisu dobri jer tjeraju čovjeka u ljenost i nemoral, a napeti aspekti su dobri jer mogu natjerati čovjeka da se trgne i dođe k sebi.

Old 24-08-2011, 10:47   #5
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ivanamanuella VIdi Poruku
imam i ja kvadrata neznam koliko ni šta..? .ali život mi je dinamika i akcija bez toga bilo bi mi dosadno
ivana ti draga imas 7 kvadrata u natalu...(pogledaj tabelu ispod natalnog kruga...)
sunce kvadrat neptun
merkur kvadrat neptun
venera kvadrat hiron
mars kvadratMC
jupiter kvadrat hiron
saturn kvadrat neptun
neptun kvadrat SMC

ps
Tako MISLIM i ja Kanon
Da parafraziram čika Dupora: laki aspekti nisu dobri jer tjeraju čovjeka u ljenost i nemoral, a napeti aspekti su dobri jer mogu natjerati čovjeka da se trgne i dođe k sebi.

Old 24-08-2011, 10:51   #6
manuela
Druid

manuela's Avatar

manuela je offline
Standardno

Gasi hvala....i šta bi to bilo?
lenjost?
pa ja radim non stop

Old 24-08-2011, 10:54   #7
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Svaka cast na otvorenoj temi Gasimetrija
Bas me odusevio tekst! Znam da se o kvadratima cesto prica lose, i slazem se , mogu biti teski, ali sam ja uvek gledala da ljudima naglasim onu poktetacku crtu kvadrata. Imam u svojoj okolini i volim osobe sa kvadratima, i te su osobe zaista morale debelo da se pomuce, uvek grade, nadogradjuju nesto u sebi, oko sebe.
Ja svojih u astro.com-u 11 nabrojah

Old 24-08-2011, 10:59   #8
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Quote:
Gasi hvala....i šta bi to bilo?
lenjost?
pa ja radim non stop
pogresno si razumela...nije lenjost (kaze se da laki aspekti sekstili,trigoni...kada ih je mnogo u natalu stvaraju osobe koje su lezerne,nisu bas od akcije...)
ti si podznak devica,a one su radne,vredne...i dodatno tvoj mars je u 6 kuci-svakodnevnca u kojoj trosis svu svoju energiju.

Na svojoj kozi odlicno osecam sta znaci imati 17 kvadrata, veruj mi
...a evo i mojih kvadrata,tumacenje iz knjige “tajni uticaj planeta”G.Milekic;

Mesec I Saturn kvadrat-ocajanje,tuga,samoca,zapostavljenost,zene su ispastale u porodici,bile su teskih sudbina,bolesne,mucene,maltretirane I zle kobi.

Mesec I Uran kvadrat-depresije,nemirna unutrasnjost,opasnosti u saobracaju.

Mesec I Pluton kvadrat-tajni napadi,okrutnosti,tiranija,afere..

Merkur I Neptun kvadrat-prozire tudje namere,masta,lukava,prefinjen smisao za lazi,pogresni predosecaji,a cesto I intuitivne zablude.

Venera I Neptun kvadrat-natprirodna culnost,mistican sex,napadnutost I ugrozenost nerava od emocija dovode do teskih razocarenja su sudbina ovih licnosti,ili je ostavljena,ne mogu biti verne,ne mogu da nadju svoj ljubavni ideal.,iluzije o voljenoj osobi,neverstva u braku,dusevne patnje,

Last edited by gasimetrija; 24-08-2011 at 11:18..

Old 24-08-2011, 11:21   #9
manuela
Druid

manuela's Avatar

manuela je offline
Standardno

Gasi....hvala na objašnjenju, trudu i vremenu...

Old 24-08-2011, 11:30   #10
majabl
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by gasimetrija VIdi Poruku

Venera I Neptun kvadrat-natprirodna culnost,mistican sex,napadnutost I ugrozenost nerava od emocija dovode do teskih razocarenja su sudbina ovih licnosti,ili je ostavljena,ne mogu biti verne,ne mogu da nadju svoj ljubavni ideal.,iluzije o voljenoj osobi,neverstva u braku,dusevne patnje,
e ja imam ovaj i jos ju 90 ne i dovoljno mi je i previse..a ovaj ve90ne me tako opisuje...

Old 24-08-2011, 11:35   #11
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Quote:
Gasi....hvala na objašnjenju, trudu i vremenu...
Ivana evo tumacenja nekih od tvojih kvadrata :
sunce kvadrat neptun
merkur kvadrat neptun
venera kvadrat hiron
mars kvadrat MC
jupiter kvadrat hiron
saturn kvadrat neptun

Sunce u kvadratu sa Neptunom-
daje osobe finih i njeznih osjecanja.Neptun je snen,planeta maste,snova,poroka,moze negativno u lošem aspektu da djeluje na Sunce,da smanjuje oprez,da stvara iluzije,pogresnu procjenu.
Ovaj aspekt daje sklonost sanjarenju i nemogucnost da se pravilno procijene ljudi.

Merkur u kvadratu sa Neptunom-
Merkur razmislja,a Neptun je planeta snova.U lošem aspektu donosi nerealne snove.Donosi rastresenost,zaboravnostvidi se samo ono što se zeli

Old 24-08-2011, 11:41   #12
silver006
Veštac

silver006's Avatar

silver006 je offline
Registrovan: Feb 2011
silver006 je na dobrom putu
Standardno

I ja imam prilican broj kvadrata u natalu, stvarno sve u zivotu uglavnom uradim sama i retko kad imam osecaj da mi je nesto palo sa neba. Mada ne smatram se ni nesrecnom sem mozda malcice u ljubavi. bas napisah na blabla kako mi u progresivnoj karti nema tih kvadrata, a ja u fazi lenjosti 100 ideja nigde realizacije, ali ako su drugi ljudi u pitanju sve uradim i imam volju. Pitam se, gde sam ja u celoj prici, a niko mi nije kriv

Old 24-08-2011, 12:43   #13
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Kvadrat je glavni aspekt i spada u grupu napetih (malefičnih) odnosno teških aspekata. Ima prirodu vatre i planete Mars,pa se vezuje za borbe,tenzije,sukobe,napetosti. Tamo gde u karti vidimo kvadrat,odmah možemo da zaključimo da će ta osa (kvadrata) predstavljati mesta nekakvih prepreka,gde ćemo morati da uložimo određenu energiju da bi te prepreke prevazišli.
Kvadrat gradi neka planeta sa planetom koja je u četvrtom znaku ispred ili iza mesta na kome se ova nalazi.
Sami kvadrati se mogu podeliti na teže i lakše i da bi to opisali,opet ćemo se poslužiti primerima.

Ovan ~ Rak ili Jarac
Bik ~ Lav ili Vodolija
Blizanci ~ Devica ili Ribe
Rak ~ Vaga ili Ovan
Lav ~ Škorpija ili Bik
Devica ~ Strelac ili Blizanci
Vaga ~ Jarac ili Rak itd.

Možemo da zapazimo da su u kvadratu znaci istog modaliteta,pa tako imamo kardinalne,fiksne i promenljive kvadrate. Promenljivi kvadrati bi bili lakši,dok bi fiksni kvadrati bili najteži upravo zbog postojanosti samih znakova odnosno njihove sporosti u prilagođavanju i opiranju promenama. Zato je tenzičnost fiksnih kvadrata vrlo velika. Primećujemo i da su znaci u kvadratu suprotstavljeni po elementu - vatra je u kvadratu sa vodom i zemljom (oboje je gase);voda je u kvadratu sa vatrom i vazduhom (oboje je isparavaju); zemlja je u kvadratu sa vatrom i vazduhom (oboje joj menjaju strukturu); vazduh je u kvadratu sa vodom i zemljom (oboje ga ograničavaju)
Možemo da primetimo i da se razlikuju kvadrati u okviru iste grupe modaliteta. Npr. imamo kvadrat Ovna sa Rakom i Ovna sa Jarcem. Oba kvadrata su kardinalna,ali je kvadrat Ovan - Rak teži za savlađivanje. Zbog čega?
Da bismo pravilno odgovorili na ovo pitanje,moramo da pogledamo kvalitete od kojih se sastoje ovi znaci. Ovan je topao i suv,Jarac je hladan i suv,dok je Rak hladan i vlažan. Zapažamo da Ovan i Jarac mogu da sarađuju preko kvaliteta suvo,dok su Ovan i Rak potpuno suprotstavljeni. Na ovaj način vidimo koji je kvadrat lakši za savlađivanje. Slično možemo primeniti i na ostale kombinacije.
Pravilo važi i za kvadrate kao i za ostale aspekte - u razmatranju kvadrata treba voditi računa i o snazi planeta,položaju u kući i drugim stvarima koje su već pominjane na drugim temama.

(http://astroriznica.com/index.php?topic=134.0)

Volim kada kod zena vidim jupiter u kvadratu sa venerom. Mogucnost radjanja puno dece, plodnost

Zanimljivo je uociti kako se ljudi sa puno kvadrata uglavnom upustaju u odnose sa onima koji takodje imaju visak te energije. Oni bez kvadrata su im dosadni cesto. Odgovaraju im samo kada su u fazi da sami nemaju dovoljno energije, kada su iscrpljeni, ili nesigurni. Ali cim steknu ponovo ta osecanja, njihovi do tada divni pratneri sa sekstilima i trigonima im postaju malkice dosadni....

Slicno tome, kvadrati u natalu, posebno vezani za 5,7 i 1. kucu traze osobe sa kojima se u Davisonu, Kompozitu i sinstriji kvadrati ponavljaju.

I cesto su to veze: Ni sa njim (njom) - ni bez njega (nje).
A kako i zasto? To niko ne zna.

Tesko je distancirati se od svojih kvadrata zbog toga sto su nesvesni, i sto se lako aktiviraju, prakticno automatski.
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-08-2011, 12:50   #14
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Nedo divan text,hvala puno.

E sad, ovo me je dotaklo...
citat:
Zanimljivo je uociti kako se ljudi sa puno kvadrata uglavnom upustaju u odnose sa onima koji takodje imaju visak te energije. Oni bez kvadrata su im dosadni cesto. Odgovaraju im samo kada su u fazi da sami nemaju dovoljno energije, kada su iscrpljeni, ili nesigurni. Ali cim steknu ponovo ta osecanja, njihovi do tada divni pratneri sa sekstilima i trigonima im postaju malkice dosadni....

kod mene se ovo ispoljilo u potpunosti,nema greske

------------------
Dobro bi nam dosli textovi sa tumacenjem svih mogucih kvadrata medju planetama...

Last edited by gasimetrija; 24-08-2011 at 13:04..

Old 24-08-2011, 13:08   #15
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by kanon VIdi Poruku
a jest, bash...
imam jedva jedan, separacioni Mo90Sa, koji sam zestoko osecala celog zivota...
moj brat nema ni jedan kvadrat, i ma koliko neshe energije bile razlichite, ja belo on crno, vechito sprotstavljene strane, opet ne mogu da kazem ni da je on nemoralan. mrachan i previshe zabrinut, za moje pojmove, to da, ali nemoralan ne.

razmishljam o tome da kvadrati traze borbu... to je tachno...
tu smo mi drugi u prednosti... za najveci problem, koji deluje totalno nereshiv, samo je dovoljno da sedimo i sachekamo povoljan trenutak i sve se razreshi samo od sebe...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules