ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Konjukcije...
Old 19-08-2009, 16:46   #1
Rivendell
Obično gatalo

Rivendell's Avatar

Rivendell je offline
Registrovan: Apr 2008
Rivendell je na dobrom putu
Standardno Konjukcije...

Ne znam gdje da stavim ovu temu, nadam se da nije problem ako je ovdje postavim.

Analizarala sam horoskop jedne osobe koju poznam, nevjerojatno je koliko konjukcija ima, a osobito me iznenadilo to što ima stelij koji obuhvaća Sunce, Pluton, Jupiter, Merkur i Satrurn (s tim da su prve 4 planete u 8. kući, a Satrun na kraju sedme). Konjukcije navedenih planeta pokazuju ogroman intelekt, i do sad nisam vidjela takav stelij, zanima me što vi mislite o njemu; možće li uz sve pluseve koji ih je jako puno s obzirom na situaciju donijeti išta loše? - ni jedna od ovih planeta ne pravi loše aspekte s ostalim planetama u horoskopu.

I inače, ova osoba ima 12 konjukcija u svom horoskopu, što mi je nekako puno; što to govori općenito, kada u nečijem natalu prevladavaju konjukcije; možda da je osoba puna snažnih utjecaja tih kontakata te da pod njima gradi svoj obrambeni mehanizam?

Zanima me još nešto; može li ovaj stelij ikako utjecati na zdravstveno stanje, npr. na plodnost ili bilo što slično? Pitam zbog toga što je stelij u osmoj kući i zbog konjukcije Sunca i Plutona, ili to pozitivne strane ovih konjukcija to mogu neutralizirati?

Nadam se da će mi netko odgovoriti.

Submit to Digg   Konjukcije... Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 19-08-2009, 17:59   #2
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Rivendell VIdi Poruku
Ne znam gdje da stavim ovu temu, nadam se da nije problem ako je ovdje postavim.

Analizarala sam horoskop jedne osobe koju poznam, nevjerojatno je koliko konjukcija ima, a osobito me iznenadilo to što ima stelij koji obuhvaća Sunce, Pluton, Jupiter, Merkur i Satrurn (s tim da su prve 4 planete u 8. kući, a Satrun na kraju sedme). Konjukcije navedenih planeta pokazuju ogroman intelekt, i do sad nisam vidjela takav stelij, zanima me što vi mislite o njemu; možće li uz sve pluseve koji ih je jako puno s obzirom na situaciju donijeti išta loše? - ni jedna od ovih planeta ne pravi loše aspekte s ostalim planetama u horoskopu.

I inače, ova osoba ima 12 konjukcija u svom horoskopu, što mi je nekako puno; što to govori općenito, kada u nečijem natalu prevladavaju konjukcije; možda da je osoba puna snažnih utjecaja tih kontakata te da pod njima gradi svoj obrambeni mehanizam?

Zanima me još nešto; može li ovaj stelij ikako utjecati na zdravstveno stanje, npr. na plodnost ili bilo što slično? Pitam zbog toga što je stelij u osmoj kući i zbog konjukcije Sunca i Plutona, ili to pozitivne strane ovih konjukcija to mogu neutralizirati?

dobro si rekla da može ukazivati i na jak intelekt,jer je u celi stelijum uključen i Me,ali naravno vrlo je bitno u kom znaku se cela priča dešava...konjukcije deluje najjače,ako postoji stelij to znači da je osoba fokusirana podosta na jednu sferu života...opet za neku širu analizu najbolje je staviti natalnu osobe ako se slaže...

i ja sam primer stelija Ve0Sa0Me0So0Ur,a kako je većina planeta u strelcu na prelazu 8. i 9. kuće,i kako mi je vladar ASC u 12. polju to samo ukazuje da me pretežno u životu zanima obrazovanje i jedan duhovni razvitak osobe, dosta radim na svom duhovnom usavršavanju,energiji,itd ...i upravo zbog naglašenosti ovih kuća,druge kuće su mi da tako kažem potpuno nerazvijene,npr. materijalno me nikad nije zanimalo i bilo mi je samo bitno da u životu ne budem gladna,a pare kako dođu tako odu....

Old 19-08-2009, 18:31   #3
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Ja imam 10 konjukcija u svom natalu.
Kako mi je stelijum So0Me0Ur0Ve u konjukciji sa asc, veoma sam usmerena na sebe, a posto je u vagi sledeci prioritet (pored mene same) u zivotu mi je partner. Imam naglasenu sopstvenu volju i ponasam se u skladu sa njom, nikad se nisam obazirala na tudja misljenja u vezi mene, niti me je ikad zanimalo sta drugi rade i zasto bas to rade. Ali, ako neko krene da mi se mesa u moj nacin zivota, vrlo jasno i derektno kazem da to ne dozvoljavam i znam ostro da odbrusim, a inace sam veoma fina i miroljubiva.

Old 19-08-2009, 18:50   #4
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

ja znam coveka kojim ima 8 konjukcija u lavu u 8 kuci...nisam primetila neki znacajni intelekt, prosecan covek, prosecnog izgleda, karijere...ne bas srecnog porodicnog zivota...

Old 20-08-2009, 00:20   #5
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Registrovan: Dec 2007
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

Trebalo bi da mu malo vise laskaju u zivotu, zivnuo bi, ako nista drugo

Old 20-08-2009, 17:14   #6
Katja_MNE
Švrća

Katja_MNE's Avatar

Katja_MNE je offline
Registrovan: Aug 2009
Katja_MNE je na dobrom putu
Red face

Quote:
...što to govori općenito, kada u nečijem natalu prevladavaju konjukcije; možda da je osoba puna snažnih utjecaja tih kontakata te da pod njima gradi svoj obrambeni mehanizam?
Naravno da je osoba s konjunkcijama, pod snaznim uticajem tih kontakata, ali ono sto je bitno, sto se planete ne mogu sasvim dobro ni iskazati, upravo zbog te, nazovi "zbijenosti". To mi upravo lici, ko da je neko vise osoba natjerao da borave (zakljucao) u maloj prostoriji, pa trpjele se one ili ne, moraju se navici jedni na druge. Vremenom, i "oboje" drugog s sopstvenim osobinama.

Obicno se u astro literaturi moze naci pojasnjenje, da tamo gdje je konjunkcija (ili pak stelijum) tamo je usmjerena paznja natusa.
Iako imam stelijum u 5.polju, nemam djecu, a sto se tice zabava, vrlo rijetko izlazim. Meni se nazalost, ta konjunkcija odrazila na desavanja u domu, tu trosim sebe najvise.

Old 25-08-2009, 01:23   #7
Rivendell
Obično gatalo

Rivendell's Avatar

Rivendell je offline
Registrovan: Apr 2008
Rivendell je na dobrom putu
Standardno

Hvala svima na odgovorima, a što se tiče djelovanja stelija, kao kod tebe Katja, on koliko god da djeluje kroz konjukcije planeta ponaosob sprječava realiziranje/djelovanje kuće u kojoj se nalazi. Vjerojatno je zbog toga situacija o kojoj govoriš takva.

Old 25-08-2009, 11:29   #8
Zivkovic
Obično gatalo

Zivkovic's Avatar

Zivkovic je offline
Registrovan: Mar 2009
Zivkovic je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Ta osoba je koncentrisana pretezno na jednu stvar u zivotu,a ni to nije dobro.

Old 25-08-2009, 16:39   #9
capella
Druid

capella's Avatar

capella je offline
Registrovan: Nov 2008
capella je na dobrom putu
Standardno

Upravo sam to htjela reći- nedostaje raznolikosti, flexibilnosti, nekako je sve suviše fokusirano na određeni segment.
Energija ne protiče slobodno, gomila se u jednoj tački i od toga nastaju problemi.

Old 12-12-2009, 13:49   #10
yoohoo
Druid

yoohoo je offline
Registrovan: Mar 2009
yoohoo je na dobrom putu
Standardno

Zar se ne moze nedostatak aspekta tj previse konjukcija u ovom slucaju kompenzovati nekako? Da nesto drugo natusa natera na svestranost? Posto kako shvatih to je najveci problem mnostva konjukcija, prevelika koncentracija na jednu sferu zivota.

Old 11-03-2010, 15:47   #11
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

sigurno je u tom slučaju, kada su konjunkcije odnosno steliji u pitanju, da osoba vlasnik istih debelo nadrlja kada se neki malefik stvori iznad toga ili u kvadratu,opoziciji

to su ljudi kojima kada krene dobro ide se u tom smjeru a kada im krene po zlu sve ide kvragu

Old 11-03-2010, 17:13   #12
markobgd
Obično gatalo

markobgd je offline
Registrovan: Jul 2009
markobgd je na dobrom putu
Standardno

ne bih bash reko...meni kad je saturn bio u opoziciji sa stelijumom i u kvadratu, nisam osetio nista specijalno problema..
mislim da stelijum koji je dobro postavljen, manje/vishe se suprostavlja jako dobro tranzitu nekom
e sad, ako se napravi stelijum tranzitni i kvadrira natalni stelijum..to je vec druga pricha

Old 12-03-2010, 02:11   #13
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by capella VIdi Poruku
Upravo sam to htjela reći- nedostaje raznolikosti, flexibilnosti, nekako je sve suviše fokusirano na određeni segment.
Energija ne protiče slobodno, gomila se u jednoj tački i od toga nastaju problemi.
Bravisimo.
Ja imam 10konjukcija i takodje ne prave nijedan los aspekt sa ostalim sa kojim su u dodiru, Me0Sa0Ju0Pl0Mo0So. Odnose se na 6 i 7 polje, Vaga i Skorpijon. Prve cetiri imaju sekstil sa Ve0Ne, a Mo0So sekstil Ma. Jedino Uran ima kontakt sa Ma, tako da se sve vrti u krug. I gde god da krenem sve me vraca na isti sto kazete segment zivota, bitna mi je ljubav, a kad mi to ide ide i posao.
Kad sve stane, energija ubija iznutra sto se maifestuje napolju.
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-07-2011, 22:47   #14
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Da li su planete u konjukciji i ako su u istom znaku, a orbis je veliki?

Old 18-12-2017, 12:48   #15
AnchyMs5
Obično gatalo

AnchyMs5's Avatar

AnchyMs5 je offline
Registrovan: Apr 2012
AnchyMs5 je na dobrom putu
Standardno

jesu
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules