ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Inkonjukcija ~ 150° ?
Old 31-12-2006, 14:02   #1
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno Inkonjukcija ~ 150° ?

ja imam Veneru u inkonjunkciji s Mjesecom. Znate li možda kako bi protumačili ovaj aspekt? Venera je vladar 5. a Mjesec 1. kuće.

Jedino što sam ja primjetila da se ne osjećam ugodno kad moram pokazati osjećaje, osjećam se vrlo čudno (i potom normalno bježim od toga - što nije nimalo dobro, a ne znam kako to riješiti - kako uskladiti prirodu lava i ribe - baš kao inkonjunkcija, zaista čudno..)
Advertisement

Old 02-02-2007, 14:01   #2
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Registrovan: Feb 2007
Krokodokodil je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ancholina VIdi Poruku
ja imam Veneru u inkonjunkciji s Mjesecom. Znate li možda kako bi protumačili ovaj aspekt? Venera je vladar 5. a Mjesec 1. kuće.

Jedino što sam ja primjetila da se ne osjećam ugodno kad moram pokazati osjećaje, osjećam se vrlo čudno (i potom normalno bježim od toga - što nije nimalo dobro, a ne znam kako to riješiti - kako uskladiti prirodu lava i ribe - baš kao inkonjunkcija, zaista čudno..)
Kad popstanesh majka nimalo necjesh biti venerichna da ne kazhem ljubavna.
Jeb*ga.
Mada sobzirom na kucje, pre cje biti da nikad necjesh postati majka i zbog toga cjesh veoma patiti.

Mene interesuje vashe tumachenje Sunce u osmoj kucji 150 podznak orbis manje od stepena.

Last edited by uspavana; 15-06-2007 at 18:06..
Submit to Digg   Reply With Quote

Old 02-02-2007, 14:08   #3
moonstruck
Prijatelj foruma

moonstruck's Avatar

moonstruck je offline
Registrovan: Sep 2006
moonstruck je na dobrom putu
Standardno

A da postavis kartu,xm?

Koliko ja znam, SO u VIII moze biti jako dobro ako je dobro aspektovano...
150...ni malo lak aspekt ...posebno sa Asc-om koji je nase fizicko telo...
SO150...svesno odricanje od necega...svasta mi pada na pamet...

...Prave reci kao zvezde padnu same,po svom nikne jogunasti beli krin,
nekad trazis poentu na kraju drame - a poentu krije prvi cin...

…VTBDUN…

Old 02-02-2007, 15:04   #4
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Krokodokodil VIdi Poruku
Kad popstanesh majka nimalo necjesh biti venerichna da ne kazhem ljubavna.
Jeb*ga.
Mada sobzirom na kucje, pre cje biti da nikad necjesh postati majka i zbog toga cjesh veoma patiti.
jel zaista misliš? moguće je, pošto u karti baš i nemam zavidnih predispozicija za djecu.. vladar 5. ugrožen, Uran u 5...
jao jao

dobro je moonstruck - samo da se vidi nastavak priče i moguće rješenje tog teškog aspekta, treba pogledati kako je postavljen vladar asc i dispozitor sunca i vladara asc..

Old 02-02-2007, 15:14   #5
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Standardno

@ moonstruck: bi ja postavio al' ne znam kako...

@ ancholina: Prilichno sam siguran. Ako i do porodjaj dodje vrlo je mogucje da cje biti traumatichan i onda mozhesh slobodno da obrishesh Veneru iz Natalne.

Old 02-02-2007, 15:24   #6
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

a izgledi za posvajanje djeteta?
kako se to gleda?

Old 02-02-2007, 15:24   #7
moonstruck
Prijatelj foruma

moonstruck's Avatar

moonstruck je offline
Standardno

Kroko, pogledaj ovde i sve ce ti biti vise nego jasno Kako do natalne karte na forumu

Anchy, ne zaboravi da je UR i sve nove tehnologije...moderni aparati...pa u 120 sa JU0MO...moze da promeni sliku...

…VTBDUN…

Old 02-02-2007, 15:51   #8
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by moonstruck VIdi Poruku
Kroko, pogledaj ovde i sve ce ti biti vise nego jasno Kako do natalne karte na forumu

Anchy, ne zaboravi da je UR i sve nove tehnologije...moderni aparati...pa u 120 sa JU0MO...moze da promeni sliku...
Zatim Venera je u osmoj kucji (dakle izgon) a Uran u Shkorpionu dakle lechenje od neplodnosti, mada s druge strane Shkorpion je ukljeshten a njegov dispozitor Mars je na interresantnoj granici. Prva asocijacija. Nishta lichno.

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Imshiragicj, o Kseni, Ratnici Princezi 1995-2001 -
http://www.spicum.com/astrologija/xena%201.html

Old 02-02-2007, 18:39   #9
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

ispravak: Venera mi je u 9. kući..

btw. 2003. su mi izvadili jedan jajnik zbog proširene ciste tako da mi je nakon toga plodnost smanjena

što misliš o marsu na 29* i 120 JU na 29* raka?
mislim da zanimljivu priču pričaju dispozitori mojih pokazatelja djece.. mada ja ne znam pretjerano kakvu.
mars je dispozitor urana i u trigonu s mjesecom.
dispozitor marsa JU je u konjunkciji s Mjesecom, drugi dispozitor marsa neptun je u trigonu s dispozitorom mjeseca.
JU0MO - Jupiter je egzaltiran i mjesec mu je dispozitor koji je u prirodnom dostojanstvu 2. kući.
dispozitori VE150MO inkonjunkcije su u trigonu..

JU u konjunkciji s mjesecom povećava plodnost, ili?
uklješteni znak 5. kuće, mars je u trigonu s tom konjunkcijom..
uklještene kuće se počinju aktivirat kasnije u životu - e pa kod mene već je kasnije u životu

eto tražim nadu

Old 02-02-2007, 20:22   #10
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Registrovan: Aug 2006
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Anchi, to sto su ti izvadili jedan jajnik nije prepreka da imas dete..Ja ne bih bila tako iskljuciva i rekla da ti neces imati dece..Mesec nije ugrozen, ima dobre apekte i sanse itekako postoje..U karti postoji i veliki vodeni trigon, pa i sama Venera, iako malo ostecena, nalazi se u vodenom znaku.. Nikad se ne gleda samo vladar 5. kuce...moraju se pogledati i Mesec i dispozitori i njihovi aspekti..Nemoj da gubis nadu i nemoj da budes tuzna
Kroki, svrha astrologije nije da obeshrabri i rastuzi coveka, vec sasvim obrnuto...da mu pomogne i ulije nadu..Ako nade bas i nema mnogo, onda se moraju pronalaziti nacini na koji ce se takva situacija saopstiti..Potrebno je biti i psiholog, bavljenje astrologijom ne znaci samo znati tumaciti kartu...Ipak se radi sa zivim ljudima...uglavnom Mislim da se ne treba biti tako iskljuciv kada se tumaci karta..
Moje misljenje..nema ljutis

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 02-02-2007, 22:13   #11
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

hvala nenitić, dobro zboriš

a kroki nam je još mlad, mora još učit..

Old 02-02-2007, 22:19   #12
moonstruck
Prijatelj foruma

moonstruck's Avatar

moonstruck je offline
Standardno

Anchy...o plodnosti najvise govori MO...zatim IV kuca i Rak...
Sad pogledaj tvoju kartu - Asc u Raku...sto samo po sebi govori da si ti majcinski tip...onda MO u Lavu ( a Lavu je analogna V kuca, kuca dece...)...dispozitor mu je SO u Ovnu i u tirgonu su...i sta sad - dispozitor nastavlja pricu o MO...pa bih ja rekla da ces ti svakako kada budes pozelela da postanes majka imati izvesne poteskoce...evo i sad, ti skoro da si odustala od te ideje...ali, SO govori da ce se situacija resiti povoljno, ne na nacin na koji si ti ocekivala - ali savakako povoljno.. Nisam dovoljno strucana, ali meni ovo lici na pricu o vestackoj oplodnji...ako i jeste tako, to ne treba da bude nikakav problem...
Jos par reci o MO..U II je kuci...slucajnoj egzaltaciji...pa mi i to daje za pravo da verujem u povoljan ishod...
Vladar IV kuce ME - on jeste u Ribama u padu, ali je u ovom velikom trigonu...
Meni sve ovo daje povoljnu sliku...
Nego, kad si vec pomenula operaciju - nesto mi pada na pamet da su tebi postavili pogresnu dijagnozu, tacnije dali pogresnu terapiju, pa se ta cista nekontrolisano prosirila...
Sad...na temu ove price o VE150MO..kazacu ti nesto i nadam se da se neces naljutiti - Mo u Lavu svakako govori o tvojoj mami...VE u Ribama - o njenoj "maloj devojcici"...( mislim da se slicna prica nastavlja i u partnerskim odnosima)...moj iskreni savet ti je da prestanes da zivis simboliku Venere...i da sama,svesno udjes u simboliku Meseca...
nadam se da se dobro razumemo

…VTBDUN…

Old 02-02-2007, 23:01   #13
Nany
Obično gatalo

Nany's Avatar

Nany je offline
Registrovan: Aug 2006
Nany je na dobrom putu
Standardno

E pa da se pohvalim,kako sam si dobro rastumacila - srecu zvanu dijete
Kratko i jasno:vladar 4. Venera u 2. Kupicu si dijete
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-02-2007, 23:48   #14
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by moonstruck VIdi Poruku
Anchy...o plodnosti najvise govori MO...zatim IV kuca i Rak...
Sad pogledaj tvoju kartu - Asc u Raku...sto samo po sebi govori da si ti majcinski tip...onda MO u Lavu ( a Lavu je analogna V kuca, kuca dece...)...dispozitor mu je SO u Ovnu i u tirgonu su...i sta sad - dispozitor nastavlja pricu o MO...pa bih ja rekla da ces ti svakako kada budes pozelela da postanes majka imati izvesne poteskoce...evo i sad, ti skoro da si odustala od te ideje...ali, SO govori da ce se situacija resiti povoljno, ne na nacin na koji si ti ocekivala - ali savakako povoljno.. Nisam dovoljno strucana, ali meni ovo lici na pricu o vestackoj oplodnji...ako i jeste tako, to ne treba da bude nikakav problem...
Jos par reci o MO..U II je kuci...slucajnoj egzaltaciji...pa mi i to daje za pravo da verujem u povoljan ishod...
Vladar IV kuce ME - on jeste u Ribama u padu, ali je u ovom velikom trigonu...
Meni sve ovo daje povoljnu sliku...
Nego, kad si vec pomenula operaciju - nesto mi pada na pamet da su tebi postavili pogresnu dijagnozu, tacnije dali pogresnu terapiju, pa se ta cista nekontrolisano prosirila...
Sad...na temu ove price o VE150MO..kazacu ti nesto i nadam se da se neces naljutiti - Mo u Lavu svakako govori o tvojoj mami...VE u Ribama - o njenoj "maloj devojcici"...( mislim da se slicna prica nastavlja i u partnerskim odnosima)...moj iskreni savet ti je da prestanes da zivis simboliku Venere...i da sama,svesno udjes u simboliku Meseca...
nadam se da se dobro razumemo
tnx moon
ne mogu a da ne prokomentiram..
jeste, neptun u 6. i da, u pitanju je bila pogrešna prognoza (prvi ginekolog mi je rekao da pričekam još 3-4 mj da vidimo da li je cista vodena ili krvava), ali sam svejedno otišla k drugom ginekologu tjedan-dva nakon tog u inozemstvo koji kad je vidio o čemu se radi počeo lovit za glavu, gdje sam prije bila??? i odmah me poslao na hitnu operaciju.
nažalost, kad su htjeli napraviti normalan zahvat laporoskopije, morali su me izrezat poprijeko i odstranit sve.. što sam ja saznala tek nakon zahvata 2 dana kasnije, dok sam došla k sebi. naravno bio je šok!

o što veliš za moj odnos s mamom, moguće. vjerojatno je tome sklona jer s drugom sestrom ima katastrofalan odnos. jako brižna, uvijek je tu kad nešto zatreba, ima osjećaj kontrolirat stvari, ali ja nekad pobjegnem u taj mjesec u lavu i ne dam da mi kopa po svemu (nisam baš maza).. prije 8 godina sam otišla i živjela svoj život daleko od doma. tako sam željela kako bih mogla normalno funkcionirati - ali roditelji su to omogućili (financijski).. sad isto strepi kad joj velim da ću ako se ukaže prilika otići u inozemstvo radit - "joj pa zar baš amerika, pa to je daleko. pa mogla bi samo tu preko u austriju" ))))
ona bi željela da budem njezina Venera (mila, nježna, umiljata, plaha, s potrebom da se stalno brine o njoj), ali ja sam Lav - Mjesec mi je i vladar horoskopa i težim biti samostalna bez da sam pod nečijim patronatom.
a u vezama isto nikad nisam bila baš "njihova curica", jer su me doživljavali kao prehladnu i predivlju (mislim da je opet to mjesec u lavu), a mislim da su upravo priželjkivali ovu ribicu nježnu i cendravu

dakle, where's the catch?

Old 06-02-2007, 20:44   #15
Infekcija_Injekcije
Švrća

Infekcija_Injekcije's Avatar

Infekcija_Injekcije je offline
Registrovan: Nov 2006
Infekcija_Injekcije je na dobrom putu
Standardno

U karti moje drage osobe odvija se inkonjukcija između vladara ASC [ on u srži ], 6. kuće [ bolest ] i 8. kuće [ smrt ]. Inkonjukcija je i prirodno aspekt smrti jer kad se promatra od ASCa, planeta u 1. kući izvodi taj aspekt sa planetom u 8. kući [ smrt ] i planetom u 6. kući [ bolest ], u biti slično kao s meni dragom osobom.

Iako se često naziva aspektom smrti, meni je to značenje prestrašno pa ga više gledam kao aspekt iritacije, neusklađenosti, pokušaj izbjegavanja obaveza.
Ja imam 3, u konfiguraciji Jod [ Mars inkonjukcija Uran i Jupiter inkonjukcija Uran ] te egzaktno Mjesec inkonjukcija ASC.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules