ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Chiron- aspekti
Old 23-05-2010, 14:32   #1
vodolija91
Švrća

vodolija91's Avatar

vodolija91 je offline
Registrovan: Jul 2009
vodolija91 je na dobrom putu
Standardno Chiron- aspekti

SUNCE KONJUKCIJA CHIRON
Uloga i funkcije Chirona čine integralnu ulogu vašeg indentiteta. Često se osjećate kao stranac u stranoj zemlji. Vaše percepcije realnosti i vaša uloga u njima su nekonvencionalne, pa se osjećate kao autsajder. Imate nevjerojatnu sposobnost da razumijete suptilne energije i spiritualne realnosti. Pošto je Chiron ranjeni izliječitelj, morate sam sebe liječiti…

SUNCE OPOZICIJA CHIRON
Osjećate čudnu nefunkcionalnost u sebi, potrebu za uspjehom koja nije kompatibilna sa osobnim potrebama. Osjećate ograničenja vaše druge linije svijesti. Znate stvari koje ne znate objasniti. Otprilike kad napunite 50 godina, otvoriti će vam se put gdje ćete morati odlučiti šta ćete slijediti.

SUNCE TRIGON I SEKSTIL CHIRON
Vaš indentitet i osjećaj cilja biti će oblikovan iskustvima više realnosti. To će vas voditi i stvoriti prilike spiritualnog rasta. Vi ste liječnik i učitelj i osjećate se ugodno u tim ulogama.

SUNCE KVADRAT CHIRON
Vi ste orijentirani uspjehu i netolerantni prema filozofiji i nekonvencionalnim konceptima. Osjećate kao da su oni prijetnja vašem indentitetu i načinu života. Držite se tradicije i ne dopuštate da vam priđe išta što je van toga. Mogli biste imati neke teške odluke vezano za liječenje i terapiju.

SUNCE KVINTIL CHIRON
Vrlo ste nadareni i razumijete suptilne energije, simbolizam i druge dimenzije realnosti. Mogli biste biti odličan astrolog, liječnik i spiritualni vodič.

SUNCE SEPTIL CHIRON
Postoji nevidljiva sila koja vas vodi i koje niste svjesni. Postoji jak osjećaj da ste na nekoj misiji, ali ne znajući točno kojoj. Kriza zdravlja bi se mogla naći na vašem putu, ali će ona vas odvesti na proširenu percepciju realnosti.

SUNCE KVINKUNKS CHIRON
Ponekad ste mistificirani iskustvima koje se čine suprotnim onima što su vaše koncepcije realnosti. Preispitujete vaše stavove i osjećaj indentiteta i svrhe. Pitanja zdravlja mogle bi vas natjerati da promijenite vaše ciljeve i stavove i probate nekonvencionalne i holističke metode liječenja.
Submit to Digg   Chiron- aspekti Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-09-2010, 18:59   #2
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

Što si stala samo na Suncu? Postavljaj još... Posebno me zanima Chiron180Ne & Chiron120Pl.

Old 23-09-2010, 19:29   #3
djurafigura
Druid

djurafigura's Avatar

djurafigura je offline
Registrovan: May 2010
djurafigura je na dobrom putu
Standardno

Hiron u aspektima

Hiron i Sunce
Efekti mogu biti slični Hironu u Lavu (kojim vlada Sunce). Hironovi aspekti sa Suncem mogu da učine da se osećate “specijalno”. Često se ima osećaj da je čovek ovde iz nekog velikog razloga. Ima sposobnost da pomaže drugima svojom kreativnošću i samoizražajnošću, ali ako vi imate ovaj aspekt, osigurajte se da ne zanemarite samog sebe. Negativno, može da bude povećana osetljivost na kritiku bilo koje vrste. Naučite da to prihvatite, a da se ne osećate kao da ste napadnuti ili da vas svi mrze.

Hiron i Mesec
Kada ste bili dete, da li ste imali osećaj da vaša majka hoće da radi nešto drugo umesto da se brine o vama? Jedan od negativnih efekata aspekta sa Suncem je teškoća da se prihvati kritika. Nasuprot, kada Hiron aspektuje Mesec, možete da mislite da vas kritikuju, čak i kada to nije tako i tada reagujete na zamišljeni “napad”. Naravno, postojaće i tendencija da se i prema drugima ponašate kao majka. Pazite da kao majka ne gušite (pritiskate) svoju decu.

Hiron i Merkur
Pozitivna strana ove kombinacije je sposobnost da se komunicira i podučava, da se podstiču umovi drugih. Ovi aspekti stvarno mogu da budu inspirativni. Ali možete da osećate kako ste baš briljantno komunicirali i kada u stvari niste. Obrnuto, možete da osećate da je vaša komunikacija neuspešna, kada ste stvarno pogodili u metu.

Hiron i Venera
Molim vas pokušajte da priuštite sebi neka zadovoljstva u odnosima umesto da uvek pomažete svom partneru da počne da govori o tome. Aspekti Hirona i Venere mogu da učine čoveka velikim učiteljem veština koji (kao i uvek s Hironom) može da nauči svoje učenike da stvore bolja umetnička dela nego što bi on sam to ikad mogao. Ovi aspekti su takođe dobri za davanje uspešnih finansijskih saveta (Venera vlada Bikom, znakom novca), ali je rukovanje sopstvenim novcem katastrofalno.

Hiron i Mars
Teškoće ovde uključuju agresiju i samopuzdanje. Ljudi sa ovim aspektima mogu da budu veoma agresivni da bi prikrili osećanja neadekvatnosti, ili obrnuto, ponašaju se pasivno da bi prikrili unutrašnji bes i neprijateljstvo. Trik, za razrešenje problema aspekata Hirona i Marsa, je pronaći tačku uravnoteženja u nijansama Vage koja je znak nasuprot Ovnu kojim vlada Mars. Ovo je izvrsna pozicija za trenera koji ume da pouči druge kako da izvedu sportske podvige, koje oni sami nikad ne bi mogli.

Hiron i Jupiter

Stresni aspekti (kvadrat, opozicija i ponekada konjukcija) mogu da stvore osobe koje znaju sve odgovore. Samo ih zapitajte. Problem je da je ova tendencija zalaganja za nešto bez odstupanja služi za prikrivanje sopstvenih problema. Obrnuto, moguć je i potpun nedostatak vere ili optimizma. U oba slučaja lek je suočavanje sa unutrašnjim ranama, koje u stvari leže ispod spoljašnjeg ponašanja. Velika opasnost sa ovim smeštajem je da neko može da postane guru
u grupi, ali i neko s kim se svi poigravaju. Ljudi sa aspektima Hiron/Jupiter mogu takođe da imaju sposobnost da inspirišu druge mnogo više nego same sebe. Međutim, oni mogu druge da ispune optimizmom, čak i kada se sami osećaju pesimistički i depresivno.

Hiron i Saturn
Saturn organizuje i kontroliše. Osoba sa aspektom Hiron/Saturn imaće tendenciju da kompulzivno kontroliše i preterano organizuje. Razlog tome je strah da se dopusti da stvari događaju spontano, ili oni još uvek pokušavaju da ugode roditelju koji ih je ograničavao. Obrnuto,
to bi mogao biti i neko ko je veoma dezorganizovan i aljkav, ili kao da je previše bojažljiv ili depresivan da se pomeri.

Hiron i Uran
Ovaj tip osobe je u stanju da kaže stvari kao: “Budi za mir, inače ću te ubiti!” Teži da ljude voli apstraktno, ali ne blisko. Oni vole ideal bratstva i sestrinstva svih ljudi. Ono što je vezano za stvarna, živa ljudska bića ih odbija s toga što ove veze zahtevaju da se pokažu neka osećanja, pojam koji im je stran. Ali osećanja i emocije su upravo ono na čemu treba da rade. Individualno aspekt Hiron/Uran može da proizvede sjajna genijalna dela, dok se oni osećaju glupo. Mnogo češće, predlažu ideje koje su van pameti, a za koje tvrde da su genijalne. Ljudi sa Hiron/Uran aspektima su potpuno “uranijanski”, stalno iznose šokirajuća mišljenja, ili mogu da idu potpuno suprotno i da budu protiv svega novog. Ako izbegavaju da budu u kontaktu sa realnošću i svojim osećanjima njihova istinska sposobnost će nestati.

Hiron i Neptun
Neptun vlada snovima, maštom i intuicijom. Na negativnoj strani, pokazuje gde pokušavamo da izbegnemo stvarnost kada smatramo da je neprijatna. Ponekad ovo može da se ispolji kao odbacivanje nečega “mističnog”. Ili na drugom ekstremu može da se postane neko ko ne može da učini ni korak a da ne konsultuje vidovnjaka. Može da oseća da su mu intuitivne moći blokirane. Suprotno, može da bude veoma aktivan i stalno da protivreči “logičkim” zaklljučcima do kojih se dođe. Uticaj Hiron/Neptun – to je i neko ko stalno “zabušava” i izbegava sve neprijatne situacije (bilo šta što zahteva rad ili kontakt sa stvarnošću). Alternativa su osobe koje teško rade, “odgovorne” u sasvim uobičajenom smislu, i koje potiskuju svoju kreativno-maštovitu stranu. Onda, sasvim iznenada, postaju alkoholičari, zavisnici od droge, ili upadaju u neki vrstu mentalnog rastrojstva. Oni mogu i da se “zaljube” u nekoga ko ima ove probleme i da se potpuno iscrpre, čak i upropaste. Način na koji se postupa sa aspektima Kiron/Neptun je da se razbije ravnoteža i da se dopusti geniju Neptuna da na konstruktivan način izađe iz boce, da se dâ oduška simpatiji i mašti i da ne poklekne pred stvarnošću. Ukoliko potiskujete Neptun, upišite se u umetničku školu (ili još bolje plesnu). Bavite se dobrovoljnim dobrotvornim radom. Ako vam se dogodi da budete tip zabušanta Hiron/Neptun, Vi ste se odali. Zabušavanje nije pravi problem. Navlačite dimnu zavesu da biste sakrili vaše prave probleme. Probudite se i savladajte ih.

Hiron i Pluton
Pluton je kao verzija super Marsa. Jedna od glavnih razlika je da je Mars obično otvoren i očigledan, dok Pluton vlada skriveno, podsvesne snage grade neviđeno i onda iznenada eksplodira vulkanskom snagom. Na negativnoj strani; aspekti Hiron/Pluton (kao i Hiron/Mars) mogu da izazovu agresivno nasilje. Dok Mars samo hoće da odgurne druge, Pluton želi potpuno da dominira. Razlog zašto aspekt Hiron/Pluton izaziva kod nekoga da deluje na dominantan način je taj da kompenzuje podsvesni strah da će postati slab i bespomoćan. Obratno, snaga Plutona može biti ugušena. Rezultat bi mogao da bude neko ko uvek prihvata da bude pod čizmom despota ili se bori ispoljavajući svoju energiju na pogrešnoj strani. Oni se boje da svojoj moći dopuste da izađe napolje. Najverovatnije je da su njihovi roditelji bili prosto izazvani da postupaju strogo kada su se oni kao deca na bilo koji način oslobodili ove ogromne Plutonove snage, i Pluton je bio gurnut u ilegalu. Lečenje je da se prepozna i preuzme odgovornost za svoju snagu i da se nađe način da se ona konstruktivno izrazi.

Old 24-01-2011, 23:16   #4
Beba977
Veštac

Beba977's Avatar

Beba977 je offline
Registrovan: Oct 2010
Beba977 je na dobrom putu
Standardno

Hiron i Mars
Teškoće ovde uključuju agresiju i samopuzdanje. Ljudi sa ovim aspektima mogu da budu veoma agresivni da bi prikrili osećanja neadekvatnosti, ili obrnuto, ponašaju se pasivno da bi prikrili unutrašnji bes i neprijateljstvo.

Zanima me hiron0MA,koji su u XII,MA dolazi iz III i iz X kuce,sta bi to znacilo sa obzirom da je
konjukcija u XII,to mu dodje kao neka samodestrukcija natusa zbog oca ili majke-X ili brace mladje-III?

Old 24-01-2011, 23:21   #5
majabl
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

kod mene je kiron 0 ma ali je bukvalno na mom ma u trecoj i jos 180 sa i ur iz desete i stvarno mislim da se to odnosi na moj i bratov i moj odnos u porodici jer je na vrhu izmedju trece i cetvrte..a i on, brat imao klinicku smt, tako da ne znam.a ako uzmemo i da je trceca imao je cesto i manje udese... aja cu izluditi od porodice e to je moj kiron,ali i ne mogu bez nijh pa je to opet moj kiron...a prijateljica koja ima kiron u dvanaestoj je konstantno u nekim ramisljanjima koja joj koce zivot i stalno je sama sa sobom i od toga pati..pa je to da samodestrukcija....

Old 24-01-2011, 23:30   #6
Beba977
Veštac

Beba977's Avatar

Beba977 je offline
Registrovan: Oct 2010
Beba977 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by majabl VIdi Poruku
kod mene je kiron 0 ma ali je bukvalno na mom ma u trecoj i jos 180 sa i ur iz desete i stvarno mislim da se to odnosi na moj i bratov i moj odnos u porodici jer je na vrhu izmedju trece i cetvrte..a i on, brat imao klinicku smt, tako da ne znam.a ako uzmemo i da je trceca imao je cesto i manje udese... aja cu izluditi od porodice e to je moj kiron,ali i ne mogu bez nijh pa je to opet moj kiron...a prijateljica koja ima kiron u dvanaestoj je konstantno u nekim ramisljanjima koja joj koce zivot i stalno je sama sa sobom i od toga pati..pa je to da samodestrukcija....
I tebi je bas napadnut taj hiron kao i meni,ali za ono sto sam pisala hiron nema nikakvih aspekata sem tu konjukciju.
Meni je najinteresantnije kada u sinastriji vidim ko mi napada hiron,primer MA mojeg bivseg na moj hiron egzaktna konjukcija,bas je i bilo tako!

Old 25-01-2011, 11:37   #7
jelenica
Švrća

jelenica's Avatar

jelenica je offline
Registrovan: Jan 2010
jelenica je na dobrom putu
Standardno

kiron o ma 100% tacno za mene sta bi mogli da mi jos kazete za ti konjukciju koja je jos sa marsom na algolu

Old 25-01-2011, 18:30   #8
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Da li se tako gledaju i aspekti Chirona i meseca u solaru ili ne ?!
jer imam na natalnom chiron solarni Mesec ?

Old 29-01-2011, 22:22   #9
Ksantipa
Švrća

Ksantipa's Avatar

Ksantipa je offline
Registrovan: Jan 2009
Ksantipa je na dobrom putu
Standardno

Imam u wordu na 50 strana na engleskom o svim aspektima Hirona, pa ako nekog interesuje (neka posalje pp), mogu poslati na mail.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules