ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Aspekti od So120Ju do Sa90Ma, sve što vas zanima o aspektima

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

aspekt septila u natalnoj
Old 23-11-2009, 01:18   #1
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Thumbs up aspekt septila u natalnoj

septil-51*ili 309* i trriseptil-154*ili 206*
misticni i tajanstveni dogadjaji nose elemente nepredvidivosti,neocekivanosti.Daje originalnost,intuiciju.Moze doneti vazne promene u zivotu i natus ne zeli da im se suprostavi!
ORBIS 1* AKO JE U PITANJU SUNCE I MESEC 2*
ovaj aspekt sam nasla da gradi merkur sa mojim ascendentom,zanimljivo zar ne,problemce je bilo sto sam peske racunala jer drugacije ne moze,probajte,mozda otkrijete nesto sto niste znali otkud da se to tako desilo
Submit to Digg   aspekt septila u natalnoj Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-11-2009, 12:16   #2
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Ja imam 2 septila, Me - Ju i So - Ju. Ako me secanje ne vara, imam i 1 biseptil. Cini mi se da se aspekt odnosi na polja kojima planete iz aspekta vladaju, pa kod mene bi trebalo biti neobicnosti u relalaciji mene i druge - partnerske strane...
Me vladar 7-me, Ju vladar Asc. Negde je pisano o tim minornim aspektima, ali malo...

Old 23-11-2009, 14:22   #3
kosooka
Obično gatalo

kosooka's Avatar

kosooka je offline
Registrovan: Apr 2008
kosooka je na dobrom putu
Standardno

U septil seriji postoje 3 vrste aspekata,a to su:
- septil 51*
- biseptil 102*
- triseptil 154*
- septil je želja za poboljšanjem,za napredovanjem,koja se krije ispod mudrih ili nepromišljenih dela.Bez želje ili sposobnosti da nešto učinimo boljim,ništa se ne dešava.
- biseptil izlazi iz okvira sopstvenih ideja i želja (septil) i kreće u svet,sluša druge,daje savete,prikuplja informacije,odmerava šta je korisno,a šta ne,interaguje sa željama i idejama drugih
- triseptil je konačni potencijal,tačka gde se prikupljena znanja koriste da se ide napred.Ako su pobude pozitivne,odnosno ne koriste se za prikupljanje moći i materijalnog,osoba će uz malu pomoć krenuti dalje od ovozemaljskog.Ako su pobude materijalne prirode odnosno negativne,osoba pada na dno i u sledećoj inkarnaciji kreće od početka.

Old 23-11-2009, 16:12   #4
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Imam dva septila

merkur/neptun
sunce/jupiter

Ja nisam primetila nista za sta bih mogla reci da je dejstvo ovih septila.
Mozda su oni primetniji u kartama koje nemaju puno glavnih aspekata, sko kod mene nije slucaj.

Old 23-11-2009, 17:30   #5
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
uranija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by kosooka VIdi Poruku
- septil 51*
- biseptil 102*
- triseptil 154*
- septil je želja za poboljšanjem,za napredovanjem,koja se krije ispod mudrih ili nepromišljenih dela.Bez želje ili sposobnosti da nešto učinimo boljim,ništa se ne dešava.
- biseptil izlazi iz okvira sopstvenih ideja i želja (septil) i kreće u svet,sluša druge,daje savete,prikuplja informacije,odmerava šta je korisno,a šta ne,interaguje sa željama i idejama drugih
- triseptil je konačni potencijal,tačka gde se prikupljena znanja koriste da se ide napred.Ako su pobude pozitivne,odnosno ne koriste se za prikupljanje moći i materijalnog,osoba će uz malu pomoć krenuti dalje od ovozemaljskog.Ako su pobude materijalne prirode odnosno negativne,osoba pada na dno i u sledećoj inkarnaciji kreće od početka.
super, jos bolje,al naravno,mogucnost uvek postoji al nije svako dovoljno svestan svega oko sebe da opaza "znakove pored puta",septil imam sa suncem no ono je u 12-oj i svakako je nosilo neke boje neptuna,ipak treba obracati paznju na to jedno vreme pa zakljuciti nesto,gledam i merkur mi je poput gore navedenog al je svakako u vodolijanskoj kuci pa opet hmm

Old 14-10-2010, 16:44   #6
caruso
Obično gatalo

caruso's Avatar

caruso je offline
Registrovan: Apr 2010
caruso je na dobrom putu
Standardno

i meni uran S Asc-aplik....
Ve S Asc-separ...
jel se gleda aplikacija ili separacija?

Old 14-10-2010, 23:14   #7
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Ja bih uvek gledala i sepraciju/aplikaciju.

Imam jedan septil - sunce sa mersom0venerom - moze samo da potvrdi pretpostavku da cu se udati bez razmisljanja...ali sa idejom da stvari ucinim boljim

i dva trisepstila - izmedju urana i SMČ-a, i neptuna i meseca...ovo sa uranom je relativno novo za mene...a ovo oko meseca...poklapa se sa drugim stvarima...

Old 15-10-2010, 10:03   #8
caruso
Obično gatalo

caruso's Avatar

caruso je offline
caruso je na dobrom putu
Standardno

[quote=nedda;218251]Ja bih uvek gledala i sepraciju/aplikaciju.

Imam jedan septil - sunce sa mersom0venerom - moze samo da potvrdi pretpostavku da cu se udati bez razmisljanja...ali sa idejom da stvari ucinim boljim

mastovito i prakticno i romanticno

Old 15-10-2010, 10:05   #9
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Evo jos nesto...

- septil 51*
- biseptil 102*
- triseptil 154*
Ovo su minorni aspekti,koje obično većina astrologa ne uzima u obzir prilikom razmatranja natalne karte.Ipak,ako u nečijoj karti vidite aspekte izraženije duhovnosti ili nekih sposobnosti koje nisu svojstvene svakom čoveku,onda su ovi aspekti doista vredni razmatranja,jer će vam pružiti uvid u to o kakvim je zapravo sposobnostima reč i na koje načine ih natus može razviti i upotrebiti.Za početak je možda najbolje provežbati na sopstvenoj karti ili na karti nekoga za koga znate da poseduje neke izvesne sposobnosti.
Šta predstavlja septil serija? Ona predstavlja neracionalno,jer su sami stepeni aspekta neracionalni.Naime,kada podelite krug sa brojem 7 vi dobijate stepene sa decimalnim ostatkom,što ga u svakom slučaju čini jedinstvenim.Decimalni ostatak je beskonačan,pa bi i sam aspekt u nekom određenom smislu ukazivao na nešto beskonačno.Na ličnom planu,ovi aspekti ukazuju na sve što je neobjašnjivo,na opsesivno-kompulzivna ponašanja,iracionalnost i na neke čudne i neobjašnjive tačke u životu natusa.
Broj 7 je Saturn,dakle sudbina.I ovaj aspekt koji predstavlja broj 7 takođe predstavlja sudbinu.Ali predstavlja i karakter,jer je karakter-sudbina.Kako menjate svoj karakter putem sopstvenih izbora,vi prisiljavate vašu sudbinu da se oblikuje u konkretnu stvar iz mase potencijalnih mogućnosti i time odgovarate na svoju karmu.Jer iza Saturna leže nova znanja i nove mogućnosti. Septilni aspekti su prirode Uran-Neptun,oni nam omogućavaju povezivanje sa energijama koje nisu ovozemaljske.
Septil je prvi aspekt iz serije,to je prva sedmica,koja predstavlja simbol božijeg stvaranja.Tako je ovaj aspekt veoma mističan i spiritualan.Kada krug podelite na 7,dobijate 7 senzitivnih tačaka.Toliko je bilo i planeta u tradicionalnoj astrologiji i kada bi svakoj tački dodali po jednu planetu,dobili bi spiritualno ispunjenje,portal kroz koji imamo pristup višim znanjima.Što je više tačaka na kojima leže natalne planete,to je i simbolika septila izraženija. Kada tranzitne planete zajedno sa natalnim,zauzmu svih 7 septilnih tačaka,to je momenat u životu natusa kada postoji velika mogućnost za duhovni preobražaj,za prosvetljenje i upijanje božanske energije.
Razni autori daju razna tumačenja septila,pa je tako kod jednih to malefični aspekt,dok je kod drugih benefični. Mišljenja sam da ovi aspekti ne mogu podleći tako strogoj definicji,pa bi ih pre formulisao kao aspekt konjukcije,dakle,mogu biti dvojake prirode,a u generalnom smislu ukazuju na neke tajne,koje su ili skrivene od očiju samog natusa ili od očiju drugih u odnosu na natusa.
Kako je u pitanju priroda Neptuna,ona ima dve strane: jednu,na kojoj se čovek može spiritualno uzdići do nezamislivih sfera i drugu,gde se čovek može uviti u veo iluzija i zabluda.
Biseptil je još izraženiji vid septila.To je dupla sedmica,simbol broja dva u broju sedam.Označava dualnost,.Pa ako je septil početak stvaranja i Boga,onda je biseptil Bog i sin, razvojni put kroz interakciju sa drugima.Osobe sa jakim biseptilima su obično veoma dobri savetnici,sposobni da intuitivno prodru u srž nečijeg problema,da razreše nečije dileme,a kroz ta iskustva usavršavaju sebe i saznaju više o svojim sposobnostima,njihovom poreklu i funkciji.
Na kraju dolazimo do triseptila koji donosi konačnost,sjedinjenje,sveto trojstvo,Bog otac,sin i sveti duh.Osobe sa jakim triseptilom imaju potrebu za sjedinjenjem sa Bogom i na tom putu će tražiti svetog duha koji će im pomoći da to ostvare.Ovde se uz interakciju sa drugima,vrši i interakcija sa nefizičkim oblicima postojanja.Triseptil u nečijoj karti ukazuje na vidovitost,meditaciju,magnetizam,hipnotičke moći i sposobnost prenosa energije,moći isceliteljstva.Ipak,mnogi od onih koji poseduju ovaj aspekt,nisu svesni svojih potencijalnih sposobnosti i da bi ih razvili potrebna im je pomoć sa strane,kako bi ih najpre prepoznali,a tek potom i koristili.

(sa http://www.zvezdavodilja.com/index.php?topic=2155.0)

Old 15-10-2010, 10:12   #10
caruso
Obično gatalo

caruso's Avatar

caruso je offline
caruso je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by kosooka VIdi Poruku
- septil 51*
- biseptil 102*
- triseptil 154*
- biseptil izlazi iz okvira sopstvenih ideja i želja (septil) i kreće u svet,sluša druge,daje savete,prikuplja informacije,odmerava šta je korisno,a šta ne,interaguje sa željama i idejama drugih----jupiter S2 Uran,Jup S2 venera
---nadam se da necem padnem na dno
Jup S3 aSC
Mars S3 Neptun
mesec S3 Mc

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Evo jos nesto...

- septil 51*
- biseptil 102*
- triseptil 154*
Ovo su minorni aspekti,koje obično većina astrologa ne uzima u obzir prilikom razmatranja natalne karte.Ipak,ako u nečijoj karti vidite aspekte izraženije duhovnosti ili nekih sposobnosti koje nisu svojstvene svakom čoveku,onda su ovi aspekti doista vredni razmatranja,jer će vam pružiti uvid u to o kakvim je zapravo sposobnostima reč i na koje načine ih natus može razviti i upotrebiti.Za početak je možda najbolje provežbati na sopstvenoj karti ili na karti nekoga za koga znate da poseduje neke izvesne sposobnosti.
Šta predstavlja septil serija? Ona predstavlja neracionalno,jer su sami stepeni aspekta neracionalni.Naime,kada podelite krug sa brojem 7 vi dobijate stepene sa decimalnim ostatkom,što ga u svakom slučaju čini jedinstvenim.Decimalni ostatak je beskonačan,pa bi i sam aspekt u nekom određenom smislu ukazivao na nešto beskonačno.Na ličnom planu,ovi aspekti ukazuju na sve što je neobjašnjivo,na opsesivno-kompulzivna ponašanja,iracionalnost i na neke čudne i neobjašnjive tačke u životu natusa.
Broj 7 je Saturn,dakle sudbina.I ovaj aspekt koji predstavlja broj 7 takođe predstavlja sudbinu.Ali predstavlja i karakter,jer je karakter-sudbina.Kako menjate svoj karakter putem sopstvenih izbora,vi prisiljavate vašu sudbinu da se oblikuje u konkretnu stvar iz mase potencijalnih mogućnosti i time odgovarate na svoju karmu.Jer iza Saturna leže nova znanja i nove mogućnosti. Septilni aspekti su prirode Uran-Neptun,oni nam omogućavaju povezivanje sa energijama koje nisu ovozemaljske.
Septil je prvi aspekt iz serije,to je prva sedmica,koja predstavlja simbol božijeg stvaranja.Tako je ovaj aspekt veoma mističan i spiritualan.Kada krug podelite na 7,dobijate 7 senzitivnih tačaka.Toliko je bilo i planeta u tradicionalnoj astrologiji i kada bi svakoj tački dodali po jednu planetu,dobili bi spiritualno ispunjenje,portal kroz koji imamo pristup višim znanjima.Što je više tačaka na kojima leže natalne planete,to je i simbolika septila izraženija. Kada tranzitne planete zajedno sa natalnim,zauzmu svih 7 septilnih tačaka,to je momenat u životu natusa kada postoji velika mogućnost za duhovni preobražaj,za prosvetljenje i upijanje božanske energije.
Razni autori daju razna tumačenja septila,pa je tako kod jednih to malefični aspekt,dok je kod drugih benefični. Mišljenja sam da ovi aspekti ne mogu podleći tako strogoj definicji,pa bi ih pre formulisao kao aspekt konjukcije,dakle,mogu biti dvojake prirode,a u generalnom smislu ukazuju na neke tajne,koje su ili skrivene od očiju samog natusa ili od očiju drugih u odnosu na natusa.
Kako je u pitanju priroda Neptuna,ona ima dve strane: jednu,na kojoj se čovek može spiritualno uzdići do nezamislivih sfera i drugu,gde se čovek može uviti u veo iluzija i zabluda.
Biseptil je još izraženiji vid septila.To je dupla sedmica,simbol broja dva u broju sedam.Označava dualnost,.Pa ako je septil početak stvaranja i Boga,onda je biseptil Bog i sin, razvojni put kroz interakciju sa drugima.Osobe sa jakim biseptilima su obično veoma dobri savetnici,sposobni da intuitivno prodru u srž nečijeg problema,da razreše nečije dileme,a kroz ta iskustva usavršavaju sebe i saznaju više o svojim sposobnostima,njihovom poreklu i funkciji.
Na kraju dolazimo do triseptila koji donosi konačnost,sjedinjenje,sveto trojstvo,Bog otac,sin i sveti duh.Osobe sa jakim triseptilom imaju potrebu za sjedinjenjem sa Bogom i na tom putu će tražiti svetog duha koji će im pomoći da to ostvare.Ovde se uz interakciju sa drugima,vrši i interakcija sa nefizičkim oblicima postojanja.Triseptil u nečijoj karti ukazuje na vidovitost,meditaciju,magnetizam,hipnotičke moći i sposobnost prenosa energije,moći isceliteljstva.Ipak,mnogi od onih koji poseduju ovaj aspekt,nisu svesni svojih potencijalnih sposobnosti i da bi ih razvili potrebna im je pomoć sa strane,kako bi ih najpre prepoznali,a tek potom i koristili.

(sa http://www.zvezdavodilja.com/index.php?topic=2155.0)
fenomenalno,bas ti hvala.....al nemam pojma kako to povezati sa planetama?jel moze i to negde da se nadje?verovatno moze....i htela sam da ti kazem za onaj quendecil,ima knjiga na netu,reeki reevs....cela knjiga o jednom aspektu!!!

Last edited by Vojvotkinja; 15-10-2010 at 10:31..

Old 15-10-2010, 10:33   #11
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Za tu knjigu: postavi link na temi Literatura, da mozemo da je skinemo/procitamo

Za svaki aspekt bi trebalo da krenes od simbolike samih planeta...svi aspekti Jupitera i Asc-a imaju ensto zajednicko. Kod kvadrata to nastaje i razvija se kroz stresne i napete situacije, kod trigona je to prosto dato osobi, kroz sekstile je jos lakse koristiti...to su neke opste karakteristike aspekta koje boje odnos izmedju dve planete.
U ovim tekstovima iznad imas navedeno sta je to sto u aspektima septila boji odnose, i malo opisane dinamike razvijanja tih aspekata.
Iskoristi znanje o simbolici planeta (npr. mars-neptun: mars daje borbenost, energiju, proaktivnost...kod tebe je u biku u devetoj kuci, pa mu to daje malo stalozenosti i umanjuje njegovu brzopletost u akcijama, ali velike nade i dalje ostaju, a neptun je planeta koja sama po sebi ima malo energije septila - nesto moze dovesti do destrukcije, zavisnosti, samonedovoljnosti, pogresnog vidjenja stvari, iracionalnosti ali i do izrazenog osecanja sklada, intuicije, nesvesnog uskladjivanja sa opstijim zakonima i postupanja u skladu sa njima) U aspektu triseptila , posto su to i vladari 8. i 9. polja mogu dati recimo teznju ka napredovanju (deveta kuca) po pitanju svih stvari promena, nesvesnog, preobrazaja, pa i okultnih tema (osma kuca), a posto neptun povezuje i sa cetvrtom...recimo kroz neke odnose u kuci, ili prema porodici, ili kroz najtananije emocije (ipak je to meseceva kuca...) pripadanja ili veze saporeklom...
Nadam se da nisam zakomplikovala...samo htedoh reci da su informacije o aspektima komplementarne informacijama o znacenju planeta, vladarstvima, kucama i polozajima. Moras ih kombinovati malo i sama...

Old 15-10-2010, 11:08   #12
caruso
Obično gatalo

caruso's Avatar

caruso je offline
caruso je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Za tu knjigu: postavi link na temi Literatura, da mozemo da je skinemo/procitamo

Za svaki aspekt bi trebalo da krenes od simbolike samih planeta...svi aspekti Jupitera i Asc-a imaju ensto zajednicko. Kod kvadrata to nastaje i razvija se kroz stresne i napete situacije, kod trigona je to prosto dato osobi, kroz sekstile je jos lakse koristiti...to su neke opste karakteristike aspekta koje boje odnos izmedju dve planete.
U ovim tekstovima iznad imas navedeno sta je to sto u aspektima septila boji odnose, i malo opisane dinamike razvijanja tih aspekata.
Iskoristi znanje o simbolici planeta (npr. mars-neptun: mars daje borbenost, energiju, proaktivnost...kod tebe je u biku u devetoj kuci, pa mu to daje malo stalozenosti i umanjuje njegovu brzopletost u akcijama, ali velike nade i dalje ostaju, a neptun je planeta koja sama po sebi ima malo energije septila - nesto moze dovesti do destrukcije, zavisnosti, samonedovoljnosti, pogresnog vidjenja stvari, iracionalnosti ali i do izrazenog osecanja sklada, intuicije, nesvesnog uskladjivanja sa opstijim zakonima i postupanja u skladu sa njima) U aspektu triseptila , posto su to i vladari 8. i 9. polja mogu dati recimo teznju ka napredovanju (deveta kuca) po pitanju svih stvari promena, nesvesnog, preobrazaja, pa i okultnih tema (osma kuca), a posto neptun povezuje i sa cetvrtom...recimo kroz neke odnose u kuci, ili prema porodici, ili kroz najtananije emocije (ipak je to meseceva kuca...) pripadanja ili veze saporeklom...
Nadam se da nisam zakomplikovala...samo htedoh reci da su informacije o aspektima komplementarne informacijama o znacenju planeta, vladarstvima, kucama i polozajima. Moras ih kombinovati malo i sama...
Lako mi je kad sada citam tvoje recenice,i jasnije....ja tako krenem,pa stanem....a zelim da naucim,i tako se divim vama mladima,koliko znanja imate....ja jos uvek ucim slova....nadam se da cu anuciti da citam
evo link....nadam se da cu uspeti da postavim
iz prve
http://books.google.com/books?id=7F-...20node&f=false

Old 28-07-2011, 07:15   #13
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Ja imam septil venere i marsa. Sta bi to znacilo?
Advertisement

Old 28-07-2011, 09:40   #14
kosmopolita
Veštac

kosmopolita's Avatar

kosmopolita je offline
Registrovan: Jan 2011
kosmopolita je na dobrom putu
Standardno

Pronasla sam sebi triseptil Su i Ur,
Ur iz 12p,kako da shvatim sve ovo?
Takođe i septil Mer 6p i Sa 8p

Old 29-07-2011, 17:30   #15
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by tatjanaj VIdi Poruku
Ja imam septil venere i marsa. Sta bi to znacilo?
Septil je 51*25'... ,tebi je Ve- Ma 49*53 ' , pa ne znam da li se uzima u obzir jer nije svetlo u aspektu.
Ali ako bi se uzelo u obzir onda se gleda kojim poljima vladaju planete iz aspekta , pa je to kod tebe (ako dobro videh) 2. (novac) , 8. (tudji novac, nasledstvo) , 9. ( inostranstvo, mozda neki drugi grad)... Mozda postoje neke tajne u vezi nekog novca, nasledstva koje je mozda u nekom drugom gradu ili mozda ti tu nista ne mozes da ucinis jer je sudbina umesala prste tj. desavace se stvari van tvoje kontrole...
9. je 3. derivatno, pa moze biti u pitanju i neko nasledstvo, novac tvog muza tj. od njegove rodbine (3. ) . A opet Ve i Ma se nalaze u 3. i 4., pa mi opet vuce na to... Nalupah se ja...
Sigurno nije nista lose... Meni jedan od septila spaja 8. i Asc , pa sam imala papiroloskih peripetija oko nasledstva kuce posle tatine smrti, koliko se god trudila da sve papire odnesem u katastar, oni su trazili te kopiju , te original... stvari na koje nisam mogla uticati, ali se sve opet super zavrsilo. A onda je usledilo jos jedno nasledstvo od tetke (mami je prepisala stan), a da mi to nismo trazili... dok su drugi izvisili.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules