ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Ve 120 i 60 Ur
Old 26-08-2006, 21:46   #1
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno Ve 120 i 60 Ur

pace,kako tumacis sekstil Ve i UR? koliko znam imamo ga obe.Jedino sto znam je da se ljubav desava iznenada i na neobicnom mestu(kod mene to nije slucaj,ili ljubav u avionu,preko interneta itd
Naši sponzori
Advertisement

Ve120Ur
Old 21-10-2006, 03:27   #2
moonstruck
Prijatelj foruma

moonstruck's Avatar

moonstruck je offline
Registrovan: Sep 2006
moonstruck je na dobrom putu
Standardno Ve120Ur

Isprovocirase me ove dve cice, hvaleci se svojim Ve60Ur

(sala, naravno... )

Neka prica ko sta hoce o Veneri u Vodoliji …ovo je “slika” iz moje karte..aspekt na koji sam ja posebno ponosna ….aspekt koji je imao i ima i te kakav uticaj na moj zivot…

Uran je vladalr mog Sunca (u 120 je i sa njim)…Uran je u jednom momentu spasio moj zivot…a mislim da ga i sada spasava…
Obozavam Urana…jednako kao ovaj aspekt

Interpretacija aspekta…naravno VECNI GORAN MILEKIC
(iz knjige-Beskrajna Astrosimbolika)

Je Ii ovo kratak susret koji ce vecno trajati? Je Ii ovo najbistrija, sposobna i za umetnost i za matematiku, ucenica u skoli? Je Ii ovo zena koja mase svom muskarcu kada ulazi u pilotsku kabinu? Je Ii ovo slika zene koju samo rizik, pa promena, pa potraga uzbuduju? Ovo je slika samostalne zenske individualnosti. Ovo je slika, ako smem tako da kazem, jedne samostalne erotike, sto bi gotovo znacilo bestidne. Ovo je slika duboke psiholoske potrebe da iskustvom i potragom zena otkrije, daleko od gradanskog i malogradanskog - svoju ljubav. Ovo je slika erosa kog mami i uzbuduje samo prekomerna kolicina rizika i avanture. Ovo je nekad potreba ili laksi dozivljaj orgazma onda kad svetina pilji u lepotu ovu. Ovo je lepota bez stida. Ovo je egzibicionizam, naravno bez bolesti i bez stida. Ovo su sve manekenke, ovo su opet stjuardese. Ali, ovo su i sve padobranke i sve alpinistkinje. Ali, ovo je najbolja studentkinja elektrotehnickog fakulteta. Ovo je sIika zene koja mase iz voza svom prijatelju. Ovo je katkad ljubav koja se dogada sa onim koji je najbolje razume i koji najvise znanja ima, a ne ko je ljubi najbolje. Ovo je cesto slika zena koje se udadose zbog strasti, zdravlja, dece i energije muzevljeve, a koje imaju uporednu vezu sa muskarcem sa kojim imaju dijalog koji sa muzem nemaju. Ovo je slika jednog zavodljivog cudaka. Ovo je sarm svih talentovanih ljudi, svih stvaralaca, svih inovatora, svih tvoraca posebnih dela. Ovo jos vise slika braka jednog pilota. Ovo je zena kosmonauta. Ovo je zena jednog brodskog komandanta, navigatora. Da, ovo je ruza na koju duvaju cetiri vetra. Ovo je zena sto hita napred. Ovo je katkad sportistkinja, atleticarka, gimnasticarka i gotovo uvek balerina. Ovo je dokazani izazov koji radja plod. Zacece u casu koji se ne moze planirati i kada se planira s tajnim znanjima. Ovo je porodaj sasvim neocekivan i ovo je uvek slika braka na koji ce se odjednom naglo resiti dvoje ljudi, nezavisno od duzine veze.
Ovo je zena koja je slobodna i ovo je zena koja ce slediti one sto je najbolje u njoj, sto ce culima estetskim ili duhom opaziti. I zato se cuvajte ovih zena, ali samno onda ako niste za zrnce od njih inteligentniji. Negde ovde eros i intelekt prave tajni savez u zene. Pa, u casu kad ona spoznaje da je bistrija od vas,bicete ostavljeni kao da se ni rodili niste. Ovo je zena reli vozac, kaskader. Ovo je zena koja ima sve doktorske diplome iz svih egzaktnih nauka. Ovo je zena koja zna da popravi automobil. Ovo je slika zene na vetru, zene na mostu. .Ovo je potreba zene da ukine svoju osamljenost i da u sebi ili onom ko je najslicniji duhu nade sebe pa ga ljubavlju daruje.

...Prave reci kao zvezde padnu same,po svom nikne jogunasti beli krin,
nekad trazis poentu na kraju drame - a poentu krije prvi cin...

…VTBDUN…

Submit to Digg   Ve 120 i 60 Ur Reply With Quote

Old 22-10-2006, 16:07   #3
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

ja imam sekstil,ako je venera vladar 7 kuce,da li to znaci da cu se udati na brzaka? necuuuuuuu

Old 23-10-2006, 23:25   #4
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

da se i ja pridruzhim ovim vlasnicama polovine, tj sekstila ..samo nikako da ga '(zlo)upotrijebim' na pravi nachin

samo shto se ne vidi u ovoj karti ...ali ga imam

prepoznajem sebe u 90% teksta...posebno ovaj dio '...Sa druge strane ne daje bas stabilnost vezama, pa kada mislite da je sve ok one se mogu prekinuti. '

Last edited by Vojvotkinja; 09-06-2010 at 14:40..

Old 23-10-2006, 23:43   #5
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
ja imam sekstil,ako je venera vladar 7 kuce,da li to znaci da cu se udati na brzaka? necuuuuuuu
Ne mozes Uranu da kazes necu tek tako...veruj mi

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

da dodam ... po običaju :
Old 29-10-2006, 15:39   #6
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Talking da dodam ... po običaju :

Quote:
Originally Posted by Vojvotkinja VIdi Poruku
prepoznajem sebe u 90% teksta...posebno ovaj dio '...Sa druge strane ne daje bas stabilnost vezama, pa kada mislite da je sve ok one se mogu prekinuti. '
Tačno tako . I ja se dosta prepoznajem u ovom textu - Venera na Regulusu u X polju pa apl.60° sa Uranom iz XII polja ( Venera mi vladar Sunca , VII i XII polja , dok mi je Uran vladar IV polja ) .

Inače , 60° je manje dinamičan aspekt od 120° kada je reč o Veneri i Uranu ( a da ne spominjem u odnosu ili na 90° ili na 180° ili na 150° ili čak u odnosu na konjunkciju , što je tek posebna priča ...) ... pogledajte njihove dispozitore ( kao i u slučaju bilo kog drugog Ptolomejevog aspekta izmedju Venere i Urana ) i oni će vam reći puno toga : zaista mesto gde se upoznaju partneri , razvoj dogadjaja posle upoznavanja ... itd ... itd ...

Ako se pogledaju moji dispozitori ~ Sunce 0 Pluton na kraju XI polja ... ni malo naivno koliko sam Venera 60° Uran izgleda ... veza krene , pa malo stane , jer Venera odlazi od Regulusa koji joj daje sjaj i dinamiku i ulazi u znak Device koja je mnogo mirnija u odnosu na Lava i ... tako se situacija pomalo hladi i smiruje i na kraju , dodju dispozitori ~ Sunce 0 Pluton i ... donesu vrlo živopisne razvoje situacija , čak vrlo ne planirane , crnohumorne razvoje dogadjaja ( stil "španskih serija" ) i na kraju naravno vrlo "dinamične" raskide ...

Još interesantnije je kada su na primer dispozitori samo zamenili mesta ~ Venera u Vodoliji i Uran u Vagi ... to znači da će se ( iako će se samam veza "vrteti u krug" ) stalno njih dvoje medjusobno dopunjavati , menjati uloge u vezi i da će se stalno truditi da uklone bilo koji oblik monotonije koji može da im se opjavi na zajedničkom putu .

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Old 29-10-2006, 22:41   #7
moonstruck
Prijatelj foruma

moonstruck's Avatar

moonstruck je offline
Standardno

Quote:
Još interesantnije je kada su na primer dispozitori samo zamenili mesta ~ Venera u Vodoliji i Uran u Vagi ... to znači da će se ( iako će se samam veza "vrteti u krug" ) stalno njih dvoje medjusobno dopunjavati , menjati uloge u vezi i da će se stalno truditi da uklone bilo koji oblik monotonije koji može da im se opjavi na zajedničkom putu .

E ovo ti je moja situacija ...mada, ni to nije uvek sjajno - ponekad te "tera" da ostajes u vezama koji i ne treba da traju.. Naravno, tu obicno zavrsi pricu moj Uran - kada ga nesto isprovocira, pa podivlja

…VTBDUN…

Old 29-10-2006, 23:59   #8
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Red face

Quote:
Originally Posted by bamby VIdi Poruku
Sada si me pomela... Razmisljam o mojoj karti, veoma slicna situacija. Ve u lavu, Ur u sco naravno, So0Pl, mada je Pl na 0 vage, pa posto je promenio znak, ova konjikcija je nesto oslabljena, a kod tebe je egzaktna. Nisu mi krajevi nesto ekstra burni. Mislim, neke sam tako dozivljavala ali vec godinama samo odmahnem rukom i vozim dalje. Tebi se uvalio 90 sa Ne, a meni sa Asc i Dsc... E mashala..
nemam ja Sunce 0 Pluton 90° Neptun ... već egz.60° sa njima ... a Venera mi je na egz.100° od Neptuna ... Interesantno je kada gledaš bilo koje dve planete u natalu koje imaju neki konkretan aspekt , pa ondak baciš pogled na njihove dispozitore ... tako dobiješ mnogo interesantne "nove" priče

*~*
Old 30-10-2006, 00:53   #9
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Standardno *~*

Quote:
Originally Posted by bamby VIdi Poruku
Mislila sam na Ve90Ne, nisam mislila na Pl90Ne , sta mi radi Merki R, razvaljuje pa ne zna za dosta. Od dispozitora se nekad najezim, a nekad se samo nasmejem i
Da , to da ... Venera ima jako široki 90° sa Neptunom ( tačnije orbis je 100° izmedju njih dvoje , tj. još tačnije 99°59' ) . Moj profesor je govorio da aspekt od 100° je vrlo specifičan jer donosi egocentrike kad je ljubav u pitanju ... i bio je u pravu ... ko pa nije egocentrik kada ima Veneru na Regulusu , a dispozitor joj kazimi Pluton ( koji je i vladar Asc' ) ... ko o čemu , ja pričam o sebi ... od skromnosti ništa sarkastično će moj Mesec u Devici

Da , priča sa dispozitorima je sjajna , jer ti mnogo bolje objasni zašto neki sjajan aspekt , 120° ili 60° tako daju čudne , čak loše dogadjaje ... a kad ono , njihovi dispozitori na primer ili 90° ili 180° ili pak 150° što je i najmanje bolno , poveli "djavolje kolo" po natalu ... To ti je opcija na primer Venera u Strelcu 60° / 120° Uran u Vagi ~ sjajno za ljubav iz inostranstva , ljubav se sreće umedju ljudima druge vere , ljubav ka putovanima i promenama , a s druge strane , dispozitori : Jupiter u Devici 90° Venera u Strelcu ~ sve to je lepo dok ne stigne račun za sve troškove koje je 60° / 120° napravio ... itd ...

Last edited by Shmishonja; 30-10-2006 at 00:58..

Old 25-01-2007, 09:13   #10
sana
Obično gatalo

sana's Avatar

sana je offline
sana je na dobrom putu
Standardno

je li to isto vazi i za muskarca koji ima trigon Ve i Ur i plus Mo i Ur?

Old 25-01-2007, 15:48   #11
moonstruck
Prijatelj foruma

moonstruck's Avatar

moonstruck je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by sana VIdi Poruku
je li to isto vazi i za muskarca koji ima trigon Ve i Ur i plus Mo i Ur?
Slicno mila...kod muskaraca je malo drugacija percepcija Venere
daj tamo u vezbaonicu kartu tog dase...da ga rasclanimo

…VTBDUN…

Old 26-01-2007, 23:38   #12
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Venera-Uran (120,60)
Dobri aspekti ove dve planete daju najneobicnije ljubavne avanture i okolnosti u kojima se ljubav moze dogoditi uvek naglo i u neobicnim mestima,cesto na putovanjima,u avionu.Osoba je romanticna,a ljubavi mogu biti fatalne,sudbonosne.Daje jednu posebnu,modernu estetiku,originalan duh i sarm,te reforme umetnosti i stvaranje novih,originalnih pravaca.Dok su osobe u braku cesto se mogu naci ljubavi posebnog ideala,lepote,zanosa,pa su moguce i druge veze koje nece biti otkrivene i pored braka.Nikada se ne zna ni u koliko sati,ni u koliko minuta,kada i gde ce ljubav biti prekinuta,no ovaj aspekt cesce pobedi,pa licnost odbaci vezu,makar bila i bracna i nastavi zivot sa osobom koju joj je doneo ovaj aspekt.

Goran Milekic

p.s...sa ovim aspektom se ljubav moze desiti i preko interneta,a najvise od svega voli slobodu

Old 27-01-2007, 09:48   #13
amaterka
Švrća

amaterka's Avatar

amaterka je offline
Registrovan: Jan 2007
amaterka je na dobrom putu
Standardno

Ponovo gledam svoju kartu posle chitanja gornjih komentara. Imam taj trigon Ve i Ur - ali bez nekih aspekata. Venera je u 11 u konjukciji sa Lilith i to joj je jedini aspekt, a Uran je u 3. i samo ima kvadrat sa Neptunom iz 5.

Za sebe bih rekla da sam 'Eros koji hoda' i ako treba da biram izmedju ljubavi bez sexa i sexa bez ljubavi - biram ovo drugo. Negde u svojim dubinama cheznem za emocijom, da budem voljena, i slichno, ali sam toga imala najmanje u zivotu - ja bih preko sexa do ljubavi, pa se na sexu i zavrshi i do ljubavi i ne dodje.

Ovaj aspekt daje veliku seksualnu energiju, vecu nego shto imaju mushkarci, koji chesto ne mogu ni da me prate, pa odustaju svesni svoje nemoci da zadovolje ovakvo bice. Takodje, obichan sex je dosadan i uvek trazim nesto drugachije, neobichnije, perverznije ako tako mogu da kazem.

Eto, ja sam se otvorila u nameri da sto vise objasnim uticaj ovog aspekta na moj zivot (ako je samo taj?) i nadam se da mi nece biti zamereno zbog neprilichnosti.

Last edited by amaterka; 27-01-2007 at 10:04..
Naši sponzori
Advertisement

Old 27-02-2007, 11:56   #14
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
magdalena je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
heh, zanimljivo... meni je dispozitor i Ve i Ur - Pl koji je u Vagi... i samim tim imamo recepciju - Ve kao dispozitor Pl je u Sco. Pa jos i retro... Da, da, igranka bez prestanka, svaka veza extra dinamicna (ponekad i previse). A bas sam se pitala u kom cucu grmi zec.

Old 12-03-2007, 03:20   #15
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by moonstruck VIdi Poruku
Da, ovo je ruza na koju duvaju cetiri vetra. Ovo je zena sto hita napred. Ovo je katkad sportistkinja, atleticarka, gimnasticarka i gotovo uvek balerina. Ovo je dokazani izazov koji radja plod. :
Ovo mi se najviše dopalo

I ja sam vlasnica Ve120Ur...a Ve je u konjukciji sa ASZ, dok su se Uran i Neptun smjestili u 5 kući...
znači ja sam izuzetno nastrana šarmerka, pa dobro...i nije tako loše!

ajde neka mi neko pojasni nešto više!

strah me od te 5 kuće, jer je kuća djece.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules