ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Aspekti URANA
Old 20-10-2006, 00:04   #1
moonstruck
Prijatelj foruma

moonstruck's Avatar

moonstruck je offline
Registrovan: Sep 2006
moonstruck je na dobrom putu
Standardno Aspekti URANA

Aspekti Urana:

Svaki aspekt sa Uranom trebalo bi tumaciti kao budjenje, oslobadjanje i neocekivanost.

Konjukcija naglasava stvaralacku volju.
Kvadrati i Opozicije bude vas individualizam.
Trigon i sekstil oslobadjaju vasu intenzivnost i olaksavaju vam da cinite sve sto je neuobicajeno.
Inkonjukcija zahteva kompromis izmedju prihvatanja i pobune.

...Prave reci kao zvezde padnu same,po svom nikne jogunasti beli krin,
nekad trazis poentu na kraju drame - a poentu krije prvi cin...

…VTBDUN…

Submit to Digg   Aspekti URANA Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

teorija
Old 06-06-2007, 10:40   #2
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
Registrovan: Aug 2006
destiny je na dobrom putu
Thumbs up teorija

Uran/Jupiter
Konjukcija: potreba za slobodnom ekspanzijom, neovisnošću i individualnošću. Životna filozofija i mentalni obzor protežu se u smjeru alternativnih ideja i teorija – posebice onih vezanih za individualnu slobodu i jednake mogućnosti. Neovisan duh. Želja da se bude drugačiji. Intuicija. Inventivnost, avanturizam, neortodoksan životni stil.
Harmonični: Ljubav za slobodu. Neovisni entuzijazam koji stimulira druge ljude, sposobnost vođenja. Inventivnost, intuitivnost. Svijest o budućim trendovima. Sreća. Originalnost, kreativnost.
Neharmonični: želja da se bude svoj. Socijalne reforme koje daju više slobode pojedincima. Intuicija. Istraživački aspekt. Privlačnost novog i neotkrivenog.
Uran/Saturn
Konjukcija: kontradiktorna istodobnost želje da se zadrži oblik i izgradi statični identitet i da se polomi struktura, nadiđu ograničenja i razvije individualnost. Velika samokontrola. Sklad novoga i staroga.
Harmonični: sposobnost da se strukturira vlastiti život unutar društva ali da se istodobno ne naruši vlastita individualnost. Usredištenost, demokratičnost. Spremnost na promjenu, sposobnost da se nove ideje uvedu u strukturu. Izvrstan aspekt za uvođenje zakona.
Neharmonični: brojne transformacije, djelomično voljne djelomično stoga što ih nesvjesno privlačimo. U osobnom razvoju valja nadići brojna izvanjska i unutarnja ograničenja. Nesklad osobne volje i pravila i ograničenja.

Uran/Neptun
Svi aspekti: pojačani idealizam. Jako idealistička osobnost koja pokazuje neosoban stav. Vjerojatnost promicanja društvenih promjena. Nova otkrića u spiritualnosti i metafizici, parapsihologiji i sl. Ako su planeti povezani s osobnim planetima moguća su takva iskustva iz prve ruke. Stimulus za sve vrste pokusa sa širenjem uma, halucinogenima, empatijom, imaginacijom i sl. Potraga za potpuno individualnim religioznim iskustvom. Rafiniranje individualnosti i njezino smještanje u širu, kozmičku cjelinu.
Uran/Pluton
Svi aspekti: intenzivna napetost koja duboko utječe na nas a potječe iz dubina kolektivne psihe. Svježe ideje u psihologiji i parapsihologiji. Revolucionaran duh. Želja i mogućnost potpune transformacije i individuacije. Prolomi i otkrića u skrivenim i potisnutim pitanjima. Veliki potencijal za istraživački rad. Neumorno traganje, bavljenje pitanjima koja nisu povezana sa svakodnevnim svijetom, nesklonost diktatima autoriteta. Pluton želi da uzmemo stvari u svoje ruke a Uran da ih oblikujemo na svoj način. Potpuna odlučnost da se vlastiti život izgradi na svoj način i razvije individualnost. Na svaki način i pod svaku cijenu želimo izrasti u ono što mi smatramo ispravnim.

/sa net-a/
jub-sudbinica
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...

Old 26-07-2007, 13:19   #3
Nella
Obično gatalo

Nella's Avatar

Nella je offline
Registrovan: Apr 2007
Nella je na dobrom putu
Standardno

Meni tranzitni retrogradni uran kopa po drugoj kući.... ne kužim se baš u tranzitni uran, pa jel može pomoć?

re
Old 26-07-2007, 20:34   #4
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
destiny je na dobrom putu
Post re

Quote:
Originally Posted by Nella VIdi Poruku
Meni tranzitni retrogradni uran kopa po drugoj kući.... ne kužim se baš u tranzitni uran, pa jel može pomoć?
Nellice, ako mozes ili da postavis svoju kartu ili da nam kazes u kom je znaku UR, koje aspekte gradi...ovako napamet i uopsteno, moze doneti promenu po pitanju materijalnih stvari ili pak u rezimu ishrane...

jub-sudbinica
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...

Old 31-07-2007, 13:37   #5
Nella
Obično gatalo

Nella's Avatar

Nella je offline
Nella je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by destiny VIdi Poruku
Nellice, ako mozes ili da postavis svoju kartu ili da nam kazes u kom je znaku UR, koje aspekte gradi...ovako napamet i uopsteno, moze doneti promenu po pitanju materijalnih stvari ili pak u rezimu ishrane...

jub-sudbinica
07.10.1982. u 13:20 Vinkovci

Old 09-08-2007, 15:50   #6
aca210879
Švrća

aca210879's Avatar

aca210879 je offline
Registrovan: May 2007
aca210879 je na dobrom putu
Standardno

zanima me sta bi se moglo ocekivati od urana koji je u opoziciji sa ascedentom?da li ukazuje na neku neocekivanu promenu poput oluje?uran u skorpiji,asc bik

7 kuca
Old 09-08-2007, 16:50   #7
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
Registrovan: May 2007
zoka57 je na dobrom putu
Standardno 7 kuca

Moze se desiti da se neocekivano ozenis s nekom drugaricom i da zbog tog svi graknu na tebe ,pa da se opredeljujes izmedju dotadasnjih stavova i novonastale situacije.

Old 26-08-2007, 00:31   #8
zabac
Švrća

zabac's Avatar

zabac je offline
zabac je na dobrom putu
Standardno

Meni je uran u konjukciji sa saturnom, kako se to kod mene ispoljava s obzirom da sam jarac, a uran vladar 7

Old 26-08-2007, 01:08   #9
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

pa ja bih rekla da ce ti donijeti jako stabilnog partnera, kvalitetnog intelektom, pravednog, moralnog i starijeg, rekla bih ..on ili ti bicete povezani inostranstvom..ne mogu bash da prkoljuvim..nije iskljuchen drugi brak...

Old 26-08-2007, 01:34   #10
zabac
Švrća

zabac's Avatar

zabac je offline
zabac je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vojvotkinja VIdi Poruku
pa ja bih rekla da ce ti donijeti jako stabilnog partnera, kvalitetnog intelektom, pravednog, moralnog i starijeg, rekla bih ..on ili ti bicete povezani inostranstvom..ne mogu bash da prkoljuvim..nije iskljuchen drugi brak...
Joj meni se ne razvodi , a jos nisma usl ani u prvi brak, ovaj sad je pravedan, moralan i stariji a za ostalo ko zna mozd ase promeni

Old 26-08-2007, 01:41   #11
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Standardno

ma 'lupam' bre..vidjeh ve u vodoliji, ja je imam, patvoja josh u sedmoj ehehe...neka me isprave, ako grijeshim..a sigurno grijeshim

Old 22-01-2008, 10:56   #12
smart.maja
Obično gatalo

smart.maja je offline
Registrovan: Jul 2007
smart.maja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by destiny VIdi Poruku
Uran/Jupiter

Neharmonični: želja da se bude svoj. Socijalne reforme koje daju više slobode pojedincima. Intuicija. Istraživački aspekt. Privlačnost novog i neotkrivenog.
Uran/Saturn

Neharmonični: brojne transformacije, djelomično voljne djelomično stoga što ih nesvjesno privlačimo. U osobnom razvoju valja nadići brojna izvanjska i unutarnja ograničenja. Nesklad osobne volje i pravila i ograničenja.

Uran/Neptun
Svi aspekti: pojačani idealizam. Jako idealistička osobnost koja pokazuje neosoban stav. Vjerojatnost promicanja društvenih promjena. Nova otkrića u spiritualnosti i metafizici, parapsihologiji i sl. Ako su planeti povezani s osobnim planetima moguća su takva iskustva iz prve ruke. Stimulus za sve vrste pokusa sa širenjem uma, halucinogenima, empatijom, imaginacijom i sl. Potraga za potpuno individualnim religioznim iskustvom. Rafiniranje individualnosti i njezino smještanje u širu, kozmičku cjelinu.
Uran/Pluton
Svi aspekti: intenzivna napetost koja duboko utječe na nas a potječe iz dubina kolektivne psihe. Svježe ideje u psihologiji i parapsihologiji. Revolucionaran duh. Želja i mogućnost potpune transformacije i individuacije. Prolomi i otkrića u skrivenim i potisnutim pitanjima. Veliki potencijal za istraživački rad. Neumorno traganje, bavljenje pitanjima koja nisu povezana sa svakodnevnim svijetom, nesklonost diktatima autoriteta. Pluton želi da uzmemo stvari u svoje ruke a Uran da ih oblikujemo na svoj način. Potpuna odlučnost da se vlastiti život izgradi na svoj način i razvije individualnost. Na svaki način i pod svaku cijenu želimo izrasti u ono što mi smatramo ispravnim.

/sa net-a/
jub-sudbinica
simpaticno je to sto imam sve ove aspekte...
sam Ur 0* Pl mi u devici na vrhu 10.... 90* sa Ju iz 7. blizanaca... 60* sa Ne iz 12. skorpijice... 180* Sa 0* rMe iz 4. ribe...
i, na sve to Ur 0* Pl 150* So...

Old 14-08-2008, 22:31   #13
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Ne znam da li je jos neko primetio da veliki broj clanova foruma ima Uran u prvoj kuci, ili istaknut na uglu, a Uran zna se vlada astrologijom
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-08-2008, 22:46   #14
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Standardno

moj je na vrhu sedme..josh na 29-om famoznom stepenu Shkorpije ...drma li, drma

Old 14-08-2008, 22:51   #15
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

ja samo znam da mi tranzitni uran u opoziciji sa saturnom i suncem u 1 kući unosi nemir u život u cjelini i tjera me da razmišljam o promjenama iako neznam odkuda poćeti koliko je toga!
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules