ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Aspekti > Aspekti Urana

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 17-09-2008, 23:16   #16
Obično gatalo

*Invisibleshadow*'s Avatar

*Invisibleshadow* je offline
Registrovan: Jul 2008
*Invisibleshadow* je na dobrom putu
Standardno

šta bi značio uran u kvadratu s marsom (inače je ukonjukciji s neptunom ,trigonu sa suncem)
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-09-2008, 23:47   #17
Druid

ibis's Avatar

ibis je offline
ibis je na dobrom putu
Standardno

znaci radikalne promene u kuci kojom vlada Mars, i/ili u kucama u kojoj su Mars i Uran u tranzitu i/ili u kuci u kojoj je Uran natalno...
Submit to Digg   Reply With Quote

Old 22-09-2008, 19:39   #18
Obično gatalo

*Invisibleshadow*'s Avatar

*Invisibleshadow* je offline
*Invisibleshadow* je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
znaci radikalne promene u kuci kojom vlada Mars, i/ili u kucama u kojoj su Mars i Uran u tranzitu i/ili u kuci u kojoj je Uran natalno...
tnx,inače mi je mars u 4-toj a uran u 7-moj

Old 25-01-2009, 15:11   #19
Švrća

mia2432's Avatar

mia2432 je offline
Registrovan: Feb 2008
mia2432 je na dobrom putu
Standardno

Moj uran iz škorpije 3 plutonov stupanj iz osme kuće pravi kvadrat sa suncem, merkurom, venerom (sa venerom egzaktni kvadrat) i saturnom u petoj kući.
Tranzit urana kroz moju dvanaestu kuću vodolija (pravio je opoziciju na natalno sunce, merkur, veneru i saturn) te kvadrat sa natalnim uranom. Pokrenuo je lavinu bolnih promjena: izdaja dobre prijateljice, prevara supruga, razvod braka...itd... Ali ja baš volim tog svog urana... Svako zlo za neko dobro, sve promjene u konačnici su bile na moje zadovoljstvo.

Old 26-01-2009, 00:41   #20
Švrća

smaragd's Avatar

smaragd je offline
Registrovan: Jan 2009
smaragd je na dobrom putu
Standardno

[QUOTE=yela;110416]Ne mogu da nađem nigdje da piše kad je u uran u konjukciji s ascedentom, i kvdrt uran-merkur i kvadrat uran-mar

Uran donosi mnoge stresove, nerviranja i lose utice na vezu

URAN-

u konjukciji simbol je nepredvidivog susreta,neocekivanog,brzog,cesto daje ''ljubav na prvi pogled''ili ''sudbinsko zracenje'' i privlacnost.U isto vreme je prisutna i destabilizirajuca uloga susreta zbog njegovog nepredvidivog karaktera.
trigon ili sekstil-susret moze dovesti do oslobadjanja,veecg stepena samostalnosti,nezavisnosti itd.
kvadrat ili opozicija-uznemirujuci efekti susreta,susret osobu cini nervoznom,razdrazljivom,destabilizira je.

Old 28-05-2009, 10:06   #21
Obično gatalo

jagoda4 je offline
Registrovan: May 2009
jagoda4 je na dobrom putu
Standardno

Nadam se da nisam puno promasila i da ovo moje pitanje ima veze sa uranom ako bi neko bio raspolozen da mi pomogne, ja sam proucavala svoj ljubavni zivot i moje dugogodisnje veze da li je ovo samo slucajnost ja stvarno ne znam pa ako neko zna neka pomogne, meni je uran u strijelcu i kod sva tri moja momka uran je isto bio u strijelcu da li to ista znaci, nadam se da previse ne grijesim sa pitanjem, jer sam stvarno na pocetku proucavanja astrologije pa puno ne znam i sada se dvoumim izmedju 2 momka i isto je uran u strijelcu..

Old 28-05-2009, 12:14   #22
Čarobnjak

pepuuu je offline
Registrovan: Sep 2007
pepuuu je na dobrom putu
Standardno

To apsolutno ništa ne znači...nemoj se ljutiti...ali ovak..

Ako su dečki blizu tvojih godina,onda je normalno da imaju Ur u Strijelcu...

Uran oko 7 godina prolazi kroz jedan znak...ako razumiješ što kažem...

Old 28-05-2009, 14:05   #23
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by smaragd VIdi Poruku
Uran donosi mnoge stresove, nerviranja i lose utice na vezu

URAN-

u konjukciji simbol je nepredvidivog susreta,neocekivanog,brzog,cesto daje ''ljubav na prvi pogled''ili ''sudbinsko zracenje'' i privlacnost.U isto vreme je prisutna i destabilizirajuca uloga susreta zbog njegovog nepredvidivog karaktera.
.
meni se to desilo...
zato sto mi je ove godine direkt. UR na natal. SMC ....i sve je bilo kao sto gore pise...a UR mi vlada 7.poljem..

Old 28-05-2009, 14:07   #24
Obično gatalo

jagoda4 je offline
Registrovan: May 2009
jagoda4 je na dobrom putu
Standardno

Hvala na pomoci pepuuu,kazem ti ja da se slabo razumijem u strologiju pa sam i znala da cu da lupim neku glupost mozda nesto i naucim od vas
hvala
Naši sponzori
Advertisement

Old 08-09-2009, 17:33   #25
Početnik

dj_darko's Avatar

dj_darko je offline
Registrovan: Sep 2009
dj_darko je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by *Invisibleshadow* VIdi Poruku
šta bi značio uran u kvadratu s marsom (inače je ukonjukciji s neptunom ,trigonu sa suncem)
Uran kvadrat Mars stvara izazov da se velika količina energije koju posjeduješ stavi pod kontrolu. Ovakva količina energije je korisna da se postaviš kao vođa, najbolje da izbereš karijeru kod koje se traže "velika muda" odlučnost, nagla akcija, - možda sport. Naravno sklona si ozljedama a to si već i do sada naravno otkrila. Obrati pažnju na kuće u kojima se nalaze. U trigonu sa suncem si svojeglava, lucidna, živahna, nesputana, šokiraš okolinu. A u konjukciji s Neptunom daje ti sposobnost vidovitosti jake intuicije, predosjećanja, lucidne snove, dalekovidnost, koju ćeš kasnije u životu otkriti u pojedinim situacijama. Svakako bi ti bilo dobro da izučavaš malo astrologiju, meditaciju, neke duhovne tehnike a time ojačaš prekogniciju. Duhovnjak si koji će se izoštriti s vremenom. Teško u početku ali kada skužiš sistem kroz bol i odbijanja (prejaka si za običane smrtnike), nitko jači od tebe. Samo vjeruj! Osnuj neku sektu i budi joj vođa. Uzimaj lovu od podređenih ali se nemojte zapaliti na kraju. He he šalim se

Old 09-09-2009, 09:50   #26
Obično gatalo

Rivendell's Avatar

Rivendell je offline
Registrovan: Apr 2008
Rivendell je na dobrom putu
Standardno

Slažem se skoro sa svime navedenim. I sama imam Urana na početku sedme kuće, u Strijelcu, i donio mi je brak na brzaka. Kad sam upoznala sadašnjeg muža cijelio svijet mi se promijenio što je u simbolici Urana;- promjene, iznenadnost, naglost. Bila je to ljubav na prvi pogled. Kasnije je trebalo dosta vremena da se taj Uran u braku primiri, no sve se može ako ostali aspekti valjaju ili ako se nadmudre oni loši. Uglavnom, nikad nam nije dosadno, i nadam se da taj Uran pod nekim težim tranzitom neće pokrenuti ništa nepremostivo.

Old 09-09-2009, 09:58   #27
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by dj_darko VIdi Poruku
...U trigonu sa suncem si svojeglava, lucidna, živahna, nesputana, šokiraš okolinu. A u konjukciji s...
Apsolutno tacno, pa kad se tome doda konjukcija sa Mesecom u Vagi pa jos u prvom polju-ludilo.

Lara

Old 20-02-2010, 01:48   #28
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Uran/Neptun
Svi aspekti: pojačani idealizam. Jako idealistička osobnost koja pokazuje neosoban stav. Vjerojatnost promicanja društvenih promjena. Nova otkrića u spiritualnosti i metafizici, parapsihologiji i sl. Ako su planeti povezani s osobnim planetima moguća su takva iskustva iz prve ruke. Stimulus za sve vrste pokusa sa širenjem uma, halucinogenima, empatijom, imaginacijom i sl. Potraga za potpuno individualnim religioznim iskustvom. Rafiniranje individualnosti i njezino smještanje u širu, kozmičku cjelinu.

ISTINA!

A što kad je uran u konjukciji sa suncem..' uran vladar 10 a sunce vladar 4.?

Old 20-02-2010, 13:33   #29
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Svaki aspekt sa Uranom trebalo bi tumaciti kao budjenje, oslobadjanje i neocekivanost.
Kvadrati bude vas individualizam...

Pa jos kad je to jedini aspekt Urana, jos sa vladarem Asc.Mars..auuu, kakvo je to budjenje. Nekad bolno, ali za moje dobro.. Pa sta cu cutim, trpim i volim ga ko "rod rodjeni"
Da li ima neko tumacenje Urana120SMC? I Uran konjukcija Adonis u 8-moj?

Last edited by ochajna domacica; 20-02-2010 at 13:46..

Old 21-02-2010, 09:51   #30
Veštac

Buby's Avatar

Buby je offline
Registrovan: Jun 2009
Buby je na dobrom putu
Standardno

Moj Uran u 10 kuci u Strijelcu je u konjukciji sa So (10 kuca u Strijelcu) i sa MC-om (9 kuca u Skorpionu) u opoziciji sa Mo (4 kuca u Blizancima) i u kvadratu sa Vertex-om (7 kuca u Djevici). E sad Uran je vladar i mog ascedenta pa mi je jos i zanimljiviji. Znam da nosi strahovito naglasenu slobodoljubivost i individualizam ali dalje neznam.

Mozete li mi molim vas malo pomoci oko tumacenja ovih aspekata?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules