ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

So90ur
Old 16-02-2007, 16:01   #1
edica:)
Početnik

edica:)'s Avatar

edica:) je offline
Registrovan: Feb 2007
edica:) je na dobrom putu
Standardno So90ur

Hey cure,mene zanima što bi to značilo SO90UR?
Submit to Digg   So90ur Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-02-2007, 13:45   #2
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Registrovan: Aug 2006
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by edica:) VIdi Poruku
Milekić između ostalog kaže: " Slika revolucije.Slika izazova, provokacije i svađe spram autoriteta.Čas otuđenja jednog genija."

Quote:
Originally Posted by bamby VIdi Poruku
"Neka bude borba neprestana", taj aspekt lepo oslikava ovaj Njegosev stih.
Sjajno

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."

Last edited by uspavana; 26-05-2007 at 02:09..

Old 24-02-2007, 15:29   #3
sana
Obično gatalo

sana's Avatar

sana je offline
sana je na dobrom putu
Standardno

evo ja cu ti malo iz iskustva reci sta oznacava
stalno nezadovoljstvo ustaljenim poredkom stvari. stalno bi nesto da mijenjas. nervira te primitivizam. ne prihvatas ustaljena i utvrdjena pravila ponasanja koja ti lice na performans kakvog klovna koji treba da udovolji drustvenoj zajednici a da poslije ode kuci sav tuzan i isplace se nad svojom sudbinom. e ne. ti ne zelis biti klovn i ne treba ti da se svidis zajednici. ti hoces da opametis tu zajednicu. ne prihvatas autoritete vec karaktere. a karakter moze biti i prosjak. kofrcis se i gdje treba i gdje ne treba. volis da istrazujes nesto sto ce ti drugi reci: a nigdje veze! kao astrologija npr. vjerujes u jednakost ljudi i pravo svih. mrzis kad vidis i uvjeris se da to milion puta nije i nece biti tako. ne gledas kako se ko preziva i je li mu tata direktor i ima li brdo para, sve dok te postuje i ti ga postujes i dok postoje zakoni ljudskog odnosa izmedju vas.
previse mozgas o svemu. ulijeces u opasne situacije, samoubilacke dijaloge i monologe, nerviras se do ludila, ne drzi te mjesto, stalno su ti mravi pod dupetom i hoces da ides, da mijenjas, rusis, da je novo, bolje, ljepse, svima i za sve. izlijeces pred rudu i na kraju skontas da su te uvalili da se boris za tudja prava, dok oni cuvaju svoje male polozajcice u nekoj zabitoj cosi. oprastas im jer su glupi i ne razumiju vise ciljeve i znas da ce umrijeti mizerni. neko za njih treba da se bori i mislis da si ti ta dok te ne lupi po glavi.
smiris se do novog bunta jer ne mozes drugacije iako znas da ne bi trebala tako i da na tvojoj strani kad zatreba nece biti tih istih za koje se boris.
revolucionar. to ti znaci da prva stradas i da te tek na kraju balade, kad te ne bude, ostatak svijeta skonta. sta ima veze, jer navikla si vec da je ovaj zivot satkan od apsurda.
e zavisi gdje ti je Uran a gdje Sunce i u kojim poljima su.

Posebno ti prof. na fakultetu koji su za reforme. evo moj Ur je u 9 a So u 7, moja sefica, dekanica fakulteta, je apsolutni reformator u sistemu obrazovanja. ima toliko ideja da to ovaj grad nece realizovati za sto godina. ali se bori. i nekako mi je drago da imam od koga uciti kako se treba boriti. mada njoj nedostaje sistematska akcija. ona ima ideju ali ja bitan i put do ideje. i onda mi ostali ulijecemo sa prijedlozima kako do realizacije.
mislim da to ima veze sto napisah sa mojim aspektom u karti So90Ur jer je Ur u konjukciji sa MC jem pa je to i karijera, posao. drago mi je kad sam dio nekih reformi za koje vjerujem da ce donijeti bolje stanje. pa vidjet cemo.

Last edited by uspavana; 26-05-2007 at 02:10..

Old 27-02-2007, 12:00   #4
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
magdalena je na dobrom putu
Standardno

A kako vam ovaj aspekt mirise u uporednim?

Old 27-02-2007, 14:02   #5
sana
Obično gatalo

sana's Avatar

sana je offline
sana je na dobrom putu
Standardno

magdalena ja mislim da je Ur jako iritantan za So i koliko god bio pun iznenadjenja, nepredvidivosti, mislim da mora biti nervoze u odnosu, svadja. naravno puno znaci gdje se to So nalazi i Ur i kakvi su ostali aspekti. uvijek standardna recenica

Old 11-03-2007, 21:53   #6
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

Ja gdje god se okrenem čeka me T kvadrat

Mjesec i Uran u opoziciji, i oba u kvadratu sa Suncem

evo čitam maloprije ovo i ne mogu da vjerujem, sve ste "ubole"...

dodala bih samo da su osobe sa pomenutim aspektom osuđene na samoću jer ih okolina ne podnosi, a ni oni nju...

Evo prilažem jednu pjesmu za sve revolucionare
inače, autor je Gavrilo Princip

Sarajevo, 1914.

Tromo se vreme vuče
I ničeg novog nema,
danas sve ko juče
sutra se isto sprema.

I mesto da smo u ratu
Gde bojne trube ječe,
evo nas u kazametu
na nama lanci zveče.

Svaki dan isti život
pogaženm, zgnječen i strt.
Ja nisam idiot
Pa to je za mene smrt.

Al` pravo je rekao pre
Žerajić soko sivi:
Ko hoće da živi nek` mre
Ko hoće da mre nek` živi.

Old 13-03-2007, 22:51   #7
Anika
Obično gatalo

Anika's Avatar

Anika je offline
Anika je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by sana VIdi Poruku
evo ja cu ti malo iz iskustva reci sta oznacava
Sano savrseno objasnjeno....
Nikad se necu smiriti. So90Ur , Sunce u 10.kući u lavu, Uran u 1.kući u skorpionu.

Arijel...malo teska, al u mom slucaju donekle i istinita ona tvoja recenica - "dodala bih samo da su osobe sa pomenutim aspektom osuđene na samoću jer ih okolina ne podnosi, a ni oni nju..."

Kod mene je sve malo cudno i ljudi me svakako dozivljavaju, neki misle da sam prepametna za svoje godine, neki da sam beskrajno glupa, sve ovisno kako se ja postavim prema njima i koliko u danom trenutku imam volje za objasnjavanjem svojih stavova i ponasanja(uglavnom nemam volje )-promjenjiva sam, reagiram prema osjecajima, boli me dupe za diplomaciju-ne da mi se nikom "uvlaciti" radi "bolje buducnosti"...zbog toga me uglavnom "oni-premazani-svim-mastima" osude i ocjene kao "glupu", al tako me zaboliiiiiiii, hehe.... Njima dernem u facu sve sto mislim i ako primjetim da se nesto ljute, negoduju ili cak ako burno reagiraju, samo mi olaksaju da ocijenim da li ima u njima neke dubine ili ne. Volim i kad se meni "derne u facu"-to veoma cijenim, dobro podnosim kritike.
Tako da uglavnom volim drustvo ljudi slicnih meni, a i oni moje. Svjesna sam kako me tko "vidi" i zaboli me briga ako neka A.A.(32) misli da sam ja bas mutava sto sam u petak stala u obranu jadnom, retardiranom P.P.(28) dok ga je nemilosrdna nekolicina klipana ismijavala i sto ima veze sto sam "ispusila" i onda su se okomili na mene - jer to "ispusila" vrijedi samo kao dozivljaj od strane ljudi koji su to promatrali. Ja se lako nosim sa uvredama od onih koje svrstavam u kategoriju "zakinuti/ograniceni-zbog-neceg" , a jadnom P.P.(28) bi to bila trauma koju bi nosio neko vrijeme, najvjerojatnije bi i nesto ruzno sanjao zbog toga.
Tome sto me ljudi svakako dozivljavaju pridonosi i So120Ne.
Neptun mi trazi i samocu - tako se regeneriram, pa bi to mozda bilo objasnjenje onog dijela recenice "a ni oni nju...", jer generalno ja sve ljude volim, svako ima razlog zasto je takav kakav je. Neki od nas su samo dobili bolje uvjete za razvoj i zato nikoga ne treba osudjivati.
Čika saturn u 11. pridonosi tome da me ljudi ne vole, ali kao sto rekoh zaboli me briga! Ja sam uvijek zadovoljna. I sve ima svoj razlog. I zivot je iluzija. I prekratak. I nemam vremena se ljutiti na nikoga. Ako netko ima vremena da se ljuti na mene-zalim ga, jer trosi svoje vrijeme uzalud.

Last edited by uspavana; 26-09-2007 at 16:09..

Old 13-03-2007, 23:03   #8
flipica
Švrća

flipica's Avatar

flipica je offline
Registrovan: Mar 2007
flipica je na dobrom putu
Standardno

ja imam taj aspekt u solaru i ne znam sta me ceka,alprelistavajuci literaturu,nista dobro........................

Old 14-03-2007, 00:16   #9
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

Ma ne mora da znači...relativno je šta je "dobro"
ako je ovaj aspekt kod tebe izražen, nemoj da se nadaš nekoj harmoniji u međuljudskim odnosima, ali pozitivna strana svega toga je što ćeš uvijek sama biti odgovorna za svoj uspjeh, što ćeš do svega dolaziti vlastitima sbosobnostima i to onim uzvišenim, ne niskim sposobnostima ulizivanja i sl, to osobe sa ovim aspektom ne tolerišu.

Ja npr. kad vidim da neko hoće da bude samnom u dobrom odnosu na silu, tj., nekakvim ulagivanjima, momentalno, ali momentalno ga otpišem...i stvarno duboko žalim one jadnike što se lome, ulizuju i ližu guzice za jednu ocjenu više, ili za slične, njima tako bitne stvari ma daj! pa kakve su im onda mogućnosti i stremljenja!

Mislim da za razliku od Anike, kada je u pitanju to "kako me vidi okolina" kod mene neki negativan uticaj ublažen Venerom iz 1 kuće.

jer generalno ja sve ljude volim, svako ima razlog zasto je takav kakav je. Neki od nas su samo dobili bolje uvjete za razvoj i zato nikoga ne treba osudjivati.

Iako me često razočaraju, i ja sve ljude volim, mislim da niko nije u potpunosti pogrešan, da sve to negdje, kao što kažeš, ima svoje "zašto"...ipak, u pojedinim trenucima zaboravima na ovo, te djelujem u suprotnosti sa tim stavom, i ogorčeno kritikujem čovječanstvo, kao da ja, na kraju krajeva, nisam dio čitave te priče.

Old 14-03-2007, 00:36   #10
Anika
Obično gatalo

Anika's Avatar

Anika je offline
Anika je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ArijeL VIdi Poruku
Iako me često razočaraju, i ja sve ljude volim, mislim da niko nije u potpunosti pogrešan, da sve to negdje, kao što kažeš, ima svoje "zašto"...ipak, u pojedinim trenucima zaboravima na ovo, te djelujem u suprotnosti sa tim stavom, i ogorčeno kritikujem čovječanstvo, kao da ja, na kraju krajeva, nisam dio čitave te priče.
Pa jako je tesko odrzati tu "svijest", svi mi imamo svoje crne dane ( ovisno valjda o tranzitima ), meni moj neptun uvelike pomaze, tj So120Ne, jer kad sam sama sa sobom ponovo se "osvijestim" jel? A ako postoji mogucnost da u toj samoci sjedim negdje na suncu - ko biljcica transformiram suncevu energiju u neku vrstu ljubavi prema cijelom svijetu i to me moze drzati par dana. Takodjer nakon tog "osvjescivanja" nestaje i svaki negativni osjecaj ili neka glupa odluka - poput onih "nikad vise necu dopustiti odredjenoj osobi da me povrijedi, da mi ucini ovo ili ono i to tako da cu joj okrenuti ledja i ne razgovarati s njim/njom", ma sve mi bude svejedno. Tako da ja imam neprijatelja, ali drugi u meni nikad nece naci svog neprijatelja.
Nisam sad neka super dobrica, ali sam zadovoljna sama sa sobom i to mi je najbitnije i beskrajno sam sretna kad naidjem na nekog tko slicno razmislja.....eh da mi je naci i takvog decka! U dvoje bi bilo ljepse...

Sunce90Uran predstavlja izaov za ego i stvara napetost na nivou licnosti.
Old 25-05-2007, 14:15   #11
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno Sunce90Uran predstavlja izaov za ego i stvara napetost na nivou licnosti.

Quote:
Originally Posted by edica:) VIdi Poruku

Impulsivni ste, nagli, ekscentricni i ponekad neprincipijelni. Idete svojim putem i radite ono sto zelite, ne razmisljajuci mnogo o tome sta bi drugi mogli da pomisle ili osete. Originalni ste ali i neprakticni, a ovaj aspekt vam cesto pruza izvanredan licni magnetizam. Nervozni ste i podlozni nesrecama, pa se cini da na neki nacin privlacite uznemiravajuce okolnosti i dogadjaje.

Lara

Old 26-09-2007, 02:48   #12
Kaja
Obično gatalo

Kaja's Avatar

Kaja je offline
Registrovan: Sep 2007
Kaja je na dobrom putu
Standardno

Ja imam opoziciju Sunca i Urana i vječita sam opozicija Nikada ne idem linijom manjeg otpora ,već često šokiram postupcima i tvrdoglavošću (DAaa, ovaj aspekt daje i tvrdoglavost). Ne mogu ni da zamislim da se s nekim rastajem postepeno, uvijek je tu rušenje do temelja.
Međutim, svega ovoga ne bi bilo bez romantizma kao karakterne crte

Old 26-09-2007, 16:03   #13
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Kod zena ovaj aspekt donosi vezu sa razvedenim muskarcem,narocito ako to podrzava i 7 polje,i naravno bitno je da li je aspekt aplikacioni ili separacioni.
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-09-2007, 19:17   #14
Kaja
Obično gatalo

Kaja's Avatar

Kaja je offline
Registrovan: Sep 2007
Kaja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Kod zena ovaj aspekt donosi vezu sa razvedenim muskarcem,narocito ako to podrzava i 7 polje,i naravno bitno je da li je aspekt aplikacioni ili separacioni.
Ti to nešto na moj račun? Hmmm meni je taj Uran vladar sedmog a Sunce prvog. Šta ti misliš o tome?

Old 26-09-2007, 19:49   #15
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Kaja VIdi Poruku
Ti to nešto na moj račun? Hmmm meni je taj Uran vladar sedmog a Sunce prvog. Šta ti misliš o tome?
Taman posla,samo sam se nadovezala,tebi je vise merkur vladar 1,nego sunce,automatski neptun onda dodje vladar 7,ali ako gledamo sunce i uran,aspekt je aplikacioni,sto znaci upoznajes ga na poslu (preko posla) i u fazi je razvoda...Aspekt je nepovoljan sto znaci da je razvod prilican stres i da je on vec prakticno pred razvodom,a isto tako moze znaciti da ce se razvesti,jer je sreo tebe.
Ovo moze zvucati grubo,ali to je nesto sto donosi ovaj aspekt,a nisam napisala ja
Mada bi mozda kod tebe pre trebalo pogledati merkur i neptun.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules