ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

So0Mo
Old 30-03-2007, 17:58   #1
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Registrovan: Aug 2006
princgora je na dobrom putu
Standardno So0Mo

Oko ovog aspekta postoji vecita polemika da li je pozitivan ili ne.Preovladjuje stav da je bolji od kvadrata i opozicije ,osim kad je u egzaktnoj konjukciji.Neki autori svaku konjukciju dozivljavaju kao "spaljivanje Meseca",koji zbog blizine drugog svetla ne moze da dodje do izrazaja.
Otac i majka,mi i nas buduci supruznik,nase culo vida...Simbolika je velika,ja cu iz svog ugla samo da kazem kako ovaj aspekt radi u mojoj karti,gde su Sunce i Mesec na 9 -om stepenu Device u sedmoj kuci.
Moji roditelji su iz razlicitih gradova,uzeli su se iz ljubavi,nigde ne idu jedno bez drugog,i sa godinama se slazu da jedno drugome sve vise znace..Ovo deluje idilicno.Da li je Mesec spaljen?Majka ima slobodu,ali se ipak vise posvetila deci i njegovoj,suprugovoj karijeri ,a svesno sebe stavila u drugi plan.Njegova karijera je bila blistava,ugled ogroman..Sve lovorike ipak njoj,njoj se svi dive,u javnosti,savrsen par.Koliko ih znam ,i u kuci.Nikad svadja.

Culo vida kod mene nije bas najbolje,od 9 -te godine imam miopiju,dioptrija je ista na oba oka,/So i Mo su na istom stepenu/.
Za sad,to je jedina negativna strana ovog aspekta koju sam osetila...Videcemo sta ce biti kada ja postanem Mo...Pisacu Vam..
Do tada,kakva su vasa iskustva sa ovom konjukcijom?

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Submit to Digg   So0Mo Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 30-03-2007, 19:00   #2
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 će postati poznat uskoromandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

Ovim postom postajem po drugi put carobnjak pa cu posle do mile volje da asociram seno i slamu
I neka bude caroban post
-Ovo je dvojaki aspekt i moze znaciti kod muskarca sklonost ka homoseksualnosti(opet ako se umesa uran),kod zena moze doneti suvise samostalnosti i nezavisnosti samodovoljnosti...ondaK moze znaciti smrt jednog roditelja i cesto se koristi kao siguran metod rektifikacije
o tome da utice na vid smo pisali na topiku nase drage webskvo

...kod osoba koji su rano ostali bez jednog roditelja gleda se kad so-mo prave u direkcijama egzaktan tezak aspekt i tako se dobije vreme rodjenja ako je osobi umrla majka u njenoj 7-godini onda se pomera mesec do tacke spajanja i orbis bi trebao biti bas 7 st.i tako se u momentu egzaktnog aspekta odredi tacan minut rodjenja

Last edited by uspavana; 23-02-2008 at 16:50..

Verzija koju imam ja
Old 24-05-2007, 21:38   #3
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Wink Verzija koju imam ja

Quote:
Originally Posted by princgora VIdi Poruku

...kakva su vasa iskustva sa ovom konjukcijom?
Ovaj aspekt moze biti ogranicavajuci i moze ukazivati na ekstremne temperamente primerene datom znaku. Time sto suzavate svoj pogled na svet, skloni ste jednostranosti. Mozete biti samovoljni, prirodni ste pokretac, ali u licnim kontaktima zadrzavate distancu. Sunce u konjukcija sa Mesecom ukazuje na mlad Mesec pri rodjenju.

Lara

Old 24-05-2007, 22:20   #4
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Ja ga nemam u natalu, ali sam ga imala prosle godine u solaru. Doneo mi je promene u emotivnom zivotu, odnosno razlaz. Kako sam procitala, kada se desava u solarima, donosi promene. Inace, ja u natalu imam onu nesrecniju kombinaciju opozita Meseca i Sunca, a moja sestra ima konjukciju, i gledajuci nju i njen savrsen vanbracni brak, mislim da ovaj aspekt uopste nije los!

mali komentar...
Old 25-05-2007, 18:52   #5
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
destiny je na dobrom putu
Post mali komentar...

po mom skromnom misljenju, ta konjukcija moze samo ukazivati na bliskost roditelja, odnosno svesnost svoje emocionalne strane i njeno iskazivanje pred drugima; po prirodi su Sunce i Mesec tela koja slede jedno za drugim, a kad su tako blizu, donose usaglasavanje ega i predstave pred drugima, osoba je zadovoljna sobom (ako ne u ocima drugih), ali ne voli da joj drugi suvise zalaze u intimu, niti to voli da radi drugima; osobe sa ovom konjukcijom obicno lako donose odluke (nema mnogo razmisljanja i dvoumljenja) i cini mi se da jedino malo losiji uticaj moze imati ova konjukcija kad su Sunce i Mesec u razlicitim znakovima...

jub-sudbina
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...

Old 25-05-2007, 22:08   #6
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

iskreno ja nemam kontakt u natalnoj so mo, sto bi trebalo da znaci sta ?
,moji su razvedeni, a moj dragi ima kvadrat, kako su se njegovi slagali ne znam, znam da mu je otac umro, a i moj dragi je udovac ...

Old 18-06-2007, 12:38   #7
swoozie
Švrća

swoozie je offline
swoozie je na dobrom putu
Standardno

hm, meni je sunce na 1 stupanj bika,
a mjesec na 10 stupnjeva,
onda je to idealno hehehehehehe

moja natalna karta

Old 18-06-2007, 17:11   #8
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by destiny VIdi Poruku
po mom skromnom misljenju, ta konjukcija moze samo ukazivati na bliskost roditelja, odnosno svesnost svoje emocionalne strane i njeno iskazivanje pred drugima; po prirodi su Sunce i Mesec tela koja slede jedno za drugim, a kad su tako blizu, donose usaglasavanje ega i predstave pred drugima, osoba je zadovoljna sobom (ako ne u ocima drugih), ali ne voli da joj drugi suvise zalaze u intimu, niti to voli da radi drugima; osobe sa ovom konjukcijom obicno lako donose odluke (nema mnogo razmisljanja i dvoumljenja) i cini mi se da jedino malo losiji uticaj moze imati ova konjukcija kad su Sunce i Mesec u razlicitim znakovima...

jub-sudbina
Ja bih se otprilike složila sa ovim.
Ovo je inače aspekat koji baš i govori o tome da su roditelji veoma slični, što često dovodi do toga da osoba može postati jednostrana i subjektivna, i što Destiny reče - zadovoljna sobom.
Ne važi za naročito dobar aspekat mada budući da se radi o beneficima sam po sebi ne donosi nikakve katastrofe.

Old 19-02-2008, 15:11   #9
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Registrovan: Nov 2007
skorpijica je na dobrom putu
Standardno

OVAJ ASPEKT SO 0 MO OZNAČAVA -LAŽOVA ALI AKO SE NAĐE U ZNAKU RIBA

Old 19-02-2008, 23:32   #10
lav-regulus
Početnik

lav-regulus's Avatar

lav-regulus je offline
Registrovan: Jan 2008
lav-regulus je na dobrom putu
Standardno

Meni su i sunce i mesecu lavu ali nisu na istim steenima moze li se to gledati kao da su u konjukciji ili ne?

Old 20-02-2008, 13:05   #11
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Registrovan: Nov 2007
skorpijica je na dobrom putu
Standardno

tebi su so i mo udaljeni 13stepeni tako da nisu u konjukciji

Old 23-02-2008, 00:02   #12

karma's Avatar

karma je offline
karma je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
nije komplikovano kod osoba koji su rano ostali bez jednog roditelja gleda se kad so-mo prave u direkcijama egzaktan tezak aspekt i tako se dobije vreme rodjenja ako je osobi umrla majka u njenoj 7-godini onda se pomera mesec do tacke spajanja i orbis bi trebao biti bas 7 st.i tako se u momentu egzaktnog aspekta odredi tacan minut rodjenja
ja bih ovo provjerila na sebi al nisam sigurna kako, vidjela sam u sekundarnim da točno tada su so u 10. i mo u 4. su imali 180, s tim da je još bila uključena i eklipsa čini mi se..

Old 16-03-2008, 10:42   #13
nelisima
Početnik

nelisima's Avatar

nelisima je offline
Registrovan: Mar 2008
nelisima je na dobrom putu
Standardno

I ja imam ovaj aspekt,u skorpiji,so na 20,mjesec na19. Moji stari su bili jedna dusa,a dva tijela.Tata je umro kad sam imala 13 god.
A sto se tice vida, imam malu dioptrijicu...

Old 16-03-2008, 12:10   #14
marija78
Početnik

marija78 je offline
Registrovan: Mar 2008
marija78 je na dobrom putu
Standardno

ja imam So 0 Me u riba na 18.Imam problem sa vida,kratkovida sam.Negde sam procitala da ovaj aspekt donosi slabo zdravje i kratak zivot.Zdravje u poslednih 5 godina mi je stvarno lose.

Mislila sam So 0 Mo ,meni je u 1 polje na 18 stepena riba.

Last edited by TrilianSi; 16-03-2008 at 16:45..

SO konjukcija MO
Old 22-03-2008, 15:36   #15
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Standardno SO konjukcija MO

Odlomak iz casopisa "Astromagazin":

Konjukcija Sunca i Mjeseca upucuje na rodjenje u vrijeme Mladjaka. Taj senzibilni aspekt potencira osobine znaka i kuce u kojoj se nalazi, a njegov utjecaj redovito ima dvostruku karakter. Kad se Sunce i Mjesec nadju na istom mjestu, dolazi do odredjene nestabilnosti jer se suprostavljaju dva razlicita principa; Sunce predstavlja muski, a Mjesec zenski princip. Taj aspekt moze prilicno otezati emocionalni zivot i donosenje odluka, a cesto izlaze opasnostima glavu (oci!), donosi poteskoce u djetinjstvu i ogranicenja u mladosti, kao i proturjecan utjecaj roditelja. Ako je Mladjak ujedno i pomrcina Mjeseca, znacenje konjukcije joj je intenzivnije.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules