ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

so 90 mo
Old 25-01-2008, 21:26   #1
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Registrovan: Nov 2007
skorpijica je na dobrom putu
Standardno so 90 mo

sta bi značio ovaj aspekt
čitala sam da osobe sa ovakvim aspektom tesko se odlučuju na bilo kakvu temu da se uvek dvoume oko nečega kao da važu sta im je najbolje
e ako se nađe npr sunce u 7k osoba bi se tesko odlučila na brak
Submit to Digg   so 90 mo Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-01-2008, 02:35   #2
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

jupiter u raku je offline
Registrovan: Dec 2007
jupiter u raku je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by skorpijica VIdi Poruku
sta bi značio ovaj aspekt
čitala sam da osobe sa ovakvim aspektom tesko se odlučuju na bilo kakvu temu da se uvek dvoume oko nečega kao da važu sta im je najbolje
e ako se nađe npr sunce u 7k osoba bi se tesko odlučila na brak

Ovaj aspekt govori o nedostatku samopouzdanja,koje obično vuče korene iz detinjstva zbog toga što ovo ukazuje i da su roditeli bili dva sveta.

Old 26-01-2008, 15:35   #3
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Standardno

e pa ima smisla znam dve osobe koje imaju ovaj aspekt i nemaju samopouzdanja istina a ovo za roditelje tačno z za jednu osobu ali drugu ne znam vesto krije sve svoje pa i porodicu.........

Old 26-01-2008, 16:02   #4
Snesko Belic
Obično gatalo

Snesko Belic's Avatar

Snesko Belic je offline
Snesko Belic je na dobrom putu
Standardno

Zanima me, posto se ne razumem, kako to da ja imam sunce i mesec u trigonu a moj rodjeni brat u kvadratu?
Jesu nam roditelji dva sveta, ali kako se samo kod njega taj aspekt pokazao?
Mozda je pitanje glupo..

Old 26-01-2008, 18:16   #5
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

jupiter u raku je offline
jupiter u raku je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Snesko Belic VIdi Poruku
Zanima me, posto se ne razumem, kako to da ja imam sunce i mesec u trigonu a moj rodjeni brat u kvadratu?
Jesu nam roditelji dva sveta, ali kako se samo kod njega taj aspekt pokazao?
Mozda je pitanje glupo..

To znači subjektvno doživljavanje.Brat ih doživljava na jedan način, a
ti na drugi.

Old 26-01-2008, 19:02   #6
Snesko Belic
Obično gatalo

Snesko Belic's Avatar

Snesko Belic je offline
Standardno

Verujem da si u pravu, samo ni ja ih bas ne dozivljavam kao skladnost, vrlo sam svesna da nisu iako imam trigon..mada im ja prastam to, sto nije bas slucaj sa bratom.

Old 26-01-2008, 19:19   #7
Tristran
Druid

Tristran je offline
Tristran je na dobrom putu
Standardno

Da Snesko, ali ti imas opoziciju Meseca i Saturna, sto je isto to, samo malo gore. I kad gledas licno-u tebi se ne sukobljavaju emocije i razum kao kod tvog brata. Ti si verovatno harmonicnija licnost i imas manje problema u ljubavnim vezama od njega. Ja sam baksuz kao tvoj brat.
Kazu da smo mi sa kvadratom nezgodne naravi i neomiljeni medju ljudima i od suprotnog pola, bez obzira na izgled, sarm. Prosto-nikako da pomirimo suprotnosti u sebi i to odbija i vidljivo je.
Da li sam Mesec u Devici ili Sunce i Venera u Blizancima, pitanje je sad?
Madam Bovari i Ana Karenjina zajedno. Tesko je sa tim suprotnostima , zenama pogotovo...Ti se Snesko verovatno manje svadjas sa sobom a i sa ostalim ljudima od svog brata.

Old 27-01-2008, 11:02   #8
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Standardno

ovo je ziva istina osobe sa ovim kvadratom koje ja poznajem stalno su u nekim svađama
i bas i nemaju nekih uspeha u ljubavi
čak se i sa partnerima svađaju pa im veze i ne traju dugo tj. ne mogu se razumeti
a verovatno zbog tog njihovog ponasanja partneri odustaju
ali mogu ove osoe mnogo da pruze samo treba znati kako sa njima

Old 27-01-2008, 14:42   #9
Snesko Belic
Obično gatalo

Snesko Belic's Avatar

Snesko Belic je offline
Standardno

Bas sam rekla Tristran da je moj brat iako ima kvadrat izrazito popularan i u muskom i u zenskom drustvu, ima 23 godine a vec 7 godina je u vezi na kojoj mu zavide. On bas nema nikakvih problema, mrzi da se svadja, a ja sam sa trigonom svadljivija..

Old 27-01-2008, 16:13   #10
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Standardno

pa snesko i mene sad sve muči ne znam vise sta da mislim i kako da timačim
samo da znas koliko tumačenja mi se ne slaze
opet sam u onoj fazi u kojoj sumnjam u astrologiju ali i dalje kopam
ova jedna osoba koja ima kvadrat je javna ličnost i veoma popularna tv voditeljka ali itekako zna da se posvađa
druga nije nikako popularna i čak neomiljena u drustvu i isto voli da se svađa
pa volim i ja da se svađam a nemam nista od toga

da se čovek kokne
coki

Old 27-01-2008, 16:19   #11
Snesko Belic
Obično gatalo

Snesko Belic's Avatar

Snesko Belic je offline
Standardno

Skorpijice,
kazu da to sve zavisi od citave karte i aspekata, tako da se to time moze objasniti. Moj brat sve lakse plane ali nikada bez razloga i ne prvi. Ja se cesto praznim svadjom, a mesec i sunce mi u skladnom odnosu.

Old 29-01-2008, 05:07   #12
Tristran
Druid

Tristran je offline
Standardno

Ja sam to rekla vise figurativno, kao sukob, svadja sa sobom, zbog dve razlicite prirode u jednoj, nije to los aspekt Marsa i Merkura, Urana...nego karakterni antagonizam roditelja i u samoj osobi, dve suprostavljene licnosti u jednoj.
Evo...ja telefoniram i citam po ceo dan, pa hocu da se ubijem kad mi je nered...So u Ge90 Mo u Vi...Stavicu Milekicev tekst prvom prilikom.

Sunce i Mesec u losim aspektima
Goran Milekic:"Beskrajna astrosimbolika"

Jedno dnevno, a drugo nocno svetlo ne voli ovo drugo. Sve ono sto majka misli da je vrednost-za oca to nije. Sve ono sto otac misli da je vrednost i nacin sprovodjenja istog-za majku to nije. Roditelji ne postuju jedno drugo i tog casa nastaje jedan rivalitet, jer oboje stvorise dete u cijem se horoskopu nalaze. Majka ce kroz svoj karakter utisnuti sav svet emocija, briga, sazaljenja, komunikacija i dozivljaja sveta, ljudi, kako ona to vidi, kakva ona jeste, bas kao sto ce otac uraditi isto, a opet potpuno razlicito sledivsi svoje potrebe, sebe, svoje ja.
I zato bar mladost deteta haoticna mora biti.Samo posebna snaga u dece, nasledjena od ne znam kog, moze stvoriti nekog ko sledi sebe.
Averzija prema porodici sve do zrelog svesnog doba. Ovo su osobe koje cesto stupaju kasno u brak, bas poput onih nuznosti sto ipak kasno ugledase sebe kao suprotnosti Sunca naspram Meseca ili 90st. naspram Meseca. I deca negde u svojoj dubini preziru svaku sveobuhvatnu komunikaciju.Ne raduje ih autoritet, ne raduje ih neznost porodice jer u njoj slabost vide.
Ovo je slika oca autoriteta bez neznosti.Ovo je slika majke koja sledi sebe bez nade.Kome se prikloniti?
Ako imaju dobrotu, onda dete postaje obezglavljeno u vlastitoj dobroti izmedju nerealnog i realnog, izmedju snage i samilosti, izmedju moci i prastanja, izmedju imaginarnog zivota i stvarnog zivota. I verovali ili ne, vise nego Sunce u Ribama, vise nego tri vladara u XII evo ispred nas osoba koje kao da su isle u dve razlicite skole, dozivele dva razlicita, ali ne samo razlicita, vec apsolutno antipodna vaspitanja. I ma koliko otac i majka prikrivali to u zivotu, kako to biva, na dete ce se sve ovo odraziti. Ono vec u sebi nosi dve suprotnosti koje samo mogu vredeti pesnicima, psiholozima, posebnim svesnim ljudima, ne bi li dodirnuli dve krajnosti,sto bi ih jos mudrijima ucinilo. Ovo je aspekt koji donosi istinsku razapetost.
"Ne, ja ne mogu da prastam", govori dete, da bi uplakano cas kasnije oprostilo sve, pa onda otislo negde bezeci i od sebe i od kuce i od haosa sa kojim se mladost ne moze pomiriti.
I zato u vaspitanju ove dece je svest posebna, ozbiljna, duboka-nuzna.
Ovo je slika koja trazi razvoj duhovnosti, razvoj svesnosti i vrhunsko obrazovanje, te iskrenost duboku prema sebi, prema svojim potrebama, ne bi li spasena osoba bila.
(nastavak sledi)

Last edited by Vojvotkinja; 08-06-2010 at 22:57..

Old 29-01-2008, 18:48   #13
Snesko Belic
Obično gatalo

Snesko Belic's Avatar

Snesko Belic je offline
Standardno

"Ne, ja ne mogu da prastam", govori dete, da bi uplakano cas kasnije oprostilo sve, pa onda otislo negde bezeci i od sebe i od kuce i od haosa sa kojim se mladost ne moze pomiriti.
Moj brat..on ima kvadrat, zaista je tako..

Naši sponzori
Advertisement

Old 29-01-2008, 19:25   #14
Tristran
Druid

Tristran je offline
Standardno

Vecita nesigurnost lebdi i vecita sumnja u ispravnost onoga sto jeste istina i sto jeste dobro.Sta je zapravo dobro?Volja za moc, ili sazaljenje? U vremenu licnost pocinje da razume probleme roditelja. I ona ce oprostiti njima, razapeta, njima sto su sad sudije strasne. Ovo je slika gde zapravo otac i majka, kroz svoj karakter, kroz snagu i aspekte planeta Sunca i Meseca, obavezuju dete da pridje ili jednom, ili drugom roditelju. A ima li veceg sebicluka i nesvesnije gluposti, pitam se?
No, za sta za sta god se dete bude opredelilo, ovo je slika pogresnog opredeljenja u svakom slucaju.
Jer ovo je istinski tragicna i tuzna prica, gde ce unutar karaktera jedne osobe majcinsko vecno nedostajati onom ocinskom i zrelom delu moci, kao sto ce taj mocni deo unutar same licnosti vapiti za ljudima, sazaljenjem, brigom i porodicom. Neomiljenost od suprotnog pola izaziva otudjenost i osamljenost. Licnost kasnije bezi od stvaranja braka, plasi se braka, plasi se, a kako strah raste, ovo je slika neprepoznavanja srodne duse ili srodne volje.
I zato ona zivi dugo sama. I zato ona ceka u vremenu nekog.
Zapravo, ovo je perfektna slika u kojoj jedna osoba ceka neku osobu koja ima skladno,apsolutno harmonicno unutrasnje bice i snagu i neznost i volju i hrabrost i sazaljenje i prastanje, te svesnost i mudrost udruzene, kojoj ce se ona predati.
Ovo je strasni krik samoce, ovo je slika zloslutnog odbacivanja zivota uz druge aspekte, ovo je suicidan aspekt koji odbacuje sam nukleus postojanja, porodice, radjanja, ovo je molitva za susret sa cudom, za izbavljenjem i pripadanjem nekom.
Ovo je slika samo jedne jedine potrebe u stvari, za pripadanjem nekome u koga se moze sasvim iracionalno, bez rezerve, bez misljenja, bez osecanja, duboko i instinktivno verovati. I znate li kome ce pripadati ova osoba? Ona ce pokloniti sebe samo onome spram koga negde dubinski, ili jos dublje, u svom zivotinjskom, nesvesnom, nece osecati strah. Ovo je slika u kojoj jedna osoba oseca vise od potrebe za srodnoscu, pa jos vise za odsustvom straha, osecaj poverenja.
Ovo je slika osobe koja ce se dati onome koji ce vecno ostati uz nju, kakav god bio zivot, bilo hiljadu zena drugih, hiljadu muskaraca.
(sledi nastavak)

Old 29-01-2008, 19:43   #15
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Tristran VIdi Poruku
[I]
Ovo je strasni krik samoce, ovo je slika zloslutnog odbacivanja zivota uz druge aspekte, ovo je suicidan aspekt koji odbacuje sam nukleus postojanja, porodice, radjanja, ovo je molitva za susret sa cudom, za izbavljenjem i pripadanjem nekom.
[I]
ovo bih posebno izdvojila, savršeno rečeno!
baš me ubode ova rečenica
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules