ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

So 120 i 60 Ne
Old 04-06-2007, 21:45   #1
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno So 120 i 60 Ne

Vizionar ste, mastoviti i kreativni. Ovaj aspekt cesto nalazimo u horoskopima pisaca i umetnika. Idu vam od ruke poslovna i berzanska ulaganja, a moze vas zainteresovati i neka naucna oblast. Romanticni ste i nezni, obicno predani porodici, partneru u kuci.

Umetnik Norman Rokvel (120), novinar Volter Vincel (60).

Lara
Submit to Digg   So 120 i 60 Ne Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-11-2007, 21:28   #2

karma's Avatar

karma je offline
Registrovan: May 2007
karma je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Vizionar ste, mastoviti i kreativni. Ovaj aspekt cesto nalazimo u horoskopima pisaca i umetnika. Idu vam od ruke poslovna i berzanska ulaganja, a moze vas zainteresovati i neka naucna oblast. Romanticni ste i nezni, obicno predani porodici, partneru u kuci.

Umetnik Norman Rokvel (120), novinar Volter Vincel (60).
Merki, ovo ljepo zvuči...iako poslovna ulaganja, mili bože za to sam tudum, a rekla sam već....svog neptuna ne bih mijenjala, ja ga lolim...

Old 08-04-2008, 16:02   #3
Makišon
Obično gatalo

Makišon's Avatar

Makišon je offline
Makišon je na dobrom putu
Standardno

~ Sunce u dobrom aspektu sa Neptunom ~
jedinstvena intuicija, vizije, neobična mašta, preko snova-proročke sposobnosti. Ovo mogu biti veoma religiozna osobe, sa posebnim humanim i altruističkim koncepcijama, filantropi koji sebe žrtvuju ili podredjuju nakoj višoj ideji ili ljudskom boljitku. Oni su neobično sposobni za stvaranje, sa naročitim smislom za umetnost, muziku i slikarstvo. Ovde postoji sklonost ka svemu okultnom, ali i ka medicini i nauci. Volja je delimično oslabljena, retko okrenuta postizanju svetovnih ciljeva. Idealizam i entuzijazam uvek okreću ličnost ka višem životu i saznanjima, kao i stvaranju. Ovaj aspekt profinjuje, volja za moć postaje volja za žrtvovanje, volja da se pomogne i da se spasu drugi. Iz ovog aspekta izlaze humanistička zanimanja, lekari, misionari i ljudi čiji će život odrediti vizija dobra i volje da se snaga da slabima
~ Goran Milekić: ''Tajni uticaj planeta'' ~

Old 14-08-2008, 16:40   #4
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

hehehe..Tachno, volja oslabljena, uvijek u oblacima, i na kraju uvijek romantichna, iako zazirem od iste osobine..Malchice gruba za neke zhenske odlike i norme, posebno u izrazhavanju - pisanju, ali uvijek sebe uhvatim da navijam da dvoje ostanu do kraja zajedno u nekom filmu ...Uvijek sam spremna da pomognem pa makar i na svoju shtetu...Intuicija mi bukvalno cijepa stomak...i po snovima manje vishe mogu da zakljuchim shta se deshava...Sa religijom nemam dodirnih tachaka...Jednostavno ne vidim sebe na tom putu...Obozhavam muziku i slikarstvo, iako ne umijem ni chetkicu da drzhim u rukama..Kazhu da imam lijep glas i da fino pjevam, ali se neshto ne eksponiram ...Oduvijek me zanimala psihologija, rad sa ljudima...Na forumima sam uglavnom prichljiva, dok ovakoo kad se nadjem sa nekim u drushtvu obichno cutim i pomno posmatram ..Nijesam neka prichalica, uvijek ostavim drugima da se dokazuju
Kazhu da me cheka neka umjetnichka dusha, boem, putnik...Jedna takva je upravo nabasala na mene...Moreplovac, pa josh i muzichar eheheh So 120 Ne..Ne u sedmoj ...Ali isto jako specifichan nash odnos..Nikad mi se to ni sa kim nije dogodilo..Kad pomislim 'eto nas', nekako se odaljimo predostrozhnosti radi, kao da nas je strah da se upustimo u isto, ali smo opet tu jedno pored drugog...Mada, ja sam nekako ushtogljena kad je taj odnos u pitanju...

Old 15-08-2008, 15:09   #5
marrker
Početnik

marrker's Avatar

marrker je offline
Registrovan: Aug 2008
marrker je na dobrom putu
Standardno

Sunce trigon Neptun

Trigon Sunca i Neptuna

U slučaju trigona postoji mogućnost uspešnog pomirenja energija Neptuna i Sunca, što vodi snažnom pozitivnom spoju priroda ovih planeta – Sunca kao simbola ega i transpersonalne spoljne planete i boga koji funkcioniše na supersvesnom nivou nesvesnog uma.
Potencijal može biti prisutan, ali se postavlja pitanje podsticaja, motivacije i primene vaših latentnih talenata. Ovo je prepreka sa kojom se možete suočiti, pogotovo onda kada se nalazite pred izborom i odlukom o pravcu u kom bi trebalo da idete. Neko može biti višestruko talentovan za različite vrste umetničkog i kreativnog izražavanja – za muziku, umetnost, literaturu, za ples ili dramu – a opet mu je teško da se usredsredi i uspešno disciplinuje i od svaštara postane majstor. Ideje lako i prirodno naviru i s entuzijazmom se prihvataju, ali će s lakoćom biti ostavljene po strani čim se pojave nove, atraktivnije. Posvećenost i istrajnost nisu jača strana ličnosti, dok je pogonska energija rasuta istovremeno u suviše mnogo pravaca.
Zajedno sa perceptivnim umom koji sposobnost dobre asimilacije i razumevanja, trebalo bi da bude prisutna i intuicija koju možete koristiti kao izvor svojih spoznaja i saznanja. Ova intuicija ili medijumska sposobnost će uglavnom funkcionisati u emotivnoj ravni kao empatična identifikacija, za razliku Uranske intuicije koja je više mentalna i bezlična po svojoj prirodi. Ova intuicija vam obično daje uvid u prirodu i motivacije onih oko vas i atmosfera koja vlada u okruženju može uticati na vaše duševno stanje i dobrobit uopšte.
Može da bude prisutna ambivalentnost između društvenog angažovanja i prihvatanja odgovornosti. Mnogo zavisi od prirode vašeg izražavanja. Ako kod vas postoji kreativna, odnosno umetnička crta, onda je veći deo vaše energije absorbovan u toj oblasti, a vaša pažnja fokusirana na ličnu kreativnu viziju. Nije da ne reagujete na potrebe društva, ali smatrate da to što ste kreativni kanal vaš dovoljan doprinos društvu. Drugi reaguju na Neptunove vibracije tako što svoje srce otvaraju šire, doživljavajući sebe kao kanal kroz koji teče *univerzalna ljubav* podržavajući i pomažući uzdizanje drugih ljudi. Njihov put je put služenja ljudskoj zajednici, pa može biti prisutna sklonost ka medicini ili nekom drugom sličnom obliku fizičke, emocionalne i mentalne terapije i lečenja.
Problem je jasno se opredeliti za nešto od nabrojanog. Jednom kada to uradite, trebalo bi da ste u mogućnosti da svoju energiju i talente usmerite ka ostvarenju onog za šta ste se opredelili. Vama je data mogućnost da postignete svoj cilj, samo je potrebo ga definisati i usredsredite se na njega. Mora postojati potreba da budete praktičniji, eventualno modifikovana jakim Saturnom ili Merkurom koji garantuju konkretne rezultate jer ako dopustite da vam propadnu talenti možete postati negativni vizionar, koji juri za svojim snovima ali propušta da ih ikad realizuje.
U ličnim odnosima emocionalna sloboda i poverenje su visoko kotirani kao prirodna komponenta idealne romantične ljubavi. Tažite da budete verni u emocionalnim odnosima i prednost dajete vrlinama toplog i prisnog porodičnog kruga. Vaša empatična priroda doprinosi tom osećanju bliskosti sa porodicom i prijateljima i vi ste vrlo saosećajni.

''Neptun vizionarski sanjar''- Pol Hajdn

Old 05-03-2010, 19:35   #6
tori
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno

Imam i ja ovaj aspekt, So u 3 u vagi, a Ne u 5 u strelcu.
I ja se pridruzujem vec napisanom, samo bih dodala da sam negde procitala da ovaj aspekt zeni donosi brak sa intelektualcem
E sad koliko je to kod koga tacno,...mene je zadesio jedan bas takav, pored toga je i veliki putnik! ...a ja okrenuta porodici skroz i sedim kuci.
I volim da pisem = jos jedna potvrda ovog aspekta.

Old 15-07-2010, 11:38   #7
djurafigura
Druid

djurafigura's Avatar

djurafigura je offline
Registrovan: May 2010
djurafigura je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tori VIdi Poruku
Imam i ja ovaj aspekt, So u 3 u vagi, a Ne u 5 u strelcu.
I ja se pridruzujem vec napisanom, samo bih dodala da sam negde procitala da ovaj aspekt zeni donosi brak sa intelektualcem
E sad koliko je to kod koga tacno,...mene je zadesio jedan bas takav, pored toga je i veliki putnik! ...a ja okrenuta porodici skroz i sedim kuci.
I volim da pisem = jos jedna potvrda ovog aspekta.
Evo Tori da se pridružim...i ja imam So u III u Vagi 120 Ne u V u Strelcu...takođe potvrđujem sve gore napisano...volim da pišem i da čitam, uvek mi je više odgovaralo kada se npr. ispit radi pismeno nego usmeno, novinarstvo je moja neostvarena želja...ali tu sam, ne mnogo daleko od toga, lično obrazovanje mi je jako bitno-u znanju je moć ....što se tiče braka s intelektualcem, ne znam, za sad sam imala iskustva sa nešto manje obrazovanim od sebe, i nije mi to neki striktan uslov, bitno da je uspešan u onome čime se bavi...možda ukazuje i na to da će onaj ko ima ovaj aspekt biti intelektualac
http://img685.imageshack.us/f/97496619.gif/

Last edited by djurafigura; 15-07-2010 at 12:09..

Old 15-07-2010, 11:54   #8
betys
Obično gatalo

betys je offline
betys je na dobrom putu
Standardno

Evo i mene, imam isti aspekt, znači trigon sunca u raku u 4. i neptuna u 7. u škorpionu. neptun je na kraju 7. kuće.
i stvarno sam završila muzičku školu, sviram........i stvarno sam dipl. novinarstvo
to je to, mogu reći pogođeno

Old 05-02-2011, 15:03   #9
Spes
Obično gatalo

Spes's Avatar

Spes je offline
Registrovan: Jul 2010
Spes je na dobrom putu
Standardno

I najbolji aspekti bilo koje planete s NE su upitni !

NE je planeta laži, iluzija, obmana, krađe...ali i vizije, svega duhovnog, nadljudskog, umetničkog, genijalnog, viša oktava Venere...

Trigon bit trebao biti dobar aspekt (ali...)...svakako znači viziju- humanitarnu, političku, duhovnu ili umetničku.

Svaka vibracija za ove ljude je realnost, kako god da je primaju- preko muzike, boje, neobičnih načina lečenja...

Često ovaj aspekt daje nedostatak samosvesti i realnog posmatranja samog sebe. Samoobmana česta.
Potrebno im je da od drugih prime povratnu informaciju o sebi da bi razvijali jasan osećaj za same sebe.
Problem je taj što oni najčešće odbijaju da se suoče sa istinom o samom sebi čak i kad je ta istina pozitivna i podsticajna, pa zbog sebepodcenjivanja zanemare svoje talente !

Pošto nemam opciju ''edit'', moram ovako da dodam- ženi, bez obzira da li je aspekt dobar ili nije, može doneti muža alkoholičara, lenjivca, lažova, prevaranta,muljatora...u lošem aspektu gotovo uvek odradi negativno, makar kroz predbračnu vezu sa jednim takvim.

Videh gore se pominje ''brak sa intelektualcem''- ne bih se složila apriori.
Pre će brak sa intelektualcem doneti aspekt SO sa UR, nego s Neptunom.

Last edited by Vojvotkinja; 05-02-2011 at 17:17..

Old 05-02-2011, 22:42   #10
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Odličan post Milice. Napiši još nešto, ako znaš. Imam egzaktan trigon Sunca, vladara 11 i Neptuna, vladara VI. NE je u III kući, a Sunce u VIII. Kao i sve ostalo sa Neptunom u priči, ovaj aspekt mi je dosta nejasan.
Iako se svuda ističu pozitivne osobine ovog aspekta, primetila sam da ozbiljni astrolozi ne posmatraju tako.

Old 28-04-2012, 16:19   #11
milupino
Druid

milupino's Avatar

milupino je offline
Registrovan: Dec 2010
milupino je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Vizionar ste, mastoviti i kreativni.Romanticni ste i nezni, obicno predani porodici, partneru u kuci.
navukla sam se davati svoje zapazanja na nekolicinu aspekata sa svojim skrpljenim znanjem iz astro i malim iskustvom sa svetom

So120 Ne masta radi ,i to u najpozitivnijem smislu....intuitivni i duhovno ispunjeni,sire spokoj i bezuslovnu veru u svako dobro,posveceni porodici i romanticni na jedan produhovljen nacin ....

Old 26-03-2013, 21:54   #12
Kvin
Obično gatalo

Kvin's Avatar

Kvin je offline
Registrovan: Feb 2013
Kvin je na dobrom putu
Standardno

Ovo je jedini aspekt mog sunca.
Iako je trigon, nije da nije jadno ugroženo...

Lepo pišem ali se nikad tome nisam posvetila.
Koristi mi donekle u poslu, ali daleko je to od mojih mogućnosti.
Imam dara za glumu. Ni time nisam želela da se bavim.
Od mnogih stvari za koje sam talentovana sam odustajala.
Zaista mi je bilo teško da se usredsredim na jedno.
Sve po malo i na kraju nešto deseto.
Jesam potcenjivala sebe ali s godinama je došlo i samopouzdanje.
I jeste, bila mi je potvrda drugih da ga steknem.

Mnogo mi je važnije duhovno nego materijalno.
Nema tih para koje mogu da plate moj mir, ispunjenost i sreću.
Iako sam lav, sjaj i glamur me uopšte ne privlače.
Radije ću ostati sa detetom ili uplakanom drugaricom ili ostati na poslu ako treba nego otići na neku gala premijeru.

Bivši muž je bio lažov i prevarant. Intelektualac u najavi.
Puno je putovao a ja sedela sa detetom kod kuće.

Nije da baš nema uticaja ovaj aspekt.

Old 28-03-2013, 12:36   #13
LavJarac
Druid

LavJarac's Avatar

LavJarac je offline
LavJarac je na dobrom putu
Standardno

Moje Sunce u 7.polju u Lavu trigon Neptun u 11.polju u Strelcu.

Ono sto mogu da kazem je da imam tu umetnicku crtu koju opisuje ovaj aspekt , a posto vidim da dosta za ovaj aspekt komentarisete i muskarce ( posto se odnosi na Sunce) mislim da je kod mene od znacaja posto se nalazi u 7.polju.....kako ce se ispoljiti nemam pojma...u braku nisam bila.
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-03-2013, 12:48   #14
Srdjan
Obično gatalo

Srdjan's Avatar

Srdjan je offline
Registrovan: Jul 2012
Srdjan je na dobrom putu
Standardno

Znam jednu osobu koja ima NE u 2, i ta osoba molitvom i autosugestijom ,,priziva,, novac Pa eto ko ga ima u 2 nek isproba

Old 28-03-2013, 12:52   #15
LavJarac
Druid

LavJarac's Avatar

LavJarac je offline
LavJarac je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Srdjan VIdi Poruku
Znam jednu osobu koja ima NE u 2, i ta osoba molitvom i autosugestijom ,,priziva,, novac Pa eto ko ga ima u 2 nek isproba
Jel to vazi i za 2.kucu u ribama , pa da probam
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules