ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Sa 90 Ne
Old 25-05-2007, 14:34   #1
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
Registrovan: Apr 2007
princess je na dobrom putu
Standardno Sa 90 Ne

Zanima me na sta bi se mogao odnositi ovaj aspekt u natalu.Uopsteno pa i kod mene.Uticaj Ne samog malo osecam iako je u 1.
Za ovaj aspekt sam citala da znaci nesto kao smrt davljenjem figurativno govoreci?
A sad me ocekuje saturnov povratak ali pre toga i tranzitni Sa ce napraviti 90 ka natalnom..............
Advertisement

Saturn90Neptun vas izazivaju da uspete ili da spoznate potrebu za prihvatanjem odgovo
Old 25-05-2007, 14:42   #2
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno Saturn90Neptun vas izazivaju da uspete ili da spoznate potrebu za prihvatanjem odgovo

Mozete biti ili vesti i kreativni ili naprotiv, bez ikakvih ambicija. Moglo bi se dogoditi da preuzmete na sebe krivicu drugih ljudi. Trbalo bi da, umesto toga, prevazidjete svoj strah od neuspeha, da se suocite sa konkurencijom i naucite da volite sami sebe. Sposobni ste i visestruko talentovani kada je rec o finansijama, poslovima i umetnosti. Mozda vam je tesko da razlucite prave prijatelje od onih koji su spremni da vas iskoriste. Tragate za idealnim partnerom, ponekad cete radije vecno ostati sami, nego sto cete se oderci svojih ideala. Prilicno ste napeti na emotivnom planu i imate dosta inhibicija koje bi valjalo prebroditi. Dobro bi bilo da se drzite podalje od svih onih koji imaju ekstrasenzorene sposobnosti.

SA 180 I 90 NE

Lara

Last edited by Merkur; 06-06-2007 at 16:41..
Submit to Digg   Sa 90 Ne Reply With Quote

Old 25-05-2007, 14:53   #3
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
Registrovan: Apr 2007
princess je na dobrom putu
Standardno

Prilicno tacno....Potiskivanje sopstvenih zelja i ciljeva u sluzbi "zrtvovanja" za celinu ili porodicu.Preuzimanje krivice na sebe-u mom slucaju sestrine krivice jer NE vlada umetnutom 3.
Nedostatak samopuzdanja mislim da pripada aspektu So 90 Sa u mom natalu.
Istina ovo za prijatelje totalno nejasni njihovi porivi....

Old 01-06-2007, 01:09   #4
Anika
Obično gatalo

Anika's Avatar

Anika je offline
Registrovan: Feb 2007
Anika je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by princess VIdi Poruku
Za ovaj aspekt sam citala da znaci nesto kao smrt davljenjem figurativno govoreci?
Imam taj aspekt i doslovno sam se skoro udavila, ali skoro, valjda jer je aspekt separacioni. Prilicno glupa situacija, jer me nista nije drzalo dole, samo nisam mogla dovesti tijelo u taj polozaj da pocnem plivati prema povrsini, pa sam se pustila da me more samu izbaci, ali sam krivo procijenila trenutak kad trebam poceti dovoditi tijelo u polozaj da isplivam i ponovo sam se nasla na dnu-potpuno mi je nestalo zraka i onda sam jos jednom pustila da me more izbaci, ali ovaj put sam uspjela isplivati. Bila sam potpuno sama, tako da mi je u magli kako sam uspjela doci do obale i nazalost ne mogu provjeriti kakvi su mi tada bili tranziti jer je to bilo prije nekih 14-15 godina.
Nemoj roniti i ne idi sama u vodu ako smatras da bi se kod tebe mogao ispoljiti taj aspekt.

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Mozete biti ili vesti i kreativni ili naprotiv, bez ikakvih ambicija. Moglo bi se dogoditi da preuzmete na sebe krivicu drugih ljudi. Trbalo bi da, umesto toga, prevazidjete svoj strah od neuspeha, da se suocite sa konkurencijom i naucite da volite sami sebe. Sposobni ste i visestruko talentovani kada je rec o finansijama, poslovima i umetnosti. Mozda vam je tesko da razlucite prave prijatelje od onih koji su spremni da vas iskoriste. Tragate za idealnim partnerom, ponekad cete radije vecno ostati sami, nego sto cete se oderci svojih ideala. Prilicno ste napeti na emotivnom planu i imate dosta inhibicija koje bi valjalo prebroditi. Dobro bi bilo da se drzite podalje od svih onih koji imaju ekstrasenzorene sposobnosti.

Zadnja recenica mi nije jasna. Zanima me zasto.
Ovo da sam vjesta sa financijama kod mene ne vrijedi, naprotiv novac mi klizi kroz prste, na razlicite nacine - slijedeca recenica u tom tekstu opisuje jedan od njih.

Old 01-06-2007, 08:18   #5
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Anika VIdi Poruku

Saturn90Neptun
Draga Anika, ja sam samo prepisala malo teorije iz knjige Marion Marc.
Dakle, to je znacenje tog aspekta, a ostatak horoskopa potvrdjuje ili ne to tumacenje. Tako da ce morati jos neko da se prikljuci i da pripomogne.

Lara

Old 05-09-2007, 09:50   #6
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

brrr...tek sam sad uočila ovaj aspekt kod sebe,nisam znala da je tako katasrofičan...

opasnost od dadadavljenja....još mi je neptun u 8.smrt kući...baaaa

i onda još Algol -obezglavljenje-sad mi je loše...

Inače sam odličan plivač i dosta vremena provodim na moru,volim roniti,iako zadnjih godina imam neki strah...možda je ipak bolje da se držim plivanja uz obalu.

Old 05-09-2007, 15:40   #7
zvoncicaa
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
Registrovan: Mar 2007
zvoncicaa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Anika VIdi Poruku

Neptun vlada ekstrasenzornim sposobnostima. saturn je nalagodnost a oni u kvadaratu. Posto je ovo aspekt dve sploljne planete on kaze da kada si u prisustvu ljudi koji imaju ovakve sposobnosti osecas neku nelagodu ili prodor njihovih psihickih energija dozivljavas kao veliko iscrpljivanje.
sem toga, kvadrat uopste ne mora da bude los. On samo trazi obuzdavanje jer tada se moze koristiti na pozitivan nacin. Kvadrat je impuls, pokretac moze biti divan i spasonosan ali, samo do odrenjene granice, jer njegovo nezasito koriscenje na kraju uvek vodi u problem.
Zato, duso moja, ti imas intenzivan unutrasnji zivot, psihu koja trazi da se suoci sa nekim problemom , posebno onim koji su strani tvom karakteru ili tvojoj licnosti, pa iz vise pokusaja ( i Saturn - ponavljanje i kvadrat opet ponavljanje ) da spozanas uzrok i resis. Tvoj glavni zdadatak je da naucis da vise verujes, da ne budes sumnjicava toliko, da verujes u sebe pa cak i kad pogresis, sta ima veze, sledeci put ces nauciti, ali samo kada smiris impulsivnu reakciju kvadrata, treba da radis na svom samopouzdanju, a ne ono, kao, `` joj al` sam se nalupetla, stidim se``. kakvo lupetanje? Pa te misli da ces se izblamirati nege u necemu i ruse tvoje samopoudzanje i treaju te da se povlacis u sebe ( neptun) i da kaznjavas sebe ( Saturn ) i to sve sa nekm besom ( 90 ) koji se ipak trudis da potisnes ( ipak je tu neptun u kvadartu,, onaj koji potiskuje ). ali, sa druge strane, ovo je moc da se izucava sve ono sto je nejasno, sve ono sto se vidi kroz maglu, sve sto ima veze sa motivacijom licnosti, hronicnim psihickim problemima , snovima...
posto su obe ove planete spoljne planete, to znaci da neodobravanje ili ogranicavanje od strane okoline je ono sa cime moras nauciti da se izboris. Uvek ces privlaciti takvu energiju, da ti neko kaze ``ma sta ti znas``, ali, nauci da ti sama zivis u svom telu, nema okoline, da je NAJVAZNIJE ono sto ti mislis da je dobro, kvalitetno, ono u sta ti verujes, jer, ipak, tebi je potrebno puno dokaza da bi u nesto poverovala, smatraj da je to ono sto je za tebe istinito. Ne dozvoli da tudja nesigurnost postane tvoja nesigurnost. To ti kaze ovaj aspekt.
Cmokic!!!

Old 19-02-2008, 15:47   #8
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Registrovan: Nov 2007
skorpijica je na dobrom putu
Standardno

sa 90 ne označava- sukob sa ženama

Old 19-03-2008, 01:36   #9
skorp78
Početnik

skorp78 je offline
Registrovan: Feb 2008
skorp78 je na dobrom putu
Standardno

I ja imam sa 90 ne, sa u osmoj, a ne u 12.
Imala sam to lose iskustvo sa davljenjem. Uzas.

Old 11-02-2009, 19:36   #10
wireless
Guest

Aspekt traje isuviše dugo da bi bio fatalan za pojedince, znači on je samo okidač uz barem još neki aspekt davljenja (tipičan je u stvari Ma afl Ne), sem ako Ne baš nije u 6.8.12. ili sa još nekim lošim aspektima. Gledajte malo i druga, psihološka značenja koja proizilaze iz značenja planeta pa ih kombinujte, asocijacije su moćna stvar, npr. ograničenja ideala, gubitak posla, gluvarenje (ovo je već sinteza ), odvajanje od oca, itd.
Sličan uticaj imaće Sa u Ribama ili Ne u Jarcu.

Old 12-02-2009, 21:20   #11
cesarica
Druid

cesarica's Avatar

cesarica je offline
Registrovan: Jul 2008
cesarica će postati poznat uskoro
Standardno

Kako bi ovaj aspekt mogao da se tumaci u Davisonu, doslovno "davljenje" partnera?

Old 12-02-2009, 21:35   #12
wireless
Guest

"Dejvison" nikad nisam koristio, uglavnom sve što mi je trebalo nalazio sam u uporednom horoskopu.

Old 29-07-2009, 16:37   #13
tori
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno

Pa jel zbog ovog aspekta zaista ja kad sam u moru, ja se ne udaljavam mnogo od obale, jer me inace uhvati panika i strah?? A inace, obozavam da plivam...
Odlicno baratam novcem zaista, ali mi cesto fali samopouzdanje i prosto sam neverni Toma, koji cesto ni drugima a ni sebi ne veruje!
Secam se da kad sam spremala prijemni iz srpskog, a majka mi je profesor srpskog i ona me je spremala, ja joj nista nisam verovala sto kaze vec sam je terala da mi to isto dokaze napisemeno! Strasno!
Sad kad se setim takvih primera iz svog zivota, prosto ne mogu da verujem da sam sposobna toliko sebe i druge da mucim!
Jel ovaj aspekt odgovoran za sve to?
Moj Sa je pri kraju 1.kuce, a Ne je u 5. u strelcu.

http://tinypic.com/view.php?pic=b861xk&s=5
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-11-2009, 22:57   #14
Miss9
Švrća

Miss9's Avatar

Miss9 je offline
Registrovan: Nov 2009
Miss9 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Zato, duso moja, ti imas intenzivan unutrasnji zivot, psihu koja trazi da se suoci sa nekim problemom , posebno onim koji su strani tvom karakteru ili tvojoj licnosti, pa iz vise pokusaja ( i Saturn - ponavljanje i kvadrat opet ponavljanje ) da spozanas uzrok i resis. Tvoj glavni zdadatak je da naucis da vise verujes, da ne budes sumnjicava toliko, da verujes u sebe pa cak i kad pogresis, sta ima veze, sledeci put ces nauciti, ali samo kada smiris impulsivnu reakciju kvadrata, treba da radis na svom samopouzdanju, a ne ono, kao, `` joj al` sam se nalupetla, stidim se``. kakvo lupetanje? Pa te misli da ces se izblamirati nege u necemu i ruse tvoje samopoudzanje i treaju te da se povlacis u sebe ( neptun) i da kaznjavas sebe ( Saturn ) i to sve sa nekm besom ( 90 ) koji se ipak trudis da potisnes ( ipak je tu neptun u kvadartu,, onaj koji potiskuje ). ali, sa druge strane, ovo je moc da se izucava sve ono sto je nejasno, sve ono sto se vidi kroz maglu, sve sto ima veze sa motivacijom licnosti, hronicnim psihickim problemima , snovima...
posto su obe ove planete spoljne planete, to znaci da neodobravanje ili ogranicavanje od strane okoline je ono sa cime moras nauciti da se izboris. Uvek ces privlaciti takvu energiju, da ti neko kaze ``ma sta ti znas``, ali, nauci da ti sama zivis u svom telu, nema okoline, da je NAJVAZNIJE ono sto ti mislis da je dobro, kvalitetno, ono u sta ti verujes, jer, ipak, tebi je potrebno puno dokaza da bi u nesto poverovala, smatraj da je to ono sto je za tebe istinito. Ne dozvoli da tudja nesigurnost postane tvoja nesigurnost. To ti kaze ovaj aspekt.
Nasla sam se u ovom tekstu.Nekad stvarno trzim mnogo dokazivanja iako mnogima delujem sa velikim samopouzdanjem...i taj strah da sam nesto pogresno rekla ili uradila...
http://i560.photobucket.com/albums/s...a_01_annie.gif

Old 21-08-2010, 11:49   #15
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

a sta je sa muskarcem koji nosi SA180NE??..ne znam da li se davio...ali je ocigledno da laze...
jer je NE =laz a SA =istina...i to je vecito kontradiktorno kod tih osoba...mislim da se same upetljaju u laz da ne znaju vise ni kome su sta rekle...pa ih onda ljudi brzo otkriju....
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules