ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Aspekti > Aspekti Saturna

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Aspekti SATURNA
Old 20-10-2006, 00:02   #1
Prijatelj foruma

moonstruck's Avatar

moonstruck je offline
Registrovan: Sep 2006
moonstruck je na dobrom putu
Standardno Aspekti SATURNA

Aspekti Saturna:

Svaki aspekt Saturna ukazuje na lekciju koju treba nauciti; ti aspekti podrazumevaju sposobnost koncentracije,discipline i davanja forme i sadrzaja vasem zivotu.

Konjukcija naglasava te principe.
Kvadrat i opozicija vas izazivaju da uspete ili da spoznate potrebu za prihvatanjem odgovornosti.
Trigon i Sekstil vam omogucuju da lako ucite i da se koncentrisete.
Inkonjukcija vas uci kako da se prilagodite ogranicenjima i odlaganjima.

...Prave reci kao zvezde padnu same,po svom nikne jogunasti beli krin,
nekad trazis poentu na kraju drame - a poentu krije prvi cin...

…VTBDUN…

Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-03-2007, 05:20   #2
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Zanima me moja konjukcija Saturna i Plutona...
Mozhe li ona da se tumachi kao nemogucnost da se opusti i uzhiva u zhivotu (5.kuca) ili bar - ako se vec opushtash - opusti se 'fatalno'...
Zatim, shta donosi konjukcija MA/SA/PL/Ju...
Ajd' kad razloshim PL/JU - donekle mi je jasno...
Ali kad na to dodam MA/SA - gubim se...
Jel to mozhe da znachi rasipnishtvo (MA) pa period krize (SA) ili kako vec...?

Pa evo ovako, SA dolazi iz 5. u 2. kucu, i tu radi konjukciju sa MA (koji dolazi iz iz 8./9. kuce) a s druge strane konjukciju sa PL...
E sad, jedino shto meni pada na pamet je da mi taj SA donosi otezanje na finansijskom planu, poshto je vec u 2. kuci...
Ali, kako bash i nije neshto posebno teshka fin.situacija u mom sluchaju - to ne "radi"...
Onda posmatram 5. pa mogu recimo da kazhem da mi donosi ogranichenja u kreativnom pogledu (5.kuca) jer mi se chini da imam milion ideja u glavi za koje znam da bi mogle da budu itekako isplative (2.) ali mene kao da mrzi (SA) i onda - dizhem guzu samo ako iz nechega mogu da izvuchem maximum ili nishta (PL/JU)...
Ali me brine jer znam da su 5. i deca...
Eto, nishta mi drugo ne pada na pamet....
Pokushala sam....:-(

Last edited by uspavana; 26-05-2007 at 01:27..

Old 13-03-2007, 20:07   #3
Švrća

ladybag's Avatar

ladybag je offline
Registrovan: Dec 2006
ladybag je na dobrom putu
Standardno

Ajd da i ja dodam svog saturna......
Sa vladar Natala otisao u 9. kucu konj Ju (koji je vladar 12--- valjda zajedno vode "abroad") , sto je dobro jer je egzaltiran u Vagi....strog jeste ali mi daje jaku koncentraciju i disciplinovanost - Sa 60 Me.
Pravi i sextil sa So koje je u 7. u Lavu, osecam se dobro u svojoj kozi..ali mi je i potrebna potvda uspeha.....I na kraju ona simbolika Sa u 9 se delom ostvaruje (ne daju mu Ju i Pl iz 9. da me maltretira jako)....kada se radi o poteskocama na putovanjima, ostvaruje se samo kroz kasnjenja viza i papira......eh, ali tu je on kao vladar ASC, pa mi kaze da se strpim i ja poslusam
Vodi me u hladne zemlje (satrn -sever) i tamo se osecam najbolje!!!
I na kraju najizazovniji kvadrat sa Ma......za koji sam cula da je jedan od najtezih aspekata koji se mogu naci u natalu, ali mislim da kod mene samo daje vise energije....koju sam vremenom morala nauciti kanalisati --- borilacke vestine...

Da li ova analiza valja...ili je vi mozda vidite drugacije????

Old 21-03-2007, 03:06   #4
Obično gatalo

Anika's Avatar

Anika je offline
Registrovan: Feb 2007
Anika je na dobrom putu
Standardno

Moj saturn je otisao iz 3. kuce u 11. u djevicu da mi tom djevicanskom preciznoscu zagorcava zivot. Bas ga ne volim.
Radi on fini aspekt sa merkurom u 9.kuci i uranom u 1. kuci, ali mi unistava moju njeznu venericu u raku, kvadratom se okomio i na neptuna u 2. kuci.

Kod mene vazi ono pravilo da saturn u 11. odnosi prijatelje, ali srecom ne patim zbog toga - tome valjda doprinosi SMC u 10. u lavu, jer on nosi iz proslog zivota nevezanost za druge ljude. Tako da oni koji mi nisu blizu i ne nedostaju previse, stalno mi neki novi ulijecu u zivot, dolaze, odlaze i tako u krug. A ni mene bas ne drzi mjesto.
lekcije koje trebam nauciti sto se tice venere mi nije jasno, jer kakvu lekciju trebam nauciti iz tih poteskoca da nadjem nekoga tko mi odgovara? Biti sama? To znam i mogu i njie mi lose ni biti sama, nekad i bolje od trulih veza koje sam znala proci......................za neptuna ok...u strijelcu u 2.kuci, rasipna sam katastrofa. U zivotu nisam nista ustedila, a uvijek imam koliko mi treba i kad mi treba. pa onda valjda trebam nauciti biti stedljivija. (valjda zato se i svadjam sa mamom oko tih problema, jer je ona tipicni stedljivi jarac )

Uglavnom....ne volim saturn i jedva cekam da mi se makne iz 10 kuce, jer od kad je tu sve mi se usporilo.

Old 21-03-2007, 14:22   #5
Obično gatalo

sana's Avatar

sana je offline
Registrovan: Aug 2006
sana je na dobrom putu
Standardno

evo ja cu prokomentarisati Izgubljenu u Svemiru
Ma iz 9, Sa iz 5 u konjukciji. Velika ocekivanja. Samo vrednovanje stvari za tebe je drugacije od onog uobicajenog. Trazis vise i bolje. Vjerujes da zasluzujes najbolje, a cini ti se da te to sve sto zasluzujes bas nekako zaobilazi. Kao da stalno moras da se trudis vise nego drugi. Ovaj svijet je stvarno nepravedan! Ali zato tebi ne nedostaje ambicija. Mislim da te bas ova konjukcija tjera da postignes najbolje sto mozes. Potrebna su odricanja i zrtvovanja, jos kad se tu prikljuci slatki Pl, nema nista bez zrtvovanja
Djevica je vrijedna. Tvoj Me u 10, polje Jarca i jos u konjukciji sa Sa! Uspjeh ne dolazi s neba, kaze Lost in Space. Uspjeh se stice ogromnim trudom i naporom. I to je uspjeh koji traje. Saturn hoce trajne vrijednosti, one koje prevazilaze vrijeme. Zato on mora da namuci da bismo prosvijetljeni mogli koracati ispravnim putem. A sta nam vise treba.

teorija
Old 06-06-2007, 10:51   #6
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
destiny je na dobrom putu
Standardno teorija

Saturn/Neptun
Konjukcija: sposobnost istraživanja nevidljivog i transpersonalnog svijeta na činjenični, konkretan način. Spoj idealizma i materijalizma. Osjećaj jedinstva može se konkretizirati, praktični idealizam. Ponekad asketizam. Moguće parapsihološke sposobnosti.
Harmonični: Ciljevi potječu od dubokih religijskih, metafizičkih i duhovnih uvida. Podsvjesni osjećaj za planiranje. Istodobno vizionarstvo i praktičnost. Taktičke sposobnosti. Konstruktivnost koja se može ispoljiti na spiritualnom i intelektualnom području. Sklad idealizma i materijalizma.
Neharmonični: slično konjukciji i harmoničnim aspektima no ponekad su vizija i praktično ostvarenje, idealizam i ambicija u neskladu. Mirno povlačenje inspirira i vraća snagu.
Saturn/Pluton
Konjukcija: intenzitet i izdržljivost. Sposobnost oblikovanja, dugog i teškog rada te izdržavanja stresa. Težnja za moći i uspjehom, grubo ponašanje. Talent za istraživanje i znanost. Želja da se potpuno ovlada nekim procesom (sociopolitičkim, magijskim, parapsihološkim i sl.).
Harmonični: ustrajnost, ambicija, žestina. Velika discipliniranost. Uvijek željni dokazivanja, sebi i drugima. Čvrsta samokontrola.
Neharmonični: ambicija, želja za dokazivanjem. Želja da se ograniči, definira oblik, transformira.
/sa net-a/
jub-sudbinica
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...

Old 15-06-2007, 19:19   #7
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Saturn u 2 oznacava i stedljivost,pa obicno ovi ljudi kasnije tek uzivaju u plodovima rada.

Old 08-07-2007, 23:16   #8
Švrća

astronumera's Avatar

astronumera je offline
Registrovan: Jun 2007
astronumera je na dobrom putu
Standardno

Pa ja mislim da se ne može samo uzimati samo uticaj saturna i jupitera imai drugih pokazatelja.Moj satrurn je je u škorpiji u 12, šta kžete na tu kombinaciju , reba živeti sa ovakvim saturnom a još pogotovu sada do jeseni, odnosno do 16.8. 2007. posle će biti lakše.A pored svega saturn je moj saturn u kvadratu sa jupiterom.
Rastura me sa svih strana ali sam ja jača od njega i hvatam se u koštac učim samo na svoim greškama.
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-07-2007, 07:53   #9
Obično gatalo

Nella's Avatar

Nella je offline
Registrovan: Apr 2007
Nella je na dobrom putu
Standardno

Ja sam dosta dugo i favorizirala Saturn, jer on meni probleme nije radio.
Meni je u asc jarac, a saturn mi je otišao u egzaltaciju u vagu u 9. kuću. Od aspekata mi radi samo pozitivne aspekte i dosta mi je dobro toga učinio.

Ono što meni smeta kod saturna je to što on radi probleme u glavi mog dečka u poslijednje vrijeme, njemu baš i nije naklonjen.... - Naravno, pa i ja zbog toga imam frku.

Ali, neće on dovijeka trajati.... ako ništa bar mi je sam Saturn u mom natalu dao strpljenje.... izdržat ću ja njega....

Old 27-09-2007, 00:00   #10
Početnik

ninja's Avatar

ninja je offline
Registrovan: Sep 2007
ninja je na dobrom putu
Standardno

1. sta znaci Saturn u Lavu u II u
kuci

2. sta znate o
Saturn BIQuintile MC
Saturn Square URAN
Saturn Trine Neptun
Saturn Sextil Pluton
sATURN sEMIsEXTIL AS

Last edited by destiny; 01-10-2007 at 18:45..

Old 27-09-2007, 03:53   #11
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
Registrovan: Mar 2007
zvoncicaa je na dobrom putu
Standardno

Nasledjeni nakit koji ce jednom imati veliku vrednost. Kakve ti to dukate krijes, a?
Znaci da treba da stavljas pare na stednju pre svega u francuske banke ili engleske, pa od kamata, posle bar sedam godina orocene stednje, eto lepih parica. Znaci dugove oca koji postaju i tvoji dugovi.
Znaci neku trgovinu njivama ili sumama u Sumadiji koja moze doneti pare. Znaci da ne treba novac da poveravas starijim ljudima. Znaci da zaradjujes novac preko turistickih promocija blago zatalasanih predela Srbije, kao sto je npr. Fruska Gora. Znaci da mozes da trgujes koznim tasnama koje su uz to i markirane , ali prvo da podignes kredit i da se zaduzis, i da jedva krpis kraj s krajem, ali kao trgujes, i kad mislis da je sve propalo, posao krece i zaradjujes novac. Znaci starijeg muza koji je morao nekad da bankrotira pa ponovo da stane na noge u materijalnom smislu. Znaci kameni spomenik u centru grada...od mermera..
Znaci...znaci...svasta znaci...

Old 03-10-2007, 00:54   #12
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Meni je tranzit Saturna preko natalnog doneo probleme sa kozom. Naplatio mi je nekadasnje suncanje, koje sa kozom nasledjenom od Rusa, nisam smela nikako da dopustim (izrazito bela i tanka). Uglavnom i dan danas, muku mucim sa tim problemom. Doduse, ipak sam ja Bik/Skorpija, kao stvorena za navedni problem.

Old 24-12-2007, 16:13   #13
Početnik

antonela's Avatar

antonela je offline
Registrovan: Dec 2007
antonela je na dobrom putu
Standardno

Saturn!!! Plasi me ,zaista!
Kod mene je slucaj da je Saturn u mojoj 1.kuci koja je u znaku Lava,a u kvadratu sa Uranom,Suncem i Hironom,trigonu sa Neptunom i sekstilu sa Plutonom + konjukcija sa AC!!!
Jednom prilikom u raspravi sa jos nekim prijateljima koji malo "gledaju u zvezde" - jedna prijateljica je rekla "da imam saturnovski namrsten izraz lica"!!!
Sta vi kazete na sve ove aspekte?Treba li da brinem???

Old 15-02-2008, 21:58   #14
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Anika VIdi Poruku
Kod mene vazi ono pravilo da saturn u 11. odnosi prijatelje, ali srecom ne patim zbog toga - tome valjda doprinosi SMC u 10. u lavu, jer on nosi iz proslog zivota nevezanost za druge ljude. Tako da oni koji mi nisu blizu i ne nedostaju previse, stalno mi neki novi ulijecu u zivot, dolaze, odlaze i tako u krug. A ni mene bas ne drzi mjesto.
lekcije koje trebam nauciti sto se tice venere mi nije jasno, jer kakvu lekciju trebam nauciti iz tih poteskoca da nadjem nekoga tko mi odgovara? Biti sama? To znam i mogu i nije mi lose ni biti sama, nekad i bolje od trulih veza koje sam znala proci......................za neptuna ok...u strijelcu u 2.kuci, rasipna sam katastrofa. U zivotu nisam nista ustedila, a uvijek imam koliko mi treba i kad mi treba. pa onda valjda trebam nauciti biti stedljivija. (valjda zato se i svadjam sa mamom oko tih problema, jer je ona tipicni stedljivi jarac )
Imam i ja Saturna u 11 kuci,i potpuno je tacno ono gore sto sam poplavila(da ne ponavljam)..potpuna istina..

ali ja jesam stedljiva osoba...uvek i bila jos kao det kada smo ja i brat dobijali cokolade pa on svoju celu pojede odjednom a ja svoju stedim pa jedem po 1 red svaki dan pa imam cokoladu 5 dana!!! ..a takva sam ostala i dan danas...nema kod mene uzaludnog trosenja a i mnogih zadovoljstava se odricem govoreci sebi da mi to nije potrebno...ali znate sta...malo mi je dop....elo!!! pa hocu i ja vec jednom da uzivam u novcu da mohu da ga potrosim ne mareci da li cu ga imati i za sutra

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Saturn u 2 oznacava i stedljivost,pa obicno ovi ljudi kasnije tek uzivaju u plodovima rada.
@skorpijo draga,
pa tako bih volela da bude to istina...pozlatila ti se usta

nego..taj moj Saturn je 90 sa Marsom iz 9 kuce i 90 Jupiterom takodje iz 9 kuce!!A Saturn mi je vladar 6 kuce!!
Sta bi to moglo da znaci??tezak rad a malo para??

Old 16-02-2008, 15:55   #15
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Angliana75 VIdi Poruku
@skorpijo draga,
pa tako bih volela da bude to istina...pozlatila ti se usta

nego..taj moj Saturn je 90 sa Marsom iz 9 kuce i 90 Jupiterom takodje iz 9 kuce!!A Saturn mi je vladar 6 kuce!!
Sta bi to moglo da znaci??tezak rad a malo para??
Pa bas taj saturn ti kroz (uporan) rad donosi novac,odnosno kada jednog dana budes u penziji,neces morati da brines,sto ne znaci da neces pre toga imati,jer je upravo vladar 6 kuce,a to je saturn u trigonu sa svojim dispozitorom,pa bih ja rekla da bi ti mogla nekim privatnim biznisom da se bavis.Ne brini,ipak imas pluton u drugoj kuci,ali to je vec prica za drugu temu,ovde samo o saturnovim aspektima,
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules