ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Mo 180 i 90 Sa
Old 05-06-2007, 17:34   #1
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno Mo 180 i 90 Sa

Ovaj aspekt ukazuje na nesigurnost; radite vrednije od vecine ljudi, ne biste li se dokazali. Morate nauciti da kontrolisete svoju frustriranost, depresivnost i sklonost nezadovoljstvima, bas kao i tendenciju ka vezivanju za proslost. Ovo obicno ukazuje na nesrecno rano detinjstvo. Mozda je bilo nesporazuma i neslaganja sa dominantnim roditeljem. Da bi ste postigli istinsku zrelost, morate prevazici to pomanjkanje samopouzdanja i osecanje zrtve. Verovatno cete stupiti u brak sa nekom starijom osobom i imati malo dece.

Lorens Olivije (90), Galileo Galilej (180).

Lara
Submit to Digg   Mo 180 i 90 Sa Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-06-2007, 13:02   #2
swoozie
Švrća

swoozie je offline
Registrovan: May 2007
swoozie je na dobrom putu
Standardno

... Morate shvatiti da vas drugi ne mogu voljeti dok vi prvo ne zavolite sebe. Potrebno vam je konstantno potvrđivanje da ste voljeni, tako da to može postati opterećenje za voljene osobe. Jaka je potreba za preispitivanjem smisla i značenja emocionalne sigurnosti. Često osjećate da morate biti netko drugi (ili učiniti nešto) što niste, kako biste bili prihvaćeni i "odobreni" od drugih. Jako ste osjetljivi na kritiku i lako se osjetite napušteni i zanemareni i, iako se pravite hladni i daleki, vi zapravo volite biti uključeni u događaje...

moja natalna karta

Old 21-08-2007, 16:48   #3
Sirena
Obično gatalo

Sirena's Avatar

Sirena je offline
Registrovan: Sep 2006
Sirena je na dobrom putu
Standardno

Moj Mesec je prilicno ugrozen sa opozicijom Sa0Ve i Plutona iz VIII u Skorpiji.

Doduse jeste egzaltiran u Biku, ali je opet u opoziciji sa svojim vladarem.

Tacno je gotovo sve sto procitah za ovaj aspekt, s tim sto su strahovi od nesigurnosti pojacani kako je Saturn vladar XII kuce

E sad, ne bih bila Strelac da nisam programirana da mislim pozitivno, zato verujem da svaki los aspekt mora da ima izlaz,samo treba raditi na njemu.

U ovom slucaju Mesec jos pravi trigon sa Neptunom i Merkurom iz XI kuce. Merkur je vladar V, dakle kroz decu, ljubavne veze ,kroz slobodno verbalno izrazavanje sopstevenih emocijma, umetnost(pride Neptun vladar ukljestenih Riba u I) kroz svakodnevne obaveze, pre svega poslovne(Me vladar VI) pravilnom ishranom-post petkom, postovanje mesecevih mena, mislim da Moonko moze da se ojaca.

Sta vise verujem!

Old 21-08-2007, 20:35   #4
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Registrovan: Apr 2007
Dorijana je na dobrom putu
Standardno

Ja kao jedan Strelac na Asc i ponosna vlasnica Mo90Sa, osetih potrebu da se slozim sa tvojim stavom.
Potpuno se slazem sa varijantom da ovaj kvadrat (kao vala i svaki drugi) uci i da se da iskoristiti u pozitivne svrhe. Jeste da malo ugrozava dok se ne osvesti sta pokusava da nauci, ali je vredna lekcija definitivno. Jedino je kvaka sto se lekcija mora mnogo puta ponoviti..al bilo bi dosadno da nije tako.

Old 21-08-2007, 22:53   #5
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

jako sam teshka i komplikovana kad su veze u pitanju, neko gore reche stalno trazhim potvrdu da me voli, da mu je stalo do mene, te sam ih vjerovatno time nesvjesno gushila, ali shta cu..ja jednostavno ne umijem da se opustim!
Takodje, majka je imala tezhak zhivot u mladosti a do prije nekih 10-ak godina, konkretno bolest je bila u pitanju, sa kojom se (Bogu hvala) uspjeshno izborila i drzhi je pod kontrolom...Vjechito se osjecam kao otirach prijateljima..Nije mi tehsko da slusham nichije jadikovke, ali one nikako da shvate da i ja imam istu potrebu da se pozhalim, 'isplachem'..Imam utisak da meni to nije dozvoljeno...Teshko se nosim s' ovim aspektom...Uopshte ga ne volim.. + ova opozicija MO sa JU...Ubi me ...

Old 22-08-2007, 08:16   #6
Alex78
Švrća

Alex78's Avatar

Alex78 je offline
Alex78 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vojvotkinja VIdi Poruku
jako sam teshka i komplikovana kad su veze u pitanju, neko gore reche stalno trazhim potvrdu da me voli, da mu je stalo do mene, te sam ih vjerovatno time nesvjesno gushila, ali shta cu..ja jednostavno ne umijem da se opustim!
...
Pa da se pridruzim srecnoj druzini
Moj mili i dragi mesec je u skorpiji u 12, kuci (uh nema goreg ), Saturn mi je u 8. u Lavu (uzas jos jedan) a da oni ne bi bili usamljeni i da tragedija bude jos veca, i Venerica (Bik, 6. kuca) im se pridruzila u muci i zajedno obrazuju jedan :leo" t kvadrat.
Moja iskustva sa ovim su da ne pozelis nikom! Taj osecaj nevoljenosti i odbacenosti mi se uvek provlacio kroz zivot.... Da nevolja bude jos veca, kad me neko stvarno voli, onda ja, nesvesno, maltretiram tu osobu kako bi otisla i ja dokazala sebi ponovo da nisam vredna ljubavi.
Hvala Bogu pa sam ovo osvestila (sad mi bio saturnov povratak pa je bio horor film u mom zivotu i glavi) Od skoro znam da ce biti bolje jer vise necem tako da se ponasam

Old 22-08-2007, 09:07   #7
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Registrovan: Apr 2007
Dorijana je na dobrom putu
Standardno

Cisto da podelim spoznaju, mozda nekome bude od koristi. Stalna teznja za potvrdom ljubavi je upravo onaj deo - morate prevazici to pomanjkanje samopouzdanja i osecanje zrtve. Dok se ne okrene kolo ka varijanti ja sam bice vredno ljubavi, tesko je prevazici ovaj kvadrat i on super uspesno crpe energiju na dnevnoj bazi. Meni tranzitni Pl donese nuznost te spoznaje ...Da se ne lazemo, nije bilo bas najprijatnije iskustvo u zivotu, ali sa druge strane danas ga ne bih menjala ni za brdo sladoleda...i daleko bolje se nosim sa natalnim T-kvadratom Pl90Sa90Mo180Pl...doduse, meni Pl gazda od XII pa mi ispotencirao tumbanje po podsvesti...al fala mu odakle god stigao...a tumbanje po podsvesti preporucujem kao varijantu razrade Mo90Sa.

Usput, godinama posle te spoznaje, dodje mi u ruke knjiga Saturn - Novi pogled na starog djavola...i mnogo toga mi pojasni sa astroloske tacke. Pa, eto...ljubiteljima Sa mala preporuka za obavezno stivo.

Last edited by Dorijana; 22-08-2007 at 10:58..

Old 23-11-2007, 09:09   #8
jele
Početnik

jele's Avatar

jele je offline
Registrovan: Oct 2007
jele je na dobrom putu
Standardno

Cisto da se i ja upisem u druzinu Mo 90 Sa... Neverovatno se vezujem za proslost i sve uporedjujem sa proslim dogadjajima i ishodima. Jednostavno ne dajem sadasnjosti i buducnosti sansu, jer mislim da se stvari ne menjaju i da ce biti onako kako mi je to vec ranije iskustvo pokazalo. O konstantnom trazenju dokaza ljubavi da i ne govorim. Ubi me taj osecaj nevoljenosti.. Iskljucivo trazim bezuslovnu ljubav kao jedini validni dokaz ljubavi, strasno. I tako u krug. I osvestim se ja, ali to kratko traje, nikako da dozivim onaj konacni klik u glavi i promenim sve to.

Old 23-11-2007, 13:59   #9
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Standardno

jele, bash si ovo fino napisala..svaka chast..iako imam opoziciju, pronalazim se u tekstu..posebno taj osjecaj nevoljenosti i konstantno dokazivanje ljubavi...

Old 19-12-2007, 09:10   #10
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Registrovan: Nov 2007
skorpijica je na dobrom putu
Standardno

da se i jaq javim imam mo90sa i zaista istina je sto ste rekli da mi stalno treba potvrđivati ljubav jer imam osećaj ako nije pokazana da se gasi i to iskazivanje ne moze biti obično mora osoba da se potrudi da se bas osećam posebnom.ali u zivotu nisam bila nevoljena valjda sam imala tu sreću da je sve bilo po mom.uvek dobijem sto hoću.a sto se tiče proslosti kad god mi se desi neka situacija ja je analiziram a stvari iz najranijih dana pamtim neke stvari koje npr. dr. deca se ne bi ni setila.ali to su uglavnom ruzne stvari ili situacije u kojima sam ja bila povređena.pamtim to jer me povredi.mislim da je kod mene čak naglasenija ova potreba za prošlošću nego za ljubavlju.eto pozzzzz

MO 90 SA -OZNAČAVA I LJENOST JOS AKO JE SLAB MARS ZASIGURNO STE LJENI

Last edited by Vojvotkinja; 08-06-2010 at 23:37..

Old 19-12-2007, 11:11   #11
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

Ja imam Mo 120 Sa,ali se nalazim u ovim textovima o potvrdjivanju ljubavi i osecanju nevoljenosti...a imam i Ve 0 Sa....i vecito se nesto tripujem da me taj neko ne voli dovoljno,neka konstantna sumnja...

Old 19-12-2007, 14:38   #12
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Registrovan: Dec 2007
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

pa to ce pre od venera saturn konjunkcije nego od ovoga sa mesemoc

sta je potvrda ljubavi: potvrda-saturn, ljubav - venera
i stalno tripovanje: a da se nije ohladio, joj da li je sve kako treba...
a mozda ja da volim kako se ocekuje(saturn)

Old 19-12-2007, 15:44   #13
emmilija
Obično gatalo

emmilija's Avatar

emmilija je offline
Registrovan: Oct 2007
emmilija je na dobrom putu
Standardno

da se pridruzim klubu MO90SA
procitala sam da je ovaj aspekt i neslaganje roditelja u vremenu rodjenja
sto je slucaj kod mene
a o nesigurnosti i dokazu ljubavi pogotovu od bliznjih da ne govorim
ali cini mi se da godine cine svoje i da neki pozitivniji aspeki dodju do izrazaja (naucis da cenis sebe pa ce valjda i drugi) a da taj kvadrat nekeko odradite i naucite naravno uz vise ponavljanja
Advertisement

Old 13-03-2008, 15:38   #14
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Alex78 VIdi Poruku
Pa da se pridruzim srecnoj druzini
Moj mili i dragi mesec je u skorpiji u 12, kuci (uh nema goreg ), Saturn mi je u 8. u Lavu (uzas jos jedan) a da oni ne bi bili usamljeni i da tragedija bude jos veca, i Venerica (Bik, 6. kuca) im se pridruzila u muci i zajedno obrazuju jedan :leo" t kvadrat.
Moja iskustva sa ovim su da ne pozelis nikom! Taj osecaj nevoljenosti i odbacenosti mi se uvek provlacio kroz zivot.... Da nevolja bude jos veca, kad me neko stvarno voli, onda ja, nesvesno, maltretiram tu osobu kako bi otisla i ja dokazala sebi ponovo da nisam vredna ljubavi.
Hvala Bogu pa sam ovo osvestila (sad mi bio saturnov povratak pa je bio horor film u mom zivotu i glavi) Od skoro znam da ce biti bolje jer vise necem tako da se ponasam
Kao da si mog dečka opisala.
On ima taj T-kvadrat, samo mu je Venera u 5. polju, a Mesec na kraju 10.
Ista meta, isto odstojanje- imao je loša iskustva, nakon kojih se abnormalno povukao u sebe...kad smo počeli da se zabavljamo, jako mu je mnogo vremena trabalo da pošne da se vezuje, i naravno, stalno očekuje potvrde ljubavi....ali mnooogo je sladak, njemu neviđene sitnice znače...recimo, ujutru kad se probudimo, skuva nam kafu. Moja pohvala njegove kafe tipa ''super je, taman po mom ukusu'', kod njega izaziva egzaltaciju.
A ja, kao neko sa Mesecom kao signifikatorom karte ( vladarom ascedenta, Mesec mi je u domicilu i najaspektovanija planeta u karti), zaista nemam problem s tim da mu udovoljim.
Tako da, solidno plivam sa osobom čija je i Venera, a i Mesec ugrožen od

p.s. malo me nervira njegova nezrelost, ali ajd' sad, da ne cepidlačim. Saturna.

Old 16-08-2008, 13:57   #15
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Standardno

ajde josh malo da dopunim ovaj aspekt..koji ma koliko losh, ipak obiljezhava moj zhivot Mo 180 Sa - izvjestan osjecaj usamljenosti, ne bash usamljenosti koliko osjecaj uskracenosti..to je uzrokovalo moju plashljivost, nepovjerenje prema svijetu, kao i enormnu stidljivost..Isto donosi stepen nerazumijevanja izmedju majke i mene - u kljuchnim stvarima me nije umjela podrzhati na pravi nachin, bez obzira na ogromnu kolichinu ljubavi u kojoj sam rasla i bila okruzhena..Ja jednostavno ne umijem na pravi nachin da uspostavim svoje emotivne odnose - chesto preuzimam teret obaveza na sebe da bih zadobila ljubav..a to i nije pametno...Ekstremno sam emotivno osjetljiva, ali to prikrivam pod maskom ozbiljnosti i odgovornosti...Ovaj aspekt u mom sluchaju pokazuje i mogucnost braka u komwe postoji velika razlika u godinama, ali i u drushtvenom statusu.Mislim da bi mi sa ovim aspektom lezhali poslovi koji ukljuchuju brigu o drugim ljudima, posebno starijima zbog Saturna, sa nekretninama (to sam vec radila), kao i sa zemljom - bashtovanstvo jer oni djeluju emotivno rasterecujuce na mene ..Strpljivo podnosim te monotone poslove, do jedne granice, ali sam jako pouzdana! Kazhu da su lozhe strane ovog aspekta blazhe nakon tridesete godine zhivota..Ostaje mi da vidim
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules