ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Mo 180 i 90 Ju
Old 05-06-2007, 17:29   #1
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno Mo 180 i 90 Ju

Emocionalno ste ekspanzivni, cesto preterano darezljivi i povremeno bivate nasamareni. Trebalo bi da izbegavate sve finansiske spekulacije. Kako ste u izvesnojmeri apaticni, skloni ste da pustite da se stvari razvijaju svojim tokom. Moglo bi da dodje do nesporazuma sa roditeljem sklonim >>gusenju<< ili cak i do rastanka sa njim. Morate svesno nastojati da kontrolisete svoju preteranu zelju za putovanjima, zadovoljstvima i svoju apaticnost, sto se moze manifestovati i na fizickom planu u vidu problema sa telesnom tezinom, jetrom i tumorom. Takodje vam se moze dogoditi da udjete u moralne konflikte.

Raspucin (90), Zan Kokto (180).

Lara
Submit to Digg   Mo 180 i 90 Ju Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 19-02-2008, 15:25   #2
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Registrovan: Nov 2007
skorpijica je na dobrom putu
Standardno

MO 90 JU -MOZE DA OZNAČI -LJENOST JOS AKO JE SLAB MARS TO JE POJAČANO

Old 19-02-2008, 18:21   #3
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Registrovan: Aug 2006
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

e to je definitivno tachno...a kako ga ubode ..Moj Mars u Ribama 0 Me takodje u Ribama u desetoj kuci, a oba 90 Ur iz vrha sedme...Lijena do zla boga...i sa vishkom kg...

da uozbiljim malo i ovaj aspekt Mo 180 Ju pokazuje da ponekad previshe ochekujem od sebe i od drugih, da imam neke grandiozne planove, te se zbog toga teshko mirim sa svakodnevnicom i monotonijom koju ona donosi. Nijesam pristalica obichnog zhivota i nekad sa prezrenjem gledam na njega i mislim da ce vazhna lekcija u mom zhivotu biti otkrivanje chari i ljepote obichnog, skromnog zhivota i to mi za sad jako dobro ide . Mislim da mi nije preporuchljivo da se upushtam u neke komplikovane pravne procedure. Mislim da bih trebala povesti rachuna o hormonalnom statusu, posebno kad je rad shtitne zhlijezde u pitanju.

Last edited by Vojvotkinja; 08-06-2010 at 23:33..

Old 13-10-2008, 23:10   #4
nessy
Obično gatalo

nessy's Avatar

nessy je offline
Registrovan: Jan 2008
nessy je na dobrom putu
Standardno

Texst od damara kaze za MO 90 JU;
Ovaj aspek se nemora izrazito smatrati losim .Donosi dobro raspoloženje i dobrodušnost.Osoba pati zbog nemjerenog jela i pića što dovodi do problema sa jetrom i stomakom .Putovanja u inostranstvo dovode do gubitaka i donose osjećaj usamljenosti.Iako svaki aspekt sa Jupiterom donosi materijalnu korist ona se kod ovih osoba ne zadržava dugo.Gube zbog svojih grešaka ,zbog okoline ili zbog svojih loših financiskih poteza .
Neki put može doći do nezakonitih dobitaka ali se novac i tada brzo topi.Mogu postati fanatici u asketizmu .Naginju ekstra vaganciji ,a ona može biti erotska ili religiozna.Ističu se u raspravama u kojima napadaju politiku ,religiju ili srkvu.Protive se konvencijama i vole paradokse.
Kod ovih osoba postoji opasnost od lijenosti i prepuštanja sudbini.Mogu da odu u dvije krajnosti-u neumjerenosti u trošenju ili tvrdičluku.Ovaj aspekat je važan zato što ukazuje na opasnost od sukoba sa društvom ,od nemarnosti,neumjerenosti,od ometanja fantazijom pri rasudjivanju i od sukoba sa strancima.Osoba malo trpi na fizičkom planu ,a više na moralnomi li materijalnom.

Old 30-05-2009, 15:01   #5
hajkula11
Početnik

hajkula11 je offline
Registrovan: May 2009
hajkula11 je na dobrom putu
Standardno

Podznak je Strelac, vladar Jupiter 90 Mesec pa je majci nepresusna inspiracija da trosi. Kad god odu u kupovinu zajedno, mama potrosi vise nego sto je planirala.

Old 30-06-2009, 23:08   #6
zaxon84
Početnik

zaxon84 je offline
Registrovan: Jun 2009
zaxon84 je na dobrom putu
Standardno

Ovo je aspekat lenjosti,boemstva..jasno ukazuje da licnost moze kasnije tokom zivota imati vecih zdravstvenih problema i poteksoca ukoliko se ne bude kretala I ukoliko preuvelicava svoje stavove I misljena koje od majke svoje prima..i time izbegava rad,ambicije I stvaralastvo u svom zivotu.Majka ovde ima prevelikog uticaja na samu licnost I njeno vaspitanje ce ovde biti od presudnog znacaja jer majka licno previse paznje I brige posvecuje licnosti u njenom detinjstvu sto kasnije dovodi do toga da osoba postaje lenja..da ne moze biti samostalna..Licnost na kontu svega toga zbog neodgovornosti koja joj je glavna mana u zivotu…nema pravi razvijeni moral I vrednovanje sopstvenih vrednosti u okviru svoje okoline..te joj ovde radi jedan potisten ponos skoro svake zene koja smatra da je pametna I plemenita..a isto tako I velikodusna kao njena majka..koja smatra svoju velikodusnost ravnopravnu sa drugima..da bi na kraju kao I njena majka stekla osecaj u dusi koja srecu ne moze naci..jer ne dobija od drugih ljudi onoliko koliko ona misli da je zasluzila.Verovali ili ne sve zene koje ovaj aspekat imaju u zivotu od najranijeg detinjstva imali za ucitelja svoju majku ili neku tetku koja im je previse dopustala..koja im je previse davala stiteci ih od nepravde i laznog morala ljudi oko njih..da bi jednog dana ove osobe postale halapljive...boemski nastrojene i sklone preteranim ambicijama za porodicnom srecom,za lakocom koja se lenjost zove..za ambicijama koje traze visokoobrazovanje..visoko I preterano slobodoumno misljenje o svemu..ni ne sluteci da ce im se to misljenje stalno kroz zivot menjati..stalno graditi drugaciji pogled na ljude,na svoju okolinu ali I porodicu..jer sta je Mesec ako nije promena..a sta je Jupiter ako nije misljenje,znanje,filozofija I preterivanje u sreci I boemstvu.Osoba moze biti sklona gojenju ili alkoholisanju..visak mase I tecnosti u organizmu da li kod same osobe ili kod zena u njenoj porodici.:Evo ovde jedne isuvise plemenite majke koja laz ne voli a preteruje u svojim istinama.Evo majke koja od najranijeg detinjstva svoju ljubav I plemenitost u potpunosti poklanja ovoj osobi bez zasicenja.
U svakom slucaju...osoba se mora nauciti da ima meru u svojoj velikodusnosti i da nauci da realnije prihvata mogucnost drugih ljudi..tj.da nema prevelika ocekivanja od njih jer ce sebe postaviti u situaciju gde njena dusa ne moze biti srecna.

Old 01-07-2009, 00:15   #7
nena1
Obično gatalo

nena1's Avatar

nena1 je offline
Registrovan: Sep 2008
nena1 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zaxon84 VIdi Poruku
Ovo je aspekat lenjosti,boemstva..jasno ukazuje da licnost moze kasnije tokom zivota imati vecih zdravstvenih problema i poteksoca ukoliko se ne bude kretala I ukoliko preuvelicava svoje stavove I misljena koje od majke svoje prima..i time izbegava rad,ambicije I stvaralastvo u svom zivotu.Majka ovde ima prevelikog uticaja na samu licnost I njeno vaspitanje ce ovde biti od presudnog znacaja jer majka licno previse paznje I brige posvecuje licnosti u njenom detinjstvu sto kasnije dovodi do toga da osoba postaje lenja..da ne moze biti samostalna..Licnost na kontu svega toga zbog neodgovornosti koja joj je glavna mana u zivotu…nema pravi razvijeni moral I vrednovanje sopstvenih vrednosti u okviru svoje okoline..te joj ovde radi jedan potisten ponos skoro svake zene koja smatra da je pametna I plemenita..a isto tako I velikodusna kao njena majka..koja smatra svoju velikodusnost ravnopravnu sa drugima..da bi na kraju kao I njena majka stekla osecaj u dusi koja srecu ne moze naci..jer ne dobija od drugih ljudi onoliko koliko ona misli da je zasluzila.Verovali ili ne sve zene koje ovaj aspekat imaju u zivotu od najranijeg detinjstva imali za ucitelja svoju majku ili neku tetku koja im je previse dopustala..koja im je previse davala stiteci ih od nepravde i laznog morala ljudi oko njih..da bi jednog dana ove osobe postale halapljive...boemski nastrojene i sklone preteranim ambicijama za porodicnom srecom,za lakocom koja se lenjost zove..za ambicijama koje traze visokoobrazovanje..visoko I preterano slobodoumno misljenje o svemu..ni ne sluteci da ce im se to misljenje stalno kroz zivot menjati..stalno graditi drugaciji pogled na ljude,na svoju okolinu ali I porodicu..jer sta je Mesec ako nije promena..a sta je Jupiter ako nije misljenje,znanje,filozofija I preterivanje u sreci I boemstvu.Osoba moze biti sklona gojenju ili alkoholisanju..visak mase I tecnosti u organizmu da li kod same osobe ili kod zena u njenoj porodici.:Evo ovde jedne isuvise plemenite majke koja laz ne voli a preteruje u svojim istinama.Evo majke koja od najranijeg detinjstva svoju ljubav I plemenitost u potpunosti poklanja ovoj osobi bez zasicenja.
U svakom slucaju...osoba se mora nauciti da ima meru u svojoj velikodusnosti i da nauci da realnije prihvata mogucnost drugih ljudi..tj.da nema prevelika ocekivanja od njih jer ce sebe postaviti u situaciju gde njena dusa ne moze biti srecna.
Ja imam MO 180 JU, jupiter u 9 polju , mesec u trecem. Mislim da mi je ovo najtezi aspekt, ili ga ja najvise osecam.
Sto posto tacno, do svake reci. Lenja sam , ali samo kad je rad po kuci, i sport u pitanju. Devica sam, pa sam jako pedantna, i uvek drugi rade za mene. Prvo mama, a sada muz. Ne vredi kad se brzo umorim. A jos imam mars u raku. Nigde snage. Za mamu sam bolesno vezana, i mislim da je to greska, ali zivotne okolnosti su bile takve da smo vezane. Mama postenjacina, dobrica,....ali nikad uzvraceno, tako je i moj slucaj. Ambicije,....ogromne, svi mi pricaju da se zanosim, mastam, i sto je najgore nikada nisam zadovoljna. Filozofiram, filozofiram,...ljudima drzim predavanje, i volim da se sloze samnom. Prijatelji me u zezanju zovu "keva" ,.....UZAS blagi.!!!!!!!!!!!!!!! Fakultet zavrsila, ..... Mislim da je moj tata bio u pravu kad je rekao da patim od visine.

Old 01-07-2009, 10:50   #8
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

uh i meni kazu da imam taj trip VIP i da izgledam kao aristokrata koji se izdvaja iz gomile po "necemu"...muskarci-drugovi kazu da imam nesto sto privlaci i odbija,,,nepredvidivost (mad aje to verovatno UR)... i velika ocekivanja od drugih ...
Mada to sa godinama pokusavam da menjam jer sam to "osvestila" da gresim...
Umem da budem lenja ali i vrlo vredna...kod mene su krajnosti, nema normale..
Odavno sam otisla od kuce i mislim da moja majka nema nikakv uticaj na mene... mada znam da pogresni modeli ostaju zauvek u nasoj svesti,,,,to se zove izmedju ostalog "utiskivanje" (prof.deformacija )...kada dete primi odredjeni model u detinjstvu...
Mislim cak da izmedje mene i moje majke nema slicnosti...ali da smo bili zasticeni kad smo bili mali to je istina...
Zar ne menjamo svi svoje misljenje vremenom, da li to odlika samo ljudi koji imaju MO180JU ...
zar nismo svi manje vise u zivotu dolazili u situaciju da rekapituliramo svoje stavove...

citat zaxon84 :

"U svakom slucaju...osoba se mora nauciti da ima meru u svojoj velikodusnosti i da nauci da realnije prihvata mogucnost drugih ljudi..tj.da nema prevelika ocekivanja od njih jer ce sebe postaviti u situaciju gde njena dusa ne moze biti srecna."

Sa ovim se slazem...
Nego me zanima da li je to sve moguce menjati vremenom ...hm
I da li je kod mene taj uticaj obzirom da je opozicija preko razlicitih znakova ? hm

Old 13-01-2010, 16:59   #9
ssssanjaaaa
Obično gatalo

ssssanjaaaa je offline
Registrovan: Jan 2010
ssssanjaaaa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nena1 VIdi Poruku
Ja imam MO 180 JU, jupiter u 9 polju , mesec u trecem. Mislim da mi je ovo najtezi aspekt, ili ga ja najvise osecam.
Sto posto tacno, do svake reci. Lenja sam , ali samo kad je rad po kuci, i sport u pitanju. Devica sam, pa sam jako pedantna, i uvek drugi rade za mene. Prvo mama, a sada muz. Ne vredi kad se brzo umorim. A jos imam mars u raku. Nigde snage. Za mamu sam bolesno vezana, i mislim da je to greska, ali zivotne okolnosti su bile takve da smo vezane. Mama postenjacina, dobrica,....ali nikad uzvraceno, tako je i moj slucaj. Ambicije,....ogromne, svi mi pricaju da se zanosim, mastam, i sto je najgore nikada nisam zadovoljna. Filozofiram, filozofiram,...ljudima drzim predavanje, i volim da se sloze samnom. Prijatelji me u zezanju zovu "keva" ,.....UZAS blagi.!!!!!!!!!!!!!!! Fakultet zavrsila, ..... Mislim da je moj tata bio u pravu kad je rekao da patim od visine.

Ja imam MO 90 JU mesec u raku u 5 kuci i jupitera u vagi u 8 kuci...
U svemu sam se nasla kao ti, samo sto ja nemam jos muza, a verujem da ce mi biti isto kao i tebi

Old 22-03-2010, 10:39   #10
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno

Mesec 180 Jupi...u mom natalu
"Mesec I Jupiter opozicija-neuspeli finansijski pokusaji,moralni I materijalni gubici,los aspect za fakultet,za put u inostranstvo zbog gubitka novca u njemu,U jednom momentu sav novac ce biti potreban za gradjenje kuce.(cak dugovi)."
I da ,...cesto previse naivna ,pa nasamarena..
Da,ulazak u moralne konflikte...
Da,darezljiva...
Da,problemi sa telesnom tezinom...
Da,...pustam da stvari idu svojim tokom...(uglavnom)

Old 11-07-2010, 23:51   #11
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by g.sutanovac VIdi Poruku
Mesec 180 Jupi...u mom natalu
"Mesec I Jupiter opozicija-neuspeli finansijski pokusaji,moralni I materijalni gubici,los aspect za fakultet,za put u inostranstvo zbog gubitka novca u njemu,U jednom momentu sav novac ce biti potreban za gradjenje kuce.(cak dugovi)."
I da ,...cesto previse naivna ,pa nasamarena..
Da,ulazak u moralne konflikte...
Da,darezljiva...
Da,problemi sa telesnom tezinom...
Da,...pustam da stvari idu svojim tokom...(uglavnom)
to mogu potvrdit (jedan primjer znam)-osoba je vrlo inteligentna ali učenje ne ide nikako
također aspekt lijenosti i gomilanja kilograma
čak i razmaženost je ovdje uključena ako je npr mo u lavu ili nekom sličnom znaku, a jupiter u biku, ili mo u vagi a jupiter u raku

Old 11-07-2010, 23:58   #12
Spes
Obično gatalo

Spes's Avatar

Spes je offline
Registrovan: Jul 2010
Spes je na dobrom putu
Standardno

sklonost gojenju...pazite na kilažu uvek...merite svaki zalogaj, ako nećete da se gojite...

Old 12-07-2010, 01:24   #13
Kina
Obično gatalo

Kina's Avatar

Kina je offline
Registrovan: Aug 2009
Kina je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ginger VIdi Poruku
to mogu potvrdit (jedan primjer znam)-osoba je vrlo inteligentna ali učenje ne ide nikako
također aspekt lijenosti i gomilanja kilograma
čak i razmaženost je ovdje uključena ako je npr mo u lavu ili nekom sličnom znaku, a jupiter u biku, ili mo u vagi a jupiter u raku
Razmazenost, mmm, da, Jupiter u Biku na istom stepenu kao i So a Mo u Skorpiji, princip "ja sam uvek u pravu" i velika sklonost ka filozofiranju, a ako se neko ne slaze samnom, ja ga i ne slusam...
Fax nije da ne ide, mada svakako ide tesko, to sam vise pripisivala Hironu na kraju 9.kuce, i zbog Ma90Ju planovi, i planovi, gradjenje kula u vazduhu, zelja za sto brzim rezultatima i obavezno je na kraju rec o Pirovoj pobedi...
Lenjost, da, ali iz krajnosti u krajnost, ili sam jako vredna ili nista ne radim, Ma je u Vodoliji...
Isto i sa kilogramima, preteram, Mo je u 2.kuci, pa Ve120Ma (ljuto, mesno i zacinjeno), Ve180Ur (hranim se stojeci i na brzaka), pa Ve180Sa - nista ne jedem po par dana i tako u kruuuggg.....
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-07-2010, 17:13   #14
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

da to je izgleda aspekt komodnog uživanja u životu- i pretjerivanja između ostalog

najhedonistički aspekt

mislim da daje totalnu neosjetljivost na okolinu između ostalog-ispravite me ako griješim- jupiter je tradic. vladar riba (fantazije i optimizam..dakle sve osim realnosti) i mjesec još ako je npr u biku ili lavu taj je tup na okolinu

dobro je to u neku ruku

Old 12-07-2010, 17:17   #15
Spes
Obično gatalo

Spes's Avatar

Spes je offline
Registrovan: Jul 2010
Spes je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ginger VIdi Poruku
da to je izgleda aspekt komodnog uživanja u životu- i pretjerivanja između ostalog

najhedonistički aspekt

mislim da daje totalnu neosjetljivost na okolinu između ostalog-ispravite me ako griješim- jupiter je tradic. vladar riba (fantazije i optimizam..dakle sve osim realnosti) i mjesec još ako je npr u biku ili lavu taj je tup na okolinu

dobro je to u neku ruku
Da, ali oni nisu neosetljivi na okolinu jer su sebičnjaci.
Već zbog preteranog optimizma i tripa da je sve ''super, divno, krasno...'', pa ne žele da vide i ružno.

Sebičnjaci moraju imati Saturna naglašenog i u lošim aspektima.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules