ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Aspekti Meseca
Old 19-10-2006, 23:56   #1
moonstruck
Prijatelj foruma

moonstruck's Avatar

moonstruck je offline
Registrovan: Sep 2006
moonstruck je na dobrom putu
Standardno Aspekti Meseca

Aspekti Meseca:

Svaki aspekt Meseca pojacava emocije

Konjukcija naglasava emocije.
Opozicija daje svest o emocionalnoj prirodi – bilo vasoj, bilo tudjoj.
Kvadrat predstavlja izazov za vas i izaziva emocionalnu napetost.
Trigon vam pomaze da se lako emocionalno izrazavate.
Sekstil pruza mogucnost za pozitivno izrazavanje emocija.
Inkonjukcija ukazuje na to gde treba da se prilagodite na emocionalnom planu.

...Prave reci kao zvezde padnu same,po svom nikne jogunasti beli krin,
nekad trazis poentu na kraju drame - a poentu krije prvi cin...

…VTBDUN…

Submit to Digg   Aspekti Meseca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Aspekti Meseca - pojedinacno
Old 29-01-2007, 11:02   #2
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
Registrovan: Aug 2006
destiny je na dobrom putu
Thumbs up Aspekti Meseca - pojedinacno

a evo i aspekata Meseca sa planeticama...
Mjesec/Merkur
Konjukcija: živahnost, svjesnost i komunikativnost vlastitih osjećajnih stanja. Lako izražavanje. Emotivno analiziranje. Lako ulaženje u svijet druge osobe.
Harmonični: živahnost, što može smanjiti koncentraciju. Lako izražavanje, lako shvaća značenje i što drugi žele izraziti, brzo promišlja. Opisi su jasni i eksplicitni. Dar za govor i pisanje, dobar aspekt za novinare i spisatelje. Fleksibilnost tijela i uma. Izuzetno sjećanje i sposobnost asimilacije. Talent za rad s informacijama.
Neharmonični: nervoza, ponekad nedostaje zrelosti i stabilnosti. Kreativnost, radoznalost.
Mjesec/Venera
Konjukcija: potreba za skladom i stvaranjem ugodne atmosfere, diplomatske sposobnosti. Mirni osjećaji, izbalansiran sud, umjetničke sposobnosti i smisao za estetiku, kreativnost. Ljubav prema lijepome, luksuzu.
Harmonični: slično konjukciji, prijateljski stav, veselje, toplina, rafiniranost. Ljubav za mir, bogat i skladan emotivan život, ljepota. Sklonost ugodnom životu.
Neharmonični: ponekad nesigurnost u bliskim emotivnim odnosima. Želja da se bude utješen i uvjeren u naklonost. Ponekad ovisnost o tuđim pohvalama, hrani i piću. Moguć sex appeal.
Mjesec/Mars
Konjukcija: hrabrost i impulzivnost, nestrpljivost. Brzina reakcije. Snažno izražavanje. Potreba za fizičkom aktivnošću. Dobar borac, velika mogućnost oporavka. Pionirski duh, promicanje novih ideja. Agresivnost, slobodan duh.
Harmonični: Velika egzekutivna sposobnost i energija. Snaga, oštrina. Naš interes je na prvom mjestu, ne s lošom namjerom. Pionirski duh, pokretanje novih poduhvata. Najbolje raditi samostalno.
Neharmonični: nemir. Impulzivno korištenje energije. Ne razmišlja se unaprijed. Ponekad nedostatak kontrole pri korištenju energije, kad se podigne emotivna temperatura djeluje se previše bijesno i agresivno. Talent za sport.
Mjesec/Jupiter
Konjukcija: optimizam, užitak, ohrabrenje. Želja da se vidi sinteza, značenje događaja. Zanimanje za strane zemlje, druge kulture, religijska i obrazovna pitanja. Lako vraća ravnotežu i optimizam. Sreća. Velikodušnost, potpora drugima.
Harmonični: unutarnji sklad i optimizam, samopouzdanje, privlači dobru sreću. Vrlo blagotvoran aspekt. Unutarnja snaga. Pomoć drugima, uvijek uključuje neku viziju, bilo socijalnu bilo transcendentalnu.
Neharmonični: optimizam, no ekspanzivnost Jupitera može postati problematičnom. Sklonost kockanju i napuhivanju vlastitog ega. Ljubav za filozofiju i religiju, život se živi velikom brzinom.
Mjesec/Saturn
Konjukcija: emotivna rezerviranost. Prihvaća previše odgovornosti, teško radi i niječe si mnoga mala zadovoljstva. Traži sigurnost u perfekcionizmu, pouzdan je. No iznutra nesiguran i lako povredljiv. Hladna udaljenost je oblik samozaštite. Prije no što pokaže osjećaje želi biti vrlo siguran u drugu osobu.
Harmonični aspekti: prihvaćanje odgovornosti, ozbiljnost. Nije lako izraziti emocije, disciplina. Ostaju mirni i pribrani u svim situacijama, no iznutra su puni sumnje i strahova. Praktičan pristup životu. Mogu postići veliki uspjeh udruštvu, no nikad nisu uistinu mladi. Žene teško izražavaju svoju ženstvenost. Konstruktivnost.
Neharmonični aspekti: jače privlače pozornost na ranjive aspekte osobnosti. Svaki put kad traže utjehu i sigurnost suočeni su sa slabošću, strahom i nesigurnošću. Teškoće s izražavanjem emocija. Znatna samokontrola, sposobnost za teški rad i disciplina. Stidljivost. Uspješni radnici u svim okolnostima, sposobni za vrlo kvalitetna djela.
Mjesec/Uran
Konjukcija: ovi ljudi ne poznaju običnu sigurnost no to im nije problem. Izražavaju se nekonvencionalno. Brzo reagiranje. Provokativnost. Velika ljubav za promjenom, kreativnost, originalnost, genijalnost.
Harmonični aspekti: ljubav za slobodu, promjenu, obnavljanje, slamanje etabliranih obrazaca. Impulzivnost. Interes za mistiku, astrologiju, pionirsko i inovativno. Apsorbirani novim idejama. Jako cijene individualnost. Mogu iznijeti reforme u društvu.
Neharmonični: želja za provokacijom, nemir. Unutarnji poriv ka novome, impulzivnost, prihvaćanje promjenjivosti života, lako počinju iznova, potreba za novim stimulusima. Često urođena genijalnost, sloboda prema novim oblicima.
Mjesec/Neptun
Konjukcija: velika osjetljivost na utjecaje okruženja, promjenjivost raspoloženja, plodna mašta, velika moć kontemplacije i ljubav za sanjarenje, lako unosi dimenziju fantastičnog u kreativan rad. Interes za religiju i spiritualne vrijednosti. Velika imaginacija.
Harmonični: senzitivnost, velika mašta i introvertiranost. Lako opaža suptilna strujanja u okruženju i društvu. Uvijek se kreće u smjeru gdje ima puno suradnje i instinktivno slijedi zadnje trendove. Promovira poslovni i društveni uspjeh. Pristuni su spiritualni i religijski interesi, velika glad za takvom aktivnošću. Vrlo idealistična i religiozna osoba. Velika kreativnost, osjeća atmosferu.
Neharmonični: slično kao kod konjukcije i harmoničnih ujtecaja, no hipersenzibilnost. Velika krativnost, spiritualni interesi, religioznost.
Mjesec/Pluton
Konjukcija: intenzivan utjecaj, podsvjesno preplavljuje svijest, sigurnost se pokušava osigurati kompulzivnom kontrolom. Suočavanje s potisnutim ili nesvjesnim faktorima donosi nesigurnost, intenzivna potreba za emotivnim kontaktom, potreba za moći. Emotivna zahtjevnost i žestina. Potreba za dubinom i tajnom, intenzivnim prožimanjem i penetriranjem u srž iskustva. Parapsihološke sposobnosti.
Harmonični: želja za moći, intenzivan emotivan život, suočavanje s potisnutim sadržajima u svojoj i tuđim psihama. Magična privlačnost skrivenog, tabua. Snaga karaktera, velika mogućnost oporavka. Mogućnost duboke unutarnje promjene.
Neharmonični: intenzivan i snažan oblik ispoljavanja. Kompulzivna potreba da se iskopa skriveno, otkrije izvor i bit svega i bavi vrlo dubokim problemima u sebi i drugima. Sklonost kršenju tabua. Velika odanost u odnosima ali i velika zahtjevnost. Moguće je daleko dospjeti u mističnoj potrazi.
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...

Old 04-03-2007, 23:38   #3
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

A moj Mesec - kvadrat Mars, kvadrat Jupiter i konjukcija Uran..jos lepse
Bar je u trigonu sa Asc..valjda to negde vadi stvar

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 05-03-2007, 18:17   #4
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Moj mesec je najlepse postavljen u karti,ima sve same sekstile i jedan trigon,pa se nadam da cu biti ispunjena kao majka...

Old 06-03-2007, 15:25   #5
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno

moj Mo je 120 So - roditelje doživljavam kao harmoničan par koji dobro opstaje u dugotrajnom braku;
Mo 0 Ju - daje mi entuzijazma, optimizma i sklonost debljanju u 1. :P
Mo 90 Chi - e ovaj je malo bljaksi, Mjesec često boluje i pati

Old 31-07-2007, 21:51   #6
smart.maja
Obično gatalo

smart.maja je offline
Registrovan: Jul 2007
smart.maja je na dobrom putu
Standardno

a Mo kvadrat ASC? da li se i to gleda? ...posvadjana sama sa sobom...
( Asc strelac, a Mo je u 9. u devici)
i
Mo sekstil Fortuna...(fortuna u 8. u raku)

Old 31-07-2007, 23:58   #7
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by smart.maja VIdi Poruku
a Mo kvadrat ASC? da li se i to gleda? ...posvadjana sama sa sobom...
...ili ti se mozhda nekad neka zhenturacha nakachi na grbinu pa zvoca li zvoca, ili ogovara, ili sukobi sa majkom koja je mozhda imala poteshkoca da prihvati tvoj karakter..?

Old 01-08-2007, 00:32   #8
smart.maja
Obično gatalo

smart.maja je offline
Registrovan: Jul 2007
smart.maja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by LosT_in_SpaCe VIdi Poruku
...ili ti se mozhda nekad neka zhenturacha nakachi na grbinu pa zvoca li zvoca, ili ogovara, ili sukobi sa majkom koja je mozhda imala poteshkoca da prihvati tvoj karakter..?
đe me nađe! (...glupo pitanje)
sve to, ali ovo za majku... ima ih i dalje...
nisi ti upšte Lost... ti samo tamo obitavaš...i nadgledaš

Old 01-08-2007, 00:56   #9
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Quote:
...ili ti se mozhda nekad neka zhenturacha nakachi na grbinu pa zvoca li zvoca, ili ogovara,
e losty ovo si super rekla,doduse ja nemam kvadrat sa asc,ali me zanima da li se kroz mesec vide ogovaranja od strana zena ili mozda kroz 12 polje?

Old 01-08-2007, 01:36   #10
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
e losty ovo si super rekla,doduse ja nemam kvadrat sa asc,ali me zanima da li se kroz mesec vide ogovaranja od strana zena ili mozda kroz 12 polje?
Pokushaj i sa MO 90* VE, znam da je to Bamby jednom ovde negde jako lepo objasnila nekom, obichno se tako zalepe za tebe i samo trachare...
E sad, ja bash i nisam navikla na ovu kartu koju si ti imash u potpisu, al' mislim da imash 90*, josh izrazhenije shto ti je MO u 10. - zavisne drugarice, pa to ti je
(mislim da je VE i vladar 11.)

Old 01-08-2007, 01:41   #11
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Quote:
Pokushaj i sa MO 90* VE, , obichno se tako zalepe za tebe i samo trachare...
E sad, ja bash i nisam navikla na ovu kartu koju si ti imash u potpisu, al' mislim da imash 90*, josh izrazhenije shto ti je MO u 10. - zavisne drugarice, pa to ti je
(mislim da je VE i vladar 11.)
Uzas jedan,ne da si pogodila nego iz prve,s tim sto ne znam da li da racunam uospte taj kvadrat,jer je orbis 9* ,ali 'ajde znam da ne moze da me omasi.....Uh bre losty,naci ce bilo sta da ti zavide,pa onda ti nema mira....

Old 01-08-2007, 01:56   #12
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Standardno

Aplikacioni....
Rachunaj ga, i nauchi da ga "trsish"....
Xexe, mora da ti neshto aktiviralo ove umetnute, a?
Pazi ga, i Rak umetnut, i Jarac....

Old 01-08-2007, 01:59   #13
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Quote:
Aplikacioni....
Rachunaj ga, i nauchi da ga "trsish"....
Xexe, mora da ti neshto aktiviralo ove umetnute, a?
Pazi ga, i Rak umetnut, i Jarac....
I sta sada? To znaci da je mo 90 ve jaci od mene i da ce me stalno juriti
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-08-2007, 02:11   #14
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Standardno

E pa zhenska, ti se okreni dobrim aspektima, vid' trigon s JU, hoho, nek' crknu dushmani...
A inache, ovaj JU ti i povecava to shto te vide kao opasnicu, mislim - Algol je to, pa josh ako se povezhesh sa nekim facama poslovno, one ce si izgubu glavu...

Old 01-08-2007, 02:16   #15
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Quote:
, one ce si izgubu glavu...
haha ,bas me nasmeja losty,pa sada kada nesto razmislim koliko god da ima tih ljubomornih,uvek nekako i imaju raazloga za to,valjda je taj JU odradio svoje ,jer bez obzira na algol,nekada ne mora da znaci da je los za samu osobu.Skontala ja...thanks losty
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules