ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Aspekti Merkura
Old 20-10-2006, 00:59   #1
moonstruck
Prijatelj foruma

moonstruck's Avatar

moonstruck je offline
Registrovan: Sep 2006
moonstruck je na dobrom putu
Standardno Aspekti Merkura

Aspekti Merkura:

Sve aspekte Merkura treba shvatiti kao mentalne

Konjukcija stavlja naglasak na mentalno.
Opozicija - mentalna svest ili odsustvo svesti.
Kvadrat - mentalna napetost.
Trigon i sekstil – lakoca mentalnog izrazavanja.
Inkonjukcija – neophodnost mentalnog prilagodjavanja.

...Prave reci kao zvezde padnu same,po svom nikne jogunasti beli krin,
nekad trazis poentu na kraju drame - a poentu krije prvi cin...

…VTBDUN…

Submit to Digg   Aspekti Merkura Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Aspekti Merkura - pojedinacno
Old 29-01-2007, 12:08   #2
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
Registrovan: Aug 2006
destiny je na dobrom putu
Thumbs up Aspekti Merkura - pojedinacno

da vidimo sta kaze Merkur kada je sa drugim planetama...

Merkur/Venera
Konjukcija i sekstil: čini ljude dostupnima. Žele imati dobru komunikaciju s drugim ljudima i vole ugodnu atmosferu. Zanima ih izvanjsko slaganje. Pomalo djetinjasti. Pirodno diplomatični. Vrlo važna verbalna razmjena.
Merkur/Mars
Konjukcija: Kontaktiranje i pričanje je ubrzano Marsovim utjecajem, brz govor, uvijek ide pravo u središte. Prvo djeluju, zatim misle. Nije im teško zastupati vlastito mišljenje i samo se marginalno osvrću zanima li ono što govore druge ljude. Vrlo gorljivo brane ideje. Oštar jezik, sarkazam i satira. Nestrpljivost prema tuđim misaonim i govornim procesima, čestitost i izravnost.
Harmonični: slično konjukciji. Budan um, konverzacija teče lako, energično, izvrsno za rasprave. Velika mentalna aktivnost. Brzo skupljanje informacija, no ima malo odmora od misaonih aktivnosti. Sloboda izražavanja. Neovisan svjetonazor.
Neharmonični: ponekad prevelika agresivnost i oštrina u konverzaciji, lako gubi strpljenje kad je napadnut u raspravi. Izvrsno mentalno funkcionira pod velikim pritiskom, no opasnost od iscrpljivanja. Slično konjukciji.
Merkur/Jupiter
Konjukcija: Razgovor i komunikacija su žovijalni, topli i ugodni, puni optimizma i entuzijazma. Dobar aspekt za društveni život. Širi misaone procese i imaginaciju. Potreba za širenjem horizonata može doslovce voditi putovanjima ili učenju i mentalnom napretku. Svestranost. Dobro za učenje, tolerancija.
Harmonični: široki interesi, ugodna konverzacija. Simpatičnost. Optimizam, želja da se bude dobro obaviješten i napravi sinteza svih činjenica. Bitno je imati koherentnu viziju. Talent za poduku. Velikodušnost, tolerancija i razumijevanje. Obrazovanje, putovanja.
Neharmonični: velika toplina u odnosima, dobri učitelji i advokati, razni interesi koji donose uspjeh. Treba se čuvati neutemeljenog optimizma i megalomanije u poslovanju i prometu.
Merkur/Saturn
Konjukcija: u konverzaciji stvara ozbiljnost i praktičnost, i nepromjenjivost uma. Pesimizam, moguća depresivnost. No velika sposobnost koncentracije i prepoznavanje činjenica. Jasnoća i metodičnost u razmišljanju, dobra sposobnost podučavanja. Velika ozbiljnostt. Rigidna razmišljanja.
Harmonični: rezerviran govor, ozbiljnost, ozbiljan stav i analitičnost. Organizacijski talent, administrativne sposobnosti, ustrajnost, praktičnost.
Neharmonični: promišljenost, ozbiljnost, smirenost. Želja da se znaju svi detalji. Nema spontanosti, inhibiranost. Sklonost teškom radu, praktičnost i ekonomičnost, dobra sposobnost koncentracije.
Merkur/Uran
Konjukcija: mogućnost za vrlo originalne ideje i koncepte. Mentalna nadarenost, ljubav za novo, nestrpljivost u komuniciranju. Velika opterećenost nervnog sustava, tehnički interesi, posebno za nove tehnologije. Brzo se shvaća bit stvari, inteligencija.
Harmonični: imaginativno i inovativno razmišljanje, mogućnost novih ideja, strast za novo i kreativno, originalno. Nadarenost, no nepraktičnost. Ekscentričnost. Inventivnost, sposobnost za originalna znanstvena istraživanja. Interes za neobično.
Neharmonični: interes za granične teme poput neortodoksnih znanstvenih teorija, astrologije, inovativnih tehnologija i obnove društva. Velika mentalna aktivnost i kreativnost.
Merkur/Neptun
Konjukcija: moguća vidovitost, velika intuicija. Maštovitost, nadahnutost, inspiracija. Komunikacija s područjem nevidljivog. Izvrsno za komponiranje ili pisanje poezije i proze. Promjenjivost uma.
Harmonični: senzibilnost u kontaktima i misaonom životu, čitanje između redaka. Lako iščitavaju atmosferu i osjećaje. Vidovitost. Idealizacija. Kreativnost.
Neharmonični: Bogat misaoni svijet, maštovitost, ponekad manjak interesa za svakodnevni svijet. Vrlo empatični i osjećajni. Superiorna kreativnost, lakoća unošenja plodnih ideja iz nevidljivoga u svakodnevni svijet. Vrlo živa mašta kojoj je sve moguće.
Merkur/Pluton
Konjukcija: Intenzivnost komunikacije, analize i opisivanja. Kompulzivna potreba za kontaktom. Veliki utjecaj riječi na druge. Koncentrirano promišljanje, penetracijska moć. Dobro za istraživački rad, posebice na poljima koja su bila ili jesu tabu.
Harmonični: vrlo ubjedljiv govor, gotovo manipulativan, voli skupinu slušatelja. Idealno za fundamentalna istraživanja, psihologiju i parapsihologiju. U kontaktima stalan pokušaj da se analizira druge i otkrije njihova motivacija. Mogućnost da se ostvari veliko razumijevanje ljudske prirode.
Neharmonični: velika oštrina i snaga u komunikaciji, treba paziti da ne postupa loše s ljudima. Pomalo fanatičan. Moguć konstruktivan prinos području istraživanja i psihologije.
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...

Old 07-03-2007, 01:44   #3
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Imam 120* sa Marsom i Saturnom,
ovaj prvi mi bash neshto i nije trebao - chini mi se da se zato svadjam non-stop, josh ako ukljuchim Marsov 90* sa Suncem hehe...
A 120* Saturn stvarno ne umem da provalim, rezervisan govor - da se primetiti da nije (iako pishem,he) ali to povezujem sa Merkurom u Blizancima - on i nije neki rezervisanko bash...;
mozhda eventualno analitichnost... To mozhe da prodje... :-)

Old 07-03-2007, 12:21   #4
da igual
Veštac

da igual je offline
da igual je na dobrom putu
Standardno

Me 120 Sa daje dobru koncentraciju, analitičnost (pogotovo dok je osoba sama), racionalan um koji u diskusijama ide do srži problema, te lako primjećuje mutnost i slabosti kod drugih stajališta. dobra je pozicija za poslove koji zahtjevaju dobru organizaciju, preciznost i metodičan pristup

Old 07-03-2007, 19:17   #5
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Hehehehe Ancholina, ovo:
"pogotovo dok je osoba sama" - ti je dobro
Shta znam, meni se nekako ovih 120* sa Saturnom i ne svidja bash, al' ajde...:-)

Old 07-03-2007, 23:27   #6
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

merkur-saturn
konstruktivan um...

Old 13-03-2007, 04:30   #7
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

Lost nisi jedina koja se često svađa
u mom natalu jedino Merkur pravi "harmonične" aspekte

Old 13-03-2007, 14:08   #8
da igual
Veštac

da igual je offline
da igual je na dobrom putu
Standardno

ja, al ti je u konjunkciji s Marsom, bogom rata

Old 06-08-2007, 02:30   #9
smart.maja
Obično gatalo

smart.maja je offline
Registrovan: Jul 2007
smart.maja je na dobrom putu
Standardno

ajde more, losti, bolje i to nego zadrto june...(kad mune) sa mojim ME 0 SA
al moj Me je bas u aspektima
Me 90* Ju
Me 180* Pl
Me 180* Ur
Me 120* Ne (...hehe, ja lepo kazem da slikam atmosferu...)

s`a bre me...beeeee

Last edited by smart.maja; 07-08-2007 at 04:22..

Old 03-12-2007, 08:57   #10
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
Registrovan: May 2007
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Moj merkur je retrogradan pa cesto pogledava unazad i razmislja o recenom u trigonu sa jupiterom iz device ,mrzi ga da objasnjava ,rado se igra recima .Kako upravlja cetvrtom kucom i pre nego izadjem iz kuce rezmisljam kako da se sto pre vratim.

Old 03-12-2007, 14:22   #11
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
Registrovan: May 2007
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Moze li se reci da merkur govori i o tome o cemu neko razmisla pa kako je kod tebe vladar cetvrte i osme kuce da je predmet tvog razmisljanja vrlo cesto tvoja porodica naslestvo i podrska koju bi trebalo da dobijes i sta bi sve sa tim mogla da napravis ?I koliko razmisljas o seksu?

me180MC
Old 24-07-2008, 15:00   #12
buba
Početnik

buba's Avatar

buba je offline
Registrovan: Jul 2008
buba je na dobrom putu
Standardno me180MC

??? Moze li bar neko ukratko???

Old 24-07-2008, 15:31   #13
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoro
Standardno

Pa ovako:
T- kvadrat koji imas jasno ukazuje na probleme sa roditeljima. Merkur ovde vlada Asc, dakle simbolizuje tebe. Ima konjunkciju sa Ur pa bih rekla da znaci tvoje odbacivanje autoriteta i potrebu da sama gradis svoje prioritete i ciljeve. Ima dobar aspekt sa Saturnom tako da mislim da si uspesna u tome,ili ces biti, i da si uspela da se izboris za svoje nezavisno misljenje. To je dobro integrisani deo licnosti.
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-07-2008, 23:31   #14
mysty
Obično gatalo

mysty's Avatar

mysty je offline
Registrovan: Apr 2008
mysty je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Quote:
Originally Posted by buba VIdi Poruku
??? Moze li bar neko ukratko???
sta te najvise zanima?I zanima me da li se vi uopste "slusate" u kuci?Losa komunikacija,sa ocem teza...

Last edited by mysty; 25-07-2008 at 00:38..

Old 16-10-2008, 16:57   #15
Mirka
Obično gatalo

Mirka's Avatar

Mirka je offline
Registrovan: Sep 2007
Mirka je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Merkur/Saturn
Neharmonični: promišljenost, ozbiljnost, smirenost. Želja da se znaju svi detalji. Nema spontanosti, inhibiranost. Sklonost teškom radu, praktičnost i ekonomičnost, dobra sposobnost koncentracije.
Merkur/Neptun
Neharmonični: Bogat misaoni svijet, maštovitost, ponekad manjak interesa za svakodnevni svijet. Vrlo empatični i osjećajni. Superiorna kreativnost, lakoća unošenja plodnih ideja iz nevidljivoga u svakodnevni svijet. Vrlo živa mašta kojoj je sve moguće

Jedini aspekti Merkura u mom natalu, kao da kvadrat ovde i ne deluje tako loše.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules