ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Ju 0 Sa
Old 06-06-2007, 18:33   #1
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno Ju 0 Sa

Mada vam zivot ne protice lako i mada stalno vodite nekakvu borbu, vi zapravo, treba da ispunite posebnu misiju i na nju ste u potpunosti usresredjeni. Ova konjukcija ukazuje na integrisanost osnovnih motiva. Samopouzdanje (Jupiter) i vrednog rada (Saturn). Obicno imate srece u vladinim organizacijama, odlikujete se velikim poslovnim sposobnostima i intelektualnom i politickom snagom. Ako se predate veri ili ideologiji, to mozete ciniti na dogmatski nacin. Ako postoje izazovni aspekti uz ovu konjukciju, mozda cete biti neselektivni.

Enriko Fermi, Aleks Hejli.

Lara
Submit to Digg   Ju 0 Sa Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-04-2009, 18:49   #2
nolita
Obično gatalo

nolita's Avatar

nolita je offline
Registrovan: Mar 2008
nolita je na dobrom putu
Standardno

jel ima možda netko ovaj aspekt, i može li mi pripomoći s objašnjenjem?
pokušavam protumačit natal jednog dečka, koji to ima, i nemam blage kako da to smjestim, jer po dosta drugih aspekata ima dobar natal i onda ovo bubne da mu zivot ne protice lako i da se stalno bori??

Old 26-04-2009, 18:55   #3
Ramona
Druid

Ramona's Avatar

Ramona je offline
Registrovan: Jan 2009
Ramona je na dobrom putu
Standardno

ma imam ga ja.. ni meni nije bas jasan..
eh to je kao stalna borba JU i SA.. ali ja nekako na to si gledam da je dobro, jer sta god da Sa radi (ima 90 sa So i Me) tu je Ju da ga malo obuzda..

Old 26-04-2009, 19:28   #4
wireless
Guest

Imate valjda negde zapisano osnovna značenja planeta, po knjigama sigurno; Ju je princip širenja, rasta; Sa sakupljanja, ograničavanja; dva suprotna principa, katolicizam i pravoslavlje. Samopouzdanje je inače Sunce i Lav; Ju rasipanje, Sa štednja...

Last edited by wireless; 26-04-2009 at 19:41..

Old 26-04-2009, 20:54   #5
Ramona
Druid

Ramona's Avatar

Ramona je offline
Ramona je na dobrom putu
Standardno

kako si wireless suptilan samo.. da imamo valjda.. ali pita zato sto je uvijek bolje cuti vise misljenja i to je nacin ucenja..

Old 26-04-2009, 21:11   #6
mari
Obično gatalo

mari's Avatar

mari je offline
Registrovan: May 2008
mari je na dobrom putu
Standardno

I ja imam ovaj aspekt i sad se aktivirao. Prolaskom ove Ve preko mog Mo. Ali ja imam i vertex izmedju Ju i Sa!!!
Sad cekam da vidim sta ce da bude kad Sa krene prema ovom drustvu!!!!
)))

Old 26-04-2009, 21:14   #7
Ramona
Druid

Ramona's Avatar

Ramona je offline
Ramona je na dobrom putu
Standardno

@ mari:

uh Saturn... i ja ga ocekujem tu.. jos u 6.kuci..

@nolita:

ali to ga godiste ima... treba mu pogledati uticaj u cijeloj karti...

Old 26-04-2009, 21:17   #8
mari
Obično gatalo

mari's Avatar

mari je offline
mari je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by n.gemini VIdi Poruku
@ mari:

uh Saturn... i ja ga ocekujem tu.. jos u 6.kuci..

@nolita:

ali to ga godiste ima... treba mu pogledati uticaj u cijeloj karti...
Pa i kod mene je u 6 kuci, ali necu da se smaram s tim! Ne mora Sa uvijek biti los. On je ucitelj, ali pomaze da shvatimo neke stvari a ponekad i ucvrsti neke situacije!

Old 26-04-2009, 21:18   #9
Ramona
Druid

Ramona's Avatar

Ramona je offline
Ramona je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mari VIdi Poruku
Pa i kod mene je u 6 kuci, ali necu da se smaram s tim! Ne mora Sa uvijek biti los. On je ucitelj, ali pomaze da shvatimo neke stvari a ponekad i ucvrsti neke situacije!
da.. iskreno s obzirom kako je bilo do sada i ja ocekujem da ce njegov povratak nesto bolje donijeti

Old 26-04-2009, 21:23   #10
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nolita VIdi Poruku
jel ima možda netko ovaj aspekt, i može li mi pripomoći s objašnjenjem?
pokušavam protumačit natal jednog dečka, koji to ima, i nemam blage kako da to smjestim, jer po dosta drugih aspekata ima dobar natal i onda ovo bubne da mu zivot ne protice lako i da se stalno bori??

ja sam vlasnica istog i to ni manje ni vishe nego u petom polju - ljubavi..i shta se deshava kod mene...
Kada je pochela da radi simbolika 9. polja, a opet s godinama (SA), najpre mi se razbistrio osjecaj za pravdu (SA u Vagi), koji posebno osjetljive senzore ima na polju sa svima onima koji su nasuprot meni (ASC), odnosno DSC - JU. Na tom polju (ljubavi, upoznavanja potencijalnih ljubavnih partnera) SA kao vladar 9. polja djeluje neshto kao mashina koja odvaja kukolj od zhita. Ko je u toj prichi jachi? Pa SA naravno, on potpuno drzhi taj moj JU, uz to on je vladar polja "morala", pa se mora pokazati kao nekakav uzor svemu onome shto JU u mom chartu predstavlja. A onda se postavlja pitanje dje je moj SA dobrica? da malo banalizujemo stvari - upoznam ja nekog momka, ugovorimo sastanak, vidimo se, provedemo se lijepo, i sve shto ide uz to, ali shta ovdje ostaje? po chemu mene on pamti? Pa po SA - nishta manje od pomisli da me zheni jer sam skroz na svom mjestu, ono u fazonu - "e to je djevojka kakvu treba chuvati, ona je bash onako kako Bog zapovijeda" -shto bi stari rekli. Tu je moj SA nepogrijeshiv, odigra uvijek najbolju ulogu, logichno - egzaltiran je, najbolji je. Ali, problem konkretno kod mene ostaje u MO u Ovnu u 11. polju. Da se razumijemo, opozicija je ono chuveno - "drzhi bure vodu dok majstori odu". SA je odigrao svoje, ali je MO zato ostao uskracen za neku silovitu jaku, intenzivnu ljubav koju prizheljkuje, i koja se nekad prevari pa se desi, ali ubrzo nakon "klika" postaje jasno da je to zapravo zhongliranje lopticama, jer je opet - SA previshe jak. ...

Old 26-04-2009, 22:59   #11
wireless
Guest

... s tim što su kod tebe JU i SA uplivom u 6. polju

Old 26-04-2009, 23:22   #12
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

ja ih rachunam u petom..i osjecam..ne znam kako ih vi gledate ..
meni kako ispretumbashe horoskop jedino mi je Mo onamo dje je..sve su mi drugo pomjerili za po jednu kucu, kad god mi tumache...

Old 13-01-2010, 19:58   #13
ssssanjaaaa
Obično gatalo

ssssanjaaaa je offline
Registrovan: Jan 2010
ssssanjaaaa je na dobrom putu
Standardno

Meni se ovaj aspekat prelama nekad jaca jupiter nekad saturn...sredine nema...meni su jupiter i saturn u vagi u 8 kuci i to obe planete u 7 stepenu...opasna konjukcija
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-01-2010, 18:18   #14
mari
Obično gatalo

mari's Avatar

mari je offline
mari je na dobrom putu
Standardno

Eh preko cijelog ovog drustva Ju0Vx0Sa meni ide ovih dana Sa pa se opet vraca....Znaci bice jos jedan prelazak....Prekinula sam jednu vezu jer po meni nije bila pozeljna, to je taj moral, preispitivanje (ju - Sa)...E sad, ja bih zeljela da bude drugacije, mozda je to lekcija koju trebam da naucim????

Old 14-01-2010, 20:36   #15
arctiumLappa
Obično gatalo

arctiumLappa je offline
Registrovan: Aug 2007
arctiumLappa je na dobrom putu
Standardno

Ponosni sam vlasnik ove konjunkcije u petom. Ju je vladar sedmog, Sa devetog, dali su mi ozbiljne veze. Lepe, vedre, blesave, ali toliko moralno restriktivne....

Sa je egzaltiran, upravlja mojim jupiterom i sputava ga. Ako ne prodje sito i reseto sa mnom, nije podoban da mi bude partner. Jupiter trazi samo strance, saturn trazi starije i iskusnije. Niko nikad nije pozeleo fling sa mnom.... isto da mi pise na majici "zeni me".... a toliko se bojim tog papira. Ja na zalost imam sve ovo u konjunkciji sa mesecom -vecito preispitivanje emocija, uvek samo ozbiljno i racionalno pristupam partnerstvima....

Kako su mi vladar druge i osme u konjunkciji sa jupiterom -para nema ako ih dobri saturn ne odobri +nesposobna sam sama (mesec najlosije postavljen) da uradim sta god.... i nisam ni zainteresovana. Za mene uvek postoje samo korisna ujedinjenja resursa ili ideja koje kreiraju resurse.

Saturn je vladar mog formalnog obrazovanja, a uz konjunkcije vladara trece i jupitera, diploma mi ne manjka :-) Pretpostavljam da ce se to odraziti na moj novac u zivotu.... ali ako mi ne dozvole da se igram sa decom u ovome sto radim ni to me nece ispuniti.

Kod mene je konjunkcija vezana za partnerstva/brakove, novac i decu. Iako stalno pricam o deci kad smo kod pravljenja gledam sve. Genetski materijal, rodno stablo, materijalni bilans, socijalni stalez.... saturn ga bas disecira.... steta.... ne volim to...

Ali volim ja svog moralistu od Sa <3 Da mi nije njega ko zna gde bih zavrsila sa venera kvadrat neptun.... to je jedini racionalni deo mene!
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules