ali bez ljubavi, svega malo je... [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : ali bez ljubavi, svega malo je...

Diana94
01-05-2017, 05:33
Pozdrav svima,

Osoba sam koja nema sreće u ljubavi, a čitavog života je ta težnja prisutna. Astrologija i općenito duhovnost mi pomažu da prevladam tu prazninu, taj osjećaj tuge pomiješan sa bijesom i nerazumijevanjem te blokade. Mogu reći da imam sve u životu, sve, samo taj dio mozaika fali.
Voljela bih kad bi bar netko izdvojio vremena i pogledao moj natal, doista bi previše značilo. :) Da vaša mišljenja usporedim sa svojim tumačenjima te tumačenjima nekih drugih laika.
Pošto sebe ipak volim i cijenim, te sam svjesna svojih dobrih i loših strana, pokušavam naći objektivne razloge čemu je to sve tako, zašto uopće mi se i ne otvara puno prilika u životu da nekog upoznam. Vjerojatno je u pitanju neki teži karmički dug, ali uvijek stoji to pitanje zašto zašto zašto.

Unaprijed hvala te se stvarno veselim mogućim daljnim interakcijama jer sam po prijašnjim postovima primjetila puno pozitivne energije i svesrdno međusobno savjetovanje :)

Ljubav, mir i sklad <3

http://i.imgur.com/vXFgrip.png

turquoise
01-05-2017, 19:14
Imaš Saturna u konjunkciji sa Descendentom u Velikom vodenom trigonu, a još si mlada da bi mogla da budeš oslobođena da tako kažem Saturnovog uticaja, koji obično slabi posle njegovog povratka koji se dešava svakome sa 27-28-29 god.

Prava ljubav dolazi vremenom, uz to je vladar 7. kuće u trigonu sa Saturnom i Venerom pa je to kvalitetan odnos.

Sklona si depresiji i crnim mislima, često tvrdoglava, potrebno je generalno da sazriš s ovakvim pozicijama da bi ispunila i ostvarila svoj potencijal. Samo treba malo više strpljenja pogotovo nestrpljivoj i veseloj prirodi nekoga kome je vladar Ascendenta Merkur u Blizancima.

Diana94
02-05-2017, 11:35
Wow, odlično, u potpunosti ste pogodili tu neku moj srž. Dosta još ljudi koji su mi gledali natal uvjeravaju me kako će sve doći s vremenom jer kod mene ima potencijala velikog. Eh, ali stvar je u tome šta od tog silnog potencijala nema još ničega, niti u tragovima, ponekad se zapitam da li je ovo moja natalna haha, mora da je greška, ali...daleko je još Saturnov povratak

Skorpija83
02-05-2017, 14:10
Eh. Tek ti je 23, a vec si izgubila strpljenje. Sta bi rekla da imas 33, a da jos pravoga nema ni u najavama?!
Imas po mom misljenju sve pokazatelje braka nakon 30. godine. Taj brak ce biti stabilan i trajan.
Osobe sa ascedentom u djevici uglavnom provedu jedan najcesce mladost dio zivota same. Ju u skorpiji retrogradan pa se na brak ceka. Jer skorpija jeplodan ali fiksni znak usporen retrogradnoscu. Mozda partnera neko vrijeme prije ulaska u vezu budes poznalavala. So90Sa a Mo u jarcu, takodje odlazu brak ili daju do sedam godina starijeg muza. Sa Sa u ribama na desc ne bi valjalo ni uci u brak prije 30. Potrebno je raditi na sebi, obrazovati se i naci stalan posao pa tek onda dolazi ljubav kao rezultat iskustva i cekanja.Dobro je sto su vladar sedme i prve u trigonu. To daje slaganje. Venera na MC je odlicno postavljena i aspektovana sto donosi zadovoljstvo kroz ljubav i brak u kasnijim godinama. Partner moze biti razveden ili da je zivio u vanbracnoj zajednici prije tebe. Visok, crn, markantan, krupan, posesivan.

Diana94
02-05-2017, 17:34
Joj, da, načekat ću se u svakom slučaju..to je jasno kao dan. A baš mi život i ide takvim tokom oduvijek, obrozovanje, posao, znači osiguravanje stabilnosti i psihičke i materijalne pa će valjda onda se sve posložiti :P E samo me zanima po čemu ste vidjeli izgled partnera, pogotovo ovo za posesivnost haha.

p.s."Cemu ovaj grad, cemu ovo sve, kad bez ljubavi, svega malo je..." sam pjevušila dok sam sastavljala ovaj nesretni post haha, samo eto malo preformulirah za naslov :D

Skorpija83
02-05-2017, 18:03
Ribe - visina. Ne u strijelcu0Mo0Ur - visok i krupan. Suvladar Ju u sco 180 Ma u biku daje posesivnost i ljubomoru ali i tipa usmjerenog na materiju tj novac.

Prelijepa pjesma od Darka Lazica.

Dobra je i od Nade Topcagic "Zbog tebe".
"Mladost mi prolazi, sreca ne dolazi, tuga ne prestaje, snaga me izdaje..." :D

Diana94
02-05-2017, 18:15
Hahah :D Daa, odlične pjesme, ali eto ne daj bože nikome riječi Nadine pjesme. Narodna i folk muzika ima toliko pjesama baš za dušu :)
A ova analiza ima smisla, tenks na odvojenom vremenu, s tim da sam ja ovu opoziciju Marsa i Jupitera tumačila kao svoju posesivnost, pošto nažalost malo i jesam ljubomorniji tip.

Skorpija83
02-05-2017, 19:09
A svaki je manje vise ljubomoran. Meni je vladar sedme u petoj - Saturn u skorpiji pa su mnogi prognozirali da ce biti ljubomoran.

O da. Narodnjaci su zakon. Dobra je i ova Nadina za nas sto cekamo ljubav:"Pozuri ljubavi u moj zagrljaj, zivotu mi snage daj, prihvati mi ruke, za druge ne mari, vodi me kroz zivot, sa mnom gospodari". ;)

Diana94
02-05-2017, 19:28
E ta mi je njena posebno draga haha :D
A kakav je vaš natal po pitanju ljubavi, kakve su prognoze? :D

Skorpija83
02-05-2017, 19:36
E ta mi je njena posebno draga haha :D
A kakav je vaš natal po pitanju ljubavi, kakve su prognoze? :D

Ko ceka, taj doceka. :D

andjela
02-05-2017, 20:33
Ma gde ces se nacekati, prolete godine dok trepnes...

Imam Sa na DESC, 33 god i nisam udata jos. Imam partnera ali ne i brak.

Uzivaj. Dodju tridesete i pre nego sto mislis.

Diana94
02-05-2017, 21:05
Istina da :) Samo da se to čekanje ne oduži i ne dođe npr. 38-a, e to je već onda alarmantno

andjela
02-05-2017, 23:55
Ma ko to zna...Najbolje se ne plasiti, jer cega god se covek plasi - to ga snadje...Ja sam se ranije cudila da ima devojaka koje nisu ni sa 30 udate, a sada imam ja 33 i nesto me to mnogo ne potresa...

Vremenom se menja sve, pa i odnos prema muskarcima i samoj sebi...Sto ti nekada bilo nenormalno, sada sam sebi dozvoljavam...ne mogu da garantujem ni da cu sa 38 biti u braku - to skoro dodje kao da je sutra...toliko se tocak vremena okrene brzo...

Poppy
03-05-2017, 10:30
Ima li seksa makar, ako nema ljubavi :D

marija magistra
03-05-2017, 14:07
Pozdrav svima,

Osoba sam koja nema sreće u ljubavi, a čitavog života je ta težnja prisutna. Astrologija i općenito duhovnost mi pomažu da prevladam tu prazninu, taj osjećaj tuge pomiješan sa bijesom i nerazumijevanjem te blokade. Mogu reći da imam sve u životu, sve, samo taj dio mozaika fali.
Voljela bih kad bi bar netko izdvojio vremena i pogledao moj natal, doista bi previše značilo. :) Da vaša mišljenja usporedim sa svojim tumačenjima te tumačenjima nekih drugih laika.
Pošto sebe ipak volim i cijenim, te sam svjesna svojih dobrih i loših strana, pokušavam naći objektivne razloge čemu je to sve tako, zašto uopće mi se i ne otvara puno prilika u životu da nekog upoznam. Vjerojatno je u pitanju neki teži karmički dug, ali uvijek stoji to pitanje zašto zašto zašto.

Unaprijed hvala te se stvarno veselim mogućim daljnim interakcijama jer sam po prijašnjim postovima primjetila puno pozitivne energije i svesrdno međusobno savjetovanje :)

Ljubav, mir i sklad <3

http://i.imgur.com/vXFgrip.png
Mala, zakucala si ga.
Curice, ovdje smo godina 40+ ! Ili smo mi za baciti šta misliš a ??11

Diana94
03-05-2017, 14:13
Jooj ma ne, nikako mi nije bila namjera nekoga omalovažavati i učiniti manje vrijednim, nego govorim iz neke svoje perspektive. Pošto su mi ljubav i obitelj u fokusu i stvarno bih na tom polju htjela da se ostvarim voljela bih da ne uhvatim neke prevelike godine jer nažalost vijek življenja nije 200 godina haha. Al prije svega čovjek mora se posložiti sam sa sobom i stvoriti zdrave temelje, to mi je svakako jasno. :D

marija magistra
03-05-2017, 14:21
Shvatam, ALI suviše su mlada da bi se oko toga nervirala itd.Čime se baviš, šta si u struci?

Diana94
03-05-2017, 14:25
Shvatam, ALI suviše su mlada da bi se oko toga nervirala itd.Čime se baviš, šta si u struci?

Svjesna sam da sam još jako mlada, ali imam neke svoje razloge za brigu. A i sama karta mi sve to odgađa do ko zna kad.
Studiram hotelijerstvo, pri kraju sam. Po natalu sam i dobila potvrdu od nekih ljudi da se bavim uslužnim djelatnostima :D

limunada
03-05-2017, 14:38
Za mene to nista nije novo i cudno gledam danas mlade takve su cure

Ostavio me dečko - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=tXavVreSRgw)

Diana94
03-05-2017, 14:40
Za mene to nista nije novo i cudno gledam danas mlade takve su cure

Ostavio me dečko - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=tXavVreSRgw)

I kakve veze ovo sad ima sa cijelom pričom?

limunada
03-05-2017, 14:53
Tek ti je 23 god. i ti se jos pitas da nemas srece u ljubavi

pogledaj koliko ima zene preko 35+ godine i jos se nisu udavale i nemaju djece i sta kaze natal?

Diana94
03-05-2017, 15:03
Tek ti je 23 god. i ti se jos pitas da nemas srece u ljubavi

pogledaj koliko ima zene koja su preko 35+ godine i jos se nisu udavale i nemaju djece i sta kaze natal?

U redu, razumijem, znam da ima takvih slučajeva i žao mi je. Ali prvenstveno treba sebe sagledati. Jer isto tako se mogu osvrnuti na sve cure i žene koje stalno imaju nekoga, stalno dejtovi, nešto se uvijek dešava, nije im problem uću u vezu kad god zažele. Kao da im to sve pada s neba. Svatko ima svoju boljku. Moja je ta. Nažalost.
Ako netko sa 23 godine nije imao funkcionalnu vezu, znači niti približno tome, što ne misliš da je to ipak mali znak za uzbunu. Po meni jest haha

limunada
03-05-2017, 15:17
Razumljivo je sto svatko od nas zeli znati sto nas ceka u buducnosti tako i ja tebe razumijem da zelis znati al tek ti je 23 god. :) zato i kazem opusti se zabavi se i ne opterecuj se sa tim, nadji ce pravi kad tad

Artist
03-05-2017, 15:20
Limunada je u pravu. Opusti se. :)

Diana94
03-05-2017, 15:28
Razumljivo je sto svatko od nas zeli znati sto nas ceka u buducnosti tako i ja tebe razumijem da zelis znati al tek ti je 23 god. :) zato i kazem opusti se zabavi se i ne opterecuj se sa tim, nadji ce pravi kad tad

Možda ne u ovom životu, tko zna, nije svima suđeno sresti svoju srodnu dušu. Iako, po tvom komentaru je ispalo da imam premalo godina i da sam neko kmečalo da uopće išta govorim na ovu temu haha.
Ali eto valja dobro zaokupit misli i sebe radom dok ne kucne čas, ako kucne :D

Ma ko to zna...Najbolje se ne plasiti, jer cega god se covek plasi - to ga snadje...Ja sam se ranije cudila da ima devojaka koje nisu ni sa 30 udate, a sada imam ja 33 i nesto me to mnogo ne potresa...

Vremenom se menja sve, pa i odnos prema muskarcima i samoj sebi...Sto ti nekada bilo nenormalno, sada sam sebi dozvoljavam...ne mogu da garantujem ni da cu sa 38 biti u braku - to skoro dodje kao da je sutra...toliko se tocak vremena okrene brzo...

Lijepo rečeno :D Voljela bih ovako razmišljati, lakše bih živjela

Skorpija83
03-05-2017, 16:23
U redu, razumijem, znam da ima takvih slučajeva i žao mi je. Ali prvenstveno treba sebe sagledati. Jer isto tako se mogu osvrnuti na sve cure i žene koje stalno imaju nekoga, stalno dejtovi, nešto se uvijek dešava, nije im problem uću u vezu kad god zažele. Kao da im to sve pada s neba. Svatko ima svoju boljku. Moja je ta. Nažalost.
Ako netko sa 23 godine nije imao funkcionalnu vezu, znači niti približno tome, što ne misliš da je to ipak mali znak za uzbunu. Po meni jest haha

Sada mi je 33, a sa 20 sam vec vidjela da u ljubavi stvari ne stimaju kod mene kako treba i situacija se nije popravila nakon ovoliko godina samo su se redjala losa iskustva sa momcima. Tako da te razumijem.
S druge strane, neke cure bez problema ostvare vezu kakvu zele vec sa 20 ili 25. To je jednostavno do srece u ljubavi. Ili je imas ili je nemas. I nema veze ni sa ljepotom ni sa pamecu. Normalno da ce curi koja ima Veneru u biku a Marsa u ovnu biti lako da privuce muskarca kakvog zeli. Njoj prste ponude na sve strane. Zato sto sa dobro postavljenim ovim planetama pozitivno zraci i privlaci dobre prilike. Dok recimo cura ( ja ) koja ima Veneru u djevici, Mjesec u jarcu, Mars u djevici 90 Neptun u strijelcu, So0Sa0Pl u skorpiji u petoj privlaci psihopate, izdajnike, prevarante, nasilnike, lazove. Ali mozda nakon 35. simbolika odigra na drugu stranu i donese zrelog, starijeg i odgovornog partnera.

andjela
03-05-2017, 16:39
Diana, ne zivi se lakse jer se menja misljenje, vec samo vidis da se ne moze nista na silu - nit siliti druge, nit sebe...Ja bih bas volela da sam se udala sa 20 i neku i zao mi je sto nisam, ali ne mogu da pobedim nikako sebe i stalno odlazem...Valjda nekako i nisam zaljubljive prirode, pa i kada je naizgled sve ok, ja odugovlacim...ne mogu protiv sebe...Neko ce reci - mozda nemas pravog partnera...Moze biti pravi koliko hoces, ako u tebi nesto ne funkcionise kako treba ili jednostavno - valjda je sve nekako i sudbina odredila da ti je tako kako je i nista se ne pitamo i kada mislimo da se pitamo.

Za razliku od nekih ovde, nas, ti imas 23...ali sve to prodje brzo...Htedoh reci, ja 1.ako gledam neke svoje drugare kazem - blago ovoj udala se sa 19 i sada moze da uziva...al ja da opet imam 19, ja bih opet ista bila i opet se ne bih udala do ovih godina, jer nisam takva ne da mi se i kraj...i smatram da ko nije nasao nekoga u mladjem dobu - tesko je i kasnije, jer s godinama se covek navikne sam na sebe i bude sam sebi dovoljan ali, ne mora da znaci!

Skorpija83
03-05-2017, 16:48
Sve je to sudbina. S druge strane, mnoge sto su se udale prije 30. nijesu srecne vec su ugnjetavane zrtve svojih muzeva. Tako da bolje i sama nego prokukati uz nekog muskarca. Lijepo Lepa Brena kaze u jednoj pjesmi:"...nije ljubav sve sto vidis, zato pazi kome zavidis..." ;)

Diana94
03-05-2017, 16:54
Sada mi je 33, a sa 20 sam vec vidjela da u ljubavi stvari ne stimaju kod mene kako treba i situacija se nije popravila nakon ovoliko godina samo su se redjala losa iskustva sa momcima. Tako da te razumijem.
S druge strane, neke cure bez problema ostvare vezu kakvu zele vec sa 20 ili 25. To je jednostavno do srece u ljubavi. Ili je imas ili je nemas. I nema veze ni sa ljepotom ni sa pamecu. Normalno da ce curi koja ima Veneru u biku a Marsa u ovnu biti lako da privuce muskarca kakvog zeli. Njoj prste ponude na sve strane. Zato sto sa dobro postavljenim ovim planetama pozitivno zraci i privlaci dobre prilike. Dok recimo cura ( ja ) koja ima Veneru u djevici, Mjesec u jarcu, Mars u djevici 90 Neptun u strijelcu, So0Sa0Pl u skorpiji u petoj privlaci psihopate, izdajnike, prevarante, nasilnike, lazove. Ali mozda nakon 35. simbolika odigra na drugu stranu i donese zrelog, starijeg i odgovornog partnera.

U potpunosti se slažemo i razumijemo. I ja sam vrlo rano, tamo oko 17-e shvatila da kod mene nešto ozbiljno ne štima, potom je otkrivena astrologija i abrakadabra, onda mi je stvarno potvrđen moj predosjećaj.
Nema druge nego biti strpljiv i ne gubiti nadu :)

Sve je to sudbina. S druge strane, mnoge sto su se udale prije 30. nijesu srecne vec su ugnjetavane zrtve svojih muzeva. Tako da bolje i sama nego prokukati uz nekog muskarca. Lijepo Lepa Brena kaze u jednoj pjesmi:"...nije ljubav sve sto vidis, zato pazi kome zavidis..." ;)

Hahaha i ja vrlo često citiram te stihove ;););)
Zasigurno je bolje sačekati nešto pravo i trajno, nego da dođe prije pa se prožive katastrofe.

andjela
04-05-2017, 13:18
Ja se delimicno slazem, ali samo delimicno. Ne postoji idealan brak, pa ako neko misli da treba da ceka pravog sa kojim ce da cvetaju ruze, ja bas i ne mislim da je to istina...U svakom braku ima neslaganja i svaka ljubav izbledi za neko vreme, a ostane samo postovanje...Pitanje je samo odabrati nekoga slicnog sebi, koliko toliko da se razumete i postujete.

TigaBg
05-05-2017, 00:28
Diana94,
slazem se sa ostalima, imas potencijala u natalu za normalan brak i ljubav, ne bi trebalo da se brines oko toga. Mada, razumem tvoje nestrpljenje, ako si dugo sama, normalno je da zelis da imas nekog i da steknes neko iskustvo.
Ne forsiraj samu sebe da se zaljubis, zavrsices u pogresnim vezama zbog prevelike zelje da imas nekog, ovo ti kazem iz iskustva.

Mislim da ces sa ulaskom Sa u tvoje 5. polje uci u neku vezu koja ce ti pomoci da shvatis sta zelis od veze.
Samo strpljivo i uzivaj u svojoj slobodi dok je imas :)

Ne bi bilo lose da odes negde u inostranstvo zbog posla, ako ti se ukaze prilika za to.

Diana94
05-05-2017, 02:31
Diana94,
slazem se sa ostalima, imas potencijala u natalu za normalan brak i ljubav, ne bi trebalo da se brines oko toga. Mada, razumem tvoje nestrpljenje, ako si dugo sama, normalno je da zelis da imas nekog i da steknes neko iskustvo.
Ne forsiraj samu sebe da se zaljubis, zavrsices u pogresnim vezama zbog prevelike zelje da imas nekog, ovo ti kazem iz iskustva.

Mislim da ces sa ulaskom Sa u tvoje 5. polje uci u neku vezu koja ce ti pomoci da shvatis sta zelis od veze.
Samo strpljivo i uzivaj u svojoj slobodi dok je imas :)

Ne bi bilo lose da odes negde u inostranstvo zbog posla, ako ti se ukaze prilika za to.

Zahvaljujem na lijepim riječima i podršci, hvala svima stvarno :D
Ne nadam se baš puno tranzitiranju kroz 5. polje, još puno imam raditi na sebi te mislim da će Saturnov povratak i tranzit kroz 7.kuću tek donijeti nešto značajnije. Dosad sam bila u dvije veze koje su trajale po svega par mjeseci, a posljednje iskustvo me naučilo što točno želim i kako bi pravi odnos trebao izgledati. Stoga sad je nekako sve ili ništa kod mene, sljedeća osoba će biti prava ili neće biti ničega :D I stvarno nije stvar da bih zbog samoće ulijetila u bilo kakvu vezu, to nikada nije bila opcija :)

p.s. ne otvara mi gif trenutno :/

Skorpija83
05-05-2017, 18:17
Diana94, iskustvo koje sam stekla gledajuci natalne karte ljudi koji imaju Saturna u 5. ili 7. polju jeste da je bolje odloziti brak za period nakon 30., jer se obicno brakovi sklopljeni prije 30. zavrse razvodom. Ovo je i slika jednog braka ili jedne veze najvise dva, dvije. Znam puno takvih primjera iz prakse, jer sam istrazivala to zbog sebe, jer imam Saturna u petom polju. Citala sam da je Saturn ovdje kao prsten koji nas cesto vraca na neku staru ljubav, a kakav ce nastavak te price biti zavisi od dispozitora Saturna, a i cijele karte. Potrebno je iskustvo steci najcesce gorko zbog Saturna i nauciti se radovati sitnicama u smislu sitnih znaka paznje muskarca. Biti srecna recimo samo zato sto te je zvao i tako stavio do znanja da misli na tebe i slicno. Sa Saturnom u 5. ili 7. polju nikada ne treba ocekivati previse od partnera. Tu nema pretjerivanja kao kod Jupitera, ali i to malo sto dobijemo od njega nama ce da znaci nakon brojnih losih iskustava. Naravno, vazno je da dobijete dobrog viseg tipa Saturna ( odgovoran, zreo, pouzdan muskarac ), a ne nizi tip Saturna ( zadrt, tezak, ljubomoran ). Saturn u svakom slucaju nikad ne daje ekspanziju osjecanja vec hladnocu ispod koje treba prepoznati meko srce koje se daje samo odabranima ( X polje, vrh ).

Marshmallow86
05-05-2017, 20:41
meko srce koje se daje samo odabranima
Ta sam :cool:
Probably je do egzaktnog Sa 120 Me (vladar ASC).

ElipsaZ
05-05-2017, 20:54
Ja isto imam ve120sa kao i ti, još mi je SA u 5.polju. Bila sam u dugoj vezi, to mi je prva i jedina veza. Nije bila idealna ali sam mnogo toga naučila iz nje. Mislim da ne bi trebalo da brineš za ljubav, kad se bude desilo, uživaćeš :) Za sad se samo opusti i ne razmišljaj o tome, fokusiraj se na sebe i život bez partnera, pa kad budeš upoznala nekog, samo će ti biti još slađe :D I pametno ti je to da ne srljaš u vezu, već pažljivo protumači da li ti osoba odgovara ili ne. Nije ti uopšte loša karta, vidim da te drma kriza kad neko vreme nemaš partnera pa samo nauči sebe da ti nije muškarac potreban da bi bila srećna u životu. Svi te ovde razumemo da ti je dosta samoće ali ništa ne ide na silu tako da samo uživaj u onome što imaš :)

Skorpija83
05-05-2017, 21:15
[QUOTE=Skorpija83;509761]meko srce koje se daje samo odabranima ( ).[/QUOTE

Ta sam :cool:
Probably je do egzaktnog Sa 120 Me (vladar ASC).

Takodjer. ;)
Vladar asc Mo u jarcu na desc 60 Sa u skorpiji u 5.

TigaBg
05-05-2017, 21:16
Stoga sad je nekako sve ili ništa kod mene, sljedeća osoba će biti prava ili neće biti ničega :D

Verujem da ovo nisi napisala potpuno ozbiljno, ali ipak, hocu da te upozorim da je ovo veoma stetan stav. Postavljas sebi i drugima neracionalne zahteve koji moraju da se ispune. Zato si i nezadovoljna.
Bilo bi dobro da nadjes pravu osobu, i hoces jednog dana. Zivot nie sve ili nista, crno ili belo, vec se sastoji od mnogo nijansi koje se menjaju tokom vremena.

p.s. ne otvara mi gif trenutno :/
Ne znam na koji gif mislis?

Skorpija83
05-05-2017, 21:22
ali ništa ne ide na silu

Bukvalno tako. Kada je ljubav u pitanju, dzabe nam je da dubimo na trepavicama ako druga strana nece vezu. Za ulazak u vezu je kao i za sam opstanak veze potrebna obostrana zainteresovanost i saradnja. Nerviranje i ocajavanje ne pomaze. Samo pozitivan stav, vjera i nada dok ne naidje pravi.

Diana94
05-05-2017, 23:21
Verujem da ovo nisi napisala potpuno ozbiljno, ali ipak, hocu da te upozorim da je ovo veoma stetan stav. Postavljas sebi i drugima neracionalne zahteve koji moraju da se ispune. Zato si i nezadovoljna.
Bilo bi dobro da nadjes pravu osobu, i hoces jednog dana. Zivot nie sve ili nista, crno ili belo, vec se sastoji od mnogo nijansi koje se menjaju tokom vremena.

Ne znam na koji gif mislis?

Možda se nisam najspretnije izrazila, ali ne razumijem šta bi bilo štetno u tome da se više ne želim povlačiti po lošim vezama, silovati nešto što ne ide i doživjeti još jedno razočaranje. Radije ću biti sama nego imati ko zna koliko prekida. A s obzirom na natal i na to da mi muškarci baš ne prilaze, vjerojatno će tako i biti. Neracionalo očekivati normalnu i pravu vezu? Imam se pravo nadati kao i svi, zašto bih se ograničavala i postavljala niske standarde. Ne pada mi na pamet :D Znam što sam sve spremna pružiti i isto očekujem nazad. Ali eto, svakom svoje :)

"Zivot nie sve ili nista, crno ili belo, vec se sastoji od mnogo nijansi koje se menjaju tokom vremena."
Apsolutno se slažem sa ovom rečenicom, ali po meni, u životnim situacijama kao što su partnerski odnosi prevladava crno bijela tehnika.

Ma mislila sam na link koji je postavljen, vjerojatno natalne karte.

Ja isto imam ve120sa kao i ti, još mi je SA u 5.polju. Bila sam u dugoj vezi, to mi je prva i jedina veza. Nije bila idealna ali sam mnogo toga naučila iz nje. Mislim da ne bi trebalo da brineš za ljubav, kad se bude desilo, uživaćeš :) Za sad se samo opusti i ne razmišljaj o tome, fokusiraj se na sebe i život bez partnera, pa kad budeš upoznala nekog, samo će ti biti još slađe :D I pametno ti je to da ne srljaš u vezu, već pažljivo protumači da li ti osoba odgovara ili ne. Nije ti uopšte loša karta, vidim da te drma kriza kad neko vreme nemaš partnera pa samo nauči sebe da ti nije muškarac potreban da bi bila srećna u životu. Svi te ovde razumemo da ti je dosta samoće ali ništa ne ide na silu tako da samo uživaj u onome što imaš :)

Da, trenutno sam usmjerena na sebe, dovršiti fax i zaposliti se, izgraditi život. I meni se oduvijek činilo da bi mi karta stvarno trebala donijeti benefite negdje tamo u tridesetima, ali trenutno mi je tako crn period da mi se to čini nerelano. Stvarno sam zahvalna na predivnoj obitelji, nekolicini pravih prijatelja i zdravlju :D ..ali očito je nemoguće imati sve istovremeno.
Treba biti dobar i vrijedan pa će nas sve nagraditi čika Saturn haha :D

mirkmirka
06-05-2017, 00:06
Onaj pravi-ne postoji-

Marshmallow86
06-05-2017, 00:49
Imaš isti raspored polja-po-znakovima k'o i ja.

Generalno gledano, kod 99 % osoba sa ASC Djevica ili Vaga koje poznajem, na planu 5. polja je većinom bilo drži-ne daj.

Zašto ?! Pa, jer ga 5. znak od ASC Djevice/Vage dođe Jarac/Vodolija, pa tako 5. polje automatski pada pod vladarstvo Mr. Sa(diste). Pa je stoga manje-više svima (nama) na ljubavnom planu vazda Back & Forth.
U najboljim slučajevima, odnosno u natalima gdje je u pitanju iznimino esencijalno/mundano kvalitetan Saturn, osoba ilitiga natus opet iza sebe ima veoma malo veza.
Mada postoje varijacije i varijacije na temu.
Slična je situacija i kod ljudi u čijim se natalima Saturn potrefio u 5. ili 7. polju.

(Sidenote - slučajnost ili ne, ne poznajem nijednu jedinu osobu sa ASC Rak/Lav koja se ranije udala/oženila. ASC Rak/Lav = DSC Jarac/Vodolija)

Vezano za konkretno tvoj natal;
Dvije, za tvoj love life ključne planete su spore, te je Ju povrh toga i retrogradan. Tako da u tvom slučaju, nije ni za očekivati brak ili to neko superozbiljno partnerstvo a'la brak u ranim 20-tim.
Dobra vijest je da nisi ni prva ni posljednja osoba sa ASC Djevica, koja za vladara 5. polja ima sporog Saturna, a za vladara 7. polja sporog/retrogradnog Jupitera, pa opet, nije da u većini opisanih slučajeva nije došlo do ljubavi, veze, braka isl.

Neću ti pisati da si još veoma mlada da bi se zamarala opisanim stvarima, jer, to što si iz npr. moje perspektive #baby tebi kao tebi ne znači ništa. Ne mijenja tvoju perspektivu, koja ti je, u tvom slučaju - najvažnija. Jer, ti si sebi uvijek ti. A znamo da je svakoj osobi njen/njegov problem najveći - bilo da ima 17, ili 47, ili 77.
Besides, sjećam se kako je to imati 23 godine (koliko god da je to davno bilo :4lol:) i biti emotivno u k*rcu, dok svi oko tebe šatro cvrkuću s nekim #nešto #nešto.

Još jedna dobra vijest (ili loša, opet zavisi od point of view) je što #odgođeni brak/veza a'la brak osobi otvori druge mogućnosti. Pa tako razviješ snažan osjećaj identiteta, sopstvenu osobnost, realizuješ se na drugim životnim poljima, te s vremenom naučiš cijeniti taj neki svoj personal space, me time isl.
Što je najvažnije, SAMOSTALNO se izgradiš kao ličnost, pa je s 30 godina TVOJA osobnost TVOJA osobnost, a ne #ono u šta te oblikovao izvjesni frajer s kojim si bila u superozbiljnoj vezi a'la brak od III srednje, ili I godine faxa.
:cool:

Treba biti dobar i vrijedan pa će nas sve nagraditi čika Saturn haha :D

Ovdje te moram korigovati.
Treba biti dobar i vrijedan, i strpljivo čekati da nam se Mr.Sa(dista) jednog lijepog dana "skine s vrata". :4lol:
Jer ne donosi Saturn nikakve nagrade. To je zabluda. Saturn predstavlja ograničenja & prepreke & stagnacije. Mogućnosti koje nam se otvore nakon što nas #popusti nisu nikakve nagrade, već normalne & prirodne stvari, samo što ljudima te normalne & prirodne stvari izgledaju kao nagrade jer jbg...
Poslije šest mjeseci života u šatoru u afričkoj savani, i obični motel osobi će izgledati kao Hotel Plaza.

Skorpija83
06-05-2017, 09:44
Slazem se sa Marsh. Tamo gdje se smjestio Saturn ili tamo gdje vlada donosi samo cekanja i stagnaciju. Vremenom popusti pa covjek pomisli da ga je Saturn nagradio sto mu se desila normalna stvar koja se drugim ljudima podrazumijeva oduvijek. No srecom te Saturn nije jedina planeta, pa se ne pita za sve.

andjela
06-05-2017, 10:38
Skorpija, za onaj opis pre par postova - malo veza, i ostalo - potpisujem. Imam Sa na desc i jedva po neku vezu u zivotu, pa cak i to sa preprekama...(vladar je Sa 9.polja - veze na daljinu, slabo vidjanje...) iako sam poprilicno simpa - tako kazu ljudi, ali se za mene lepe ili stariji mnogo ili neki likovi ko sa druge planete...

mirkmirka
06-05-2017, 14:08
Haha ..neki jad se nakaci..ti device privlacE.

Marshmallow86
06-05-2017, 14:17
Haha ..neki jad se nakaci..ti device privlacE.

Jadove & (pi*ko)paćenike u principu privlači svaka prosječna žena.
Bez obzira na ASC ;)

Btw, nije fol da Djevice u tolikoj mjeri "nemaju sreće", koliko su probirljive. Neće svašta. :cool:
Ako ćemo već analizirati situaciju samo i isključivo kroz prizmu ASC - sa 70% ULOVA s kojim se izvjesne žene kao usreće & diće, prosječna Djevica ne bi pod obrisala. ;)

Diana94
06-05-2017, 15:22
Imaš isti raspored polja-po-znakovima k'o i ja.

Generalno gledano, kod 99 % osoba sa ASC Djevica ili Vaga koje poznajem, na planu 5. polja je većinom bilo drži-ne daj.

Zašto ?! Pa, jer ga 5. znak od ASC Djevice/Vage dođe Jarac/Vodolija, pa tako 5. polje automatski pada pod vladarstvo Mr. Sa(diste). Pa je stoga manje-više svima (nama) na ljubavnom planu vazda Back & Forth.
U najboljim slučajevima, odnosno u natalima gdje je u pitanju iznimino esencijalno/mundano kvalitetan Saturn, osoba ilitiga natus opet iza sebe ima veoma malo veza.
Mada postoje varijacije i varijacije na temu.
Slična je situacija i kod ljudi u čijim se natalima Saturn potrefio u 5. ili 7. polju.

(Sidenote - slučajnost ili ne, ne poznajem nijednu jedinu osobu sa ASC Rak/Lav koja se ranije udala/oženila. ASC Rak/Lav = DSC Jarac/Vodolija)

Vezano za konkretno tvoj natal;
Dvije, za tvoj love life ključne planete su spore, te je Ju povrh toga i retrogradan. Tako da u tvom slučaju, nije ni za očekivati brak ili to neko superozbiljno partnerstvo a'la brak u ranim 20-tim.
Dobra vijest je da nisi ni prva ni posljednja osoba sa ASC Djevica, koja za vladara 5. polja ima sporog Saturna, a za vladara 7. polja sporog/retrogradnog Jupitera, pa opet, nije da u većini opisanih slučajeva nije došlo do ljubavi, veze, braka isl.

Neću ti pisati da si još veoma mlada da bi se zamarala opisanim stvarima, jer, to što si iz npr. moje perspektive #baby tebi kao tebi ne znači ništa. Ne mijenja tvoju perspektivu, koja ti je, u tvom slučaju - najvažnija. Jer, ti si sebi uvijek ti. A znamo da je svakoj osobi njen/njegov problem najveći - bilo da ima 17, ili 47, ili 77.
Besides, sjećam se kako je to imati 23 godine (koliko god da je to davno bilo :4lol:) i biti emotivno u k*rcu, dok svi oko tebe šatro cvrkuću s nekim #nešto #nešto.

Još jedna dobra vijest (ili loša, opet zavisi od point of view) je što #odgođeni brak/veza a'la brak osobi otvori druge mogućnosti. Pa tako razviješ snažan osjećaj identiteta, sopstvenu osobnost, realizuješ se na drugim životnim poljima, te s vremenom naučiš cijeniti taj neki svoj personal space, me time isl.
Što je najvažnije, SAMOSTALNO se izgradiš kao ličnost, pa je s 30 godina TVOJA osobnost TVOJA osobnost, a ne #ono u šta te oblikovao izvjesni frajer s kojim si bila u superozbiljnoj vezi a'la brak od III srednje, ili I godine faxa.
:cool:

Ovdje te moram korigovati.
Treba biti dobar i vrijedan, i strpljivo čekati da nam se Mr.Sa(dista) jednog lijepog dana "skine s vrata".
Jer ne donosi Saturn nikakve nagrade. To je zabluda. Saturn predstavlja ograničenja & prepreke & stagnacije. Mogućnosti koje nam se otvore nakon što nas #popusti nisu nikakve nagrade, već normalne & prirodne stvari, samo što ljudima te normalne & prirodne stvari izgledaju kao nagrade jer jbg...
Poslije šest mjeseci života u šatoru u afričkoj savani, i obični motel osobi će izgledati kao Hotel Plaza.
Marshmallow 86,

daa, isti raspored, slične muke znači haha.
Odlična analiza, slažem se, ali ne baš u ovom dijelu : Još jedna dobra vijest (ili loša, opet zavisi od point of view) je što #odgođeni brak/veza a'la brak osobi otvori druge mogućnosti. Pa tako razviješ snažan osjećaj identiteta, sopstvenu osobnost, realizuješ se na drugim životnim poljima, te s vremenom naučiš cijeniti taj neki svoj personal space, me time isl.
Ovo je jako lijepo napisano i to aspolutno stoji, ali mogu se samo djelomično složiti jer po ovome ispada da ljudi koji su bili te sreće da u ranijim godinama naiđu na svog pravog partnera nemaju izgrađenu osobnost (premda znam slučajeve gdje mlade cure apsolutno iskopiraju svog dečka u stavovima, navikama i svemu), ali opet ne bih generalizirala.
Što se tiče Saturna, super sročeno, s tim da ja termin "nagrade" koristim zbog vjerovanja da se otplačuju karmički dugovi iz prošlih života pa me zato sad Saturn pere tamo gdje je najbolnije xD

p.s. malo me iritira što svi ovdje smatraju da sam "devojčica" i "baby" haha , mislim da 23 i nije baš toliko malo. Inače ljudima koji me poznaju djelujem jako ozbiljno

Jadove & (pi*ko)paćenike u principu privlači svaka prosječna žena.
Bez obzira na ASC

Btw, nije fol da Djevice u tolikoj mjeri "nemaju sreće", koliko su probirljive. Neće svašta.
Ako ćemo već analizirati situaciju samo i isključivo kroz prizmu ASC - sa 70% ULOVA s kojim se izvjesne žene kao usreće & diće, prosječna Djevica ne bi pod obrisala. ;)

Ovo je najveća istina IKADA hahaha:D:D, s tin da mene baš ne ide, znači kaos

Marshmallow86
07-05-2017, 18:09
Ovo je jako lijepo napisano i to aspolutno stoji, ali mogu se samo djelomično složiti jer po ovome ispada da ljudi koji su bili te sreće da u ranijim godinama naiđu na svog pravog partnera nemaju izgrađenu osobnost

Like I said, ima varijacija i varijacija na temu. Konkretno sam aludirala na slučajeve;

gdje stariji & zreliji (samim tim i dominantniji) frajer uvuče djevojku u to neko superozbiljno partnerstvo u razdoblju dok je dotična još klinka. Pa je onda narednih ne-znam-ti-ni-ja-koliko godina odgaja & pametuje joj. :4lol: Odnosno, oblikuje nju i njenu osobnost prema svojim nahođenjima & ukusima. Pa bilo da ta veza završi vjenčanjem ili raskidom, dotična djevojka ostane neiživljena. Uskraćena za sva ta neka mladenačka iskustva i ludosti, jer kada se trebala družiti, izlaziti, upoznavati ljude i svijet oko sebe - imala je "taticu" za vratom. :rolleyes:

gdje se dvoje klinaca počne vodati od srednje škole, te ama baš sve prođu zajedno. To s jedne strane jeste romantično & simpa. However, bilo da veza završi vjenčanjem ili raskidom, ti klinci također ostaju neiživljeni, a osobnosti im se razviju u toj nekoj simbiozi.

Iz retrospektive, meni lično je drago što sam "samonikla". Jer sam 110% sigurna da sam Ja = Ja. Odrastala, razvijala se, sazrijevala, birala, griješila, preferirala, te upoznavala ljude i svijet oko sebe samostalno, a ne unutar tinejdžerskog mini-braka, ili pod dirigentskom palicom izvjesnog "tatice". :cool:

Skorpija83
07-05-2017, 18:36
Tacno Marsh, samo sto nam je tokom samoizgradjivanja ipak falila ljubav muskarca. Nije lako zivjeti bez partnera kad osjecas iskonsku potrebu za njim.

Marshmallow86
07-05-2017, 18:57
Tacno Marsh, samo sto nam je tokom samoizgradjivanja ipak falila ljubav muskarca. Nije lako zivjeti bez partnera kad osjecas iskonsku potrebu za njim.

Tačno.
Međutim, ima i to svoju pozitivnu stranu.

S obzirom da sam imala prilike slobodno "izlaziti u svijet", odnosno, družiti se, kretati, upoznavati ljude ...
Zato sam danas svjesna i znam da, kada ostanem petkom navečer kući ušuškana s frajerom - ama baš ništa ne propuštam.
(Što nije bio slučaj s mojih 20, a bogme ni s 25.)

Ali s mojih 30 - been there, done that. Prošla te neke stvari koje sam željela i trebala. Kada sam željela i trebala. Kada je bilo vrijeme. No unfulfilled wants/needs/desires. No regrets.

Diana94
07-05-2017, 18:58

Potpisujem apsolutno! :thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Skorpija83
07-05-2017, 19:01
Diana, Marsh, svako od nas ima svoj put, bilo je kako je bilo. Nikad nije kasno za ljubav. Naravno, nema kajanja. Cipela koja pristaje jednoj osobi, drugu zulja. Ne postoji recept za zivot koji je primjenjiv na sve slucajeve.

andjela
07-05-2017, 19:07
Mars, u pravu si, ali sta ce devojke koje n.p.imaju jako malo veza, pa tek kasno nadju nekoga ... Znam mnogo devojaka, mojih drugarica, koje apsolutno nisu imale momka godinama i godinama a imaju preko 30...Otkud da znaju da l su nesto propustile ili nisu, kada im ljubavni zivot bio nula...Bolje je svakako imati i vise veza i svasta proci, ali sta cemo - ja 1.nisam imala puno veza, pa kad me dune nesto u glavu sa 40, jer elem - nisam puno toga prozivela sa 20 i neku (n.p.)...

Hocu reci - nekako i da hoce, poneko nema priliku niakakvu vezu da ima, tako mu zapalo.

(moja sestra jedna ima 40 i neku i sada je nasla nekoga momka, a godinama nije imala nikoga...i primecujem kod nje da se ponasa kao one cure od 20 god, ono zivkanje, laskanje i sl...al bolje IKAD nego NIKAD).

Marshmallow86
07-05-2017, 21:44
Mars, u pravu si, ali sta ce devojke koje n.p.imaju jako malo veza, pa tek kasno nadju nekoga ... Znam mnogo devojaka, mojih drugarica, koje apsolutno nisu imale momka godinama i godinama a imaju preko 30...Otkud da znaju da l su nesto propustile ili nisu, kada im ljubavni zivot bio nula...Bolje je svakako imati i vise veza i svasta proci, ali sta cemo - ja 1.nisam imala puno veza, pa kad me dune nesto u glavu sa 40, jer elem - nisam puno toga prozivela sa 20 i neku (n.p.)...

Hocu reci - nekako i da hoce, poneko nema priliku niakakvu vezu da ima, tako mu zapalo.

Nisam u prethodnim postovima ciljala na iživljenost vs. neiživljenost samo i isključivo u smislu muškaraca, već više u generalnom kontekstu.

Da se razumijemo, nisam ni ja imala mnogo veza, a ni mnogo muškaraca. Sa svojih 30 godina bila sam s pet muškaraca u krevetu, što uopće nije mnogo. Kada krenemo od činjenice da danas srednjoškolke do prve godine faxa iza sebe imaju dvocifren broj.
Ali nije alfa & omega iskustva sa suprotnim spolom samo i isključivo veza/sex. Smatram da i upoznavanje, koketiranje, komunikacija, platonsko druženje i obični neobavezni izlasci na piće spadaju u domenu iskustva sa suprotnim spolom. Na koncu - prvi korak ka nečemu konkretnom (bilo vezi, bilo shemi) i jeste upravo razgovor, flert, izlazak isl.
Nemam ni ja iza sebe iskustva tipa "otići na godišnji odmor s frajerom", ali sam izašla na piće s dovoljno tipova u životu da znam da (kada naiđe taj s kojim ću otputovati na godišnji) ništa spektakularno ne propuštam.

Besides, pod iživljenost vs. neiživljenost ubrajam i mnoge druge stvari, tipa druženja, izlaske, izlete, piknike, putovanja.
I mnogo mi je drago što mi sa mojih 30, proslava Nove godine s društvom ili more s drugaricama nije misaona imenica.
Nije alfa & omega #iživljenosti broj veza/muškaraca.

(moja sestra jedna ima 40 i neku i sada je nasla nekoga momka, a godinama nije imala nikoga...i primecujem kod nje da se ponasa kao one cure od 20 god, ono zivkanje, laskanje i sl...al bolje IKAD nego NIKAD).

Mislim da je to više stvar temperamenta & karaktera, a ne godina i (ne)iskustva.
Personalno, ni u srednjoj školi nisam bila jedna od onih djevojaka koja frajere zivka & piše poruke od jutra do sutra, niti bih voljela da mene neko zivka/piše mi svakih sat vremena.
Što se tiče tog cici-mici manira (srculenca, pusice, guzice, gugutanja, sladunjavi nadimci), također nikada nisam bila od tog posla. Barem ne u konvencionalnom smislu. :cool:
Prije bih se samozapalila, nego nekome napisala ili ga oslovila sa "bebo", "bejbi", "ljubavi", "srećo", "sunce", "živote" isl.

Sve i da frajera oslovim sa npr. HANI (honey), to će biti više u nekom zafrkantskom, podjbavajućem kontekstu & tonu. :4lol: :cool:

andjela
07-05-2017, 21:59
Ma pricaj mi - covek mog zivota mi sigurno nece reci srce, duso...Ajd i duso, al srce, lutkice, sunce...Koje smaranje...da se ispovracas. Ponizavanje...

Marshmallow86
07-05-2017, 22:13
Ajd i duso, al srce, lutkice, sunce

Lutko :4lol: :4lol: :4lol:

andjela
08-05-2017, 00:22
:) Ma da...meni dodje da umrem. Pre par godina se ja svidim nekom liku - jedva sam pobegla od njega...On sve - srce...pa me zove na svakih pola sata, pa u gradu poceo da mi vrata otvara i sl...Ja da umrem...I cim se cujemo on - srce...Au, bezi bre i ti i tvoje tepanje, daleko ti lepa kuca...
A i inace ja nisam tipican predstavnik zenskoga roda i nikada nisam mastala ni o vencanju, ni o vencanici, i govorila sam da cu, ako se udam, zadrzati svoje prezime, ili mozda cak mladozenjino necu ni uzimati...

Priznajem, mozda je bolje da nisam takva, ali sta cu - krecim sama kuci i zidove, farbam vrata, od malena sam videla to od svoje majke i takva sam i ja...mada sam upakovana u zenstveno izdanje i nikada ne psujem u drustvu.

limunada
08-05-2017, 10:09
Ja se delimicno slazem, ali samo delimicno. Ne postoji idealan brak, pa ako neko misli da treba da ceka pravog sa kojim ce da cvetaju ruze, ja bas i ne mislim da je to istina...U svakom braku ima neslaganja i svaka ljubav izbledi za neko vreme, a ostane samo postovanje...Pitanje je samo odabrati nekoga slicnog sebi, koliko toliko da se razumete i postujete.

Onaj pravi-ne postoji-

Savrsenstvo ne postoji ni kod ljudi ni u partnerskim odnosima.
Kada pronadjete nekog ovakvog, osjetit cete :)

Kada sam prvi put srela muza imala sam neki osjecaj da je to taj, al nisam ni slutila da cu se na kraju udati za njega i po karakteru smo dosta slicni kada se posvadjamo ne zna se ko je tvrdoglaviji :D

andjela
08-05-2017, 11:08
Da, zaista savrsenstvo ne postoji...i svi koji to misle - grese. Pravi definitivno ne postoji ali postoji srodna dusa (sa kojom itekako moze i dolazi do rasprava, ali barem u manjoj meri nego sa nekim ko je susta suprotnost nama, a i ne mora ni to da znaci - neko moze biti srodna dusa 3 godine - 4, i onda shvatis da se vremenom i mi menjamo i samim tim tu srodnu dusu vise ne prepoznajemo kao srodnu)