Postoji li uopće ljubav u mojoj natalnoj karti? [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Postoji li uopće ljubav u mojoj natalnoj karti?

Danny
19-10-2016, 16:24
Pozdrav svima! :) Zaljubljenica sam u astrologiju i počinjem ju proučavati da rijšim nekako svoj veliki problem.

Moja (kratka) priča: Imam 24 godine, relativno dobro mi ide u svim aspektima zivota osim onom drugom najvaznijem - ljubavi. Dakle, vrlo rano sam se zaljubila i bila povrijeđena što je ostavilo duboke tragove, nakon nekoliko godina oporavljanja sam opet pokušala i neuspješno. Evo opet prije 2 godine, totalni fijasko i još jedan prije par mjeseci. Svatko normalan bi pretpostavio da je u meni problem, i ja vjerujem da je. Ali, gdje? Svim deckima sam super, lijepa, zgodna, pametna blabla, ali jednostavno se svaki puta nešto izjalovi tako da sam dosad bila samo u 2 ''veze'', jedna od 3 mjeseca i druga od mjesec dana, s time da je ova prva bila u 8. razredu! I to je to :( Ostalo bi krenulo i onda bi se ili druga strana ohladila, dvojica su otisli u inozemstvo silom prilike, dvojica su me povrijedili na najgore moguće načine zbog kojih mi je samopouzdanje na nuli, a prijatelji i prijateljice mi kažu da nema potrebe biti. Sve više razmišljam da jednostavno ne zaslužujem biti sretna zbog nekakve karme iz prošlog života ili što već.

Isla sam kod psihologa zbog depresivnih epizodica baš iz tog razloga, rekli su mi da je sve u redu samnom i da si nađem dečka.. Da se razumijemo, nisam očajnica koja samo želi dečka i ništa drugo, odstudirala sam, radim, imam hobije. Jedino da su se zvijezde urotile protiv moje sreće jer ne vidim drugog objasnjenja.

Tako da bih molila ako bi mi netko mogao pomoci razjasniti situaciju ili dati nekakav savjet, bila bi DO NEBA zahvalna.. jer počinjem padati u depresiju pomalo sve više. 25 godina ću još malo, svi oko mene su već u ozbiljnim vezama, a ja ne mogu jednostavno i jako patim u sebi zbog toga, a izvana sam čvrsta i pozitivna dok ne ostanem sama sa sobom.

I eto.. ako netko ima bilo kakav način da mi pomogne, jer ovo mi je zadnja slamka spasa da si promijenim život na bolje.

CARAPICA
19-10-2016, 17:36
Pozdrav svima! :) Zaljubljenica sam u astrologiju i počinjem ju proučavati da rijšim nekako svoj veliki problem.

Moja (kratka) priča: Imam 24 godine, relativno dobro mi ide u svim aspektima zivota osim onom drugom najvaznijem - ljubavi. Dakle, vrlo rano sam se zaljubila i bila povrijeđena što je ostavilo duboke tragove, nakon nekoliko godina oporavljanja sam opet pokušala i neuspješno. Evo opet prije 2 godine, totalni fijasko i još jedan prije par mjeseci. Svatko normalan bi pretpostavio da je u meni problem, i ja vjerujem da je. Ali, gdje? Svim deckima sam super, lijepa, zgodna, pametna blabla, ali jednostavno se svaki puta nešto izjalovi tako da sam dosad bila samo u 2 ''veze'', jedna od 3 mjeseca i druga od mjesec dana, s time da je ova prva bila u 8. razredu! I to je to :( Ostalo bi krenulo i onda bi se ili druga strana ohladila, dvojica su otisli u inozemstvo silom prilike, dvojica su me povrijedili na najgore moguće načine zbog kojih mi je samopouzdanje na nuli, a prijatelji i prijateljice mi kažu da nema potrebe biti. Sve više razmišljam da jednostavno ne zaslužujem biti sretna zbog nekakve karme iz prošlog života ili što već.

Isla sam kod psihologa zbog depresivnih epizodica baš iz tog razloga, rekli su mi da je sve u redu samnom i da si nađem dečka.. Da se razumijemo, nisam očajnica koja samo želi dečka i ništa drugo, odstudirala sam, radim, imam hobije. Jedino da su se zvijezde urotile protiv moje sreće jer ne vidim drugog objasnjenja.

Tako da bih molila ako bi mi netko mogao pomoci razjasniti situaciju ili dati nekakav savjet, bila bi DO NEBA zahvalna.. jer počinjem padati u depresiju pomalo sve više. 25 godina ću još malo, svi oko mene su već u ozbiljnim vezama, a ja ne mogu jednostavno i jako patim u sebi zbog toga, a izvana sam čvrsta i pozitivna dok ne ostanem sama sa sobom.

I eto.. ako netko ima bilo kakav način da mi pomogne, jer ovo mi je zadnja slamka spasa da si promijenim život na bolje.
Na nrzinu sam... Ali barem da ti pokrenem temu
Mislim da misi shvacena od okoline, asc odmah na pocetku govori kako te drugi dozivljavaju drugacije od ono.ga sto ti jesi., pa znaju na kraju i ostati sokirani
Ako necega trenutno nema, ne znaci da nece nikada biti, vec kod saturna stvari dolaze kadnije kada smo zreli za njih, vrlo si jakih i intenzivnih emocija., procackaj odnose u obitelji, tu nesto treba izgladiti.
Biti ce ljubavi... Samo strpljenja...

sladjana
19-10-2016, 21:19
Razumem te . Cesto okolina nametne svoje vrednosti , principe i stavove u kojima ne umemo ''plivati'' kao oni i cini ti se da nesto nije u redu sa tobom a nije tako .
Ljubav je najlepse osecanje, zaljubljenost je cvetanje do neba ali je potrebno da i druga strana to zeli, oseca ... mozda i da ali ne u isto vreme . I to boli, mnogo . Iskusila nekoliko puta u mojih 38 godina .
Ti si mlada i zelis ljubav , doci ce sa godinama . Ne treba da se zatvaras niti da mislis da svi imaju to sto ti nemas i obrnuto je .
U mojim godinama vecina prijatelja ima sve ono sto ja nemam - muza, stalan posao, decu, porodicu, stan, ljubav, zdravlje a ja to nemam za to se sve borim i nisam odustala . Vecina mi kaze ne fali ti nista, treba ovo ili ono , spusti kriterijume - :D kriterijumi u 38 godini to ne postoji , cak cesto mislim da ne postoji ni solo muskarac za mene .

Kao Vodoliji sa podznakom Ovna - cekanje je najteza stvar a sa venerom u Jarcu moraces nauciti strpljenje .
So 0 Sa - sa godinama mozes i moras steci vece samopouzdanje i zelju da prvo sebe i svoje zelje stavis u prvi plan i tako i nikako .

Na leto 2017 godine ocekuj promene oko posla i tu mo ze doci do upoznavanja lepog muskarca .
Za brak mozda sacekaj 30-te .

Lahadima
19-10-2016, 22:13
Vladar sedme je Ve, sedmo u vagi, kud ćeš bolje, sedmo je u svom prirodnom znaku :) Ve je u jarcu, što po meni uopšte nije loše, jer daje neku stabilnost. Mislim da ćeš ti imati jedan, stabilan brak, do kog će možda doći malo kasnije, ili će ti muž biti stariji (na šta može da ukaže i So0Sa)... Sad ti ja ovde prosipam pamet, ne znam koliko si upućena u astrologiju, ali ovo su ti tipični onako školski pokazatelji toga. Što ne znači da sad obavezno muž mora da bude stariji ili da se udaš kasnije, opet je Mo u sedmoj, pa to neće biti neke baš kasne godine... U svakom slučaju, ne bih ja brinula :) Imaćeš ti lep bračni život, ne vidim što ne bi imala!?
So0Sa može da ukaže da si dosta ozbljna, ili da dosta teško shvataš neke stvari pa nemoj biti :) Malo optimizma ti fali i sve će biti super :)

Imaš lepu kartu, što si stavila u potpis da je žalosna kad nije? :)

Marshmallow86
19-10-2016, 23:59

Moja (kratka) priča: Imam 24 godine, relativno dobro mi ide u svim aspektima zivota osim onom drugom najvaznijem - ljubavi.

Dobrodošla u klub :)

Dakle, vrlo rano sam se zaljubila i bila povrijeđena što je ostavilo duboke tragove, nakon nekoliko godina oporavljanja sam opet pokušala i neuspješno. Evo opet prije 2 godine, totalni fijasko i još jedan prije par mjeseci.

Čitam ovo, i isto kao da sebe slušam. Ljudi podcijenjuju koliko ta negativna incijalna ljubavna iskustva mogu osobu screw over emotivno.

Svatko normalan bi pretpostavio da je u meni problem, i ja vjerujem da je.

Ne, nije u tebi problem.

[I]Svim deckima sam super, lijepa, zgodna, pametna blabla,

Žalosna je istina da će ego prosječnog balkanskog mužjaka lakše muškoj personi dopustiti da oprosti prevaru, nego da bude sa ženom koja je...kompletna.

su me povrijedili na najgore moguće načine zbog kojih mi je samopouzdanje na nuli, a prijatelji i prijateljice mi kažu da nema potrebe biti.

Razumijem. I reći ću ti isto...ali opet, lakše reć', nego uradit'.

više razmišljam da jednostavno ne zaslužujem biti sretna zbog nekakve karme iz prošlog života ili što već.

Vraga ne zaslužuješ biti sretna. Mislim, nek' su #ove i #one što su se usrećile sve redom mimoze, koje su u prošlom životu bile svetice koje bi i Virgen de Guadalupe posramile svojom svetošću.

Isla sam kod psihologa zbog depresivnih epizodica baš iz tog razloga, rekli su mi da je sve u redu samnom i da si nađem dečka.. Da se razumijemo, nisam očajnica koja samo želi dečka i ništa drugo,

To ću ti i ja reći. Ne treba tebi psiholog, ni šarene pilulice, ni kognitivno-bihejvioralna terapija...već normalan muškarac.

[I][B]

Ovako...razumijem te. Kao što sam već napisala. Vjeruj mi, neću pretjerati kada kažem da bi o svojim ljubavnim failovima mogla napisati roman.
Mislim, napisaću roman kad-tad, ali sumnjam da ću i pasus posvetiti muškim akterima svojih ljubavnih priča. :4lol:

Sada slijedi savjet; i mene su, incijalno, moji ljubavni jadi "bacili" u astrološke vode, a generalna životna stagnacija (kojoj se ne nazire kraj any time soon) , te osjećaj "vezanih ruku" & hronično nezadovoljstvo većinom životnih polja (koje je sve više i više uzimalo maha od te kobne 2007.) su me natjerali da počnem i "plivati" i "roniti" astrološkim rijekama, jezerima i morima.
E sad, nakon godina i godina čekanja i čekanja i čekanja da prođe Saturnov tranzit preko natalne Venere, Saturnov tranzit preko 12. polja, Saturnov tranzit preko 1. polja, kvadrati tranzitnog Saturna na natalnog Merkura (vladara ASC) i natalnu Veneru, kao i Saturnov povratak...
Odnosno čekanje da Jupiter dođe do 7. polja, pa do 10., pa preko natalnog Sunca, pa preko Me & Ve, pa da pređe ASC i donese #kakvogprosperiteta...
Odnosno, UZALUDNOG čekanja da prođe #ovo i dođe #ono...znaš šta sam shvatila ?! Evo, ovo;

Krenimo od činjenice da mnoštvo ljudi (kojima sam npr. ja gledala & analizirala natale) ima planetarne pozicije & aspekte po astrološkom principu loše-gore-najgore, pa da ih velika većina ipak živi.
Znači ŽIVI - ne u smislu životarenja, već ne stagniraju, napreduju, dešavaju im se lijepe životne promjene.
A svi oni - kao i mi (koji plivamo astrološkim vodama) imaju ili konjukcije/kvadrate/opozicije malefika, ili planete u lošim esencijalnim/slučajnim dostojanstvnima ili oboje. Kao i Saturnove povratke/tranzite preko #ovogionog. Pa opet ŽIVE.
Znači, uslijed navedenog, u meni se polako, ali sigurno formira stav da je astrologija puki bullshit
Odnosno (moja mama ima jednu divnu izreku koja glasi; "očajnik se i za slamku hvata") - SLAMKA za koju smo se uhvatili u pokušaju da objasnimo stvari/situacije/stagnacije u našim životima za koje ne možemo pronaći racionalno objašnjenje.
Tako da, - opusti se i uživaj. Šta ti je suđeno (i negativno i pozitivno) mora ti "preći preko glave". I to je to. Sva mudrost. Koja nema nikakve veze ni sa namjernim ni sa slučajnim maleficima, kvadratima/opozicijama isl.
I da, činjenica je da kada blejimo u sopstveni natal - automatski vidimo konekcije između natalnih postavki & naših životnih okolnosti/situacija. Međutim, lako je pronaći razlog za #ovo i za #ono kada već unaprijed znamo "u šta gledamo". A astrološka simbolika je, srećom, beskonačna - na trećem mjestu po beskonačnosti nakon Svemira & ljudske gluposti.

Tako da, opusti se, uživaj i probaj se ne opterećivati. Znam da je lako reći, ali, šta i kada bude suđeno - biće. Ni prije ni poslije. I to je sva mudrost. Iskoristi to #prije da i dalje napreduješ i radiš na sebi, te budi i dalje lijepa, pametna, pozitivna, svestrana, ambiciozna i snažna.
Kako god, mislim da ti traženje odgovora u astrologiji nije riješenje.
Konkretno u mom slučaju - i odgovori koje sam pronašla u astrološkim knjigama & forumima samo su izrodili nova (do danas neodgovorena pitanja), a riješenja izvjesnih pitanja & problema (gdje mi astrologija svakako ne može pomoći) ni na mapi. Kao ni odgovora KADA će tih istih riješenja biti.

Jedna pozitivna stvar koju mi je astrologija donijela je to što sam upravo na ovom forumu upoznala mnoštvo divnih ljudi :heart: ... tako da bih i tebi preporučila da sa malkice zadržiš na forumu, i malkice se družiš s nama.

Eventualno i proširiš svoje astrološko znanje, ALI samo i isključivo u svrhu zabave, razonode i širenja znanja kao znanja.

Renko
20-10-2016, 00:39

Poslije ovakvog posta vrlo je teško nešto pametno napisati. Pokušati ću povezati par svojih misli s materijalom kojeg sam pronašao na Internetu.
Odgovore na postavljeno pitanje možeš dobiti i sama ako pažljivo zaviriš u sebe i pokušaš shvatiti što zapravo tvoja duša želi.
U tvojoj natalnoj karti ključna planeta koja definira ono čemu tvoja duša stremi je mjesec i on u najvećoj upravlja svime što ti je u životu važno.

Mjesec kao planeta koja simbolizira dušu daje jako različite efekte ovisno o nakshatri u kojoj se nalazi. No, uvijek nosi lekciju koja je vezana uz kontrolu emocija. Vrlo si emotivna osoba, i trebati ćeš pronaći ravnotežu u svojoj emotivnoj prirodi. To je moguće napraviti jedino onda kada budeš “osjećala” srcem, a ne umom. Ponekad si eksplozivna, a ponekad previše depresivna – ali možeš biti i vrlo brižna. Razlog tome je što je potreba tvoje duše da brineš o drugima, i transformiraš negativne emocije u bezuvjetnu ljubav.

Nadalje da bi se pobliže vidjelo koje lekcije moraš savladati u ovom životu treba detaljnije sagledati poziciju čvorova. Čovjek jednostavno dobije 30 godina da savlada ovoživotne lekcije. Ako ih savlada nakon prvog Saturnovog ciklusa najčešće se uočavaju pozitivni pomaci.

Najlakši način da provjeriš da li si uspjela ispuniti dužnosti duše, je da vidiš da li ti se život promijenio na bolje ili gore nakon 30. godine. Za tebe je očito još uvijek prerano i još uvijek imaš vremena da realiziraš sve što bi trebala. Kao što je i ranije napisano u tvojem slučaju je bitno da prije svega ostvariš kontrolu i ravnotežu emocija a onda možeš očekivati pozitivne pomake. (kao u svemu drugom tako i na ljubavnom planu).

kao što je Marshmallow86 napisala karta ti je malo nepregledna. Kada bude preglednije možda će se moći vidjeti i neki detalj.

Ova izjava o posljednjoj slamci spasa u 25. godini me je uistinu natjerala na razmišljanje.

Vjeruj mi , možeš biti sretna ako je ovo što si napisala jedini problem koji te muči. Sve mi je super ali u ljubavi ne ide a to mi je najbitnije. Jbga, i meni je najbitnije da riješim ono što mi ne ide. Ono što mi ide, na to i ne obraćam pažnju i ne traumatizira me. E a kada zaškripi tamo gdje mi je sve do sada išlo kao podmazano tada često shvatim da problem koji me do tada mučio i nije nekakav problem.

Nije prikladno ali da dodatno dam jedan primjer koji me nedavno uzdrmao. Kolega s posla otišao u penziju. Sve u životu riješio, od situirane, oženjene i udane djece, kuće, vikendica na moru, najnoviji auto, nasljedstva, prihodi s nekoliko strana , nakon tri mjeseca od odlaska u penziju obolio od maligne bolesti ... . On može reći da traži posljednju slamku spasa.

Moraš tako razmišljati i uživati u malim stvarima koje te čine sretnom. Ljubav će doći kada ju najmanje budeš očekivala i kada prestaneš o njoj intenzivno razmišljati i opterećivati se, gledajući druge oko sebe u ozbiljnim vezama. Jbga, ozbiljne veze nose ozbiljne probleme. Možda "netko gore" smatra da još nisi spremna za ozbiljnu vezu. Pomogni mu da promjeni mišljenje. :D

TigaBg
20-10-2016, 01:19
Slažem se sa svima, samo bih dodala nešto.
Sada ne mogu da otvorim tvoju kartu da je pogledam, ali malopre sam uspela i napisaću ti ono čega se sećam.

Ti u 7. polju imaš Mesec, koji je u znaku Škorpije. Ovaj Mesec nosi dosta negativnih karakteristika kao što su posesivnost, crno - belo shvatanje sveta, potreba za kontrolom drugih i ono što se krije iza svega ovoga je duboka i iskonska nesigurnost i neprihvatanje sebe.
Sama perspektiva kojom posmatraš svoj problem otkriva problem sa samopouzdranjem - bez uvrede, ali osećam kao da se dosta samosazaljevas.
Sa druge strane, razumem te, jer sam i ja patila zbog iste stvari kada sam bila malo mlađa od tebe. Čim sam prestala da se bavim pitanjem zašto mene niko ne voli i skrenula fokus na druge stvari u svom životu, zaljubila sam se.
Najprivlačniji su oni ljudi koji se sami sebi sviđaju, i ne zanima ih da li se sviđaju drugima.
Mesec u Škorpiji se više nego bilo koji drugi Mesec razume u različita duševna stanja. Ovi ljudi (ako žele )mogu da razumeju duboke emocije drugih i interesuje ih psihologija i ezoterija.
Moj savet ti je da nađeš nekog psihologa sa kojim ćeš popričati o svom problemu i da proučavaš astrologiju. Svašta ćeš o sebi da saznaš.

Marshmallow86
20-10-2016, 02:58
Odličan post, evo nekoliko, onako, filozofskih komentara :);

Čovjek jednostavno dobije 30 godina da savlada ovoživotne lekcije. Ako ih savlada nakon prvog Saturnovog ciklusa najčešće se uočavaju pozitivni pomaci.

Smatram da Saturn ima dvostruke standarde, s obzirom na slijedeće;
S jedne strane nameće prepreke/ograničenja/odugovlačenja - gdje god da se smjesti. S druge strane - tu je da nas nauči odgovornosti, disciplini & odricanju, te da nas potom, nagradi za savladane lekcije. To je okay.

Međutim, poslužiću se konkretnim primjerom. Uzmimo da osoba A ima solidnu postavku Saturna u natalu, ne stvara joj pretjerane probleme/ograničenja po npr. pitanju posla/karijere. Samim tim, s obzirom da je natalni Sa "progledao kroz prste" osobi A se otvori MOGUĆNOST za preuzimanje odgovornosti, pravljenje nekih eventualnih kompromisa & odricanja, te poslije 30. biva nagrađena. Okay.

Osobu B Saturn već svojom pozicijom u natalu ograniči, blokira, "ostavi u zraku". Pa je povrh svega, još i kazni - sa još ograničenja & stagnacije, kao radi toga što osoba nije ispunila ono što Mr. Sa (kao učitelj) od nje očekuje. Okay.

Ali to ga dođe kao da Učitelj - Učeniku A da knjigu (nekad čak i ispitna pitanja) iz koje će se spremati za test, a Učeniku B pristup toj istoj knjizi uskrati, a potom Učenika A nagradi sa 4+ ili 5-, a Učeniku B u školski dnevnik "zalijepi" kečinu k'o kuću.

Mislim, jasno je meni da nije svačija karma ista, odnosno da će npr. lekcije osobe A biti lakše ili teže od karmičkih lekcija osobe B, C, D itd. Ali upravo zato ne bi svačija vremenska odrednica usavršavanja lekcija trebala biti jednaka. Da se ponovno poslužim metaforom - neko na ispitu izvuče lakša, neko teža pitanja. Neko treba savladati manji, neko veći obim gradiva. Ali, na koncu, svi smo mi samo ljudi od krvi i mesa i često nije poenta u ulaganju malo ili mnogo više truda, već u "nemogućnosti izmišljanja tople vode".

Sada će iz mene progovoriti moj forumski alter ego aka Offtopic86, ali;

Sada generalno, s akcentom na međuljudske odnose;
Da se razumijemo - ne smatram da treba u životu "gurati glavu u pijesak" (poput noja), "pustiti se kao tikva niz vodu", odnosno bježati od preuzimanja odgovornosti za neke naše eventualne greške & neuspjehe, te sve svaliti na "predodređenost", ALI opet, mislim da svi mi, s vremena na vrijeme trebamo "give ourselves a brake".

Ne možemo ni za sve u životu neprestano & konstantno kriviti sebe, odnosno nemogućnost da uspješno savladamo karmičke lekcije & položimo Saturnovske ispite, izdignemo na viši stepen svijesti i na svojevrstan nači "pobjedimo sami sebe".
Na koncu - svi smo mi samo ljudi od krvi & mesa. Niko od nas nije ni robot, ni adroid ni Friedrichov nadčovjek.
Zastupam tezu da - 50% onoga što smo smatrali ili smatramo greškama - opet nisu posljedice neznanja, neiskustva, odnosno svjesnog/podsvjesnog odbijanja da NAUČIMO - već prosto it's who we are.
Jednu stvar na koju mi je Saturn skrenuo pažnju, na čemu ću mu biti vječno zahvalna je to da je suštinski najveća greška ići kontra sebe, protiv onog "što jesmo", osobito u odnosima s drugim ljudima - jer onda ne ispaštamo samo mi, već i druge ljude "povlačimo za sobom".

Na koncu - temperament je urođen, ali je i karakter dobrim djelom predodređen. Ne biramo kada i gdje ćemo se roditi i kakve će nas okolnosti pratiti u ranom/srednjem/kasnom djetinjstvu - kardinalnom razdoblju, kada nastaju temelji našeg karaktera. S godinama imamo više mogućnosti samostalnog donošenja odluka i pravljenja/(ne)pravljenja grešaka, međutim - odluka koju donese osoba sa svojih 20 ne donosi samo dvadesetogodišnjak/inja u njoj, već i trogodišnjak/inja, petogodišnjak/inja, jedanaestogodišnjak/inja u njoj, jer smo svi mi spoj #svegaisvačega što nas je oblikovalo od rođenja do sadašnjosti. :)

Jbga, i meni je najbitnije da riješim ono što mi ne ide. Ono što mi ide, na to i ne obraćam pažnju i ne traumatizira me. E a kada zaškripi tamo gdje mi je sve do sada išlo kao podmazano tada često shvatim da problem koji me do tada mučio i nije nekakav problem.

Živa istina, ali valjda je u ljudskoj prirodi da "ne zna cijeniti šta ima dok ne izgubi". Odnosno, ne da "ne znamo" cijeniti, već nekoga & nešto što je uvijek tu uzimamo "zdravo za gotovo".
To ti je ono - roditelji imaju dvoje djece, jedno propalitet, drugo odlikaš.
Kada propalitet dobije iz usmenog/pismenog mršavu trojku - u kući slavlje.
Kada odlikaš dobije 4+ ... nosevi do plafona. Kada odlikaš slučajno "popije keca" ili dobije ukor, roditelji već traže psihologa ili babu koja "saljeva stravu". :4lol:

Sama perspektiva kojom posmatraš svoj problem otkriva problem sa samopouzdranjem - bez uvrede, ali osećam kao da se dosta samosazaljevas

Što se tiče samosažaljenja...ako će djevojci biti lakše kada se otvori (makar i na forumu) i "izbaci" djelić onog što je muči iz sebe - neka. Na koncu - bolje i nama anonimusima da se izjada, nego ljudima iz bliže okoline, od kojih će joj izvjesni prvo prilikom to "nabiti na nos". Što se tiče samopouzdanja...jbg, NIČIJE samopouzdanje nije tek tako narušeno.

Najprivlačniji su oni ljudi koji se sami sebi sviđaju, i ne zanima ih da li se sviđaju drugima.

Mada, i ovo je tačno. Međutim - taj "to sam što jesam, a kome se ne sviđa šta vidi/čuje, može slobodno produžiti dalje" stav ne dolazi preko noći. Odnosno, dok čovjek sam "ne prelomi" i ne odskoči na taj nivo svijesti, da mu 100 osoba u horu svaku noć gusla te stihove pod prozorom mu neće pomoći da taj isti stav djelimično ili u potpunosti usvoji. Dok mu samom ne dođe "iz dupeta u glavu".

Moj savet ti je da nađeš nekog psihologa sa kojim ćeš popričati o svom problemu i da proučavaš astrologiju. Svašta ćeš o sebi da saznaš.

Psiholog je može saslušati, savjetovati, održati koji motivacioni govor, eventualno prepisati vesele & šarene pilulice, možda čak i neki vid kognitivno-bihejvioralne terapije ... i to je otprilike sve što može uraditi za nju. Međutim, kada sat otkuca i seansa završi...ona se mora vratiti svojoj rutini, životu i problemima koji je muče 24/7, ne samo tokom "ispovjedanja na kauču".
Kamo sreće da su psiholozi dobre vile koje zamahnu čarobnim štapićima i riješe nam #onoštonasmuči, ali, nažalost, nisu.
Za izvjesnu cifru će nas saslušati, eventualno nam rasvjetliti & stručnom terminologijom objasniti neke naše issues (što može i kvalitetna psihološka literatura), ali opet ne nude konkretno riješenja, već se sa seanse otpuste u isto ono njesra iz kojeg smo pristigli.
Tako da, moj je savjet da postane sopstvena "dobra vila" - promjena rutine (u granicama mogućnosti) - okruženje pozitivnih osoba (koji će je saslušati besplatno), proširenje kruga prijatelja/poznanika, poneko putovanje, neki novi hobi, neki novi ciljevi/planovi itd.

Sanja
20-10-2016, 09:50
Nisam neki strucnjak, ali ajde da ostavim neko svoje misljenje :)
Mislim da je kod tebe problem ovaj Mo0Pl. Ovaj Mesec u Skorpiji je sam po sebi tezak, tako da nije cudno sto tako duboko prozivljavas sve, jos je u sedmoj kuci, mislim da su tebi emocije jako bitne. Druzila sam se sa devojkom koja ima takodje Mo u Skorpiji u aspektu sa Plutonom, ne znam koliko puta sam je vadila iz depresije zbog ljubavi, znala je da zamraci celu sobu i provede dane spavajuci i plakajuci. Mislim da ti samu sebe mucis i iscrpljujes takvim mislima.
Ja imam kvadrat i znam sebe dobro da izmucim, ali ojacam nakon takvih misli, ne dam na sebe, ne dam da se prepustim bolu zbog neke osobe, prava borba :D

Moja prva velika zaljubljenost, mozda najveca u zivotu, je bila prilicno mucna za mene. Nakon godinu dana veze u kojoj smo jedno drugo povredjivali sam se spakovala i otisla kod psihologa po savet i takodje mi je rekla da je to normalno. I zaista, izasla sam od psihologa preporodjena i spremna da se izborim sa sobom, odmah sam ukapirala da je to zaista normalno, da nisam nikakav izuzetak kog Bog kaznjava patnjom. To je normalan osecaj, ali moras da ojacas. Gledaj na to kao jedno iskustvo, jer to zaista jeste i ne prepustaj se osecaju u potpunosti. Moras da naucis da balansiras izmedju misli i osecanja, jer patila si bez razloga ako ne izvuces neku pouku, lekciju iz toga. Vremenom ces steci iskustvo u kontrolisanju svojih emocija. Dobro je isplakati se, propatiti ako nesto izvuces iz toga, inace je patnja uzaludna ako se prepustis i pustis da emocije upravljaju tobom, a iskljucis mozak.

Mislim da ti je to definitivno zbog ovog Mo0Pl.

Lahadima
20-10-2016, 15:13
U suštini, svi su ti dali dobre savete, slažem se sa Tigom, Renkom i Marsh, da ne citiram sada, mislim da treba da ih poslušaš.
Dosta si mlada pa će to neko otrežnjenje doći kasnije u životu, drugačije ćeš gledati na stvari, ne brini se ništa :)

Renko
20-10-2016, 19:13
Odličan post, evo nekoliko, onako, filozofskih komentara :);

Smatram da Saturn ima dvostruke standarde, s obzirom na slijedeće;
S jedne strane nameće prepreke/ograničenja/odugovlačenja - gdje god da se smjesti. S druge strane - tu je da nas nauči odgovornosti, disciplini & odricanju, te da nas potom, nagradi za savladane lekcije. To je okay.

Međutim, poslužiću se konkretnim primjerom. Uzmimo da osoba A ima solidnu postavku Saturna u natalu, ne stvara joj pretjerane probleme/ograničenja po npr. pitanju posla/karijere. Samim tim, s obzirom da je natalni Sa "progledao kroz prste" osobi A se otvori MOGUĆNOST za preuzimanje odgovornosti, pravljenje nekih eventualnih kompromisa & odricanja, te poslije 30. biva nagrađena. Okay.

Osobu B Saturn već svojom pozicijom u natalu ograniči, blokira, "ostavi u zraku". Pa je povrh svega, još i kazni - sa još ograničenja & stagnacije, kao radi toga što osoba nije ispunila ono što Mr. Sa (kao učitelj) od nje očekuje. Okay.

Ali to ga dođe kao da Učitelj - Učeniku A da knjigu (nekad čak i ispitna pitanja) iz koje će se spremati za test, a Učeniku B pristup toj istoj knjizi uskrati, a potom Učenika A nagradi sa 4+ ili 5-, a Učeniku B u školski dnevnik "zalijepi" kečinu k'o kuću.

Ako primjere sagledaš s pozicije niza životnih ciklusa zanemariva je vjerojatnost da ćeš u svakom životu proći uvijek samo dobro ili uvijek samo loše. Poput niza bacanja novčića pri kojima je vjerojatnost da će novčić pasti na stranu pisma jednaka vjerojatnosti da će pasti na stranu glave tako je i svaka ljudska duša u mnogobrojnim ciklusima rađanja i umiranja u jednakoj poziciji da iskusi i dobro loše u istoj mjeri. Tako da nas Saturn sve jednako voli i sve jednako ne voli.

Naravno treba "samo" prihvatiti da je reinkarnacija realnost i smireno prihvatiti ovo životne potencijale i ograničenja i nositi se s njima čineći ono što nam unutarnji glas govori da je ispravno.

TigaBg
20-10-2016, 23:18
Što se tiče samosažaljenja...ako će djevojci biti lakše kada se otvori (makar i na forumu) i "izbaci" djelić onog što je muči iz sebe - neka. Na koncu - bolje i nama anonimusima da se izjada, nego ljudima iz bliže okoline, od kojih će joj izvjesni prvo prilikom to "nabiti na nos". Što se tiče samopouzdanja...jbg, NIČIJE samopouzdanje nije tek tako narušeno.

Mada, i ovo je tačno. Međutim - taj "to sam što jesam, a kome se ne sviđa šta vidi/čuje, može slobodno produžiti dalje" stav ne dolazi preko noći. Odnosno, dok čovjek sam "ne prelomi" i ne odskoči na taj nivo svijesti, da mu 100 osoba u horu svaku noć gusla te stihove pod prozorom mu neće pomoći da taj isti stav djelimično ili u potpunosti usvoji. Dok mu samom ne dođe "iz dupeta u glavu".

Psiholog je može saslušati, savjetovati, održati koji motivacioni govor, eventualno prepisati vesele & šarene pilulice, možda čak i neki vid kognitivno-bihejvioralne terapije ... i to je otprilike sve što može uraditi za nju. Međutim, kada sat otkuca i seansa završi...ona se mora vratiti svojoj rutini, životu i problemima koji je muče 24/7, ne samo tokom "ispovjedanja na kauču".
Kamo sreće da su psiholozi dobre vile koje zamahnu čarobnim štapićima i riješe nam #onoštonasmuči, ali, nažalost, nisu.
Za izvjesnu cifru će nas saslušati, eventualno nam rasvjetliti & stručnom terminologijom objasniti neke naše issues (što može i kvalitetna psihološka literatura), ali opet ne nude konkretno riješenja, već se sa seanse otpuste u isto ono njesra iz kojeg smo pristigli.
Tako da, moj je savjet da postane sopstvena "dobra vila" - promjena rutine (u granicama mogućnosti) - okruženje pozitivnih osoba (koji će je saslušati besplatno), proširenje kruga prijatelja/poznanika, poneko putovanje, neki novi hobi, neki novi ciljevi/planovi itd.

U redu je požaliti se, otvoriti dušu i svakome od nas je to povremeno potrebno. Samosažaljevanje je posledica lošeg ugla posmatranja svog problema, kada osoba indentifikuje svoju ličnost sa problemom koji ima i to je loše.
Nisam mislila da uvredim devojku, samo da kažem da joj percepcija sebe ne valja.

Možda previše preporučujem ljudima na astro forumumima da idu kod psihologa, neko se nekad i uvredi, a nema razloga. Ja sam dosta išla na terapije kod različitih psihologa i nikad nisam imala beskorisno iskustvo u smislu da se ja izjadam, psiholog mi kaže par naučenih rečenica i ja odem kući i osećam se isto kao pre. Bukvalno svaki razgovor je na mene uticao tako da i mesecima posle razmišljam, osećam se mnogo bolje i postepeno sam gradila samopouzdanje. Ništa to ne dolazi preko noći, čovek mora sam sebi da pomogne i da ima mnogo strpljenja.
Ali nismo svi isti, ono što je meni pomoglo, ne mora i drugima.

Mislim da bi naša draga Danny mogla da razmisli šta njoj ljubavna veza predstavlja, kakva su joj očekivanja od neke potenicjalne veze, koja je njena ideja ljubavi? Kakav joj je odnos sa muškarica generalno? Kakav odnos su imali njeni roditelji međusobno i prema njoj?
Kada sama sebi odgovori na ova pitanja, shvatiće i u čemu je problem.

Naravno, 99% je problem u tome što još nije srela pravu osobu.

Danny
21-10-2016, 16:16
Ajme meni, koliko divnih ljudi na jednom mjestu, zatečena sam i to vrlo ugodno! :) Kada se požalim za nešto na nekom forumu, često dobijem hrpu osuđivanja i uvreda.. Prekrasni ste stvarno i veliko HVALA svima :) Oduševili ste me dobrotom i širenjem pozitivne energije!

Dali ste mi neke odlične savjete, savjet za ići kod psihologa ne gledam kao ništa loše. Išla bih samo što su mi novci problem, ne zarađujem dovoljno da bih išla na seanse sa psihologom iako sam svjesna da mi je potreban.
Znam da moji problemi nisu ništa u usporedbi s tuđima koji imaju zdravstvene poteškoće, ali mene ovo muči toliko da polako razvijam i sama zdravstvene probleme.
Znam da nisam upoznala pravoga, to mi je očito do sada, znam da sam mlada, ali kada ću? Dani, mjeseci pa evo i godine mi doslovno lete brzinom svjetla što sam starija. Izbor se smanjuje i to je činjenica, bez samosažaljevanja, a iskreno i teško je ne samosažaljevati se nakon toliko puno vremena truda i energije da budem jaka. Usamljena i nevoljena, ali jaka i pozitivna nakon svih ovih promašaja. Čovjek s vremenom izgubi energiju za time..

Žao mi je što mi je natalna nepregledna, evo napravila sam novu sa Horoscope and Astrology - Homepage - Astrodienst (http://www.astro.com) pa ako bi me mogli uputiti kada očekivati nekoga s kime ću napokon uspjeti? Ili barem što da promijenim na sebi, ako se ikako može iščitati iz karte.

astro_w2gw_1_danny.51137.31367 — Postimage.org (https://postimg.org/image/r0ocqgwj5/)

mina88
21-10-2016, 21:45
Bas puno usamljenih ljudi...., mozda i oni kohi su u kakvim takvim vezama su takodje usamljeni...niko se ne pita kako je drugoj strani, jer svi samtraju da je njihova muka najteza. Pomislim tako i bude mi lakse, jer sam i sama bez decka, takoreci bez prijatelja, fax ne verujem da cu zavrsiti...a pomoci nema nigde...nemam roditelje, umrli su mi kad sam imala 18. ...jedina sreca je sto imam nekakav posao, barem da prezivim u ovom surovom vremenu..da imam da platim stan, da prezivim i nesto posaljem bratu, posto on nigde ne radi...eto, doslo je i meni da se izjadam ...
Zajednicko svim ljudima je NADA, jer nju imaju i oni sto nista nemaju :)

Akarui
22-10-2016, 14:53
Dannuy nije ti zalosna karta vise je onako teska, dosta zastupljena zemlja i znak jarac. Bar je vladar u vodoliji, ali ni to nije lak znak,fiksni je.
Ovo sto cu ti reci nije utesno, ali je tako. Jako puno ljudi je samo u Srbiji, u Beogradu tek. Da kazem i usamljeno..nisi jedina koja nije nasla svoju srecu. Ja nekad kad pomislim,msm da sam celog zivota mastala o nekoj ljubavi gde cu biti voljena i gde cu voleti, evo me u 36-oj solo.Imala sam veza, ali jednostavno to nije bilo TO. I kad se okrenem u nazad, ja stvarno nemam za cim da zalim sto se tice tipova. Zalim za jednim odnosom gde bi bile obostrane emocije, podrska, paznja,nekakva stabilnost. Ja da sam to imala(stabilnost,strpljenje-sto mi i samoj ponekad fali-mozda bi se i udala do sad. Ali hocu da ti kazem, da su tvoje godine mnogo lepe godine, i da treba da se aktiviras na mnogo strana,kazes imas hobije..samo pici, idi na sport, ajmo jezici, citanje knjiga, gledanje filmova, pozoriste, bazeni,putovanja. Jednostavno zivi zivot! Veruj mi da jedino je ispravno tako. Jer ti ne znas kada nekoga mozes upoznati, i da li ces upoznati. A zasto bi sedela i cekala?! Zivi zivot! Bice jos i hemije i zaljubljenosti..Ne dozvoli da to sto nemas nikoga utice na tebe. Ne gledaj te oko sebe ,pitaj boga da li su i oni srecni. To ti ne znas...Shvati da je bolje biti solo nego tamo gde ti nije dobro. Msm ja i dan danas ovako sebi isto pricam po nekad..i bude mi lakse..Jaka si licnost. Stabilna, samo malo emotivno nastabilna zbog tog meseca...Nauci da volis sebe i bez tog nekog. To je nekad i najteze ali najbolje, najispravnije i lepo je :-)

ginger
23-10-2016, 12:06
s čime se ti opterećuješ
imaš 25 i nisi u ozbiljnim vezama. ili u braku. daj molim te..
čitav život je pred tobom.
bolje ti je ovako nego da srljaš u neku vezu/brak pa da se kasnije kaješ šta si se vezala za pogrešnog čovjeka. znam masu njih razvedenih a nemaju ni 30.
sve u svoje vrijeme

i prestani se uspoređivat sa drugim ljudima. to ti je prvi i najvažniji preduvjet za samopouzdanje i zadovoljstvo

Poppy
24-10-2016, 14:39
MArch, stvarno, (Dramska pauza) prvo joj kazes da nije problem u njoj(zi) a onda joj das savjete kako da koriguje ponasanje i slicno :P

Evo ja bih se slozila sa dzindzer od rijeci do rijeci - doduse mozda je i bolje sto je ona formulisala ono sto mislim, jer bih ja bila puno nepristojnija :D

tako macka mala aj pozdrav

bianka1975
25-10-2016, 11:14

Pazi, kao ''astrolog'' sam šonja ne znam sebi dvije proste da spojim, ali što se tiće života samo ovo mogu da ti kažem..

Neobaziri se okolinu, dosta djevojaka se prije udavalo za kakve budaletine samo da im ''voz'' ne prodje, nemoj sebi tu praviti grešku.
Pokušaj sa afirmacijama, zamisli sebi nekog idealno, ne baš tipa Bred Pitta ali možeš Johhny Deppa :p

Budi pozitivna i privučeš pozitivno, vjeruj mi na rijeć, ne očavajaj nikad!

Ja sam se prije 4 mjeseca susrela sa činjenicom, da sve moje ''drugarice'' mi na nos nabijaju kako su one u mnogo ''sretnim'' vezama, a ja, navodna ''ljepotica'' sama, ali ja sam znala da niko sa ovih prostora nije za mene i moj free-spirit jelte.

Ljubav te čeka pa makar u nekom sokaku, upoznačeš nekog i odlijepiti možda ne za 15 minuta, ili 15 dana ali če biti, a ti sa dražasnim osmjehom dočekaj tu ljubav.

Marshmallow86
25-10-2016, 14:28
MArch, stvarno, (Dramska pauza) prvo joj kazes da nije problem u njoj(zi)

Pa i NIJE

I ne treba se tripovati da jeste, odnosno, da ona nije dovoljno lijepa/pametna/dobra za tamo nekog bolida. Ili da nije normalna zato što nije prije 25-te imala tu neku savršenu, superozbiljnu vezu a'la brak.

onda joj das savjete kako da koriguje ponasanje i slicno :P

Da, dala sam joj savjet da koriguje ponašanje radi SEBE same, a NE radi drugih/u svrhu da bi se svidjela drugima. Velika je to razlika. :cool:

Korekcije ponašanja u svrhu toga da njoj kao njoj život bude šareniji, veseliji & produktivniji, da bi se ona kao ona bolje osjećala.
To može postići prije što će se okružiti pozitivnim ljudima & baviti se stvarima u kojima uživa, a ne na kauču kod psihologa (s kojim će preljevati šuplje u prazno & koji će joj još te seanse skupo naplatiti). :33:

Što se tiče ostalih - potencijalnih frajera, društva, pa i porodice...
Ako je vole, voljeti će je takvu kakva jeste. Ako im je stalo & žele da budu tu, biće, bez obzira na sve. :33:

ibis
25-10-2016, 15:11
Imam 24 godine..

Ja sam prvu "pravu" ljubav dozivela sa 33. Opusti se. Dali su ti sjajne savete, ja se slazem sa ostalima, ali ipak treba da imas malo lezerniji stav, nisi imala ni vremena naci pravu osobu, veruj mi.
Ono sto bi se meni cinilo kao malo problematicno je sama Venera, odnos prema vezama. Neaspektovana je sto je cini pomalo pasivnom, plus sto je u negativnom znaku, i to pod vladavinom Saturna, pa mozda previse ozbiljno pristupas vezama. U pocetku mora sve to biti igra, da bismo pokazali svoje pravo ja, bez ocekivanja koja mogu da iskrive nase vidjenje situacije. Drugi problem koji mozda postoji je sto je vladar pete kuce SO u vodoliji u 11. kuce, pa nesvesno mozes muskarcima da saljes pomesane signale, toplo-hladno. To je tipicno za sve ljude koji imaju izrazenu vodoliju :) I trece postoji kvadrat izmedju dva osnovna principa muskog i zenskog, Sunca i Meseca, na cemu bi zaista mogla da poradis i pomiris razlicite potrebe koje se mozda sukobljavaju u tebi.
Ja sam uvek za to da radimo na sebi, radi sebe.

Srecno! :)

meseczvezdice
26-10-2016, 18:10
Naravno da postoji! da ne gledam aspekte, postoji sigurno...Ja ti kazem da ne treba da padas u ocaj, to samo okolina pritiska, jer zaboga kako ti jedina ne mozes da budes u ozbiljnoj vezi, a oni su svi u vezama....guse te njhovim pricama kako su oni srecni, naglasavaju broj godina veze, a kvalitet niko , guse te time kako oni non stop poklanjajuu jednim drugima paznju, objavama slika i godisnjica na drustvenim mrezama itd.... i sad ti mislis kao da ispadas iz sistema, da nisi normalna, u stvari ti si sasvim ok i partner ce doci kad tebi bude bilo vreme...znas koliko njih lazu da su srecnim vezama? mali milion....ne sekiraj se nista, budi mi dobro, pozdrav ;)

Renko
26-10-2016, 22:36
Pa naravno da postoji ljubav i nije ništa tragično i nepopravljivo ali generalno gledajući vrlo je čest slučaj kada osoba ima dobrog Jupitera u saptamsha potkarti D-7 (koji prema jyotishu u ženskoj natalnoj karti označuje supruga) – da će susretati dobre dečke i s njima će imati dobra partnerska iskustva, dobar seks, ali ako joj Jupiter nije dobar u navamshi D-9 onda se odabrani partner jednostavno ne želi oženiti ili nije u poziciji da bi se oženio ili kada se oženi s njom onda sam brak počinje propadati. To je prilično uobičajena stvar – dobar saptamsha D-7 Jupiter i loš navamsha D-9 Jupiter – čim se žena formalno vjenča, brak se počinje raspadati.

Predlažem da pronađeš iskusnog jyotish astrologa da ti nakon uvida u kompletnu natalnu kartu remedijalnim mjerama pomogne premostiti ili ublažiti ovakvu poziciju Ju. (ovo pišem budući da ti se gore navedena situacija već ranije dogodila i ponovila a imaš Ju u potkartama D-7 dobro pozicioniranog u svojem znaku strijelca a u D-9 loše postavljenog u merkurovom znaku ). Pozicije su promatrane u sideralnom zodijaku.

Marshmallow86
27-10-2016, 18:34
Pa naravno da postoji ljubav i nije ništa tragično i nepopravljivo ali generalno gledajući vrlo je čest slučaj kada osoba ima dobrog Jupitera u saptamsha potkarti D-7 (koji prema jyotishu u ženskoj natalnoj karti označuje supruga) – da će susretati dobre dečke i s njima će imati dobra partnerska iskustva, dobar seks, ali ako joj Jupiter nije dobar u navamshi D-9 onda se odabrani partner jednostavno ne želi oženiti ili nije u poziciji da bi se oženio ili kada se oženi s njom onda sam brak počinje propadati. To je prilično uobičajena stvar – dobar saptamsha D-7 Jupiter i loš navamsha D-9 Jupiter – čim se žena formalno vjenča, brak se počinje raspadati.

Predlažem da pronađeš iskusnog jyotish astrologa da ti nakon uvida u kompletnu natalnu kartu remedijalnim mjerama pomogne premostiti ili ublažiti ovakvu poziciju Ju. (ovo pišem budući da ti se gore navedena situacija već ranije dogodila i ponovila a imaš Ju u potkartama D-7 dobro pozicioniranog u svojem znaku strijelca a u D-9 loše postavljenog u merkurovom znaku ). Pozicije su promatrane u sideralnom zodijaku.

Kad smo već kod jyotisha...imam pitanje :cool:

S obzirom da se kroz D-7 posmatra potomstvo & plodnost, zanima me slijedeće...

Da li je u jyotishu postoji sličan plodonosni princip znakova kao u TA ?!

Renko
27-10-2016, 21:37
Nisam do sada u jyotish literaturi uočio takvu podjelu na plodne i neplodne znakove. Da ne spamam temu s jyotishem odgovoram ti detaljnije na pp o astrološkim postavkama jyotisha u vezi plodnosti i neplodnosti.

Naravno , kada isprazniš Inbox. :D