Zašto je ponekada dobro velika razlika u godinama između partnera? [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Zašto je ponekada dobro velika razlika u godinama između partnera?

Bubičica
05-08-2015, 13:35
Zašto je ponekada dobra velika razlika u godinama između partnera?

Sigurno znate makar jedan par koji se sreo u srednjoj školi, drugari, vršnjaci... Koji su završili na kraju u braku... Divno se slažu, jedno drugom su prva ljubav, ali niko živi ne podnosi da se druži sa njima... Jer su prosto dosadni do bola. Ista su im intersovanja, ista priča, zajedno su odrasli, uticali jedno na drugo u tom procesu i malo postali autistični u odnosu svet koji ih okružuje... Ono što je karakteristično za sve ove parove, bilo da su moji prijatelj, bilo vaši - jeste da imaju sve spoljne planete u konjukciji, pa samim tim i sličan pogled na svet koji nas okružuje...

Moja majka je bila skoro deset godina mlađa od mog oca... Iako nije proučavala astrologiju stalno mi je govorila – nađi nekoga tvojih godina, inetersovanja, životna energija... vam neće biti kompatibilni u suprotnom, posebno u starosti... Ja je ama baš nikada nisam poslušala. Najozbiljnija, ili možda ne njaozbiljnija, ali najduža veza koju sam imala u životu bila je sa značajno mlađim muškarcem (vladar pete mi je Merkur i u trigonu je sa Jupiterom, pa je ovo bilo očekivano)... Dok sam sada u posvećenoj vezi sa značajno starijim partnerom... Kome je Sunce u Blizancima i koji je izraženo mladolik... Ovo je sinastrija između njega i mene, uskoro će biti godinu dana od kada smo zajedno, sada i živmo skupa. Sreli smo se pošto je traznitni Jupiter prešao preko naše Venera – Jupiter konjukcije u Raku i svega mesec dana pošto je prešao preko njegovog Jupitera (njemu je tada i progresivno Sunce bilo na Veneri, tranzitni Saturn na Ascedentu, a progresivni Mesec na IC-u)... Svesna sam da do obostrane privlačnosti ne bi došlo da nema tih kontakata ličnih planeta (pre svega mislim na taj Veliki vazdušni trigon moje Venere, njegovog Sunca i naše Mars – Pluton konjukcije)... Imamo i dupli Venera – Sunce trigon, a i moj vodeni Mars u Ribama je kompatibilan sa njegovom Venerom u Raku, iako je ugao prevelik da bi se u modernoj astrologiji smatrao trigonom... svi sinastrijski aspekti su nam se školski ispoljili... Volimo se, prvrženi smo jedno drugom, lako opraštamo... Da bi se stvari dodatno začinile i produbile tu je vrlo strasvena Mars – Pluton konjukcija, pored ovog Venera – Mars trigona... Od izazovnih aspekata ličnih planeta tu je Merkur – Merkur kvadrat... Moj agresivni Merkur ponekad izgubi strpljenje, posebno kada čekam da izgovori rečenicu... Ili čak najviše, kad je započne, pa se zamisli da je završi... Imamo i kvadrat mog Marsa i njegovog Sunca... Za sada ne ispoljava negativno, možda baš zbog tih trigona i konjukcija benefika... Prosto nismo jedno drugom dosadni, niti nam je zajedno ikada dosadno.

Ovaj Merkur – Saturn konjukcija se, doduše, pokazala kao malo nezgodna. Ja dosta više od njega komuniciram van veze, sa spoljnim svetom... Razmenjujem ideje i tako... A on čest to doživljava kao pretnju za našu vezu i odnos. Voleo bi da samo njemu posvetim vreme, pažnju... i ideje! I dođosmo ustvari do glavnog razloga zašto sam otvorila ovu temu – mislim da ovaj odnos, po prvi put u mom životu, ne boje aspekti ličnih planeta, već konjukcija transedentalnih – odnosno konjukcija mog egzaltiranog Urana, koji mi je vladar karte, u devetoj, ali blizu MC-a i njegovog Neptuna u Škorpiji koji je na Ascedentu. Za mene je kao ženu sa vrhom pete u Blizancima svakako da je muškarac sa Suncem u Blizancima zanimljiv, ali me je u ovom slučaju, zbog mog Sunca i Marsa u Ribama, privukao neko koga je skroz obojio Neptun na Ascedentu... Komuniciramo takoreći telepatski i od prvog dana jedan drugome čitamo misli. Prosto to znam i osećam i ponekad se osećam skoro ogoljeno... Drugo – fokus i vreme trošimo uglavnom na umetnost, filozofiju, razmenjujemo ideje, stimulišemo jedno drugo i skroz smo okrenuti spoznaji viših svetova... Rekla bih jedan magičan aspekt. Moj Uran je tako samoživ, ekscentričan i pun ideja... A Neptun razbija njegove granice i daje mu jednu potrebnu toplinu... Oboje smo i prirodno vrlo intuitivni, a čini mi se da se to još pojačalo od kada smo zajedno... Kad se upoznamo sa nekim – samo se pogledamo i već smo mu „presudili“... A vreme je do sada pokazalo da ne grešimo. Meni ovaj odonos prija i zbog mog Meseca u Škorpiji... Njegov u Biku donosi baš ono što mi treba... Čvrstinu, stabilnost, ali i toplinu. Kad bih jednom rečju morala da opišem ovaj odnos - to je intenzitet... A mislim da je i to većinom od te konjukcije u Škorpiji... Uz naravno pomenutu Mars-Pluton konjukciju.

Specifilčnosti ove sinastrije su još i što je taj aplikacioni trigon Venere i Marsa – egzaktan u sekund, što je njegov Mesec na om IC-u, zatim što je njegov SMČ u egzaktnoj konjukciji sa mojim Hironom, a moj SMČ sa njegovim Plutonom, koji mu je vladar karte... Mislim da ovo nedvosmisleno ukazuje da je susret bio sudbinski predodređen i da sada dovršavamo poslove započete u prošlm životima... Ono za šta još uvek nemam odgovor jeste šta će za nas značiti egzaktni kvadrat MC-a (ili analogno tome kvadrati IC-a) ... Za sada se čini da su moje želje da steknem status u društvu i da „osvojim“ svet u totalnoj suprotnosti sa njegovom željom da naprvimo malo toplo gnezdo samo za nas dvoje... i još neko žgebe u njemu...

Vaša pozitivna i negativna iskustva sa konjukcijama transcedentalnih planeta u sinastriji?

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/11817079_1058910674119789_7403572676382958466_n.jpg?oh=667d7bdd6fe660c138b50af7c7df91a8&oe=564E56A0

elza
05-08-2015, 14:44
Ovo se ne može nazvati toliko nepremostivom razlikom. Nekih 12 -/+ god.
Spomenucu razliku, koja se ne "vidi" između parova poput Sare Pekovic i Vladimira Grbica. Oko 9/10.
Pa tu ne vidim problem ni kod transsaturna. Da nema ličnih poklapanja, ne bi došlo ni do odnosa.

One druge odnose, gde ti partner može biti deda deci koju mu rodiš, smatram ličnim izborom nakon koga osoba ne treba da pita druge, niti da krivi nikog sem sebe uz pitanja: "Zašto mi tako negaitvno ide u životu? "

elza
05-08-2015, 14:51
Ovaj partner već ima Me90Sa, pa je težak sam sebi kao crna zemlja. Tako da jednom Me u Ovnu, može da bude izazov. Gore bi bilo i da ti imaš Sa u Vagi, pa unakrsno 90/180/90.
Ne osvrćem se trenutno za dispozitorima Ma.
Ali me ne čudi JMC na Marsu u Ribama natalno, da bira partnera kod koga se unapred odriče nečeg, možda fizickog dela, zarad mentalne nadgradnje i izazova.

Bubičica
05-08-2015, 15:21
I ja imam inkonjukciju između Merkura i Saturna natalno... Oboma nam se izazovan aspekt između Me i Sa ispoljio pozitivno, pre svega da analitički razmišljamo... A opet nije fokus samo na jednoj temi, kao što bi bio slučaj kod npr. dipl. matematičara koji ima trigon Me-Sa. S druge strane oboje imamo Mars - Saturn opoziciju, njegova je dosta izazovnija od moje doduše, iako je moj Sa ugaoni... Alikacija je, za 2 stepena fali do egzaktne opozicije i Mars je u izgonu, a Saturn u padu. Sada jedan zanimljiv detalj - meni je ta opozicija, zbog Marsa u Ribama donela težak prelom stopala, a njemu kao detetu, zbog Saturna u Ovnu fizičku povredu glave zbog koje i sada ima ožiljak.

elza
05-08-2015, 16:10
S druge strane oboje imamo Mars - Saturn opoziciju, njegova je dosta izazovnija od moje doduše, iako je moj Sa ugaoni... Alikacija je, za 2 stepena fali do egzaktne opozicije i Mars je u izgonu, a Saturn u padu. Zato sam i napomenula da ne gledam momentalno dispozitora Me0SA u Ovnu :) Jer se ima šta reći...................................

Sada jedan zanimljiv detalj - meni je ta opocizija, zbog Marsa u Ribama donela težak prelom stopala, a njemu kao detetu, zbog Saturna u Ovnu fizičku povredu glave zbog koje i sada ima ožiljak.

stopalo je?
Prelome šaka, stopala, skočnih zglobova, klavikule, pucanje podizača mišića i da ne nabrajam...., uvek je uključen Ma/Sa i ME! Pa i kod pozitivnih aspekata.
Fizička povreda glave, nije čudna za marsovski tip osobe, imam je i ja s Asc.Ovan, bez učešćsa SA(ne smatram da mi je Me0SA180° Asc., širi orbis doneo) i vidi se ožiljak u kosi, s prednje strane, a u babinoj jamici naravno NE. Vidi firzerka :o

Bubičica
05-08-2015, 16:56
Mars su prvoj u Ribama - akcija nad stopalom :( Prelom pete u stvari, ali mi se više sve odrazlo na statiku skočnog zgloba... Sreća u nesreći - moglo je da bude oba - jer su Ribe promenljiv znak... A i skelet - Saturn u Devici - zdravlje... Sad kad mi to tako stoji pred očima, prosto se lepo vidi da je zapisano... Ali, trebalo ga je videti unapred...

elza
05-08-2015, 22:58
Ne bih gledala kao manje pozitivnu ovu sinastriju. Jedino me zbunjuje da si Ti sa svojim MO u Sco, popustila pod ovim kvadratom JU iz Lava.
Za aspekt 90 VE, ne znam da li da verujem i uzmem u obzir. Jer i sama sam imala situaciju gde je neko imao VE u Raku 0 moj SMČ, i pokazivao je program 90° moj MO u Sco, ali privlačnosti je bilo, i nežnosti, više nego sa nekim ko me je poznavao godinama, bilo je tu popustljivosti s moje strane, što me je iznenadilo kod sebe. Verovatno je i kod Tebe na takav način ovaj JU omekšao njegovu Ve, pa tek onda i ti popustila...

Renko
05-08-2015, 23:11
Velika razlika u godinama između partnera može biti produktivna i ako je partner jednom nogom u grobu a tijekom života je bio sklon akumulaciji kapitala i nekretnina :D . I da se ostavi dovoljno vremena tranzitima da se to može smisleno potrošiti.

Bubičica
05-08-2015, 23:39
To ama baš ništa ne mora da znači! Ta priča - pare i godine! Da malo okrenem stvari... Evo, nekada jedan od najpoželjnijih mladoženja u Srbiji (kome doduše ne znamo sa sigurnošću podznak :D ) sad srećno oženjen čovek i otac jednog deteta, nije još doživeo ni prvi Sa povratak, a već ima devetocifrenu sumu na računu!

Elza, istina je da sam se lomila, ali privlačnost je bila magnetična... kao da nije postojao način da ne ostanem... Mada - nisam se ni slomila dok nešto ne potpišem :D

elza
06-08-2015, 00:11
U kom aspektu ili kombinaciji aspekata vidiš tu "magnetsku privlačnost"?

Onako školski gledano, Tebi DC u Lavu, a SO u Ribama - on tu nema ništa u tom znaku.
Njemu DC u Biku, a vladar VE na Tvom DC!

ZA rušenje prepreka je ili lakoću dolaženja je odgovoran ovaj JU0VE. Njegov JMČ ne mogu uzeti u obzir na Tvom MO. Ali su zato tu VE120MA, So60MO.....

Bubičica
06-08-2015, 00:27
Teško da mogu da izolujem aspekt ili dva. Sigurno i taj Mo60So. Ne sećam se da sam ikada s nekim u sinastriji imala duplih 120 između ličnih planeta, kao što je ovde između Ve i So. Za čistu seksualnu privlačnost Ve120Ma i Ma0Pl. Za emotivnu bliskost još i MoOIC i Mo60Ju... A i ta njegova Ve je egzaktno na mom Ju. Njega baš dosta boji taj Ne - bavi se umetnoću i dizajnom, poetičan je, skon eskepizmu... Lepo se uklapa u simboliku mojih Ma i So u Pis. Jaoj, kad počnemo sa ovim skraćenicama - više liči na formule iz fizike... I da - više ga doživljavam kao moju petu kuću zbog So u Gem... Ne znam da li taj njegov Ju u Leo, u dobrim aspektima doduše - dovoljan da ispuni simboliku moje 7. kuće na steroidima...

elza
06-08-2015, 00:48
Sasvim dovoljan da ispuni simboliku. Ne mora biti sve bukvalno i prstom u oko. Onako kako većina traži simboliku i poklapanja.

Bubičica
06-08-2015, 01:01
Gledaj što mi je lik ostavio komentar na taj tekst.

"Mozda bi trebao neko neutralan da ti pogleda sinastriju. Taj bi svakako video ma 90 su pa ma 180 pl to su ozbiljne opasnosti. Ne vidi se dali je ma 180 ur ako jeste moguc i javni skandal. Ugnjentavanje u svakom slucaju. Nisam dzabe pominjao jupitere jer su u konjukciji a tu je i venera pa spolja izgleda kao lep i skladan par i izuzev ma 120 ve nema mnogo aspekata koji bi ublazili ostale teske aspekte."

Pokušavam još uvek da izvagam da li mu je polazna premisa bila da mi zavlja jedno profi tumačenje sinastrije za neke $$ ili da mi objasni da se on sam dobro uklapa u simboliku moje 5. i 7. kuće :D

Lahadima
06-08-2015, 08:55
Sasvim dovoljan da ispuni simboliku. Ne mora biti sve bukvalno i prstom u oko. Onako kako većina traži simboliku i poklapanja.

Tačno. Nisam gledala sinastriju detaljno, čitala sam kometare i meni na prvu loptu to deluje sasvim dovoljno za uklapanje.

Elem, muka mi je više od negativnih komentara na temu sinastrija, svi se uhvate za jedan napet aspekt a dobre ni ne gledaju... Moji roditelji su imali milion kvadrata sa saturnom pa su bili u braku skoro 30 godina i to lepom braku... Sa je i obaveza, a to ljudi nekako uvek zanemaruju.
Imam sinastriju mene i muškarca koji se savršeno uklapa u moj natal i ja u njegov, nemamo nijedan loš aspekt, školski gledano - perfektna sinastrija. Epilog - nikad se ništa nije desilo među nama :D Nema napetih aspekata - nema ni događaja ;) Onda, treba gledati i sopstveni natal, meni prijaju ljudi koji su teški po prirodi jer je moj Mo u jarcu. Kvadrate saturna podnosim dosta dobro npr. Jarčeve obožavam :) Dosta sam spamovala... Tako da, Bubičice - uživaj ;)

Baciću pogled detaljnije kad stignem na ovu sinastriju...

elza
06-08-2015, 11:10
Upravo. Moji su oboje Vodolije. Otac ima Mo0Pl u Lavu. Zar to nije 180 Vodolija? Majka ima Mo0Ur u Raku, a otac Me u Jarcu, zar to nije 180?

I zamislite mene bez ijednog hebenog kvadrata, trigon i 180 (sem na Asc) da budem u vezi s nekim takvim? Bila. Vegetirala. Ugojila se 12kg.za kratko vreme!!! Duša na nos. Najbolji i najrealnija slika tog mog odnosa je kada me je jedna devojka videla na početku te veze i nakon dve godine, pred kraj i rekla:"da me ne prepoznaje i da mi je nestao osmeh s lica". Iako se ja ne smejuljim, već konture lica bez osmeha!
Mene je iritiralo sve to što on ne radi! Ničim me nije zadržao, pa ni So na mom Mo.
Mars mu je bio u Jarcu60So0Mo - moji i 120 moj Ma. Imao je i Ve u Strelcu kao i ja, koja nije pravila kvadrat s mojim MA, već 60 moj Sa!
I uopšte dodajte plavu kartu na moju plavu kartu i nijedan 90/180!!!!!

Bubicice, da se ko uklapa ili ne uklapa u tvoju kartu?
Tumačenje ti ne bi ni ponudio, jer je uočljivo poznavanje individualnoh natala. Kao i to da je iz tvoje natalne mogao da vidi da ne može da ti "proda" školsko tumačenje
A za "ublažavanje", uzmite neko dobro vino.

P.s.ovaj moj bivši je možda i imao Ve 90 moj Ma, ali on realno nije imao nista sem 0/60 u karti svojoj. Ja sam njemu remetila raspored spavanja, i unosila nervozu!!!!

Bubičica
06-08-2015, 12:58
Elza, mislila sam na da je možda astrolog zamislio da bi to što mi kaže da je ova veza osuđena na propast, mogao da bude prvi korak u njegovom napredovanju... Odgovrila sam mu sasvim argumentovano, ali nije me odustojio replike... Elem - možda je moja analiza u tekstu bila (pre)optimistična, ali priznaćete svi da je ostalo otvoreno pitanje o prognozi za budućnost... Uz napomenu da mi ideja za tekst uopšte i nije bila analiza cele sinastrije u sitna creva, fokus je bio na toj konjukciji Neptuna i Uranu u njegovoj prvoj i mojoj devetoj, i način na koji nju živimo i osećamo... A neke stvari sam i sama svesno preskočila.

Inače, ovo je već drugi put u desetak dana da mi se dešava slična stvar. Prvo me grupa žena zaskočila ubeđujući me da nema šanse da se udam na onaj tekst o mojoj Ve i sedmoj kući... Mislim čemu to mračenje? Čini mi se kada bih okačila solar za ovu godinu da bih zbog Pluton u drugoj dobila prognozu da ću da bankrotiram, a zbog Venere u Ovnu na vrhu šeste, da će kera da mi pregaze nemačka kola...

elza
06-08-2015, 14:45
Kad smo kod solara, otidi do mog i vidi "zašto" je solar prošao bez ljubavnih dešavanja :)

Mislim da je par nas preskočilo napomenu "transsaturna" u sinastriji, a primetili smo ono što si ti mozda nesvesno gurala pod tepih.
Tek sad ne vidim problem s Tvojom Ve i 7-mom?
Ako je za analizu na brzaka, SO ima samo 90 Neptun pod one negativne aspekte, gde u separaciji govori da je otac bio neveran ili čudak, pa i ako ukazuje da ćeš varati muža, ..... daleko više blažih aspekata ima.
Dc Lav je uglavnom jedan brak.

nikolica.cobra
25-12-2015, 01:07
Ajde ko je zainteresovan da malo caskamo o mom slucaju,da vidimo trenutnu situaciju
Ja rodjena 8.9.1974.god. u Smederevskoj Palanci u 20:40,zivim u Kraljevu
On 8.7.1984.god.u Novom Pazaru u 9:31,zivi u Raski
Vrlo turbulentna veza

azraela
25-12-2015, 01:36
kad sam bila mladja svidjali su mi se stariji muskarci (stariji u smislu velikih razlika u godinama), ali primecujem da su u skorije vreme poceli da mi se svidjaju oni malo stariji od mene, nekako ne zelim nekog cicu kraj sebe. ali za saturna kazu da daje te neke razlike, a i z aurana koji je u petoj kuci, pogotovo uran moze doneti veliku razliku u godinama (uran u pet i suvladar 7 i vladar 9, za slucaj razvedenog). samo sto ja vise ne zelim mnogo stariji i ne svidjaju mi se. koji ce mi neko kome sutra moraju da ugrade bajpas ili stent ili se slogira i mora da nosi pelene.:D

gligorova
02-01-2016, 22:12
Moja najduza veza (trajala 7 godina) je bila sa muskarcem koji je 9 god stariji od mene. Jako je mladolik i kada sam ga upoznala nisam ni pretpostavljala da je toliko stariji od mene. Osim njega sve ostale veze su mi bili sa muskarcima koji su moji vrsnjaci ili cak i dosta mladji od mene. I trenutno sam u vezi sa dosta mladjim muskarcem. Dali bi neko mogao da mi kaze koji su ti aspekti u mom natalu koji ukazuju na veze sa mladjim muskarcima?

biriboza
02-01-2016, 22:30
a (uran u pet i suvladar 7 i vladar 9, za slucaj razvedenog). ...
Ur ti je suvladar 9 (9. pocinje u vodoliji), a 7.ti je vladar Sa.
Izvukla sam iz konteksta, ne znam da li sam dobro sagledala citavu tvoju pricu.

gbruthbg
05-01-2016, 15:18
Bubicica Nema sanse da se ti licno udas za nekog i da tu bude veca raylika u godinama 5, 7 do 9 max

Andjelijaa
05-01-2016, 15:23
Ovaj Ju na DSC bi trebao da joj donese partnera bas sa Ju osobinama.
Mislim i da nece biti mnogo stariji

Lanna
05-01-2016, 15:51
gligorova tebi je vladar 5 polja(sunce u lavu) u aspektu sa marsom koji je u blizancima(mladji) jupiterom u ovnu(mladji) sa uranom u vagi(mladji).A i muz ce biti mladji.Vladar 7 kuce Venera u devici pa jos i u konjukciji sa merkurom podmladjuje.Vladar 7 retro pa moze doci do prekida pa ponovo do pomirenja

Rejhana al Mahmud
05-01-2016, 16:10
Ne znam dal je dobro ili nije imati veliki razliku...
Znam da se kod mene u praksi pokazao Ve 180 Sa i Pl kao mjerodavan pokazatelj , za uvijek starije partnere i ove koji su ikada ista pokusali.istina je da me privlace stariji, ali me i hoce :-)...
Od 10+ ...
Je li ima neko od vas slicno iskustvo ili nekig koga znate slicno tako?
Cini mi se da Ketrin Zeta Dzons ima takodje Ve 180 Saturn , a njen muz je stariji 25 godina...

Bubičica
07-01-2016, 11:27
ovaj ju na dsc bi trebao da joj donese partnera bas sa ju osobinama.
Mislim i da nece biti mnogo stariji

Да, може бити да буде у питању симболика Јупитера. Али, у том случају је могуће да одради и овај апликациони тригон с Меркуром, који је владар пете, па да у ствари буде реч о млађем мушкарцу.

Andjelijaa
07-01-2016, 18:19
Ali sa druge strane moze da bude i stranac vrlo lako.
Kod tebe ne znam dal da gledam Mo ili So za vladara VII polja jer je DSC na 0* pa bi morala da budes sigurna u svoje vreme rodjenja.

Po ovome to bi bilo Sunce u znaku Riba pa bi to moglo da donese muskarca sa osobinama tog znaka.So90 Ne bi mogao da govori o tome da bi mogao on nesto da krije iz svog zivota vezano na polju provoda jer je Ne u njegovom V polju po derivatnim kucama.Isto tako moze da govori o tome da je sklon uzivanju (alkohol,cigare)

Nije mi jasno zasto se ne bi nikad udala?To je stvar izbora.I osobe sa lepom postavkom VII polja ako kazu NE nece se udati.

Ako je zbog Venere ne mora da znaci.
Ova Venera po pravilu nekom bi trebala da bude sklona uzivanju,olakim ulascima u vezu isto tako i raskidima.
Ali ako ova Venera nadje odgovarajuceg partnera itekako zna da se promeni.Samo je potrebno da nadje muskarca koji ce uspeti da je obuzda i stane joj na crtu.Takodjer mislim da je ova Venera sklona istrazivanju i usudjuje se na neke stvari na koje se ne bi svako usudio.

Po ovoj karti,verujem da si ti zena koje se muskarci generalno iz nekog razloga plase.
Mesec u VIII polju u znaku Skorpije nije nikako naivan.Da imas malo izrazeniju Devicu mislim da bi ti bila veoma dobar hirurg npr.A i uvek moze da ti se probudi zelja za novim istrazivanjem i za okultnim stvarima..

Nemoj ovaj Saturn u VII polju da te plasi,licno smatran da on nije los.
On je pravedan,istrajan i donosi sve u svoje vreme.I sto je najvaznije nagradi ako to zasluzujes.
Zato ga generalno ljudi i ne vole,nisu spremni na zrtvu zarad nagrade,sve bi odmah.
On u tvojoj karti moze i da predstavlja muza koji stavlja posao na prvo mesto. Po derivatnim poljima,kod njega je vladar Vi u I.Bice dosta okrenut i novcu. Vladar III (namere,zelje) u II polju (njegov novac)

Bubičica
07-01-2016, 19:20
Хвала на коментару. Време рођења ми јесте тачно у минут. Иначе Месец је ипак у коњукцији с врхом девете. Не мислим само што фали неколико секунди до егзактне коњукције, већ што је моја покојна мајка, Бог да јој душу прости, имала у себи дотста тога у симболици Јупитера/Стрелца (мада је део вероватно и од Јупитера у Раку). А да зазиру од мене, зазиру...

Тешко могу поред себе да замислим разузданог мушкарца и поред тог Сунце - Нептун квадрата... Можда неки неостварени уметник, вечити сањар, не знам. С тим Марс - Нептун квадратом приде може бити и неко ко је у трипу да је овде да спасава свет... У једном тренутку сам доживела неку врсту метаноје... Порилично сам спартански живела. И данас доста полажем на "ред-рад-дисиплину"... Тако да се и та Венерица примирила у смислу неког провода и баханалија... Сада осећам да ради једно у смислу да сам свесна да ће "скупо" да трампи своју слободу... Или ће бити онако како јој се свиђа или никако.

Да, Сатурн у седмој ми је најмањи проблем. То је место случајне егзалтације, на самом је крају велике седме куће, и "капирам" да сам га одрадила самим тим што дуго чекам на брак.

Дериватно је и владар прве, на самом врху осме. То може бити и нека политика...

П.С. Уби ме ретро Меркур, уопште не знам да ли сам написала оно што сам хтела :)

gligorova
08-01-2016, 04:21
gligorova tebi je vladar 5 polja(sunce u lavu) u aspektu sa marsom koji je u blizancima(mladji) jupiterom u ovnu(mladji) sa uranom u vagi(mladji).A i muz ce biti mladji.Vladar 7 kuce Venera u devici pa jos i u konjukciji sa merkurom podmladjuje.Vladar 7 retro pa moze doci do prekida pa ponovo do pomirenja

Lanna puno ti hvala na objasnjenju. Znala sam da tu ima necega :) Sada me jos zanima koliko bi to mladji mogao da bude muz?

janja
08-01-2016, 10:32
Ja mislim da 8 godina,maksimalno razlika izmedju partnera, sve preko toga je nazovi problem....u kom smislu .... po meni generacijski.... druga interesovanja shvatanja zivota...i.t.d moji udvaraci su od 68 do 87 ovaj prvi moze da bude tata ovom drugom , naopako a ja bih licno volela neka sredina 3-4 godine gore dole....

azraela
09-01-2016, 15:36
Ur ti je suvladar 9 (9. pocinje u vodoliji), a 7.ti je vladar Sa.
Izvukla sam iz konteksta, ne znam da li sam dobro sagledala citavu tvoju pricu.

pa da..samo sto ja vise ne slusam planete. ne zelim starijeg muskarca, hocu svog vrsnjaka ili nekoga ko je malo stariji od mene. ne zelim mnogo starijeg, jer taj ce se sutra razboli tjah veca je verovatnoca da ce se raboleti pre, nego onaj mladji. a ja stvarno ne zelim u takve price da se upustam.

jedino da mi u zivot ne uleti neki deda u koga cu se ja ludo zaljubim..ali stavrno me odbija pomisao da zivot dam nekom mnogo starijem od sebe.

moguce je da pluton utice...a meni pluton trenutno tranzitira 7 kucom i bice tu jos dugo, dugo vremena. pluton menja sve iz korena, pa eto mozda je on uzrok moje promene misljenja, jer ta promena nije dosla iznenada, nego bas polako i sad sam nacisto do 8 godina razlike plafon. a pre sam volela i one starije i 20 godina.

i uran i saturn daju razlike u godinama. ali uran navodno utice da te razlike budu extremne. saturn je konvencionalniji, ali daje starijeg muskarca. morace planete da se potrude i usklade se sa mojim zeljama...nije razlika u godinama jedino sto donose te dve planete.

danica_91
11-01-2016, 16:58
Ne znam dal je dobro ili nije imati veliki razliku...
Znam da se kod mene u praksi pokazao Ve 180 Sa i Pl kao mjerodavan pokazatelj , za uvijek starije partnere i ove koji su ikada ista pokusali.istina je da me privlace stariji, ali me i hoce :-)...
Od 10+ ...
Je li ima neko od vas slicno iskustvo ili nekig koga znate slicno tako?
Cini mi se da Ketrin Zeta Dzons ima takodje Ve 180 Saturn , a njen muz je stariji 25 godina...

ja sam cisti pokazatelj toga, i imam Ve180Sa i jos Sa u vodoliji, i Pl blizu asc...u vezi sam sa partnerom 25+, nikad do sada nisam imala tako ogromnu razliku, i mislila sam da je nemoguce da ce mi se tako nesto ikad dogoditi, ali jeste, i jos sam voljenija i volim vise nego ikad do sada...sada mi se npr. mladji gade, tj. moji vrsnjaci i svi do 10 godina razlike...previse su mi mladi i neiskusni u svemu....jbg, mozda cu kasnije mladje da trazim :D

janja
12-01-2016, 09:11
ja sam cisti pokazatelj toga, i imam Ve180Sa i jos Sa u vodoliji, i Pl blizu asc...u vezi sam sa partnerom 25+, nikad do sada nisam imala tako ogromnu razliku, i mislila sam da je nemoguce da ce mi se tako nesto ikad dogoditi, ali jeste, i jos sam voljenija i volim vise nego ikad do sada...sada mi se npr. mladji gade, tj. moji vrsnjaci i svi do 10 godina razlike...previse su mi mladi i neiskusni u svemu....jbg, mozda cu kasnije mladje da trazim :D

Pa to je bas bas razlika....ali kasnije ces promeniti misljenje sigurno.....gadice ti se stariji
:)

danica_91
12-01-2016, 10:27
Pa to je bas bas razlika....ali kasnije ces promeniti misljenje sigurno.....gadice ti se stariji

pa istina je u tome da me samo ovaj moj stariji zanima, a ne drugi stariji, niti mladji :D ja hocu samo ovo sto imam da traje kolko god je to moguce i da uzivam sto vise mogu...a inace sam svesna sta godine nose i ostale price, ali kad upoznas ljubav svog zivota onda ne razmisljas tako, nego samo razmisljas kako hoces da prozivis sto bolje sve vreme koje vam je dato... :) pa sta bude neka bude :)

gbruthbg
12-01-2016, 17:05
Ma da si ti srecna i da se osećaš zadovoljno pa vec za ostalo sta zivot donese
Godine vise nisu bitne vec ko je kakva osoba i kako te postuje i voli

Rejhana al Mahmud
12-01-2016, 17:29
Eto vidis....znaci da dobro ispunjavamo simboliku iz natalnih karata.
I kod mene je bila aktuelna razlika od 25+ jedno izvjesno vrijeme, ali smo bili nebo i zemlja, tako da smo prekinuli na moju srecu.nisu godine presudile vec sto smo rszlivite skroz na skroz.

Evidentno da ovsj aspekat radi i drago mi je da si podijelila svoje iskustvo ovdje :-).
Uzivaj u ljubavi....ma vidi, ne opterecuj se time sto bi ti ko rekao , jer ljudi najvise vole da osude , prije nego uopste probaju da shvate da se ljudi vole neovisno od statusa, gofina, obrazovanja.no, snobova koliko hoces pa nismo svi isti.

Ja kontam pogotovu sto mi je Saturn u Vagi (brak), da me i brak ceka opet sa velikom razlikom u godinicama :-):-)....

danica_91
12-01-2016, 18:03
Eto vidis....znaci da dobro ispunjavamo simboliku iz natalnih karata.
I kod mene je bila aktuelna razlika od 25+ jedno izvjesno vrijeme, ali smo bili nebo i zemlja, tako da smo prekinuli na moju srecu.nisu godine presudile vec sto smo rszlivite skroz na skroz.

Evidentno da ovsj aspekat radi i drago mi je da si podijelila svoje iskustvo ovdje :-).
Uzivaj u ljubavi....ma vidi, ne opterecuj se time sto bi ti ko rekao , jer ljudi najvise vole da osude , prije nego uopste probaju da shvate da se ljudi vole neovisno od statusa, gofina, obrazovanja.no, snobova koliko hoces pa nismo svi isti.

Ja kontam pogotovu sto mi je Saturn u Vagi (brak), da me i brak ceka opet sa velikom razlikom u godinicama :-):-)....

pa eto kod mene Sa u vodoliji uvek donosi razvedene...to mu je ta neka simbolika, kao i bas veliku razliku, jer Ur vlada ovim Sa... a inace kod tebe ako je Sa u vagi moze doneti veliku razliku a moze doneti i dug brak... ne znam vec koja je tu simbolika :)

Andjelijaa
12-01-2016, 18:09
I meni je Saturn u Vodoliji i malo jako razvedenih.Jos je vladar V polja.A disp.je u Jarcu,a opet ima i mladjih i starijih ali ne prevelika razlika u godinama.

danica_91
13-01-2016, 10:21
I meni je Saturn u Vodoliji i malo jako razvedenih.Jos je vladar V polja.A disp.je u Jarcu,a opet ima i mladjih i starijih ali ne prevelika razlika u godinama.

pa posto mislim da si ti malo mladja od mene, mozda ce ti stariji kasnije da se pojave...a inace i sa planetama u jarcu mozda i treba vremena, ne znam....mada kod tebe je i Me dosta naglasen, doduse i on je u jarcu...mada, kazem, sve zavisi od tebe, ili hoces ili neces takav tip muskaraca :) meni su samo ovaj momak i momak pre njega bili razvedeni, niko do tada...jer kad si mladji, velike razlike u godinama se cine ogromne, ali kasnije se situacija menja...

Artist
13-01-2016, 13:02
Ja ne mogu da provalim da li ce meni partnerka biti starija ili mladja. Ako gledam Sa na Dc-u onda bi bila strarija (to bi bilo lose, s obzirom da se ja priblizavam 40-im, onda bi ona bila baba jbt :D ), a onda ako gledam vladara 7-e, Ve u Vodoliji u konjukciji sa Merkurom, to bi onda znacilo mladja partnerka. Mada sa ovom mojom postavkom, pitanje je ocu li se uopste ozeniti.

Yasmines
23-01-2016, 14:01
Artist tebi brak stoji naredne 2017.-e godineTako da se ne sekiram za tebe. Ve0Me i Mo0Ur takodje donose mladje partnerke po mojoj proceni od 5-7god ce biti mladja.

Artist
25-01-2016, 23:35
Artist tebi brak stoji naredne 2017.-e godineTako da se ne sekiram za tebe. Ve0Me i Mo0Ur takodje donose mladje partnerke po mojoj proceni od 5-7god ce biti mladja.

I ovo mi je promaklo, show!!! Hahaha

Zasto to mislis? Zbog Sa0Mc?

Andjelijaa
25-01-2016, 23:57
Ja ne mogu da provalim da li ce meni partnerka biti starija ili mladja. Ako gledam Sa na Dc-u onda bi bila strarija (to bi bilo lose, s obzirom da se ja priblizavam 40-im, onda bi ona bila baba jbt :D ), a onda ako gledam vladara 7-e, Ve u Vodoliji u konjukciji sa Merkurom, to bi onda znacilo mladja partnerka. Mada sa ovom mojom postavkom, pitanje je ocu li se uopste ozeniti.

Ne mora da Sa na DSC-u donese stariju partnerku.To je svakako jedna od mogucnost,ali kako je to njeno I polje koje prvenstveno oznacava njen fizicki izgled ovaj Saturn ti moze doneti mrsaviju zenu,sa izrazenim jagodicama,kostima uopsteno.Opet i ovaj Ju ti moze donesti zenu koja je strankinja .Ju i Sa vladaju njenim III i IV poljem pa je moguce da voli da putuje i da se cesto seli.

Po vladaru VII i Ve u Vod. moguce je da ce biti malo cudna,rekla bih da ce imati posao koji nije toliko zastupljen i trazen.Mozda cak i astrologija.Ipak je to Vodolija.

Ve90Ur puno ili brzo prica

Artist
26-01-2016, 00:05
Jasno je meni da ce ona da bude neki "vanzemaljac", mora sa ovom Venerom, + dispozitor Uran0Mjesec. Definitivno ce biti neka neobicna cura, a generalno mene samo takve i privlace. :)

Andjelijaa
26-01-2016, 00:09
Mo90Ve cesto donese nezadovoljstvo u braku jer se devojka (Venera) menja (90*) u braku kao zena (Mo)
Mo0Ur moze biti i razvedena zena ali svakako nece biti naivna sa Mo u Sco na 29* i pare ce joj biti na prvom mestu.
Mo0Ur u njenom II ,disp.Pl u I (ona)

Artist
26-01-2016, 00:13
Super, taman neka ona zaradjuje i brine o finansijama, a ja da se bacim na umjetnost.
Pravi sam Crnogorac hahaha (pu pu daleko bilo, nisam takav) :D

Andjelijaa
26-01-2016, 00:14
Onda ti se isplatilo cekanje haha.
Ali ne nadaj se,ova voli da trosi na sebe :D

Artist
26-01-2016, 00:16
Mada su mi prognozirali neku dobrostojecu, ali nije meni to bitno, samo da se pojavi ta moja Venera u Vodoliji. Uh, unaprijed je ljubi, Artist ludi :D

Andjelijaa
26-01-2016, 00:20
Sta je tebi doneo Sa povratak?
Promena polozaja mozda? Mislim na karijeru.
Neko uvecanje s'obzirom da imas Sa0Ju? Ili poslovno putovanje od nekog znacaja?

Artist
26-01-2016, 00:22
Sta je tebi doneo Sa povratak?
Promena polozaja mozda? Mislim na karijeru.
Neko uvecanje s'obzirom da imas Sa0Ju? Ili poslovno putovanje od nekog znacaja?

Naslijedio sam firmu i neke nekretnine posle tatine smrti, ali i njegove dugove.
Tada sam postao "direktor" firme (blago meni, bas sam to zelio).

Andjelijaa
26-01-2016, 00:25
I kako si se izborio sa tim?

Artist
26-01-2016, 00:32
Uffff, pretesko, i dalje se borim. Nadam se da ce se to sto prije zavrsiti, jer nemam namjeru da nastavim da vodim firmu. Nije to za mene, to je vise za nekog tipa koji ima dosta zemlje u natalu. Dosta me iscrpila ta prica oko firme i tih dugova u ovih 6 godina, i mogu slobodno da kazem da mi je ona skratila zivot pa sigurno za nekih 10 godina. Preveliki je to stres.

Andjelijaa
26-01-2016, 00:34
Uh,daj firmu meni.Vidi koliko zemlje imam :D

Artist
26-01-2016, 00:38
Uh,daj firmu meni.Vidi koliko zemlje imam :D

Hahahaha, da znas da mi je to odmah proslo kroz glavu, cim sam vidio koliko planeta imas u Jarcu. Ali ovo ne bih preporucio nikome, sve je ok kad kreces sa nule, ali kad krenes iz debeloggggggggg minusa, e to je zajebano.

Andjelijaa
26-01-2016, 00:41
Resavaj se duga i bezi odatle :)
Miran san je najvazniji .
Mada,tebi je vladar VI So0Ma u Ribama u XII.
Sklapaj brodove :D

Poppy
26-01-2016, 12:32
Mislim da je najgora razlika od 7 godina, tada su osobe definitivno u razlicitim zivotnim fazama, sto se i vidi po Saturnu koji tada prave kvadrat medjusobno.

Andjelijaa
26-01-2016, 21:10
Losi aspekti ponekad znaju i da odrzavaju vezu

Renko
26-01-2016, 21:57
Ako se radi o bračnoj vezi mislim da je razlika od 7 godina sasvim u redu ako je muškarac stariji. Žene ranije dožive psihološku zrelost i mislim da do 7 godina stariji muškarac u većini slučajeva može ženi dati veću sigurnost od muškarca njezine generacije (naravno ako s radi o mlađem paru).

Može se imati idealan ( i obratno loš) međusobni odnos Saturna u ženskoj i Saturna u muškoj karti ali to neće imati bitnijeg utjecaja, ako natalno i u 7. i 9. harmoniku nisu dobro postavljeni bitniji faktori ( Ju kod žene i Ve kod muškarca) , dobro postavljen vladar 7. i planete u 7. (a najbolje da ih tamo uopće nema) , uzajamne pozicije Mjeseca žene i muškarca džaba sve ...

naravno gore navedeno se u najvećoj mjeri odnosi na bračnu vezu.

TigaBg
26-01-2016, 22:41
@Renko, zašto Ju i Ve, a ne Ve i Ma?

Renko
26-01-2016, 23:10
@Renko, zašto Ju i Ve, a ne Ve i Ma?

malo sam zalutao na temu (više sam trenutno u jyotishu - sederalni zodijak se treba promatrati u slučaju ako se gleda Ju na način na koji sam spomenuo) ali zbilja mislim da su pozicije Sa irelevantne u sinastriji jer ako postoji vjera teškoće se prebrode i zato mislim da je tu Ju mnogo važniji. Danas je jednostavno nemoguće izbjeći problematične okolnosti

Što trebaš u braku ako si žena?

Znamo da Jupiter predstavlja vjeru (povezan je s religijom; označava religiju). I kao žena, želiš imati muža u kojeg možeš vjerovati. I pod – vjerovanje u muža – podrazumijevam imati muža na kojeg se može računati da će biti od njega pripomoći kada je potrebno da pripomogne, da će obaviti stvari koje je potrebno da obavi kada je potrebno da ih obavi. I ovo je instinktivno u ženi. Zašto? Žene su ekstremno ranjive u određenim periodima svog života, a jedan takav period je tokom trudnoće. Zbog toga žena ima biološku potrebu da ima muža na kojeg se može osloniti, nekoga tko je koristan, tko može učiniti potrebne stvari u tim periodima njene ranjivosti. Zbog tih razloga žene su prirodno privučene muškarcima koji imaju moć i novac. Nije da žene priželjkuju moć i novac u svom malom pohlepnom zlom srcu da bi mogle šopingirati cijelo vrijeme – ne - već biološki i instinktivno žene priželjkuju muškarca koji je demonstrirao da je sposoban brinuti se o njoj kada joj je to potrebno – npr. tokom njene trudnoće, ili poslje njene trudnoće kad ima zdravstvenu traumu, ili kada je sva u stresu u svojoj borbi da održi djecu na životu, da ih othrani i odgoji, i pri tome koristi svoje tjelesno/emotivne resurse, itd. U svim tim periodima žena uz sebe treba muža na kojeg se može osloniti, treba sposobnog muža koji se može pobrinuti za nju i pribaviti joj sve potrebno da bi ona mogla kvalitetno obaviti svoju ulogu majke. Dakle, ženi nije potrebna moć i novac, već joj je potrebna sigurnost, potreban joj je sposoban muškarac koji je demonstrirao da joj može pružiti sigurnost.

Žena je prirodno privučena ovom vrstom muškarca. Dakle, žena želi imati muža u kojeg može imati povjerenje, u kojeg može uložiti svoju vjeru da će joj on biti od pomoći kada je to potrebno. Vjera je vlasništvo Jupitera – Jupiter obilježava koncept vjere u svim natalnim kartama, kako muškim tako i ženskim, bez razlike. A vjera se u nečijem životu povećava s povećavanjem duhovnih zasluga. Prakticiranjem duhovnih praksi sve više i sve jasnije možemo zamijetiti Boga u našim svakodnevnim životima, a zamjećivanjem Boga u našim svakodnevnim životima mi imamo vjeru u život – i to, s druge strane, znači vjeru u Boga. Jer se toliko ludih stvari desi u životu, zar ne, od kojih nam mnoge nemaju nikakvog smisla, no ukoliko prakticiranjem duhovnog života razvijamo vjeru u Boga, onda ujedno razvijamo i vjeru da iza tih ponekad haotičnih životnih zbivanja postoje neki viši razlozi. I u ženskim natalnim kartama dio tih akumuliranih duhovnih zasluga se pohranjuje za njenog partnera/muža (Jupitera).

Jupiter je isto tako mudar, produktivan (djeca), mudri vodič ...

a što ti mars u braku može ponuditi sa svojom simbolikom ? (mnogo manje sigurnosti) no to je već pitanje osobnih stavova i afiniteta.

u globalu mi je prihvatljiviji jyotish pristup i logika ili jednostavno malo više volim filozofirati :D

TigaBg
26-01-2016, 23:52
Nisam očekivala ovako iscrpan odgovor :) Svako od nas ima pravo da bira pristup koji mu najviše odgovara. Mislila sam da ćeš da misliš na Ve-Ju sinastrijske aspekte koji donose blagostanje i dobre materijale uslove :)

Da ne skrećemo sa teme, mislim da su sve razlike u godinama ok, ali da treba paziti da nema loših aspekata Sa sa Ma i Mo jer oni donose patnju

kaiserin
26-01-2016, 23:58
moj moma je 8,5 godinica stariji od mene. i mislim da nam je ta razlika pomogla bas zbog zrelosti o kojoj pricate.

Renko
27-01-2016, 00:12
samo sam se osvrnuo na ovih 7 godina koje je netko spomenuo jer smatram da su neke druge predispozicije u natalima daleko bitnije od sinastrijskog kvadrata Sa. to ne isključuje da su neke druge sinastrijske pozicije itekako bitne.

Poppy
27-01-2016, 07:38
Ako se radi o bračnoj vezi mislim da je razlika od 7 godina sasvim u redu ako je muškarac stariji. Žene ranije dožive psihološku zrelost i mislim da do 7 godina stariji muškarac u većini slučajeva može ženi dati veću sigurnost od muškarca njezine generacije (naravno ako s radi o mlađem paru).

Ja bih se samo nadovezala na ovu konstataciju i rekla da se u principu slazem, ali malo mi cijelo tumacenje naginje na seksisticki pristup. Ja nisam taj aspekt Saturn 90 Saturn posmatrala u smislu ko je zreliji, vec ko je sta postigao u zivotu, koju je prepreke savladao. Prosto ta razlika nosi pitanja ko je pametniji, ko ima vise iskustva, bogatstva i cesto se desava da jedan partner - nije bitno je li zena ili muskarac, zavrsi sa ulogom ucitelja. Tesko da mogu biti jednaki.

Pa i u tom smislu kad kazes da stariji muskarac moze da joj pruzi sigurnost - sta ako je ona ne trazi, ako zeli da je sama nadje, ako zeli autonomiju, nezavisnost i partnera koji nece da joj kvoca i da je drzi kao konja na uzdama i navigira kroz zivot.

danica_91
27-01-2016, 10:08
Ju0ve u sinastriji ne donosi toliko materijalno blagostanje koliko donosi razmenjivanje neznosti i ne stedeti se..ali to ne znaci da ce ljudi da se obogate, bas suprotno, pre ce da potrose, jer su previse optimisticni :D

da ne idem u off...u svakom slucaju, kvadrati sa saturnom u sinastriji, takodje i 7 godina razlike i ja mislim da nije lako imati... donosi probleme kad tad

Renko
27-01-2016, 10:46
Ja nisam taj aspekt Saturn 90 Saturn posmatrala u smislu ko je zreliji, vec ko je sta postigao u zivotu, koju je prepreke savladao. Prosto ta razlika nosi pitanja ko je pametniji, ko ima vise iskustva, bogatstva i cesto se desava da jedan partner - nije bitno je li zena ili muskarac, zavrsi sa ulogom ucitelja.

mudrost - Jupiter
bogatstvo - Jupiter
učitelj - Jupiter
...

ja tu ne vidim Sa i ne bih ga potencirao

ako je netko skupio iskustvo to još uvijek nije garancija da je posebno pametan. (najvjerojatnije ima samo užu sliku o onome što mu se dešava) Širu stratešku, kreativnu mudrost daje Ju i upravo sam zato naglasio da je kod žene pozicija Ju najbitnija. Cijela priča o Jupiteru u ženskom natalu je kompleksna i preopširna za nekolicinu postova a i na ovoj temi joj nije mjesto.

isto tako napisao sam da je jako bitno pogledati 7. harmonik (njime se dobije uvid u to koliko toga obavljamo sa svojim partnerom.ako je Ju i 7. harmonik dobro postavljen to ukazuje na to da žena obavlja niz stvari koje inače ne bi nikada obavljala da svog partnera nije srela. S druge strane, ukoliko ima slab 7. harmonik, onda ima partnera, ali ne radi (kada smo s njim u vezi) skoro ništa različito od onoga što bi radila da ga nije nikada srela. Što je jači 7. harmonik, to je snažnije partnerstvo koje utječe na naš život na pozitivan način, na način da nam se više toga događa u životu, da više dobijamo od života, a to sve ne bi dobili da nismo sreli tog partnera.

9. harmonik ukazuje na to koliko nas partner podržava u onom što smo mi odabrali kao naš životni put. Dobro postavljen Jupiter u 9. harmoniku ukazuje da žena ima potpunu podršku partnera u životnom putu kojeg je odabrala.
Stoga, žena treba imati partnera/muža da joj bude od pripomoći na duže staze na njenom životnom putu za koji se odlučila – a u to daje uvid 9. harmonik.
Ukoliko žena ima dobrog Jupitera u 7. harmoniku susretat ćete dobre dečke i s njima će imati dobra partnerska iskustva, ali ako joj Jupiter nije dobar u 9. harmoniku onda se odabrani partner jednostavno ne želi oženiti njome ili nije u poziciji da bi se oženio ili kada se oženi njome onda sam brak počinje propadati. To je prilično uobičajena stvar dobar Ju u 7. harmoniku i loš Jupiter u 9. harmoniku čim se žena formalno vjenča, brak se počinje raspadati.
I ponekad je to upravo tako – neke žene su odlične u partnerstvu, ali čim oforme bračnu zajednicu – brak propada. To je upravo stoga što im je Jupiter dobar u 7. harmoniku a slab u 9. harmoniku. Dakle, da ponovno naglasim to se odnosi samo na ženski horoskop i govori o kapacitetu supruga da učini porodični život što uspješnijim ( da se postavi iznad osobnih interesa i interesa žene u cilju nekog višeg interesa kao što su npr. djeca, put prema Bogu ...)

A ono najvažnije je da žena sama kreira svojeg Ju. :D

danica_91
27-01-2016, 11:13
mudrost - Jupiter
bogatstvo - Jupiter
učitelj - Jupiter
...

ja tu ne vidim Sa i ne bih ga potencirao

ako je netko skupio iskustvo to još uvijek nije garancija da je posebno pametan. (najvjerojatnije ima samo užu sliku o onome što mu se dešava) Širu stratešku, kreativnu mudrost daje Ju i upravo sam zato naglasio da je kod žene pozicija Ju najbitnija. Cijela priča o Jupiteru u ženskom natalu je kompleksna i preopširna za nekolicinu postova a i na ovoj temi joj nije mjesto.

isto tako napisao sam da je jako bitno pogledati 7. harmonik (njime se dobije uvid u to koliko toga obavljamo sa svojim partnerom.ako je Ju i 7. harmonik dobro postavljen to ukazuje na to da žena obavlja niz stvari koje inače ne bi nikada obavljala da svog partnera nije srela. S druge strane, ukoliko ima slab 7. harmonik, onda ima partnera, ali ne radi (kada smo s njim u vezi) skoro ništa različito od onoga što bi radila da ga nije nikada srela. Što je jači 7. harmonik, to je snažnije partnerstvo koje utječe na naš život na pozitivan način, na način da nam se više toga događa u životu, da više dobijamo od života, a to sve ne bi dobili da nismo sreli tog partnera.

9. harmonik ukazuje na to koliko nas partner podržava u onom što smo mi odabrali kao naš životni put. Dobro postavljen Jupiter u 9. harmoniku ukazuje da žena ima potpunu podršku partnera u životnom putu kojeg je odabrala.
Stoga, žena treba imati partnera/muža da joj bude od pripomoći na duže staze na njenom životnom putu za koji se odlučila – a u to daje uvid 9. harmonik.
Ukoliko žena ima dobrog Jupitera u 7. harmoniku susretat ćete dobre dečke i s njima će imati dobra partnerska iskustva, ali ako joj Jupiter nije dobar u 9. harmoniku onda se odabrani partner jednostavno ne želi oženiti njome ili nije u poziciji da bi se oženio ili kada se oženi njome onda sam brak počinje propadati. To je prilično uobičajena stvar dobar Ju u 7. harmoniku i loš Jupiter u 9. harmoniku čim se žena formalno vjenča, brak se počinje raspadati.
I ponekad je to upravo tako – neke žene su odlične u partnerstvu, ali čim oforme bračnu zajednicu – brak propada. To je upravo stoga što im je Jupiter dobar u 7. harmoniku a slab u 9. harmoniku. Dakle, da ponovno naglasim to se odnosi samo na ženski horoskop i govori o kapacitetu supruga da učini porodični život što uspješnijim ( da se postavi tako da se postavi iznad osobnih interesa i interesa žene u cilju nekog višeg interesa kao što su npr. djeca, put prema Bogu ...)

A ono najvažnije je da žena sama kreira svojeg Ju. :D

ja samo imam jedno pitanje, sta je tacno harmonik? :)

Renko
27-01-2016, 11:46
http://astro.axisdraw.com/forum/sitnice-koje-kartu-ine/5174-harmonije.html

pozdrav, malo je predugačko da kucam, ali možda može ova tema pomoći. tehnika je najviše vezana uz jyotish, nekada su je koristili starogrčki astrolozi, dugo zapostavljena u zapadnoj astrologiji. vidim da ju u novije vrijeme koriste neki astrolozi.

mislim da ako ukucaš u pretraživač foruma duade, možeš pronaći temu o vrlo zanimljivom 12. harmoniku.

pozdrav

Marshmallow86
05-07-2017, 02:33
Ja nisam taj aspekt Saturn 90 Saturn posmatrala u smislu ko je zreliji, vec ko je sta postigao u zivotu, koju je prepreke savladao.Prosto ta razlika nosi pitanja ko je pametniji, ko ima vise iskustva, bogatstva i cesto se desava da jedan partner - nije bitno je li zena ili muskarac, zavrsi sa ulogom ucitelja. Tesko da mogu biti jednaki.

Al' baš.
Princip veze "tata-kćerka" ilitiga "mama-sin" (ukoliko je ljepša polovica onaj mudriji, iskusniji i imućniji dio para).

Pa i u tom smislu kad kazes da stariji muskarac moze da joj pruzi sigurnost - sta ako je ona ne trazi, ako zeli da je sama nadje, ako zeli autonomiju, nezavisnost i partnera koji nece da joj kvoca i da je drzi kao konja na uzdama i navigira kroz zivot.

Couldn't agree more.

https://media.giphy.com/media/sYroPxD7BfPgs/giphy.gif

Nekako sam i znala da u partneru ne želiš/tražiš "taticu", već partnera i ravnopravno partnerstvo.

:cool:

ali malo mi cijelo tumacenje naginje na seksisticki pristup.

Jašta je.
(U kontekstu toga da čo'jek kao treba biti slika i prilika imućnog profesora, mentora i uzora. :rolleyes:)

Mislim ko voli, nek' izvoli. To je okay.
Također je okay u muškarcu i partnerstvu željeti i tražiti neke druge stvari.

U svakom slučaju ...

http://rammpages.com/wp-content/uploads/2014/07/Girl_Power-300x202.png

all the way. :cool: