Mjesec i Mars u sinastriji [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Mjesec i Mars u sinastriji

Luftballon
26-04-2015, 19:34
Mjesec i Mars

Kombinacija ove dvije planete spoj je s jedne strane izrazito osjećajne, empatične i porodične strane te izražene fizičke, aktivne i seksualne energije.

Za razliku od kombinacija Venere i Marsa koje svom odnosu pretpostavljaju igru zavođenja, privlačnost između Mjeseca i Marsa čini se gotovo nesvjesnom, spontanom i prirodnom.

Mnogi astrolozi novijeg kova nalaze kombinaciju Marsa s Mjesecom najjačim signifikatorom seksualne privlačnosti u sinastriji koji je praćen snažom željom za reprodukcijom s partnerom. Također se smatram jednim od najfertilnijih aspekata gdje vlasnik Mjeseca želi dijete vlasnika Marsa dok Mars ima potrebu neprestano dodirivati vlasnika Mjeseca.

Ipak, unatoč silnoj privlačnosti osoba Mars može spram osobe Mjesec djelovati suvišne naglo, posesivno i agresivno nesvjesno je povrijeđujući dok osoba Mjesec osobu Mars može nervirati svojom pretjeranom osjetljivošću. Stoga se ovaj aspekt u sinastrijskoj literaturi često nalazi i u kategoriji aspekta povrede.

Kombinacija ove dvije planete potiče izuzetno burnu vezanost koja sama po sebi teško može dugo opstati zbog naglašene strasti. Ali je par može učiti kanalizirati i tako sve produžiti.

U kombinaciji muškog Marsa i ženskog Mjeseca osoba Mars je u stanju u potpunosti izazvati osobu Mjesec da izrazi sve one svoje izvorno ženske kvalitete dok je Mjesec u stanju izazvati Marsa da pokaže one svoje pravo muške. Kanaliziranje se odnosi na učenje Mjeseca kako da ublaži agresivnost Marsa, a Marsa kako da pripazi na mjesečevu osjetljivost ne bi li u odnosu pronašli mjeru.

http://41.media.tumblr.com/tumblr_lrfx8uMAWG1r143aio1_500.jpg

.........

Otvaram ovu temu s kratkim uvodom jer mi je tematika vrlo bliska.

Za razliku od Venere i Marsa moje su natalne postavke tako posložene da u gotovo svakom odnosu gdje je postojala fizička privlačnost, postojao je i kontakt Mjeseca i Marsa.

Kontakt u kojem sam ja bila kvadrirani Mjesec, a moj partner Mars je bio vrlo bolan i doista prepun povreda koje sam trpjela od Marsa koji nikada do kraja nije mogao razumijeti koliko me svojim nesvjesnim i svjesnim ponašanjem povrijeđuje. Dugo sam u karti tražila uzroke takvog njegovog ponašanja, no izuzev inicijalne natalne nekompatibilnosti jedan od znakova bila je i spomenuta kvadratura. To sam spoznala tek par godina kasnije kada sam ponovno doživjela dani aspekt u nešto drugačijem angažmanu. Osim povrede sa strane Marsa koja se očitovala i u iskazivanju tj. neiskazivanju emocija i bezosjećajnosti zbog koje sam se osjećala fizički iskorištenom, bila je tu prisutna i velika doza fizičke privlačnosti. Štoviše, sve loše kompenziralo se u ime te tzv. svemirske privlačnosti i fizičke kemije koja se između nas osjećala. Mogu potvrditi i tezu o fertilnom aspektu jer sam od prvog trenutka kada sam ga upoznala poželjela imati njegovu djecu. To je tim smješnije što im nisam sklona niti planiram imati djecu, a eto on je u meni probudio želju. Kasnije se ta veza raspala kao što ispari svaki kvadrat i dosta dugo sam lizala rane.

Druge dvije kombinacije uključivale su konjukciju u kojoj sam bila vlasnica Marsa, a moji partneri Mjeseca. Ovdje su uloge bile upravo obrnute. Mene se često optuživalo da sam vrlo hladna i pomalo agresivna, a oba partnera su mi na moje opće iznenađenje već na prvim spojevima počeli oduševljeno pričati o djeci koju bi voljeli imati sa mnom. Mene su privlačili, ali ono što me odbijalo s druge strane bio je osjećaj da nisu dovoljno muškarci i da ja u tom odnosu se ponašam kao dominantnija strana, strana koja nosi hlače, a to se mojim pretežito ženskim planetama koje teže muškarcu koji će ih zaštiti baš i nije sviđalo.

Kakva su vaša iskustva sa sinastrijskom kombinacijom Mjeseca i Marsa?

thalatte
26-04-2015, 19:41
Postoji mišljenje da ce osoba bolje ragirati na kontakt Mjeseca i Marsa, nego VE/MA u sinastriji ako postoji kontakt te dvije planete i u natalu (a nema VE/MA)

Jer takva vrsta strasti joj je potrebna, ali, da, vrlo je intenzivna, a za aflikacije često kažu i opasna, pogotovo muski MA i zenski MO

Mimiza
26-04-2015, 20:48
Mislim da to koliko je opasna zavisi od znaka u kome je konjukcija.
Kod mene je bila u ribama tako da je donela dosta emocija, ali i obmanjivanja, što sam brzo uvidela te sam stavila tačku na tu priču. :p Ali činjenica jeste da postoji jaka privlačnost, koliko fizičke, toliko i emotivne prirode, za razliku od Ve0Ma.

Lahadima
26-04-2015, 21:38
Imam konjukciju njegovog Ma i mog Mo u sinastriji, ali su znaci u kojima su nam planete različite, moj Mo je u jarcu, a njegov Ma je u vodoliji.
Jeste velika fizička privlačnost od samog starta, to mogu da potvrdim. Doduše, nije samo do toga, on i ja imamo moja Ve trigon njegov Ma, moj Mo sekstil njegovo So itd.

Takođe, ono što sam već pisala na nekoj drugoj temi je konjukcija Ve i Ma. S kojim god muškarcem imam Ve0Ma, mislim na moju Ve, on me apsolutno fizički NE privlači, već mi je izuzetno odbojan i "ženskast". Da se razumemo, moja Ve je u vagi. Kako "jaku" veneru može da privlači slab mars - nikako. Uvek je tako, makar kod mene. Muškarac sa Ma u vagi me u životu nije privukao fizički, čak ih doživljavam kao manje muževne i samim tim odbojne...

danica_91
26-04-2015, 22:10
ja sam ovo samo imala sa jednim likom na koga sam se malo lozila, ali ne nesto posebno, dok je on bio lud za mnom...moj Mo0njegov Ma u ovnu...i on je bio jaaako napadan i direktan...cak me je na silu i ljubio, i to par puta, bukvalno me zaskoci i nabije mi jezik u usta, kad god se sretnemo u nekom klubu...a inace okej se ljubio xD al ja posle odem ko da nista nije ni bilo, niti sam ikad htela da imam neki drugi kontakt sa njim... smesna prica xD

a da, inace sam zab da kazem...provalila sam da sam u svim svojim bitnijim i duzim vezama bila sa muskarcima koji su imali Mo u nekom aspektu sa Ma...uglavnom Mo90Ma...pa sam ocigledno ja kao Mo u ovnu najvise ulazila u taj opis...

venera88
26-04-2015, 22:49
njegov MA 180 moj MO, jaka seksualna privlacnost, i jeste me povredio u jednom trenutku emotivno, a kako ce ispasti na kraju videcemo... sad sam manje - vise ok :D a inace nam je ok sinastrija, jedino ovaj aspekt sve kvari.

TigaBg
28-04-2015, 02:22
Takođe, ono što sam već pisala na nekoj drugoj temi je konjukcija Ve i Ma. S kojim god muškarcem imam Ve0Ma, mislim na moju Ve, on me apsolutno fizički NE privlači, već mi je izuzetno odbojan i "ženskast". Da se razumemo, moja Ve je u vagi. Kako "jaku" veneru može da privlači slab mars - nikako. Uvek je tako, makar kod mene. Muškarac sa Ma u vagi me u životu nije privukao fizički, čak ih doživljavam kao manje muževne i samim tim odbojne...

Šta osećaš prema muškom Ma u Ovnu?

Lahadima
28-04-2015, 09:14
Šta osećaš prema muškom Ma u Ovnu?

Iskreno, ne poznajem nikoga sa tim položajem, u teoriji kontam u kom smeru razmišljaš, trebalo bi da me to privlači :confused:

U praksi, obično me privuče mars u vodoliji ili blizancima - grade trigon sa mojom venerom, čak nekoliko Ma u lavu me je privuklo...

rijanon
28-04-2015, 15:39
Mjesec i Mars

Kombinacija ove dvije planete spoj je s jedne strane izrazito osjećajne, empatične i porodične strane te izražene fizičke, aktivne i seksualne energije.

Za razliku od kombinacija Venere i Marsa koje svom odnosu pretpostavljaju igru zavođenja, privlačnost između Mjeseca i Marsa čini se gotovo nesvjesnom, spontanom i prirodnom.

Mnogi astrolozi novijeg kova nalaze kombinaciju Marsa s Mjesecom najjačim signifikatorom seksualne privlačnosti u sinastriji koji je praćen snažom željom za reprodukcijom s partnerom. Također se smatram jednim od najfertilnijih aspekata gdje vlasnik Mjeseca želi dijete vlasnika Marsa dok Mars ima potrebu neprestano dodirivati vlasnika Mjeseca.

Ipak, unatoč silnoj privlačnosti osoba Mars može spram osobe Mjesec djelovati suvišne naglo, posesivno i agresivno nesvjesno je povrijeđujući dok osoba Mjesec osobu Mars može nervirati svojom pretjeranom osjetljivošću. Stoga se ovaj aspekt u sinastrijskoj literaturi često nalazi i u kategoriji aspekta povrede.

Kombinacija ove dvije planete potiče izuzetno burnu vezanost koja sama po sebi teško može dugo opstati zbog naglašene strasti. Ali je par može učiti kanalizirati i tako sve produžiti.

U kombinaciji muškog Marsa i ženskog Mjeseca osoba Mars je u stanju u potpunosti izazvati osobu Mjesec da izrazi sve one svoje izvorno ženske kvalitete dok je Mjesec u stanju izazvati Marsa da pokaže one svoje pravo muške. Kanaliziranje se odnosi na učenje Mjeseca kako da ublaži agresivnost Marsa, a Marsa kako da pripazi na mjesečevu osjetljivost ne bi li u odnosu pronašli mjeru.

.........

Postoji mišljenje da ce osoba bolje ragirati na kontakt Mjeseca i Marsa, nego VE/MA u sinastriji ako postoji kontakt te dvije planete i u natalu (a nema VE/MA)

Jer takva vrsta strasti joj je potrebna, ali, da, vrlo je intenzivna, a za aflikacije često kažu i opasna, pogotovo muski MA i zenski MO
APSOLUTNO POTPISUJEM OVO SVE!

konkretno, natalno imam egzaltiran Mars na DCu 120 Mo. aplikacija 2*.
sa sadašnjim momkom imam njegov Ma 0 moj Mo. aplikacija takođe, ali 5*.

(takođe su nam Sunca u trigonima. njegov Mo 60 moje So. njegov Ma 60 moja Ve. moje Sunce na njegovom SMČ. )

divno nam je, ali nije bez problema. on svojim Ma pokreće moj natalni trigon Ma/Mo (IC-DC), pošto je u Devici - nema govora o fizičkoj opasnosti. u pitanju je nervoza i ponekad tenzija u našim glavama! najčešće umišljen pritisak! :)

makky
28-04-2015, 16:14
Imam kvadrat mog Ma (u Vagi) i njegovog Mo (u Jarcu) i kvadrat njegovog Ma (u Blizancima) i moje Ve (u Škorpiji).
Ovde sve odzvaja od strasti i sexualne energije. :D I s obzirom da je moj Ma u pitanju, mogu da kažem da u našem slučaju nije tačno da Ma povređuje Mo...
U sinastriji još imamo i njegov Pl (u Vagi) kvadrat moj Mo (u Raku), tako da sam ja češće povređena zbog ovog sinastrijskog aspekta, emotivno maltretiranje vllasnika Mo.
I imamo konjukciju mog Mo i njegove Ve (u Raku).

Natalno ja imam Ma90Mo, a on natalno ima Pl90Mo. Ovde izgleda pre da kroz vezu učimo da proživljavamo sami svoje teške aspekte...

karma1983
28-04-2015, 19:45
Imam kvadrat mog Ma (u Vagi) i njegovog Mo (u Jarcu) i kvadrat njegovog Ma (u Blizancima) i moje Ve (u Škorpiji).
Ovde sve odzvaja od strasti i sexualne energije. :D I s obzirom da je moj Ma u pitanju, mogu da kažem da u našem slučaju nije tačno da Ma povređuje Mo...
U sinastriji još imamo i njegov Pl (u Vagi) kvadrat moj Mo (u Raku), tako da sam ja češće povređena zbog ovog sinastrijskog aspekta, emotivno maltretiranje vllasnika Mo.
I imamo konjukciju mog Mo i njegove Ve (u Raku).

Natalno ja imam Ma90Mo, a on natalno ima Pl90Mo. Ovde izgleda pre da kroz vezu učimo da proživljavamo sami svoje teške aspekte...

Njegov Ma i tvoja Ve ne mogu biti u kvadratu nikako ako mu je Ma u Blizancima

makky
28-04-2015, 19:54
Pogrešno sam napisala...izvinjavam se, obrnuto je :)
Moj Ma (u Vagi) kvadrat njegova Ve (u Raku)
Znači moj Ma kvadratira njegov Mo i njegovu Ve.

alea
28-04-2015, 23:44
I s obzirom da je moj Ma u pitanju, mogu da kažem da u našem slučaju nije tačno da Ma povređuje Mo...

Kako mozes da znas kada nije tvoj MO u pitanju? :)

MO je veoma intiman deo nas, i mi ne mozemo biti svesni necije intime i necega sta on oseca, osim ako nam to ne pokaze ili ne kaze.

Uvek, ali uvek MA povredjuje MO ( ili ga iritira i nervira, isto je moguce ) , jer su to potpuno suprotne energije, a privlace se zato sto pripadaju istoj, nocnoj sekti planeta.
Bolje se slazu i uklapaju u nocnim rodjenjima, jer su tada na svom terenu.

Ali ako MA iz dnevne karte jedne osobe, napada losim aspektom MO u dnevnoj pa i nocnoj karti druge, ili obratno, gotovo sigurno ce doci do povreda jer je MA u dnevnim rodjenjima jako grub, uzaren, kolerican usled preterane uzarenosti i suvoce, pa ce da deluje najcece previse burno, nervozno, napadno, neotesano...

rijanon
28-04-2015, 23:55
Kako mozes da znas kada nije tvoj MO u pitanju? :)

MO je veoma intiman deo nas, i mi ne mozemo biti svesni necije intime i necega sta on oseca, osim ako nam to ne pokaze ili ne kaze.

Uvek, ali uvek MA povredjuje MO ( ili ga iritira i nervira, isto je moguce ) , jer su to potpuno suprotne energije, a privlace se zato sto pripadaju istoj, nocnoj sekti planeta.
Bolje se slazu i uklapaju u nocnim rodjenjima, jer su tada na svom terenu.

Ali ako MA iz dnevne karte jedne osobe, napada losim aspektom MO u dnevnoj pa i nocnoj karti druge, ili obratno, gotovo sigurno ce doci do povreda jer je MA u dnevnim rodjenjima jako grub, uzaren, kolerican usled preterane uzarenosti i suvoce, pa ce da deluje najcece previse burno, nervozno, napadno, neotesano...

BRAVO! :D
evo i moje iskustvo koje sam pisala gore
APSOLUTNO POTPISUJEM OVO SVE!

konkretno, natalno imam egzaltiran Mars na DCu 120 Mo. aplikacija 2*.
sa sadašnjim momkom imam njegov Ma 0 moj Mo. aplikacija takođe, ali 5*.

(takođe su nam Sunca u trigonima. njegov Mo 60 moje So. njegov Ma 60 moja Ve. moje Sunce na njegovom SMČ. )

divno nam je, ali nije bez problema. on svojim Ma pokreće moj natalni trigon Ma/Mo (IC-DC), pošto je u Devici - nema govora o fizičkoj opasnosti. u pitanju je nervoza i ponekad tenzija u našim glavama! najčešće psihološki pritisak! :)
negde mora da bude gadno, ali ne možeš ti to objasniti, evo ja se ubih da objasnim :D

alea
29-04-2015, 00:04
u pitanju je nervoza i ponekad tenzija u našim glavama! najčešće psihološki pritisak!

Pa Devica je mentalni i melanholicni znak, jer njom vlada ME, ovde je najcesci problem prigovaranje, zvocanje, dzangrizavost, nervoza, i prica, prica, puno price koja ume da ide u nedogled i stvara pritisak u glavi, opterecenost, napetost a sve se izrazava kroz taj mentalni sklop...

mandrak-21
29-04-2015, 00:06
U sinastriji MA u negativnom aspektu povredjuje MO pre ili kasnije.Kakve vrste je povreda ili "povreda" zavisi od polozaja marsa.Negativni mars iz znaka u kome nema dostojanstva ce povrediti mesec na nacin u kakvom je polozaju.Tako ce recimo mars iz blizanace cesto povredjivati mesec u devici na intekektualnom nivou ii verbalno redje fizicki,iako ce nosilac meseca neretko imati i fizicke posledice usled stresa.Tako da mars iz bika moze povrediti mesec u skorpiji i tako sto ce imati bolne seksualne odnose ..itd.
Svakako u aspektima mars-mesec ima mnogo strasti i usled toga i postoji mogucnost povredjivanja.

rijanon
29-04-2015, 00:10
Pa Devica je mentalni i melanholicni znak, jer njom vlada ME, ovde je najcesci problem prigovaranje, zvocanje, dzangrizavost, nervoza, i prica, prica, puno price koja ume da ide u nedogled i stvara pritisak u glavi, opterecenost, napetost a sve se izrazava kroz taj mentalni sklop...
da, da, da! hvala ti :D

alea
29-04-2015, 00:12
Slazem se sa Mandrakom, i samo cu dodati da je MO planeta flefmaticnog a MA paneta kolericnog temperamenta.

U zavisnosti u kom je znaku, onda ce se ta kolericnost MA tako izrazavati.
Ako je MA u sangvinicnim ( vazdusnim ) znacima, najcesce ce biti na verbalnom nivou recimo uvrede i povrede recima. Ako je MA u znacima SA onda moze da bude i sadisticki nastrojen ( tako ume da bude MA u Vodoliji npr, veoma iritantan za vodeni MO ), MA u Biku ume da bude jako napadan i nervozan, recimo MA u Raku takodje ume da bude sadista u domu a pravi kvadrat na MO u Ovnu koji je plahovit, burnog temperamenta, zapaljiv pa to moze da iritira MA u Raku koji moze i fizicki da ga povredi itd...razne su kombinacije i varijacije i zavisi prvenstveno od natalne postavke ovih planeta, i onoga sto mi unosimo u nase medjusobne odnose.

makky
29-04-2015, 00:12
Cela naša situacija i odnos su takvi da ja njega nikada nisam povredila niti ću. Obrnuto se dešava, ali ja njega ni na koji način nikada povredila nisam, i to ne mora niko da mi kaže, to je nešto što jako dobro znam i što proživljavam s njim u ovom odnosu. Samo sam želela da podelim sa vama svoje iskustvo o ovom aspektu, da ima slučajeva i kada vlasnik Marsa ne povređuje vlasnika Mo/Venere kada su u kvadratu. Nisam dovoljno dobar poznavalac astrologije da bih vam detaljnije mogla objasniti zbog čega je to tako, ali sigurno znam da je kod nas u praksi tako.

alea
29-04-2015, 00:17
Ne mora da ga povredjuje ali moze da ga iritira.
Odnos MO i MA ume da bude i takav, da MO u nekim situacijama, usled delovanja MA, prezivi pravi "elektro sok".

Nije poenta da mi jedni drugima govorimo i ubedjujemo se ko koga povredjuje, vec da razjasnimo kako koji aspekt simbolicki u astrologiji funkcionise, pa da onda razmislimo i o drugoj dimenziji, a ne samo onoj koja je za nas nekako najprihvatljivija.

rijanon
29-04-2015, 00:18
važi makky! :) ti AMA BAŠ NIKADA nisi nešto malo marsovski oštrije rekla što bi njegov Mo pogrešno shvatio (što Mo radi najčešće - ne razume reči baš uvek) i što bi ga zabolelo, a on ti je to prećutao, jer Mesec krije i ćuti kad ga boli.
pa i ja bih takav odnos kao vaš :D

alea
29-04-2015, 00:21
Kvadrat Marsa i Venere inace, ume da donese na kraju i potpuno hladjenje osoba i nezainteresovanost, odbojnost...

mandrak-21
29-04-2015, 00:22
Cela naša situacija i odnos su takvi da ja njega nikada nisam povredila niti ću. Obrnuto se dešava, ali ja njega ni na koji način nikada povredila nisam, i to ne mora niko da mi kaže, to je nešto što jako dobro znam i što proživljavam s njim u ovom odnosu. Samo sam želela da podelim sa vama svoje iskustvo o ovom aspektu, da ima slučajeva i kada vlasnik Marsa ne povređuje vlasnika Mo/Venere kada su u kvadratu. Nisam dovoljno dobar poznavalac astrologije da bih vam detaljnije mogla objasniti zbog čega je to tako, ali sigurno znam da je kod nas u praksi tako.

Kada govorimo o povredjivanju ne mislimo(bar ja) na skidanje glave ili guljenje kozeili sado mazo igre....
Mars kao sto rekoh pre ili kasnije povredi mesec u sinastriji
Mozda ce tvoj mars za tebe sasvim bezazleno povrediti mesec u jarcu u situaciji da kada on zeli biti sam za vikend ti ga nateras da negde idete ili pozoves goste ili jednostavno mu poremetis mir svojim dolaskom i zahtevom da idete negde a on bas zeli tog dana da bude izolovan ili da nesto drugo radi za sta mu je potreban mir.Kao sto mars iz strelca moze povrediti mesec u ribama opaskom da treba cesce da ide u versku ustanovu recimo(a riba je mozda svestenik):)

alea
29-04-2015, 00:29
Naravno, iako ove povrede mogu da budu zaista gadne u sustini mi ne pisemo o nekim nezdavim medjuljudskim odnosima vec o nekim sasvim obicnim i svakodnevim situacijama.

Izmedju MO iz Jarca i MA u Vagi postoji recepcija, jer MO u Jarcu je u znaku egzaltacije MA, pa ovaj MA daje recepciju ovom MO, daje mu svoj znak egzaltacije. Ovo je jedna od onih situacija koje umeju da "izvade stvar" ali u sustini MO u Jarcu je po prirodi melanholicnog raspolozenja, ume da bude zabrinut, odsutan u svojim mislima, i kao da nosi veciti teret na ledjima, a nije neko ko ce taj teret da deli okolo, vec je obicno sam sa svojim brigama, a brige su njegovo drugo ime...

MA u Vagi je sangvinican i u znaku je koje tezi partnerstvu, za razliku od MO u Jarcu koje ume vise da voli intimu i ne rasipa se previse svojim osecanjima ni recima...

makky
29-04-2015, 00:30
Razumem ja vas u potpunosti sve što govorite.
Ali ja zaista nisam radila ništa od ovoga što vi navodite kao primere. Ja vam kažem da ja njega nisam povredila ni na koji način nikada, ni verbalno, ni psihički, niti sam mu remetila planove, niti sam ga pritiskala, davila gnjavila itd.
Evo vam i karte... http://www.dodaj.rs/f/16/Z7/3LnOZM6X/sinastrija.gif
njegovo vreme rđenja nije tačno, pa kuće nemojte uzimati u obzir...

edit: alea, jeste on takav, ima sve osobine tog Mo u Jarcu i baš zato što ga znam kakav je, što jako dobro znam šta mu smeta u kom momentu, šta ga nervira, koje su njegove potrebe, uvek sam ga puštala, prilagođavala se njemu, zato vam tvrdim da ja njega ni na koji način povredila nisam.

Jedino ako ga povredi kad mu lkažem "volim te", kad je on toliko već škrt u pokazivanju svojih emocija :)
A opet sam ja njega razumela i takvog, pa ga nisam davila da očekujem nešto zauzvrat.

alea
29-04-2015, 00:32
Jako je bitno da li je u pitanju aplikacija ili separacija. Kod tebe je aplikacija u pitanju.
MO aplicira preko kvadrata ovom MA.

Makky ti imas vecinu planeta skoncentrisanu oko ASC i nemas ni jednu planetu oko DSC ili desne polovine karte, osim MO ali ni on nije blizu 7.
Ljudi kojima je vecina planeta oko ASC cesto su vrlo skoncentrisani na sebe i nemaju previse dodira sa drugim ljudima, nedostaje im osecaj, cak i ako oni sami ne misle tako. Ovo je narocito odlika SA. Takodje i odlika vladara 7. na ASC gde osoba ocekuje puno od svog partnera i ume da se izgubi u tim svojim potrebama i zeljama...
Kod osoba sa puno planeta oko ASC je prisutan jak egocentrizam i to da uvek misle da su u pravu, nemaju previse izrazene sposobnosti da realno sagledaju druge ljude. SA inace ume da zamuti sliku i realnost, ume da donese iskrivljene predstave koje nemaju puno veze sa istinom, narocito kada smo i sami pod dejstvom nekih negativnih stanja ili emocija, on ume da ih pojaca i donese potpunu konfuziju.

Ovo je astrolosko misljenje, ja tebe ne poznajem, samo ti iznosim teoriju.

makky
29-04-2015, 00:38
Mars 90 Venera 4*, Mars 90 Mesec 7*

rijanon
29-04-2015, 00:39
znači prolazi mu naneta duševna bol ! :D

mandrak-21
29-04-2015, 00:40
Razumem ja vas u potpunosti sve što govorite.
Ali ja zaista nisam radila ništa od ovoga što vi navodite kao primere. Ja vam kažem da ja njega nisam povredila ni na koji način nikada, ni verbalno, ni psihički, niti sam mu remetila planove, niti sam ga pritiskala, davila gnjavila itd.
Evo vam i karte... http://www.dodaj.rs/f/16/Z7/3LnOZM6X/sinastrija.gif
njegovo vreme rđenja nije tačno, pa kuće nemojte uzimati u obzir...

edit: alea, jeste on takav, ima sve osobine tog Mo u Jarcu i baš zato što ga znam kakav je, što jako dobro znam šta mu smeta u kom momentu, šta ga nervira, koje su njegove potrebe, uvek sam ga puštala, prilagođavala se njemu, zato vam tvrdim da ja njega ni na koji način povredila nisam.

Jedino ako ga povredi kad mu lkažem "volim te", kad je on toliko već škrt u pokazivanju svojih emocija :)
A opet sam ja njega razumela i takvog, pa ga nisam davila da očekujem nešto zauzvrat.
Razumem i ja tebe i verujem ti!Svakako zelim da tako i ostane.Nije nista iskljucivo u astrologiji..ipak je mars zenski u vasem slucaju pa slabije deluje

rijanon
29-04-2015, 00:41

makky
29-04-2015, 00:45
Mi imamo i njegov Pl90Mo moj (7*), i uvek sam ja ta koja je povređena, al ja nekako uvek uspem da pređem preko toga i opet mu pružim ruku...

mandrak-21
29-04-2015, 00:48

Posto je mesec u jarcu znas kako njemu moze proci naneta dusevna bol?:D

alea
29-04-2015, 00:50
Mi imamo i njegov Pl90Mo moj (7*), i uvek sam ja ta koja je povređena, al ja nekako uvek uspem da pređem preko toga i opet mu pružim ruku...

Ma sigurno je do PL...

Mislim da li stvarno mislis da PL koji je pri tome toliko, ali toliko daleko u nasoj galaksiji, i koji sa tvojim MO ima orbis od 7* tebe zaista povredjuje?

Iskreno, pridajete znacaj potpuno nebitnim stvarima i time samo sebe sputavate da sagledate stvari koje vam se pruzaju kao na tacni. :(

Imala si priliku da ti misljenje napise i Mandrak i ja, astrolosko misljenje koje verujem, zaista ima potkrepljenje, ali nekada ljudi ne zele da cuju sta im se pokusava rastumaciti...razumem ja tebe, i emotivnost, i ljubav i povredjenost, i patnju, i ranu, ali nekada moramo prosto da stanemo na loptu i ukljucimo cistu logiku i razum ako zelimo sebi da pomognemo. Mozda tu nije ni bitan taj aspekt, mozda nije bitan ni jedan, ali prosto da pokusas da se izmaknes iz ove situacije i da je sagledas sa distance, sto realnije mozes. Za tvoje dobro, nevezano za astrologiju.

Ti sama natalno nosis povredu od svog MA90MO...
Moras sa svojim natalnim aspektom da se izboris prvo.

makky
29-04-2015, 00:55
Ma sigurno je do PL...
Možda je i to u pitanju...

Kako? :D

rijanon
29-04-2015, 01:24
e baš si ga sad .. :D

makky
29-04-2015, 02:21
Makky ti imas vecinu planeta skoncentrisanu oko ASC i nemas ni jednu planetu oko DSC ili desne polovine karte, osim MO ali ni on nije blizu 7.
Ljudi kojima je vecina planeta oko ASC cesto su vrlo skoncentrisani na sebe i nemaju previse dodira sa drugim ljudima, nedostaje im osecaj, cak i ako oni sami ne misle tako. Ovo je narocito odlika SA. Takodje i odlika vladara 7. na ASC gde osoba ocekuje puno od svog partnera i ume da se izgubi u tim svojim potrebama i zeljama...
Kod osoba sa puno planeta oko ASC je prisutan jak egocentrizam i to da uvek misle da su u pravu, nemaju previse izrazene sposobnosti da realno sagledaju druge ljude. SA inace ume da zamuti sliku i realnost, ume da donese iskrivljene predstave koje nemaju puno veze sa istinom, narocito kada smo i sami pod dejstvom nekih negativnih stanja ili emocija, on ume da ih pojaca i donese potpunu konfuziju.
Ovo je astrolosko misljenje, ja tebe ne poznajem, samo ti iznosim teoriju.
Teorija jeste takva, ali se moja ličnost apolutno ne uklapa u sve ovo. Kroz sve svoje veze nikada nisam bila skoncentrisana na sebe nego na partnera i njegove potrebe. Imam razumevanja za sve i uvek se prilagođavam njihovim potrebama. Meni je uvek bitno da ljudi oko mene budu srećni, a meni šta ostane. Nadam se da će me Sa povratak makar malo opametiti da u budućnosti malo više vodim računa o sebi i svojim potrebama, da naučim da primam ljubav, a ne samo bezuslovno da je dajem i da naučim malo više da volim sebe.
I to nije slučaj sa ovim momkom, već sa svim bivšim momcima, tako da mi nije trenutno zamućena slika zbog teškog emotivnog stanja u kom se trenutno nalazim.

Hvala vam puno na tumačenjima.

danica_91
29-04-2015, 11:41
Ma sigurno je do PL...

Mislim da li stvarno mislis da PL koji je pri tome toliko, ali toliko daleko u nasoj galaksiji, i koji sa tvojim MO ima orbis od 7* tebe zaista povredjuje?

Iskreno, pridajete znacaj potpuno nebitnim stvarima i time samo sebe sputavate da sagledate stvari koje vam se pruzaju kao na tacni. :(

Imala si priliku da ti misljenje napise i Mandrak i ja, astrolosko misljenje koje verujem, zaista ima potkrepljenje, ali nekada ljudi ne zele da cuju sta im se pokusava rastumaciti...razumem ja tebe, i emotivnost, i ljubav i povredjenost, i patnju, i ranu, ali nekada moramo prosto da stanemo na loptu i ukljucimo cistu logiku i razum ako zelimo sebi da pomognemo. Mozda tu nije ni bitan taj aspekt, mozda nije bitan ni jedan, ali prosto da pokusas da se izmaknes iz ove situacije i da je sagledas sa distance, sto realnije mozes. Za tvoje dobro, nevezano za astrologiju.

idem u off, ali ovo za Ma90Mo jeste tacno ...cak i kod muskaraca...uvek pricaju kako su zene njih izigrale i povredile...a cesto su oni koji povrdjuju, a nisu ni svesni...

venera88
29-04-2015, 12:52
U sinastriji MA u negativnom aspektu povredjuje MO pre ili kasnije.Kakve vrste je povreda ili "povreda" zavisi od polozaja marsa.Negativni mars iz znaka u kome nema dostojanstva ce povrediti mesec na nacin u kakvom je polozaju.Tako ce recimo mars iz blizanace cesto povredjivati mesec u devici na intekektualnom nivou ii verbalno redje fizicki,iako ce nosilac meseca neretko imati i fizicke posledice usled stresa.Tako da mars iz bika moze povrediti mesec u skorpiji i tako sto ce imati bolne seksualne odnose ..itd.
Svakako u aspektima mars-mesec ima mnogo strasti i usled toga i postoji mogucnost povredjivanja.

kako bi po ovoj logici mars u vodoliji (njegov) povredio mo u lavu? opozicija je u pitanju, aplikacioni aspekt. jer u nasoj vezi sam vise ja koja recima zna da povredi, i to umem da budem prilicno bezobrazna kad sam iznervirana, i da udaram nisko itd. a on ne, nego flertuje sa zenama :D aha, pa da, mozda je to taj leprsavi Mars u vodoliji koji ne moze da bude miran, pa uvredi moj ego i osecanja, a ja izgovaram najgore uvrede... a ja natlno imam trigon izmedju Mo i Ma.

thalatte
29-04-2015, 13:00
[QUOTE=makky;478450] I s obzirom da je moj Ma u pitanju, mogu da kažem da u našem slučaju nije tačno da Ma povređuje Mo...

/QUOTE]

hej :) da i ja bacim komm, pošto si nekoliko puta spomenula da tvoj lik ima ženu...

Ako u muškom horoskopu je žena predstavljena MO, pa bi ja rekla da ti ipak malo povređuješ njegovu ženu tj.MO...ma o kojoj priči se tu radilo...

Tako da sa tim MA treba oprezno..

makky
29-04-2015, 13:08
hej :) da i ja bacim komm, pošto si nekoliko puta spomenula da tvoj lik ima ženu...

Ako u muškom horoskopu je žena predstavljena MO, pa bi ja rekla da ti ipak malo povređuješ njegovu ženu tj.MO...ma o kojoj priči se tu radilo...

Tako da sa tim MA treba oprezno..
E, pa tako već ima smisla. Svaka čast na povezivanju. :D
Ona sada ne zna za nas, ali sigurno je da će uskoro saznati i da će to nju itekao povrediti. I to opet nije da ja sad nju nešto namerno povređujem, al hebi ga takva situacija.

alea
29-04-2015, 13:14
Budi ti oprezna, jer planete, a pogotovo MO u Jarcu je specifican...nije bas da se lako otpusta od nekoga...ako, i kada do toga dodje, ipak je taj MO njegova licna planeta, i on sam, bez obzira sto opisuje i njegovu zenu.

nego flertuje sa zenama

Najgora osobina ovog MA.
Inace je ovo jedan specifican MA, nije on meni toliko leprsav, ipak njim vlada SA, koliko ume da bude uvrnut, pa cak i perverzan, i pomalo sadista...obozava da flertuje, da se dopisuje, da fejsuje, nema nikada mira, i stalno si sa njim u nekoj sumnji. To je iz razloga sto je MA ovde bez dostojanstva, on je peregriniran planeta lutalica, a druga muska planeta, SO je u Vodoliji u izgonu, pa cesto ima potrebu da hrani svoj ego tim flertovanjem.

venera88
29-04-2015, 13:31
tacno tako alea, zbog toga se samo i svadjamo. on ima 10 najboljih drugarica! svakoj se obraca sa "zeno" , stavlja im poljupce i srca kad se dopisuju, gleda nepoznate zene na FB svaki dan, ugasio je fejs na neko vreme jer sam mu rekla da ne zelim da mi decko bude nalozena paljevina koja lajkuje slike nepoznatim devojkama po drustvenim mrezama (inace je opsednut time koliko ima folovera na IG, ima 1500 prijatelja na FB, uzas cime se opterecuje).jeste perverzan i sadista je, samo to i nije toliko izrazeno jer ja nisam u tom fazonu, pa ne moze bas da da sebi oduska. raskinuli smo pre negde jer sam mu nasla poruke od neke devojke, totalno nebitne sa kojom se dopisivao na fazon - ja i ti muz i zena (O.o), kad ces da mi posaljes svoju sliku, i tako neke nebuloze. pritom, kune se da mu se ne svidja, i da se nisu videli ni nista, i da je to obicna glupost, kao ne znam sto to radim :D ja bih razumela da mi kaze - treba mi neka potvrda sa strane, treba mi da se osetim pozeljno drugim devojkam iako sam u vezi ili tako nesto, ali ne, on nema objasnjenje, to je samo glupost! :D

alea
29-04-2015, 13:46
Vazdusni znaci su cesto "pozeri".
Kao manekeni, vole da se reklamiraju...

Doktorirala sam na ovom MA, ceo zivot me prati, a pravi mi 90MO...a to je inace osobina koju najvise mrzim kod muskarca, kada je neko zenskaros.
I onda kada ga sutnes ume da se pokunji i vrati kao kuce, jer ovaj MA nema dostojanstvo, kao sto rekoh, peregriniran je ( i ne moze da parira nasim MA u Ovnu ) .

makky
29-04-2015, 13:46
Budi ti oprezna, jer planete, a pogotovo MO u Jarcu je specifican...nije bas da se lako otpusta od nekoga...ako, i kada do toga dodje, ipak je taj MO njegova licna planeta, i on sam, bez obzira sto opisuje i njegovu zenu.

Ovo jeste tačno. Trudim se da budem oprezna. Hvala.

danica_91
29-04-2015, 13:50
ja imam dosta iskustva sa Ma u vodoliji...ti su uvek zenskarosi...i varaju...jako puno energije, ali vernost im nije jaca strana nazalost...ali daleko od toga da varaju jer imaju emocije, ti mogu da spavaju sa milion i da budu u ozbiljnoj vezi sa duge strane i da ih to ne ometa....problem je samo ako cura sazna, jer ce to nju jako da boli...

kod njih, i kod Ve u vodoliji, najvise radi ako je cura razvedena, ili ako je cura isto tako luda kao oni, pa onda oni ne znaju sta ce sa njom, pa onda budu on i off veze koje se vuku godinama... ali se uvek vracaju toj koja ih gleda kao igracku ili kao nekog usput, a ne onoj koja ih gleda kao boga i koja im je stalno dostupna...te planete u vodoliji su uvek najcudnije i najteze za tumacenje...

alea
29-04-2015, 13:54
Ma sve u Vodoliji ume da bude pomalo uvrnuto.
Meni je vladar JU u Vodoliji, pa se privlacimo medjusobno, ali MA u Vodoliji mi je sigurno jedna od losijih pozicija za ovu planetu, uopsteno MA u vazdusnim znacima jer tu je on bez ikakvog dostojanstva.
Ma cak i kada je razvedena zena, i on razveden njemu nije dovoljno, on mora da ima neki pokretac sa strane, ma koliko da je zaljubljen i da voli...tesko je zenama koje imaju kartu sa jakim solarnim karakteristikama, ma uopste zenama koje drze do sebe da to tolerisu.

rijanon
29-04-2015, 13:56
makky, ti uporno ponavljaš da si ti samo najidealnije od sebe dala i da nikad tvoja neka mana nije isplivala u vašem odnosu. a povređivanje pripisuješ između ostalog njegovom Pl 90 tvoj Mo.
sve i da jeste tako, zar ne misliš da neke osobe ne mogu da podnesu kad je neko toliko brižan, kad se neko toliko daje? da to u njemu budi komplekse da on spram tebe manje vredi, da se oseća niže, da se oseća nedostojnim? a to jeste negativna strana Jarca - kompleks niže vrednosti.
to jeste njegov problem za to nisi ti kriva direktno - ali jesi indirektno. u odnosu sa tobom - on sebe gleda kao bezvrednog i biva frustriran. u odnosu sa tobom - isplivalo je na površinu. zato što je sa tobom takvom stupio u vezu - pokrenuo se sav njegov unutrašnji očaj.
astrologija je mnogo više od astroloških aspekata. treba razumevati život ..

alea
29-04-2015, 14:03
sve i da jeste tako, zar ne misliš da neke osobe ne mogu da podnesu kad je neko toliko brižan, kad se neko toliko daje? da to u njemu budi komplekse da on spram tebe manje vredi, da se oseća niže, da se oseća nedostojnim? a to jeste negativna strana Jarca - kompleks niže vrednosti.
to jeste njegov problem za to nisi ti kriva direktno - ali jesi indirektno. u odnosu sa tobom - on sebe gleda kao bezvrednog i biva frustriran. u odnosu sa tobom - isplivalo je na površinu. zato što je sa tobom takvom stupio u vezu - pokrenuo se sav njegov unutrašnji očaj.
astrologija je mnogo više od astroloških aspekata. treba razumevati život ..

Ovo si skroz pogodila u sustinu. Bravo.
Mogla bih da potvrdim, da kod ovakavih muskaraca zaista postoji ogroman kompleks nize vrednosti i ma koliko ih privlaci "savrsenstvo" zene, oni se kraj nje pocnu osecati jos manje vrednim. Cak u svadji, raspravi mogu da prebacuju "svetice itd" i iz ovoga tacno mozes da osetis koliko se osecaju manje vrednima i inferiornima u odnosu na zelju zene da bude idealna...Planete u Jarcu svakako imaju vrlo cesto problem sa svojim samopouzdanjem, bez obzira kakav spoljasnji utisak da odaju...

rijanon
29-04-2015, 14:12
Ovo si skroz pogodila u sustinu. Bravo.
Mogla bih da potvrdim, da kod ovakavih muskaraca zaista postoji ogroman kompleks nize vrednosti i ma koliko ih privlaci "savrsenstvo" zene, oni se kraj nje pocnu osecati jos manje vrednim. Cak u svadji, raspravi mogu da prebacuju "svetice itd" i iz ovoga tacno mozes da osetis koliko se osecaju manje vrednima i inferiornima u odnosu na zelju zene da bude idealna...Planete u Jarcu svakako imaju vrlo cesto problem sa svojim samopouzdanjem, bez obzira kakav spoljasnji utisak da odaju...
moj momak ima Mo u Lavu. to mu nekako dođe slično kao i Jarac. a ja imam Ma u Jarcu na DCu.
hvala ti, ja ne poznajem astro dovoljno, ali nisam glupa da ne vidim sebe, ljude, život. bar malo. mlada jesam - Sa povratak je sad :D ali sam ipak i ponešto uvidela ..

istina je da makky zna šta oni imaju i ubeđena je da zna. i biće tako sve dok ona ne promeni stav. očigledno svako nosi svoje istine spram svog znanja i iskustva..

alea
29-04-2015, 14:20
Ja, sa debiltiranim SA u Raku u 7. najvecim delom takve ljude i privlacim u zivot...

A ja sa SO0ASC u Strelcu 60 JU...i sto se vise trudim da budem savrsena, dobra, iskrena, velikodusna, postena, taj SA se sve jace oseca ugrozen.

venera88
29-04-2015, 14:32
ma ovaj jos ima 3 planete u vodoliji, a mars mu je egzaktno na ascedentu, ukupno 5 planeta u prvoj kuci, So u ribama. on kaze da nijednu devojku nije dosad prevario, a one njega jesu, to je i bio uzrok raskida, mozda je sad i malo ogorcen, ne znam. ja nemam nista u vodoliji, ali sinastrija nam generalno nije losa, osim tog Mo180Ma... pa i Mo180Ve, jer mu je i venera u konjukciji sa Marsom. uzasno mi ide na zivce posle tog "incidenta", i svaki cas mu prebacujem i zbog nekih gluposti, al jednostavno ne mogu da predjem preko toga, ko zna sta bi bilo da me je prevario :D

rijanon
29-04-2015, 14:36
Ja, sa debiltiranim SA u Raku u 7. najvecim delom takve ljude i privlacim u zivot...

A ja sa SO0ASC u Strelcu 60 JU...i sto se vise trudim da budem savrsena, dobra, iskrena, velikodusna, postena, taj SA se sve jace oseca ugrozen.
eto vidiš.
ja sam onda svojom energijom privukla muškarca. svojim retro Marsom na DCu u Jarcu, koji može imati kompleks.
a to se potvrdilo tako što on ima lošije aspektovan svoj Mesec u Lavu - takođe ima kompleks. sada se polako učimo, upoznajemo. mislim da se oboje trudimo da izbalansiramo. pa videću.. eh živote lutalico :D

sad moram da idem, kasnim kod frizerke :)

alea
29-04-2015, 14:40
Verujem ti.
Moj ima SO0MA0ME u Vodoliji 90 MO moj u Skorpiji.
I to mi je vise nego dovoljno da mi kida zivce...Vodolija je za MO u Skorpiji ma i za vecinu ostalih, jako uvrnuta, i iskreno ume da bude nepodnosljiva...da se inati i ponasa bezobrazno, samo iz nekih svojih motiva.

sad moram da idem, kasnim kod frizerke

Pametna zena, nema sta. :)

danica_91
29-04-2015, 14:41
ma ovaj jos ima 3 planete u vodoliji, a mars mu je egzaktno na ascedentu, ukupno 5 planeta u prvoj kuci, So u ribama. on kaze da nijednu devojku nije dosad prevario, a one njega jesu, to je i bio uzrok raskida, mozda je sad i malo ogorcen, ne znam. ja nemam nista u vodoliji, ali sinastrija nam generalno nije losa, osim tog Mo180Ma... pa i Mo180Ve, jer mu je i venera u konjukciji sa Marsom. uzasno mi ide na zivce posle tog "incidenta", i svaki cas mu prebacujem i zbog nekih gluposti, al jednostavno ne mogu da predjem preko toga, ko zna sta bi bilo da me je prevario :D

pa ako je on asc vodolija, dsc je lav, a So u ribama i jesu zene sa tajnom, ili umetnice, ili dobri lazovi i prevaranti :D zanimljiva ste vi kombinacija...ali najjace kod vas deluje ako imas ti Mo na njegovom dsc...i ti imas So90Ne pa eto muskarca sa odlikama ribe...doduse ti si vise iskrena od njega i direktnija...

makky
29-04-2015, 14:44
Nisam ja bila brižna u tom smislu da sam ja njega smarala s tim, da sam patetisala, da sam ga zivkala, bila brižna pa davila kao što majka zna da udavi svoje dete prevelikom pažnjom. Ono što sam radla jeste da sam uvek imala razumevanja za njega, njegove potrebe i želje, ma koliko da meni neke stvari nisu odgovarale i da nisu bile po mojoj volji. I baš zato što znam da on pati od kompleksa niže vrednosti, ja sam ta koja mu je pridavala veliki značaj, kako bi se on sam bolje osećao. Ne bih sad da vam iznosim detalje, dosta je lično, ali ono što zasigurno znam jeste da naš raskid nije prouzrokovan time što sam ga ja smorila, što je izgubio interesovanje za mene ili što sam ga nesvesno povređivala.
Život je mnogo više od astrologije, i ja jako dobro znam u kakvoj sam vezi bila i sa kakvom osobom, dobro su mi poznati i moji i njegovi potezi, kao i to zbog čega smo sad prekinuli, a to nije ništa od ovoga što vi navodite kao primere. I tim svojim ponašanjem on je mene povredio, ne ja njega. Al to je njegova odluka i teret ovoga što nam je uradio oboma će sam nositi. Nisam klinka, a nisam ni maloumna, imam 29 godina i mnogo više životnog iskustva no što bi se to pretpodstavilo za nekog mojih godina.
No, otišli smo previše u off, neke stvari su previše lične, tako da ne bih dalje dužila po ovoj temi.

Nina Sofia
29-04-2015, 14:45
Ja sa svojom konjukcijom Mo i Ma u natalu privlacim muskarce sa naglasenim Ma koji je kod svih bio u vazdusnom znaku i u trentnoj sinastriji imam moj Mo0Ma konjukcija njegov Ma (njegov je u 7 kuci ali 8 znak).

Iskreno ja se postavljam skroz korektno , ali zato bas umemo da pecnemo jedno drugo i to recima . On ume da me iskulira sto mene prilicno naljuti i ja onda nisam ziva dok ne prebacim (tacnije kontrolisem se par sati i onda nazovem i kazem sta imam) . Strast postoji , prekidi postoje i vise je tralala nasa prica i nije ozbiljna . On je racionalniji , ja se vise zanosim . Ali ono sto je konstantno je to da on uporno oseca citiram ''grizu savesti '' zbog mene , jer ja pruzam isuvise ( to je verovatno to sto mu sa 3 planete upadam u 8 nak).

venera88
29-04-2015, 14:49
alea, jel to taj tvoj partner ili onaj bivsi? kako izdrzavas, daj neki savet? :D ja njega stvarno volim, cak prvi put u zivotu mogu da kazem da nekog stvarno mnogo volim, mozda sam ga ja idealizovala (a jesam sigurno :D) i utoliko je i moje razocaranje bilo vece, jer nikako ovo nisam ocekivala, neke stvari pre ovoga nisam ni primecivala niti obracala paznju, nesto sto mi je ranije kod njega bilo simpaticno sad je nepodnosljivo, bas nam je mucno u poslednje vreme, a ne mogu da se nateram da raskinem, znam da cu nevidjeno da se deprimiram, i onda to samo odlazem...

gbruthbg
29-04-2015, 14:56
Nisam znala ovo za Mars i Mesec...
Moj Mars u Devici 5 kuca radi sextile na njegov Mo u Skorpiji 7 kuca aspekt 3A

Ko je tu za koga fatalan ?

Nije moj Mars jak u Devici vise je analitican ali nije da nije opasan na 29 je stepenu, imam sesto culo zaista ali Skorpija i Mo tu nije laka

danica_91
29-04-2015, 14:59
Ja sa svojom konjukcijom Mo i Ma u natalu privlacim muskarce sa naglasenim Ma koji je kod svih bio u vazdusnom znaku i u trentnoj sinastriji imam moj Mo0Ma konjukcija njegov Ma (njegov je u 7 kuci ali 8 znak).

Iskreno ja se postavljam skroz korektno , ali zato bas umemo da pecnemo jedno drugo i to recima . On ume da me iskulira sto mene prilicno naljuti i ja onda nisam ziva dok ne prebacim (tacnije kontrolisem se par sati i onda nazovem i kazem sta imam) . Strast postoji , prekidi postoje i vise je tralala nasa prica i nije ozbiljna . On je racionalniji , ja se vise zanosim . Ali ono sto je konstantno je to da on uporno oseca citiram ''grizu savesti '' zbog mene , jer ja pruzam isuvise ( to je verovatno to sto mu sa 3 planete upadam u 8 nak).

zanimljiv komentar za 8. kucu i osecaja da on misli da ti pruzas previse...pre bi to mozda bio trigon tvog Ju u vodoliji sa njegovim Ma i njegovom 7. kucom generalno...ja , sto se tice 8. kuce kod partnera, i nisam tako pozitivna...to budi jake strasti, znaci lozi se na tebe, ali isto tako ta osoba ne vidi realno kakva si ti, i to moze da budi neke strahove i najdublje osecaje kod partnera, znaci njega...slicna prica je i sa 12. poljem...mislim da osoba cija je kuca ne moze da te sagleda realno...

lik kome moje So pada u njegovu 8. kucu je lud za mnom godinama i lozi se na mene kao nenormalan iako on meni nikad nije bio bitan u zivotu, cak nikad nista za njega nisam uradila, kulirala sam ga, ali on misli da sam ja fatalna i mislim da pravi drugu neku sliku u glavi o meni nego sto ja jesam, a Ne nam nije umesan...

zato me cudi da sa punom 8. kucom on oseca da ti mnogo dajes...

gbruthbg
29-04-2015, 15:08
A sto bas 8 kuca ? Ja nju nekako ne povezujem sa emocijama, pa cak ni sa sexom,iako je analogna skorpiji, vise nekako sa tudjim novcem, operacijama, nasledstvom pa mi nije jasna ova privlacnost ?

venera88
29-04-2015, 15:14
pa ako je on asc vodolija, dsc je lav, a So u ribama i jesu zene sa tajnom, ili umetnice, ili dobri lazovi i prevaranti :D zanimljiva ste vi kombinacija...ali najjace kod vas deluje ako imas ti Mo na njegovom dsc...i ti imas So90Ne pa eto muskarca sa odlikama ribe...doduse ti si vise iskrena od njega i direktnija...

da, moj Mo je na njegovom DC :) pa nisam ja lazov i prevarant, ali jesam umetnik u dusi. on je taj koji je brutalno iskren i direktan, i ume jako gadno da uvredi sagovornika, a onda se pravda time sto je ISKREN, i to je uvek vrlina, on to ceni, bla bla, a nije svestan da nekad nesto treba precutati. pa sta da vam kazem kad je upoznao moju sestru i drugaricu, i rekao mojo sestri da smo iste, a ova drugarica se nadovezala i rekla i ja sam im sestra, a on onako nadmeno joj odg - hmm, ne nisi im sestra, veruj mi, ne bih da nastavljam da se ne bi uvredila. ja u soku :eek: ima jos dosta takvih primera. ume da bude poprilicno bezobrazan i drzak a to pravda svojom iskrenoscu.

danica_91
29-04-2015, 15:17
A sto bas 8 kuca ? Ja nju nekako ne povezujem sa emocijama, pa cak ni sa sexom,iako je analogna skorpiji, vise nekako sa tudjim novcem, operacijama, nasledstvom pa mi nije jasna ova privlacnost ?

pa 8. kuca je kuca skorpije, a skorpija pored svega sto si rekla jeste i sex, i jaka zelja za dominacijom, kontrolom, skorpija zeli nesto a to nesto mora i da dobije....ali i sve ono sto ne voli da se deli okolo sa drugim ljudima...vise se drzi za sebe, pa ljudi sa punom 8. kucu ne pricaju o sebi, kriju dosta...ali vole i da kontrolisu situaciju, ljude...

a kad necija pleneta padne u tvoju 8. kucu moze da otvori neke stvari u tebi za koje nisi znala da postoje,neke emocije npr, nesto sto moze mnogo da te promeni...ili na dobro ili na lose...ako je Ma upao onda ta osoba hoce sex sa tobom, sve zavisi kakve planete padnu...ali isto tako je ta osoba sa planetama tebi nepoznata i misteriozna i onda ti zelis da je bolje upoznas, da dominiras njom, da otkrijes sta se krije iza ...

ali sve zavisi i da li imas ti kao osoba naglasenu skorpiju npr ili imas neke planete koje ne zele da dominiraju...pa onda samim tim ta puna 8. kuca moze drugacije da se odigra, da te mozda uopste ne pogode te tudje planete toliko jako...

danica_91
29-04-2015, 15:18
da, moj Mo je na njegovom DC :) pa nisam ja lazov i prevarant, ali jesam umetnik u dusi. on je taj koji je brutalno iskren i direktan, i ume jako gadno da uvredi sagovornika, a onda se pravda time sto je ISKREN, i to je uvek vrlina, on to ceni, bla bla, a nije svestan da nekad nesto treba precutati. pa sta da vam kazem kad je upoznao moju sestru i drugaricu, i rekao mojo sestri da smo iste, a ova drugarica se nadovezala i rekla i ja sam im sestra, a on onako nadmeno joj odg - hmm, ne nisi im sestra, veruj mi, ne bih da nastavljam da se ne bi uvredila. ja u soku :eek: ima jos dosta takvih primera. ume da bude poprilicno bezobrazan i drzak a to pravda svojom iskrenoscu.

to je puna 1. kuca pa mora da se kaze..kuca ovna, i to ga i vadi...vodolija uvek ima problem jer ne zna sta i kako i kad ide. to je uran, taj nema pojma o redu...

rekla sam da je sa tobom lakse jer ti imas Ma u ovnu i Mo, Ve u lavu, i ti ljudi uglavnom su iskreni...

dok su vodolije sa ribama malo cudnije, oni jesu u sustini iskreni ali su teski za tumacenje, jer uvek moze tu jos nesto iza da se krije...ne znam kako to da objasnim, sa ribama i vodolijama je uvek malo cudno :) mislim to je samo moje misljenje, sve zavisi ko na kakve osobe naidje =) So u ribama moze jako dobro da glumi i da krije...znam lika koji je zaljubljen u mene godinama i ima planete u ribama i vodoliji, i sa mnom je super, drugari smo, on ima hiljadu cura okolo, puno puta mi u facu kaze neke stvari koje nisu lepe za cuti, izvredja me, jer hoce da me povredi...a onda opet ga, kad se napije, nesto pukne i onda me zove da mi se izvinjava i da mi prica kako u stvari je zaljubljen a zna da nema nista od nas i onda se ponasa debilno...u tom smislu sam mislila da nije uvek skroz iskren...jer ovaj prizna kad je pijan ili prizna posle nekoliok godina cutanja...iako je ovako jako direktan i prica kako kaze uvek sve i svima otvoreno ...

gbruthbg
29-04-2015, 15:19
Aha ..hvala ti puno na objasnjenju ..mnogo mi je jasnije sada ....

Ja sam inace Skorpija :)

Danice :)

Lahadima
29-04-2015, 15:21
Vazdusni znaci su cesto "pozeri".
Kao manekeni, vole da se reklamiraju...

Doktorirala sam na ovom MA, ceo zivot me prati, a pravi mi 90MO...a to je inace osobina koju najvise mrzim kod muskarca, kada je neko zenskaros.
I onda kada ga sutnes ume da se pokunji i vrati kao kuce, jer ovaj MA nema dostojanstvo, kao sto rekoh, peregriniran je ( i ne moze da parira nasim MA u Ovnu ) .

Prvi put da se sa tobom ne slažem, otkad sam na ovom forumu :) Eto i to se desilo hahaha.

Moj dečko ima Ma u vodoliji i apsolutno je sve suprotno od ovoga što ste pisale ti i devojke. Nit ume da flertuje, nit voli žene nešto naročito (Ve u jarcu - ženomrzac hahaha) jako je čudan, ne znam ni kako je mene našao hahaha (ja sam njega). Nit ima Fb, nit pati od toga kako ga vide, nit ima drugarice. Dostojanstvo mu je do plafona, kao i ego. Pre bi crko nego da se vrati kao kuče, jako ceni sebe. Iskreno, čak bih nekad i volela da je malo veći zezator i da je opušteniji i sa ženama i generalno u životu, dosta je ozbiljan. Nikad to ne bih povezala sa ovim Ma... Ne ume da se predstavi kao što to ja umem (vaga), ne voli ljude ili veće društvo, jeste pričljiv ali nepoverljiv generalno. Ne vara, malo žena u životu. (da ne bude sad u fazonu "to ti misliš" - zaista je tako). Na tu temu je stabilan, ne menja, ne voli da menja ništa inače, takav je tip. "Dosadan", porodičan tip :) Nema ni malo neke lepršavosti koju bih volela da vidim kod ovog marsa...
Kod njega je sav bunt ovog marsa otišao na imidž - duga kosa, metalac je ;)

Napominjem - njemu je Ve u jarcu i ima So0Sa. Tipičan je "jarac", ima te hladne osobine i voli stabilnost. Što se tiče perverzija i flerta - tu sam ja za njega majstor hahaha, volim da sam u centru pažnje ili da dramim, čak i pored mog Mo u jarcu, imam nekad običaj da budem drama queen ko da sam lav :) Mislim da je ovo jako važno, to što on ima ove planete obojene saturnom, inače sumnjam da bi bio pouzdan kao što jeste... Onda bi verovatno bio ovo o čemu ste pisale...

S druge strane, drug koji ima Ma u blizancima je klasičan ženskaroš, što i ja ne podnosim, na kilometar se vidi iako on tvrdi da to nije tako. Doduše, njegov Ma dispozicijom ide u vagu (Me u vagi), plus ima dosta slab horoskop, oštećen saturn, oštećen jupiter, nijedna planeta nije u sedištu a dispozicijom ide ili u pad ili u izgon, tako da sve ima uticaj...

danica_91
29-04-2015, 15:34
Aha ..hvala ti puno na objasnjenju ..mnogo mi je jasnije sada ....

Ja sam inace Skorpija :)

Danice :)

pa ti jesi skorpija, a mi smo pricali o partneru gde bi neka tvoja planeta pala npr. u njegovu 8. kucu ili ako necija planeta padne u tvoju 8. kucu...ti bi mozda jako reagovala, to vec ne znam :)

gbruthbg
29-04-2015, 15:36
pa ti jesi skorpija, a mi smo pricali o partneru gde bi neka tvoja planeta pala npr. u njegovu 8. kucu ili ako necija planeta padne u tvoju 8. kucu...ti bi mozda jako reagovala, to vec ne znam :)

Da da ukapirala sam i da zamisli cak tri moje planete padaju u njegovu 8 , to moj Me koji mi je vladar AC , Jupiter koji mi je vladar 7 i Uran sve u njegovu 8 koja je u Strelcu :)

Jel cu mu doci glave Dano ?

BUXXAXXAX :rolleyes::D

I ono sto napisah moj Ma sextile njegov Mo eto cisto da se drzimo teme ...

Nisam znala za 8 kucu ovo sad sam happy

gbruthbg
29-04-2015, 15:41
Dano pa ti si Blizanac/Skorpija Mo u Ovnu a ja obrnuto Skorpija/Blizanac Mo u Ovnu

venera88
29-04-2015, 15:44
to je puna 1. kuca pa mora da se kaze..kuca ovna, i to ga i vadi...vodolija uvek ima problem jer ne zna sta i kako i kad ide. to je uran, taj nema pojma o redu...

rekla sam da je sa tobom lakse jer ti imas Ma u ovnu i Mo, Ve u lavu, i ti ljudi uglavnom su iskreni...

dok su vodolije sa ribama malo cudnije, oni jesu u sustini iskreni ali su teski za tumacenje, jer uvek moze tu jos nesto iza da se krije...ne znam kako to da objasnim, sa ribama i vodolijama je uvek malo cudno :) mislim to je samo moje misljenje, sve zavisi ko na kakve osobe naidje =) So u ribama moze jako dobro da glumi i da krije...znam lika koji je zaljubljen u mene godinama i ima planete u ribama i vodoliji, i sa mnom je super, drugari smo, on ima hiljadu cura okolo, puno puta mi u facu kaze neke stvari koje nisu lepe za cuti, izvredja me, jer hoce da me povredi...a onda opet ga, kad se napije, nesto pukne i onda me zove da mi se izvinjava i da mi prica kako u stvari je zaljubljen a zna da nema nista od nas i onda se ponasa debilno...u tom smislu sam mislila da nije uvek skroz iskren...jer ovaj prizna kad je pijan ili prizna posle nekoliok godina cutanja...iako je ovako jako direktan i prica kako kaze uvek sve i svima otvoreno ...

primetila sam da su ribe i vodolija najomrazeniji na zenskoj listi :D ja nisam ranije imala iskustva ni sa jednim znakom, a kad smo se tek upoznali delovao mi je nekako emotivno bas, kao neki nezni div (ima dva metra). lako se rasplace, nije mu problem da kaze da je povredjen... a ta njegova iskrenost... rekao mi na prvom dejtu da sam klempava :D rekoh sebi ovaj nije normalan, a sarmantan je jako, ume da se uvuce, maza je, voli da se svidi drugima, to mu je najgore da ga neko ne voli (kad smo se posvadjali kaze mi - sad ce tvoje drugarice i sestra da me mrze, a ja - hoce :D )
sa druge strane, ja jesam iskrena, ali sam pre svega diplomata :p

a to za vredjanje pa izjave ljubavi, bilo je toga i kod mene, s tim sto je ta budala bio strelac/bik, i gle cuda Ma u vodoliji :D imaju oni neki kvar u glavi...

gbruthbg
29-04-2015, 15:47
Meni su Vodolije najbolje muske ..U emotivnom i sexualnom smislu najbolje sam se sa njima kapirala mozda sto imam Me0Ur ...

Volim Vodolije ....muske Ribe ne poznajem

danica_91
29-04-2015, 15:50
Prvi put da se sa tobom ne slažem, otkad sam na ovom forumu :) Eto i to se desilo hahaha.

Moj dečko ima Ma u vodoliji i apsolutno je sve suprotno od ovoga što ste pisale ti i devojke. Nit ume da flertuje, nit voli žene nešto naročito (Ve u jarcu - ženomrzac hahaha) jako je čudan, ne znam ni kako je mene našao hahaha (ja sam njega). Nit ima Fb, nit pati od toga kako ga vide, nit ima drugarice. Dostojanstvo mu je do plafona, kao i ego. Pre bi crko nego da se vrati kao kuče, jako ceni sebe. Iskreno, čak bih nekad i volela da je malo veći zezator i da je opušteniji i sa ženama i generalno u životu, dosta je ozbiljan. Nikad to ne bih povezala sa ovim Ma... Ne ume da se predstavi kao što to ja umem (vaga), ne voli ljude ili veće društvo, jeste pričljiv ali nepoverljiv generalno. Ne vara, malo žena u životu. (da ne bude sad u fazonu "to ti misliš" - zaista je tako). Na tu temu je stabilan, ne menja, ne voli da menja ništa inače, takav je tip. "Dosadan", porodičan tip :) Nema ni malo neke lepršavosti koju bih volela da vidim kod ovog marsa...
Kod njega je sav bunt ovog marsa otišao na imidž - duga kosa, metalac je ;)

Napominjem - njemu je Ve u jarcu i ima So0Sa. Tipičan je "jarac", ima te hladne osobine i voli stabilnost. Što se tiče perverzija i flerta - tu sam ja za njega majstor hahaha, volim da sam u centru pažnje ili da dramim, čak i pored mog Mo u jarcu, imam nekad običaj da budem drama queen ko da sam lav :) Mislim da je ovo jako važno, to što on ima ove planete obojene saturnom, inače sumnjam da bi bio pouzdan kao što jeste... Onda bi verovatno bio ovo o čemu ste pisale...

S druge strane, drug koji ima Ma u blizancima je klasičan ženskaroš, što i ja ne podnosim, na kilometar se vidi iako on tvrdi da to nije tako. Doduše, njegov Ma dispozicijom ide u vagu (Me u vagi), plus ima dosta slab horoskop, oštećen saturn, oštećen jupiter, nijedna planeta nije u sedištu a dispozicijom ide ili u pad ili u izgon, tako da sve ima uticaj...

pa on ima cak i Ma90Pl a Ma mu vlada 8. kucom...zali boze sto nema pojma o sexu...mada tu mnogo mora da se radi da bi doslo do toga...ja sam samo rekla da Ma u vodoliji jesu cesto zenskarosi i da vole sve da probaju, da experimentisu, ali nisam rekla da su majstori sexa, cak su jaci na recima i to, sto su svi metalci pa imaju taj neki imidz, neki fazon, spiku, vole pornice...mozda zbog Ma90Pl tom tvom treba neko da ga oslobodi, da ga poduci xD mislim na polje sexa :D a a on je asc devica, Me0Ur trebalo bi da je cudak, jos u strelcu, da bude radoznao, da hoce da nauci, ali opet to u 4. kuci gde su ove planete nekako zatvorene, ne otkrivaju se lako...ima Ve u jarcu i Mo u vagi pa trazi stabilnije i mirnije zene, ali ima i kvadrat, pa cas hoce zenu popularnu, lepoticu, cas zenu ozbiljnu..ali po ovom horoskopu nikad ne bih rekla da je toliki jarac...sto kazes da ne voli mnogo ljude je dsc u ribama i 11. kuca u raku...to su ljudi koji ce vise sa manje ljudi da se druze, sa ljudima koji su im kao porodica...i So u sco generalno ne voli da se istice javno, kao ni Sa u sco, niti vole drustvene mreze... mozda ima toliki ego jer mu je Ma u 5. kuci, to imaju svi ljudi sa Ma u 5. kuci, kuci lava...

danica_91
29-04-2015, 15:54
Dano pa ti si Blizanac/Skorpija Mo u Ovnu a ja obrnuto Skorpija/Blizanac Mo u Ovnu

ahaha ijaoo, pa ovo je show :D

danica_91
29-04-2015, 15:55
Da da ukapirala sam i da zamisli cak tri moje planete padaju u njegovu 8 , to moj Me koji mi je vladar AC , Jupiter koji mi je vladar 7 i Uran sve u njegovu 8 koja je u Strelcu :)

Jel cu mu doci glave Dano ?

BUXXAXXAX :rolleyes::D

I ono sto napisah moj Ma sextile njegov Mo eto cisto da se drzimo teme ...

Nisam znala za 8 kucu ovo sad sam happy

pa mogla bi da ga promenis jako...ali se trudi da bude pozitivno =)

gbruthbg
29-04-2015, 16:12
Hocu ...hocu ...:)

Mesec u Ovnu ... doci ce nam taj Mo glave i tebi i meni ...iako ga volim ali smo brze i lude 100%

alea
29-04-2015, 16:24
Napominjem - njemu je Ve u jarcu i ima So0Sa. Tipičan je "jarac"

I moj ima VE u Jarcu, u konjunkciji sa mojom VE, a ima SA0MO.

Ma zavisi sve od cele natalne karte...ne mozemo generalizovati, to nam je svima odavno jasno...

I da vam malo razbijem iluzije, 8. kuca nema veze sa emocijama, ovo je kuca kojom vlada SA i averziji je sa nasim ASC, ovo je kuca kraja, kuca zavrsetaka a sam SA pa samim tim i ova kuca, ima osobinu da nakon sto nesto izgradi, na kraju sve porusi, unisti, a kralje je sadizma, pa se cesto sa ovakvom postavkom neko u odnosu oseca kao rob, kao zatocenik i da se drugi u odnosu postavlja dominantno.

Negde sam bas pisala o ovoj kuci, u kontekstu tranzita SA kroz 8.

Skorpija je inace, kao nem znak, ujedno i znak lazi...( sto ne znaci da su sve Skorpije lazovi, molim da me neko ne shvati pogresno. )

gbruthbg
29-04-2015, 17:44
I moj ima VE u Jarcu, u konjunkciji sa mojom VE, a ima SA0MO.

I da vam malo razbijem iluzije, 8. kuca nema veze sa emocijama, ovo je kuca kojom vlada SA i averziji je sa nasim ASC, ovo je kuca kraja, kuca zavrsetaka a sam SA pa samim tim i ova kuca, ima osobinu da nakon sto nesto izgradi, na kraju sve porusi, unisti, a kralje je sadizma, pa se cesto sa ovakvom postavkom neko u odnosu oseca kao rob, kao zatocenik i da se drugi u odnosu postavlja dominantno.

Skorpija je inace, kao nem znak, ujedno i znak lazi...( sto ne znaci da su sve Skorpije lazovi, molim da me neko ne shvati pogresno. )

Au pa ne verujem bas da se oseca kao rob... A od sadizma tek smo daleko...
Nije mu 8 u Skorpiji nego u Strelcu pa tu padaju moje planete ...

Ja sma cula da su najlazljiviji znaci Rakovi i Skorpije ..pogotovu sa ulupanim Mesecom ali ne Skorpije sa So u Skorpiji vec sa AC u Skorpiji ili Mo u Skorpiji

rijanon
29-04-2015, 17:48
i kod Ve u vodoliji, najvise radi ako je cura razvedena, ili ako je cura isto tako luda kao oni, pa onda oni ne znaju sta ce sa njom, pa onda budu on i off veze koje se vuku godinama... ali se uvek vracaju toj koja ih gleda kao igracku ili kao nekog usput, a ne onoj koja ih gleda kao boga i koja im je stalno dostupna...te planete u vodoliji su uvek najcudnije i najteze za tumacenje...
moj momak ima ovu Ve - tačno je. ali mu je Mo u Lavu. ;)
pa 8. kuca je kuca skorpije, a skorpija pored svega sto si rekla jeste i sex, i jaka zelja za dominacijom, kontrolom, skorpija zeli nesto a to nesto mora i da dobije....ali i sve ono sto ne voli da se deli okolo sa drugim ljudima...vise se drzi za sebe, pa ljudi sa punom 8. kucu ne pricaju o sebi, kriju dosta...ali vole i da kontrolisu situaciju, ljude...

a kad necija pleneta padne u tvoju 8. kucu moze da otvori neke stvari u tebi za koje nisi znala da postoje,neke emocije npr, nesto sto moze mnogo da te promeni...ili na dobro ili na lose...ako je Ma upao onda ta osoba hoce sex sa tobom, sve zavisi kakve planete padnu...ali isto tako je ta osoba sa planetama tebi nepoznata i misteriozna i onda ti zelis da je bolje upoznas, da dominiras njom, da otkrijes sta se krije iza ...

ali sve zavisi i da li imas ti kao osoba naglasenu skorpiju npr ili imas neke planete koje ne zele da dominiraju...pa onda samim tim ta puna 8. kuca moze drugacije da se odigra, da te mozda uopste ne pogode te tudje planete toliko jako...
moja 8. kuća je u Vodoliji i tu pada njegovo Sunce, Venera i Merkur.
ali moje lične planete nisu Sco tipovi i ja ne želim da dominiram mojim momkom, imam Ve u Raku u 1. kući. samo mi je Pl natalno u Sco.
ali mi jeste on misteriozan i otkrio je u meni osećanja i sposobnosti za koje nisam znala da imam. s njim sam naučila da budem jača nego što je moja Ve u Raku. s njim sazrevam.
Meni su Vodolije najbolje muske ..U emotivnom i sexualnom smislu najbolje sam se sa njima kapirala

Volim Vodolije ....
I JA ! ;)

Ma zavisi sve od cele natalne karte...ne mozemo generalizovati, to nam je svima odavno jasno...

I OVO IMA SMISLA. ali ako Sa vlada 8. kućom i ima tendenciju da ruši, mislim da ipak to radi u pozitivnom smislu na kraju. Sa je (m)učitelj. on nas uči tako što ruši sve što je KLIMAVO sagrađeno. u Sa povratku recimo pretrpimo događaje koje nas učine zrelim i tu onda imamo priliku da ispočetka gradimo porušeno, ali sada da gradimo pametnije i bolje. neće Sa niti može porušiti ono što zaista vredi. on ruši naše iluzije.

Lahadima
29-04-2015, 18:31
pa on ima cak i Ma90Pl a Ma mu vlada 8. kucom...zali boze sto nema pojma o sexu...mada tu mnogo mora da se radi da bi doslo do toga...ja sam samo rekla da Ma u vodoliji jesu cesto zenskarosi i da vole sve da probaju, da experimentisu, ali nisam rekla da su majstori sexa, cak su jaci na recima i to, sto su svi metalci pa imaju taj neki imidz, neki fazon, spiku, vole pornice...mozda zbog Ma90Pl tom tvom treba neko da ga oslobodi, da ga poduci xD mislim na polje sexa :D a a on je asc devica, Me0Ur trebalo bi da je cudak, jos u strelcu, da bude radoznao, da hoce da nauci, ali opet to u 4. kuci gde su ove planete nekako zatvorene, ne otkrivaju se lako...ima Ve u jarcu i Mo u vagi pa trazi stabilnije i mirnije zene, ali ima i kvadrat, pa cas hoce zenu popularnu, lepoticu, cas zenu ozbiljnu..ali po ovom horoskopu nikad ne bih rekla da je toliki jarac...sto kazes da ne voli mnogo ljude je dsc u ribama i 11. kuca u raku...to su ljudi koji ce vise sa manje ljudi da se druze, sa ljudima koji su im kao porodica...i So u sco generalno ne voli da se istice javno, kao ni Sa u sco, niti vole drustvene mreze... mozda ima toliki ego jer mu je Ma u 5. kuci, to imaju svi ljudi sa Ma u 5. kuci, kuci lava...

Gde ja napisah da nema pojma o seksu? :D To što neko nije ženskaroš ne znači da nema pojma u krevetu, baš naprotiv, ovi koji jesu ženskaroši su vrlo često na tom polju "promašaji" pa valjda neko svoje neiskustvo ili neke komplekse leče tako što jure žene... U 99% slučajeva je tako.

Pas koji laje ne ujeda ;) Ovaj što ćuti je zeznut hahaha.

Inače, hvala za komentar :) Jeste, njemu je Ma u petoj u vodoliji i ima jak ego, doduše ja to gotivim kod ljudi, privlačim takve osobe, sa takvima se i družim...

Elem, nevezano za tvoj komentar nego generalno: Suština je bila da ne treba tumačiti sve samo na osnovu položaja marsa, venere ili čega već.

venera88
29-04-2015, 18:37
Lahadima, slazem se sa ovim sto si rekla, najgori (najbolji) su ovi sto cute. Ovi preterano samouvereni me em nerviraju em su ugl nikakvi. Inace, meni je sa ovim mojim bio najbolji sex :) I evo, malopre smo raskinuli definitvno, strasno :(

alea
29-04-2015, 18:45
8. kuca nije kuca koja bilo sta radja, vec kuca koja unistava, odnosno kuca u kojoj se objektivno ili simbolicki, umire.
U poretku planeta, SA vlada nasim rodjenjem, tj nasim fizickim telom, ASC i vlada nasim krajem, umiranjem. Prah si bio, u prah odlazis. SA vlada nasim 1. i nasim 8. poljem, ASC kao trenutkom naseg rodjenja, i 8 kao nasom smrcu, kada se sve zavrsava i nastupa nista.

Nas ASC, odnosno MI, mozemo da upravljamo onim kucama koje mozemo da vidimo, odnosno kucama koje su u aspektu sa nasim ASC, i to najlepse onda kada su sa nama u harmonicnom aspektu, sekstila ( koji ima prirodu VE, iz razloga sto domicili VE, Bik i Vaga imaju sekstile sa domicilima luminara, Rakom i Lavom ) ili trigona koji ima prirodu JU.
Sa onim kucama koje se nalaze u averziji, mi nemamo dodira, izmedju njih i nas nema razumevanja, nema prepoznavanja, nema slicnosti. Nema cak ni razlika ili sukobljavanja ( kao sto je sa kvadratom ili opozicijom koji imaju prirodu MA i SA iz istog razloga, odnosa njihovih domicila prema domicilima luminara ).
Zato je averzija jedno potpuno "neprepoznavanje" izmedju nas i onoga sto nam se nadje u tim kucama.

Ove kuce su po svojoj prirodi veoma maleficne i to narocito 12. i 8. zatim 6. i 2. Ovo su kuce kojima vladaju i u kojima se raduju malefici, 8. kucom vlada SA, u 12. se on raduje, u 6. kuci raduje se MA, a medju njima, 2. je najpozitivnija, tj namanje je maleficna kuca.

SA je u negativnom kontekstu, prirodni vladar mraka, tamnice, zatocenistva, prisile, osude, zatvora, nekada je vladao robovima, danas moze da vlada sirotinjom, za ove kuce se obicno kaze da "drze planetu u zatvoru ili ropstvu". I ceste su kod ljudi koji i objektivno, zavrse u zatvoru ili zatocenistvu.

Kao prirodni opozit luminarima, SO i MO, zbog svojih domicila u Vodoliji i Jarcu, SA je kralj i vladar hladnoce i leda, meseci kojima on vlada, najhladniji su u godini a tada su i dani, tj svetlost SO najkraca. Njegova priroda je hladno i suvo, i on nije plodna planeta po svojoj prirodi, on je onaj koji unistava. Vlada poslednjom decenijom, tj poslednjim godinama ljudskog zivota, simbolise kraj, simbolise zimu kada nista ne raste i ne cveta a na hladnoci sve se ledi i umire. Ovo su njegove signifikacije i osobine 8. kuce.

Kada se planete nadju u 8. one se upravo ovako osecaju - onda kada to on sa svojom osnovnom karakteristikom kojom vlada - vremenom - dozvoli. Cesto mi toga nismo svesni na pocetku, ali kroz vreme ( SA ) osoba pocne da oseca nerazumevanje, nekompatibilnost, moze da se oseca kao zatocenik u vezi i kao da se odrice sebe i svojih osobina u korist te veze. SA ima osobinu da nam da, puno, ali na kraju sve oduzme i porusi ( koliko je samo vladara, politicara, imucnih osoba sa istaknutim SA koji su posle platili glavom itd...)

Za sinastrijske aspekte, mnogo je vazno da planete koje se nadju u nasem 12. 8. ili 6. imaju neki izlaz, tj neku planetu sa kojom su u aspektu i koja baca svetlost ka nasem ASC i izvlaci iz iz mracnih kuca.

U ovim kucama nema nista misticno, vec je to nas subjektivni osecaj, igra moci, dominacije koja na kraju moze da preraste u umiranje odnosa, ako im ne pruzimo izlaz iz tih kuca. Osim toga, SA je nasa senka, ono sto potiskujemo u sebi, cemu ne damo da se izmlili, sto nas plasi, sto predstavlja nas strah, nase komplekse, ono sa cim ne zelimo da se suocimo.

Takodje, 8. kuca je i 2. od 7.
Ova kuca je objektivno, imovina naseg partnera, pa se prisutnost planeta u ovoj kuci jako cesto oseca kroz taj odnos imovine, mog-tvog novca, moje tvoje plate, ko kome vise kupuje, poklanja, u cijoj kuci se zivi, ko placa vise itd...

gbruthbg
29-04-2015, 18:53
Alea nije tema ali ja sam citala ,inace mi je Sa u 6 i u Skorpiji, da je jako dobar polozaj kad je Sa u 6 jer odatle vidi i 12 i 8 kucu .. Tako da ne moze natusa nista da iznenadi, nema neprijatelja iz vedrog neba, nekih neocekivanih bolesti i slicno...

Sta mislis o tome ?

Hvala za opis 8 kuce ... jako je lepo citatati i tvoja i Danina objasnjenja :)

Znaci necu ga menjati a ni fatalno delovati na njega ...

A zasto po tvom misljenju Mars i Mesec kontakt daje sexualnu privlacnost ?

U toj istoj sinastriji moj Ma u Devici 5 radi sextile na njegov Mo u Skorpiji 7

danica_91
29-04-2015, 18:53
Gde ja napisah da nema pojma o seksu? :D To što neko nije ženskaroš ne znači da nema pojma u krevetu, baš naprotiv, ovi koji jesu ženskaroši su vrlo često na tom polju "promašaji" pa valjda neko svoje neiskustvo ili neke komplekse leče tako što jure žene... U 99% slučajeva je tako.

Pas koji laje ne ujeda ;) Ovaj što ćuti je zeznut hahaha.

Inače, hvala za komentar :) Jeste, njemu je Ma u petoj u vodoliji i ima jak ego, doduše ja to gotivim kod ljudi, privlačim takve osobe, sa takvima se i družim...

Elem, nevezano za tvoj komentar nego generalno: Suština je bila da ne treba tumačiti sve samo na osnovu položaja marsa, venere ili čega već.

napisala si da si ti veci majstor u perverzijama ili tako nesto...na osnovu toga sam napisala...ali super ako je dobar =)

alea
29-04-2015, 19:00
Alea nije tema ali ja sam citala ,inace mi je Sa u 6 i u Skorpiji, da je jako dobar polozaj kad je Sa u 6 jer odatle vidi i 12 i 8 kucu .. Tako da ne moze natusa nista da iznenadi, nema neprijatelja iz vedrog neba, nekih neocekivanih bolesti i slicno...

Sta mislis o tome ?

Hvala za opis 8 kuce ... jako je lepo citatati i tvoja i Danina objasnjenja :)

Znaci necu ga menjati a ni fatalno delovati na njega ...

A zasto po tvom misljenju Mars i Mesec kontakt daje sexualnu privlacnost ?

U toj istoj sinastriji moj Ma u Devici 5 radi sextile na njegov Mo u Skorpiji 7

To oko polozaja malefika, sta je dobro i gde im je dobro, vekovna je diskusija koja se jos uvek nije razjasnila.
Svako ima neko svoje misljenje, barem medju onima koje sam ja citala.

Pisala sam vec, MA i MO su obe planete pripadnici nocne sekte planeta, pripadaju istom klanu kao i VE, a razlicitog su pola, kao i VE i MA.

MO je po svojoj prirodi vlazan a MA je suv usled ogromne vreline, tako da vlaga MO jako prija i natapa MA, koji je bas zato sto je toliko vreo i dodeljen nocnoj sekti planeta, gde su zenske planete MO i VE koje umanjuju njegovu vrelinu i suvocu, natapaju ga i hlade, i time dobijamo ono sto je u prirodi odraz savrsenstva, a to je - ujednacenost, balans, ravnoteza...ali izmedju domicila MA po danu, koji je ipak sustinski malefik ( Ovan ) i domicila MO ( Rak ) postoji kvadrat sto ume da simbolise i povrede, dok izmedju domicila nocnog ( Skorpija ) i i MO ( Rak ) postoji trigon pa umeju lepo da funkcionisu i da se privlace.

gbruthbg
29-04-2015, 19:03
Hvala na odgovorima ;)

alea
29-04-2015, 19:13
Cisto da dodam.

SO0VE mog bivseg muza, u Raku padali su u moje 8. polje odakle su pravili 180VE moja u Jarcu u 2. i 90 MA moj u Ovnu u 5.
Takodje njegov MA iz Vodolije 90MO moj u Skorpiji.
Moj SA natalni je takodje u Raku, ali u 7. polju ( 8. znak ) i sve je bilo u njegovom 12. jer je on ASC Lav.

Iako smo imali predivne aspekte, koji se mozda retko vidjaju, njegovo SO0MO0ASC 120 MO0SO0ASC moj ( njegovo SO u Raku, MO moj u Skorpiji, njegov ASC0MO u Lavu, ASC0SO moje u Strelcu ) njegov JU0MO moj itd...na kraju smo se razisli, mogu cak da kazem uz moju potpunu averziju i odbojnost prema njemu, posle 18 godina.

Necu da mracim, samo da ukazem gde leze opasnosti i da nazovemo stvari pravim imenima.

Jako je dobro da svojim planetama, ili njihovim koje gledaju nas ASC pruzimo izlaz iz tih mracnih kuca, da se ne bi kroz vreme pocele osecati lose ili negativno, ili da ih ne razumemo, da nemaju nasu podrsku, da ne shvatamo sta im je potrebno i sta od nas zele. :)

gbruthbg
29-04-2015, 19:21
Pa bas ste imali lepe aspekte ...
A jel mislis da je zasluzno to sto su vam Ma bas jaki i rade napete aspekte ..?
Ma u Vodoliji a tvoj Ma u Ovnu malo je ego sigurno bio jaci i osveta sa tvoje strane ..
Ja imam Ma u 5 u Devici i ne zaista sve mogu da podnesem ali omalovazavanje bilo koje vrste , udar na licnost i ego pa boga nema , ziva nisam dok ne vratim a vratim ne duplo nego mnogo vise

alea
29-04-2015, 19:26
Ja sam solarni tip zene, rodjenje mi je dnevno, imam SO0ASC u Strelcu 60JU u Vodoliji koji mi je vladar, i MA u Ovnu na vrhu 5.
Moj najveci problem u odnosima je verovatno zelja za uspehom i karijera, a natalno imam ME koji mi vlada 7. u Skorpiji na vrhu 12. i SA u Raku u 7. pa je to zaista velika razlika u odnosu na moj ASC.
MA u Vodoliji je peregriniran, i nema snagu koju ima MA u Ovnu.

Ali dobro, zivot ide dalje, samo me opet stize isti takav MA. :)

rijanon
29-04-2015, 19:27
Cisto da dodam.

SO0VE mog bivseg muza, u Raku padali su u moje 8. polje odakle su pravili 180VE moja u Jarcu u 2. i 90 MA moj u Ovnu u 5.
Moj SA natalni je takodje u Raku, ali u 7. polju ( 8. znak ) i sve je bilo u njegovom 12. jer je on ASC Lav.

Iako smo imali predivne aspekte, koji se mozda retko vidjaju, njegovo SO0MO0ASC 120 MO0SO0ASC moj ( njegovo SO u Raku, MO moj u Skorpiji, njegov ASC0MO u Lavu, ASC0SO moje u Strelcu ) njegov JU0MO moj itd...na kraju smo se razisli, mogu cak da kazem uz moju potpunu averziju i odbojnost prema njemu, posle 18 godina.

Necu da mracim, samo da ukazem gde leze opasnosti i da nazovemo stvari pravim imenima.

Jako je dobro da svojim planetama, ili njihovim koje gledaju nas ASC pruzimo izlaz iz tih mracnih kuca, da se ne bi kroz vreme pocele osecati lose ili negativno, ili da ih ne razumemo, da nemaju nasu podrsku, da ne shvatamo sta im je potrebno i sta od nas zele. :)
samo kada smo svesni opasnosti - onda to više nije opasnost! onda znamo kako je prevazići. ;)

ja sada razumem šta da radim sa njegovim So, Ve, Merkurom u mojoj 8. kući. i kako da se postavim.

njegovo So u mojoj 8. prima trigon mog So. njegov Merkur u mojoj 8. prima 120 od mog Sunca. ovo su onda aspekti na kojim treba da radimo da bismo prevazišli teret. jer se sve može ako postoki ZAJEDNIČKA VOLJA. a imamo lepih i drugih aspekata.
hvala :)

Lahadima
29-04-2015, 19:28
Cisto da dodam.

Jako interesantan post. Eto, i pored dobrih aspekata koje si navela, koji su svakako morali da postoje jer ste ipak došli do braka i dugo bili u njemu, ipak je na kraju usledio razvod :(

Ma90Mo jeste težak aspekt jer Ma "napada" Mo, razara ga, uništava ga emotivno. Eto, očigledno da je osmo polje odradilo simboliku, odnosno planete u njemu koje "napadaju" tvoje lične planete...
Pretpostavljam da isto važi i za podznak, pitala sam to pre nekoliko strana (kad naš podznak pada u nečije osmo polje).

gbruthbg
29-04-2015, 19:34
Ma da naravno ... Nadam se da ces naci coveka mnogo vrednijeg i boljeg ...
A reci mi njegovo Mo u Lavu , da mu nije smetalo sto ne moze da zasija pored tebe ? ako si uspesna bila na poslu, nevezanu d ali je i on uspesan ili ne , da li je to smetalo ?
Znam druga sa ovim Mo , koliko god liberalan uvek tezi da on bude vodja a zena pratioc u smislu da svi njega velicaju iako ona sve radi ...
Pa kako je toga svestan onda joj podmece nogu i spusta u drustvu bezbroj puta onako na sitno, njemu je Me u Skorpiji cini mi se da mu je tu i Ma...
Mislila sam ako nije sukob kod vas dva Ma ,da je njegov Mo to podstrekao i hranio a Ma pokusao da izvrsi u delo ...

alea
29-04-2015, 19:35
Jako interesantan post. Eto, i pored dobrih aspekata koje si navela, koji su svakako morali da postoje jer ste ipak došli do braka i dugo bili u njemu, ipak je na kraju usledio razvod :(

Ma90Mo jeste težak aspekt jer Ma "napada" Mo, razara ga, uništava ga emotivno. Eto, očigledno da je osmo polje odradilo simboliku, odnosno planete u njemu koje "napadaju" tvoje lične planete...
Pretpostavljam da isto važi i za podznak, pitala sam to pre nekoliko strana (kad naš podznak pada u nečije osmo polje).

Slicno je, cim nam neko aktivira ova polja simbolika je slicna...
A tu je uvek u pocetku prisutna fascinacija, osecamo strasnu privlacnost, fascinirani smo, onda zapocinju igre moci i dominacije ( sto mi umemo da tumacimo kao velika strast, a u stvari je to nasa zelja da pokorimo, osvojimo, ovladamo ) ali kasnije ume da nastane problem, jer kod SA je uvek osnovni faktor - vreme.

rijanon
29-04-2015, 19:41
Slicno je, cim nam neko aktivira ova polja simbolika je slicna...
A tu je uvek u pocetku prisutna fascinacija, osecamo strasnu privlacnost, fascinirani smo, onda zapocinju igre moci i dominacije ( sto mi umemo da tumacimo kao velika strast, a u stvari je to nasa zelja da pokorimo, osvojimo, ovladamo ) ali kasnije ume da nastane problem, jer kod SA je uvek osnovni faktor - vreme.
ali uvek imamo izbor da rastemo, menjamo se i prilagođavamo u odnosu sa ljudima, zar ne ? to je krajnja svrha univerzuma. harmonija. zato nam i postavlja prepreke. da bismo se izborili za harmoniju. smrt ne postoji bez rođenja, a kada to spoznamo - onda će vreme kao osnovni problem raditi u našu korist. :)

Luftballon
30-04-2015, 09:28
Ovisi kako gledate na astrologiju, ako ste tradicionalisti onda vam je saturn ultimativni zlotvor i vladar 8. pa i smrti, ali tu ima caka. Što je orgazam? Mala smrt, pa otuda i poveznica s 8. poljem.

Moje iskustvo s 8.kućom je ludo i ne gledam na astrologiju tradicionalno već modernistički, elem itekako uzimam u obzir utjecaj pluton posebno jer je vrlo izražen u mojoj karti, pa već iz iskustva kroz život mogu procijeniti jel radi ili ne. Štoviše, za mene je pluton upravo feniks koji se rađa iz pepela i znam nemali broj ljudi izraženih škorpijskih osobina ili bar plutona na uglovima koji su doista kroz život se dizali kao feniksi sa samog dna ili iz bezizlaznih situacija. To su doista ljudi tu koji žive oko mene, moj rod, moji prijatelji, znam o čemu govorim. Stoga se nikako nikako ne mogu složit s tradicionalnim ignoriranjem plutona.

Što se tiče same 8., meni je u 8. kući mars s uranom, pa svatko tko se tu zatekne u aspektu me ludo privlači što sam potvrdila upravo jučer.

Svi muškarci koji su me ikada privlačili seksualno su imali dobar kontakt s mojim vladarom 8. ili mojim planetama u 8. Pri tom ne moram biti zaljubljena u njih za to je zadužen odnos s vladarem 5. ili položaj u 5., ne moraju čak biti niti neki moji "tipovi muškaraca" ali ih želim, jako ih želim.
Što se tiče seksualnih preferencija (sado mazo, vako nako) to je već individualno, ali sukus jest da me sve oko serije 8 aktivira u tom smjeru. Ako nema poveznice, mogu se i zaljubiti, ali neću biti fizički privučena.

To je moje iskustvo.

Lahadima
30-04-2015, 09:32
Ovisi kako gledate na astrologiju, ako ste tradicionalisti onda vam je saturn ultimativni zlotvor i vladar 8. pa i smrti, ali tu ima caka. Što je orgazam? Mala smrt, pa otuda i poveznica s 8. poljem.

Moje iskustvo s 8.kućom je ludo. No, meni je u 8. kući mars s uranom, pa svatko tko se tu zatekne u aspektu me ludo privlači što sam potvrdila upravo jučer.

Svi muškarci koji su me ikada privlačili seksualno su imali dobar kontakt s mojim vladarom 8. ili mojim planetama u 8. Pri tom ne moram biti zaljubljena u njih, ne moraju čak biti niti neki moji "tipovi muškaraca" ali ih želim, jako ih želim.

To je moje iskustvo.

Složila bih se oko ovoga. Meni je vladar osme jupiter u vodoliji i OBAVEZNO neka planeta aspektuje baš njega kad je u pitanju seksualna privlačnost. Uglavnom konjukcija muškog marsa ili čak meseca. U 90% slučajeva je osoba koja mi se jako fizički dopadne sa nekom planetom u vodoliji na mom jupiteru, što ti kažeš želim ga :D
Naravno, ima i drugih aspekata, ali ovo se uglavnom provuče. :)

Luftballon
30-04-2015, 10:10
Baš sam ne tako davno gledala primjer jednog meni bliskog para i uvjerila se u značenje 8.
Generalno se moglo naći poveznica, tj. vidjeli su se jedno drugome u karti kao partneri.
Ne, na prvu i ne nekome tko se astrologiji tek uči, ali moglo se.

Međutim, ono što me zaokupilo bila je ta njihova iznimno snažna privlačnost. Neovisno o astrologiji, oni su već na prvom dejtu završili u krevetu i nisu izlazili danima.

Kada bi netko na prvu gledao njihovu kartu, pitao bi se kako i gdje je to moguće?
Žena izraženih vatreno-zračnih karakteristika bez poveznice s muškarčevom venerom koja je pak bila vodena. Mars i Venera uopće nisu u kontaktu, Mjesec i Mars također.

Naoko da digneš ruke od astrologije, no zato se treba pogledat vladare 8.

A kad tamo aspekt na aspetku i svi vrrrlo uskog orbisa. Vladari njihovih 8. kuća su doslovno bili bombardirani, a i sami vladari su opisivali jedno drugo. Tako primjerice muškarcu jupiter u ribi vladar 8., a žena u 1. polju ima neptun plus taj jupiter izbombardiran svim ženinim planetama...tako da, moje neko iskustvo jest na strani 8. kuće.

Tim više jer u ovom slučaju nije bilo pretpostavljanja bez osnove već se na osnovu te nevjerojatne privlačnosti tražio uzrok u astrologiji.

Vladari 5. su isto bili aspektirani, ali ne tako snažno. Ovo je baš baš bilo vrlo jako.

Dosta ljudi vidi konjunkciju venere i mars i sl. pa pomisli: oo, tu mora da sjevaju iskre, a uživo mlako, ništa. Zato je bitno vidjet vladare.

Lahadima
30-04-2015, 10:29
Slažem se opet :) Pisala sam o konjukciji moje Ve i muškog Ma, kod mene to ne pali, baš naprotiv, imam je sa nekoliko drugova i poznanika. Moja Ve je u vagi i ni najmanje me ne privlači Ma u vagi, šta više - odbija me, mlak mi je, "ženskast".

Da me neko ne shvati pogrešno, svi mi ovde pišemo o nekim svojim iskustvima, moje je takvo sa Ma u vagi, vidim da mnogim damama pvde ne leži recimo Ma u vodoliji, a meni baš leži itd. Svako piše na osnovu svog iskustva...

Sa sadašnjim dečkom imam konjukciju naših vladara osmih polja i završili smo prvo u krevetu i kombinaciji pa tek onda u vezi hahaha. Veza traje inače već 8 godina, ali je započela krevetom ;)

P.S. Ova tema je otišla u off totalno, a predvodnik sam ja, izvinjavam se :D

Luftballon
30-04-2015, 11:19
Neka ode i dođavola dokle god je konstruktivno :D

Samo da se ne sjate oni nabrajači aspekata ili žiceri tumačenja, to je i ubilo ovaj forum.

venera88
30-04-2015, 12:30
Moram i ja da se nadovezem na sve ovo u vezi sa osmom kucom :) elem, ja je nisam nesto povezivala sa sexom, sve do neke solarne eklipse, kad mi je sunce, koje je inace vladar osmog, bilo "ugrozeno" sa svih strana, ja u fazonu - boze, bolje da ne izlazim iz kuce, ko zna sta moze da mi se desi... i jedna devojka mi rekla da ce mi se to odraziti na neki mnogo dobar sex, da nema veze sa opasnostima/smrcu. i tako je i bilo, najbolji do sad! :D

danica_91
30-04-2015, 12:57
ja mislim da Mo i Ma mnogo vise deluju od Ma i Ve u sinastriji...

jer Mo i Ma daju neku emociju, dok Ma i Ve moze dati samo dobar sex, i mnogo svadja, emocije ne moraju da budu ukljucene...

Ja prva imam Ma0Ve i reagujem na tipove koji moraju u svojoj karti da imaju neku vezu izmedju ove dve planete, najcesce imaju kvadrat ili imaju Ma90Mo....ali i kad oni nemaju neke bitne aspekte sa mojim Ma0Ve opet se oseca neka hemija..odnosno kad njihovi Ma i Ve(koji su u aspektu) nisu u aspektu sa mojim Ma i Ve...

a kad sam ja dozivela bas konjukcije Ma i Ve u sinastriji sa nekim to je bilo prilicno kratko i zavrseno lose na kraju, bude burno ali kako pocne, tako stane odjednom, emocije i ne stignu da se razviju, i vise bude borba ko ce biti glavni...maltene rat

sto se 8. kuce tice, ja sam i rekla da je povezana za sexom...jedan primer je kad sa jednim likom imam punu 8. kucu u kompozitu...to nije tipicna veza, godinama se vuce, ne prestaje, ni strast ne prestaje...ali nije formalna veza, znaci nismo ni u kakvoj vezi niti se cesto vidjamo...mada isto tako ne mozemo nekako da odolimo jedno dugom kad god se vidimo, nebitno da li neko od nas ima partnera...

rijanon
30-04-2015, 18:21

Moje iskustvo s 8.kućom je ludo i ne gledam na astrologiju tradicionalno već modernistički, elem itekako uzimam u obzir utjecaj pluton posebno jer je vrlo izražen u mojoj karti, pa već iz iskustva kroz život mogu procijeniti jel radi ili ne. Štoviše, za mene je pluton upravo feniks koji se rađa iz pepela i znam nemali broj ljudi izraženih škorpijskih osobina ili bar plutona na uglovima koji su doista kroz život se dizali kao feniksi sa samog dna ili iz bezizlaznih situacija. To su doista ljudi tu koji žive oko mene, moj rod, moji prijatelji, znam o čemu govorim. Stoga se nikako nikako ne mogu složit s tradicionalnim ignoriranjem plutona.

Što se tiče same 8., meni je u 8. kući mars s uranom, pa svatko tko se tu zatekne u aspektu me ludo privlači što sam potvrdila upravo jučer.

Svi muškarci koji su me ikada privlačili seksualno su imali dobar kontakt s mojim vladarom 8. ili mojim planetama u 8. Pri tom ne moram biti zaljubljena u njih za to je zadužen odnos s vladarem 5. ili položaj u 5., ne moraju čak biti niti neki moji "tipovi muškaraca" ali ih želim, jako ih želim.
Što se tiče seksualnih preferencija (sado mazo, vako nako) to je već individualno, ali sukus jest da me sve oko serije 8 aktivira u tom smjeru. Ako nema poveznice, mogu se i zaljubiti, ali neću biti fizički privučena.

To je moje iskustvo.
DA! :D ja volim Sa, vidi se u natalu zašto.
za 8. kuću isto ovako gledam. tu je čarolija, magija, ali treba vladati njome. mada je alea u pravu da može biti opasna, ali SAMO ako nemaš snage za nju. meni je 8. u Vodoliji, moj momak je tu stavio svoje So, Ve, Me.
trajemo, iz trud.
moj Uran koji mi vlada 8. kućom ima trigon sa njegovim Mesecom i kvadrat sa njegovim Ma. njegov Uran ima konjukciju na moj Mesec i trigon na moj Ma.
So i Mo su nam lepo aspektovani.
a ako gledamo Sco kao prirodnog vladara 8. kuće - meni Pluton i Mars vladaju 5. kućom, Pluton mi u Sco u 5., a Mars na DCu u egzaltaciji. njegov i moj Ma u trigonu, njegov Pluton trigon moj Ma itd ..
sve treba gledati.

jer Mo i Ma daju neku emociju, dok Ma i Ve moze dati samo dobar sex, i mnogo svadja, emocije ne moraju da budu ukljucene...

sto se 8. kuce tice, ja sam i rekla da je povezana za sexom...jedan primer je kad sa jednim likom imam punu 8. kucu u kompozitu...to nije tipicna veza, godinama se vuce, ne prestaje, ni strast ne prestaje...ali nije formalna veza, znaci nismo ni u kakvoj vezi niti se cesto vidjamo...mada isto tako ne mozemo nekako da odolimo jedno dugom kad god se vidimo, nebitno da li neko od nas ima partnera...
ja imam Ma na Dcu egzaltiran 12o Mo na ICu. moj momak baca svoj Ma na moj Mo i aktivira moj natalni trigon. ;)

alea
30-04-2015, 22:21

Na osnovu cega je to orgazam "mala smrt"?

Da li iko ovde ima iskustvo smrti pa da moze da da ovakvo poredjenje?
Da li ti imas iskustvo smrti pa da mozes da kazes da je ono velika, a orgazam je mala smrt?

Ako je tako lep osecaj umiranja, zasto se onda ljudi uzasavaju smrti? Zasto joj ne hrle, zasto jedva ne cekaju da umru? Zamisli kako je onda lepa prava velika smrt ako je orgazam kao mala, toliko lep?

Zasto ne razmislite malo logicno?

Mislim da se ovakve izjave i matafore koriste samo onda kada nema drugog, i precesto se frljaju ti izrazi bez ikakve logike, i kada nema logicnijeg objasnjenja, a nema ga usled nedovoljnog znanja i nedovoljne posvecenosti istrazivanju...

Ja bih rado pogledala natalne karte tog para o kome pricas, ako je to izvodljivo. :)

Slažem se opet Pisala sam o konjukciji moje Ve i muškog Ma, kod mene to ne pali, baš naprotiv, imam je sa nekoliko drugova i poznanika. Moja Ve je u vagi i ni najmanje me ne privlači Ma u vagi, šta više - odbija me, mlak mi je, "ženskast".

Zasto bi uopste morao da ti lezi MA u Vagi?
Tebi je Vaga 6 polje, i taj MA nema nikakve povezanosti sa tvojim planetama u natalu.

Sa sadašnjim dečkom imam konjukciju naših vladara osmih polja i završili smo prvo u krevetu i kombinaciji pa tek onda u vezi hahaha. Veza traje inače već 8 godina, ali je započela krevetom

Mislis, zato sto je u aspektu sa tvojim JU, i sa tvojom Fortunom i pre svega zato sto ima kvadrat ka tvom ME koji je vladar tvog 5. u 7. i trigon ka natalnoj VE koja je vladar tvog ASC pa iz 6. ni ne vidi domicil u Biku, osim preko JU?
Oba ova polja i 5. i 7. se vezuju za sexualnost, za ljubav i partnere, a JU sam po sebi kao planeta uzivanja, lepih stvari, koji uziva i prirodno vlada 5. uz VE.

Ja imam VE u Jarcu, to je mesto egzaltacije MA, i nikad me u zivotu nije privukao MA u Jarcu, cak ni MA u Ovnu gde je moj natalni MA i moje 5.
Ali jeste MA u Vodoliji, jer je tu vladar mog ASC, JU, i jer takav MA vidi i moj ASC i moje SO, koje pored MA takodje vlada mojim 5. poljem, obzirom da je SO u Ovnu egzaltirano i da je na mom natalnom ASC. Takodje iz Vodolije vidi mog natalnog ME u Skorpiji koji mi vlada 7. i u domicilu je mog SA u Raku u 7. i obostranoj recepciji.

Ali je isti taj MA u Vodoliji u kvadratu sa mojim natalnim MO, koji meni vlada 8. pa me duboko povredjuje, pa zbog njega umem debelo da oplacem, patim, tugujem i sve ono sto moze da donese MO u Skorpiji kao vladar 8.
Isto tako, zbog tog MO imala sam opasnu zivotnu situaciju, davila sam se u reci kao devojcica, onda kada se taj MO aktivirao putem predikcije, jer je malefican u mojoj karti i jer je u 12. znaku od moje Fortune.

Moram i ja da se nadovezem na sve ovo u vezi sa osmom kucom elem, ja je nisam nesto povezivala sa sexom, sve do neke solarne eklipse, kad mi je sunce, koje je inace vladar osmog, bilo "ugrozeno" sa svih strana, ja u fazonu - boze, bolje da ne izlazim iz kuce, ko zna sta moze da mi se desi... i jedna devojka mi rekla da ce mi se to odraziti na neki mnogo dobar sex, da nema veze sa opasnostima/smrcu. i tako je i bilo, najbolji do sad!

Hajde sada logicno.
Kakve veze solarna eklipsa moze da ima sa seksom? :)

Koja planeta je tebi na ASC? Saturn. U kom znaku je ova planeta "ushicena" koga obozava? Znak Vage.
Koja planeta je tebi u Vagi i u aspektu sa tvojim ASC i SA? Pa SO i Fortuna.
Gde ti je vladar 5? VE u Lavu u egzaktnom trigonu sa kim? Sa SA na tvom ASC...

Ne razumem samo jedno?

Ako su sva polja u nasoj natalnoj karti tako carobna i lepa, zasto onda ljudi pate, umiru, razboljevaju se, stradaju, umiru im deca, roditelji, ostaju bez posla, dozivljavaju traume itd...Gde se onda to vidi u nasim natalima ako nam je sve carobno, puno ljubavi, strasti i sve lepo?

rijanon
30-04-2015, 22:40
Na osnovu cega je to orgazam "mala smrt"?

Da li iko ovde ima iskustvo smrti pa da moze da da ovakvo poredjenje?
Da li ti imas iskustvo smrti pa da mozes da kazes da je ono velika, a orgazam je mala smrt?

Ako je tako lep osecaj umiranja, zasto se onda ljudi uzasavaju smrti? Zasto joj ne hrle, zasto jedva ne cekaju da umru? Zamisli kako je onda lepa prava velika smrt ako je orgazam kao mala, toliko lep?

Zasto ne razmislite malo logicno?

Mislim da se ovakve izjave i matafore koriste samo onda kada nema drugog, i precesto se frljaju ti izrazi bez ikakve logike, i kada nema logicnijeg objasnjenja, a nema ga usled nedovoljnog znanja i nedovoljne posvecenosti istrazivanju...

Ja bih rado pogledala natalne karte tog para o kome pricas, ako je to izvodljivo. :)

Tebi je Vaga 6 polje, i taj MA nema nikakve povezanosti sa tvojim planetama u natalu.

Ja imam VE u Jarcu, to je mesto egzaltacije MA, i nikad me u zivotu nije privukao MA u Jarcu, cak ni MA u Ovnu gde je moj natalni MA i moje 5.
Ali jeste MA u Vodoliji, jer je tu vladar mog ASC, JU, i jer takav MA vidi i moj ASC i moje SO, koje pored MA takodje vlada mojim 5. poljem, obzirom da je SO u Ovnu egzaltirano i da je na mom natalnom ASC.
Ali je isti taj MA u Vodoliji u kvadratu sa mojim natalnim MO, koji meni vlada 8. pa me duboko povredjuje, pa zbog njega umem debelo da oplacem, patim, tugujem i sve ono sto moze da donese MO u Skorpiji kao vladar 8.
Isto tako, zbog tog MO imala sam opasnu zivotnu situaciju, davila sam se u reci kao devojcica, onda kada se taj MO aktivirao putem predikcije, jer je malefican u mojoj karti i jer je u 12. znaku od moje Fortune.

Ne razumem samo jedno?

Ako su sva polja u nasoj natalnoj karti tako carobna i lepa, zasto onda ljudi pate, umiru, razboljevaju se, stradaju, umiru im deca, roditelji, ostaju bez posla, dozivljavaju traume itd...Gde se onda to vidi u nasim natalima ako je sve carobno i lepo?
zašto svaka tema ide u dokazivanje da je TA ispravnija od MA i obrnuto??
ako zaista veruješ u svoj pogled - onda nećeš imati potrebu da ga tako grčevito dokazuješ. ljudi traže dokaze onda kad NISU SIGURNI u nešto.
ne možeš ti nulirati nečije iskustvo svojim stavom.
kada izradite kartu - nijedan program ni astrolog koji ju je uradio vam neće reći da ste dobili TRADICIONALNU odnosno MODERNU kartu. vi ste dobili SAMO KARTU. a šta ćete s njom - to je nešto drugo i svako ima pravo da IZABERE šta mu prija.

alea
30-04-2015, 22:51
zašto svaka tema ide u dokazivanje da je TA ispravnija od MA i obrnuto??

Ne vidim da je ista ovde ubedjivanje oko toga sta je i ko u pravu, vec cisto gledanje iz drugog ugla, potkrepljeno sa mnogo logicnih objasnjenja i dokaza. Verujem da sam iznela prilicno korisnih informacija koje su vecini nedostupne. I to je cisto dokazivanje kako stvari funkcionisu na jednom sasvim drugom principu.

Volela bih da nadjem logiku u onome sto se pise, ali na zalost nisam je nasla...

Evo ja sam pitala konkretno, a neka mi neko da logicno objasnjenje.

Zasto je orgazam "mala smrt" i zasto bi imala veze sa 8. poljem?

Ako su sva polja u nasoj natalnoj karti tako carobna i lepa, zasto onda ljudi pate, umiru, razboljevaju se, stradaju, umiru im deca, roditelji, ostaju bez posla, dozivljavaju traume itd...Gde se onda to vidi u nasim natalima ako je sve carobno i lepo?

Eto, ako zeli neko da se malo izdigne iz naucenih fraza, i da pokusa da mi objasni logicno, ja bih to rado cula. :)
Gde se nalazi nasa smrt, gde se nalazi bolest, gde se nalazi siromastvo i sve ostalo sto cini ruzniju stranu naseg zivota?
Gde se nalazi patnja silnih devojaka sa foruma koje iz dana u dan traze objasnjenja i pitanja za svoju tugu?

rijanon
30-04-2015, 23:00

Eto, ako zeli neko da se malo izdigne iz naucenih fraza, i da pokusa da mi objasni logicno, ja bih to rado cula. :)
Gde se nalazi nasa smrt, gde se nalazi bolest, gde se nalazi siromastvo i sve ostalo sto cini ruzniju stranu naseg zivota?
Gde se nalazi patnja silnih devojaka sa foruma koje iz dana u dan traze objasnjenja i pitanja za svoju tugu?
da li bi na našoj planeti bilo prostora za ijednog novog čoveka, da niko nikada nije umro i nestao sa lica Zemlje? neka je 8. polje smrt. ljudi umiru i teško jeste, ali život ne mora da bude očaj zato što ima kraj. zato i postoje sva ostala polja koja nisu smrt. 11 polja govori o životu, a samo 1 o smrti. daj da bude život lep dok traje, a kad se završi, pa bože moj. ako sam ja umrla - ostavila sam prostor svojim potomcima.

thalatte
30-04-2015, 23:15
Mislim da je orgazam kao mala smrt prikazan u nekim istočnjačkim filozofijama, gdje se doživljava kao otpuštanje, tj.pražnjenje...

Ali, osobno ne volim vidjeti svoju planetu u nečijoj 8.kući, ne smatram je ključnom za strast, zna se koje planete i postavke predstavljaju stast, sex, nježnosti, uživanje, delanje, kreativnost...

Ne mogu zamislit necijeg Saturna vladara 8. kako poboljsava sex osobi na ciji MO pada...to su gluposti...

alea
30-04-2015, 23:28
da li bi na našoj planeti bilo prostora za ijednog novog čoveka, da niko nikada nije umro i nestao sa lica Zemlje? neka je 8. polje smrt. ljudi umiru i teško jeste, ali život ne mora da bude očaj zato što ima kraj. zato i postoje sva ostala polja koja nisu smrt. 11 polja govori o životu, a samo 1 o smrti. daj da bude život lep dok traje, a kad se završi, pa bože moj. ako sam ja umrla - ostavila sam prostor svojim potomcima.

Pa sve to jeste tako ali mi pricamo realno i racionalno o nasoj natalnoj karti, koja zapocinje nasim ASC, zatim kada postanemo i dobijemo svoje fizicko telo, kosti, organizam za koje je zasluzan nas ASC i nase rodjenje kojim takodje vlada SA, jer on je alfa i omega, on je nas pocetak i nas kraj, "prah si bio u prah odlazis" ( 1. i 8. ) zatim dobijamo ono sto nam je potrebno da prezivimo, hranu koju jedemo, novac koji zaradjujemo, sve sto posedujemo, sve supstance i materije na ovom svetu koje su nam potrebne za zivot ( 2 p. ) pa zatim dobijamo bracu, sestre, rodjake ( 3 p.) pa gradimo kuce, svoje domove ( 4 p. ) pa imamo uzivanja, radosti, mladost, cvetamo, imamo talente, uzivanja, srecne trenutke, romantiku, sexualna iskustva ( 5 p. ) ali umemo i da oboljevamo, da imamo probleme, da ne ide sve kako smo planirali, da se ne osecamo dobro, ili da gajimo kucne ljubimce, ili nekoga da sluzimo ( 6 p. ) pa se udajemo, zenimo, ali i sukobljavamo, idemo na sud, ili borimo protiv nekih ljudi koji su potpuno razliciti nama ili uzivamo ili ne uzivamo u braku ( 7 p. ) pa taj nas partner ima svoje fizicko telo i karakteristike ( 7 p. ) ali i on ima svoje supstance za zivot, materiju, ima svoj novac, zaradjuje ili ne zaradjuje ( 8 p. ) a mi nekada zbog nekih stvari osecamo tugu osecamo da starimo, da smo bolesniji, da oko nas umiru, dozivljavamo strahove od nepoznatih stvari, gledamo ruzne dogadjaje i patimo, uplaseni smo kada se suocavamo sa iskustvima smrti ( 8 p. ) ali sta je ono sto nas uvek izvlaci iz strahova i svega sto nam je nepoznato, sto nam je u mraku, sto ne razumemo, sto ne mozemo da dokucimo i cega ne mozemo da se otresemo u svom strahu, neko manjem neko vecem ( 8 p. ) to je vera, optimizam, osmeh, Bog, filozofija, religija ( 9 p. ) duhovna putovanja i oplemenjivanje naseg duha i nase duse, podizanje nase svesti na jedan visi nivo, pri cemu uporno tezimo da dostignemo najvise visine, da se ostvarimo u svom zivotu kao najbolje moguce ljudsko bice, da dosegnemo najvece uspehe, da zasijamo kao SO u podne ( MC i 10 p. ) pri tome cvrsto verujuci u to da ce se nasi snovi ostvariti, uz pomoc svojih prijatelja koje sticemo u zivotu, ali i neocekivane srece ( 11 p. ) ali gde su prijatelji tu ima i puno tajnih neprijatelja koji nam nisu poznati, jer ih ne vidimo, jer nam burgijaju iza ledja, a nekada smo sami sebi najveci neprijatelji, pa se osecamo zatocenim, zarobljenim, da moramo da se odricemo, zrtvujemo, nekada smi sebe ne razumemo, cinimo nazao sebi i svom telu, imamo poroke, ponasamo se samodestruktivno, radimo stvari koje nam skode, izolujemo se od ljudi, osamljujemo se, ili se osecamo neshvacenima ( 12 p. )....

Zivot nije ocaj, postoje i lepe i ruzne stvari, a o tome ja i pricam.

Sve je satkano i protkano i lepim i ruznim stvarima, isprepletano, cas si gore cas dole, samo ne treba idealizovati. Mislim, svacija je slobodna volja da gleda na zivot kako zeli i kako moze na kraju krajeva...ne gledamo mi na zivot svi istim ocima, ali to ne menja desavanja vec samo nas individualni pristup jednoj istoj stvari, a niti menja cinjenicu da cemo svi umreti, pa i oni sa SA u Vodoliji i oni sa SA u Raku.

Mozda je tradicionalni pristup za nekoga crno beo, ja bih samo rekla "previse dubok" jer kao u Platonovoj pecini, ljudima je lakse da zive u svetu senki i sopstvenih kreacija jer kada bi se suocili sa stvarnim smislom ili besmislom zivota van nje, izgubili bi volju za njim. Tako barem Platon smatrase...zato u drevna vremena astrologija i nije bila siroko rasprostranjena vec su se njom bavili matematicari, fizicari, astronomi, filozofi i penosili znanja i mudrost za ucitelja na ucenika, jer je zahtevala i sirinu i dubinu uma, ali i snagu da se mnoge, pa i ruzne stvari zivota prihvate...ali eto za ljubitelje i poznavaoce moderne astrologije, ja kao tradicionalista imam egzaktno SO0NE0ASC u Strelcu 60 JU i 120 PL na MC. Ako to ide u prilog crno-belom pristupu zivotu, onda sta vise reci. :)

Eto, raspisah se i previse...:)

Luftballon
01-05-2015, 00:05

Ja prva imam Ma0Ve i reagujem na tipove koji moraju u svojoj karti da imaju neku vezu izmedju ove dve planete, najcesce imaju kvadrat ili imaju Ma90Mo....ali i kad oni nemaju neke bitne aspekte sa mojim Ma0Ve opet se oseca neka hemija..odnosno kad njihovi Ma i Ve(koji su u aspektu) nisu u aspektu sa mojim Ma i Ve...

a kad sam ja dozivela bas konjukcije Ma i Ve u sinastriji sa nekim to je bilo prilicno kratko i zavrseno lose na kraju, bude burno ali kako pocne, tako stane odjednom, emocije i ne stignu da se razviju, i vise bude borba ko ce biti glavni...maltene rat

Moguće da kod tebe problem s Ve i Ma čini upravo ova opozicija Saturna u Vodenjaku koja stvari postupno hladi i naprasito prekida. No, iskreno ti moram reći da sumnjam da ne osjetiš kada je neki kontakt na tvojoj konjunkciji jer ti je em Venera vladarica polja partnerstva, a Mars je vladar 5., tvog horoskopa i još je tu Jupiter da čitavu simboliku osnaži i proširi. Problem je svakako retro Saturn u Vodenjaku, no mislim da si vrlo mlada i da ćeš se vremenom naučiti nositi i s time. Daleko je saturnov povratak. Ipak je Saturn u Vodenjaku dobra pozicija za razliku od mjesta njegova izgona u Lavu ili Raku, a to je ono što čini razliku spram tog fatalističkog crno-bijelog pogleda na svijet kakvim se diče tradicionalisti. S druge strane, logično mi je i da osjetiš kontakt Marsa i Mjeseca jer je Mjesec ipak suvladar 8, a u 5. :)

Baš mi se sviđaju tvoje postavke :)

Lahadima
01-05-2015, 10:44

Zato što je po "teoriji" aspekt velike seksualne privlačnosti konjukcija ženske Ve i muškog Ma. Meni je Ve u vagi, zato sam o tome pisala, plus mi je vladar podznaka. A nikad me takav mars nije privukao, dok svuda redom nalazim da je u teoriji taj aspekt baš to - fizička privlačnost. Što se tiče venere, reagujem na Ma u blizancima i vodoliji, dakle na trigone, ako ćemo o tome...

Nisam razumela, kako Ma nema povezanost sa mojim planetama kad su meni dve planete u vagi - Ve i So. :confused:

Mislis, zato sto je u aspektu sa tvojim JU, i sa tvojom Fortunom i pre svega zato sto ima kvadrat ka tvom ME koji je vladar tvog 5. u 7. i trigon ka natalnoj VE koja je vladar tvog ASC pa iz 6. ni ne vidi domicil u Biku, osim preko JU?
Oba ova polja i 5. i 7. se vezuju za sexualnost, za ljubav i partnere, a JU sam po sebi kao planeta uzivanja, lepih stvari, koji uziva i prirodno vlada 5. uz VE.

Ovo jeste tačno i ima smisla, u teoriji. Ali meni Me nije vladar ni 5. ni 7. nego 2. i 6. kuće :confused: (vladar pete mi je So, a sedme je Ma/Pl)

Ali jeste MA u Vodoliji, jer je tu vladar mog ASC, JU, i jer takav MA vidi i moj ASC i moje SO, koje pored MA takodje vlada mojim 5. poljem, obzirom da je SO u Ovnu egzaltirano i da je na mom natalnom ASC. Takodje iz Vodolije vidi mog natalnog ME u Skorpiji koji mi vlada 7. i u domicilu je mog SA u Raku u 7. i obostranoj recepciji.

Ovo samo potvrđuje moju "teoriju" o konjukcijama Ve i Ma :)

alea
01-05-2015, 11:15
Nisam razumela, kako Ma nema povezanost sa mojim planetama kad su meni dve planete u vagi - Ve i So.

Pa nase fizicko telo je pre svega nas ASC a tebi planete iz Vage ne vide ASC, jer iz 6 p. one su sa njim u averziji.

Inace, za VE u 6. a ja mislim i za planete u 6. se nekako smatra da donose "ceznjivu" prirodu...

6 p. se inace povezuje sa nepredvidivim dogadjajima, nekim koje nam se desavaju neocekivano, iznenadno itd...

MA i VE su u sustini esencijalni nosioci seksualne privlacnosti, recimo prema poretku planeta, MA nema ni jednog prijatelja medju planetama osim VE, ona jedina moze da umanji i ublazi gnev jednog MA.

Ali mislim da nije presudan taj aspekt da bi nas neko privukao, iako one uvek zadrzavaju svoju simboliku, npr meni je divan aspekt koji daju dve VE, konjuncija i lep odnos sa muskim JU, ili MO takodje, jer su sve ove planete povezane prirodno sa 5 poljem, sa uzivanjem, romantikom itd...mozda je nekome sex asocijacija na umiranje, razaranje, bol, smrt, meni licno je asocijacija na nesto lepo i trenutke kada dosezemo nesto najlepse, gde smo potpuno ispunjeni ljubavlju gde nas sve emocije preplave ( pa koliko puta samo u tim trenucima cujemo najlepse reci, i recimo "Volim te" ili "zelim da mi rodis bebu" :) koje drugacije ne bismo culi"? )

Lahadima
01-05-2015, 11:24
Aha, ok hvala :)
Inače se slažem za konjukcije dve venere u sinastriji, ali i za mo i ju što ti kažeš, jer ovo zaista viđah često, ne samo u mojim sinastrijiama nego kod ljudi koji se stvarno vole i u brakovima su po 150 godina, imaju decu itd...

Ovo za konjukciju Ve i Ma u teoriji kao ima smisla, dok kod mene to stvarno nije bio slučaj, ti si to povezala sa 6-tim poljem koje je meni promaklo, a ja sam to povezala sa logikom da jakoj veneri neće odgovarati slab mars, jer mi to nekako nema smisla...

I da nije u pitanju 6-to polje nego generalno sama konjukcija, kojom logikom bi trebalo da veneru u sedištu privuče mars koji je u izgonu o.O slab mars? Teško... Ili da muškarca sa marsom u ovnu privuče neka "oštećena" venera u istom znaku recimo? Meni to nikako nema logike, baš naprotiv, trebalo bi da osobu baš odbija... Ali ovo je moja teorija hahaha

alea
01-05-2015, 12:17
Ovo za konjukciju Ve i Ma u teoriji kao ima smisla, dok kod mene to stvarno nije bio slučaj, ti si to povezala sa 6-tim poljem koje je meni promaklo, a ja sam to povezala sa logikom da jakoj veneri neće odgovarati slab mars, jer mi to nekako nema smisla...

I da nije u pitanju 6-to polje nego generalno sama konjukcija, kojom logikom bi trebalo da veneru u sedištu privuče mars koji je u izgonu o.O slab mars? Teško... Ili da muškarca sa marsom u ovnu privuče neka "oštećena" venera u istom znaku recimo? Meni to nikako nema logike, baš naprotiv, trebalo bi da osobu baš odbija... Ali ovo je moja teorija hahaha

Ma ima logike tvoja teorija skroz, ali ni jedan vazdusni MA koji bi sa tvojom VE bio u aspektu, nije jak, oni su svi peregrinirani.
Vatreni MA su takodje slabi, jer su i oni peregrinirani, izuzev u Ovnu, koji bi bio u opoziciji sa VE.
Od zemljanih, samo bi MA u Jarcu sa njom bi bio u kvadratu, od vodenih, MA u Raku gde mu je pad...

Meni je VE u triplicitetu i svom terminu, i prilicno je snazna, a opet mi ne pase ni MA u Jarcu ni u Ovnu.

Mia
07-05-2015, 13:40
a sta biste rekli za aspekt Ma0Mo u sco?

snupy
07-05-2015, 15:08
a sta biste rekli za aspekt Ma0Mo u sco?

Mia ovo i meni muči, samo sam ja imala situaciju Mo0Ma u Raku.
Meni se uopšte nije svidela energija tog Ma jer je bio baš osetan(njemu je inače Ma izražen natalno).
Negov Mo ( u devici) 120 moj Ma. Jako lepa veza beše(naravno i ostali aspekti su išli u prilog tome.
Ovo je definitivno mnogo osetljiviji i dublji kontakta( mislim na odnos Mo/Ma) od bilo kog aspekta između Ve i Ma. Sve je intenzivnije, što je u neku ruku i sasvim logično jer je upetljan MO

Mia
07-05-2015, 19:53
Ne znam Snupy, Ma je inace mocnija planera od Mo, jos situacija gde Ma vlada a Mo u padu...zanima me sta mislite o ovom?

rijanon
07-05-2015, 20:14
Jako lepa veza beše(naravno i ostali aspekti su išli u prilog tome.
Ovo je definitivno mnogo osetljiviji i dublji kontakta( mislim na odnos Mo/Ma) od bilo kog aspekta između Ve i Ma. Sve je intenzivnije, što je u neku ruku i sasvim logično jer je upetljan MO
Ne znam Snupy, Ma je inace mocnija planera od Mo, jos situacija gde Ma vlada a Mo u padu...zanima me sta mislite o ovom?

ja imam iskustva sa Mo0Ma u sinastriji. konjukcija je u Devici. moj je Mo i dobro je aspektovan, tako da se ja sjajno nosim sa njegovim Ma, naravno uz druge aspekte. i ovo jeste definitivno mnogo dublje i jače od odnosa Ve/Ma.

naročito što ja natalno imam Mo 120 egzaltirani Ma. pa moj Mesec traži takvu vrstu aspekta - pisala sam o tome na prethodnim stranama ..

mnogo je lakše Mesecu da se bori sa nečijim Marsom, ako natalno Mo i Ma imaju kontakt. pošto je ovde Mo u lošijoj poziciji, neka se pričuva, ako natalno nema veze sa Marsom.

Mia
07-05-2015, 22:20
pa natalno nema jer je moj Mo a on je neaspektovan

rijanon
07-05-2015, 22:36
pa natalno nema jer je moj Mo a on je neaspektovan
Mo u padu, a nema aspekte da ga izvuku. a Ma u sedištu. čuvaj se ti.

mada treba cela karta da bi se nešto reklo o vezi, ali što se ovog aspekta tiče - ja bih bila jako oprezna ...

Mia
07-05-2015, 23:05
Imamo jos moja Ve0njegov SMC.... pa moj Mo dispozicijom odlazi do mog Ma koji je u ovnu, ne znam da li to vadi situaciju bar malo

klaudija
10-05-2015, 15:20
Ja sam ranije pisala o kontaktu Mo i Ma u sinastriji.
Moj Ma0Mo njegov u Sco (Ma vl mog Asc-a, Mo vl njegovog Asc-a).
Uglavnom strast, strast, strast (ogromna i nenormalana), i sto je gore vec neko napisao i jaca nego kod kontakta Ve i Ma. Sve situacije vodjenje istom. Sex fenomenalan, al ne onaj zivotinjski, vec se kroz sam cin oseti razmena neke cudne energije, duboko opazanje jedno drugog, jak osecaj pripadnosti jedno drugom.
Njegov dozivljaj mene kao femme fatale.

U samom tom odnosu, nema puno kontrole, ponekad nepravilno kanalisanje te cudne a jake energije, koja kulminira i fizickim obracunom (u mom slucaju od strane mene - digla sam ruku na njega, bez toga da znas kad stati sa tim u tom trenutku, vec izazivas dok i iz njega ne izvuces ono najgore).

Njegov Mo dispozicijom ide u Ovna.
Nadam se da je dovoljno napisano. :)

Mia
11-05-2015, 00:29
hvala puno klaudi..... nadam se da kod nas nece biti obracuna, zasad samo provodimo dosta vremena zajedno

klaudija
11-05-2015, 13:38
hvala puno klaudi..... nadam se da kod nas nece biti obracuna, zasad samo provodimo dosta vremena zajedno

To zavisi od puno drugih faktora, i ne mora znaciti nuzno fizicki kontakt (u tom smislu). Mi smo imali dosta napetu sinastriju - moj (Ma0Sa)0(Mo0Pl) njegov (sve u Sco), i jos puno toga...tako da se ne moze izolovati samo jedan aspekt i tako posmatrati.
Uzivajte vi u ljubavi i pusti ti karte i aspekte ;) :)

rijanon
13-05-2015, 18:28
Sex fenomenalan, al ne onaj zivotinjski, vec se kroz sam cin oseti razmena neke cudne energije, duboko opazanje jedno drugog, jak osecaj pripadnosti jedno drugom.
Njegov dozivljaj mene kao femme fatale.

potpisujem. nama je moj Mo0Ma njegov u Devici. duboko opažanje i pripadnost. nema fizičkog nasilja. Devica nije takav znak.

anion_4Princ
16-05-2016, 16:08
Lude teorije i tekst.
Poznajem žensku osobu prema kojoj mi je instinktivni(prvi nagon)kada sam je ugledao bio - "želim da ona bude majka moga djeteta" .Doduše pogledi su nam se tada sreli i nikada više-bilo je tako nestvarno i neptunski obojano...pimislio sam da sam lud!
Kada sam kasnije preko zajedničkih poznanika išao istraživati i napravio njen natal iz čiste radoznalosti - moj mjesec u vodenjaku radi egzaktnu konjukciju na njen mars u vodenjaku(naježio sam se)-obojici u 7.polju.Plus svega,moj mars je u egzaktnoj konjukciji sa njenom venerom u blizancu ... probao indirektno jesam priči joj i upoznati je no njen visok ego(lav u podznaku)to ne dopušta jer ona je ipak iz "višeg"društvenoga sloja..

Zanimljiva mi je relacija moga juna koji je u konjukciji na njen mjesec...možda se službeno.nikada nećemo upoznati ali ova je osoba instinktivno za mene cijeli život ostavila određen trag iako je čarolija trajala svega 10 ak sekunda...

Marshmallow86
16-05-2016, 19:04
Ima smisla teorija da osobe sa natalnim aspektom Marsa & Mjeseca, a bez kontakta Venere i Marsa, češće u sinastrijama imaju kontakt Ma & Mo, nego Ma & Ve.

U jednoj sinastriji sam imala njegov Ma 0 moja Ve 90 moj Mo. Nije dobro završilo i to prvenstveno po mene.
U drugoj sinastriji je moj Ma radio trigon sa njegovim Mjesecom ... na kraju nije dobro završilo po njega, nenamjerno sam ga povrijedila.

Zanimljivo je da u dvanaestinama imam konjukciju natalna Ve 0 (dvanaestina) Marsa. I kad sam malo istraživala, ispostavilo se da sam i u sinastrijama imala kontakt natalnih Ve & Ma sa dvanaestinama Ve & Ma. :)

ginger
17-05-2016, 08:07
Ima smisla teorija da osobe sa natalnim aspektom Marsa & Mjeseca, a bez kontakta Venere i Marsa, češće u sinastrijama imaju kontakt Ma & Mo, nego Ma & Ve.

U jednoj sinastriji sam imala njegov Ma 0 moja Ve 90 moj Mo. Nije dobro završilo i to prvenstveno po mene.
U drugoj sinastriji je moj Ma radio trigon sa njegovim Mjesecom ... na kraju nije dobro završilo po njega, nenamjerno sam ga povrijedila.

Zanimljivo je da u dvanaestinama imam konjukciju natalna Ve 0 (dvanaestina) Marsa. I kad sam malo istraživala, ispostavilo se da sam i u sinastrijama imala kontakt natalnih Ve & Ma sa dvanaestinama Ve & Ma. :)

ja imam ma0mo i slazem se.makar sam imala privlacenje i sa ma/ve ali vise opozicije nego 0. (moja ve 180 njegov ma)

Олимпија
17-05-2016, 09:57
Tip koji mi se trenutno svidja ima Ma u Lavu na mom Asc u 12 kuci i radi 120 sa mojim Mo. I jos pride 90 sa mojim Ma i Pl.

Dosad su me najvise privlacili tipovi ciji Ma iz ovna radi 90 na moju Ve iako ja natalno imam Ma120Ve ali to je bila samo fizicka privlacnost a ovi sa Marsom koji padnu u moju 12-u„ e za njima bi odlepila nacisto na dusevnoj bazi (dvojica).

Mene samo Ma u Lafu i Ovnu izgleda privlaci. Dosad se pokazalo tako.

Sanja
17-05-2016, 11:33
Mi imamo moj Mo90Ma u Blizancima, njegov Mo60Ma.
Moj Mo u Vodoliji, vladar asc 180 njegov Mo u Devici.
Ve0Ve, moja Ve90Ma.

Kao laik, ja ovo gledam kao jedno veliko intelektualno sludjivanje :D Da, ja imam potrebu da njega stalno gledam i zamisljam nasu decu, ja sam ta koja je njanjava, ne zato sto je to u mojoj prirodi, zapravo sam vrlo sposobna da sve uradim sama i volim sama, nego zato sto me je on takvu napravio svojim zastitnickim stavom. Nase svadje i rasprave se baziraju na tome da su njegovi odgovori opsirni, a sturi u argumentima, sto mene izludjuje i povredjuje, jer deluje kao sludjivanje, a prvi je koji plane i dize ton, jer, verovatno smatra da je tako pametniji? :D Situacije kad ja njega povredjujem su mnogo gore, jer ja dosta cutim, pa kad kazem, tacno vidim njegovu zgranutost, povredjenost, ne moze da veruje sta sam izgovorila, ali zna da, za razliku od njega, ja u svadjama govorim ono sto sam dosta cutala, dok on govori u afektu. Nikada me nije recima povredio, dok ja i te kako znam da zakopam coveka.

Ipak, mislim da se nas Mo90Ma jos uvek nije aktivirao (daj Boze da se ne aktivira :D), sudeci po vasem iskustvu. Mo60Ma, pa se nase medjusobno sludjivanje zavrsava naprasno, mojim osmehom, izvinjenjem i njegovim suzama, pesnickim opisima koliko me voli (inace je covek od dela, pa su ovo retke prilike gde i cujem da bi on nebo prevrnuo za mene). Njegov Ma90Ve, Ve0Ve, pa on oseca vecu seksualnu privlacnost prema meni, dok ja njega dozivljavam kao nekog ko ide uz mene, kao savrsenog muskarca za mene.

Sta vi mislite?

Pipa Midlton
17-05-2016, 19:18
Mi imamo moj Mo90Ma u Blizancima, njegov Mo60Ma.
Moj Mo u Vodoliji, vladar asc 180 njegov Mo u Devici.
Ve0Ve, moja Ve90Ma.

Kao laik, ja ovo gledam kao jedno veliko intelektualno sludjivanje :D Da, ja imam potrebu da njega stalno gledam i zamisljam nasu decu, ja sam ta koja je njanjava, ne zato sto je to u mojoj prirodi, zapravo sam vrlo sposobna da sve uradim sama i volim sama, nego zato sto me je on takvu napravio svojim zastitnickim stavom. Nase svadje i rasprave se baziraju na tome da su njegovi odgovori opsirni, a sturi u argumentima, sto mene izludjuje i povredjuje, jer deluje kao sludjivanje, a prvi je koji plane i dize ton, jer, verovatno smatra da je tako pametniji? :D Situacije kad ja njega povredjujem su mnogo gore, jer ja dosta cutim, pa kad kazem, tacno vidim njegovu zgranutost, povredjenost, ne moze da veruje sta sam izgovorila, ali zna da, za razliku od njega, ja u svadjama govorim ono sto sam dosta cutala, dok on govori u afektu. Nikada me nije recima povredio, dok ja i te kako znam da zakopam coveka.

Ipak, mislim da se nas Mo90Ma jos uvek nije aktivirao (daj Boze da se ne aktivira :D), sudeci po vasem iskustvu. Mo60Ma, pa se nase medjusobno sludjivanje zavrsava naprasno, mojim osmehom, izvinjenjem i njegovim suzama, pesnickim opisima koliko me voli (inace je covek od dela, pa su ovo retke prilike gde i cujem da bi on nebo prevrnuo za mene). Njegov Ma90Ve, Ve0Ve, pa on oseca vecu seksualnu privlacnost prema meni, dok ja njega dozivljavam kao nekog ko ide uz mene, kao savrsenog muskarca za mene.

Sta vi mislite?

Nisam sigurna da imate sve te aspekte koje kažeš ali dobro, pošto ti imaš uvid u tu sinastriju, verovatno je tako kako kažeš. Sviđa mi se ta konjukcija dve Venere.:kiss4::zagrlime:

karma1983
18-05-2016, 11:33
Lude teorije i tekst.
Poznajem žensku osobu prema kojoj mi je instinktivni(prvi nagon)kada sam je ugledao bio - "želim da ona bude majka moga djeteta" .Doduše pogledi su nam se tada sreli i nikada više-bilo je tako nestvarno i neptunski obojano...pimislio sam da sam lud!
Kada sam kasnije preko zajedničkih poznanika išao istraživati i napravio njen natal iz čiste radoznalosti - moj mjesec u vodenjaku radi egzaktnu konjukciju na njen mars u vodenjaku(naježio sam se)-obojici u 7.polju.Plus svega,moj mars je u egzaktnoj konjukciji sa njenom venerom u blizancu ... probao indirektno jesam priči joj i upoznati je no njen visok ego(lav u podznaku)to ne dopušta jer ona je ipak iz "višeg"društvenoga sloja..

Zanimljiva mi je relacija moga juna koji je u konjukciji na njen mjesec...možda se službeno.nikada nećemo upoznati ali ova je osoba instinktivno za mene cijeli život ostavila određen trag iako je čarolija trajala svega 10 ak sekunda...

Cura ima podznak Lav i Mars u Vodoliji kao i ja :)

Momak s kojim sam bila 7god. imao je Mo0Ve u Vodoliji egzaktno na mom Marsu. Privlačnost na prvu,strasti do neba,samo što sam na kraju zaključila da kod mene nikad nije preraslo u ljubav. Navika i ta strast koja je trajala do zadnjeg dana me držala s njim.Ostavila sam ga kad je počeo pričati o braku,a ja se jednostavno više nisam vidila s njim u budućnosti.
Klasičan primjer gdje Ma povrjeđuje Mo

linda2
04-10-2016, 15:04
Sta mislite o aspektu MO0MA, u raku. Mesec je moj, a Mars njegov?
Da li moze da izdrzi to mesec u raku u 8 kuci, koji ja imam natalno, jer kazete da mesec nekako uvek bude povređen. Bas me nervira taj moj jadni mesec u raku u 8. kuci. Iako sam ga kroz zivot vise osecala kao ogromnu empatiju prema svemu i prema svima, tuga ako nekog nesvesno povredim, strah od smrti naravno :) , velika svest o prolaznosti života itd.... nego kao neki ljubavni problem.

Mi imamo i PL180Ve pa ne znam odakle potice strast? :)

Skorpija83
24-12-2016, 15:50
Sta mislite koliko je dobro u sinastriji imati Mo0Mo i Ma0Ma?

ibis
24-12-2016, 17:26
Sta mislite koliko je dobro u sinastriji imati Mo0Mo i Ma0Ma?

Ovo prvo odlicno, srodne duse, dok kod MA 0 MA moze (mada ne mora, zavisi od snage i stanja Marseva) doci do medjusobno takmicenja i rivaliteta, ali ima i privlacnosti na pretek. :)

Lahadima
24-12-2016, 17:28
Cura ima podznak Lav i Mars u Vodoliji kao i ja :)

Momak s kojim sam bila 7god. imao je Mo0Ve u Vodoliji egzaktno na mom Marsu. Privlačnost na prvu,strasti do neba,samo što sam na kraju zaključila da kod mene nikad nije preraslo u ljubav. Navika i ta strast koja je trajala do zadnjeg dana me držala s njim.Ostavila sam ga kad je počeo pričati o braku,a ja se jednostavno više nisam vidila s njim u budućnosti.
Klasičan primjer gdje Ma povrjeđuje Mo

Vidiš npr. u jednoj mojoj sinastriji sam imala taj aspekt, s tim da sam ja bila Mo a on Ma i ja sam njega povredila, iako bi trebalo da je obrnuto... On se baš bio zagrejao, počeo da priča o braku, a ja uopšte to nisam tako ozbiljno shvatila... Kod mene sve naopako :D

Skorpija83
24-12-2016, 17:36
Ovo prvo odlicno, srodne duse, dok kod MA 0 MA moze (mada ne mora, zavisi od snage i stanja Marseva) doci do medjusobno takmicenja i rivaliteta, ali ima i privlacnosti na pretek. :)

Hvala. Ma0Ma u djevici a Mo0Mo u jarcu.

Marshmallow86
24-12-2016, 21:26
Hvala. Ma0Ma u djevici a Mo0Mo u jarcu.

Svi obožavaju vidjeti Mo 0 Mo u sinastriji, al' ja tu konjukciju u sopstvenim sinastrijama hejtam. U dvije sinastrije imala sam tu konjukciju i svjesno i sabrano tvrdim - "nek' je Mjesecu doticnog frajera daleko kuca od mog". Niti sam prema toj dvojici gajila neke intenzivnije i dublje emocije u odnosu na ostale muskarce u mom zivotu.
Ljepsa i intenzivnija iskustva imam sa Ma 0 Ma. :4lol:

Valjda se na koncu sve svodi na nasu subjektivnu percepciju i dozivljaj #ovog i #onog.

Mada su konjukcije generalno najintenzivniji odnos planeta, tako da, moglo bi biti nesto od toga. Stavi sinastriju na temu, pa cu pogledati.

rijanon
24-12-2016, 21:31
mom momku je Ma vladar 2 i 9 kuće i u konjukciji je sa mojim Mo. aplikacija. ta konjukcija je kod mene na ICu a kod njega je u drugoj polovini 7. kuće. oseti se porodičnost iako još nismo u braku.
tačno je da onaj ko ima natalno kontakt Ma/Mo ulazi u veze koje to imaju sinastrijski, naročito žene jer je Ma tip muškarca koji ih privlači i dušom (Mesecom) osete da je on taj kad uđu u vezu koja to ispunjava. eto ja sam primer.
poznajem bračni par (moja drugarica i njen muž) koji ima obostranu konjukciju Ma/Mo. njoj je Mo vladar 8. a njemu 3.
Ma je njemu vladar 7. a njoj 12.

Skorpija83
24-12-2016, 22:01
Svi obožavaju vidjeti Mo 0 Mo u sinastriji, al' ja tu konjukciju u sopstvenim sinastrijama hejtam. U dvije sinastrije imala sam tu konjukciju i svjesno i sabrano tvrdim - "nek' je Mjesecu doticnog frajera daleko kuca od mog". Niti sam prema toj dvojici gajila neke intenzivnije i dublje emocije u odnosu na ostale muskarce u mom zivotu.
Ljepsa i intenzivnija iskustva imam sa Ma 0 Ma. :4lol:

Valjda se na koncu sve svodi na nasu subjektivnu percepciju i dozivljaj #ovog i #onog.

Mada su konjukcije generalno najintenzivniji odnos planeta, tako da, moglo bi biti nesto od toga. Stavi sinastriju na temu, pa cu pogledati.

Hvala Marsh. Postavicu kad se dokopam kompa. Inace, pored te dvije imamo i konjukciju So i Ve, Me i Sa i Sa i Ju. Uz to i njegov Sa na moj jmc a moja Ve na njegov jmc.

Akarui
03-01-2017, 18:20
Kod mene se taj mars konjukcija mesec manifestovao tako sto je izmedju nas bilo sve vise privlacnosti(ne odma na prvu)kako je vreme prolazilo, i kao nekog podsvesnog prepoznavanja,uh, kad se setim,dopadao mi se taj tip mnogo bre. I tu nista nije moglo biti jer je to bio kolega sa posla,a sa kolegama ne petljam..Njegov je bio mars, a moj mesec, nisam sigurna bas dal je bila konjukcija jer nisam imala tacno vreme, ali jaka privlacnost i neka bliskost ne umem da objasnim. Ali okolnosti nisu podrzale tu pricu, niti smo mi ikada razmenili telefone,otisli na kafu kao kolege nistaaa. Bilo je tu dosta i drugih koleginica..nisam imala hrabrosti uopste za to..
A onda par njegovih reci, izjava, koje mi nisu legle, pa sve indirektno na moj racun...u fazonu trebalo bi ja nesto da preduzmem,ja njega smuvam sta li..:D
Tu je moja zelja za njim pocela da opada. A opet te godine mi je bio venerin povratak i samo su se aspekti iz natala ponovili, koji nisu nista podrzali..Par puta sam se osetila bas povredjeno od strane tog marsa na mom mesecu. onako duboko, skorpijonski

Skorpija83
04-01-2017, 11:03
Mislim da gotovo svi ljubavni parovi imaju aspekt ma i mo. Bez tog aspekta je veza mlaka. Nema onog grca, tenzije i fluida izmedji dvoje ljudi. Mada ako nema aspekata sa sa da to smiri, te veze se i zavrsavaju burno i nemaju trajanje.

rijanon
08-01-2017, 00:43
Kod mene se taj mars konjukcija mesec manifestovao tako sto je izmedju nas bilo sve vise privlacnosti(ne odma na prvu)kako je vreme prolazilo, i kao nekog podsvesnog prepoznavanja,uh, kad se setim,dopadao mi se taj tip mnogo bre. I tu nista nije moglo biti jer je to bio kolega sa posla,a sa kolegama ne petljam..Njegov je bio mars, a moj mesec, nisam sigurna bas dal je bila konjukcija jer nisam imala tacno vreme, ali jaka privlacnost i neka bliskost ne umem da objasnim. Ali okolnosti nisu podrzale tu pricu, niti smo mi ikada razmenili telefone,otisli na kafu kao kolege nistaaa. Bilo je tu dosta i drugih koleginica..nisam imala hrabrosti uopste za to..
A onda par njegovih reci, izjava, koje mi nisu legle, pa sve indirektno na moj racun...u fazonu trebalo bi ja nesto da preduzmem,ja njega smuvam sta li..:D
Tu je moja zelja za njim pocela da opada. A opet te godine mi je bio venerin povratak i samo su se aspekti iz natala ponovili, koji nisu nista podrzali..Par puta sam se osetila bas povredjeno od strane tog marsa na mom mesecu. onako duboko, skorpijonski
ti u suštini podržavaš priču o posebnoj privlačnosti i prepoznavanju kod tog aspekta koju sam i ja gore navela. sad naravno jedan aspekt ne radi zasebno nego kao deo celog natala, pa ako natali partnerima ne kvare ovu konjukciju nekim drugim aspektom onda tu postoji lepa priča. čitala sam čak da muški Ma ima potrebu da napravi bebu ženskom Mo odnosno da žena Mo vidi muškog Ma kao idealnog oca njene dece.
sad u tvom slučaju kažeš da nisu ni aspekti nešto podržali, pa još i kolega i svašta nešto, pa jebiga. ali da aspekt može da bude lep - može. i šta mislim da je kod vas bilo takođe mnogo bitno: znak u kojem je konjukcija. Škorpija. tu je Mars najjači, a Mesec u potpuno lošem dostojanstvu. tu dlaka fali pa da se sve sruši na tvoju štetu, kao što nažalost i jeste.