Dokle vise??? [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Dokle vise???

mrgud78
24-04-2015, 16:18
Hocu li se ja ikada smiriti na jednom mestu? Pored jednog coveka?
Kako sam ovo napisala ispada da sam kao leptiric...Nisam. U zivotu sam imala tri ljubavi. Prvu Srednjoskolsku, Drugu studentsku (verenicku), Trecu zrelu, krunisanu brakom. I razvodom. I sada Cetvrtu (opet onu prvu iz srednje skole).
Ali ni ovde me mesto ne drzi. Nisam zadovoljna. Nisam mirna. Mozda cak nisam ni srecna.
Sta ce biti sa mnom?

Ovo je cetvrti grad u kome zivim i gusi me. Hocu li ostati ovde i svenuti ili cu ipak uspeti da odem?

Da napomenem da nisam neka dr***. Bila sam intimna samo sa dva muskarca u zivotu i njima sam i decu rodila. Sex koristim u reproduktivne svrhe :)

http://www.dodaj.rs/f/2g/UD/KCQgV34/ja-1045.gif

andjelikadepeures
24-04-2015, 18:52
Eeee, da sex koristis u svrhu licnog zadovoljstva, manje bi Imala potrebe da menjas sve drugo ��

Zahebavsm ali i ne. .... Pogledacu veceras sa racunara

Mada to je Ve u Lavu, vise za sredjivanje i pokazivanje nego za uzivanje.... A ni Ma u Devici ne pomaze mnogo.... Da je Ma u nekom strasnijem znaku, bolje bi bilo

Lahadima
24-04-2015, 21:06
Sa Ve90Ur i Mo u ribama - teško :)
Mo u ribama je sam po sebi nestalan, promenljiv, nekad i preemotivan, nekad očekuje previše. Ve90Ur - ponovo nestabilno.
So u raku ponovo udara na emocije, dispozitor mu je baš taj Mo u ribama, kao i merkuru.

Nemam pojma, ima mnogo elemenata po kojima bih rekla da si "nestalna", ne u smislu da švrljaš nego da ti možda sve "brzo dosadi" pa imaš potrebu da menjaš. Obično ljudi koji su emotivci imaju potrebu za stalnim jakim emocijama - kojih naravno ne može biti konstantno i onda se povlače, menjaju, nesrećni su... Možda grešim naravno.

Pogledaće neko ko bolje zna, ovo je moj skromni doprinos :)

andjelikadepeures
24-04-2015, 22:27
vladar 1. (ti) i 4. (dom) kuce su ti Me i Ju, u konjukciji. Ju daje mnostvo
aspekte imaju sa Ur i Mo... opet nestabilnost, svako na svoj nacin
ti u veze ulazis emotivno (Mo), ali on nema podrsku da te emocije traju dugo, a i muzevi ispadnu ono sto nisi ocekivala (vladar 7. Ne)

Jedini stabilan, zemljani ti je Ma, ali on u Devici ne daje bas neku jacinu...

sa Ve u Lavu, to je ono sto napisah u prvom postu,... vise za pokazivanje, nego za uzivanje
da je bar Ve neka strastvena, putena, ne bi ti odluku donosila samo srcem i razumom, vec i erotskim potencijalom, a ustvari je bas taj erotski naboj ono sto najvise veze ljude.

astrologija lepo kaze...
na prvom mestu je erotska privlacnost, onda emotivna i tek na kraju intelektualna.
a ta erotska je ustvari "stabilizujuca", to su najcesce oni parovi koji se zestoko posvadjaju, ali se ipak pomire, na cudjenje okoline.
imas prirodni trigon So i Mo i on te u pocetku zavara da je "to taj", ali vremenom se strasti ne rasplamsavaju.. pa se i ono postojece polako gasi, a Ur i Mo traze opet promenu...

Lahadima lepo kaze:
--------------------------------------------------------------------------------

Sa Ve90Ur i Mo u ribama - teško
Mo u ribama je sam po sebi nestalan, promenljiv, nekad i preemotivan, nekad očekuje previše. Ve90Ur - ponovo nestabilno.
So u raku ponovo udara na emocije, dispozitor mu je baš taj Mo u ribama, kao i merkuru.

jos si sama sklona idealizaciji partnera..... i eto belaja...

hoces moje iskreno misljenje?

na tvom mestu, ja bih pokusala da raspalim strasti sa partnerom, koliko god je to moguce, a kako muskarci sex dozivljavaju (uglavnom) kao dokaz ljubavi, privrzenosti i sl. on ce se potruditi da ti zaadovolji emotivnu stranu.

procitaj od Paula Koelja "11 minuta", mozda ti pomogne da shvatis neke stvari ;)

mrgud78
25-04-2015, 09:35
Hvala.
Citala 11 min.

A bas juce sam razmisljala da krenem na kartu sexa i probam. Samo nisam sigurna koliko ce da upali, odnosno koliko cu ja izdrzati tako.

Alea mi je jenom prilikom rekla da je razlog mog hladjenja Venera koja aplicira Saturnu.

A ja mislim da ulogu igra i Sa kao vladar 5 koji je neaspektovan
.....

andjelikadepeures
25-04-2015, 11:00
Nije to do Saturna. Prosto je Ve u Lavu takva, da se kindjuri, pokazuje, sredjuje, zavodi izgledom, ali nema vatre, strasti....
A Ma u Devici isto hladan...
Da je on recimo u Ribama, Skorpij, Raku ili Biku, bila bi znatno drugacija situacija

mrgud78
25-04-2015, 11:46
A zasto se ja ne prepoznajem u toj mojoj Veneri. Nikada nisam razmisljala o izgledu. Uvek farke i opusteno. Nisam nikada zavodila, niti se sredjivala za momke. Bila sam muskobanja, druzila se samo sa momcima. Bila ortak.

Kindjurila sam se samo u prvom braku. Tada sam se i na stikle natakla i sminkala se. Ali cim se brak okoncao vratila sam se starkama. U tom braku sam i bila ta Venera, sredjena i pored svog muza, da mu svi zavide, za pokazivanje. Mada me je i sex zanimao tada (i samo tada u braku)ali vise ne.

Da li je moguce da je ta Venera neaspektovana ponekad. Mislim po TA jeste. Provericu u tranzitima sta je nju aktiviralo te 2006/07 i drzalo je do 2012

E sada mi treba konkretan savet, odnosno odgovor na osnovu natalne karte.
Da li je problem u meni, da li cu stalno nesto traziti i ne nalaziti? Ili je problem u muskarcima koji su do sada bili nezadovoljavajuci? Mislim Da Li Igde Na Svetu Postoji Covek Pored Koga Bih Ja Bila Zadovoljna???
Ili da sedim ovde i da slavim ovog mog coveka? :confused:

andjelikadepeures
25-04-2015, 11:59
Pogledaj koje su njegove planete aspektovale tu tvoju Veneru i inspirisale je ��
Moja Ve je neaspektovana i tek relativno skoro sam je uopste konstsntovala.... I to sam vrlo svesno ucinila, uradila nesto sto do tada nikad nisam, samo da pobedim Sa u sebi i probudim Ve...
Ne znam... Vredi cackati da se nadje kljuch...
A kljuch je uvek u nama, nikad u drugima.... Mada drugi posluze da se vrata otvore

Ne postoji matematicko resenje za takve stvari. U pitanju je proces. Moras da sama zakljucis gde skripi i kako podmazati... Za sada je dobro sto postajes svesna da problem postoji. On je negde u tebi, samo moras da to priznas sebi. A to je vec pola resenja. Resenje moze onda da dodje spontano, samo po sebi

U suprotnom mozes da se udajes, razvodis i selis jos 500x i uvek ce biti isto...

mrgud78
25-04-2015, 12:21
A mozda treba da postanem bas ta Venera. Gorda, puna sebe, da se okitim zlatom...

andjelikadepeures
25-04-2015, 12:47
Nije ona gorda i puna sebe, vec voli da blista, svesna je sebe, svoje lepote, zanosa.... Ne mora zlato, ali svakako nakit, sredjena, napucana...

Recimo, skoro je moja rodjaka imsla skoro maturbal... Ona je Vaga--Lav sa Ve u Lavu... Grupna slika... A ona dominira. Pojavom, blistavom haljinom, lepotom.. Cak se i ne sminka mnogo... Ali zrachi....

U svakom slucaju , vredelo bi pokusati

venera88
25-04-2015, 14:04
Mrgude, mozda tebe seksualno vise opisuje taj mars u devici, nego venera... a prvi put cujem da Ve u lavu voli samo da se kindjuri (to stoji, naravno :D ), ali lav je vatreni znak, kako je onda moguce da tu nema strasti i vatre. meni je recimo sex jako jako bitan, i bez zezanja, ako to ne stima, dzaba mu sve :D

mrgud78
25-04-2015, 14:23
Ne znam sta me opisuje...Nikada nisam trazila to u mojoj krti, bavila sam se drugim stvarima.

Mars me opisuje sigurno. Ali je nesrecnik u 12 polju.
Ali mislim da je dosta umesan Saturn kao vladar petog (mislim da sexualnost mora poteci prvo iz petog polja kao emocija koju mi pruzamo nekome). A taj Saturn je em u izgonu, em u 12 polju, em neaspektovan...
I mogla bih bez sexa ceo zivot.

Ali nije valjda to moj problem?

MM ima Ve u lavu i Ma u devici, s tim sto su njemu u petoj kuci

danica_91
25-04-2015, 14:29
ja imam Ve u lavu sa Ma pa je meni sex prebitan iako imam 180Sa...mada nikad nisam imala jako duge veze, mozda bih se hladila vremenom, ne znam..nisam dotle dosla :D

kod Mrgud je problem sto ima Ma vladara 8. kuce u 12. kuci, devica manje vise moze da donese sexulani zivot, tehnicki vise doduse,ali 12. kuca gusi marsa i mars ne moze da se izrazi koliko treba...a Ve je u 11. kuci, kuci vodolije, pa ponovo nije jako sexualna kuca, ili bar donosi te promene, toplo-hladno, cas imas zelju, cas nemas, i sto kazes da si vise bila ortak je isto zbog 11. kuce, opustena varijanta.......a imala si duge veze samo zato sto ti Ve pravi dobar aspekt sa Pl, pa donosi da nisi dr*lja kako kazes, i sto ne varas u vezama...sa Mo na dsc u ribama nije ni cudno da imas mnogo veza, sa Ne90Mo, razocoranja, to su vec rekli, i dajes se potpuno u vezama i trazis momke koje ces ti da spasavas, bar meni tako deluje, momke u problemima...dok tvoja Ve u pocetku se sa dobrim aspektoms a tim Ne nada velikoj ljubavi, a onda kao Mo pocne da shvata da nije sve tako bajno...ali sa Ve i Pl, hoce ljubav do groba...ne znam koliku pricu igra Sa sa Ve kod tebe...ne znam ni kako da ti gledam ovu vezu sad, ako gledam kao moguci drugi brak, neka onda bude 9. kuca u biku, pa imamo Ve90Ur...moguc raskid...a za to, da li ce da se pojavi neko ko ce da te zadrzi zauvek, to ne znam...jer mislim da to niko ni za svoju kartu ne moze da kaze...ne zavisi od nas da li ce neko da se pojavi, ili ne...ali svakako, da sam na tvom mestu, ne bih ostajala ako osetim da to nije to, i nemoj zbog Mo u ribama da se sazaljevas i da mislis da ti preterujes, da je tvoja krivica..ne krivi sebe ako ne volis, to nije krivica...to je bezze kontanje...dobro bih razmislila sta da radim, ali ne bih ostajala negde gde vidim da ne pripadam...seljenja se takodje vide, ali to nije tako lose...vise je problem emotivno nezadovoljstvo,nego seljenje...:)

i da, Ve u lavu i Ur donesu vise kic kod ljudi, u smislu vise neke lude boje, fluorescentne, nego zlato i nakit...i znam vise ljudi te generacije kao Mrgud koji su svi vise rokeri, sa istom postavkom Ve i Ur, obozavaju starke i tako to...

ja sam citala negde da ljudi sa Ve90Ur nadju neku veliku strast ali kao prevaru, odnosno dok su u braku, tada krenu da varaju, osecaju se lose zbog toga ali sto vise zele da prekinu, to im teze bude..tebi se jos uvek to nije desilo. ali nije iskljuceno da nece :)

sto se tice jarca u 5. kuci, duge veze, Sa jeste los, ali nije nista toliko tragicno jer imas i decu i imala si vise veza...i vratila se bivsem decku, kao jarac...ali imas i JMC u 7. kuci...dodatno problemi sa partnerima moguci, ali i velika poteba za partnerima jer ti je to poznato od ranije ...moras da radis na sebi, kao SMC u 1. kuci i da na sve moguce nacine pokusas da vidis sta zelis od svog zivota...i da se ne pronalazis kroz partnere posto-poto...i onda kad sebe dovedes u red, imaces bolje veze...:)

andjelikadepeures
26-04-2015, 00:17
ne satanizujte toliko tu 12. kucu. nije to toliko lose koliko je naduvana prica
Sa i meni vlada 5. kucom, pa mi sex jeste izuzetno bitan

a vidis, poput tebe sam mislila da mogu bez sexa i da je nebitan... sve dok nisam srela "baju" koji mi objasnio suprotno ;)

Ma i Ve se gledaju za sex kod oba pola, mada kod nekog prevlada Ve, a kod nekog Ma

p.s.
ne moras da se udas za svakog sa kim spavas...

mrgud78
26-04-2015, 07:46
Ili ne moram da se udam da bih imala sex? :D

thalatte
26-04-2015, 07:57
Lijepo su cure opisale, ja cu dodati iz svog ugla da me tvoja pitanja, nemir, lutanje podsjecaju na mene..
Mislim da je dobar dio odgovora u Ve90Ur...
Toplo-hladno, zaluđenost u jednom trenu, razočarenje i potpuno hlađenje u drugom.....uvijek to pitanje kopka, jel to - to, pa se uvjeravas je, je, moram se smirit i onda samo pljas, ne nije to - to, idem, bježim, ne mogu više...

To je i stalna potraga za uzbuđenjem, stalno da je napeto, da je na vrhuncu, al nikad to ne može dugo i te faze monotonije uvijek dođu i to nas pokosi...

Ne znam da li si primjetila da nakon extra dobre faze, koju u cudu promatras - kada je konacno sve sjelo na mjesto, preko noći svađa, katastrofa, kraj krajeva i slične epizode....pa duboko preispitivanje, zar nisam mogla malo pretrpit, možda bi prošlo, al neeee, to se sve počne preljevat van i nemoš zaustaviti....i tako nekoliko serija uspijes prebrodit, al kad tad jedna bude kobna :D

Samo se pitam da li se to ikako može smiriti, kažu sa godinama, al ne znam.

andjelikadepeures
26-04-2015, 10:05
Ili ne moram da se udam da bih imala sex? :D

Tacno!
Pa ko jos u danasnjem vremenu kupuje macku u dzaku!?

Nije to da l' ima plave ili crne oci, pa da nije ni bitno....

mrgud78
15-09-2015, 16:25
Samo se pitam da li se to ikako može smiriti, kažu sa godinama, al ne znam.

Izgleda smo ja i ti astroloski blizanci, bar po aspektu Ve90Ur.
Zaista si me opisala, ne bih ni ja bolje :)

Ja ne. Cak mislim da je sve izrazenije. Nekako dublje. Duze se opirem, kontrolisem se jedno vreme ali na kraju ipak pucam. Bas kao sto si opisala.
Kao mladja sam sve na prvu, sada malo kocim i pitam se ima li smisla kociti kada me svakako ceka prolaz kroz crveno.

Kako je kod tebe? Jesi li se bar malo smirila sa godinama?