Moja mama ( poludecu od nje ) [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Moja mama ( poludecu od nje )

Wicca
04-03-2012, 23:13
Natal moje majke :)

http://i42.tinypic.com/34ovqzd.gif

Sa joj skoro tacno na Suncu,joj... :( ''odgovornost''

mandrak-21
04-03-2012, 23:59
pa svakako odgovornost ali tranz saturn je doneo i gubitak.......

Wicca
18-08-2013, 00:55
Jel moze neko da baci pogled? ali neko strucniji,ne laik ako je moguce.
Iz nekog razloga moja mama prezivljava uzasnih godinu dana, koliko dobra je meni saturn u skorpiji doneo i donosi, toliko je njoj loseg

Wicca
20-10-2014, 16:52
postavicu natal moje mame da neko tumaci. ja cu od nje da poludim, toliki dramaturg, panicar, sve teze i teze podnosim njene ispade tako da molim vas kartu da mi gledate da kazete zasto je ona takva

takodje bi volela sinastrije nase da gledate jer ja vise stvarno ne razumeme kako da njega panika i nervoza ne uticu na mene

Wicca
20-10-2014, 16:53
i da dodam sa njom mi je vec pretesko,jer ima neki tranzit koji ovo opisuje

Wicca
20-10-2014, 17:02
Evo joj karta, neka neko tumaci jer cu ja da poludim

Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting (http://tinypic.com/view.php?pic=34ovqzd&s=5)

andjela
20-10-2014, 17:41
U njenoj karti prvo primecujem konjukciju Urana i Meseca,sto mi daje za pravo da pomislim da je ishitrena-nagla osoba...

Kada vidim tvoj natal-Mesec u raku-i ti si verovatno emotivna dusica...

Ne mogu sada da pogledam bolje,nemam bas vremena,ali valjda ce neko pogledati...

To me podseca na mene i moju majku iz mog detinjstva-ona Mo u ovnu,a ja Mo u raku...Meni je delovala cudno,zivcano,nenormalno,i nisam je bas do skoro volela...Ako ja ne bih nesto uradila,znala bi da place,da vice,i tako da me prisiljava na svasta...Dugo nisam mogla da joj se suprotstavim,al zato sada joj kazem sve i ne interesuje me sta ce reci...mada se i ona promenila...Sada je mnoogo emotivnija...Ja ne pamtim da li sam je ikada poljubila....Opasna zena

Wicca
20-10-2014, 17:46
E hvala ti andjo od srca makar neko da mi je odgovorio

nisam ja nest emotivna imam stelijum u jarcu i Sa0Ma dosta sam sabrana al ona mi skace po poslednjem nervu, tolko se trudim da budem prisebna samo zato sto ona nije al tesko mi je vise s njom

nisam doduse temu otvorila da se jadam vec neko astroloski da mi kaze sta koji moj s njom da radim, jako lose utice ona na mene

Jest, bas to, prisiljava, drami, postavlja mi ultimatume otprilike da il ce bit po njenom il ce da mi pravi paniku, stalno svaki dan neka histerija, ja ne znam koji mi tranzit ovo s njom radi,ionako mi nije lako ove godine al cutim i guram a ona na to samo dodaje svojom histerijom, jos da dodam tako je IRACIONALNA ne zna racionalno da razmislja, ne znam jel to od Meseca sto vlada trecom kucom al s njom nema logike, ona ako je ubedjena u nesto ona teera to ne mozes joj objasnit ....

dok mi Sa nije usao u prvu kucu mislila sam da imamo divan odnos a sve je gori i gori, bukvalno se raspada zbog njene histerije znaci ja ne znam sta u sinastriji ona i ja imamo pa da je ovako lose

Wicca
20-10-2014, 17:50
I stvarno imam zivce kao konj, i trudim se da budem jako mirna i racionalna s njom al kad vec skoro pa ne mogu vise, ja nju i postujem jako i volim je ko majku ali nekad mi se cini kao da je ona dete a ja roditelj :( mislim ovo psihicki. Ja sam stvarno i mirna i sve ali neke stvari polako prevazilaze moju sposobnost, necu reci ajd tesko mi je s njom vec me jednostavno iscrpljuje jako me iscrpljuje.

SkorpijaGatalica
20-10-2014, 18:01
E pa mama ti ima Meseca kao vladara trece kuce, i to jos u Lavu, i to jos lose aspektovanog, njoj se hebe dal je nesto razumno ili nije ona ako je ubedjena u to onda je ubedjena, sve na osnovu emocija, nije racionalna....
nema zemlje uopste u karti, a ti imas mnogo zemlje, pa jos podznak pa jos i mesec tvoj u sedistu, nisi osoba koja place zbog svake sitnice naprotiv Sa0Ma cutis i cutis i guras i trpis prema tome ako se ti kao Sa0Ma zalis verovatno je zadnje doslo....

Zbog Jarca i Skorpije ti si verovatno dosta povucenija od nje i tvoj nacin resavanja je da napravis malu distancu izmedju vas i da se zatvoris u svoju neku ljusturu, a ona verovatno histerijom pokusava da probije to.... Sinastrija vam i nije najbolja, ja mislim da ona jednostavno ovakva kakva je ne konta tvoju hladnu i smirenu prirodu, skroz ste drugaciji tip licnosti nekako..ja mislim da si ti ko neki toranj od kamena i tvoja mama onako stapovima pokusava da ga probije.... Ne bih znala savet koji da dam na osnovu karti sem da moras da shvatis s obzirom kakav ti je natal da moras ti izigravati tu roditelja i napregni, napregni taj Sa u Jarcu budi hladna ko led ne daj da te ona poremeti svojim promenama raspolozenja.... Oslanjaj se na skorpiju i Jarca u sebi, verovatno sa Plutonom na podznaku i podznakom u znaku skorpije tebi su strasno odbojni njeni javni prikazi emocija, pred strancima, drugim ljudima, ti kad ti je nesto patis u tisini i imas averziju prema tom njenom pozorisnom prikazivanju svega...

dakle napregni taj Sa u Jarcu, vladar ti je trece, ti za razliku od nje jesi razumna i stalozena u razmisljanju, i SAMO nek te on vodi, kad god krene da histerise ti budi led led robot, znam da imas to u sebi lol taj Mesec te opozcijije to verovatno od majke dolaze, njene crne misli histerije uticu emotivno na tebe.... jel se to meni cini il njen mesec gadno aspektuje taj tvoj Sa0Ma? Verovatno ti nikad prva ne kreces ni u kakvu svadju, uvek ona zapocne ( kao mesec, brza planeta ) i onda naleti na planinu... svakako u svadji sa tobom ako se uopste i upusti odnosno ako se ti uopste i svadjas ( Jer Sa0Ma je jaaaako strpljiv,pogotvo u jarcu, tebe je jako tesko iznervirati ) samo ti mama izvuce deblji kraj, jednostavno ona pokusava da tebe kontrolise i dominira, a kako jedan labilan Mesec u Lavu da kontrolise jednog Sa0Ma u jarcu? nikako

SkorpijaGatalica
20-10-2014, 18:10
i sad tek vidim...njen Mo u Lavu na MC ahahah ona hoce tvoju karijeru da kontrolise, tvoj zivotni put, Mo u Lavu se suprotstavlja Sa0Ma u Jarcu...eh kuku obrao je taj Mo u Lavu bostan. Misli kako postajes starija, posto je Jarac u pitanju,da ces je jednostavno nadjacati, Bices samostalna, imaces svoj zivot svoj svoju karijeru svoju zaradu i jednostavno bices jaka i nece ti moci nista,mislim da ce jednostavno ovaj Mo u Lavu odustati, jer ne moze ona svaki put kad pokusava da tebe kontrolise nailazi na blokadu, jer ne mozes Sa0Ma u Jarcu ti da pomeris... vremenom ces je samo izgurati nekako. Ne mislim iz svog zivota al nece ti moci nista.

SkorpijaGatalica
20-10-2014, 18:22
jos jednu stvar da dodam,a nadam se da se neces uvrediti ali...Sa ti prelazi pvu, verovatno vam odnos i nije bio dobar, samo se to nikada nije primecivalo ( kad ti je Sa bio u 12toj kuci verovatno je bilo sve okej )

Wicca
20-10-2014, 18:27
Hvala ti skorpijo mnogo.

Jeste, i ja zaista ovih godinu dana sam se trudila maksimalno da budem strpljiva sa njom, zaista koliko mogu a napisala sam vec da posedujem konjske zivce, ali jednostavno postaje previse, u smislu da me iritira i iscrpljuje, i sve ostalo sto si napisala je vrlo tacno.

jel mislis da cu ja ipak moci nekako da budem led prema njoj i da ne pokleknem, jer zaista vec pocinje da utice na mene na toliko negativan nacin.

Mad Max
20-10-2014, 19:27
Nisam našao ništa posebno interesantno u njenom natau ALI vam sinanstrija sasvim objašnjava napet odnos. Njeno SO je napadnuto od strane tvog stelijuma u Jarcu a i u kvadratu je sa tvojim MO pa tu imamo jedno vrzino kolo gde vas dve međusobno nervirate jedna drugu.
Ne znam konkretne siutacije koje se dešavaju i a i večeras nisam nešto astro raspoložen pa da izbunarim celu simboliku, samo konkrento mislim da je ovde problem.
Sa škorpijomgatalicom se slažem da je tebi sad malo čupav period zbog tranzita SA kroz prvu. Takođe postoji i stvar gde se sa njom ne slažem a to je MO0UR u natalu tvoje mame jer iako su u orbisu da budu u konjukciji nalaze se u dva različita znaka i samim tim se ne prepoznaju.

Wicca
20-10-2014, 19:45
Hvala Max sto si izdvojio vreme za ovo.
Nisma u principu neko ko trazi tumacenja cesto zapravo retko samo ovo mi je vec postao problem zato i trazim neke astro smernice.

Ja u principu nikad prva ne zapocinjem nista niti se svadjam jer nisam taj tip, meni moj Mars daje strpljivost tako da nisam ja ta koja nju nervira vec obratno. Ona je veliki dramaturg, panicar i menja raspoloyenja nekoliko puta u toku dana i to sve na meni iskalil. Sto ne bi bio problem, ali kada se to dogadja svaki dan, ceo dan, u periodu koji ni meni nije lak, moje strpljenje postaje tanko.

Jednostavno sam samo u potrazi za nekim astro savetom na koji nacin ja sa njom da se ophodim ili prema njoj da se ophodim a koji bi vi savetovali ( na osnovu njene karte ) da nekako smanjim tenziju. Mada mislim da je i bilo kakav pristup problem jer kazem, ona je iracionalna cesto,sve joj je na osnovu emocija i ne zna da se kontrolise.

SkorpijaGatalica
20-10-2014, 19:53
Nisam našao ništa posebno interesantno u njenom natau ALI vam sinanstrija sasvim objašnjava napet odnos. Njeno SO je napadnuto od strane tvog stelijuma u Jarcu a i u kvadratu je sa tvojim MO pa tu imamo jedno vrzino kolo gde vas dve međusobno nervirate jedna drugu.
Ne znam konkretne siutacije koje se dešavaju i a i večeras nisam nešto astro raspoložen pa da izbunarim celu simboliku, samo konkrento mislim da je ovde problem.
Sa škorpijomgatalicom se slažem da je tebi sad malo čupav period zbog tranzita SA kroz prvu. Takođe postoji i stvar gde se sa njom ne slažem a to je MO0UR u natalu tvoje mame jer iako su u orbisu da budu u konjukciji nalaze se u dva različita znaka i samim tim se ne prepoznaju.

a sta mislis o Mesecu koji ima njena mama, tom Mesecu u Lavu?

i sasvim si super primetio te kvadrate na taj stelijum u Jarcu odlicno si ubio po sred srede, mada ja astrroloski i daljem mislim da je to njena majka koja hoce ili pokusava da dominira i kontrolise nju na neki nacin, al ja mislim da tesko se moze sta naci i kompromis sa tim Sa0Ma u Jarcu. Mozda mami smeta njen karakter jednostavno, zivotni izbori itd...Da napominjemo, to su kvadrati, znaci to je nesto sto se stalno desava. Jbg mozda se stvari poboljsalju bas kad Wicca bude dosta starija ( jarac treba vremena )

Mad Max
20-10-2014, 20:03
Hvala Max sto si izdvojio vreme za ovo.
Nisma u principu neko ko trazi tumacenja cesto zapravo retko samo ovo mi je vec postao problem zato i trazim neke astro smernice.

Ja u principu nikad prva ne zapocinjem nista niti se svadjam jer nisam taj tip, meni moj Mars daje strpljivost tako da nisam ja ta koja nju nervira vec obratno. Ona je veliki dramaturg, panicar i menja raspoloyenja nekoliko puta u toku dana i to sve na meni iskalil. Sto ne bi bio problem, ali kada se to dogadja svaki dan, ceo dan, u periodu koji ni meni nije lak, moje strpljenje postaje tanko.

Jednostavno sam samo u potrazi za nekim astro savetom na koji nacin ja sa njom da se ophodim ili prema njoj da se ophodim a koji bi vi savetovali ( na osnovu njene karte ) da nekako smanjim tenziju. Mada mislim da je i bilo kakav pristup problem jer kazem, ona je iracionalna cesto,sve joj je na osnovu emocija i ne zna da se kontrolise.Pre ću da pogledam tebi koja si na ovom forumu 100 godina i svima tumačiš nego nekome ko je došao da prosi za tumačenje.

Što se tiče tvog MA, ovo je pored MA u Ovnu najjača/agresivnija/živahnija pozicija koju Mars može da ima. Verujem ti da ne započinješ stvari prva, ono što zapravno mislim je da ti njoj nesvesno nekim svoim ponašanjem udaraš u ego, to uopšte ne mora da bude neka ozbiljna stvar, naprotiv, banalnost, kada jednostavno dve osobe nisu na istoj ''talasnoj dužini''. Između vaših ličnih planeta nema puno pozitivnog povezivanja.

a sta mislis o Mesecu koji ima njena mama, tom Mesecu u Lavu?

i sasvim si super primetio te kvadrate na taj stelijum u Jarcu odlicno si ubio po sred srede, mada ja astrroloski i daljem mislim da je to njena majka koja hoce ili pokusava da dominira i kontrolise nju na neki nacin, al ja mislim da tesko se moze sta naci i kompromis sa tim Sa0Ma u Jarcu. Mozda mami smeta njen karakter jednostavno, zivotni izbori itd...
Svaki roditelj pokušava da svoje dete vaspita i izvede na pravi put, neki to rade na ovaj a neki na onaj način. Konkretno o poziciji MO u Lavu, hm, ponos i lakomislenost. MO njene majke je poprilično ugrožen, iako ovu konjukciju, čak i opoziciju nebi smatrao pravim aspektom, sasvim je dovoljan ovaj kvadrat Venere da napravi haos.

Veoma neobičan natal, ima dosta aspekata koji se prave iz znakova koji se ne prepoznaju, čak i ovaj kvadrat SO-SA je čudan. Ne znam kako bi tumačio detaljno ovaj natal, poprilično je komplikovan

elza
20-10-2014, 20:26
U njenoj karti prvo primecujem konjukciju Urana i Meseca,sto mi daje za pravo da pomislim da je ishitrena-nagla osoba...

Kada vidim tvoj natal-Mesec u raku-i ti si verovatno emotivna dusica...

Moja ima Mesec0Uran u Raku, emotivna dušica s napadom mrzovolje :o .
Takođe veoma brzopleta, reaguje emotivno na svaku sitnicu, istini za volju pravična, previse moralna, ispravnu percpciju sveta, ali to joj i škodi.

Najupecatljiv aspekat jeste Mesec 180 Jupiter - gde mami ma koliko da ima i poseduje, ništa nije dovoljno. A još više zbog same činjenice da su joj to vladari 2 i 8.
Verovatno kao žena i nije ispunjena, Mesec 90 Venera, nije se pomirila da je i mama, ili se prerano udala, pa je došao nesklad i kroz ostvarenje majčinstva. I to je aspekat gde često ce majka pogresno savetovati cerku ili suprotno od svega što je ona doživela. Bez obzira da li je to cerki neophodno. Sam Mesec u Lavu bi da bude Kraljica na tronu, da njene odluke budu i pre nego sto je se pita. Ove je i aspekat koji moze pokazivati unutrašnju borbu devojcice i žene, pa ona u stvari samo pokušava da se tebi ne desi isto sto i njoj.
Šta je s ocem?

SkorpijaGatalica
20-10-2014, 20:57
Moja ima Mesec0Uran u Raku, emotivna dušica s napadom mrzovolje :o .
Takođe veoma brzopleta, reaguje emotivno na svaku sitnicu, istini za volju pravična, previse moralna, ispravnu percpciju sveta, ali to joj i škodi.

Najupecatljiv aspekat jeste Mesec 180 Jupiter - gde mami ma koliko da ima i poseduje, ništa nije dovoljno. A još više zbog same činjenice da su joj to vladari 2 i 8.
Verovatno kao žena i nije ispunjena, Mesec 90 Venera, nije se pomirila da je i mama, ili se prerano udala, pa je došao nesklad i kroz ostvarenje majčinstva. I to je aspekat gde često ce majka pogresno savetovati cerku ili suprotno od svega što je ona doživela. Bez obzira da li je to cerki neophodno. Sam Mesec u Lavu bi da bude Kraljica na tronu, da njene odluke budu i pre nego sto je se pita. Ove je i aspekat koji moze pokazivati unutrašnju borbu devojcice i žene, pa ona u stvari samo pokušava da se tebi ne desi isto sto i njoj.
Šta je s ocem?

To jeste skroy tacno ya Mo0Ur a posebno u raku, e kuku dusica.... Mada, iako Wicca ima planete u vodi ja nesto ne mislim da je bas tolko emotivna, ipak ima tu dosta zemlje to da smiri a i podznak je po meni ''najstabilnija'' voda koju je mogla dobiti :D Znam da zbog Mo 180 taj Sa0Ma ni ona nije mozda emotivno preevise heppi al to je jak mesec, u sedistu, a posebno kad se uporedi sa natalnom kartom njene mame, Wiccina je bez premca bolja.

a pogle Sa joj vlada 4tom kucom ( porodica, a i trecom kucom okolina cela ) koji svojom tom ustogljenoscu i konzervativnoscu nju povredjuju / taj Mo. Mada ja mislim da ce vremenom kako postaje starija da prevazidje tu opoziciju,sta ti mislis?

sto se njene mame tice, ja mislim da je Mad Max ubo tacno gde treba gde je napisao da su one karakterno razlicite. Ne sumnjam ja da se one i slazu ali kad gledam njihove natale kao individue, ja ne vidim kao licnosti mnogo slicnih stvari da one imaju, necu da kazem da su njih dve suprotnosti al nekako nespojiv mi je wiccin natal sa natalom njene mame, sto kaze mad max nemaju bas neke pozitivne aspekte,mislim da njena mama nju sustinski ne razume kao licnost. Wicca je napisala da je ona pre mislila da ona i njena majka imaju idealan odnos i da se sad pocinje skrozn rusiti, eto sta radi Saturn kroz prvu, uzme nesto za sta se mislilo da je na sigurnim nogama i jednostavno pokaze da to nije tako.

sto se tate tice, videla sam joj neki stariji post gde je napisala da joj otac nije ziv.

elza
20-10-2014, 21:18
Gledam s moba, pa sta uhvatim pogledom. Wicca moze da bude zadovoljna Sa-Ma. Mama joj ima opoziciju, daleko teži za neutralizaciju. Mislim da nijedan aspekat nije slučajno dobijen, već u odnosu na roditelje i njihova ponašanja i karaktere, iskombinovan. Wicca i bilo ko drugi, korigovanjem svoje ličnosti, ostavlja u "nasledje" svojim potomcima daleko bolje od onog što je iza nje. I da je upravo to uloga i astrologije, korigovanje sebe, zarad višeg cilja. Neopipljivog, nevidljivog u sadašnjosti.

Jos jednom, sveukupno Wiccina mama ostavlja utisak jedne sebične osobe. Sto zbog Mo180Ju - gde sebi sudi ovako, a drugima onako, zbog Marsa180Saturna - gde je problem imala sa svekrom ili dedom, ali i zbog Venere90Mesec, kao ono sto proističe kao sled događaja. Sebe je odredila kroz svoje prethodnike (Sa). Wicca nije tu kriva što postoje problemi, a štit joj je upravo aspekt Ma0Sa - mač u kamenu kako ga zovu. Strpljenje. Karta mame ostavlja utisak nekog ko bi mogao biti bez supruga, na ovaj ili onaj način.

andjelikadepeures
20-10-2014, 22:08
tvoja mama zeli da je glavna i u centru paznje
Ma i Mo u Lavu su prilichno sujetni i samozivi, sa slabim So u Vagi, situacija nije nista bolja, jer ona stalno iznova zeli da bude u centru paznje

jedino resenje ti je da na nju gledas kao na histerichno derle u pubertetu

Lahadima
20-10-2014, 22:49
Meni je kao i većini najupečatljiviji taj Mo u lavu, sa svim ovim aspektima :) Gde će lav da ne bude drama queen, to nema šanse da se desi :D
Ima dosta izazovnih aspekata u karti, sigurno je zanimljiv lik.

Primetila sam da se sa majčinstvom nekako najviše "bore" Mo u lavu i Mo u ovnu, s tim da dodajem da mislim da se Mo u ovnu u toj ulozi snalazi još gore. Da me neko ne bi shvatio pogrešno, ne utiče samo to na majčinstvo - ovo se podrazumeva, ali sam ovo pitanje previše puta čula od osoba čije majke imaju baš to: "Šta je s mojom mamom?"

Nekako je uvek to neko preterivanje kod ovih meseca, opterećivanje deteta, prevelika očekivanja, histerija, nemanje takta. To sam primetila samo kod ova dva meseca...
Koleginica je ovan sa Mo u lavu, njen razgovor sa detetom (koji mi u kancelariji slušamo redovno :rolleyes:) je histerisanje, dreka, cika, vrištanje, zašto si ovo, zašto nisi ovo, da li si oprala ruke!? (mala ima 14 godina!?), sad ću da dođem da te prebijem itd. Normalnog razgovora NEMA.

Da se vratim na temu: Mo u lavu sa uranom, pa opozicija Ju, definitivno deluje kao neko ko preteruje, Mo180Ju je i inače preterivanje samo po sebi...

Čime ti se bavi mama?

andjelikadepeures
20-10-2014, 23:01
e da... gospodja je Vaga. one nisu u stanju da budu same. tako da moze da te spase i nabacivanje nekog tipa, gospodji mami....

andjela
21-10-2014, 00:34
Lahadima,sudeci po mojoj majci,koja isto ima Mo u ovnu...Strasno.Ne znaci to da su sve zene sa Mo u ovnu takve,ali ona jeste...Nikada nije umela da me zagrli,poljubi,stalno je radila,i bila temperamentna...Nisam smela is skole da dodjem ako imam 3 na kontrolnom,pismenom...Kasnije je bilo bolje,ali rano detinjstvo uzas...

Ja ako ikada budem majka,moje dete ima da bude srecnik mali.Sigurna sam da necu vikati,histerisati,da cu detetu biti najbolji drug,i najveca zastita...Ne verujem da je to samo do Mesca u vodenom znaku,vec mozda i zbog domianntnog znaka strelca i par planeta u vagi...Volim kada se neko normalno ponasa,a ne kinji decu i druge...

Wica tj njena mama ima i Mo0Ur,a moja ima Ur u 1...Kada se samo setim...Zbog nje nikada necu biti takva,vec dobra i mila mama,koju bas briga ako ce dete i ponavljati u skoli,ako ga vec skola ne interesuje,n.p.

ganci
21-10-2014, 07:34
Wicca dominirajuce planete kod nje nisu tako divno postavljene a i Ma i Mo su u Lavu. Ne moze tu bez drame da prodje. Mo 90 Ve jos dodaje. Ceo tranzit Sa kroz Skorpiju je isao u prilog histericnoj situaciji i bice tako dok ne udje u Strelca. Izdrzi do tad. Tvoja natalna postavka je svakako bolja i izdrzljivija pa ce na tebi biti da nadjes izlaz.

Wicca
21-10-2014, 10:01
Pre ću da pogledam tebi koja si na ovom forumu 100 godina i svima tumačiš nego nekome ko je došao da prosi za tumačenje.

Što se tiče tvog MA, ovo je pored MA u Ovnu najjača/agresivnija/živahnija pozicija koju Mars može da ima. Verujem ti da ne započinješ stvari prva, ono što zapravno mislim je da ti njoj nesvesno nekim svoim ponašanjem udaraš u ego, to uopšte ne mora da bude neka ozbiljna stvar, naprotiv, banalnost, kada jednostavno dve osobe nisu na istoj ''talasnoj dužini''. Između vaših ličnih planeta nema puno pozitivnog povezivanja.

Svaki roditelj pokušava da svoje dete vaspita i izvede na pravi put, neki to rade na ovaj a neki na onaj način. Konkretno o poziciji MO u Lavu, hm, ponos i lakomislenost. MO njene majke je poprilično ugrožen, iako ovu konjukciju, čak i opoziciju nebi smatrao pravim aspektom, sasvim je dovoljan ovaj kvadrat Venere da napravi haos.

Veoma neobičan natal, ima dosta aspekata koji se prave iz znakova koji se ne prepoznaju, čak i ovaj kvadrat SO-SA je čudan. Ne znam kako bi tumačio detaljno ovaj natal, poprilično je komplikovan

pa sad koliko gledam svima to je diskutabilno lol ali hvala ti. Znam da se ti i ja nismo slozili na pocetku kad sam dosla i ako sam nekad bila neprijatna prema tebi stvarno se izvinjavam, ja uopste nisam svadjalacka osoba samo zvucim grubo preko interneta zbog mog Jarca u trecoj,ali stvarno nisam zelela da kazem bilo sta sto bi te ikada uvredilo, posebno jer te smatram za jako korektnog decka koji je jako talentovan za astro i koji se zaista razume, tako da izvini ako sam nekad nesto ruzno ili lose rekla.

Sto se mame tice, nazalost nisu u pitanju samo klasicni ispadi i vike, zbog toga sam i temu otvorila.

Recimo svojevremeno je htela da me prijavi nekom psihijatru i da tog psihijatra nabedi da napise kako sa mnom nesto nije u redu kako bi me odvukla da zivim nazad sa njom ( zivim sama )

Ili mi je zapretila da ce me odvuci u ludnicu zato sto joj se dva dana nisam javljala na telefon ( pride sam strasno zauzeta bila ta dva dana i planirala sam da joj se javim kad mi se obaveze zavrse ). da ona samo vice ja bih izdrzala, ali se ponasa iraconalno i takva iracionalna moze meni da napravi neki los potez u zivotu, zbog toga sam ja otvorila temu. Doslovno hoce ludom da me napravi iz nekog razloga.

Ja sam u principu to pokusala da resim time da se jednostavno povucem u sebe i da bukvalno ne reagujem kad ona oko mene place i kao fol pada u nesvest, ali to samo pogorsa njenu histeriju jer onda joj smeta sto ne obracam paznju na nju, i ''kako mozes biti tako hladna'' i ostalo.

Wicca
21-10-2014, 10:08
Wicca dominirajuce planete kod nje nisu tako divno postavljene a i Ma i Mo su u Lavu. Ne moze tu bez drame da prodje. Mo 90 Ve jos dodaje. Ceo tranzit Sa kroz Skorpiju je isao u prilog histericnoj situaciji i bice tako dok ne udje u Strelca. Izdrzi do tad. Tvoja natalna postavka je svakako bolja i izdrzljivija pa ce na tebi biti da nadjes izlaz.

Hvala ti ganci. Ne znam da li se poklapa taj Saturn u Strelcu ali, otprilike tacno za dva meseca neka, ja ulazim u jedan posao sa jednom muskarcem na koga gledam maltene kao na porodicu, izuzetno je mocan i uticajan i zajedno sa njim cu poslovati, i taj posao je ogromna zarada,cesto cu putovati van zemlje, bicu potpuno nezavisna, ja cu biti glavna u nasoj porodici ,taj posao ce mi omoguciti da izdrzavam svakog u mojoj porodici i to veoma izdasno i taj posao nije nesto sto ce proci, to je maltene u narednih deset, jedanaest godina,tako da cu ja biti glava porodice a ne moja majka. sada je nazalost to ona jednom polovinom,a drugom polovinom ja.

Lahadima
21-10-2014, 11:56
Lahadima,sudeci po mojoj majci,koja isto ima Mo u ovnu...Strasno.Ne znaci to da su sve zene sa Mo u ovnu takve,ali ona jeste...Nikada nije umela da me zagrli,poljubi,stalno je radila,i bila temperamentna...Nisam smela is skole da dodjem ako imam 3 na kontrolnom,pismenom...Kasnije je bilo bolje,ali rano detinjstvo uzas...

Da, tipično za taj mesec. Ni ja ne mislim da su sve žene sa tim položajem takve, to je samo neko moje zapažanje za Mo u lavu i Mo u ovnu onako generalno.
Nije da one ne vole svoju decu, naprotiv, one jednostavno NE UMEJU sa njima, ne znaju kako da se ponašaju, ne snalaze se nikako...

Wicca, ne reče - čime ti se bavi mama?
Meni je to baš nekako bezveze jer ja imam lep odnos sa mamom, pa me ovakve teme rastuže pomalo...

ginger
21-10-2014, 12:42
majka ti baš i ne vjeruje?

ima i razloga za to. ti si dobar muljator. u pubertetu si je nastojala obrlatit kako ti se prohtjelo. ne samo nju. čitavu obitelj. stara ti nije bez dlake na jeziku- i to se tebi ne sviđa. kaže šta misli. što na umu to na drumu.
s njom se neda samo tako manipulirat. ;)

ona nije laka osoba. to se već ustanovilo, ali se neda zezat. a ti si isto komplicirana na drugi način. impulzivne ste obe.

teško da ćete ikad na zelenu granu ali to je normalno. rijetko je da roditelji odlično slažu sa djecom. barem jedan od njih.
moja savjet je osamostaljenje i distanca.

ganci
21-10-2014, 13:19

ima i razloga za to. ti si dobar muljator. u pubertetu si je nastojala obrlatit kako ti se prohtjelo. ne samo nju. čitavu obitelj. stara ti nije bez dlake na jeziku- i to se tebi ne sviđa. kaže šta misli. što na umu to na drumu.

@ginger, o'kle ti izvuce sve ovo? Iz kojih aspekata?

Wicca
21-10-2014, 14:04

ona nije laka osoba. to se već ustanovilo, ali se neda zezat. a ti si isto komplicirana na drugi način. impulzivne ste obe.

teško da ćete ikad na zelenu granu ali to je normalno. rijetko je da roditelji odlično slažu sa djecom. barem jedan od njih.

Nisam manipulator. Nisam muljator, ja zivim na nacin koji njima ne odgovara, moj izbor zanimanja i slicno ja kao licnost jer oni od mene pokusavaju napraviti ono sto oni zele i hoce. To je problem. Moje zanimanje ja jako individualno, zahteva putovanja, nepredvidivo je i to meni jako odgovara, a njima ne. Moji izbori muskarac njima ne odgovaraju, njima smeta sto oni nisu glavni u mom zivotu. Znam da je to normalno, ali ovo je vec preterivanje, posebno sada kad cu se potpuno osamostaliti za dva meseca pristisci njeni su sve veci. ona kao da se plasi da cu ja napraviti neku gresku a nisam gresku jos ni napravila.

Nema to nikakve veze sa muljanjem, ja samo hocu da zivim onako kako ja to zelim i ne mogu da shvatim zbog cega toliki problemi oko toga, zasto samo ne prihvate neke moje izbore. Jako sam iance iz konzervativne porodice, mene je moj otac jako cesto tukao, zatvarao i sl.

Wicca
21-10-2014, 14:14

Da dodam, u pubertetu nisam zivela sa majkom vec sa ocem. Kome je smetalo sto nisam izgledom smerna, kome je smetalo sto nisam uspesna fakultetski koliko je on hteo ( uspesna sam u poslu svome ali u studiranju ne ) i on je to resavao tako sto me stalno tukao,ponizavao, vredjao.

recimo eto to za muljanje. Zaradjujem vise nego moja majka i moram da krijem veliki deo svoje plate jer je njoj to strasno kako ja mogu vise od nje da zaradjujem i strasno joj je sto polako ja postajem vodja familije a ne ona ko sto sam napisala ja za dva meseca sam potpuni sef tu u porodici.

ona valjda misli da cu ja biti ko ona ( ona nije bila uspesna u studiranju itd ) i pokusava da me zauzda a nisam gresku ni napravila.

meni ne smeta sto ona nema dlake na jeziku, vec sto ja hocu da me ostavi na miru i da me jednostavno pusti da zivim kako ja zelim . E TU je njena histerija i njeni komentari koji su svakodnevni. To je ono sto meni smeta.

SkorpijaGatalica
21-10-2014, 14:22
@ginger, o'kle ti izvuce sve ovo? Iz kojih aspekata?

I mene zanima... sta sad samo zato jer devojka ima Merkur u Ribama sad je lazov i muljator? i kojim aspektima wicca oce da muva celu porodicu kad joj je porodica Sa u Jarcu na 22 stepenu i pravi opoziciju na taj njen Mesec u raku? ( oni nju povredjuju )

baj di vej taj '' muljatorski'' Merkur u Ribama dispozicijom ide u taj Ju u Raku,u sedistu,a svi znamo sta je i kakav jedan Ju u raku...toliko o tome

ginger
21-10-2014, 14:26
e pa ovo sve šta si tu napisala reci njoj. ako si materijalno neovisna nema razloga za brigu. ako treba možeš se i konačno posvađat sa svima i distancirat iz za sva vremena.

ginger
21-10-2014, 14:27
I mene zanima... sta sad samo zato jer devojka ima Merkur u Ribama sad je lazov i muljator? i kojim aspektima wicca oce da muva celu porodicu kad joj je porodica Sa u Jarcu na 22 stepenu i pravi opoziciju na taj njen Mesec u raku? ( oni nju povredjuju )

baj di vej taj '' muljatorski'' Merkur u Ribama dispozicijom ide u taj Ju u Raku,u sedistu,a svi znamo sta je i kakav jedan Ju u raku...toliko o tome

gledala sam iz numerološkog aspekta.

Mad Max
21-10-2014, 14:40
pa sad koliko gledam svima to je diskutabilno lol ali hvala ti. Znam da se ti i ja nismo slozili na pocetku kad sam dosla i ako sam nekad bila neprijatna prema tebi stvarno se izvinjavam, ja uopste nisam svadjalacka osoba samo zvucim grubo preko interneta zbog mog Jarca u trecoj,ali stvarno nisam zelela da kazem bilo sta sto bi te ikada uvredilo, posebno jer te smatram za jako korektnog decka koji je jako talentovan za astro i koji se zaista razume, tako da izvini ako sam nekad nesto ruzno ili lose rekla.

Sto se mame tice, nazalost nisu u pitanju samo klasicni ispadi i vike, zbog toga sam i temu otvorila.

Recimo svojevremeno je htela da me prijavi nekom psihijatru i da tog psihijatra nabedi da napise kako sa mnom nesto nije u redu kako bi me odvukla da zivim nazad sa njom ( zivim sama )

Ili mi je zapretila da ce me odvuci u ludnicu zato sto joj se dva dana nisam javljala na telefon ( pride sam strasno zauzeta bila ta dva dana i planirala sam da joj se javim kad mi se obaveze zavrse ). da ona samo vice ja bih izdrzala, ali se ponasa iraconalno i takva iracionalna moze meni da napravi neki los potez u zivotu, zbog toga sam ja otvorila temu. Doslovno hoce ludom da me napravi iz nekog razloga.

Ja sam u principu to pokusala da resim time da se jednostavno povucem u sebe i da bukvalno ne reagujem kad ona oko mene place i kao fol pada u nesvest, ali to samo pogorsa njenu histeriju jer onda joj smeta sto ne obracam paznju na nju, i ''kako mozes biti tako hladna'' i ostalo.I ja tebi dugujem izvinjenje i drago mi je da smo zakopali ratne sekire :friends:
Hvala ti na komplimentima, i ja tebe smatram veoma talentovanom za astrologiju :thumbsup:

To njeno teatralo ponašanje je sasvim moguće da dolazi baš od onog ranije pomenutog Meseca u Lavu. Lavovi često vole da budu u centru pažnje tako da me nebi čudilo da se neko čiji je MO obojen Lavovskom energijom ponaša tako. Naravno ovo je generalizujuće tumačenje ove pozicije.

Natal tvoje mame je bez sumnje jedan od najneobičnijih koji sam u životu video jer se pojavljuju aspekti između planeta iz znakova koji nebi trebalo da se vide u tom aspektu pa tako umesto da SO u Vagi bude u trigonu sa Saturnom u Vodoliji i u sekstilu sa Marsem u Lavu ono je s njima u kvadratu. Mislim da zapravo iz ovih aspekata i dolazi njena frustracija jer emotivno pogrešno percepira stvari jer vidi tenziju tamo gde bi trebalo sve da ide ko po loju.

elza
21-10-2014, 18:09

Grešiš. Mesec180Saturn ukazuje da je majka imala težak život, kao i da se natus ne ponaša baš lepo prema svojoj majci. Dakle, bumerang.
Ne možeš znjati što nisi sejao. Ni njena majka tkdj.
Nije Merkur sam po sebi muljator, nju drži Jupiter u vinklu. Niko nije nepogrešiv.

SkorpijaGatalica
21-10-2014, 18:55
Grešiš. Mesec180Saturn ukazuje da je majka imala težak život, kao i da se natus ne ponaša baš lepo prema svojoj majci. Dakle, bumerang.
Ne možeš znjati što nisi sejao. Ni njena majka tkdj.
Nije Merkur sam po sebi muljator, nju drži Jupiter u vinklu. Niko nije nepogrešiv.

Nisam rekla da je ona nepogresiva, nego da je na osnovu karte na vidim ko loshu osobu.

Ja mislim da je ono sto je devojka rekla da je problem je taj sto ona hoce da zivi svoj zivot na nacin na koji ona to hoce,a da majka hoce da ona zivi svoj zivot kako je mama njoj to zamislila i da ne zeli da prihvati bilo kakav wiccin drugi put.

Tako barem iz onog sto je napisala, rekla je da je iz konzervativne porodice i da se trudi da nikom ne smeta ali da svi imaju problem sa njom jer nece da zivi onako kako su oni to zamislili. Ukazuje da je majka imala tezak zivot da, ali isto tako ukazuje da su oni grubi prema wicci i da je zato povredjuju. ( njen mesec ).

Najbolje bi bilo kad bi oni svi nju pustili da zivi svoj zivot kako je ona zamislila i hoce,al iz nekog razloga ( a ja se trudim u toj opoziciji da nadjem razlog al ne vidim ga ) oni to ne zele a Sa0Ma u Jarcu ko Sa0Ma, oce da mu se svi sklone sa puta.

u svakom slucaju zbog tolikog Jarca i zbog Sa0Ma ja verujem da oni nju isprovociraju,ne ona njih. Svakako mislim i slazem se sa tobom da sigurno da ako nju njena mama napadne da izvuce deblji kraj,i da svakako naleti ne na nerazumevanje nego na Wiccinu tvdoglavost i da sa Wiccom i nema nekog resenja sem da je pustis da radi stvari kako ona hoce ( jer sumnjam da sa ovakvom postavkom ona slusa druge ljude ) samo ovoj mami Vagi to iz nekog razloga mnogo teze pada nego nekim drugim mamama.
Mislim takodje da Wicca svojim karakterom jednostavno izaziva nevolje, videla sam neku temu gde joj je verenik bio ubijen, da se krece ili se kretala u dosta opasnom drustvu, da je neko nju hteo ubiti iz vise navrata, kao da sma tkao nesto procitala, ja verujem da njena mama pati zbog nje al ne zbog toga jer joj wicca nesto radi vec zbog onoga kakva ona jeste,a to je bitna razlika.

I ja isto mislim da taj njen Merkur vadi taj njen Ju u raku.

SkorpijaGatalica
21-10-2014, 19:00
pardon dupli post lol

elza
21-10-2014, 21:52
Nisam rekla da je ona nepogresiva, nego da je na osnovu karte na vidim ko loshu osobu.

I ja isto mislim da taj njen Merkur vadi taj njen Ju u raku.

To je uzrečica ;) "niko nije nepogrešiv". Sem toga nisam ništa drugo imala da rečem za to.

Lyra
21-10-2014, 22:47
@Wicca

Prvo, trebaš biti svjesna da ti je ona MAJKA. Ako jednoga dana budeš i ti imala vlastito dijete, možda će ti neke stvari postati jasnije. Drugo, trebaš biti svjesna da si ti ta koja je odabrala svoje roditelje. Treće, zapitaj se zašto ti se majka osjeća tako loše, i zašto reagira kako reagira.

Svaki roditelj daje sve od sebe, i svaki roditelj želi svom djetetu sve najbolje ( osim ako nema ozbiljni poremećaj ). Koliko se sjećam iz tvojih postova, ti si imala žešće izlete, i jako neoubičajene poteze u svom mlađahnom životu.
Šta ti zapravo želiš? Da majka digne ruke od svog djeteta?

Razmisli malo @Wicca ...

A ovi ostali koji pljuju po ženi na osnovu aspekata, ženu koju nikad u životu nisu vidjeli, niti su upućeni u problematiku, mogu se samo sramiti.

elza
21-10-2014, 22:56
@Wicca

A ovi ostali koji pljuju po ženi na osnovu aspekata, ženu koju nikad u životu nisu vidjeli, niti su upućeni u problematiku, mogu se samo sramiti.

A ne znam gde pročita "pljuvanje".. al' neumesnih komentara ima, što pokazuje koliko neko i nije shvatio svrhu devojčinog pitanja.

Mia
22-10-2014, 18:14
mislim da bi se svaka normalna majka jako zabrinula da joj se dete ne javi par dana, kao i da dete treba biti svesno da ima obavezu da se javi roditelju makar samo da kaze dobro sam. . . ne znam wicca koliko imas godina ali to se sa godinama shvata i sa roditeljstvom naravno
verujem da je majka teatralna i da je ta pretnja psihijatrom njen pokusaj da tebe trgne jer ne zna kako da te trgne
isto tako mislim da su to prazne pretnje

elza
22-10-2014, 19:56
Wicca, nisam nikad pitala čiime se baviš, ali kažeš zaradjuješ više od "glave porodice", i da majka ne odobrava tu vrstu posla? Pa ako nije tajna...