Ju 180 i 90 Sa [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Ju 180 i 90 Sa

Merkur
06-06-2007, 17:52
Kako niste u stanju da spoznate vlastita ogranicenja, neprestano idete napred, cak i u nepovoljnim okolnostima. Uspeh postizete u poznom zivotnom dobu i ponekad imate osecaj da nikako ne sticete puno priznanje. Mada ste materijalista i marljivi, nemate dovoljno pokretacke energije, niti imate osecaj za pravac delovanja. Morate shvatiti vlastite vrednosti i prestati da se poredite sa drugima, uvek naustrb sebe samog. Mogli biste se naci u opasnosti zbog kakve elementarne nepogode, kao sto je recimo, zemljotres, poplava ili epidemija.

:)

Glumica Suzan Somers (90), Pol Geti (180).

Santijen
06-06-2007, 23:53
Ma cini mi se da sve baksuzne aspekt bas ja imam, ev sad... prezivela haos od seljakanja i bezanja od rata, muz bio tesko ranjen, saobracajka u detinjstvu..e jos mi samo treba zemljotres ili poplava :)

swoozie
21-06-2007, 08:58
ako ti je neka utjeha, izazovan aspekt jupitera i saturna
imao je Nikola Tesla
i ja ga imam :)
tumače ga kao neinteres za biznis, recimo
može se također protumačiti kao neuspjeh u studiranju ili kasnoj diplomi, ili neformalno obrazovanje, ili obrazovanje uz rad;
(Tesla mislim nije završio studij, a sudeći po autobiografskim navodima, on se morao odlučiti između Jupitera=kocke, žena, avanturističkog načina života i Saturna=ozbiljnog znanstvenog rada)

Santijen
28-06-2007, 15:01
Hvala swoozie, lakse mi je malo, saturn ovde stvarno zahteva rad i to ozbiljan a i nudi mogucnosti, bar kod mene jer je u 10 kuci ali jupiter hoce lagodan zivot i dobitke na srecu tj na osnovu nicega, velika je borba uozbiljiti se ....

swoozie
28-06-2007, 15:30
moramo korak po korak, nema druge:))))

Skorpija
28-06-2007, 21:39
Pogledala sam sve moguce knjige koje su mi se nasle,i na net-u sam trazila,ali nikako da utvrdim koliko je ustvari dozvoljen orbis za ovaj aspekt? Postoje razlicita misljenja,mnogi tvrde da je 10 previse,da je dovoljno samo do 8step,ali ni ja sada nisam vise sigurna.
Da li ima neko neki podatak?:)

swoozie
29-06-2007, 08:51
pa u svakom slučaju što je orbis manji, to je aspekt jači :)
sve ovisi od osobe do osobe,
svakako je bitno voditi dijalog sa osobom o čijem se horoskopu radi:)

Skorpija
29-06-2007, 13:23
svakako je bitno voditi dijalog sa osobom o čijem se horoskopu radi:)
Ovo mi nije bas jasno? Zbog cega?:)

swoozie
29-06-2007, 13:46
Ovo mi nije bas jasno? Zbog cega?:)
valjda zato što radim horoskop toj osobi, odnosno zbog te osobe,
a ne zbog astrologije same ili zbog sebe:D
barem ja tako shvaćam smisao astrologije :D

tinna-bg
26-07-2007, 11:25
Ja imam ju opozicija sa. Jupiter mi je u drugoj kuci u strelcu, divan polozaj, da mi nije te opozicije sa saturnom iz osme. Meni je doneo nezainteresovanost za biznis i veciti manjak para:( Eh, da mi se taj saturn pomerio za koji stepen, a ovaj jupiter ostao gde jeste, gde bi mi bio kraj.

sdj
14-03-2009, 20:50
Ja znam da taj aspekt (ju 90 sa ) imaju mucenici, u pravom smislu te reci, i reformatori ako je horoskop dobar. Ako je los? Video sam da je veoma cest: Sindi Kraford, Frojd, Svarceneger...cak troica ljudi koje poznajem.
Licno verujem da ga imaju pozitivni ljudi koje ceka tragicna smrt, ali i slava posle smrti.

bilja
14-03-2009, 21:38
Ju,ju,ju,sto me isprepada sacuvaj boze sa "tragicna smrt". Evo imam ga ja kroz 12-6 pa da bar opovrgnem ono o smislu za biznis. Ja ga koliko toliko imam ali do nekog limita koji podrazumeva puko prezivljavanje. Jedan astrolog mi me protumacio taj aspekt kao da ne bi se trebala baviti nedozvoljenim radnjama u poslu tj.da bi trebalo biti sve regularno.

Samo mi nije jasno kako vi to tumacite;aspekt kao aspekt ili kroz znake i kuce?

Skorpija
15-03-2009, 14:08
Ja znam da taj aspekt (ju 90 sa )
Licno verujem da ga imaju pozitivni ljudi koje ceka tragicna smrt, ali i slava posle smrti.
o boze,nemam sta da kazem na ovo.

zujalica
15-03-2009, 14:29
Kako niste u stanju da spoznate vlastita ogranicenja, neprestano idete napred, cak i u nepovoljnim okolnostima. Uspeh postizete u poznom zivotnom dobu i ponekad imate osecaj da nikako ne sticete puno priznanje. Mada ste materijalista i marljivi, nemate dovoljno pokretacke energije, niti imate osecaj za pravac delovanja. Morate shvatiti vlastite vrednosti i prestati da se poredite sa drugima, uvek naustrb sebe samog. Mogli biste se naci u opasnosti zbog kakve elementarne nepogode, kao sto je recimo, zemljotres, poplava ili epidemija.

I ja imam Ju 180 Sa , jos Ju vladar Asc :) u 12-toj , Sa u 6-toj.
Meni se cini da ja samoj sebi pravim ogranicenja i to bez potrebe... trebala bih da vise guram napred. Materijalista nisam, jer da jesam naplacivala bih punooooo... vise ovo sto radim tj. ne bih dosta toga odradjivala za dz! Nikada nisam naplatila ni jedan jedini dodatni trening van redovnih... toliko o materijalizmu... tako da ispadam budala!
Kod mene sve suprotno... valjda ce biti suprotno i za ove nepogode...

angelina
04-06-2009, 11:38
kod mene sa 90 ju mada je separacioni a i orbis je -7 mada se sa saturnom ne treba igrati jos u kombinaciji sa ju nikad se ne zna

[img=http://img190.imageshack.us/img190/823/astro245gw11was2ws2s220.gif] (http://img190.imageshack.us/my.php?image=astro245gw11was2ws2s220.gif)

Angliana75
06-08-2009, 01:00
meni je JU90SA ali Ju u 9.polju a SA pri vrhu 12.polja...meni je doneo kasno obrazovanje...ali me je verovatno kocio i pri zaposlenju!..posto dugo nisam radila pa kad sam se zaposlila sve je to bio rad na crno...neprijavljena godinama..i sad evo cekam 2,5 god. na posao...a jos ga nema :(
a taj SA mi je vladar i 6.polja=posao...
ma uzas...
nisam materijalista ni ja kao sto pise u prethodnim postovima..da jesam..do sad sam mogla ziveti veoma bogato...covek u Ceskoj me je zaprosio a poprilicno je bogat bio...bukvalno mi je davao punomoc na njegovu platnu karticu..da sam htela..ali nisam...a uopste nije bio star..svega 3 god. od mene...elem..
ovaj aspekt mi je cesto donosio ponude razne..i nepristojne i one bracne od zauzetih muskaraca..pogotovo tate od dece kojima sam predavala engleski u privatnoj skoli...i dan danas imam otvorenu ponudu u ZR od jednog da kad god pristanem da se udam za njega on ce da se razvede.....interesantno je to da napr. s tim muskarcima moram da imam kontakt..ili su to kao sto sam vec rekla roditelji dece kojima sam predavala..ili su to kolege s posla...ili su to neki prijatelji ili kumovi mojih drugarica pa se cesto vidjamo na rodjendanima,krstenjima...
ma uzas!
elem...ovaj aspekt je tako reci i u 9.polju =neko kaze da je to drugi brak a neko kaze da nije da se gleda nastavak 8.polja kao drugi brak..ali svejedno i da jeste ovo drugo opet mi igra veliku ulogu ovaj JU90SA jer je JU vladar tog 8.polja,nastavak 7.polja!..pa mi je vratio u moj zivot mog prvog momka...ali naravno...i on je zauzet....:(...tj.ozenjen..
valjda mi taj aspekt 90 ne da da budem s njima u onom sexualnom smislu,uvek imam kocnicu moralnosti,prosto mi se ne da da odem s njima u krevet,imam neku odvratnu odbojnost cim cujem da je zauzet!..jer je JU=moral zar ne?..ali mi je i drago :)...ko zna sta bi bilo da je trigon? :D
ali da vas pitam....da li taj JU90SA moze da oznaci i muskarca druge vere???..meni se desilo...jedan momak cim sam upisala fakultet je bio Hrvat a ovaj prvi momak o kome sam malopre pisala je musliman....ima li neko iskustva sa ovim aspektom??

tinna-bg
06-08-2009, 03:01
Ja imam ju180sa, osa 2 i 8.

Meni nije doneo muskarce razlicite vere, a doduse ti me i ne privlace. Ja zastupam tezu "slican se slicnom raduje".

Nije mi doneo ni ozenjene, oni me tek ne zanimaju. Mnogo volim sebe da bih nekom u zivotu bila druga. Ne kazem da me ozenjeni nikad nisu muvali, ali samo bih ih pitala "Sta bi tvoje zena rekla, kad bi je nazvala i rekla joj da me ti muvas?" Svaki je pobegao brzinom svetlosti, sto je naravno meni i bio cilj.

Ju180Sa mi je doneo da nikad nemam dovoljno para, ali kako nisam materijalista, ne sekiram se ja mnogo zbog nestabilnosti sa parama. Kad imam imam, kad nemam, sta je tu je, bice bolje. To je moj stav :)

Billy
06-08-2009, 08:48
Ja se zaista trudim da shvatim zašto mahom svi vezuju VI polje za posao i samo za posao. To je II kuća od V,te samim tim može biti profit od nekog hobija,ali ne i sam posao.To je prvenstveno kuća zdravlja,a već si Angliana pomenula na drugoj temi kakve si zdravstvene tegobe sve imala.To je zato jer ti je vladar zdravlja SA u raku. Rekao bih još štošta vezano i za posao,ali sam već dovoljno off :o

Angliana75
07-08-2009, 01:59
i niko mi ni dalje ne odgovori...da li JU90SA nosi muskarca druge vere i nacije ako je napr. taj isti JU vladar 5.polja=ljubavne veze..a nadje se pri tome u 9.polju kao kod mene??..

tinna-bg
07-08-2009, 10:43
i niko mi ni dalje ne odgovori...da li JU90SA nosi muskarca druge vere i nacije ako je napr. taj isti JU vladar 5.polja=ljubavne veze..a nadje se pri tome u 9.polju kao kod mene??..

Stavicemo tacku na nase mimoilazenje u vezi ljubavi :)

Sa90Yu, ja ne bih rekla da to donosi muskarca razlicite vere, jer je Sa u raku. Rak je isto poreklo. Sa blizu vrha 12-og, moze da ti ti donese nekog ko zivi baleko od tebe (preko okeanske zemlje). Dispozitor saturna mesec u IV kuci, opet govori o nekom tvog porekla. A mesec u skorpiji (voden znak). Moze da bude neko cija se kuca nalazi blizu vode, moguce da bude reka (skorpija). A kako je sa 90 yu, docice ce nekog mimoilazenja u misljenu sto se tice vasih stavova u vezi obrazovanja, religije, moralnosti, pravde. Moze cak da bude da npr. brak nece biti papiroloski jer je kvadrat u pitanju, ali ce biti puna ljubavi (sa120mo u vodenim znacima). Dispozitor jupitera u konjukciji sa njim u svom sedistu. To ce biti neki borben muskarac, ostar.

Tako ja to vidim ako posmatramo ovaj aspekt kroz nekog muskarca u tvom zivotu. Naravno ovo je samo jedna od simbolika. Sa na vrhu 12 moze da govori i o njegovom zanimanju posto je vladar VI. Pa da bude neko ko radi u zatvorenim ustanovama.

Angliana75
07-08-2009, 15:03
Stavicemo tacku na nase mimoilazenje u vezi ljubavi :)

Sa90Yu, ja ne bih rekla da to donosi muskarca razlicite vere, jer je Sa u raku. Rak je isto poreklo. Sa blizu vrha 12-og, moze da ti ti donese nekog ko zivi baleko od tebe (preko okeanske zemlje). Dispozitor saturna mesec u IV kuci, opet govori o nekom tvog porekla. A mesec u skorpiji (voden znak). Moze da bude neko cija se kuca nalazi blizu vode, moguce da bude reka (skorpija). A kako je sa 90 yu, docice ce nekog mimoilazenja u misljenu sto se tice vasih stavova u vezi obrazovanja, religije, moralnosti, pravde. Moze cak da bude da npr. brak nece biti papiroloski jer je kvadrat u pitanju, ali ce biti puna ljubavi (sa120mo u vodenim znacima). Dispozitor jupitera u konjukciji sa njim u svom sedistu. To ce biti neki borben muskarac, ostar.

Tako ja to vidim ako posmatramo ovaj aspekt kroz nekog muskarca u tvom zivotu. Naravno ovo je samo jedna od simbolika. Sa na vrhu 12 moze da govori i o njegovom zanimanju posto je vladar VI. Pa da bude neko ko radi u zatvorenim ustanovama.
e super tinna bg..daj Boze da to bude tako sve kako si napisala.. :)
ali se bojim da trigoni donose tromost i pasivnost pa da nista od toga ne bude..elem..
eh da..
vidi taj JU90SA je zaista bio bitan i u mom prvom braku..jer je SA vladar mog 7.polja a JU je zakonodavtsvo,sudstvo a SA je drzavna institucija...pa sam ja zaista papiroloski se udavala i to 2x istog muza..znaci taj JU90SA cak i donosi taj papiroloski brak!
:)..jel tako?

hvala ti puno na tumacenju..covek je subjektivan pa ne gleda to tako dok mu drugi ne otvori oci..eto...kao ti meni..hvala ti puno! :)

tinna-bg
07-08-2009, 15:22
e super tinna bg..daj Boze da to bude tako sve kako si napisala.. :)
ali se bojim da trigoni donose tromost i pasivnost pa da nista od toga ne bude..elem..
eh da..
vidi taj JU90SA je zaista bio bitan i u mom prvom braku..jer je SA vladar mog 7.polja a JU je zakonodavtsvo,sudstvo a SA je drzavna institucija...pa sam ja zaista papiroloski se udavala i to 2x istog muza..znaci taj JU90SA cak i donosi taj papiroloski brak!
:)..jel tako?

hvala ti puno na tumacenju..covek je subjektivan pa ne gleda to tako dok mu drugi ne otvori oci..eto...kao ti meni..hvala ti puno! :)

Svaki aspekt vladara VII moze da donese papirosloski brak, ali nije bitno samo udati se, vec da se bude u dobrom braku. I oni koji imaju ur na samom dc-u ce se papiroloski vencati, ali vecina njih ce se razvesti, sem ako je patner vodolija, ili je razvedena...itd

Ne slazem se da trigoni donose tromost i pasivnost sto se tice dogadjaja u necijem zivotu, ali gledajuci natal sa psiholoske strane te osobe su u vecini slucajeva lenje, hedonisti, vise vole da uzivaju u zivotu, nego da stvaraju i rade, nisu ambiciozne, ne bore se. Ali i njima se svasta dogadja u zivotu, ko i onima sa kvadratima. :)

A Sa120Mo je po meni mnogo dobar aspekt.

ibis
07-08-2009, 15:23
pa sam ja zaista papiroloski se udavala i to 2x istog muza..

mozda onda za treci brak treba da gledas 11 kucu.

Billy
09-08-2009, 22:59
Vera ima simboliku IX polja,odnosno JU. Dakle,ako tražite osobu druge vere,nađite signifikatora muškarca u napetom aspektu sa JU.
Naravno,ovo ne treba uzeti kao generalno pravilo,ali kod Angliane je više nego upečatljivo.
Druga stvar koja se tiče ljubavnih veza... Ne slažem se da je V muškarac za vezu.Svi ljudi dolaze iz VII polja,pa tako i muž i muškarac za vezu.Ali ono šta radite sa tim muškarcem,pripada V polju,polju zadovoljstava (sex,izlasci,bioskop,pozorište,šetnja i svašta nešto). I ovo polje sa pravom zbog svega toga i pripada deci.Jer,vi imate sex sa vašim partnerom,što vam donosi decu koja su najveće zadovoljstvo jedne osobe.Pa to možete gledati i derivacijom.
Uzećemo za primer da je ženska karta. Dakle,VII polje svi ljudi.Tu nađete muškarca. V polje je XI od VII.To su nade i ciljevi,da ćete se lepo provoditi sa vašim muškarcem,da ćete imati sex,da ćete svašta nešto raditi :D.
Ali,postoji ono što stoji u podsvesti. To je IV polje,jer je to X od VII i XII od V. Šta to znači? X od VII je vrhunac te veze,a to je dom i zasnivanje porodice (IV polje),ali to nam nije primarna okupacija.To je u podsvesti,to je skriveno od nas,a opet se svi tome negde u svojoj glavi nadamo te je zato to XII od V. Na kraju iz ovog IV polja prirodno sledi V,to su sredstva doma,bogatstvo,širenje doma,ono što dom održava,a to su naša deca,jer bez dece nema širenja doma niti nasleđa niti porodičnog stabla.

Angliana75
10-08-2009, 13:12
nista bez astrobilly-a :D....

ibis...pa ne mogu da gledam 11.polje za treceg muza kad je meni UR R kao vladar mog 7.polja=brak...tacno lepo kazu planete da smo se ja i bivsi muz 2x sastajali i rastajali...i to je ta ispunjena simbolika :)
sad idemo dalje..to je 8.polje iliti 9.polje...obrni okreni ..u mom slucaju se pokazalo da su jako povezani bilo da se gleda nastavk 7.polja kao drugi brak bilo da se drugi brak gleda kroz 9.polje...;)

elem...posto je tema JU90SA da li i ovaj aspekt moze da oznaci razvod..ali sa tom drugom osobom?
mozete li da napisete na sta se jos moze odnositi JU90SA??..

ibis
10-08-2009, 14:39
ibis...pa ne mogu da gledam 11.polje za treceg muza kad je meni UR R kao vladar mog 7.polja=brak...tacno lepo kazu planete da smo se ja i bivsi muz 2x sastajali i rastajali...i to je ta ispunjena simbolika :)

drago mi je ako si sigurna...ja bas i nisam da to tako funkcionise, ako se brak gleda kao entitet za sebe :)

Billy
11-08-2009, 01:30
JU90*SA može imati hiljadu značenja,već prema poljima u kojima se nađu i kojima vladaju,ali ono opšte može da bude sukob sa tradicijom,teškoće od zakona,teškoće u inostranstvu,sa obrazovanjem,problemi sa starijim osobama itd...Zaista im puno toga.

A što se tiče ovog za brak,ja bih voleo da mi neko objasni kojom logikom se gledaju ta polja 8,9,10,11.... ili kako već,za te brakove? Kako ćete znati koliko će ta osoba imati brakova,kad iz svakog polja možete da izvučete vladara i da ga tumačite kao bračnog partnera??? Ako neko ima 4 braka,onda partner četvrtog braka dođe na ASC,a to je apsolutno nemoguće,jer ASC smo mi! Ili je moguće da stupimo u brak sa svojom senkom... Ili IX polje,to su brat ili sestra našeg partnera...pa ćemo imati brak sa njima? Ili XI polje - nečije dete??? Voleo bih zaista da mi neko fino razloži kako i na koju foru to funkcioniše.

Scarlet
11-08-2009, 09:45
A što se tiče ovog za brak,ja bih voleo da mi neko objasni kojom logikom se gledaju ta polja 8,9,10,11.... ili kako već,za te brakove? Kako ćete znati koliko će ta osoba imati brakova,kad iz svakog polja možete da izvučete vladara i da ga tumačite kao bračnog partnera??? Ako neko ima 4 braka,onda partner četvrtog braka dođe na ASC,a to je apsolutno nemoguće,jer ASC smo mi! Ili je moguće da stupimo u brak sa svojom senkom... Ili IX polje,to su brat ili sestra našeg partnera...pa ćemo imati brak sa njima? Ili XI polje - nečije dete??? Voleo bih zaista da mi neko fino razloži kako i na koju foru to funkcioniše.
a kako ti gledaš svakog partnera ponaosob ako je osoba imala više brakova? svi su bili isti, karakterno, fizički, profesionalno, kako god?
Svaka kuća pa tako i 7. opisuje ono glavno i što je u korenu dešavanja u toj oblasti života i uvek se uzima u obzir na prvom mestu imala osoba 10 ili nijedan brak. Potencijal za broj brakova i njihov kvalitet se vidi naravno kroz 7. kuću a specifičnosti svakog odnosa vide se kroz razlike 7,9,11 itd kuće. A da ASC opisuje naš četvrti brak nelogično je koliko i da ASC opisuje naše dede ili babe (zavisno od pola i sa čije strane nam je baba ili deda), kao i da svaka kuća ima više značenja.

Rabiosa
27-03-2010, 09:27
Kod mene bi ovaj aspekt možda mogao da znači izdaja prijatelja (11, 12 kuća) u vezi posla (6 kuća) kojim se budem bavila. Ima smisla?

Angliana75
24-06-2010, 15:10
Ma cini mi se da sve baksuzne aspekt bas ja imam, ev sad... prezivela haos od seljakanja i bezanja od rata, muz bio tesko ranjen, saobracajka u detinjstvu..e jos mi samo treba zemljotres ili poplava
kome pricas?? :(..i ja sam isto prezivela rat ,bezanje,seljakanje...i jos mi samo fali sto ti rece zemljotres...:(
ako ti je neka utjeha, izazovan aspekt jupitera i saturna
imao je Nikola Tesla
i ja ga imam :)
tumače ga kao neinteres za biznis, recimo
može se također protumačiti kao neuspjeh u studiranju ili kasnoj diplomi, ili neformalno obrazovanje, ili obrazovanje uz rad;
(Tesla mislim nije završio studij, a sudeći po autobiografskim navodima, on se morao odlučiti između Jupitera=kocke, žena, avanturističkog načina života i Saturna=ozbiljnog znanstvenog rada)
eto..tacno kod mene!
Ja znam da taj aspekt (ju 90 sa ) imaju mucenici, u pravom smislu te reci, i.
vala bas...prava sam mucenica :(

samo da upitam...ako neko ima iskustva kroz gledanje natala drugih osoba...

da li postoji mogucnost da se covek sa ovim aspektom JU90SA bavi gradjevinom?da mu to bude primarna delatnost??
a da cak moze da donese i 2 zanimanja....zna li neko ?

Aeria Gloria
25-06-2010, 09:27
Ju 90 Sa sa orbom od O stepeni...radost živa :(

kontaktiranje sa javnošću je totalno traumatična
uvek se na poslu merim sa drugima i uvek su u mojim očima drugi bolji, kvalitetniji šarmantniji....

pošto mi je jupiter u sedmoj kvadriran od saturna- takođe se plašim udadbe, i nešto mi se ne mili da stavaljam podpis na papir ...

Vojvotkinja
01-07-2010, 09:49
meni to prije miriše na nekog inspektora, (pod)izvođača radova - nadzorni organ ili nešto slilno..
po mojoj logici, što ne znači da sam u pravu, za konkretne stavke i sve što se vodi pod građenjem, građevinom, upliv treba da imaju Mars, Jarac, Saturn...

Angliana75
01-07-2010, 10:11
ok...pa onda moze biti aspekt MA90SA...??

select81
19-08-2010, 21:10
Ja imam u tranzitima Sa180Ju, novaca ionako nema...nezaposlena sam, sta bi jos ovo moglo znaciti?

WolfWoman
28-08-2010, 01:13
Ja imam Ju180Sa...
Jupiter u Raku u 12. kuci
Saturn u Jarcu u 6. kuci

Jednom mi je astrologinja rekla da nisam svjesna svojih sposobnosti i inteligencije.. ali ja kud god podjem, nebitno koliko se trudim, to uvijek nesto propadne.. Vec sam i odustala od dosta stvari, jer mi se cine nemogucima kad sam ja u pitanju.

Angliana75
28-08-2010, 10:03
Ja imam Ju180Sa...
Saturn u Jarcu u 6. kuci

Jednom mi je astrologinja rekla da nisam svjesna svojih sposobnosti i inteligencije.. ali ja kud god podjem, nebitno koliko se trudim, to uvijek nesto propadne.. Vec sam i odustala od dosta stvari, jer mi se cine nemogucima kad sam ja u pitanju.

sta mislis Wolf da imas umesto opozicije trigon ??kakva bi ti bila uspesna zena!!wow!!

da ti je napr. JU u raku u 12.polju a SA u 9.kuci...napr. ..zaista bi u inostranstvu bila veoma uspesna zena....

no vratimo se opoziciji....posto u zadnje vreme slusam da generacije '70te do kraja '75 dozivljavaju promene nekako kako je na nebu strasna opozicija JU0UR 180SA u vagi a jos je tu toj generaciji i PL u vagi na pocetnimm stepenima.....onda nemoj da se razocaras..veruj mi...sad su opozicije i kvadrati mnogo laksi i donose zestoku promenu ...na bolje...
literatura je davno napisala da je to strasan period....no nekako praska i iskustvo ljudi pokazuje da kako sev se menja i napreduje tako ni te opozicije nisu vise strasne....

glavu gore...i ne predaji se.....zivot i jeste borba!!nemoj da odustajes....ko zna..mozda ti na kraju ,vremenom jer je SA =strpljenje i cekanje i vreme...donese i uspeh o kojem sanjas :)

mandrak-21
28-08-2010, 16:54
Ja imam Ju180Sa...
Saturn u Jarcu u 6. kuci

mlada si jako tako da ce tvoje sposobnosti doci do izrazaja kako budes iskusnija strpi se dokazaces se ti sigurno samo 21 godinu imas inace jake su ti obe planete bez obzira na opoziciju ipak obe u sedistu

WolfWoman
28-08-2010, 20:11
sta mislis Wolf da imas umesto opozicije trigon ??kakva bi ti bila uspesna zena!!wow!!

da ti je napr. JU u raku u 12.polju a SA u 9.kuci...napr. ..zaista bi u inostranstvu bila veoma uspesna zena....

no vratimo se opoziciji....posto u zadnje vreme slusam da generacije '70te do kraja '75 dozivljavaju promene nekako kako je na nebu strasna opozicija JU0UR 180SA u vagi a jos je tu toj generaciji i PL u vagi na pocetnimm stepenima.....onda nemoj da se razocaras..veruj mi...sad su opozicije i kvadrati mnogo laksi i donose zestoku promenu ...na bolje...
literatura je davno napisala da je to strasan period....no nekako praska i iskustvo ljudi pokazuje da kako sev se menja i napreduje tako ni te opozicije nisu vise strasne....

glavu gore...i ne predaji se.....zivot i jeste borba!!nemoj da odustajes....ko zna..mozda ti na kraju ,vremenom jer je SA =strpljenje i cekanje i vreme...donese i uspeh o kojem sanjas :)

Pa nadam se da bude bolje.. Uostalom, natalna karta vise predstavlja mogucnosti.. tako da dosta ovisi i o meni i mom trudu, zar ne?

mlada si jako tako da ce tvoje sposobnosti doci do izrazaja kako budes iskusnija strpi se dokazaces se ti sigurno samo 21 godinu imas inace jake su ti obe planete bez obzira na opoziciju ipak obe u sedistu

Iz tvoje tastature u Bozje usi...:D Stvarno mi se uvijek desavaju neki pehovi, pa nadam se da ce se godinama to popraviti :)

Angliana75
29-08-2010, 14:24
Pa nadam se da bude bolje.. Uostalom, natalna karta vise predstavlja mogucnosti.. tako da dosta ovisi i o meni i mom trudu, zar ne?

naravno...ako se boris...a ako se prepustis onda nista od toga...;)

Ptolemais
31-10-2010, 23:34
Ja imam Ju90Sa na poziciji 6. i 9. kuca!

http://img836.imageshack.us/img836/1085/natalnar.th.gif (http://img836.imageshack.us/i/natalnar.gif/)

aldebaran
04-01-2011, 01:48
Ima li možda još neko iskustvo sa Ju90Sa?
Kod mene je u VIII kući i imam još Ju0Ma, Sa mi je vladar V a Ju ukliještene kuće u četvrtoj. Ono što mogu potvrditi sa prethodnih strana je da se oko svega dobro moram namučiti i naraditi da bi nešto završila, ali ne znam je li za to zaslužan ovaj aspekt s ozirom kojim kućama vlada.
Ako ima neko iskustvo ili objašnjenje o ovom aspektu, jer mi je za sada nejasno a Ju mi je u Ovnu i brzo će preko natalne pozicije pa me zanima šta može da donese.

pantarei87
20-02-2011, 01:54
Ja mislim da je meni ovaj aspekt sa Saturnom u 6-oj kuci i Jupiterom u 9-oj uticao na stavaranje ozbiljnog napora na poslovnom polju, ali i odbijanju djelovanja Jupiterovog upliva, da se to odvije brze...

Ipak se nadam da ce se strpljene koje Saturn ocekuje isplatiti do kraja ove godine.

milupino
21-02-2011, 01:53
za svoj aspekt Sa strelac 90 Ju ribe, po polozaju 3 i 6 kuca,naivno objasnjenje je sto Sa u strelcu(3 polje) ne moze da shvati prirodu ozbiljnog i stabilnog sa,i onda u kvadratu sa Ju u ribama(6 polje),koji je pokretac za moj izbor buduceg zanimanja(jedan deo medicine) daje istrajnost toliko da me ima tu,a opet nesto vrdam,kolebam se, mislim da znanja nikad dosta nije zbog ju u ribama...

fairy
21-02-2011, 13:35
do saturnovog povratka, nisam ovaj aspekt (180) takoreci ni osecala.. ma pupoljak ruzice mi zivot bio.. a onda su latice pocele da otpadaju.
jadni moj Ju, vladar znaka i 7. kuce poceo da uci kako to izgleda 'imati pa nemati'

spo
09-05-2011, 10:23
separacioni kvadrat, sedma i deseta kuca. jupiter je egzaktiran, pa mu je jednom jos teze sa ovim saturnom koji mu ne da da se vine pod nebesa, nego ga stalno kinji i zlostavlja. oznacava vezu mog braka i karijere, na jedan uvrnut nacin. nalepsa i nemracnija planeta ne daju jedna drugoj da se izraze i stalno se bore za prevlast.

nale777
06-06-2011, 01:10
Meni je JUretro iz 12te kuće u uklještenom znaku bika 90SAretro u lavu, na samom IC-u. Inače JU mi je vladar 7me, a SA 8,9 i po TA 10te.DEfinitivno volim tajne i imam dosta strahova.Šta bi još mogao da pokaže ovaj aspekt sa ovim kućama i znakovima koji su njime zahvaćeni?

bejbi
06-06-2011, 15:59
Mozda da se tesko otvaras javnosti ,da pazis sta pricas jer ne zelis da drugi kopkaju po tvojoj privatnosti. Vrlo ti je bitno da se tacno odredjene stvari iznesu u javnost i da predstava o tebi i tvojima i sutra o muzu bude onakva kako ti zelis. Dusa zeli da se siri, podsvest da se razvija ali to ne moze bez negog mira i izolacije. Makar prividne. Uvek kad te pitaju kako si ti ces reci da si ok, cak i ako nije tako. To je tvoja stvar. A opet to je kao neka vrsta distance jer taj saturn ima kvadrat sa uranom pa ti nekako nikad da se opustis. Ali astrologija dosta pomaze.

danica_91
06-06-2011, 16:15
ja imam retro saturn u trecoj kuci i jupiter u devetoj, opozicija, jupiter mi je vladar druge...ne znam sta mi tacno donosi, verovatno to da imam problema sa parama uvek, koje i sada bas imam...pa cak ce mozda i neke komplikacije oko studiranja, sad sam u inostranstvu i od oktobra krecem na fax, ali se iskreno nadam da necu morati da se vracam kuci zbog lose finansijske situacije...:((((

nale777
06-06-2011, 17:16
Mozda da se tesko otvaras javnosti ,da pazis sta pricas jer ne zelis da drugi kopkaju po tvojoj privatnosti. Vrlo ti je bitno da se tacno odredjene stvari iznesu u javnost i da predstava o tebi i tvojima i sutra o muzu bude onakva kako ti zelis. Dusa zeli da se siri, podsvest da se razvija ali to ne moze bez negog mira i izolacije. Makar prividne. Uvek kad te pitaju kako si ti ces reci da si ok, cak i ako nije tako. To je tvoja stvar. A opet to je kao neka vrsta distance jer taj saturn ima kvadrat sa uranom pa ti nekako nikad da se opustis. Ali astrologija dosta pomaze.

Tacno Bejbi, ne podnosim da mi kopaju po privatnosrti i vrlo vodim racuna o tome sta govorim,jako dobru kontrolu imam.Da li taj JU90SA znači da ću imati tajne pred svojim partnerom, jjer mi JU vlada 7om kucom, a SA je suvladar iste ili govori o tajnoj vezi?

bejbi
06-06-2011, 17:19
Pa mislim da nije tajna veza, nego ces ponekad izdrzati da ne kazes svoje misljenje ili on, zarad mira u kuci, a to je vise kultura zivljenja. Jednostavno, svako ce u odredjenoj meri imati pravo na svoju privatnost, bez gusenja i sa dozom slobode.

Magi
21-06-2011, 14:30
Ja imam ju opozicija sa. Jupiter mi je u drugoj kuci u strelcu, divan polozaj, da mi nije te opozicije sa saturnom iz osme. Meni je doneo nezainteresovanost za biznis i veciti manjak para:( Eh, da mi se taj saturn pomerio za koji stepen, a ovaj jupiter ostao gde jeste, gde bi mi bio kraj.

Tina, izmedju tebe i mene je razlika od 6 dana! Imamo slican horoskop.....ti si podznak vaga, ja skorpija.....uostalom pogledaj sama.

Nego, zanima me tvoja novcana situacija, da li imas vise od drugih, makar malo vise? Pitam te, jer ja imam, ali uvek imam osecaj da nemam dovoljno....mada. kazu da iako bi imala vise, opet bi imala i vece troskove i tako u krug.......
Drugo, kakav ti je stav prema seksu, da li je tradicionalan, ili ne? Saturn u 8. kuci kaze nam da cemo uzivati u seksu u poznim godinama, hahaha:)

AutumnFlower
22-06-2011, 01:03
Vidim da neke od vas pisu da ovi aspekti donose muskarce razlicite vere ili porekla. Mozda stvarno ima istine, jer sam i ja imala ovakve veze sa Ju180Sa... Samo kod mene Ju u Raku u 9. kucu, a Sa u Jarcu u 3, sto mi opet vuce na tradicionalno :confused: Vladar 9. kuce u trecoj, Vladar 3. u devetoj :D Inace deveta pocinje u Blizancima, a treca u Strelcu.

Meni su ove veze bile poprilicno neslavne... Jedan je bio Ceh i s njim sam i dalje u prijateljskim odnosima. Istina, jako pazljiv, slao mi poklone svake nedelje, veza od 2. godine i skoro mi pisao da bismo mogli da se vidimo ovog leta, mada ja ne bih opet vezu s njim... mislim...
Ovaj drugi je bio Rus i to je bila jako teska veza. Stalno je pretio kako ce da se ubije i bio je strasno ljubomoran, da bi se na kraju ispostavilo da ima verenicu koja ga ceka tamo :D Sto je najgore, on nije hteo prekid sa mnom, njemu su paralelne veze bile ok :rolleyes:

Ne znam koji bi uticaj jos mogao da da ovaj aspekt, ali mozda ima neke veze s ucenjem i fakutetom kod mene jos. Cesto mi se desi da se bas namucim za neki ispit, ne spavam uopste danima i nikad ne stignem sve da naucim, ali uglavnom mi se posreci pa izvucem pitanje koje znam i polozim, Sa-napor, Ju-sreca, ja to tako povezujem.

swiss
23-06-2011, 15:12

:)

Glumica Suzan Somers (90), Pol Geti (180).

Imam ga i ja isto! I tacno je do nekle, ne da neznam sta hocu i kako? Sve zavisi od situacije pa da tako bude! Nego neznam kako kad kojim ciljevima stremim a krenuo sam!
Jednostavno imam dojam da mi ovaj aspekt daje ono zadovoljstvo uzivanja samo za danas! Jednostavno Planiras i taj plan ide i tece i kuje se al na kraju sta bude? Shvatim da sam tu! Postigao sasvim deseto nesto iako sam mislio da sam na pravom putu bio hahaha
Dopadalo mi je se kroz ovaj aspekt ovo? Direkna intuicija :D! Saturn u umenutim Blizancima 9 polja Strelca hoce dubinu a ne Blizancevu povrsnost, sakupljanje informacija pa cak i onih bezvrednih, hoce od 9te kuce ono najbolje, skupljanje informacija s razlogom! A Jupiter u svom sedistu, Umetnutom znaku Strelca 3 kuce Blizanaca, ohajj nek je veselo pa makar i preselo...malo mi smeta jer razdraganost u komunikaciji sa drugima je bas super stvar, ali nema dubine i smisla nekog, pa odatle valjda i nejasnoca ljudima kdakle to decije raspolozenje u meni al sa smislom i dubinom! Sreca je da sam po profesiji konobar jer Ju pa i Ne u toj kuci bas hoce narod! Uostalom, Saturn u Vazduhu kucama se lepo oseca, nije mu lose u Blizancima jer u redjim slucajevima pretvara se u brbljivca haha a ja sam to, pa nebih bio u Gastronomiji da sam mutav cccc.
Negativna strana Saturna u Blizancima je, povlacenje u sebe,razna ogranicenja u detinjstvu (osetio sam dobro) jer protok informacija treba da ima smisao i dubinu ma o cemu da se radi, u tom znaku Saturn pravi kompleks osobi da nije dobro shvacena, da nije dobar govornik da nije podobna za drustvo ma koje vrste itd itd ali opozicioni Ju koji hoce sirenje sa bratom Neptunom, hoce zive snove i lepu viziju hoce bas suprotno njemu, hoce to sto hoce a kako, malo se ume taj pitati bas , jer u 3-oj kuci analog Blizanaca je...e zato do nekle gotivim ovaj aspekt kod sebe, ici bez granica nije dobro, ali i skupljati se do te mere (saturn) takodjer nije dobro, jer zbog prevelikog skupljanja pocinjes da se pretvaras u Crnu Rupu gde usisavas sve i svasta u sebe a dok preveliko sirnje opet nije dobro! Dakle, dobri su oni tu gde jesu hehe Bog zna najbolje zasto je to dobro po moj zivot :)
Tako ja dozivljavam ovaj aspekt....gresim li slucajno?! Ispravite me slobodno ako mislite da sam se nalupetao sad :D

AutumnFlower
11-01-2012, 11:11
Doslo mi jutros nesto da razmisljam o ovom aspektu. Uvek sam ga gledala da ide po osi 3/9, ali sad kad bolje razmislim, ipak je logicnije da se odnosi na osu 4/10, jer su obe planete u konjukcijama sa IC i MC i na samo par stepeni od narednih kuca. Je l' da? A to gore od opozicije po osi 3/9, jer na neki nacin pokazuje neusaglasenost porodice i karijere, onoga sto jesmo i onoga cemu tezimo, problem statusa u drustvu... A i moj Chiron je u opoziciji sa Sa, Ve i Mo iz 4.

Bojana_NS
14-03-2012, 20:03
Ovaj aspekt Jupitera i Saturna ima izrazitu težinu, sudbinsku i karakternu. Ovo je aspekt razapetih,ljudi specijalnog morala i vere koje drugi ljudi žrtvuju i koji stradaju zbog svog najvišeg moralnog ideala ili kakve nove ideje, vere ili istine.Vi bivate kažnjeni,proganjani i razapinjani, sve zato što ovaj aspekt čini jednu specijalnu unutrašnju,moralnu delikatnost i naročiti osećaj krivice i samoprekora u najčistijem smislu, bez obzira na pravno stanje krivice.Pripadate ljudima koje drugi progone do pred sam kraj života,pa i onda kada im oduzmu ugled,čast,položaj i dostojanstvo.Iz vašeg osećaja krivice, dolazi moralno usavršavanje, baš kao i iz okorele patnje,pre svega materijalne, gladovanja, oskudice, potucanja, tako da sveobuhvatno poznavanje patnje na zemlji usavršava vašu moralnost.
Ako pripadate klasi običnih ljudi ovaj aspekt vam donosi siromaštvo, neuspeh i gubitke u investicijama i poslovima, često glad i bedu.Vi štedite novac do pred sam kraj života i unutrašnjom verom, te zalogom u patnji,izdržavate sve udarce sudbine.
No, i kada gubite novac, ne možete izgubiti ono od čega je novac došao.

:no-no:
Aaaa ne ne ne Bojana neće biti gladna a vala ni siromašna nek me progone al nek mi pare ostave :D

AutumnFlower
14-03-2012, 21:30
Mene materijalno ne zanima previse, iako mi je Jarac naglasen. Tako da, nema veze kako s novcem stojim dok ima ljubavi. E sad, da li ovaj aspekt ima uticaj na ljubav kod mene, ne znam...

Nasla sam izvod iz maticne i videla da mi vreme rodjenja nije 1:45, nego 1:40, sto ne menja mnogo stari, ali sada mi je Sa u 4, a ne u 3, a Ne je tacno na IC-u. Ju je jos uvek u 9 formalno, ali na par stepeni od MC-a, pa mislim da je razumljivo da gledam osu 4/10, kod ovog aspekta...

Bojana, vidim da su i tebi po istoj osi i u istim znacima, samo obrnuto... Je l' si vec osetila negde ovaj aspekt?

Meni je Ju dispozitor Sunca, a Sa dispozitor Mo. Ne bas najbolje... :D

Bojana_NS
14-03-2012, 22:00
Da i ne.Imam malo drugačija shvatanja tipa okoline,religije itd pa me ni moji nisu u početku podržavali sad samo okolina al ko njih šiša :D

miramax
14-03-2012, 22:49
JU 90 SA (orbis 1 stepen apl.)
JU vl.2 polja SA 3p,
JU se nalazi u 5p,SA u9p
Strah me siromaštva i raka,jer ovaj aspekt vezuju i za rak.

Ima li neko savjet kako da se troši ovaj kvadrat,ne bi li se ublažila negativnost ovog aspekta???

Bojana_NS
22-03-2013, 20:14
Jel zna ovaj aspekt da koči prilikom ostvarivanja uspeha?

tanjica
04-04-2013, 10:19
Jel zna ovaj aspekt da koči prilikom ostvarivanja uspeha?

da,Bojana.To je uvek onaj delic koji ti nedostaje da upotpuni nesto sto smo zapoceli,to je uvek ono ali...Npr.dobijes mogucnost da radis , imas par godina iskustva,ali poslodavac se odjednom seti da to nije dovoljno....iskusila na svojoj kozi u tranzitu jesenas,pa sam istrazivala.
To je situacija u kojoj se individua nadje,pred njom se otvaraju mogucnosti i novi vidici,ali su njoj noge prikovane za tlo-ne moze da krene:eeks: :worthy:

danica_91
05-04-2013, 16:47
Kod mene retro Sa u vodoliji u 3. kuci i Jupi u 9. u lavu...jedino je dobro sto kasnije dispozitori prave dobar aspekt pa ce valjda stvari da idu na bolje kasnije. Kod mene je to da imam mnogo velikih zelja koje uglavnom nisu realne i uvek mislim kao da sam na lancu i ogranicena pa ne mogu da uspem, ili da nemam dovoljno mogucnosti izbora...ali sam i lenja, ocigledno slaba snaga volje, mada kad resim da uradim nesto, ali cvrsto, ostvari mi se, ali samo ako radim na tome, sa neba ne pada. :) sa ucenjem nemam problema, ali ucim u poslednjem trenutku pod pritiskom, i cesto mi se posreci i polozim, ali nekad i padnem, bas u zadnje vreme me tera maler :S...mada samu sebe ne umem da kontrolisem i da ucim kontinuirano..to sad ucim, trudim se da se menjam. I mislim da ovaj aspekt moze mnogo cemu da nas nauci, i da ako se dovoljno posvetimo sebi, mislim da je uspeh moguc.

alea
13-04-2013, 09:32
Ja ga imam trenutno u solaru, i u tranzitima, od kada je SA usao u Skorpiju. Kvadrira mi vladara JU u Vodoliji.
Mogu reci da osecam svu njegovu tezinu u poslednjih pola godine, i da mogu da ga opisem, kao da gledas jedan ogroman Kineski zid ispred sebe. Juce pricam drugarici, kako mi svaka negaitvnost i negaitvni ishod ili komentar, izazivaju pravi uzas i horor, stvarnost nam se cini gora nego sto ona objektivno jeste. Recimo ja sam shvatila da mi sada svaki negativni komentar izaziva uzasno lose osecanje, koje je u stanju da me totalno baci na dno ( meni SA tranzitira 12. znakom, ali je jos u 11.kuci ) pa su to trenutci kada izgubis nadu da ikada ista moze biti bolje, ili da ce ikada nesto lepo vise da se desi. Ovakvo izlaganje sebe negativnim stvarima moze da dovede do depresije i strasne melanholije, apatije, koja moze coveka da frustrira. Posto je covek ovde na neki nacin osudjen da se trudi za sve, izgleda je kljuc u pravljenju malih, odmerenih koraka. Biti skroman i umeren, nemati nerealna i preterana ocekivanja, biti strpljiv nikako ne dozvoliti sebi da te bilo sta previse ponese, jer je pad onda jos bolniji. Strpljenje i disciplina.
Ja sam vec jedan njegov kvadrat na JU imala u prvom prelazu, ali mi nije bio ovoliko tezak kao ovaj drugi. Medjutim, doneo mi je zastoje na svim kolosecima. Zelela sam jako mnogo u jednom trenutku, zelela sam da promenim ceo svoj zivot, da zapocnem nesto novo, novi grad, novi posao..ali mi se nije dalo, nisam uspela, normalno...nisam dobila ni jedan odgovor na apliciranje za posao! Totalna blokada!

SA90/180JU te tera da radis "puno" za "male pare".
Kao i svaki kvadrat SA, i ovaj ume da donese "pucanje po savovima" kada covek postane naprosto vise nestrpljiv pa ga ovaj kvadrat odvede u lose procene, da ucini nesto da bi se oslobodio pritiska, lanca koji ga steze, on puca i ucini nepromisljene korake zbog kojih posle obicno zali.
Mene to cesto podseti ta simboliku robova, rob koji se oslobodi okova, pun entuzijazma, srece, konacno slobodan, misli da je njegov ceo svet, a onda pogleda da je pred njim pustinja, da nema nista, ni hleba ni vode niti mogucnosti da ista uradi sa tom slobodom...zato je vazno kod ovog aspekta ne ciniti nista nepromisljeno, naglo, pretenciozno, jer nam se to redovno obije o glavu. Lek za njega je disciplina i hodanje jednom ravnom linijom, sa sto manje uzleta i padova.
Meni je istinski pomagala ( i pomaze ) mi odlazak u teretanu.
Disciplina svaki dan, u odredjeno vreme, po programu koji sam sama sebi sacinila, kako mislim da meni odgovara. Nema velikih ocekivanja, nema preteranog optimizma i entuzijazma. Tako je i sa ucenjem, poslom...prihvatanje toga sto imas, sa zahvalnoscu, skromnoscu, i lagano do cilja...bez zavisti, bez negativnih misli...:)

nale777
13-04-2013, 20:38
Kako da tumacim moj SA90JU, posto su mi to vladari 7. polja,a SA i 8. i 9. i 10?Da li to znaci mnogo muke ni oko cega,kada su u pitanju stvari polja kojima planete vladaju?

alea
13-04-2013, 21:05
Kako da tumacim moj SA90JU, posto su mi to vladari 7. polja,a SA i 8. i 9. i 10?Da li to znaci mnogo muke ni oko cega,kada su u pitanju stvari polja kojima planete vladaju?

Nale, sta mislis da li te vise opisuje ovaj MO u 1 p. ili ME u Jarcu?
Tebi je JU90SA separacioni, sto je dobro jer ce verovatno da slabi vremenom.
Obicno nas i nas karakter, cak i fizicki opis, najvise daje planeta vladar ili planeta koja je u 1 kuci ili na ASC. Tebi je tu MO u Blizancima koji ima 120VE, pa mi delujes onako, sangvinicni, vazdusni tip, onako, opisuje tvoj temperament, brz, zivahan, radoznao...

Inace, JU ti je kao vladar 7. u 12. pa to donosi partnere koji recimo, ne vide bas kuda idu u zivotu, a cesto ih ni ti sama ne vidis jasno, nekako ti njihova prava priroda nije najjasnija. A ni tvoj ME ne vidi svoje sediste u Strelcu, ali se vladari 1. i 7. lepo aspektuju preko trigona.
Ako bismo kroz ovaj tvoj SA90JU mozda opisivali partnera, mogli bismo reci mozda da dolazi iz neke sredine gde nije bas ziveo u izobilju, posto je separacija, moze da opise njegovo nasledje, proslost, imovinsko stanje...Osim toga, meni se nekako pokazalo da aspekt SO sa nekom planetom bas lepo simbolise momenat ulaska u brak za zenu, kada se aktivira ta aplikacija preko neke od prediktivnih tehnika. Pa bih ja recimo kod tebe pratila kada se aktivira aspekt SO120JU. Recimo, da li ti je bila nesto posebno znacajna godina 31.? Tada ti je ( ako sam dobro izracunala bez datuma rodjenja ) bila profekcija tacno na SO.

kanon
13-04-2013, 21:44
Ja imam Ju90Sa, i taj aspekat osjecam na slijedece nacine: cijelog zivota teska sljaka za malo para. Bila sam dio nekih sjajnih i vaznih projekata ali ni tu niti priznanja niti para koliko sam zasluzila. Kupujem rijetko (Sa) ali skupo (Ju). Ili se desava slijedeca situacija da puno toga zelim ali si ne mogu priustiti jer niti posla niti prihoda, ili da puno radim i dobro zaradjujem, ali nemam vremena da si priustim ista.
Kada nesto krenem pitam se trebam li stati, kada stanem pitam se trebam li krenuti. Ma cijeli zivot jednom nogom na kocnici, drugom na gasu.
Iz extrema u extrem (jos su neki aspekti zasluzni za to). Znam biti euforicna, spontana i impulsivna, a znm biti i kruta, stroga i puna samokontrole. Ma ko podvojena licnost...

Zanimljivo je da mi Ju kada tranzitira uglovima uvijek neki haos, tuga, bol i gubitak. A od Saturna samo dobijam, nekako mi se planovi otjelove kada mi Sa dodirne uglove.

Ne sjecam se kada mi je bilo toliko dobro kao kada mi je Sa radio 0 sa So0Mo. Sada mi Ju radi 120 na iste a ja od lijenosti, nemotiviranosti i raspolozenja na rubu ocaja ne znam sto bih?

alea
13-04-2013, 21:56
Ne sjecam se kada mi je bilo toliko dobro kao kada mi je Sa radio 0 sa So0Mo. Sada mi Ju radi 120 na iste a ja od lijenosti, nemotiviranosti i raspolozenja na rubu ocaja ne znam sto bih?

Kada je tebi SA bio na SO0MO on SA je bio egzaltiran, ne zaboravi!
Sada, kada ti JU pravi 120, on, JU je u izgonu, vise obecava nego sto nudi i sto ima da pruzi.

A od Saturna samo dobijam, nekako mi se planovi otjelove kada mi Sa dodirne uglove.

11 kuca je kuca Dobrog duha, to je kuca nada, zelja, planova i srecna je kuca. Pogledaj kako si sama sve lepo opisala. :)

Tvoj natalni SA je izuzetno jak, jer je u svom sedistu u Vodoliji, dok ti je JU peregriniran u Biku. Doduse, oba su retro, ako dobro vidim sto im oduzima na snazi.
To je ono sto svi najcesce zaboravljaju, da snaga i polozaj planete u natalu, odredjuje sta ce nam ona doneti objektivno u zivotu. :) Njen dobar polozaj u tranzitu ili solaru, moze samo da ublazi njene lose manifestacije u natalu, ali ne moze nas uciniti ni bogatasima niti najsrecnijim ljudima na svetu ako nam to natal ne obecava.

Zanimljivo je da mi Ju kada tranzitira uglovima uvijek neki haos, tuga, bol i gubitak.

I jos jedna stvar, tebi JU vlada 8. i 12. kucom, a ove kuca se odnose upravo na to sto si i sama gore navela.

Bas me zanima kako ti se odrazio tranzit SA preko IC?
Evo, sada ces imati egzaltiranog JU na IC, a SA u 7. pa ces moci da uporedis. :)

kanon
13-04-2013, 23:02
Tranzitni Sa preko ICa ne sjecam se, alitr Ju 2002, otvaram privatnu firmu koju vise nemam ali imam dugove zaostale iz poslovanja. Sa mi je tada bio 0SMC.
Lu u osmoj me nagradio sinom 1993. Ju i20 nat Ju i 120 UUr0Pl bankrot, propast braka, gubitak zdravlja......
Sa u Sco (sedma) vec spomenutog sina, Sa na MCu drugog muza.....
Ju na DCu gubitak bake....
Bas me zanima ta kombinacija kada se desi sto ce mi lijepoga donijeti?

Ovaj Ju120So0Mo je donio neko upoznavanje bas nenadano i pretjerano.....
Uskoro ce 120Sa i 120So, mozda i tu nesto odradi. Mozda ipak realizacija i naplata projekta i ulozenog rada. A mozda se i to poznanstvo razvije u nesto?

CARAPICA
13-04-2013, 23:55
Uopće se ne nalazim u ovom ju 90 sa., čak i sve što se piše, nekako ne ide uz mene.
a kako je to 3 polje i 6, više je očito vezano za komunikaciju, koja je ipak pod brojem jedan u natalu. Moguće i da je vezano za to što ne volim pričati o sebi,a kada nešto kažem, ne kažem sve do kraja, osnovne činjenice, sutra radim - (gdje radim, s kim, povodom čega izostavim :D) okolina se već navikla... šta će, haha.

alea
14-04-2013, 00:12
Uopće se ne nalazim u ovom ju 90 sa., čak i sve što se piše, nekako ne ide uz mene.

Pa ti i nemas taj aspekt. :)
Pre svega, JU i SA su ti u znacima koji nisu u kvadratu, Ovan i Strelac, i mogao bi se uzeti u obzir eventualno da su jedan na samom kraju, a drugi na samom pocetku, sto kod tebe nije slucaj, a uz to je siroka separacija, tako da ga uopste nemoj posmatrati. :)

CARAPICA
14-04-2013, 00:20
Pa ti i nemas taj aspekt. :)
Pre svega, JU i SA su ti u znacima koji nisu u kvadratu, Ovan i Strelac, i mogao bi se uzeti u obzir eventualno da su jedan na samom kraju, a drugi na samom pocetku, sto kod tebe nije slucaj, a uz to je siroka separacija, tako da ga uopste nemoj posmatrati. :)

Haha :D
Nije niti čudo da se ne nalazim., kada ga nema.
onaj kvadratić je zapravo između jupitera i urana.
Izvinjavam se :o

euroneuro
14-04-2013, 00:32
Tranzitni Sa preko ICa ne sjecam se, alitr Ju 2002, otvaram privatnu firmu koju vise nemam ali imam dugove zaostale iz poslovanja. Sa mi je tada bio 0SMC.
Lu u osmoj me nagradio sinom 1993. Ju i20 nat Ju i 120 UUr0Pl bankrot, propast braka, gubitak zdravlja......
Sa u Sco (sedma) vec spomenutog sina, Sa na MCu drugog muza.....
Ju na DCu gubitak bake....
Bas me zanima ta kombinacija kada se desi sto ce mi lijepoga donijeti?

Ovaj Ju120So0Mo je donio neko upoznavanje bas nenadano i pretjerano.....
Uskoro ce 120Sa i 120So, mozda i tu nesto odradi. Mozda ipak realizacija i naplata projekta i ulozenog rada. A mozda se i to poznanstvo razvije u nesto?

Kod tebe se dva svjetla Sunce i Mjesec plus ovaj Merkur nalaze u znaku Saturnove egzaltacije pa je logicno da ti tranziti SAturna vise pozitivno djeluju od Jupiterovih,ili ne mora da znaci pozitivno, ali ih sigurno vise osjecas.Saturn i jeste radikal,sili na promjene,dok je Jupiter vise zaduzen za uzivanje,hedonizam svih vrsta,pa ovaj kvadrat cini da si nekada u raskoraku izmedju ta dva principaTo je taj gas i kocnica o kojoj pricas(mada ce laici reci da je Jupiter gas a Saturn Kocnica, ali ne SAturn je najveci radnik zodijaka). Taj kvadrat je prestao da djeluje tamo najdalje u 30tim godinama zivota(mozda i ranije).Kvadrati se odradjuju vremenom koliko su meni rekli:D .Posto je Saturn jako dobro polozen u karti mislim da stvar kvari dispozicija ovoga Jupitera Venera(koja je i prirodni vladar 2 polja,imovine i ma kojom kucom da vlada u natalu ona najvise oznacava nase materijalno stanje),i koja je i dispozitor ovog stelijuma u Vagi koji je u 6 polju posla.A vidimo da ta Venera radi 180 sa Sa i 90 sa Ju(znaci zarada od posla nikada dovoljna).Posto je kvadrat Venere i Jupitera u separaciji mislim da je vremenom stvar sve bolja i bolja.Mislim da si ti sa ovakvo polozenom Venerom u 5toj vise nastradala na polju partnerstava nego finansijski,jer se ipak nalazi u polju ljubavi,a prirodni je vladar 7 polja.

Nale, sta mislis da li te vise opisuje ovaj MO u 1 p. ili ME u Jarcu?
Tebi je JU90SA separacioni, sto je dobro jer ce verovatno da slabi vremenom.

Nije joj ba separacija,vidis da su i SA i Ju retro(a Ju je brzi),sta ti gledas:D

SA90Ju u prevodu znaci "spustanje na zemlju" pa je njoj teziste na polju 7 kuce(Ju je vladar7me),sto znaci da je vremenom morala malo da spusti kriterijume na tom planu,da radi malo na introspekciji,ali taj kvadrat ce da odradi(ako vec nije).

alea
14-04-2013, 01:04
Nije joj ba separacija,vidis da su i SA i Ju retro(a Ju je brzi),sta ti gledas:D

SA90Ju u prevodu znaci "spustanje na zemlju" pa je njoj teziste na polju 7 kuce(Ju je vladar7me),sto znaci da je vremenom morala malo da spusti kriterijume na tom planu,da radi malo na introspekciji,ali taj kvadrat ce da odradi(ako vec nije).

:confused:

Aj se presaberi...

Po cemu si ti presudio da je JU brzi? Merio si mu brzinu? :confused:

To sto se JU prirodno brze krece, uopste ne mora da znaci da se u njenom natalu kretao brze od svoje prosecne brzine, kojom se inace krece niti da se kretao brze od SA.
Isto to vazi za SA, koji je mozda krenuo retro pre JU pa vec dobio na brzini, dok je JU mozda tek zapoceo svoj hod unazad...a uostalom, lepo pise i u onom kvadraticu dole, vidis? :)
Zatim, je vrlo verovatno moguce, da je JU krenuo direktnim hodom pre nego sto je stigao u egzaktan kvadrat sa SA, koji je takodje odmakao. Pa se ove dve planete fakticki, nisu ni srele u egzaktnom kvadratu...sto je verovatno izracunao kompjuter prateci efemeride...

Prema tome, ne brzaj bez potrebe samo da bi meni kontrirao, dok dobro ne promislis o svemu.

Santijen
14-04-2013, 01:09
:D hajka na jupitera ne prestaje
imam i ja kvadrat ju i sa...jupiter je u jacem dostojanstvu i saturnov je dispozitor pa se izbori za optimisticnije ishode :D

euroneuro
14-04-2013, 01:11
:confused:

Aj se presaberi...

Po cemu si ti presudio da je JU brzi? Merio si mu brzinu? :confused:

To sto se JU prirodno brze krece, uopste ne mora da znaci da se u njenom natalu kretao brze od svoje prosecne brzine, kojom se inace krece niti da se kretao brze od SA.
Isto to vazi za SA, koji je mozda krenuo retro pre JU pa vec dobio na brzini, dok je JU mozda tek zapoceo svoj hod unazad...a uostalom, lepo pise i u onom kvadraticu dole, vidis? :)

Alea,nemoj da te neko cuje:D Pa opste je poznato da Jupiteru treba godina dana(nekada malo manje ili vise) da prodje jedan zodijacki znak,a Saturnu trebaju 2.5 ili 3 godine.Jupiteru treba 12 godina da obidje zodijacki krug,a Saturnu 29 godina.Jupiter se 10 puta brze oko svoje ose okrece i od zemlje pa ima 10 puta brzu smjenu dana i noci nego mi.ZAto je smatran i velikim "humanistom" jer pri velikoj brzini mnogo rasipa i ostavlja iza sebe:D .ALi to vec nema sa njenom kartom.I naravno da su joj SA i Ju u Aplikaciji.;)

alea
14-04-2013, 01:12
:D hajka na jupitera ne prestaje
imam i ja kvadrat ju i sa...jupiter je u jacem dostojanstvu i saturnov je dispozitor pa se izbori za optimisticnije ishode :D

Ziveo Jupiter :66:

Alea,nemoj da te neko cuje Pa opste je poznato da Jupiteru treba godina dana(nekada malo manje ili vise) da prodje jedan zodijacki znak,a Saturnu trebaju 2.5 ili 3 godine.Jupiteru treba 12 godina da obidje zodijacki krug,a Saturnu 29 godina.Jupiter se 10 puta brze oko svoje ose okrece i od zemlje pa ima 10 puta brzu smjenu dana i noci nego mi.ZAto je smatran i velikim "humanistom" jer pri velikoj brzini mnogo rasipa i ostavlja iza sebe.ALi to vec nema sa njenom kartom.I naravno da su joj SA i Ju u Aplikaciji.

Pa ti ne znas ni osnove astrologije niti bilo sta o brzini kretanja planeta!?

To sto JU treba 12 meseci a SA 2,5 nema nikakve veze sa prosecnom brzinom kojom se kretala planeta u necijoj karti? To sto Fica moze da ide 80 km na h a Ferari 200, ne znaci da u "tom" mementu Fica nije jurio 60 a Ferari 30, pa ga Fica zaobisao. Eto, razumes li sada? Ili ne? Verovatno, ne...

Poceo si zestoko da me iritiras svojim glupostima. Jer ako me nesto moze poremeti, to je - glupost.
U zivotu nikoga nisam stavila na ignore, ali tebe u tvojim glupostima stvarno vise ne mogu da slusam, niti citam.

Umesto sto lupetas gluposti i pravis se "nacitan i pametan", pocni malo da citas ozbiljne astroloske tekstove i knjige, i razmisljas o tome sta pises i pricas.

Postoji nesto u astrologiji sto se zove "Efemeride" ne bi bilo lose da s vremena na vreme pogledas kojom brzinom se, od svoje prosecne brzine kojom se inace krece, svaka planeta. Barem to, za pocetak...ucini nesto korisno za sebe.

I sada budi "gentlemen", i ne odgovaraj mi na ovaj post, jer ti ja necu vise odgovarati.

Bojana_NS
15-04-2013, 16:51
OK. da li kada je Sa na Mc,a Ju na Ic ublažava situaciju ono što sam primetila je da ja imam zakasnelu realizaciju znači da sve mora malo da čeka ali ipak dobijem šta sam zamislila!

tinna-bg
15-08-2013, 00:00

Ovo sam pisala 2007, nista se promenilo nije, ja para i dalje nemam. Nemam pare koje ja zaradim, imam one koje drugi zarade..pih...zavrsicu u Etiopiji :D

Kako bi mi cvetale ruze da mi je ovaj JU u drugoj (kao sto jeste), ali bez ovog saturna u osmoj..

Rabiosa
18-11-2013, 14:51

Ja sam sve dobre aspekte pokupila:D