Ju 0 Pl [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Ju 0 Pl

Merkur
06-06-2007, 17:46
Cvrsto ste reseni da uzivate u svim zivotnim blagodetima. Predani ste svojim idealima, imate snaznu zelju da ostvarite ciljeve. Za ovaj aspekt se cesto kaze da >>radja kraljeve<<, buduci da ukazuje na autoritet i sposobnost za rukovodjenje. Ako ga ne budete pozitivno koristili, mogli biste biti potpuno egocentricni i iskljuciti mogucnost svih odnosa sa drugim ljudima.

:)

Maksimilijan Robespejr, Leonard Bernstajn.

pufnica
11-06-2007, 20:54
Au, Losty, al se nas dve nalazimo!!! "Pratim tvoj traaaag"!!!!:D Cesto mi kazu da umem da uzivam, ali ja osecam da mi to bas i nije "namenjeno" ,vec da snagom svoje volje to cinim i uspeva mi! :p Da, stvarno se TRUDIM da i onda kada su mi svi brodici potonuli, nalazim svetle tacke i okrecem se iskljucivo njima! Svako nase osecanje polazi iz nasih glavica, zato...GLAVU GORE, POZITIVNO MISLITE I DESAVACE VAM SE LEPE STVARI! One ruzne zaobidjite!!!:banana: :banana: :banana: :thankyou:

swoozie
19-06-2007, 13:34
jaka potreba za postizanjem nečeg trajnog i kvalitetnog
znanje je izuzetno važno
negativno: ne vole slušati druge, netolarantnost na tuđe mišljenje

tarojko
27-01-2008, 21:27
ovo je koliko shvatam tumacenje u natalnoj postavci ali nigde na forumu ne mogu da nadjem sta se desava u kada je JU 0 PL u tranzitu (ne znam da li se pise prvo natalna pa tranzita pozicija)

Little Warrior
27-01-2008, 21:40
kod tebe su u kvadratu pluton i jupiter
a sada ti jos i tranzitni pluton i jupiter prolaze preko natalnog
ti si primer gde je veoma bitno gledati kako se ponasaju ove dve tranzitne planete
prvo moram da te pitam:
posto ti je jupiter vladar 12 polja u osmom
i u kvadratu sa plutonom iz 6 polja koji je na 29{srodno 12 polju)
da li i kakvih zdravstvenih problema imas i koji deo tela ti je osetljiv?
zato sto se sva simbolika iz tvog natalnog ovde ponavlja tako da sva ta polja ovim tranzitom mogu da ti se aktiviraju

u tranzitu prave atmosferu na koju reaguju ljudi koje ove dve planete u kontaktu u natalu
i sve zavisi od natala sta ce kome doneti
sto se tice mundane astrologije, tu nisam ekspert, ali mogu da pretpostavim da ce dosta uticati na promenu odredjenih vrednosti na globalnom nivou ili da je vezano za kredite i za novac, a narocito za nasu zemlju jer je to u znaku jarca.

nadam se da si na to mislila.

tarojko
28-01-2008, 11:13
nemam nikakvih zdravstvenih problema, cak nikad i ne idem kod lekara
naj osetljiviji delovi su mi oci i bubrezi ali to i nisu neki problemi (uglavnom su reseni)
vise sam mislila da posao, novac, porodicu, ljubav........
jel taj kvadrat bas los ili ima i nekih dobrih strana

da, nije mi jasno kako si zakljucila da je jupiter vladar mog 12 polja kad mi je 12 polje u ribama (ja sam mislila da mi je jupiter vladar 8 polja)

Little Warrior
28-01-2008, 11:20
jupiter je takodje vladar riba pored neptuna
i posto je bliza planeta(tj ove transcendentne posto su dalje slabije i deluju) uvek se gleda.

Snesko Belic
28-01-2008, 11:38
Cor, daj razjasni mi, kaci mene ova konjukcija Ju i Pl ili ne? mislim zbog razlicitih znakova i orbisa?

Little Warrior
28-01-2008, 11:50
pa ti nemas kontakt te dve u natalu, jedino su ti u istom polju
tj obe planete ti uticu na istu oblast zivota,
utice svaka pojedinacno naravno, ali ta konjunkcija sinergetski ne-nadam se da razumes sta hocu da kazem?
tranzitni pluton ti je u sekstilu sa mars jupiter konj. iz natala
kao i tranzitni jupiter, i svaka od te dve ti donosi nesto jer ti aspektuje markantnu poziciju

kod tebe licno govori o tvojim studijama i poslu, posto ti je jupiter vladar 10. polja a mars 9 natalni jupiter u sekstilu sa ovim podrzava sve ovo, tj daje ti podrsku i gura te sa studijama!
a pluton je dispozitor te dve planete i u dobrom tranzitnom aspektu sa njima opet govori o ovoj simbolici
dakle ako imas problema na faxu ili ispite trebalo bi sve da bude ok

znam da te interesuje i put, deveto polje to jeste
ali za sada mi ovo ne lici na daleko putovanje(al to je za sada, videcemo kasnije:D)

emmilija
28-01-2008, 13:26
jel razlika od 5 stepeni daje konjukciju...:)
PL na 22 a JU na 27 device

Little Warrior
28-01-2008, 13:47
daje, 5 kako da ne daje!:) dakle to kod tebe vazi!
samo mnogo slabije deluje u sneskovom slucaju jer je osam stepeni orbis, separacija je i razliciti su znaci u pitanju

Snesko Belic
28-01-2008, 13:51
daje, 5 kako da ne daje!:) dakle to kod tebe vazi!
samo mnogo slabije deluje u sneskovom slucaju jer je osam stepeni orbis, separacija je i razliciti su znaci u pitanju

E pa to sam ja tebe, Cor i pitala..
Hvala ti :p

emmilija
28-01-2008, 13:59
:)daje, 5 kako da ne daje!:) dakle to kod tebe vazi!

hvala draga...:)
a kakav je to aspekt sto se tice potomstva...:)

Little Warrior
28-01-2008, 14:15
ako nije vezano za polja koja govore o trudnoci, porodjaju i deci
tj za 4, 5 i 8 nema nikakve veze sa potomstvom
Dakle moze se samo na nekoga licno odnositi po pitanju potomstva ako je vezano za ova polja!
a i ako je vezano zavisi od aspekata i od znaka u kome se nalazi!

posto kod tebe jeste, dakle jupi i pluton u devici u 5
hmm posto sa plodnoscu nemas problema-vladar 5 u plodnom biku koji egzaltira mesec
vladar 4(plodnost) na egzaltaciji meseca
mesec u raku i na stepenu milionera...
ti si plodna
ali ovde ima problema jer je vladar 5 u ukljestenom 12. Pa to daje odlaganje potomstva, ali ne i nemogucnost da ga imas(zato sto mi se cini da si zdrava)
a vladar 12 u 5-sto potvrjduje odlaganje
Vladar 5 polja i dispozitor ove dve planete je u trigonu sa njima...
Ako i imas problema jesu li hormonalnog tipa?
a i pluton jupiter u devici(zdravlje i lekari) mi lici na sliku vestacke oplodnje
Malefici u 5-nemirno dete...boga mi lupaces glavu zbog mangupa:D
nije strasno zezam se...(ovo za mangupa)

emmilija
28-01-2008, 14:57
cor draga u pravu si, hormoni su u pitanju
i najverovatnije ce to biti vestacka oplodnja...:)

Little Warrior
28-01-2008, 15:37
bice to ok, samo jer je ukljesteno i u 12 pravi probleme, ali bice ok, bez brige:)

sandrapu
25-02-2008, 13:10
Nesto mi palo na pamet da otvorim cvecaru pored nekog groblja (po savetima sa foruma da mi ogovara posao u vezi smrti, a jednom davno sam i bila zaposlena u jednoj) na google i nadjem ovo:
JU 0 PL sreca u nesreci,bogatstvo od smrti,nasledja,dobro za cvecare blizu groblja koji prave vence za groblje,za advokate koji se bave parnicama,narocito ostavinskim [testamenti itd]

ochajna domacica
22-10-2010, 00:50
Kod mene u natalu ovo je najegzaktniji aspekt. Orbis 1`.
S takvim orbisom bi upucivalo da se ovaj aspekt jos vise odnosi na NATUS, kao 1.
I tu sva koncetracija staje kod mene :rolleyes:

kako_god
22-10-2010, 00:58
Kod mene u natalu ovo je najegzaktniji aspekt. Orbis 1`.
S takvim orbisom bi upucivalo da se ovaj aspekt jos vise odnosi na NATUS, kao 1.
I tu sva koncetracija staje kod mene :rolleyes:

ocajna i kod mene ovaj aspekt potpuno egzaktan :) oba na 24* vage :confused:

ochajna domacica
22-10-2010, 01:06
ocajna i kod mene ovaj aspekt potpuno egzaktan :) oba na 24* vage :confused:Kod mene nije egzaktan, kod mene je kao sto rekoh orbis jedan.
Kada je potpuno egzaktan u 0` govori o mnogo bitnim stvarima ZA OVDE I SADA.
;) u prirodi onoga sto predstavljaju

bogdana
23-11-2010, 12:55
Kod mene nije egzaktan, kod mene je kao sto rekoh orbis jedan.
Kada je potpuno egzaktan u 0` govori o mnogo bitnim stvarima ZA OVDE I SADA.
;) u prirodi onoga sto predstavljaju

o kojim bitnim stavrima govori?
osecaj za pravi trenutak?

lilyrose
04-05-2014, 15:17
Horoskop izrađen na astro.com je izbacio ovaj aspekt, iako je Pluton u Djevici, a Jupiter u Vagi i orbis je 7 30 stupnjeva.
Oba su u 7.kući.
Da li da promatram to uopće i kako da tumačim.
Sve mi još više komplicira i Uran koji je isto u Vagi u konjukciji (orbis 1 stupanj) s Jupiterom.
I sve to u kući braka.
A ja se nikad nisam udavala. :rolleyes:

AstraSole
31-07-2015, 14:46
Moj PL je u skorpiji,Jupi je u strelcu,i sve go u 3oj.... verujem da coveku ne trebaju opijati da bi pronasao zadovoljstvo i srecu - i kada cujem da se neko opija i drogira da bi bio bar malo srecan,meni dodje da ga uhvatim za ruku i dokazem mu da to nije istina,jer svet je vise od iluzije izazvane supstancom od spolja,kada mi sami posedujemo tu supstancu u sebi da stvorimo od naj ruznijeg nesto naj lepse.

elza
31-07-2015, 16:49
A kakve veze opijati i piće imaju u ovom slučaju vezu sa aspektom Ju0Pl? Pod uživanjem i život punim plućima ne smatra se uzimati droge i konzumirati alkohol?! Bar ne u mom slučaju.

Spore su planete i nema potrebe da gledaš ovaj aspekt ako su ti u različitim znacima. Pa sve da ti je JU na 0' Strelca.

lilyrose
31-07-2015, 18:16
Horoskop izrađen na astro.com je izbacio ovaj aspekt, iako je Pluton u Djevici, a Jupiter u Vagi i orbis je 7 30 stupnjeva.
Oba su u 7.kući.
Da li da promatram to uopće???

Ima li netko tko zna koji se orbis gleda i što ako su u susjednim znacima...?????

Inače ne znam ima li veze s Jupiterom, Plutonom i 7.poljem, ali ja sam trebala definitivno biti pravnik... sad to znam/osjećam... ali eto... :D

biriboza
02-08-2015, 20:46
Ima li netko tko zna koji se orbis gleda i što ako su u susjednim znacima...?????

Inače ne znam ima li veze s Jupiterom, Plutonom i 7.poljem, ali ja sam trebala definitivno biti pravnik... sad to znam/osjećam... ali eto... :D

Ne gleda se. Konjukcija je ako su planete u istom znaku.

AstraSole
03-08-2015, 14:33
A kakve veze opijati i piće imaju u ovom slučaju vezu sa aspektom Ju0Pl? Pod uživanjem i život punim plućima ne smatra se uzimati droge i konzumirati alkohol?! Bar ne u mom slučaju.

Spore su planete i nema potrebe da gledaš ovaj aspekt ako su ti u različitim znacima. Pa sve da ti je JU na 0' Strelca.

Ne znam koliko ove planete u ovom aspektu imaju veze sa opijatima,to nije bila poenta mog posta - poenta je da mislim da zahvaljujuci ovom aspektu , moja zivotna filozofija je upravo ta da sreca nema veze sa materijalnim svetom i supstancama .
Kakve veze ima sto su razlicitim znacima,u konjukciji su pa su u konjukciji - prvi put cujem da konjukcija ne vazi ako su planete u razlicitim znacima :o

elza
03-08-2015, 14:48
Kakve veze ima? Pa poenta je u tome što su u različitim znacima, pa ne mogu biti u konjukciji.Ne gleda se. Konjukcija je ako su planete u istom znaku.
Prvi put? :o

Tvoja životna filozofija očigledno dolazi iz Strelca(filozofija), ono što se u njemu nalazi od ličnih planeta. Naravno, i od toga kakav ti je Jupiter(filozofija) u karti. A nikako od JU0PL!

Zapravo, ako ćemo o tome šta nosi JU0PL, onda bi i te kako zadirala u dubinu, istraživala od crne i bele magije, družila se sa kriminalcima i pandurima istovremeno, do toga da vidiš šta se desi kada se prejedeš, prenapiješ, preteraš u svakom smislu ;) i kada gladuješ, tj.post...preterivanje iz krajnosti u krajnost!
Upravo taj aspekt na koji se pozivaš, govori sam da ga nemaš. A to što astro.com pokazuje i meni 4 aspekta konjukcija više, Te Pl0Mo, Pl0SO, Ju0Mo, JU0SO - jasno je da ih nemam, pa nemam i tačka! :) Pravilo koje nije izmislio program, mašina ja, pa greši.

Najčešće se ljudi prime na ono što piše za JU0PL - "Aspekt KRALJEVA"!!! A šta to realno na ličnom primeru znači?
Dobro, često mi muški deo govori "Kakav si kralj" :D što inicira od ženskog "Vidi kakva veštičara" :D

Iskreno, volela bih da znam više o ovom aspektu, ali i oni koje znam, nisu ga do sada protumačili, kao na primer Bil Gejts ;) u svom II polju! njega ne znam lično, ali ok.svi znamo da izgooglamo ko je...pa još goooglanje