Ju 0 Sa [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Ju 0 Sa

Merkur
06-06-2007, 17:33
Mada vam zivot ne protice lako i mada stalno vodite nekakvu borbu, vi zapravo, treba da ispunite posebnu misiju i na nju ste u potpunosti usresredjeni. Ova konjukcija ukazuje na integrisanost osnovnih motiva. Samopouzdanje (Jupiter) i vrednog rada (Saturn). Obicno imate srece u vladinim organizacijama, odlikujete se velikim poslovnim sposobnostima i intelektualnom i politickom snagom. Ako se predate veri ili ideologiji, to mozete ciniti na dogmatski nacin. Ako postoje izazovni aspekti uz ovu konjukciju, mozda cete biti neselektivni.

:)

Enriko Fermi, Aleks Hejli.

nolita
26-04-2009, 17:49
jel ima možda netko ovaj aspekt, i može li mi pripomoći s objašnjenjem?
pokušavam protumačit natal jednog dečka, koji to ima, i nemam blage kako da to smjestim, jer po dosta drugih aspekata ima dobar natal i onda ovo bubne da mu zivot ne protice lako i da se stalno bori??

Ramona
26-04-2009, 17:55
ma imam ga ja.. ni meni nije bas jasan..
eh to je kao stalna borba JU i SA.. ali ja nekako na to si gledam da je dobro, jer sta god da Sa radi (ima 90 sa So i Me) tu je Ju da ga malo obuzda..

wireless
26-04-2009, 18:28
Imate valjda negde zapisano osnovna značenja planeta, po knjigama sigurno; Ju je princip širenja, rasta; Sa sakupljanja, ograničavanja; dva suprotna principa, katolicizam i pravoslavlje. Samopouzdanje je inače Sunce i Lav; Ju rasipanje, Sa štednja...

Ramona
26-04-2009, 19:54
kako si wireless suptilan samo.. da imamo valjda.. ali pita zato sto je uvijek bolje cuti vise misljenja i to je nacin ucenja..

mari
26-04-2009, 20:11
I ja imam ovaj aspekt i sad se aktivirao. Prolaskom ove Ve preko mog Mo. Ali ja imam i vertex izmedju Ju i Sa!!!
Sad cekam da vidim sta ce da bude kad Sa krene prema ovom drustvu!!!!
:))))

Ramona
26-04-2009, 20:14
@ mari:

uh Saturn... i ja ga ocekujem tu.. jos u 6.kuci.. :o

@nolita:

ali to ga godiste ima... treba mu pogledati uticaj u cijeloj karti...

mari
26-04-2009, 20:17
@ mari:

uh Saturn... i ja ga ocekujem tu.. jos u 6.kuci.. :o

@nolita:

ali to ga godiste ima... treba mu pogledati uticaj u cijeloj karti...
Pa i kod mene je u 6 kuci, ali necu da se smaram s tim! Ne mora Sa uvijek biti los. On je ucitelj, ali pomaze da shvatimo neke stvari a ponekad i ucvrsti neke situacije!

Ramona
26-04-2009, 20:18
Pa i kod mene je u 6 kuci, ali necu da se smaram s tim! Ne mora Sa uvijek biti los. On je ucitelj, ali pomaze da shvatimo neke stvari a ponekad i ucvrsti neke situacije!

da.. iskreno s obzirom kako je bilo do sada i ja ocekujem da ce njegov povratak nesto bolje donijeti :o

Vojvotkinja
26-04-2009, 20:23
jel ima možda netko ovaj aspekt, i može li mi pripomoći s objašnjenjem?
pokušavam protumačit natal jednog dečka, koji to ima, i nemam blage kako da to smjestim, jer po dosta drugih aspekata ima dobar natal i onda ovo bubne da mu zivot ne protice lako i da se stalno bori??

ja sam vlasnica istog i to ni manje ni vishe nego u petom polju - ljubavi..i shta se deshava kod mene...
Kada je pochela da radi simbolika 9. polja, a opet s godinama (SA), najpre mi se razbistrio osjecaj za pravdu (SA u Vagi), koji posebno osjetljive senzore ima na polju sa svima onima koji su nasuprot meni (ASC), odnosno DSC - JU. Na tom polju (ljubavi, upoznavanja potencijalnih ljubavnih partnera) SA kao vladar 9. polja djeluje neshto kao mashina koja odvaja kukolj od zhita. Ko je u toj prichi jachi? Pa SA naravno, on potpuno drzhi taj moj JU, uz to on je vladar polja "morala", pa se mora pokazati kao nekakav uzor svemu onome shto JU u mom chartu predstavlja. A onda se postavlja pitanje dje je moj SA dobrica? da malo banalizujemo stvari - upoznam ja nekog momka, ugovorimo sastanak, vidimo se, provedemo se lijepo, i sve shto ide uz to, ali shta ovdje ostaje? po chemu mene on pamti? Pa po SA - nishta manje od pomisli da me zheni jer sam skroz na svom mjestu, ono u fazonu - "e to je djevojka kakvu treba chuvati, ona je bash onako kako Bog zapovijeda" -shto bi stari rekli. Tu je moj SA nepogrijeshiv, odigra uvijek najbolju ulogu, logichno - egzaltiran je, najbolji je. Ali, problem konkretno kod mene ostaje u MO u Ovnu u 11. polju. Da se razumijemo, opozicija je ono chuveno - "drzhi bure vodu dok majstori odu". SA je odigrao svoje, ali je MO zato ostao uskracen za neku silovitu jaku, intenzivnu ljubav koju prizheljkuje, i koja se nekad prevari pa se desi, ali ubrzo nakon "klika" postaje jasno da je to zapravo zhongliranje lopticama, jer je opet - SA previshe jak. ...

wireless
26-04-2009, 21:59
... s tim što su kod tebe JU i SA uplivom u 6. polju

Vojvotkinja
26-04-2009, 22:22
ja ih rachunam u petom..i osjecam..ne znam kako ih vi gledate ;)..
meni kako ispretumbashe horoskop jedino mi je Mo onamo dje je..sve su mi drugo pomjerili za po jednu kucu, kad god mi tumache...

ssssanjaaaa
13-01-2010, 18:58
Meni se ovaj aspekat prelama nekad jaca jupiter nekad saturn...sredine nema...meni su jupiter i saturn u vagi u 8 kuci i to obe planete u 7 stepenu...opasna konjukcija :)

mari
14-01-2010, 17:18
Eh preko cijelog ovog drustva Ju0Vx0Sa meni ide ovih dana Sa pa se opet vraca....Znaci bice jos jedan prelazak....Prekinula sam jednu vezu jer po meni nije bila pozeljna, to je taj moral, preispitivanje (ju - Sa)...E sad, ja bih zeljela da bude drugacije, mozda je to lekcija koju trebam da naucim????

arctiumLappa
14-01-2010, 19:36
Ponosni sam vlasnik ove konjunkcije u petom. Ju je vladar sedmog, Sa devetog, dali su mi ozbiljne veze. Lepe, vedre, blesave, ali toliko moralno restriktivne....

Sa je egzaltiran, upravlja mojim jupiterom i sputava ga. Ako ne prodje sito i reseto sa mnom, nije podoban da mi bude partner. Jupiter trazi samo strance, saturn trazi starije i iskusnije. Niko nikad nije pozeleo fling sa mnom.... isto da mi pise na majici "zeni me".... a toliko se bojim tog papira. Ja na zalost imam sve ovo u konjunkciji sa mesecom -vecito preispitivanje emocija, uvek samo ozbiljno i racionalno pristupam partnerstvima....

Kako su mi vladar druge i osme u konjunkciji sa jupiterom -para nema ako ih dobri saturn ne odobri +nesposobna sam sama (mesec najlosije postavljen) da uradim sta god.... i nisam ni zainteresovana. Za mene uvek postoje samo korisna ujedinjenja resursa ili ideja koje kreiraju resurse.

Saturn je vladar mog formalnog obrazovanja, a uz konjunkcije vladara trece i jupitera, diploma mi ne manjka :-) Pretpostavljam da ce se to odraziti na moj novac u zivotu.... ali ako mi ne dozvole da se igram sa decom u ovome sto radim ni to me nece ispuniti.

Kod mene je konjunkcija vezana za partnerstva/brakove, novac i decu. Iako stalno pricam o deci kad smo kod pravljenja gledam sve. Genetski materijal, rodno stablo, materijalni bilans, socijalni stalez.... saturn ga bas disecira.... steta.... ne volim to...

Ali volim ja svog moralistu od Sa <3 Da mi nije njega ko zna gde bih zavrsila sa venera kvadrat neptun.... to je jedini racionalni deo mene!

thalatte
14-01-2010, 19:55
Hee I ja imam ovu kojukciju...

Već sam na drugim mjestima pisala da mi je dosta važno mjesto u karti...

Šteta što mene nije opalilo ko Lappu...mene nitko ne bi za ozbiljno...samo fling i teraj dalje...

kaj je to ozbiljan frajer???? Do sad sam misla da to sam u filmovima ima :D

arctiumLappa
14-01-2010, 20:03
Šteta što mene nije opalilo ko Lappu...mene nitko ne bi za ozbiljno...samo fling i teraj dalje...
Meni je ova konjunkcija u petom... a odnosi se na polja 2,3,7,8,9 .... tako da ovo zaista upravlja mojim zivotom.
S druge strane moji Ma/So traze prototip alfa muzjaka... pa mozda zbog toga :confused:

Nis' se ne sekiraj.... nemamo svi isti put

thalatte
14-01-2010, 20:09
Ma ne sekiram se...malo sam se ubacila...zapravo zbijam šale..

(jer tu ne znaš ko koga kod mene :D Ve180Ur)

Al drago je i meni da bar diplomu imam u rukama Sa vlada 9. i 10. jedino mi je žao ako je jedina karijera koja mi predstoji sa ovom konjukcijom - činovnička neka.... (tako mi rekoše :D) ..borring :D

djurafigura
13-07-2010, 15:18
Evo i mene...JuOSa u II, Ju u Devici u II, Sa u Vagi u II, Ju vladar V i suvladar VII i VIII, a Sa vladar VI i suvladar VII...Još uvek mi je tranzitni Sa u konj sa natalnim Ju...bila je jedna veza, počela skoro 3 meseca nakon prve egzaktne konjukcije a završila se kada je SaOJu bio na 0.5a...druga egz. konjukc. je bila u junu...nadam se da će mi ovaj aspekt opet s zakašnjenjem delovati :-)
Ima li neko slična iskustva i šta još može doneti ova konjukcija?
http://img685.imageshack.us/f/97496619.gif/

ochajna domacica
13-07-2010, 15:37
Sa0`Ju 6/7 Vaga:rolleyes:

djurafigura
13-07-2010, 15:56
Sa0`Ju 6/7 Vaga:rolleyes:
Ne razumem...:confused: :D

Akarui
13-07-2010, 16:11
Meni su natalno i satur i jupiter u devici u devetoj kući...ali ne prave konjukciju?ili prave?jupiter mi je na nultom stepenu u devici, dok je saturn na dvadesetom stepenu u devici?mada mislim da ima veze to što je jupiter na nultom stepenu samim tim ima uticaja i na narednu planetu..?gledajući kartu mislim da ne prave taj aspekt,ajde pomoć ako ne prave zašto ne prave??:confused:

Princess77
13-07-2010, 16:14
Meni su natalno i satur i jupiter u devici u devetoj kući...ali ne prave konjukciju?ili prave?jupiter mi je na nultom stepenu u devici, dok je saturn na dvadesetom stepenu u devici?mada mislim da ima veze to što je jupiter na nultom stepenu samim tim ima uticaja i na narednu planetu..?gledajući kartu mislim da ne prave taj aspekt,ajde pomoć ako ne prave zašto ne prave??:confused:

Nisu u konjukciji zato sto su predaleko, mislim da orbis za njih do 5* a kod tebe je 12*

ochajna domacica
13-07-2010, 16:16
Znas Ti znas... :D
~Ja htedoh biti kratka i jednostavna, ali guess what..it's just not my fucking day .... off.
pa evo ide::D
~taj Sa mi je u mnogo cemu, gotovo svemu otezao zivot. Ne bih detalje(haha ali moraaaaam), i dalje mi je tezak. Zauzeo je najgoru mogucu poziciju, dakle... :cool:
~postavljanje "pitanja" o mojim izborima i mojoj karijeri, tata...ratata...sa Sa u 6-oj ovom hipohonderu samo je nanesen bol i patnja, pa cak i nepotrebni zdravstveni problemi. Kruti stavovi mog oca, nikakva bliskost sa decom...kaznjavanja! Evo i sad...
glup primer: :rolleyes: mmm.ako sam zdrava, srecna i bavim se onim sto volim to njemu ne ide u glavu kako neko to moze biti a bez visokog obrazovanja(on ima samo srednju, zanat...pa kazem krutost i iskljucivost stavova..dovelo je nepovoljne situacije za mene od najbitnijeg znacaja - povlaka - zdravlje)...na silu upisala a onda kao da mu to nije bilo dovoljno, nego je ON koji bezi od sve vrste papirologije opet naterao me da sidjem sa biroa i tako sam izgubila zdravstveno osiguranje, navodno kako to nije po propisu a on ce me kao studenta osigurati preko sebe! To je bilo vise ono pucanje "njegova cerka studira" nego razmisljanje o realnim situacijama!
Ostala sam bez zdravstvenog do dana danasnjeg, biro me nece nazad!!!
A imam gomilu zdravstvnih problemcica koji polako mogu prerasti u komplikacije koje mi oduzimaju pravo na sve i svasta! Zivot! Kako on reaguje na sve to? Pa ne reaguje! Po njemu sam ja budala sto sam eto izasla i nakon svega sto sam bila u pravu = na svoju sttu njemu u susret. e meni Sa pravi probleme svaki dan, a to me odvaja od svega ostalog, svemu je stao na crtu!
Sa0Ju - ne mogu sad naci povoljan momenat da kazem "Sva sreca te je separacijA" :D ne mogu, umorna sam, nemam ja malo iskustvo s tim stvarima to je 364/5 X 29/skoro!!!
Cim izadjem i nestanem, "moja" iskljucivost stavova prestaje kao i krutost, nista sto je van mojih moralnih principa a koji apsolutono nemaju veze sa tim covekom(Sa).
Moja netrpeljivost ne postoji kad on nije u blizini, moj osmeh se vraca, ma kao da je Ju0So, neka je u razlicitim znacima, ali tako nekako!
Kao da cinim greh time, i covek se pita "sta li je majku mu njoj ozarailo lice".
Nije me disciplinovao ON, vec sama, svako mesanje u moj stil i nacin zivota, postajem nedisciplinovana, besna, isfrustrirana...ali svakim izlaskom iz kuce, meni je lek.
Samo nekad sila Boga ne moli,...nekad je preterao, a ne zeli da vidi i ne zeli da prizna.
O interesu za religiju i filozofiju vezano za aspekt Sa0`Ju poceo je da se zanima u momentima kada sam ja primenjivala metode ishrane koje su sasvim normalne za svet sporta u kom sam zelela biti dozivotno. On je od toga napravio kao da sam, e sad njegov izraz "subotarka", tj.u nkeoj sekti!
E to je ono, sto je njemu nepoznato TO NE VALJA!
Da li bi mogla da verujes da neko svoje sopstveno dete gusi, i tek kad ga ugusi i dovede do ovoga u cemu sam, odvoji se i i kaze: "pa ti si odrasla, zivi svoj zivot kako znas i umes"...
simpaticno, nema sta...ali ja cak ne mogu ni da ga mrzim, ravnodusna sam a to je znatno gore!
Veruj mi...

cvetak
13-07-2010, 16:16
@ akarui pa ne prave konjukciju jer je preveliki obris , samo su u istom znaku

i ja imam ovu konjukciju, jos se i Me tu umesao ali nemam pojma sta mi je "donela" :D

Akarui
13-07-2010, 16:18
To, to, sad mi je jasnije..bez obzira što su obe planete u istom znaku:D

djurafigura
13-07-2010, 16:38
Znas Ti znas... :D
~Ja htedoh biti kratka i jednostavna, ali guess what..it's just not my fucking day .... off.
pa evo ide::D
~taj Sa mi je u mnogo cemu, gotovo svemu otezao zivot. Ne bih detalje(haha ali moraaaaam), i dalje mi je tezak. Zauzeo je najgoru mogucu poziciju, dakle... :cool:
~postavljanje "pitanja" o mojim izborima i mojoj karijeri, tata...ratata...sa Sa u 6-oj ovom hipohonderu samo je nanesen bol i patnja, pa cak i nepotrebni zdravstveni problemi. Kruti stavovi mog oca, nikakva bliskost sa decom...kaznjavanja! Evo i sad...
glup primer: :rolleyes: mmm.ako sam zdrava, srecna i bavim se onim sto volim to njemu ne ide u glavu kako neko to moze biti a bez visokog obrazovanja(on ima samo srednju, zanat...pa kazem krutost i iskljucivost stavova..dovelo je nepovoljne situacije za mene od najbitnijeg znacaja - povlaka - zdravlje)...na silu upisala a onda kao da mu to nije bilo dovoljno, nego je ON koji bezi od sve vrste papirologije opet naterao me da sidjem sa biroa i tako sam izgubila zdravstveno osiguranje, navodno kako to nije po propisu a on ce me kao studenta osigurati preko sebe! To je bilo vise ono pucanje "njegova cerka studira" nego razmisljanje o realnim situacijama!
Ostala sam bez zdravstvenog do dana danasnjeg, biro me nece nazad!!!
A imam gomilu zdravstvnih problemcica koji polako mogu prerasti u komplikacije koje mi oduzimaju pravo na sve i svasta! Zivot! Kako on reaguje na sve to? Pa ne reaguje! Po njemu sam ja budala sto sam eto izasla i nakon svega sto sam bila u pravu = na svoju sttu njemu u susret. e meni Sa pravi probleme svaki dan, a to me odvaja od svega ostalog, svemu je stao na crtu!
Sa0Ju - ne mogu sad naci povoljan momenat da kazem "Sva sreca te je separacijA" :D ne mogu, umorna sam, nemam ja malo iskustvo s tim stvarima to je 364/5 X 29/skoro!!!
Cim izadjem i nestanem, "moja" iskljucivost stavova prestaje kao i krutost, nista sto je van mojih moralnih principa a koji apsolutono nemaju veze sa tim covekom(Sa).
Moja netrpeljivost ne postoji kad on nije u blizini, moj osmeh se vraca, ma kao da je Ju0So, neka je u razlicitim znacima, ali tako nekako!
Kao da cinim greh time, i covek se pita "sta li je majku mu njoj ozarailo lice".
Nije me disciplinovao ON, vec sama, svako mesanje u moj stil i nacin zivota, postajem nedisciplinovana, besna, isfrustrirana...ali svakim izlaskom iz kuce, meni je lek.
Samo nekad sila Boga ne moli,...nekad je preterao, a ne zeli da vidi i ne zeli da prizna.
O interesu za religiju i filozofiju vezano za aspekt Sa0`Ju poceo je da se zanima u momentima kada sam ja primenjivala metode ishrane koje su sasvim normalne za svet sporta u kom sam zelela biti dozivotno. On je od toga napravio kao da sam, e sad njegov izraz "subotarka", tj.u nkeoj sekti!
E to je ono, sto je njemu nepoznato TO NE VALJA!
Da li bi mogla da verujes da neko svoje sopstveno dete gusi, i tek kad ga ugusi i dovede do ovoga u cemu sam, odvoji se i i kaze: "pa ti si odrasla, zivi svoj zivot kako znas i umes"...
simpaticno, nema sta...ali ja cak ne mogu ni da ga mrzim, ravnodusna sam a to je znatno gore!
Veruj mi...
Čitala sam ne nekoj drugoj temi o tvom odnosu s ocem...ne znam šta da kažem, mora da ti je jako teško... kod mene nije bilo tako...Tatu sam nažalost izgubila iznenada pre nekoliko god i mnogo mi nedostaje...u svemu me je podržavao, pružio maksimum onoga što je bilo u okviru njegovih mogućnosti, nikakva ograničenja, nametanje sopstvenih stavova, pokušaja da preko mene ostvari svoje neostvarene ambicije...bio je visokoobrazovan...jedina sličnost u kojoj mogu da se pronađem jeste kad sam upisivala faks...on je navijao da krenem njegovim stopama (arhitektura), ali pošto sam ja totalni antitalenat upisala sam sličan fakultet...za koji se kasnije ispostavilo da se samo činilo da je sličan...nakon 2.5god rešila sam da ga napustim i upišem drugi...opet me je podržao i u tome...nije mu baš bilo drago, ipak je to bila promena, strepeo je da opet ne napravim grešku...ali nakon završetka fakulteta bio je ponosan na mene i shvatio da sam napravila pravi potez u datom trenutku...

ochajna domacica
13-07-2010, 17:23
Čitala sam ne nekoj drugoj temi o tvom odnosu s ocem...ne znam šta da kažem, mora da ti je jako teško... kod mene nije bilo tako...Tatu sam nažalost izgubila iznenada pre nekoliko god i mnogo mi nedostaje...u svemu me je podržavao, pružio maksimum onoga što je bilo u okviru njegovih mogućnosti, nikakva ograničenja, nametanje sopstvenih stavova, pokušaja da preko mene ostvari svoje neostvarene ambicije...bio je visokoobrazovan...jedina sličnost u kojoj mogu da se pronađem jeste kad sam upisivala faks...on je navijao da krenem njegovim stopama (arhitektura), ali pošto sam ja totalni antitalenat upisala sam sličan fakultet...za koji se kasnije ispostavilo da se samo činilo da je sličan...nakon 2.5god rešila sam da ga napustim i upišem drugi...opet me je podržao i u tome...nije mu baš bilo drago, ipak je to bila promena, strepeo je da opet ne napravim grešku...ali nakon završetka fakulteta bio je ponosan na mene i shvatio da sam napravila pravi potez u datom trenutku...
Pa Tebi tata ne odgovara po natalu opisu SA! to je ono, mnogo kombinacija...i cak da mi je ta konjukcija bila u 2-oj ili 4-oj, mislim da se slazes da ne bi bilo isto!!! Jer sasvim je i ocigledno da svog oca ne mogu ni gledati kroz polje 4 zato sto jednostavno on nije rodjen isto gde i ja!

Da je bar ista konjukcija bila u 2-oj onda bi mi pravio problem recimo po pitanju finansija, a ovako je obuhvaceno sve, citava slozena svakodnevica, nadam se da sam nekako ipak priblizila svoj natal kroz ovaj aspekt. Zato sto me ponekad stvarno uvredi kad se suvo tumace aspekti.

Tebi tata izgleda Ve, vladar MC, onda sigurno prelazak Sa preko Ve ili kad je Sa napravio 90`MC? Ispravi me..

djurafigura
13-07-2010, 17:43
Pa Tebi tata ne odgovara po natalu opisu SA! to je ono, mnogo kombinacija...i cak da mi je ta konjukcija bila u 2-oj ili 4-oj, mislim da se slazes da ne bi bilo isto!!! Jer sasvim je i ocigledno da svog oca ne mogu ni gledati kroz polje 4 zato sto jednostavno on nije rodjen isto gde i ja!

Da je bar ista konjukcija bila u 2-oj onda bi mi pravio problem recimo po pitanju finansija, a ovako je obuhvaceno sve, citava slozena svakodnevica, nadam se da sam nekako ipak priblizila svoj natal kroz ovaj aspekt. Zato sto me ponekad stvarno uvredi kad se suvo tumace aspekti.

Tebi tata izgleda Ve, vladar MC, onda sigurno prelazak Sa preko Ve ili kad je Sa napravio 90`MC? Ispravi me..

Biće da je ovo drugo. U tom trenutku je natalni MC pravio kvadrat sa tranzitnim So i Sa, kao i kvadrat sa tranzitnim Me i Nep.

ochajna domacica
13-07-2010, 17:50
Biće da je ovo drugo. U tom trenutku je natalni MC pravio kvadrat sa tranzitnim So i Sa, kao i kvadrat sa tranzitnim Me i Nep.
Ok.zao mi je iskreno, ne bih da me shvatis pogresno ali kao da mogu da osetim taj gubitak, zato sto je suprotno od onog sto nemam.

djurafigura
13-07-2010, 17:54
Ok.zao mi je iskreno, ne bih da me shvatis pogresno ali kao da mogu da osetim taj gubitak, zato sto je suprotno od onog sto nemam.
Šta da se radi...život mora da ide dalje :(
Nego hoće li mi nešto doneti ova konjukcija...nešto pozitivno konačno:confused: ;)

ochajna domacica
13-07-2010, 18:02
Šta da se radi...život mora da ide dalje :(
Nego hoće li mi nešto doneti ova konjukcija...nešto pozitivno konačno:confused: ;)Pa ako se oslonim samo na tranzite u odnosu na natalne predispozicije, verujem da ce se nakon ovog prelaska Sa preko svoje natalne pozicije dosta toga izmeniti, pa recimo uletanje(Ju - aplikacija) direktno kroz ono sto ti Sa predstavlja a Tebi ovde svakodnevicu, odnose, zabavaljanje i probleme na polju finansija stvara...kad-kad moras biti kruta sto se tice toga nisi vise mala :D ...mislim da ce doneti pre nego sto mislis! Iz razloga sto su ostali aspekti iz ove pozicije Sa-a tranzit na natalnu, mnogo povoljni zato sto se Sa nece vracati(kao kod mene opet je izabrao da se visemesecno vraca i to po vise puta, nazad ka Vertexu, sto znaci cak dva tj.tri prelaska preko Me i Sa). Verujem da ti nakon tog perioda u septembru sledi otkrovenje, laganica napred..polako ali sigurnim koracima, never look back ;) (jaoooj, kako je lep ovaj tvoj Mars u Strelcu) :)

djurafigura
13-07-2010, 18:07
Pa ako se oslonim samo na tranzite u odnosu na natalne predispozicije, verujem da ce se nakon ovog prelaska Sa preko svoje natalne pozicije dosta toga izmeniti, pa recimo uletanje(Ju - aplikacija) direktno kroz ono sto ti Sa predstavlja a Tebi ovde svakodnevicu, odnose, zabavaljanje i probleme na polju finansija stvara...kad-kad moras biti kruta sto se tice toga nisi vise mala :D ...mislim da ce doneti pre nego sto mislis! Iz razloga sto su ostali aspekti iz ove pozicije Sa-a tranzit na natalnu, mnogo povoljni zato sto se Sa nece vracati(kao kod mene opet je izabrao da se visemesecno vraca i to po vise puta, nazad ka Vertexu, sto znaci cak dva tj.tri prelaska preko Me i Sa). Verujem da ti nakon tog perioda u septembru sledi otkrovenje, laganica napred..polako ali sigurnim koracima, never look back ;) (jaoooj, kako je lep ovaj tvoj Mars u Strelcu) :)
Hvala ochajna...i ja se nadam da će krenuti na bolje :) I ja ga baš volim :D

kako_god
25-09-2010, 00:29
Imam ova aspekt ali ne znam uopste kako deluje na mene :( konjukcija se nalazi u 4. kuci u vagi, jupier vladar 6 kuce, a saturn sedme, verovatno treba povezati sa jos nekim aspektima, jupier i satrun su jos u konjukciji sa merkurom :confused: Postoji sigurno neka veza posla i mozda kako me drugi vide jedino sa tim povezujem ali ostalo ne znam :rolleyes:

ochajna domacica
22-10-2010, 00:46
Imam ova aspekt ali ne znam uopste kako deluje na mene :( konjukcija se nalazi u 4. kuci u vagi, jupier vladar 6 kuce, a saturn sedme, verovatno treba povezati sa jos nekim aspektima, jupier i satrun su jos u konjukciji sa merkurom :confused: Postoji sigurno neka veza posla i mozda kako me drugi vide jedino sa tim povezujem ali ostalo ne znam :rolleyes:Ne znam koliko je bitan ovaj aspekt. ali mislim da sa sirinom orbisa od 8- bi govorio o "sreca u opsanosti" i "opasnost u sreci". bilo kako bilo, mislim da sa tim sto je vladar 6 i 7 ukljucen odnosi se na rizikovanje u svakodnevnom odnosu prema partneru, ili rizik u poslu...da to osobu vuce... :rolleyes: ili rizicna partnerstva.

plavetna
21-12-2010, 20:58
Mislim da jupiter bilo koju planetu da dotakne u konjukciji on uveca njenu jacinu i sve sto je u simbolici te planete. Ja sam npr dupli strelac pa mi je ova konjukcija jako bitna jer je jupiter vladar mog ascendenta, uglavnom me ljudi ne prepoznaju kao strelca zbog te konjukcije jer je ucinila da zbog saturna delujem ozbiljnije, nepristupacno, kontrolisano a i imam problem da se opustim i prilagodim olako (i saturn i jupiter su u vagi)..vec sam stalno previse svesna sebe, mnoogo mislim, jos je ova konjukcija u 9toj kuci pa se odrazilo tako da sam imala strahova i ogranicenja na fakultetu, studiranje se oduzilo do saturnovog povratka tj. 29te..mnogo frustracija vezanih za studiranje, previse ozbiljan i odgovoran pristup, a i nisam ni imala bas nesto srece - lak upis zbog jupitera - budzet a kasnije nevolja - saturn :S ... otac mi je od malena nametnuo vaznost fakulteta, a i on je bio obrazovan i dosta strog i zahtevan prema meni.. dede i sa mamine i tatine strane su proveli neko vreme u inostranstvu, u mojoj porodici se desio spoj katolicke*jupiter i pravoslavne*saturn vere jer mi je baba katolkinja, poreklo iz druge zemlje.. takodje nisam nesto ni sklona afektivnosti, ispoljavanju preteranom ljubavi, neznosti..grljenje, poljupci i sl jedino ako bas poznajem osobu, nekima delujem strogo, mislim da sam cesto i prema sebi stroga i da imam pojacan osecaj krivice, pravednosti, racionalna, a to sve samo na povrsini kasnije sam vecim delom otkaceni strelac:))..mogu imati izuzetnu samokontrolu i disciplinu kada hocu.. ali od novca barem za sada nista..onda ova konjukcija jer je u 9toj kuci mi je donela putovanja u zemlje koje su "stare" imaju bogatu istoriju, mitologiju i koje su religiozne, ne nesto bogate vec u simbolici saturna..kao egipat, turska vise puta, grcka.. onda da mi se svidja indija koja je isto u simbolici saturna.. u svakom slucaju mislim da ova konjukcija umanjuje srecu i optimizam jupitera i pojacava osobine saturna pesimizam, depresiju, nedostatak vere..meni je donela i zdravstvene probleme rano jer se vezuje za moje telo preko 1 kuce jer saturn simbolise i bolest,..daleko je bolja kombinacija kada je neko npr jarac na podznaku pa je saturn u konjukciji sa jupiterom onda je sve obrnuto i on ima srecu i osobine jupitera

lilithsco
17-02-2011, 14:00
Pozdrav!

Moja konjukcija Sa/Ju (orbis 1 st.) također se nalazi u 9.kući s tim da su oba vladari Ascedenta (Jarac uklješten).Kod mene se taj aspekt najviše manifestirao u vidu vječne,ustrajne i spore potrage za filozofijom i svjetonazorom života (tu je još i Pluton pa su ponekad i radikalne).Što se tiče izgleda izgledam nježno (baby face) - niti malo saturnovski, više Ju-obline,više ženstveno...meni je i drago da imam, ovaj pomalo težak aspekt, jer uz ostale aspekte koje imam falilo bi mi (možda ionako fali) realnost i malo zemlje...

Wicca
19-08-2013, 15:47
Mislim da jupiter bilo koju planetu da dotakne u konjukciji on uveca njenu jacinu i sve sto je u simbolici te planete. Ja sam npr dupli strelac pa mi je ova konjukcija jako bitna jer je jupiter vladar mog ascendenta, uglavnom me ljudi ne prepoznaju kao strelca zbog te konjukcije jer je ucinila da zbog saturna delujem ozbiljnije, nepristupacno, kontrolisano a i imam problem da se opustim i prilagodim olako (i saturn i jupiter su u vagi)..vec sam stalno previse svesna sebe, mnoogo mislim, jos je ova konjukcija u 9toj kuci pa se odrazilo tako da sam imala strahova i ogranicenja na fakultetu, studiranje se oduzilo do saturnovog povratka tj. 29te..mnogo frustracija vezanih za studiranje, previse ozbiljan i odgovoran pristup, a i nisam ni imala bas nesto srece - lak upis zbog jupitera - budzet a kasnije nevolja - saturn :S ... otac mi je od malena nametnuo vaznost fakulteta, a i on je bio obrazovan i dosta strog i zahtevan prema meni.. dede i sa mamine i tatine strane su proveli neko vreme u inostranstvu, u mojoj porodici se desio spoj katolicke*jupiter i pravoslavne*saturn vere jer mi je baba katolkinja, poreklo iz druge zemlje.. takodje nisam nesto ni sklona afektivnosti, ispoljavanju preteranom ljubavi, neznosti..grljenje, poljupci i sl jedino ako bas poznajem osobu, nekima delujem strogo, mislim da sam cesto i prema sebi stroga i da imam pojacan osecaj krivice, pravednosti, racionalna, a to sve samo na povrsini kasnije sam vecim delom otkaceni strelac:))..mogu imati izuzetnu samokontrolu i disciplinu kada hocu.. ali od novca barem za sada nista..onda ova konjukcija jer je u 9toj kuci mi je donela putovanja u zemlje koje su "stare" imaju bogatu istoriju, mitologiju i koje su religiozne, ne nesto bogate vec u simbolici saturna..kao egipat, turska vise puta, grcka.. onda da mi se svidja indija koja je isto u simbolici saturna.. u svakom slucaju mislim da ova konjukcija umanjuje srecu i optimizam jupitera i pojacava osobine saturna pesimizam, depresiju, nedostatak vere..meni je donela i zdravstvene probleme rano jer se vezuje za moje telo preko 1 kuce jer saturn simbolise i bolest,..daleko je bolja kombinacija kada je neko npr jarac na podznaku pa je saturn u konjukciji sa jupiterom onda je sve obrnuto i on ima srecu i osobine jupitera

Plavetna, moj decko ima isto Sa i Ju u Vagi,a u podznaku je strelac. mislila sam da ce to sto je u vagi ublaziti tu strogocu ali,nije :p

azraela
27-07-2014, 00:03
jos je veselije kada je u konjukciji sa egazltiranim saturnom, a on u izgonu cuti i ne daje glas od sebe.

Poppy
15-12-2017, 21:50
Mozemo da opalimo ovdje o ovoj konjukciji, bas zapostavljen topik.
Ne znam, meni je u 7. kuci, nikad na zelenu granu sa vezama, a opet kad su u pitanju neka poslovna partnerstva, uvijek su stranci i uvijek je to OK.

Mada, retro je, vuce sve naopacke, jedino spasava, jer pravi lijep aspekt na moje Sunce. LOL :D

TigaBg
16-12-2017, 01:35
Meni je tvoja karta enigma. Jasno mi je što su veze problematične jer je vladar Me. Jel su ti partneri bili u simbolici Ju0Sa u Vagi?

Poppy
16-12-2017, 10:50
Meni je tvoja karta enigma. Jasno mi je što su veze problematične jer je vladar Me. Jel su ti partneri bili u simbolici Ju0Sa u Vagi?

Nisu. Vise su bili u simbolici Me 90 Ur. No o tome mozemo na topiku o mojoj natalnoj karti ahhahaha

Ovaj mrtvi Ju0Sa je kao na klackalici, a to sam nedje i procitala, u jednom trenutku sve je moguce, penjanje na Himalaje, a vec u sljedecem sekudnu jaooooooooooo jaaaaaaaaa ne mogu nikuda, nisam ni za sta sposobna, ja sam dno dna, bla bla. Malo je to bipolarni poremecaj u stvari :D

TigaBg
17-12-2017, 19:03
Pretpostavljam da je Saturn dominantan u Ju0Sa u Vagi. Primetila sam da se vi sa ovom konjukcijom uglavnom zalite da Jupiter ne radi, mada svi znamo da je to nemoguce :)

biriboza
17-12-2017, 20:26
OpTiga, vjeruj da je moguce. :)
Ju je najveci zlotvor u mom natalu, njegovi cak i dobri aspekti meni donose gubitke, u svakom smislu. Sve bih mu oprostila, ali gubitke voljenih ne mogu. :(
Sa me isto mucio, istina, ali i nagradjivao. Kod mene su oba retro, Ju vladar Ac i Ic, Sa po TA dispozitor ovih silnih planeta u vodoliji, pa jos egzaltiran u vagi, pa ovdje definitivno Sa vodi glavnu rijec. Od njega nekako i ne strepim vise.

Artist
18-12-2017, 18:40
Ja jos nisam upozano nekog sa Sa0Ju iz moje generacije, da mu ide. Svi oni koji nisu zakacili Sa0Ju, a to su ovi koji su rodjeni krajem 81-e i pocetkom 82-e godine, sviima ide, skoro svi su u braku, a ovamo sa Sa0Ju 95% nije u braku, dosta njih kuburi i sa poslom zavisno dje se nalazi Sa0Ju, bas rijetki slucaj da se neko vjencao sa ovim aspektom u Vagi! I primjetio sam, kako svi kaskamo sa ovim aspektom, sve se presporo odvija, migoljimo kroz zivot koracima puza... Po meni, ovo je los aspekt, jer dok taj j.... Sa0Ju donese uspjeh, bojim se da cemo pomrjeti od ovoliko truda i rada. :mad:

Poppy
18-12-2017, 19:37
Tiga, sto bi rekli odje, bessssvija ne radi! A vidji nas troje ovdje - biri, artist i ja (i cini mi se Vojvotkinja) smo svi u februaru rodjeni te 81. godine. Za sebe mogu da kazem samo da znaciiiiiiiiiiiiiiiiiiiii sprdnja sto se desava na manje vise svim planovima! Ja nisam neki zagovornik kriv je ovaj ili onaj aspekt, ali brate, malo mi treba da sve svalim na Ju 0 Sa. :D

biriboza
18-12-2017, 22:26
Poppy, jes, bessvijaaaa. :D
Ma jok, ne radi i ne radi, kategoricno tvrdim. I na poslu sve neko odlaganje (da ne pricam koliko sam bila nezaposlena posle zavrsenog faxa), pa trt od obecanog unapredjenja. A da ne pominjem love life, tu je ono "Zvijezde vam crkavaju od smijeha!". :)
Eto da kucnem, bar sam ja ziva i zdrava, a to je veliko, nisam nezahvalna. :)
Retro Sa, retro Ju, kud cete gore. Mada, ja se generalno vise zalim na Ju, jedino mi je dao da sam nepopravljivi optimista, ne daj Boze da sam neki mracnjak.
Ali ja generalno vise volim Sa, eto vama taj vas Ju neka vas usreci, haha.

Poppy
18-12-2017, 23:14
Meni pricas o nepopravljivom optimizmu dje je Jupiter krasnobajni dispozitor Mjesecu u Strijelcu - makni mi se biribozo da te ne puknem jednom virtuelno hahahahahaha B-) :D

TigaBg
19-12-2017, 20:53
Bas me cudi da je tako, i kod tebe Birboza, jer je Ju lepo aspektovan. Da je ova konjukcija u Jarcu, pa i da razumem, ali u Vagi je Ju u peregrinu. Ni meni Ju nije dobro aspektovan, ali mi u tranzitu donosi dobre stvari, ako pravi dobre aspekte naravno.
Jasno mi je da vam je Sa dominantan, ali vas Sa je mocan i ne bi trebao da vam takoreci gusi Ju

biriboza
19-12-2017, 22:08
Bas se na forumu kod Nene povela polemika oko maleficnosti Ju, i da to nije nista cudno da on donese lose. Eto meni, recimo, za godinu i po, donio dva smrtna slucaja jako bitnih ljudi u mom zivotu. Nego da se ne vracamo unazad, mora se ici dalje.
A imala bih da napisem jos sijaset dogadjaja kad je Ju upleo prste (u dobrim aspektima) i donio mi patnju. Naravno, za svaki dogadjaj je potrebno vise stvari da se poklopi, nije samo do Ju.