O astrologiji [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : O astrologiji

alea
01-05-2014, 11:33
.....................................

Malefik
02-05-2014, 00:24
Nije mi jasno zasto ljudi koriste ovaj fiktivni primer za Ajnstajna, ako vec ne mogu da razluce sami da isti nema nikakvo uporiste u realnosti, tu je uvek gugl. Dakle to je potpuna izmisljotina, taj dogadjaj se uopste nije dogodio.

"I believe in Spinoza's God who reveals himself in the orderly harmony of what exists, not in a God who concerns himself with the fates and actions of human beings. "

"About God, I cannot accept any concept based on the authority of the Church... As long as I can remember. I have resented mass indoctrination. I cannot prove to you there is no personal God, but if I were to speak of him, I would be a liar. I do not believe in the God of theology who rewards good and punishes evil. His universe is not ruled by wishful thinking, but by immutable laws"

- Ajnstajn

A sto se tice samoga teksta, hermetizam ko hermetizam, spoj svega i svacega i bespotrebno mistifikovanje ociglednih stvari, provucen u ovom slucaju kroz licni astroloski dozivljaj. I inace kada koristis tudje tekstove, onda lepo navedi izvor.

Umro sam za Tornov text haha

alea
02-05-2014, 09:26
@Malefik,

o cemu pricati i sta reci coveku, kome je ego (SA) veci od dostojanstva i casti (SO)?

Ima jedna sjajna misao, koja kaze:

Ako nemas snage goreti i rasipati svetlost,
barem je ne zaklanjaj...

Molila bih te da ne kvaris i ovu temu svojim infantilnim upadicama, i moderatore da ovo uzmu u obzir.

Natasha
02-05-2014, 11:00
Super tekst,cekam nastavak :)

Natasha
02-05-2014, 11:02
Super tekst, jedva cekam nastavak :)

Malefik
02-05-2014, 11:19
Haha, Kocko, svaki post je otvoren za kritiku, pa tako i ovaj. To sto se tebi ta kritika ne svidja, to je tvoj problem, i nikako da shvatis da nisi ti kivna na mene, vec na sebe, tj svoje neznanje. A na tome moras sama poraditi. I generalno imas ti tu crtu, da kada ne mozes argumentima nesto da pokazes, ti prelazis na vredjanje i licni konflikt. Tako da tim neosnovanim tuzakanjem moderatorima, ti zapravo trazis sebe da kaznis.

Ja sam ovde striktno komentarisao tekst, i nista nisam “zaklonio”, vec otklonio lazne informacije koje su iskoriscene u licne svrhe (ovo za Ajnstajna) i dao kratak komentar o citavom tekstu. Opet je krivo tvoje ne znanje, nisam ja kriv sto ti ne proveravas informacije koje iznosis. Meni je u startu jasno da ti nemas kapacitete da napises ovakav tekst, kao i da nemas znanje da bi mogla uopste da siris pricu o ovoj temi, i tako sam svojom pronicljivoscu dosao do toga da ti je citav tekst plagijat. Spojila si tudje tekstove, cak i sa jekavice prepravila u ekavicu, a to je ozbiljan prekrsaj za koji mozes i pravno da odgovaras. E, samo mi nije jasno kako takva osoba moze da prica o dostojanstvu i casti. Dominus vobiscum

E ovo je vec spam, kao i tvoj, kao i natasin post.

mandrak-21
03-05-2014, 00:21
Ja sam mislio da je ego-sunce.

Zeka
03-05-2014, 00:32
Ista situacija i dalje..., od najbolje namere do neizbezne prepirke... Bese Mars? :D

mandrak-21
03-05-2014, 00:36
mars-merkur

Zeka
03-05-2014, 00:43
mars-merkur

Ipak nesto i naucih za ove godine! ;)

Pozz Mandra! :)

mandrak-21
03-05-2014, 00:54
I tebi veliki pozdrav!!

alea
03-05-2014, 02:03
..................................

aldebaran
03-05-2014, 03:58
Ljude racionalni um tera od Boga (razum), a ne vrhovni um (srce, ekvilibrijum , ravnoteza). Zato ljudi ne mogu istinski biti zli u svom srcu, vec u svom umu. Sva zla dolaze iz nizeg, racionalnog uma.

Neću sve komentarisati, bilo bi preopširno...
Za ovo ću samo kratko reći, kako i svi oni koji svoja loša djela i postupke opravdavaju kroz "loše" aspekte u natalu, znači samo da hrane pogrešnog vuka u sebi, jer ono što misliš to i radiš, a uraditi nešto loše, znači i misliti o tome...kada se hrani ispravan vuk, život je puno lakši...;)
Kao što znamo, najveća snaga čovjeka i jeste kada pobijedi samog sebe i kontroliše svoje postupke, slabost je ne kontrolisati ih...hraneći pravog vuka, to je lako, sve se uči u životu, pa i to...najlakše je tražiti opravdanje kroz aspekte, ponavljati 1000 puta iste greške i govoriti da je to zbog nekog aspekta...e pa nije, to je samo hranjenje pogrešnog vuka u sebi...a istina se uvijek nekom može reći na više načina, u zavisnosti kojeg vuka hranimo...to ne znači uvijek slatkorječivo cvrkutanje (zavisi od situacije u kojoj smo), to znači reći nešto bez vrijeđanja, što može biti i sirova istina, ali bez uvreda...pokušajte, pa onda moj razum dovodite u pitanje, što ovo napisah...

Ovo je off, pa može biti izbrisano, ali ću napisati za one koji zaključke donose na osnovu predrasuda a ne činjenica, i koji će sve uraditi da mene popljuju zbog napisanog, samo neće preispitati svoje stavove i vidjeti činjenice kroz svoje postupke...imam natalno Mo120Sa, trSa120Mo i solMo120trSa, mislim da je dovoljno za razumno razmišljanje, koje i u praksi radi kada su vukovi u pitanju i njihovo hrenjenje...;) ...pa kako će neki jedva dočekati da ovo razmišljanje pripišu mom "površnom" Merkuru ili možda aspektu Me120Ur:D , samo da napišem da Me ne daje dubinu, nego način na koji se izražavamo, dubina duše, ono što osjećamo je ipak Mo...A moj je u Ribama na Ahernaru, pa pod aspektom Saturna može biti samo razuman, realan i pravedan, što mu ne oduzima na mašti i osjećajima, koju Saturn "sužava" u ono što je bitno ili srž...moj "površni" Me u svemu tome ima ulogu samo da to što duša osjeća u dubini, ne donese na težak i komplikovan način( što će neki drugi Me uraditi), nego na lagan, razuman, jednostavan ili lepršav, zavisi šta je u pitanju i koliko je tema ozbiljna...što se nekom ne sviđa ovo što sam ja napisala i ne želi da prihvati da je sve stvar kojeg vuka hranimo, a ne aspekta, to nije moj problem...problem samo može nastati u sinastrijskim aspektima, kada bar jedna od osoba hrani pogrešnog vuka, onda loši aspekti i rade, kada obje( ili više) osobe hrane ispravnog vuka, onda se loši aspekti ne ispolje na način kao što se ispolje kod hranjenja pogrešnog vuka...a na to ne možemo uticati, jer svako hrani za sebe, možemo samo mi sami uticati na sebe, kojeg ćemo da hranimo...;)

i možete komentarisati negativno i ignorisati me, koliko god želite, hraniti vuka kojeg želite, ali kada probate u praksi, tek onda možete i znati, do tada može biti samo šuplja priča o nečemu što niste ni pokušali, a da ne govorim što neki nikada neće ni savladati...sretno, ako neko poželi pokušati...to ne znači da već nema i onih koji su uspjeli...;)

Alea, izvini što je ovo napisano na tvojoj temi, možeš zamoliti moderatore da izbrišu, da sve ostalo komentarišem, bilo bi preopširno, uzeh samo ovaj dio...:)
A u daljnju diskusiju se neću uključivati, neka svako piše šta želi na ovo moje napisano ili neka ignoriše...svejedno mi je...:D

alea
03-05-2014, 10:43
..................................

nale777
03-05-2014, 11:18
Lepo objashnjenje,Alea, shta je sushtina Alhemije.
Aldabaran, nemoj se nikada brinuti o tome shta ce drugi pisati o tvojim rechima, ionako ne mozesh na to da utiches.Ko ima ochi on ce videti.

alea
03-05-2014, 11:25
....................................

kanon
03-05-2014, 11:35
Ja sam ovde striktno komentarisao tekst, i nista nisam “zaklonio”, vec otklonio lazne informacije koje su iskoriscene u licne svrhe (ovo za Ajnstajna) i dao kratak komentar o citavom tekstu. Opet je krivo tvoje ne znanje, nisam ja kriv sto ti ne proveravas informacije koje iznosis. Meni je u startu jasno da ti nemas kapacitete da napises ovakav tekst, kao i da nemas znanje da bi mogla uopste da siris pricu o ovoj temi, i tako sam svojom pronicljivoscu dosao do toga da ti je citav tekst plagijat. Spojila si tudje tekstove, cak i sa jekavice prepravila u ekavicu, a to je ozbiljan prekrsaj za koji mozes i pravno da odgovaras. E, samo mi nije jasno kako takva osoba moze da prica o dostojanstvu i casti. Dominus vobiscum

u ovome se slazem sa Malefikom jer txt koji je Alea potpisala kao Ainstainov je zapravo sazetak pisanja Franje Asirskog u kome on tvrdi da je je zlo kao takvo ne postoji a dobro je sustinsko i stvarno, kada u nekim "crnilima duse" zaboravimo na to prisustvo dobra stvaramo mjesto za radjanje zla, ili Budiniog govora u kojemu on objasnjava da smo svi Bude (dobri) samo to rijetki znaju pa se ponasaju "ne dobro" ali bas svi imaju priliku nadrasti to neznanje.......
cesto na ovim stranicama nailazim na ne kriticko promisljanje, ljudi ovdije cesto smatraju da ono je ono sto im pase ili da je ono sto hrani njihovu zabludu istina, medjutim to je samo prepreka za osobni rast i samospoznaju.....

nale777
03-05-2014, 11:37
Ovo je u stvari i sustina astrologije koja je iz hermetizma proizasla.

Jer ako astrologija nista ne ucini da nas promeni na bolje, da nas usavrsi kao ljudska bica, da nas produhovi i oplemeni nas duh a nasu svest podigne na visi nivo, onda smo se dzaba njom i bavili...

Ja natal i vidim kao skup energetskih sklopova koji su nam dati kao polazna osnova.Shta cemo mi voljom i radom uchiniti sa njima i koje cemo vishe koristiti vec zavisi od nas.Zbog toga se iz natala ne moze videti ono shto bi mi hteli, a to je da li neko zivi vishe ili nize nivoe svojih energetskih sklopova.

alea
03-05-2014, 12:51
Kao sto sam vec napisala, ako astrologija nista ne ucini da nas promeni na bolje, da nas usavrsi i oplemeni kao ljudska bica, da produhovi nas duh i um, a nasu svest podigne na visi nivo, ako nismo u stanju da odvojimo bitno od nebitnog, vazno od nevaznog, istinu od iluzije, onda cemo zauvek ziveti u pecini i svetu senki, i onda smo se dzaba njom i bavili...Ostacemo zauvek na nivou nizeg razuma i svog ega okovanog u lancima...

Pogresna tema, u pogresno vreme, i na pogresnom mestu...:)

Da, mislim da je kljucna crtica u ovoj temi ipak bio Ajsntajn. :)

Molila bih moderatore da ovo obrisu. :)

Malefik
03-05-2014, 13:17
Astrologija nastala iz hermetizma? Back to school. – vidim izeditovan je taj deo

Ma kanonski citapu, ljudi su ovde nikakvog obrazovanja, nezavidnih mentalnih kapaciteta, ali su zato vrhunski astrolozi i uzvisene individue. Vidim ovi TA imaju neki sajt, sa koga Kocka vecinom i plagijatorise postove odredjene Natase, koju hvali, a nikako da joj oda pocast bar udostojivsi se da je navede kao autora tekstova koje iznosi kao svoje, a pritom na tom sajtu koristi informacije koje sam ja davao, kao i euro(posto jedini mi dajemo primere). I vidim zalepili se ljudi tamo za hermetizam kao da je sveti gral, kao da je sva mudrost sveta sazdana u toj filosofiji i da su otkrili tajnu zivota. Naravno, zatvorenog su tipa, da im slucajno neko ne bi proturecio. Sto je najgore, hermetizam je ono melting pot, spoj svega i svacega, i statisticki najvise hricana koji odu malo u pozadinu, zavrse u hermetizmu, sto govori dosta samo po sebi. Iako generalno, filosofija k'o filosofija, ima dobroga, ima i beskorisnoga.

Uvek je lakse prepustiti se toku i prikloniti se stadu, nego ici uzvodno i nesto suprotno od prikloniti se stadu, recimo izaci iz stada i sagledati stvari iz drugog ugla. Per aspera ad astra, per angusta ad augusta, pathei mathos, penis klatos

Ajnstajn je iskoriscen kao suma sumarum citavog tvoga izmiksovanog teksta tj predstavlja ukratko skup citave tvoje fiosofije, kao i hermetizma, i kao takav je vrlo bitan. Da je to navedeno kao anegdota nekih anonimnih ljudi ili kao sto kanon rece, da je naveden Toma Asirski, u redu, vec je ovde pokusano da se jedan genijalan um, koji izlazi iz okvira klasicnog "zadrtog naucnika" i koji predstavlja jedan slobodan duh, iskoristi u licne svrhe i da se ljudima na neki nacin priblizi ta hriscansko/hermeticka filosofija preko ledja Ajnstajna.

kanon
03-05-2014, 14:02
nista ali bas nista ne moze nas promijeniti na bolje ili gore, to mozemo samo mi sami,
ponekad su nam potrebni "alati" ne bi li si u tome pomogli, tj. "slike" koje ce nam viziju uciniti jasnijom,
preabcivati odgovornost na astrologiju, religiju, filozofiju ili bilo sta drugo izvan nas samih je siguran znak da smo se "zacementirali" negdje i da nam nema spasa dok god se ne odlucimo ili ne usudimo iskoraciti i probati nesto drugacije, ali ta igra je samo za hrabre (rijetke),
alea ne mislim da i temu trebalo zatvarati, ovakvih tema (koje pokrecu mozdane stanice) treba biti, infantilno je i ne hraro pobjeci ili zatvoriti nesto jer netko drugi ima drugacije misljenje, pa kako doci do znanja ili istine ako cemo svi biti jednoobrazni, i ako cemo svi misliti i govoriti isto? ne hvala ja u takvom svijetu ne bih voljela zivjeti, i je li vazniji ego ili cinjenice, znanje, istina?
ostavite temu mozda netko posegne za nekom knjigom, tema tipa hoce li se razvesti ima i onako puno previse,....

Malefik
03-05-2014, 15:20
Alea iacta est

Upravo tako, astrologija je orudje, alat, sama za sebe, odvojena od bilo kakvih filosofija i religija. Zasto? - Zato sto su to tvorevine ljudi, a planete nisu. Bavljenjem astrologijom se nista ne postize na licnom nivou, vec samo zivotnim iskustvima. Cesto volim da kazem da postoje dve vrste ljudi, oni koji citaju knjige, i oni koji zive/pisu knjige, kao i da postoje oni koji ulaze na vrata(laka im crna zemlja) i oni koji ulaze kroz prozor, kao i oni sa punim pistoljem i oni koji kopaju.

A posto je tema nedefinisana, hajde neka mi neko objasni kako su dodeljena dostojanstva planetama u astrologiji, jer ja siromah, dete zemaljsko, ne znam.

drblavur
05-05-2014, 13:35
Astrologija nastala iz hermetizma?
Da nije slučajno iz astronomije?

Malefik
05-05-2014, 23:13
Ne, ne, iz hermetizma je.

Da prekratimo prepucavanje, sustina je da sunce sija bez obzira kakve mu covek pridavao atribute i potpuno je nezavisno od njega. U raznim delovima sveta, se izucavala astrologija/astronomija, koje bejahu jedno te isto, i znatno pre brace grka, i u raznim delovima sveta su uvideli da se odredjene pojave desavaju u vreme odredjenih pozicija planeta na nebu. A to sto nekome odgovara odredjena filosofija, pa kroz tu prizmu posmatra astrologiju, to niko nikome ne brani, to je potpuno individualno, ali sustinski nebitno.

A da skratimo i pricu sa dostojanstvima planeta, naime dostojanstva su dodeljena planetama tako sto pocevsi od sunca i meseca, kao dva najuticajnija objekata na nebu, koji su dodeljeni lavu i raku(zasto je mesec dobio raka nisam siguran, valjda jer je sunce ipak nekako konstantnije u avgustu, kada se zemlja vec malo zagrejala nakon suncostaja i sama emituje toplotu, otuda verovatno i fiksnost lava), jer su ta dva meseca najtoplija i najplodnija, planete racvaju od njih, merkur kao najblizi suncu koji nikada ne moze da bude udaljeniji od 1 znaka od njega, je dobio 2 znaka pored raka i lava, pa zatim venera druga 2, pa mars, itd. Ima neke logike, ali se postavlja pitanje sta je sa juznom poluloptom i ekvatorom?

Natasha
05-05-2014, 23:27
Malefice, sad ti radis ono za sta prozivas - kopiras tuđe tekstove. Tako to objasnjava đotis,zar ne? Vrijedi li isto i kod zapadne astrologije,tocnije tropskog sistema?

Natasha
05-05-2014, 23:31
Malefice, sad ti radis ono za sta prozivas - kopiras tuđe tekstove. Tako to objasnjava đotis,zar ne? Vrijedi li isto i kod zapadne astrologije,tocnije tropskog sistema? Na kraju krajeva,ovime nije objasnjeno bas nista. Gdje je tu simbolika,osim ovoga za sunce i mjesec

Ispricavam se zbog ovog duplo postovanog teksta (vec drugi put u par dana),net me zeza pa prvo ne mogu objaviti post,a onda se priljepi par puta za redom :/

Malefik
05-05-2014, 23:40
Sta ja kopiram?

Ne, ovo je objasnjenje iz presvetog Tetrabiblosa. Pa ima simbolike, ali me je bilo mrsko kucati. Venera, koja je druga po toj geocentricnoj udaljenosti od sunca, a i po astronomskoj, dobila je druga dva znaka, vagu i bika, i kao je beneficna pa je i u sekstilu sa ova dva osnovna znaka, rakom/lavom, tj mesecom/suncem, pa zatim ide mars "maleficni" koji pravi strasne kvadrate iz skorpije i ovna, itd. Razumete valjda sad logiku.

Natasha
05-05-2014, 23:56
Razumijem sad. Cekaj, mars je malefican jer ima teske aspekte as suncem i mjesecom? Jupiter radi trigon pa je najveci benefik jer su to najprirodniji protoci energije,a saturn radi opoziciju suncu pa je veliki malefik? Jel to jedini razlog sto su mars i saturn maleficni?

alea
06-05-2014, 00:00
nista ali bas nista ne moze nas promijeniti na bolje ili gore, to mozemo samo mi sami,
ponekad su nam potrebni "alati" ne bi li si u tome pomogli, tj. "slike" koje ce nam viziju uciniti jasnijom,
preabcivati odgovornost na astrologiju, religiju, filozofiju ili bilo sta drugo izvan nas samih je siguran znak da smo se "zacementirali" negdje i da nam nema spasa dok god se ne odlucimo ili ne usudimo iskoraciti i probati nesto drugacije, ali ta igra je samo za hrabre (rijetke),
alea ne mislim da i temu trebalo zatvarati, ovakvih tema (koje pokrecu mozdane stanice) treba biti, infantilno je i ne hraro pobjeci ili zatvoriti nesto jer netko drugi ima drugacije misljenje, pa kako doci do znanja ili istine ako cemo svi biti jednoobrazni, i ako cemo svi misliti i govoriti isto? ne hvala ja u takvom svijetu ne bih voljela zivjeti, i je li vazniji ego ili cinjenice, znanje, istina?
ostavite temu mozda netko posegne za nekom knjigom, tema tipa hoce li se razvesti ima i onako puno previse,....

Zao mi je Kanon, ali ja sam na ovom forumu sagorela...;)

Dala sam vam smernicu a ko zeli, taj ce i put pronaci...

Malefik
06-05-2014, 00:10
Evo ovako to izgleda.
http://www.skyscript.co.uk/im/horary/sign_rulers.gif
http://planetfacts.org/wp-content/uploads/2010/03/Mnemonic-and-Order-of-the-Planets.jpg

http://www.skyscript.co.uk/rulership.html

Pa to je i pitanje, dal je prvo nastala kokoska ili jaje i kako je uopste nastala kokoska, odnosno logika dostojanstava. Logicno je da su stari nasi uvideli nazovi maleficnost saturna ili marsa prvo, pa su posle rasporedjivali planete po sazvezdjima, tj znakovima fiktivnim. Ali je ocigledna ta hijerarhija planeta astronomska.

Samo sto je ta logika nistavna na juznoj polulopti(eventuano da se sve obrne), a za ekvator tek.

drblavur
06-05-2014, 08:16
Samo sto je ta logika nistavna na juznoj polulopti(eventuano da se sve obrne), a za ekvator tek.
HAHAHAHAH, ala ti sabiraš babe i žabe. Da nisi jedan od onih koji tvrde da se na južnoj hemisferi okreće Zodijak??

Malefik
06-05-2014, 09:44
Ne, ne, temperament licnosti je u pitanju. Mozes se ti smejati koliko hoces, ali objasnjenje koje presveti Ptolomej navodi je nelogicno za ekvator i juznu poluloptu, ako se dostojanstva baziraju na "najtoplijim i plodnijim" danima, kao i prema suncostaju letnjem.

drblavur
06-05-2014, 11:28
Da si procitao Ptolomeja video bi da je to drugačije nego što ga prezentiraš

Vojvotkinja
06-05-2014, 14:19
Trebam li vam što?

Malefik
06-05-2014, 16:05
Pretpostavka je majka svih zajeba, a posto ja jedini ovde pruzam konkretne dokaze, ni ovo nece biti izuzetak. Dakle odlomci iz Tetrabiblosa:

17. Of the Houses of the Several Planets.
The planets also have familiarity with the parts of the zodiac, through what are called their houses, triangles, exaltations, terms, and the like. The system of houses is of the folIowing nature. Since of the twelve signs the most northern, which are closer than the others to our zenith and therefore most productive of heat and of warmth are Cancer and Leo, they assigned these to the greatest and most powerful heavenly bodies, that is, to the luminaries, as houses, Leo, which is masculine, to the sun and Cancer, feminine, to the moon . In keeping with this they assumed the semicircle from Leo to Capricorn to be solar and that from Aquarius to Cancer to be lunar, so that in each of the semicircles One sign might be assigned to each of the five planets as its own, One bearing aspect to the sun and the other to the moon, consistently with the spheres of their motion and the peculiarities of their natures. For to Saturn, in whose nature cold prevails, as opposed to heat, and which occupies the orbit highest and farthest from the luminaries, were assigned the signs opposite Cancer and Leo, namely Capricorn and Aquarius, with the additional reason that these signs are cold and wintry, and further that their diametrical aspect is not consistent with beneficence. To Jupiter, which is moderate and below Saturn's sphere, were as signed the two signe next to the foregoing, windy and fecund, Sagittarius and Pisces, in triangular
aspect to the luminaries, which is a harmonious and beneficent configuration. Next, to Mars, which is dry in nature and occupies a sphere under that of Jupiter, there were assigned again the two signs, contiguous to the former, Scorpio and Aries, having a similar nature, and, agreeably to Mars' destructive and inharmonious quality, in quartile aspect to the luminaries. To Venus, which is temperate and beneath Mars, were given the next two signs, which are extremely fertile, Libra and Taurus. These preserve the harmony of the sextile aspect; another reason is that this planet at most is never more than two signs removed from the sun in either direction. Finally, there were given to Mercury, which never is farther removed from the sun than One sign in either direction and is beneath the others and closer in a way to both of the luminaries, the remaining signs, Gemini and Virgo, which are next to the houses of the luminaries.

A tvoj argument je ovo

2. Of the Characteristics of the lnhabitants of the General Climes.
The demarcation of national characteristics is established in part by entire parallels and angles, through their position relative to the ecliptic and the sun. For while the region which we inhabit is in One of the northern quarters; the people who live under the more southern parallels, that is, those from the equator to the summer tropic, since they have the sun over their heads and are burned by it, have black skins and thick, woolly hair, are contracted in form and shrunken in stature, are sanguine of nature, and in habits are for the most part savage because their homes are continually oppressed by heat; we call them by the general name Ethiopians. Not only do we see them in this condition, but we likewise observe that their climate and the animals and plants of their region plainly give evidence of this baking by the sun. Those who live under the more northern parallels, those, I mean, who have the Bears over their heads, since they are far removed from the zodiac and the heat of the sun, are therefore cooled; but because they have a richer share of moisture, which is most nourishing and is not there exhausted by heat, they are white in complexion, straight-haired, tall and well-nourished, and somewhat cold by nature; these too are savage in their habits, because their dwelling places are continually cold. The wintry character of their climate, the size of their plants, and the wildness of their animals are in accord with these qualities. We call these men, too, by a general name, Scythians. The inhabitants of the region between the summer tropic and the Bears, however, since the sun is neither directly over their heads nor far distant at its noon-day transits, share in the equable temperature of the air, which varies, to be sure, but has no violent changes from heat to cold. They are therefore medium in colouring, of moderate stature, in nature equable, live
close together, and are civilized in their habits. The southernmost of them are in general more shrewd and inventive, and better versed in the knowledge of things divine because their zenith is close to the zodiac and to the planets revolving about it. Through this affinity the men themselves are characterized by an activity of the soul which is sagacious, investigative, and fitted for pursuing the sciences specifically called mathematical. Of them, again, the eastern group are more masculine, vigorous of soul, and frank in all things, because one would reasonably assume that the orient partakes of the nature of the sun. This region therefore is diurnal, masculine, and right-handed, even as we - observe that among the animals too their right-hand parts are better fitted for strength and vigour. Those to the west are more feminine, softer of soul, and secretive, because this region, again, is lunar, for it is always in the west that the moon emerges and makes its appearance after conjunction. For this reason it appears to be a nocturnal clime, feminine, and, in contrast with the orient, left-handed. And now in each of these general regions certain special conditions of character and customs naturally ensue. For as likewise, in the case of the climate, even within the regions that in general are reckoned as hot, cold, or temperate, certain localities and countries have special peculiarities of excess or deficiency by reason of their situation, height, lowness, or adjacency; and again, as some peoples are more inclined to horsemanship because theirs is a plain country, or to seamanship because they live close to the sea, or to civilization because of the richness of their soil, so also would one discover special traits in each arising from the natural familiarity of their particular climes with the stars in the signs of the zodiac. These traits, too, would be found generally present, but not in every individual. We must, then, deal with the subject summarily, in so far as it might be of use for the purpose of particular investigations.

Sto znaci jack and shit, and jack left town, u kontekstu ovoga sto ja pominjem, logike i verodostojnosti dodela dostojanstava planeta. Dakle ako je jul/avgust dobio mesec/sunce, zbog toplote, na juznoj polulopti se to desava u decembru//januaru, a za ekvator niko ne zna i vesto ga izbegava.

drblavur
06-05-2014, 21:01
Pobrkao si stvari

Malefik
07-05-2014, 20:35
Zapravo i nisam

Poppy
08-05-2014, 20:56
Poceraste i ovo malo kvalitetnih ljudi sa foruma sto je ostalo.

Malefik
08-05-2014, 21:27
Samo da si nam ti tu

mrgud78
05-05-2015, 11:36
A ja mislila ovde cu naci smernice za pocetke u astrologiji :(