Karte prvog susreta [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Karte prvog susreta

karma1983
25-02-2014, 15:37
Evo ne znam da li postoji ova tema,ako postoji molit ću moderatore da onda prebace.
Napravila sam kartu prvog susreta mene i jednog momka,i vidim jedan šesterokut,ili točnije veliki sekstil kojeg nisam dosad nigdje srela (mjesec-saturn-pluton-neptun-amor-lilith-mjesec) pa ako mi netko može objasnit značenje,a i općenito ovu kartu,jer baš ne znam kako čitati kartu susreta.
Hvala unaprijed
http://i62.tinypic.com/2r7xdfq.gif

nedda
26-02-2014, 22:00
Karte prvog susreta su mi uvek bile inetersantne, bas lepo sto si se setila. Ima nekoliko nacina njihovog tumacenja:

Prvi nacin je poprilicno tradicionalan.
Prvo se odredi meseceva faza - da li se mesec udaljava ili priblizava od sunca, da li je u prvom, drugom, trecem, cetvrtom kvartalu...Ukoliko je mesec u fazi rasta - dakle udaljava se od sunca - onda je to lep trenutak za pocetak necega novog. Ljudi su otvoreni, spremni da se razvijaju u ovom odnosu. Ako je mesec blizu opozicije sa suncem - govori nam da su ljudi u ovom susretu vec negde zacrtali sta hoce, imaju pretpostavke jedno o drugom, "vide se" u okviru njih, idu na "sigurno" koliko je moguce - i ili ce se poklopiti ili nece.
Kada se mesec priblizava suncu, dakle kada se na nebu vizuelno smanjuje - to oznacava cesto odnose i veze kroz koje treba da se zavrsavaju neke stvari (npr. idealizacije), i to nije povoljni znak za trajnost veze...

Dalje, gleda se polozaj meseca - koji oznacava vezu. Kakvo mu je dostojanstvo, kako se oseca, sta idealizuje, sta odbacuje. To nam govori kakav je tip odnosa.

Trece gledaju se aplikacije meseca - kako ce se stvari odvijati u odnosu?

Cetvrto, gledaju se Asc, vladar Asc-a, Sunce koji nam govore kakav ce odnos biti? U sta ce se energija ulagati? Da li će biti trzavica, prekida? Da li ce biti teskih lekcija?

Venera nam govori o principu davanja u vezi, ali i o posesvinosti ili sitnicavosti - ako je postavljena lose
Mars - o borbenosti, svađama, ali i kreativnoj konstruktivnoj energiji (npr. Idemo na more sutra? Daaaaa! ... i vec su otisli)
Saturn - o stvarima koje se cesto u pocetku precutkuju, koje se zanemaruju, a koje cine sustinu one "senke" veze...Stvari koje treba prihvatiti u odnosu, a koje ce biti najteze i za agledavanje i razumevanje, a posebno za prihvatanje.
Merkur - o intelektualnoj razmeni, idejama, kreativnostima...komunikaciji u odnosu.
Ja sam imala jednu kartu susreta sa merkurom na Asc-u. To je moj drugar, sa kojim i dan danas kada se cujem, ispricamo se ko nenormalni, ali kada treba da se vidimo - uvek ispadne neki problem sa prevozom i organizacijom viđenja. Više puta se meni ili njemu praznila baterija na telefonu, mnogo puta se desilo da moram da otkazem zbog nekoga drugog, jednom je njemu nesto prslo na kolima kada je krenuo do mene, jednom su mene presekle demonstracije, pa sam pesacila 6km da bi stigla do mesta sastanka....

I tako dalje...meni se taj nacin pokazao kao najbolji za tumacenje karti susreta, jer reaguje i na tranzite i na direkcije.

Postoji i drugi nacin, ali on je mnogo labilniji, i nisam sigurna koliko je produkt savremene "forumske" ili "kucne" astrologije, a koliko stvarno ima smisla. To je identican nacin kao kod Davisona - gde je Asc starija/muska osoba, a Dsc mladja/zenska, i tako u krug.

Karma, tvoja karta je dosta necitka, i slabo sta se u njoj vidi. Takođe je protiv pravila forumma da se stavljaju karte na taj nacin - dozvoljeno je samo stavljanje linkova do karte (ovaj forum je veoma glomazan, pa ga ne treba opterecivati vise).

Stavicu ja kasnije jednu svoju kartu susreta, koju smo pre par godina analizirali na jednoj drugoj temi kao primer (uspesne analize i predikcije, da dodam!), a ti ubaci normalnu kartu, pa je mozemo pogledati. Asteroid Amur nije od posebnog znacaja, ne moras ubacivati tolike asteroide, samo prave zbrku...

karma1983
27-02-2014, 17:47
Hvala Nedda.Evo nadam se da sam sad dobro postavila link :)

http://www4.slikomat.com/13/0227/vt-karta-.gif

snupy
27-02-2014, 19:06
Karta trenutka upoznavanja i moja natalna se potpuno poklapaju(ose asc počinje na 16 Bika,Mc na 24Jarca,isto kao natalna).Ne znam da li je to slučajnost i ima li sve to veze sa astrologijom,ali ta veza mi je jako bitna i traje jako dugo(nismo više u vezi,ali idalje smo u kontaktu)

Lily
27-02-2014, 21:21
Šta mislite o ovoj karti: http://de.tinypic.com/view.php?pic=2l8yz4p&s=8#.Uw-eHni9LCQ ? Kako vam se čini Mo 90 Ma ?

nedda
01-03-2014, 16:03
Karta trenutka upoznavanja i moja natalna se potpuno poklapaju(ose asc počinje na 16 Bika,Mc na 24Jarca,isto kao natalna).Ne znam da li je to slučajnost i ima li sve to veze sa astrologijom,ali ta veza mi je jako bitna i traje jako dugo(nismo više u vezi,ali idalje smo u kontaktu)

U toj karti susreta koja je meni bila jako znacajna, 10 godina sam se bavila na ovaj ili onaj nacin tim odnosom - Moje sunce 0 Njegovo Sunce 0 Asc karte susreta.

Sa0IC (nama oboma Sade sati u toku).

Karta susreta - natal je isto sto i karta tranzita za trenutak upoznavanja na natal, samo sto u trenutku kada dođe do značajnog susreta postaje personalizovana, pa ose, mesec, cvorovi o druge stvari koje se manje prate odn. ne prate u tranzitima postaju jako značajne.

snupy
01-03-2014, 20:44
U toj karti susreta koja je meni bila jako znacajna, 10 godina sam se bavila na ovaj ili onaj nacin tim odnosom - Moje sunce 0 Njegovo Sunce 0 Asc karte susreta.

Sa0IC (nama oboma Sade sati u toku).

Karta susreta - natal je isto sto i karta tranzita za trenutak upoznavanja na natal, samo sto u trenutku kada dođe do značajnog susreta postaje personalizovana, pa ose, mesec, cvorovi o druge stvari koje se manje prate odn. ne prate u tranzitima postaju jako značajne.

Nisam upoznata sa tim kako se tumači karta upoznavanja,videla sam da si pisala gore neke smernice ali nisam uspela još da pohvatam.
Ne znam zapravo o čemu ona tačno govori.I ako je bitna karta trenutka upoznavanja,šta je onda sa kartom kada smo stupili u vezu?Nisam je izrađivala,ali eto pade mi na pamet da napravim paralelu.

Moj natal sa kartom upoznavanja nije integrisan(ima dosta neaspektovanih planeta)osim poklapanja osa,dok sa njegovom imaju neki zanimljivi aspekti pa sam ja to pripisala njegovoj inicijativi da mi priđa to veče i da me upozna.

danica_91
02-03-2014, 14:00
evo ja sam sad bacila pogled na kartu mog jednog najbitnijeg odnosa do sad...karta je zanimljiva, So u skorpiji, podznak lav, tada su i retro Ve i Ma i Me bili u skorpiji...Mo u biku...udaljavao se od opozicije na So...Sa neaspektovan u 3. kuci u vagi...Ne u 7. kuci karte susreta...

i da napisem sta se desilo na kraju, odnos je ceo bio u tipu skorpije, jako strastven i intenzivan, i sa puno svadja i mirenja, i borbi oko dominacije, ali sa izuzetno losom komunikacijom, i to govori taj neaspektovani Sa u 3. kuci, sto znaci da ni on mene nije razumeo, ni ja njega, kao da smo zidovima pricali, a ne medjusobno...drugo, neaspektovani Sa nije dao ni duzinu vezi, pa je to puklo posle 2 meseca maletene...Mo u biku jeste bio jak, bili smo bas bas zaljubljeni jedno u drugo, ocarani, ali Mo nema nijednu aplikaciju, samo separacije, pa mozda to znaci da nije imao gde da ide taj odnos...

Ve u skorpiji, plus retro, u izgonu, pa sam se ja kao zena osecala lose, imala sam osecaj da sam ja ta koja je izigrana na kraju, iako sam ja njemu zadala poslednji udarac i otisla...on kao Ma u skorpiji, jak, zeljan dominacije...jos plus imamo i Ma120Ur0Ju u karti nula obris, pa smo i putovali zajedno, nikad nam nije bilo dosadno, puno akcije, provoda...ali mislim da je taj Ne u 7. kuci susreta imao najvecu ulogu jer je meni i dan-danas nas susret bio kao iz bajke i cela ta nasa veza...iako je odnos bio totalno drugaciji u realnosti, ne znam po cemu ga se onda toliko pozitivno secam....

on je meni prvi prisao...ali ono sto je zanimljivo je da je Ma tada bio na mom asc, pa bi bilo logicnije da sam ja njemu, ali nisam,cak ga nisam ni skontala, mada mozda kao Ma( muskarac) on prilazi meni(asc), mozda i to, a njemu na asc je bio Sa( pa sam mu bila velika skola)...a ja sam imala egzaktnu Sa180moj Mo u mojoj 5. kuci te noci...i u mojoj karti kad se uporedi sa tom kartom susreta ima dosta kvadrata, pa me je ta veza jako prodrmala, mislim da mi je pomerila tlo pod nogama, i oporavljala sam se par godina...a kod njegove uporedne nema toliko kvadrata, ima vise lepsih aspekata..ali ono sto je zanimljivo je da je njemu Ur vladar 5. kuce natalno, a u karti je te noci Smc0Pl tacno na tom njegovom Ur( pa je mozda susret bio neizbezan)...a u karti susreta su Pl0smc u 5. kuci...pa je to mozda njega pokrenulo...jer kod njega 5. kuca u natalu izlazi tacno dsc karte susreta, i tu je i taj Ne, pa je sve to bilo previse idealizovano i sa njegove strane mozda...

zakljucak: mislim da je mozda Sa jako bitan u karti 1. susreta, i da ako ga nema, nema ni trajnosti veze, mozda treba da se obrati paznja i na to, pored Mo naravno...

milicica21
02-03-2014, 14:31
Evo da i ja priložim kartu prvog susreta. Nikada mi ranije nije palo na pamet da to pogledam. da dodam da je ovo bio prvi susret, koji je istog dana prerastao u vezu, a završio se brakom...

http://www4.slikomat.com/13/0302/6pp-astro-.gif

danica_91
02-03-2014, 14:54
Evo da i ja priložim kartu prvog susreta. Nikada mi ranije nije palo na pamet da to pogledam. da dodam da je ovo bio prvi susret, koji je istog dana prerastao u vezu, a završio se brakom...

http://www4.slikomat.com/13/0302/6pp-astro-.gif

jako zanimljiva karta, eto i vi imate Ne u 7. kuci, pa je to idealizovanje, ali to je i lepo...So u ovnu, znaci odnos koji ide nekud, definitivno, jaka energija, Mo u ribama, na poslednjim stepenima...pa je mozda on tebi prvi prisao? jer je Mo pasivan na poslednjim stepenima...
i Mo u ribama idealizuje, ali je i jako osecajan, emotivan, zeljan ljubavi, i voli da je pruza...
ali Mo ide ka tom So, spajaju se, pa se odnos ostvaruje...

Ve, najjaca u biku, puno lubavi...plus Ve0SMC ponovo aspekt moguceg braka...

Sa jeste u 12. kuci, u raku, pa je to mozda neka karma koju morate tako zajedno da resite kad budete porodica(rak)...ali svejedno, Sa ima i aspekte, ne bas sve dobre, ali daje trajnost vezi svakako...sto je i normalno da u zivotu nikad nije sve super...i da mora da se radi dosta na odnosu...

e sad Sa podrzava Ur, pa je mozda zato i doslo do braka, Ur vladar
7. kuce...posto asc i dsc, So i Ur nemaju medjusobni aspekt...mada svejedno taj Sa je mozda i doneo brak...jedino mi nije jasna ova Ur180Ju...jel mozda mozes da napises kako ti vidis ovo, kako se kod vas manifestuje? jel bilo nekih problema oko sklapanja braka ili neke tajne veze, nesto neformalno? ili se na finansije odnosi?

i posto je So vladar asc...jel imas osecaj da se vise vrti oko jedne osobe ili ste oboje ravnopravni? odnosno oboje pruzate podjednaku paznju jedno drugom?

i mozda bi trebalo da uradis i zelis, naravno, i uporedne karte vasih natala sa ovom kartom susreta pa napises najbitnije aspekte, da vidimo kako karta utice na vas :)

milicica21
02-03-2014, 15:20
jako zanimljiva karta, eto i vi imate Ne u 7. kuci, pa je to idealizovanje, ali to je i lepo...So u ovnu, znaci odnos koji ide nekud, definitivno, jaka energija, Mo u ribama, na poslednjim stepenima...pa je mozda on tebi prvi prisao? Ovaj susret je prethodio petomjesečnom dopisivanju. Mi smo tada već bili zaljubljeni, mada se nismo poznavali.jer je Mo pasivan na poslednjim stepenima...
i Mo u ribama idealizuje, ali je i jako osecajan, emotivan, zeljan ljubavi, i voli da je pruza...
ali Mo ide ka tom So, spajaju se, pa se odnos ostvaruje...

Ve, najjaca u biku, puno lubavi...plus Ve0SMC ponovo aspekt moguceg braka...

Sa jeste u 12. kuci, u raku, pa je to mozda neka karma koju morate tako zajedno da resite kad budete porodica(rak)...ali svejedno, Sa ima i aspekte, ne bas sve dobre, ali daje trajnost vezi svakako...sto je i normalno da u zivotu nikad nije sve super...i da mora da se radi dosta na odnosu...

e sad Sa podrzava Ur, pa je mozda zato i doslo do braka, Ur vladar
7. kuce...posto asc i dsc, So i Ur nemaju medjusobni aspekt...mada svejedno taj Sa je mozda i doneo brak...jedino mi nije jasna ova Ur180Ju...jel mozda mozes da napises kako ti vidis ovo, kako se kod vas manifestuje? jel bilo nekih problema oko sklapanja braka ili neke tajne veze, nesto neformalno? ili se na finansije odnosi? Mislim da se odnosi na činjenicu da je ta veza trajala 4.5g, sve vrijeme na daljinu, bez obzira što smo mi osjećali da bi se vjenčali već posle par mjeseci, ali smo studirali u različitim gradovima i ni jedno od nas nije moglo dati sebi za pravo da prekine studije da bi prekinuo daljinu

i posto je So vladar asc...jel imas osecaj da se vise vrti oko jedne osobe ili ste oboje ravnopravni? odnosno oboje pruzate podjednaku paznju jedno drugom? U principu da, mada sam ja više emotivna, on više glas razuma, ali što se pružanja pažnje tiče mislim da smo ravnopravni.

i mozda bi trebalo da uradis i zelis, naravno, i uporedne karte vasih natala sa ovom kartom susreta pa napises najbitnije aspekte, da vidimo kako karta utice na vas :)

evo moja karta:
http://www4.slikomat.com/13/0302/9t3-m-mb.gif

Evo njegova:
http://www4.slikomat.com/13/0302/jjs-b-mb.gif

danica_91
02-03-2014, 15:43
evo moja karta:
http://www4.slikomat.com/13/0302/9t3-m-mb.gif

Evo njegova:
http://www4.slikomat.com/13/0302/jjs-b-mb.gif

hvala na odgovoru :)

zanimljive su i uporedne...ima poklapanja osa, kod tebe ic i asc odnosa, pa zelja za porodicom..kod njega So i Mo na dsc natalne karte, definitvno teznja ka braku...dodatno Ma karte je na tvom asc, a tu je i njegov natalni Ma... i dodatno tvoja 5. kuca izlazi na dsc karte, sto sam i ja imala...i kod tebe Ju vladar 7. kuce, a Ur vladar 7. kuce susreta i oni u konjukciji...a kod njega vladar 7. kuce Ma koji dolazi na Ma u karti susreta i na tvoj samim tim asc...pa je taj Ma i pokrenuo sve to...to sa daljilnom mi je bas super, i to Ju u tvojoj karti lepo opisuje(So0Ju ponovo nesto na daljinu plus u ribama, pa isto to neko cekanje, i 11. kuca kao daljina, kuca vodolije)...kao i njegov Ma u blizancima u 9. kuci , koji je isto dopisivanje na daljinu :) bas mi je mocno kad vidim ovakva poklapanja i lepo od tebe da si nam dala da vidimo kako izgleda uspesno upoznavanje :)

mada i ovo Ma0Sa kod tebe u 7. kuci je onda isto donelo samo cekanje...sto je super, jer obicno je ovo kao jako los aspekt za brak :) mada posto je strelac, onda je to ponovo samo daljina ocigledno :)

milicica21
02-03-2014, 15:52

zanimljive su i uporedne...ima poklapanja osa, kod tebe ic i asc odnosa, pa zelja za porodicom..kod njega So i Mo na dsc natalne karte, definitvno teznja ka braku...dodatno Ma karte je na tvom asc, a tu je i njegov natalni Ma... i dodatno tvoja 5. kuca izlazi na dsc karte, sto sam i ja imala...i kod tebe Ju vladar 7. kuce, a Ur vladar 7. kuce susreta i oni u konjukciji...a kod njega vladar 7. kuce Ma koji dolazi na Ma u karti susreta i na tvoj samim tim asc...pa je taj Ma i pokrenuo sve to...to sa daljilnom mi je bas super, i to Ju u tvojoj karti lepo opisuje(So0Ju ponovo nesto na daljinu plus u ribama, pa isto to neko cekanje, i 11. kuca kao daljina, kuca vodolije)...kao i njegov Ma u blizancima u 9. kuci , koji je isto dopisivanje na daljinu :) bas mi je mocno kad vidim ovakva poklapanja i lepo od tebe da si nam dala da vidimo kako izgleda uspesno upoznavanje :)

mada i ovo Ma0Sa kod tebe u 7. kuci je onda isto donelo samo cekanje...sto je super, jer obicno je ovo kao jako los aspekt za brak :) mada posto je strelac, onda je to ponovo samo daljina ocigledno :)

Hvala tebi na pojašnjenjima, za mene je ovo nešto potpuno novo, kao što rekoh, nikada nisam gledala kartu susreta, a još sam više iznenadjena poklapanjem.

Plašila sam se ovog MA0SA u 7, ali doduše nema nikakve veze sa tokom braka, kako već 5. protiče uspješno, i kako se osjećamo isto onako kao na ovoj karti susreta. Jaka enegrija, velika privlačnost, itd. Naravno, bude nekad i trzavica, ali ništa što jedan jedan osmjeh ne može da riješi :)

milicica21
02-03-2014, 16:04

Hvala tebi na pojašnjenjima, za mene je ovo nešto potpuno novo, kao što rekoh, nikada nisam gledala kartu susreta, a još sam više iznenadjena poklapanjem.

Plašila sam se ovog MA0SA u 7, ali doduše nema nikakve veze sa tokom braka, kako već 5. protiče uspješno, i kako se osjećamo isto onako kao na ovoj karti susreta. Jaka enegrija, velika privlačnost, itd. Naravno, bude nekad i trzavica, ali ništa što jedan jedan osmjeh ne može da riješi :)

karma1983
02-03-2014, 17:11
Otvorih temu i niko da mi pomogne u čitanju karte :o
Evo priložit ću je ponovo da je ne tražite pa ako neko ima malo volje bila bi jako zahvalna :)

http://www4.slikomat.com/13/0302/lzu-karta-.gif

gligorova
13-03-2015, 23:38
Dali bi neko mogao da mi kaze par reci o ovoj karti prvog susreta http://i57.tinypic.com/307x639.jpg
Hvala

ginger
14-03-2015, 23:17
neko vrijeme sam se i ja time bavila ali sam odustala.

stajališta sam da funkcioniraju karte i datumi početka bilo čega.

ajde šta ste primjetile- šta je relevantno u njima i kako ih tumačit. os asc-desc? mjesec?
po meni nebi ih trebalo uspoređivat sa natalnom kartom jer nema smisla. karta (susreta) samo po sebi će reć o prirodi točnije, sudbini tog odnosa. pod uvijetom da ste se tada upoznali a ne samo mimoišli na hodniku.

thalatte
14-03-2015, 23:22
neko vrijeme sam se i ja time bavila ali sam odustala.

stajališta sam da funkcioniraju karte i datumi početka bilo čega.

Kao sto rade i horarna pitanja. :)
Slažem se.

ginger
14-03-2015, 23:25
otprilike. samo šta horarne karte funkcioniraju na način da osoba "kad se odluči postavit pitanje" otvara kartu ili ide nekom tko će ju otvorit. a to pitanje koje će pitat, često joj se mota po glavi danima, i više.
horarna karta je karta odluke i koncentracije. kao i tarot. medij. isti princip.

Pepu dobro nam se vratila ;)

thalatte
14-03-2015, 23:38
Ili kada u proslosti ljudi nisu znali kada su rodjeni, pa im je astrolog tumacio kartu trenutka u kojem su dosli po savjet...

Trenutak je i onaj po rodjenju, pa valjda onda i sve ostalo ima svoje trenutke :)

cmokic78
15-03-2015, 00:37
a sta cemo sa onima koji su se upoynali preko interneta .... Danas vrlo cest slucaj

thalatte
15-03-2015, 00:41
Nista :D ako ne znaju trenutak upoznavanja, tj. prvog kontakta...
Pitas zato jer je dilema sto je prvi kontakt? Dal komunikacija ili susret? Mislim da se moze uzeti u obzir i prvi razgovor...
Mada bi bilo zanimljivo namjestat kartu njihovog prvog susreta u zivo...

danica_91
15-03-2015, 00:48
Nista :D ako ne znaju trenutak upoznavanja, tj. prvog kontakta...
Pitas zato jer je dilema sto je prvi kontakt? Dal komunikacija ili susret? Mislim da se moze uzeti u obzir i prvi razgovor...
Mada bi bilo zanimljivo namjestat kartu njihovog prvog susreta u zivo...

ja sam upoznala jednog bivseg momka, duza veza je bila, preko neta...a videli se tek posle 2 meseca jer ranije nije islo..a videli se onog momenta kad je Sa usao u sco i napravio egzaktno 90sa mojom Ve...iznenadim se tacnoscu svega toga...znaci, ranije nam se nije dalo nikako, iako smo hteli...

a sto se tice karte prvog susreta, ja sam luda bila za jednim likom kad smo se upoznali u klubu, nista se te veceri nije desilo, posle par dana se smuvali...ali je to vece bilo Mo180So..a cula sam da to nije dobro za vezu, a i Ve je bila retro u sco...dovoljno je da kazem da je veza bila jako burna ali je isto tako pukla posle 3 meseca...mada, opet, ja nisam mogla da biram kad ce on da se pojavi u mom zivotu :D

tako da te karte je mozda okej pogledati, ali mozda i nije tako dobro, jer mogu unapred da nam uniste zelje da ce nesto da potraje...

ja se idalje ne oslanjam mnogo na to, vise iz zabave pogledam nekad :)

selena
15-03-2015, 00:49
karta prvog susreta je kao šo se i zovw karta koja određuje prirodu i budućnost susreta
kao što npr i karta braka koje sam ja neko vrijeme gledala uvelike opisuju sam taj brak taj odnos i na njih je moguće pratiti i tranzite i ostale stvari naravno pod uvjetom da se ne izgubimo u tome i da to ne stavimo ispred natala i sinastrije što je uvijek baza -sve ovo su uvijk samo dopune koje koristimo ovisno o tome što želimo saznati

ginger
15-03-2015, 01:54
karta prvog susreta je i ona upoznavanja preko interneta. to je karta započinjanja komunikacije, na bilo koji način. danas su takva vremena pa eto imamo internet.

kako sam ranije navela, ako se dvije osobe susretnu i mimoiđu na hodniku recimo to ne predstavlja ništa- moraju se primjetit. to je ključ.
i preko interneta ste se primjetili.
iako će karta sama po sebi pokazat da je riječ o određenom obliku susreta. a to je asc. to bi se moralo vidit.

s obzirom da sam u zadnje vrijeme sve više u numerologiji, kad stignem i ako stignem, primjećujem tj znam da je datum početka nečega pokazatelj i kada će se nešto pokrenuti odnosno završiti, između ostalog i faze tog nečeg će bit vidljive.

meseczvezdice
15-03-2015, 11:49
Sta mislite o ovoj karti prvog susreta? Upoznali smo se preko interneta.... i jos uvek se dopisujemo, jer je on terenu jos uvek, pa ne mozemo da se vidimo zbog toga.... a stvarno mi se mnogo svidja.... da li ova karta nosi neku pricu u buducnosti, sta mislite? :)

http://oi57.tinypic.com/27zwxza.jpg

thalatte
15-03-2015, 12:16
Vise masta nego realnost. Moje misljenje.

meseczvezdice
15-03-2015, 12:54
A zasto tako?

danica_91
15-03-2015, 13:30
Vise masta nego realnost. Moje misljenje.

i ja se slazem.

previse su ribe naglasene, i 12. kuca i vodolija, koja, sama po sebi, ne daje nista trajno...ili daje ali nesto vrlo cudno i retko...ima i Ne0Ve i Ne180Mo...So u 12. kuci...ne znam, ni meni ovo ne pije vodu..cudna karta

ali ako nismo u pravu, onda bolje za tebe :)

meseczvezdice
15-03-2015, 13:39
Pa ne znam da li ja nisam pogresila, ja sam unela vreme prvi put kad mi je poslao poruku na fb-u.....

danica_91
15-03-2015, 13:44
Pa ne znam da li ja nisam pogresila, ja sam unela vreme prvi put kad mi je poslao poruku na fb-u.....

pa jel bilo nesto posle toga? :)

meseczvezdice
15-03-2015, 13:49
Pa vidis, on radi takav posao, terenski.... mi bi odmah izasli da se vidimo, ali on je vec tad otisao na teren.... treba da se vrati, ali ne zna se tacno kad.... a imamo u planu da se vidimo kad dodje i sve to, zelimo to, i on i ja.... svaki dan se dopisujemo, ne prodje jutro da mi on ne posalje poruku za dobro jutro ili nesto tako lepo i uvece isto....on pored tolikog posla cak stize da mi napise neku poruku i zato polazem nadu u to....svidja mi se njegov fizicki izgled, a i svidja mi se sto je vredan, osecam nesto lepo iako ga nikad nisam videla... mozda sam luda

danica_91
15-03-2015, 13:51
Pa vidis, on radi takav posao, terenski.... mi bi odmah izasli da se vidimo, ali on je vec tad otisao na teren.... treba da se vrati, ali ne zna se tacno kad.... a imamo u planu da se vidimo kad dodje i sve to, zelimo to, i on i ja.... svaki dan se dopisujemo, ne prodje jutro da mi on ne posalje poruku za dobro jutro ili nesto tako lepo i uvece isto....on pored tolikog posla cak stize da mi napise neku poruku i zato polazem nadu u to....

pa 12. kuca i vodolija, sa Me u vodoliji i jeste internet...a tolike ribe su ta nada :D ali ajde, videces, pa nam javi...i srecno u svakom slucaju :)

meseczvezdice
15-03-2015, 13:53
Treba da dignem ruke od toga bolje? :) on je u horoskopu vodolija

danica_91
15-03-2015, 13:57
Treba da dignem ruke od toga bolje? :) on je u horoskopu vodolija

pa to mi ne mozemo da ti kazemo, to moras sama da odredis :) astrologija nikad nije skroz u pravu, mada nije ni u krivu :D ti uradi kako zelis, kako ti mislis da treba i osecas

thalatte
15-03-2015, 13:58
T[QUOTE=meseczvezdice;475938]A zasto tako?[/QUOTE

A vidi se zanesenost 1.kuca u Ribama, Venera na Asc ezaltirana, osjeca se bolje nego sto zaista tako stoji, planeta u egzaltaciji nisu tako stabilne kao u sjedistu. Mars takodjer opcinjen dogadjajem, djevojkom, ali je nejasan, mutan, mozda zbunjen, vise masta a malo dela.. Svime vlada Neptun koji Je jos uvijek u 12.-oj...sve to potencira romanticne osjecaje i iluziju...

Sto je stabilno, pa Merkur 60Saturn, sto znaci stabilni su prijateljski razgovori koji traju duze vrijeme...

Ali sto rade musko zenski principi? Gdje Mjesec a gdje Sunce?

Mjesec je u 6. oslabljen, pa jos k tome u djevici, pa u kvadratu sa Satunom i opoziciji sa Neptunom. Da li su tu zadovoljene emocije, zenski princip, osjecaji?
Pa Saturn svojom hladnocom ruši ili priječi razvoj pravih emocija što dovodi do razocarenja i prekida iluziju (180Ne).

A Sunce? Kao muski princip, u 12. -oj, iza leđa, nedostupno, a u opoziciji sa Jupiterom, precjenjuje svoju snagu, pa onda prica, prica i daje velika obecanja...

danica_91
15-03-2015, 14:10
evo karta prvog susreta mene i jednog starijeg lika... sa kojim sam tek od skoro u nekoj semi, a mislila sam da nema sanse da bude bilo sta jer nisam verovala da cemo ikad vise da se vidimo...upoznali smo se na mom poslu...

znaci odnos je krenuo ozbiljnije tek pre jedno 2 nedelje...

ova karta je jaaako cudna i ne uliva mi mnogo poverenja :D

http://i59.tinypic.com/2w24dvr.gif

za asc nisam sigurna, ne mogu da se setim kad je tacno on dosao ovamo...

ali je krenula prica odmah, nismo usta zaklapali, on je krenuo da mi deli komplimente, poklonio mi njegovu knjigu...i posle dolazio jos par puta kod mene na posao pa se tako odnos razvijao...

da li je to simbolika ove pune 6. kuce?

i to sto dodatno sad ja zavisim od njega jer sam upala u sranja zbog para?

i ovo So na Regulusu...mada i Ma0Sa u sco...Ve0Ju u lavu...jak kvadrat izmedju...

dodatno zanimlivo u ovoj karti imamo Sa0Ma u sco..na mestu gde je moj natalni Pl, vladar mog asc i njegov Sa, vladar njegovog asc...Ma je ocigledno to dodatno zaprzio...

kako se vama cini? :)

thalatte
15-03-2015, 14:22
Mozda '' to good to be true''

Sunce i Mjesec u sjedistima svojim ali na posljednjim stupnjevima, pa se situacija brzo mijenja ili zavrsava prije nego je pocela ili je zapocela da bi se nesto zavrsilo:D

Nije lose, Ve120Ur iznenada buć-truć, dobro je dok traje, kasnije ide na kvadrat Saturna...

thalatte
15-03-2015, 14:25
On djeluje pun sebe , kasnije ce se pokazat da to i nije bas tako, pokazat ce svoju nesigurnost, pa bi mogao biti i dosta ljubomoran, sto se ovoj Veneri u Lavu i kontaktu sa Uranom (tezi slobodnoj ljubavi) bas nece svidjeti...moguce su svadje pa prekid...

danica_91
15-03-2015, 14:29
Mozda '' to good to be true''

Sunce i Mjesec u sjedistima svojim ali na posljednjim stupnjevima, pa se situacija brzo mijenja ili zavrsava prije nego je pocela ili je zapocela da bi se nesto zavrsilo:D

Nije lose, Ve120Ur iznenada buć-truć, dobro je dok traje, kasnije ide na kvadrat Saturna...

ajoooj, taj Sa me ubija...pa odnos je komplikovan, odnosno velika razlika u godinama, sto moze da bude Sa, pa onda moram da krijem jer ne smem nikome da kazem bilo sta. niko nece da razume pa se osecam kao vanzemaljac xD

druga stvar je da je odnos poceo kad se moj posao raspao, firma naglo zatvorila u par dana i ja sam ostala bez para :D

da li je to simbolika tih krajnjih aspekata?

a malo pre raspada firme je on bio kod mene i to 2 puta za nedelju dana, sto nikad tako cesto nije bilo i rekao da bi mogao da mi pomogne ako firma lose radi, jer se vec tad osecala kriza, tad mi je i dao mejl, ali ja nisam zelela da mu se javljam...da bi za par dana cela firma propala i zatvorila se....i onda sam morala da mu se javim :D

danica_91
15-03-2015, 14:31
On djeluje pun sebe , kasnije ce se pokazat da to i nije bas tako, pokazat ce svoju nesigurnost, pa bi mogao biti i dosta ljubomoran, sto se ovoj Veneri u Lavu i kontaktu sa Uranom (tezi slobodnoj ljubavi) bas nece svidjeti...moguce su svadje pa prekid...

to da deluje pun sebe tacno, a nije bas tako, i to je tacno...to vec sad znam...ja zelim slobodniju ljubav, mada ni on za sad ne pominje da zeli nesto blize, samo hoce da pomogne...a i stalno je na putu, pa i ne mozemo da budemo stalno zajedno...tako da, mozda je i to taj Ur...videcemo...cudno mi deluje da cu sa njim da se svadjam, jer je mnogo stariji i nekako mi to deluje nemoguce :D mozemo samo da prekinemo ali da se svadjamo cisto sumnjam...

thalatte
15-03-2015, 14:37
Haha...moguce da ce se raditi i o tome sto nudi...da ce davati a onda vise nece :D
A opet Mars u Sco 90 Ve u Lavu i da se bar nece porjeckati...to bi bilo cudno...

danica_91
15-03-2015, 14:42
Haha...moguce da ce se raditi i o tome sto nudi...da ce davati a onda vise nece :D
A opet Mars u Sco 90 Ve u Lavu i da se bar nece porjeckati...to bi bilo cudno...

ijaoo, pa ako prekine, najebala sam opasno :D
ali, opet, ne mogu mnogo ni da se ljutim, covek ima pravo da kaze da nece..
to si ipak njegove pare, a moj problem :D

ali ako su planete u sedistu,a vecina jeste, zasto onda da pokazaju najgore osobine?
Sa u sco kontrolise, on to i radi, jer su pare kod njega, a njegov posao i jeste da savetuje ljude oko uvecanja kapitala, kako da rade to, time se covek bavi i jako je poznat...

Ve u lavu je okej, Ma u sco isto, tj. svako tera svoje, oni jesu suprotnih priroda ionako...kasnije Ve ide dispozicijom u lava, u sediste...to nije tako lose..necu da se svadjam :(

thalatte
15-03-2015, 14:48
Ma neeeces...ipak znaš bolje situaciju od mene...
Istina je da su planete ok po prirodi postavljene, moozda zenski princip kao da ima vise koristi od svega, al zapravo oboje imaju neki svoj interes...pretpostavljam..

danica_91
15-03-2015, 14:52
Ma neeeces...ipak znaš bolje situaciju od mene...
Istina je da su planete ok po prirodi postavljene, moozda zenski princip kao da ima vise koristi od svega, al zapravo oboje imaju neki svoj interes...pretpostavljam..

videcemo, javicu ako dodje do neke bitnije promene :D

vanjchika
16-03-2015, 11:05
Sad naleteh na ovu temu :)
Kada pravimo karte prvog susreta, šta tačno gledamo, konkretno, ja sam se ja jednim likom "upoznala" preko FB, a dva meseca kasnije smo se videli uživo prvi put, pa me zanima, šta je ovde validna karta.
Prvi kontakt preko FB ili momenat kad smo se videli? :D

gligorova
18-03-2015, 03:20
Dali bi neko mogao da mi kaze par reci o ovoj karti prvog susreta http://i57.tinypic.com/307x639.jpg
Hvala

I ja sam ovog lika upoznala preko fb, a jos se nismo sreli jer on je trenutno na putu. Da stvar bude gora i ja sutra putujem, pa ce se nas prvi pravi susret opet odloziti. Ipak se nadam da ce do njega doci, jer tip mi je nekako zanimljiv i komunikacija nam dobro ide bar preko interneta. Vidim da su nam Ma, Ve i Ur u 9 polju, a Sunce i Mesec u opziciji. Inace Ur je u mom natalu u 7 kuci i cini mi se da je glavni krivac sto u svojoj 39 godini jos uvek sam daleko od braka.
Zamolila bih ako neko moze da protumaci ovu kartu prvog susreta, zanima me dali u njoj ima bar malo nade da nesto izadje kako treba.
Hvala

danica_91
20-03-2015, 23:58
I ja sam ovog lika upoznala preko fb, a jos se nismo sreli jer on je trenutno na putu. Da stvar bude gora i ja sutra putujem, pa ce se nas prvi pravi susret opet odloziti. Ipak se nadam da ce do njega doci, jer tip mi je nekako zanimljiv i komunikacija nam dobro ide bar preko interneta. Vidim da su nam Ma, Ve i Ur u 9 polju, a Sunce i Mesec u opziciji. Inace Ur je u mom natalu u 7 kuci i cini mi se da je glavni krivac sto u svojoj 39 godini jos uvek sam daleko od braka.
Zamolila bih ako neko moze da protumaci ovu kartu prvog susreta, zanima me dali u njoj ima bar malo nade da nesto izadje kako treba.
Hvala

ja ne bih da idem mnogo u detalje, ali po ovoj karti bi ovo mogla da bude avantura ali nesto vise cisto sumnjam...imate Ur0Ma0Ve u ovnu, sto je strast ali i cesto nevidjanje...dalje imate So u ribama, pa platonski odnos, Me u vodoliji su drustvene mreze odnosno net...So180Mo je kod mene uvek donosio raspad veza posle par meseci...e sad kuce nisam komentarisala, ali ovo je moje misljenje jer mi ovo prvo upada u oci :)

a mozda ove karte i ne mogu mnogo da pokazu pravo stanje stvari

mrgud78
25-03-2015, 11:23
evo nalepicu ja kartu prvog susreta. S tim da vreme nije najpreciznije. Znam da je predvece, znaci 17, 18h, mozda i 18.30. Davno je to bilo.
Upoznala sam ga par sati pre doceka Noe godine. To je bio moj prvi dolazak u taj grad. Dopao mi se na prvi pogled. Celo vece sam samo njega gledala. Kada se napio i povracao ja sam mu drzala glavu i razmisljala o tome kako je sladak :maninlove:
Sutradan smo vec bili nerazdvojni. Pricali jedno drugom bajke na svoj nacin. Odvajali se da caskamo sami itd. Nakon par dana kada sam krenula kuci dao mi je poklon. Vratila sam se u taj grad nakon samo deset dana i poceli smo da se zabavljamo. Veza na daljinu, mi po 17,18 godina. Razisli smo se nakon 6 meseci. Patili godinama. On se ozenio, ja se udala. On se razveo, ja se razvela. I tada smo se ponovo vratili jedno drugom nakon 17 godina. Sada zajedno zivimo vec vise od godinu dana, ja, on, njegov sin, moji sinovi i nasa kcerka

danica_91
25-03-2015, 11:46
evo nalepicu ja kartu prvog susreta. S tim da vreme nije najpreciznije. Znam da je predvece, znaci 17, 18h, mozda i 18.30. Davno je to bilo.
Upoznala sam ga par sati pre doceka Noe godine. To je bio moj prvi dolazak u taj grad. Dopao mi se na prvi pogled. Celo vece sam samo njega gledala. Kada se napio i povracao ja sam mu drzala glavu i razmisljala o tome kako je sladak :maninlove:
Sutradan smo vec bili nerazdvojni. Pricali jedno drugom bajke na svoj nacin. Odvajali se da caskamo sami itd. Nakon par dana kada sam krenula kuci dao mi je poklon. Vratila sam se u taj grad nakon samo deset dana i poceli smo da se zabavljamo. Veza na daljinu, mi po 17,18 godina. Razisli smo se nakon 6 meseci. Patili godinama. On se ozenio, ja se udala. On se razveo, ja se razvela. I tada smo se ponovo vratili jedno drugom nakon 17 godina. Sada zajedno zivimo vec vise od godinu dana, ja, on, njegov sin, moji sinovi i nasa kcerka.

Ima li toga u ovoj karti?
Free Chart - Astrodienst (http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang=e;rs=0;zod=;lang=e;ast=;orbp=;gm=a1;btyp=24;sday=9;syr=1991;mth=gw;cid=237filer8uKoH-u1344682474;hsy=-1;smon=3&nhor=108&nho2=8)

ja u ovoj karti vidim vidim dosta cekanja, 29. stepen se ponavlja, i onda nagla promena....zatim ako gledam Mo i So, bili su u dobrim znacima i odnosu kad je odnos krenuo, sto je dobro...veza na daljinu i prekid se vide zbog Ur0Ma0dsc, a i mozda Mo90Ve, gde si ti kao Ve u vodoliji morala da odes, pa si se vracala i tako to...a onda ovaj Ma0Ne mozda donese zelju da pomognete jedno drugom ili tu neku vasu bajku...a onda opet mozda naglaseni Ur i Ve u vodoliji su doneli vas ponovni susret posle razvoda...pa se simbolika tako ispunila, jer ste oboje razvedeni...zanimljiva karta ali nije laka za tumacenje :) jer Sa podrazava Ma...pa je to mozda i odrzalo odnos...i sto je vladar 7. u 9...pa se odnos nastavlja u buducnosti, ako se u ovoj karti to tako i gleda uopste :D

i jos nesto, da li planirate da se vencate?

ne svidja mi se Sa sto je u ribama, moze da donese tajni odnos ili odnos bez vencanja, zatim previse vodolije i JU neaspektovan i na 29. stepenu plus...pa me zanima da li ce biti vencanja ili vam to nije u planu?

mrgud78
25-03-2015, 11:56
Planirali smo ali samo kao planirali. Nikada nismo pricali o tome ili o nekom datumu. Kcerka nam vec ima godinu dana, pricamo o njenom krstenju. Mene nesto ne zanima vencanje i tesko da ce se desiti u skorije vreme.
Sta ti mislis, jel treba da se vencamo ili ne?

danica_91
25-03-2015, 12:51
Planirali smo ali samo kao planirali. Nikada nismo pricali o tome ili o nekom datumu. Kcerka nam vec ima godinu dana, pricamo o njenom krstenju. Mene nesto ne zanima vencanje i tesko da ce se desiti u skorije vreme.
Sta ti mislis, jel treba da se vencamo ili ne?

pa msm da nisam tako dobra da mogu da ti kazem da li to da radite ili ne...mislim da su za to potrebni sinastrija i dejvison, ne samo ova jedna karta :) to je vec ozbiljnija analiza

mrgud78
25-03-2015, 13:56
Izvini, nisam tako ni mislila, da das tumacenje ili... Vec sam se nadovezala na tvoj komentar u vezi vencanja.
Po onome sto si rekla u karti prvog susreta nema naznaka vencanja ili si mislila da vencanje nije dobra ideja....

danica_91
26-03-2015, 02:05
Izvini, nisam tako ni mislila, da das tumacenje ili... Vec sam se nadovezala na tvoj komentar u vezi vencanja.
Po onome sto si rekla u karti prvog susreta nema naznaka vencanja ili si mislila da vencanje nije dobra ideja....

pa ne znam da li je dobra ideja, u smilsu da li bi bilo razvoda i tako toga...ali ima previse vodolije i te ribe, vidi se vas dobar odnos medjusobno ali za vencanje mi ne duluje kao da ce ga biti formalno...bar po ovoj karti :)

Lili Alen
26-03-2015, 16:56
Evo karta mog i negovog prvog susreta...Jel moze neko da pogleda, burna veza puna prekida, strahova, posesivnosti, bola... http://i62.tinypic.com/dmcg05.gif Ja sam starija od njega. Hvala ko god da pogleda :)

Mimiza
04-04-2015, 02:07
Evo karta mog i negovog prvog susreta...Jel moze neko da pogleda, burna veza puna prekida, strahova, posesivnosti, bola... http://i62.tinypic.com/dmcg05.gif Ja sam starija od njega. Hvala ko god da pogleda :)

So120Mo, u početku je verovatno bilo dosta emocija, naglašeni Uran povezan sa muškim planetama, rekla bih da je on ovde bio "aktivniji" i osvajao tebe, ili da se veza brzo razvijala, težnja na zabavi pošto je u 5.k, međutim mesec je u lošem znaku i na 29 stepenu,govori o ljubomori i posesivnosti sa jedne strane, a opet Venera u vodoliji voli slobodu, moguće da je oko toga bilo problema. Me0Ju, dosta komunikacije, ali i nerealnih očekivanja jer Jupiter voli da "naduvava" i da bude optimista, možda po pitanju svakodnevice, navika itd pošto je u 6.k, a onda to komplikuje Sa iz 12.k, neko nepoverenje i kočnice u daljoj komunikaciji ili posle perioda silnog ushićenja i nerealnog optimizma sledi druga krajnost i potpuni pesimizam (Ju180Sa).
Ovde se više ženska osoba obmanjuje jer su i mo i ve u napetom aspektu sa neptunom. I da, sve su planete ispod horizonta, možda grešim ali to mi se baš i ne sviđa...

mala.sanjalica
22-08-2015, 18:59
Moze li neko vise da mi kaze o ovom susretu? Meni deluje obecavajuce ova puna 5 kuca, ali nisam sigurna kako se susret tumaci..

http://www.dodaj.rs/f/3j/tM/3t93yPVg/susret.gif

gligorova
03-09-2015, 00:19
Da li bi neko hteo da pogleda moju kartu prvog susreta. Mozda sam promasila vreme za nekih pola sata, ali ne mogu bas tacno da se setim. U svakom slucaju tada smo se prvi put videli, ali tri meseca pre toga smo razmenili prve poruke. Stavicu i jednu i drugu kartu, pa neko ce od vas sigurno znati koja bi trebalo da se pogleda (ili mozda obe, ja stvarno ne znam). I ono sto me jos zanima, koji bi grad trebao da se unese? Onaj odakle je poruka bila poslata ili tamo gde sam je ja primila?
Hvala vam puno, ovo je veza koja mi bas mnogo znaci.
Aha, mozda je bitno da napomenem da je stariji od mene 3 godine.
Hvala jos jednom

Karta prve poruke:
User Media - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting (http://tinypic.com/m/j0cpbc/2)

Karta prvog susreta uzivo:
User Media - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting (http://tinypic.com/m/j0cpbs/2)

Lanna
05-09-2015, 12:26
Ja nesto ne verujem da kada se sa nekim prvi put sretnemo i udjemo u vezu kakva tad bude karta da ce takva veza biti.To je samo trenutna stvar upoznavanja i odpocinjanja necega.Ne moze tad napravljena karta da odredi tok veze

gligorova
09-09-2015, 17:44
Evo mene ponovo... U gornjem postu sam stavila karte od trenutka prve poruke i kartu kada smo se upoznali. Ne znam koja karta bi trebalo da se uzme u obzir, ali setila sam se da je pre pvre poruke, stavio neki komentar na jednu moju sliku i tu je ustvari pocela komunikacija. Evo i te karte, pa se nadam da ce neko bar kratko da napise koju rec i da ce mi objasniti koja je karta ona koja treba da se posmatra ili su mozda sve tri bitne na neki nacin. U ovo vreme moderne tehnologije ljudi vise i ne znaju sta da smatraju kao prvi susret :) mada po meni pravi susret je tek onda kada nekoga upoznas u zivo.
User Media - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting (http://tinypic.com/m/j0h8h0/2)

gligorova
22-09-2015, 19:19
Ja nesto ne verujem da kada se sa nekim prvi put sretnemo i udjemo u vezu kakva tad bude karta da ce takva veza biti.To je samo trenutna stvar upoznavanja i odpocinjanja necega.Ne moze tad napravljena karta da odredi tok veze

Mozda si u pravu, ali po onome sto sam citala karta prvog susreta je cak mocnija od uporednog horoskopa, jer ona pokazuje kako ce se razvijati odnos izmedju dvoje ljudi, dali je to odnos koji ce trajati, dali ce u toj relaciji postojati eventualni problemi itd. Ja sam jednom bila postavila jednu kartu prvog susreta i Danica 91 je ukratko protumacila, ali je bukvalno sve ispalo kao sto je rekla.
Ne znam kakvo je misljenje ostalih, ali ja sam u ovo vreme napredne tehnologije imala veliku dilemu koja karta treba da se posmatra, ali skoro mi je jedan astrolog rekao da je bitan trenutak kada se ljudi upoznaju oci u oci. Ja sam ranije vec postavila kartu upoznavanja preko interneta, ali sada cu postaviti kartu naseg prvog pravog susreta. Pokusavam da je protumacim, ali previse sam subjektivna. Volela bi da mi neko kaze koju rec je ovo mi je najvaznija veza u zivotu.
User Media - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting (http://tinypic.com/m/j0cpbs/2)

gligorova
02-10-2015, 21:52

Dali bi neko hteo da baci oko na ovu kartu prvog susreta?

Lalica
21-10-2015, 13:11
Da li ima smisla gledati Solarnu za kartu prvog susreta!?

Uskoro "punimo" sedam godina od prvog susreta i ova godina za nama je bila vrlo "hladna" pa me interesuje kako će se stvari dalje razvijati! U ovogodišnjoj solarnoj je Ma na Pl, a Ve na So....

zujalica
21-10-2015, 13:23
Mislim da bi to bilo preterivanje i da nema nekog smisla. Opet ne znam...nisam toliko pametna.;)
Uradi Dejvison (to je vasa zajednicka karta) i pogledaj na njemu direkcije, pa mozda i progresije. Meni su direkcije na Dejvison kartu, pokazale dogadjanja. Bar kada su planete menjale znak... klasika, kao i u natalu.
Mozes ga uraditi na astro.com-u. Pa kada uradis tu kartu, za ono vreme i datum koje stoje u toj karti, uradi novu kartu. Kada radis tu novu kartu, za mesto rodjenja uzmi neko izmedju ako ste iz razlicitih gradova ili ako ste iz istog, po rodjenju, onda ostaje to. I u podesavanjima za vremensku zonu, odaberi 00:00. Tako mora da bi dobila identicnu kartu onoj koja je nastala iz vasih natala. E, tu kartu mozes onda setati kroz, direkcije, progresije, pa mozda i solar... Sama ces videti da li vam je nekad nesto radilo u odnosu na dogadjanja.
Al´ objasnih...:D

gligorova
21-10-2015, 17:56
Dejvison se moze zapamtiti tako sto kada se uradi na astro.com, samo odaberes Add these data to "My Astro". Onda samo odaberes tu kartu i na njoj radis progresije ili sta god zelis.

Lalica
21-10-2015, 20:38
e to mi je trebalo!!!! hvala!
odlično si objasnila ;)

gligorova
21-10-2015, 20:57
Samo kada bi jos znala da objasnim moju za sada najvazniju kartu prvog susreta...

alea
22-10-2015, 07:48
Da li ima smisla gledati Solarnu za kartu prvog susreta!?

Uskoro "punimo" sedam godina od prvog susreta i ova godina za nama je bila vrlo "hladna" pa me interesuje kako će se stvari dalje razvijati! U ovogodišnjoj solarnoj je Ma na Pl, a Ve na So....

Slazem se sa Zujalicom, to bi bas bilo preterivanje.
Mnogi za to gledaju Dejvison, njegove progresije i tranzite na njega.
Ja uvek pratim samo natale, odnosno tranzite na zajednicke tacke u sinastriji. Npr ako imate konjunkciju MO0SO ali 90MA i sada stane SA na tog MA, bilo u njegovoj bilo u tvojoj karti, naravno da ce njegov tranzit SA0MA da utice i na tebe, odnosno na vas zajednicki aspekt, SO0MO90MA.

zujalica
22-10-2015, 08:51
Cini mi se da se ta kps uporedjuje sa natalom...
Ja se secam tacnog vremena i znam da sam bila u šoku kada sam videla da se raspored kuca u toj karti takoreci skroz poklopio sa njegovim natalom (1 stepen je samo razlika).
A sto se tice pracenja tranzita kroz sinastriju, ja se tu skroz pogubim... :D Jos kad su planete, uglovi na istim stepenima, pa ih kaci isti tranzit, ali kroz razicite aspekte... Nikad ne shvatim sta bi moglo biti, dok to nesto ne bude.

alea
22-10-2015, 22:22
A sto se tice pracenja tranzita kroz sinastriju, ja se tu skroz pogubim...

Ja ih zapamtim napamet :D
Kada mi je nesto bitno, toliko se udubim u te natale da napamet imam u glavi natalnu kartu i kroz efemeride tacno znam gde, sta, kako se aktivira. Doduse, znam i profekcije, mesecne profekcije, solar, lunar... :D

wanja
22-10-2015, 22:31
A jeste li probali uporedni vase karte i njegovog tekuceg solara?Kod mene to bas stima;)

JupiterGirl
22-10-2015, 22:36
Mislis nasa natalna I njegova tekuca solarna? Hmm nisam to prije pokusavala.

wanja
22-10-2015, 22:46
Da,bas tako.A mozes i tvoj tekuci solar i njegov natal.;))

JupiterGirl
22-10-2015, 23:27
Evo sad sam uradila moj solar I njegov natal.....ima dosta interesantnih stvari :D
Njegova Ve pala na moj DC, a moj DC u njegovu natalnu 5 I jos svasta nesto.
Auu bokte haha!

wanja
22-10-2015, 23:30
Vidis da stima :D...Uradi i obrnuto;)

JupiterGirl
22-10-2015, 23:31
Hahah vidjecemo da li stima u stvarnosti :D
Taj solar pocinje 8. decembra, ali svakako javljam sta bude hihihi
Bojim se da obrnem pa da se ne poklopi haha. Svidja mi se ovaj scenarijo :D

zujalica
23-10-2015, 08:05
Ja ih zapamtim napamet :D
Kada mi je nesto bitno, toliko se udubim u te natale da napamet imam u glavi natalnu kartu i kroz efemeride tacno znam gde, sta, kako se aktivira. Doduse, znam i profekcije, mesecne profekcije, solar, lunar... :D Eh, ti... Ti si druga prica. Potpuno si u usla u astro tematiku.:) Ja samo malo zavirim i sa tranzitima mi je dosta.:D Ni njih ne mogu pohvatati sve, ostalo da ne spominjem... Samo znam da mi idu istovremeni visestruki tranziti koji se provlace kroz sve (natale, sinastriju, Dejvison), da su ukljuceni svi aspekti i da ce nesto biti..., a sta to mogu reci tek kad bude.:D Ako me Ur ne dokrajci...

dzoni
12-11-2015, 13:16
da li je neko voljan da mi pogleda uporedni horoskop?

Nives 15
16-02-2016, 16:13
Pozz nova sam ovdje, može li mi neko protumačiti kartu prvog susreta? Hvala
Screenshot by Lightshot (http://prntscr.com/a40zdy)

Nives 15
16-02-2016, 16:17
Može neko protumačiti moju kartu prvog susreta? Nova sam ovdje....Hvala :D
Screenshot by Lightshot (http://prntscr.com/a411f8)

rijanon
03-10-2016, 20:52
imam jednu zanimljivu kartu prvog susreta.
prvi put gledam takve karte pa nisam baš vešta, ali neke stvari sam skapirala.
So u Lavu na MCu, AC u Škorpiji.
Venera i Mars kao vladari AC-DC u kvadratu, ali je separacija, pa ne znam da li se to gleda ili samo aplikacioni aspekti.
zanimljiva stvar je da su se njih dvoje sreli tog dana nešto posle podne i ostali su dva dana zajedno.
bio je 12. avgust. Mesec u Strelcu u fazi rasta (18. avgusta je bio pun) u konjukciji sa Ma0Sa, sve se to dešava u prvoj kući.
njih dvoje se "poznaju" 5 godina, ali je tek u avgustu došlo do tog prvog susreta. mislim da je karta jako dinamična, dramatična. čini mi se da će tu još biti nekog čekanja/odugovlačenja. dosta je analiziranja, nećkanja i sa muške i sa ženske strane, ali postoji među njima neki čudan miks "neću te ali te itekako hoću".
poznajem ih pa neke detalje znam, bez obzira na bilo kakve aspekte u karti.
jedina stvar koja me zbunjuje jeste PUNA 10. KUĆA.
ne znam kako bih to tumačila. da li to znači da će odnos imati neki cilj, da stremi nečemu i čemu? da ponovim da je tog dana Mesec rastao ka punom. to bi bilo emotivno povoljno.
postaviću kartu malo kasnije, pa da vidimo.

evo je karta: Pregled slike astro2gw4.gif at OldSchool - Upload Slika (http://www.oldschool-samp.com/slike/?v=astro2gw04.gif)

ono što znam iz života jeste da je ona bila dosta uplašena i mnogo je razmišljala o tome da njega ne razočara. to bi bila Ve u Devici. isto tako plašila se da je on možda obmanjuje pa će ona biti ta koja je razočarana. to bi bio ovaj Ne 180 Ve. sa ženske strane su prisutna razmišljanja o raspršenim iluzijama. zbog toga je bila i stegnuta dosta Ve 90 Sa.
par dana pred susret priznala mu je neke svoje najveće tajne i strahove, to je Mo u Strelcu iskrenost 0 Sa koji daje strah i zaleđuje, ali je tu blizu i Ma koji na kraju ipak daje akciju. progovorila je pa šta bude. on je to prihvatio i kao: nemoj da se iznenadiš ako pobegnem čim te vidim. to bi bilo ovo So u Lavu pun samopouzdanja 120 Uran, nestalnost, iznenađenje.
ipak rekoh, ostali su dva dana i dve noći zajedno.
imao je i on momenat kad je njoj telefonom priznao neke baš teške stvari o sebi, ali se pri susretu ponašao kao da je bez mane. ali ne nadmen nego tipa: to sam ti rekao, to je istina, ali je to sada prošlo i ja sam idealna osoba. So u Lavu.
e sad kažem, jedino ne mogu ovu 10. kuću da skapiram?
šta vi mislite? Ve, Me, Ju i SMČ. bitno je, ali u kom smislu?

još da dodam: ova konjukcija Ma0Mo0Sa pada kod nje u 5. natalnu na Saturn koji je vladar DCa. (ona je Rak u podznaku). ona ima natalni Mo na 20* Device i sve ove planete iz 10. kuće susreta se strovalile njoj na vladara ACa tj. Mesec.
on ima natalno AC i So u Vodoliji. Sunce mu je kao vladar njegovog DCa na 26* Vodolije tačno na ICu susreta. a Mesec mu je na 15* Lava i to je aplikaciona konjukcija sa So susreta.
njegov Uran kao vladar ACa i So u Vodoliji je u Devici u njegovoj 7. i tačno među ovim stelijumom susreta.
jako mi je tu sve povezano. šta vi mislite?